Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) galaxy07 válasza CoolMan (#10500) üzenetére


galaxy07
tag

wáá. most olvastam utána kicsit jobban:) igazad van köszönöm a segítséget

...

(#10502) peetmaster válasza CoolMan (#10497) üzenetére


peetmaster
senior tag

CoolMan81 kolléga már leírta a választ. A lapoddal semmi gixer nincs, csak dobj fel egy 64bit-es Win7-et. :)

CoolMan81: nagy nehezen, elemkivétellel sikerült életet lehelni a pc-be, egyből vissza is húztam gyári 2.8Ghz-re a procit, és dobtam fel egy 275-ös Nvidia driver-t (ami elvileg az utolsó stabilnak mondható driver), és azóta nem produkált semmit, pedig toltam 2-3 óra Crysis 2-t, ami eléggé izzasztja a rendszert. Sajna az F1 2011-et nem tudom kipróbálni, mert nem indul el, pedig pont annál a játéknál fagyott ki 5-10 percen belül. :F

[ Szerkesztve ]

(#10503) CoolMan válasza peetmaster (#10502) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na ennek örülök, hogy sikerült be röffenteni a masinát. :K
Az F1-et meg lehet újra kellene telepíteni vagy nem szereti a 275-ös drivert. :F

(#10504) pepusos


pepusos
senior tag

Sziasztok! Hátha tudtok segíteni... a probléma a következő: Gigabyte MA GA-790X DS4 lapon szeretném az NB freket az alap 2000-ről fentebb emelni, mert állítólag gyorsabb tőle a rendszer. Írták már, hogy ehhez adni kell a CPU NB Vidnek némi plusz feszt, olyan 1.2 volt körülire. Sajnos a lap BIOS-ában ilyen lehetőség nincs, ezért szoftveresen próbáltam AOD-al, és restart után már a megemelt 1.2 voltot mutatja NB VID-hez. Ennek ellenére ha a BIOSban az NB freq.-et 200-as ref. clock mellett 11x-esre teszem, nem indul a gép. A videókártyán egy piros led világít, a ventije felpörög, megy egy ideig, aztán megáll. Létezik hogy a lap nem bírja az NB emelést, vagy van erre esetleg valamilyen megoldás? Köszi előre is! Üdv!

Kifelejtettem, de hátha fontos... a proci a lapban a legfrissebb BIOS mellett egy X4 955 BE.

[ Szerkesztve ]

(#10505) #10726912 válasza pepusos (#10504) üzenetére


#10726912
törölt tag

[link]
Itt tedd fel inkább a kérdésed, hamarabb segítenek.

(#10506) pepusos válasza #10726912 (#10505) üzenetére


pepusos
senior tag

Ott már próbáltam.

(#10507) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van egy nagyon idegesítő gondja a PC-mnek. A következőt csinálja:

Amikor bekapcsolom, teljes fordulatszámon pörögnek a ventilátorok, de se kép, se hang. Még a BIOS indulását jelző 1 csipogás se hallatszik. Ha így hagyom futni kb. 1 percig, akkor egyszer csak elkezd bebootolni, mintha mi sem történt volna. Ez a jelenség kb. 20-ból 1 alkalommal fordul elő, de volt már, hogy egy nap egymás után többször is ez történt.

Szerintetek mi lehet?

(#10508) vizimento válasza #10726912 (#10493) üzenetére


vizimento
senior tag

Memtest lefuttatva, 0 hiba.
Külön, mivel együtt már a biosig se jutok el, nemhogy egy memtestig...
Memória feszt mennyire csökkentsem?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#10509) #10726912 válasza vizimento (#10508) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tedd alap sebességre a memóriákat. Ne a feszültséget, hanem a sebességet csökkentsd (Mhz)
Ha van ilyen opció, tiltsd le a dual üzem módot a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#10510) vizimento válasza #10726912 (#10509) üzenetére


vizimento
senior tag

De ezt hogy tudom megtenni ha a biosig se jutok el amikor mindkettő benne van?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#10511) pepusos válasza vizimento (#10510) üzenetére


pepusos
senior tag

Cmos clr, vagy vedd ki az elemet fél percre.

