Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Villám kérdésem volna. :R
Az ugye nem okoz gondot, ha a meglévő 2x2 ddr2 mellé bővítésnek vennék 2x1 gigát?
Mindkét pár CL5, bár teljesen eltérő típusok. Egyik a profilomban látható fajta, másik meg egy 1066 mhz-es Kingston hyperx volna.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45802) Teasüti válasza Teasüti (#45801) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Dual channel szempontjából remélem jó lesz. Tuning szempontjából meg gondolom nagyobb fesz. kell az északi hídnak és tartja ugyanazt az órajelet az FSB. Gondolom én...

(#45803) #90933760 válasza Teasüti (#45802) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó lesz dual szempontból. De nem biztos, hogy 1150-et megfut a Kingston is. Majd kijátszod a megfelelő értéket amit szeretni fog. Az se biztos hogy az északinak kell feszültség. De általában kelleni szokott.

(#45804) Teasüti válasza #90933760 (#45803) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézegetem a RAM teszteket, szinte mindegy is az a pár mhz ide vagy oda.
Akár 800-on is futhatna, akkor se biztos, hogy észrevennék bármi különbséget. :F
800-nál legyen több, épp ami elég egy ~450 mhz FSB-hez a cpu tuning miatt, a többi meg talán nem is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#45805) #90933760 válasza Teasüti (#45804) üzenetére


#90933760
törölt tag

450-es FSB mellett futna a jövendőbeli procid 4 GHz-et. 2.4x szorzóval 1080-at a ramok, 5-5-5-15 időzítés mellett. Ha ezek mind összejönnek akkor jó lesz. Csak tuningra semmi garancia. A ramok tuti menni fognak ennyit. A többi a procin múlik.

[ Szerkesztve ]

(#45806) Thunderzolee válasza Dvai (#45798) üzenetére

Az alacsonyabb időzítés az jobb természetesen, de teljesen mindegy milyen ramokat veszel, úgysem veszed észre.

Én 16ezres 2×4GB DDR3 1600-at szoktam rakni azoknak a gépébe, akiknek rakok össze gépet. (Lec-től.) Az ennél drágább, de ugyanilyen paraméterekkel rendelkező ramok semmivel se jobbak ennél, nem venni észre különbséget, felesleges pénzkidobás.
Az SSD az egyetlen, ami gyorsít egy gépet, de az alacsonyabb időzítést azt nem venni észre.
(Esetleg AMD APU-val való használat során.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45807) Thunderzolee válasza DWENNON (#45796) üzenetére

Gondolom eddig 1, vagy 2 modul volt, most meg talán 4 lett?
Nos, a memóriavezérlő akkor "érzi jól magát" a legjobban, ha max. 2 modult kell vezérelnie.
Tehát a 2 modulos kiépítés mindig jobb értékeket ad, mint a 4 modulos kiépítés.

Persze nem biztos, h Nálad is ez van, ez csak egy tipp volt.

Amúgy a gyakorlatban is észreveszel lassulást, vagy csak tesztprogramok mutatták ki?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45808) Vole


Vole
tag

Fura hiba jott elo a minap es le szeretnem tesztelni a memoriakat. Melyik program a legjobb erre mostanaban?

(#45809) DWENNON válasza trancemusic (#45799) üzenetére


DWENNON
tag

(#45799) trancemusic: Dual Channelt mutat. Odafigyeltem a slot-ok helyes rendezésére. Úgy raktam be először, ahogy leírtad.

(#45807) Thunderzolee:: Nincs lassulás a gyakorlatban, viszi szépen a dolgokat, ahogy kell. Nem zavar egyébként, mert jól megy a gép, csak szeretném tudni az okát. Ha csak a program jelez kisebb sebességet, de valójában nem így van, akkor meg különösen nem gond. (Így viszont félrevezető a program teszt.)

(#45810) germanh válasza Vole (#45808) üzenetére


germanh
senior tag

Hsz #45722 - Memtest

Enjoy the pain!

(#45811) Vole válasza germanh (#45810) üzenetére


Vole
tag

Koszi, le is szedtem.

Es ezt is 8+ oran keresztul kell futtatni, vagy ez elvegzi bizonyos idon belul a tesztet es szol hogy kesz?