(#10512) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Az alábbi esteben elsőre mire lehet gondolni?:

Gép bekapcsol, azonban monitor fekete marad és a billentyűzeten sem villan fel semmi.

F.K.T.

(#10513) Vodar válasza psg5 (#10512) üzenetére


Vodar
senior tag

Alaplap.

(#10514) psg5 válasza Vodar (#10513) üzenetére


psg5
veterán

Köszi...Az hogy menthető-e? A már nem rég szóba kerűlt cmos resettel érdemes próbálozni? Látom nálad hasonló volt...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#10515) pepusos válasza psg5 (#10514) üzenetére


pepusos
senior tag

Tuningoltad a gépet?

(#10516) Vodar válasza psg5 (#10514) üzenetére


Vodar
senior tag

Én próbálkoztam mindennel, most elküldtem garanciális szervizre. Nem tudom, hogy pontosan mi baja lehet és, hogy javítható-e. Remélem nem, mert akkor adnak egy újat :D

Egy CMOS restetet minden ilyen esetben érdemes nyomni, nem veszíthetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#10517) Kiss70 válasza psg5 (#10512) üzenetére


Kiss70
tag

Semmi hang?
Bekapcsolásnál nem sípol a speaker?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10518) psg5 válasza pepusos (#10515) üzenetére


psg5
veterán

nem...

F.K.T.

(#10519) psg5 válasza Kiss70 (#10517) üzenetére


psg5
veterán

Nem, nincs a szokásos csippanás sem semmi

F.K.T.

(#10520) Kiss70 válasza psg5 (#10519) üzenetére


Kiss70
tag

Táp jó?
Nem volt semmi előjele?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10521) psg5 válasza Kiss70 (#10520) üzenetére


psg5
veterán

Semmi előjel...
Csináltam cmos resetet, semmi, de közben nézem és a cpu ventije nem pörög!
Cpu megadhatta magát? 2 éves

Alaplap csere volt kb fél éve...

Táp jó

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#10522) Kiss70 válasza psg5 (#10521) üzenetére


Kiss70
tag

Akkor alaplap hiba van.
Mert ügye az vezérel mindent.
A rossz alaplappal ne erőlködj.
Nehogy nagyobb gondot csinálj proci stb....

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10523) psg5 válasza Kiss70 (#10522) üzenetére


psg5
veterán

köszi, van egy másik lapom berakom oszt megnézem

F.K.T.

(#10524) psg5 válasza Kiss70 (#10522) üzenetére


psg5
veterán

Úgy néz ki tényleg alaplap volt, mostmár a win próbálja javítani a hibákat...vagyis indul a gép és van mindenn

Próbálom leállítani a javítását, de nem engedi...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#10525) Kiss70 válasza psg5 (#10524) üzenetére


Kiss70
tag

A lényeg hogy sikerült megcsinálni.
Szerintem telepítsd újra az op rendszert.
Azért nézd meg a hűtést hogy jó e.
Ilyenkor már elkél a jó hűtés a házban.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10526) #10726912 válasza vizimento (#10510) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy memóriával indítsd be a gépet, bemész a BIOS-ba és állítsd auto-ról a legkisebb Mhz-re a memória sebességét. Aztán leállítod a gépet, miután a beállításokat mentetted (save&exit-el) , berakod a másik memóriát és próba. Ha nem indulna így sem, akkor nézd meg, mi a feszültsége a memóriáknak és azt is állítsd be kézzel a BIOS-on belül.
psg5: Érdemes tápegységet cserélned, ha nem muszáj, ne használd azzal, amivel tönkre ment az alaplapod. Ha a tápegység miatt adta meg magát az alaplap (nekem volt már ilyen, garanciális alaplap elromlott, 2* cserélték, aztán mondták, hogy a tápegység lehet a ludas), akkor ez az alaplapod sem fog sokáig menni.

[ Szerkesztve ]

(#10527) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!
Nem mostani hiba, de már kezd idegesíteni! A gépem folyamatosan újraindul, pontosabban elsötétül minden de a hardverek működnek (hallom a ventik hangját), aztán vagy jó vagy nem. Ezt egymás után jópárszor megcsinálja, van amikor hetekig jó, máskor meg be sem tudom kapcsolni ezt a sz@rt! A bios is elfelejtette a beállításokat, F2-vel lehet csak működésre bírni (máramikor)!

Bekapcsolás után ezeket írja ki:
[link]

Alaplap : ASUS P4P800
CPU: P4 2.8
VGA: GEF2MX400
HDD: 80GB ATA vmilyen
TÁP: ???

Szerintetek mi lehet a baj?

(#10528) psg5 válasza Kiss70 (#10525) üzenetére


psg5
veterán

Köszi a segítséget!

Közben leállt a javítás (nem tudta javítani amit akart...) de minden működik, egyenlőre nem rakjuk újra, megvárjuk, hogy lesz-e valami jelenség. (ismerősé a gép és gyorsan-hamar kell neki :)

Hűtés rendben.

Köszi!

F.K.T.

(#10529) psg5 válasza #10726912 (#10526) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

Sajna az első alaplapról tudott, hogy egy villámláskor nem áramtalanított "történet" okozta...Ezért elsőre a hibaforrás azonosítható volt:( Most egyébként újra azt (a már garanciában javított) lapot tettem bele újra :)
Amúgy a tápegység egy megbízható, Gigabyte (bár már visszavitték a gépet, de azt hiszem) 460 as.

Sorry, most látom még szerkeszthettem volna az előzőt...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#10530) Kiss70 válasza bercsi (#10527) üzenetére


Kiss70
tag

Szia!
A bios el felejti a beállításokat.
Dobj be egy másik elletem és jónak kell lennie. :)
Ritkán fordul elő hogy az alaplapi ellem elszáll de mint látod elő fordul.
A kép meg hogy el tűnik minden hardveres gondra tippelek.
Esetleg a Vga.-ad ra nem volt még panasz?Monitor?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10531) #10726912 válasza bercsi (#10527) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd visszább a gép terhelését, ne menjen duálban a memória. Éredemes lenne egy tápegységet is cserélned próbaképp, főképp akkor, ha noname darab.De kb találgatás szintű, okozhatja a videó kártya hiba is...nem túl gyakori ez a hiba jelenség. Na ez így offosra sikerült :F
Vedd vissza a memóriát 200-ra és ha tudsz, szerezz be egy másik tápegységet. Az is jó, ha valakivel cserélsz egy időre.

(#10532) Kiss70


Kiss70
tag

Van mikor hetekig jó.

Akkor táp hibára kicsi az esély.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10533) bercsi válasza Kiss70 (#10532) üzenetére


bercsi
aktív tag

Köszönöm a válaszokat fiúk! Amiket javasoltatok azokat kipróbálom! Monitor, 19" Packard Bell LCD, nem hiszem hogy baja lenne. Amikor elsötétűl minden akkor NINCS JEL hibaüzenet jelenik meg a képernyőn. Egyébként amikor újraindul(?)na) olyan hangot ad ki mint mikor resetel az ember. Tehát ventik újraindulnak, odd is villog, csak éppen semmi nem történik ugye :) De van mikor win boot közben is eldobja magát! Lehet vennem kellene inkább egy újat :)) !

(#10534) Zsinder


Zsinder
aktív tag

Sziasztok.
Ma egy alapos kitakaritáson esett át a gépem, nem először csináltam már. Mindent visszatettem a helyére, próbáltam bekapcsolni és nem ad képet. Egyáltalán nem csipog, minden pörög, csak szimplán nem látok semmit. Mi lehet a gond?

(#10535) Kiss70 válasza Zsinder (#10534) üzenetére


Kiss70
tag

Szia!
Memóriák a helyükön?
Speeker vissza tetted? (nálam az alaplapon nincs csak mellé volt téve).
A proci rendesen a helyén.

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10536) #10726912 válasza Zsinder (#10534) üzenetére


#10726912
törölt tag

Volt már itt ilyen hiba, ezért muszáj megkérdeznem :R
A proci 4 tűs tápja vissza van dugva?
Ha igen, próbáld meg a memóriákat cserélgetni, ill egyet benne hagyni és azt arrébb tenni, amíg nem indul.

(#10537) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Üdv! KB másfél napja jelentkezett a tünet, mégpedig a HDD ledem, folyamatosan világított! Mindent átnéztem az erőforrás figyelőben de semmi nem ette a hdd-t. Ekkor fogtam magam és újraindítottam. Na ekkor jött a meglepi! A bios képernyője el se tünt már ott megált és a led világít folymatosan..... reset után műr tovább lépett egy fokkal... bios utáni töltést jelző bal felső sarokban lévő villogó kurzornál akadta ismét ... eljátszotta párszor aztán elindult.

Különös, most elindut nemvolt vele baj de menet közbe is rájön. PL most is világít de teszi a dolgát.

Tanácstalan vagyok!

WDC WD5000AAKS-22V1A0

WD 500 7200 rpm 16 mb cache

A durva az! Hogy nincs egy hónapja hogy megvásároltam! Tehát még új...

(#10538) CoolMan válasza gyurielf2 (#10537) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A HDD kábelei rendben vannak? Milyen tápod van? Tesztelni kellene a vinyót pl:ezzel.

(#10539) gyurielf2 válasza CoolMan (#10538) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

Eddig nem volt gond a kábelekkel, minden ugyan így volt. Szépen igényesen van tartva ráadásul nem ketyvasz. Most csinálom a részletes öntesztet ,mert a gyors semmit nem mutatott.. teljesen kivagyok xd

(#10540) CoolMan válasza gyurielf2 (#10539) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Elárulod, hogy milyen tápod van? HDSentinel mit mutat? Azért mert eddig nem volt gond a kábelekkel az nem jelenti azt, hogy most sincs. Lehet a sata kábellel történt valami, vagy a molex csatija lelazult.... Ezeket is kellene ellenőrizni mert különben nem jössz rá a hibára.

(#10541) Kiss70 válasza gyurielf2 (#10537) üzenetére


Kiss70
tag

Szerintem is a Hdd a hibás.
Remélem nem serial hiba mert nekem is ilyen hdd van a gépemben. :B

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10542) CoolMan válasza Kiss70 (#10541) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem feltétlen a HDD hibás, amíg a többi hibaforrás nincs kizárva.

(#10543) gyurielf2 válasza CoolMan (#10540) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

De csak néha baszakszik.. nem mindíg. a tápm Chieftec 650W Moduláris CFT-650-14CS
Hát sentinel 100/100 at mutat.... :S

(#10544) pityesz00


pityesz00
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy bekapcsolom a gépet, se kép se hang, a ventik felpörögnek, de se a HDD, se a power led nem világit. Elvittem egy szerelő ismerőshöz, azt mondta a Ram szar benne. Vettem ma egy 2GB os DDR-2 es kingmax memóriát és ugyan azt csinálja.
Mi lehet vele a gond??
Azt mondta a csávó, hogy a tápra rámért és az jó működik.
Ha ki húzom a tápkábelt és ki van szedve az ellem akkor elindul, de újraindításnál ugyan ezt csinálja.
Légyszi segítsétek és előre is köszönöm!

Üdv Pityesz!!

(#10545) CoolMan válasza pityesz00 (#10544) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nagyon úgy néz ki, hogy az alaplapod haldoklik szerintem.

(#10546) Kiss70 válasza pityesz00 (#10544) üzenetére


Kiss70
tag

Szerintem is az alaplappal van a gond.
Mondjuk egy ellem cserét még meg lehet próbálni.
Esetleg piszkáltál valamit a biosban?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#10547) #10726912 válasza pityesz00 (#10544) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzz le minden egységet (HDD ODD) a gépről. Húzd le a ledek kábeleit is, csak a power reset legyen bekötve, meg egy rendszer hangszóró, ha az nem integrált. A videó kártyát, memóriát és a cpu-t is vedd ki, de a cpu ventillátort hagyd bekötve az alaplapon. Próbálj egy indítást: alap esetben egy pillanatra felpörög a ventilátor, aztán leáll és váltakozó hangjelzést ad. Ha ez megvan, tedd vissza a CPU-t, következő lépcsőben a VGA-t, aztán a memóriát. Jó lenne a szerelő mérése ellenére egy másik tápegységet rátenni, bármilyen teljesítményű és márkájú jó erre a célra, lényeg, hogy működő gépből származzon.
Ha elakad a cpu berakásnál, akkor alaplap hiba.

(#10548) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sziasztok!

Adott a következő öreg, de 5-6 éve eddig kifogástalanul működő gép:
Asus A8N-E (alaplapi aktív hűtő kicserélve passzívra, mert csapágyas fostalicska volt :P)
AMD Athlon 64 3200+ S939
512 Mb DDR400 Ram Kingmax
Samsung SPN vmi 80 GB IDE
Asus EN-6600 (Geforce) Silencer PCI-Express
Codegen 300W

Kb. egy hónapja kezdett random fagyásokat generálni, általában indítás után 3-5 perccel. Ilyenkor kép-hang lefagyott, IDE LED villogott egy sort, aztán kilőtte magát a rendszer. A Power LED égett továbbra is, semmilyen perifériára nem reagált. Újraindítás nem segített, később ha bekapcsoltam, ment megint. Volt memtest86+ futtatva, hibát nem talált. HD Sentinel szerint 100/100-as a winchester, hatszázvalahány napot futott már. Terheltettem tesztprogramokkal, HD videókkal a processzort, 100%-os kihasználtságnál is stabil maradt. Csináltam egy Windows újratelepítést két hete, azóta problémám nem volt a géppel, reméltem, hogy megjavult.

Egészen ma reggelig, amikor beütött a gebasz. Bekapcsolom, ventilátorok, winchester felpörögnek, és ebben a pozícióban megáll. Power LED világít, a BOOT viszont nem jön be. Az elmúlt fél napban próbáltam ismerős alaplapjával elindítani a gépet (sajnos nem kompatibilis a processzorral), memória-táp véleményem szerint rendben van. Letakarítottam az alaplapot és a csatlakozókat a portól, semmi rendelleneset, megégett alkatrészt nem láttam benne. Kihúztam mindent, ami nem kell, csak proci-memória-videókártya maradt benne, változás nem történt. Reseteltem CMOS elemet, eredménytelenül.

Egyszóval nem bootol a nyomoronc. Jól sejtem, hogy elhalálozott az alaplapom?

(#10549) CoolMan válasza DaveHutt (#10548) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem meg a tápod döglődik. Mindenképpen kipróbálnám másik megbízható táppal. Meg ha van kedved szedd szét a codegen-t és nézd meg, hogy van-e benne púpos kondi.
Tápokkal ebben a topicban foglalkoznak.
Esetleg ha másik táppal sem működik akkor lehet az alaplap a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#10550) Vodar válasza DaveHutt (#10548) üzenetére


Vodar
senior tag

Nagyon úgy néz ki...

Vagy táp.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.