(#45812) germanh válasza Vole (#45811) üzenetére


germanh
senior tag

HGyu tollából: "Nem kapcsol ki magától sosem és nem is fejezi be a műveletet."
"Lépteti a memóriacímeket, és többféle terhelést is megvalósít, de 1 PASS során jópárszor átmegy a teljes RAM-on. Ha este elindítod, simán futhat reggelig."

Enjoy the pain!

(#45813) Vole válasza germanh (#45812) üzenetére


Vole
tag

Es akkor hogy kapcsolom ki? Van valami billentyuparancs amivel befejezi a muveletet?

Sose futtattam ilyet, nem szeretnem elcseszni :)

(#45814) germanh válasza Vole (#45813) üzenetére


germanh
senior tag

Escape-pel lehet megállítani.

Enjoy the pain!

(#45815) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A gyártó-őldali automata keresők találatai mennyire aranyszbályok?
Úgy értve, hogy ami nincs benne, az mennyire "biztos nem jó" ha specifikáció szerint OK, viszont van olyan amit meg ajánl (konkrétabban Fury vs SAVAGE kingstonon belül...)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45816) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném egy gyors eligazításra.

Egy gépet rakok össze és 4GB RAM-ot vennék bele később bővíteném 8GB-ra.
2x2GB ajánlott vagy lehet azt .hogy most veszek 4GB single-t aztán még bele 4GB-ot.
Szóval nem romlik-e a teljesítmény ebben az esetben?

Üdv. és köszönöm előre a segítséget.

(#45817) #90933760 válasza Vole (#45813) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy kör kb 20-30 perc attól függ milyen ramok meg mennyi. Én két kört szoktam hagyni menni aztán kész.

(#45818) Vole válasza #90933760 (#45817) üzenetére


Vole
tag

6 X 2gb XMS DDR3.

Holnap nap kozben ugyis dolgom van, kozben futhat a progi amig nem vagyok itthon. Remelem megtalalja a hibat, mert ha nem a RAM, akkor proci vagy alaplap problemam van. Egy vinyot mar kinyirt es a masik is necces, mire visszajon a csere vincsim addigra jo lenne ha kiderulne.

(#45819) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok!

Az adataim között található 2x4GB RAM 1600MHz-en 1,65V-al 9-9-9-24-34-2T időzítéssel jó szerintetek vagy tudok még "tuningolni" rajta?

Köszönöm! :R

(#45820) Thunderzolee válasza #83381760 (#45816) üzenetére

Inkább vegyél 4-et, aztán még hozzá még 4-et.
A memóriavezérlő jobban "szeret" kettő modult kezelni, mint négyet.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45821) Thunderzolee válasza Sarkadi (#45819) üzenetére

Minek ezt tuningolni?
Mivel lesz jobb?
Semmivel, viszont az élettartamát rohamosan le lehet rövidíteni a magasabb üzemi feszültséggel.

Ettől függetlenül a cl:9 az jó 1600-on.
A számsor végén levő értékekre majd ír valaki jobban hozzáértőbb, én ennyire nem szoktam belemélyedni a memóriamodulok lelkivilágába.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45822) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Ezekről tud valaki valamit?
KINGMAX FLGE85F-B8KJ9
3x2gb triple chanelben ment, de gondolom ha berakom egy dual-t kezelő lapba akkor single-ben fog menni. a ramokról annyit tudtam meg hogy volt 1 ember akinek nem volt jó, itt ph-n. legtöbb oldal pedig orosz..

V6

(#45823) Sarkadi válasza Thunderzolee (#45821) üzenetére


Sarkadi
tag

És ettől függetlenül az írt beállítások jónak mondhatók?

(#45824) Thunderzolee válasza ledgeri (#45815) üzenetére

A gyártói oldal az csak kivonat azok közül, amikkel biztos, h működik.
A többi ramot is kezeli, de ha esetleg nem, akkor a gyártó mutogathat a listájára, és mossa kezeit, nem az ő általa gyártott alaplap a hibás, ergo nem reklamálhatsz.

Ritka, h ne működjön valamelyik rammal, de van rá kis esély.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45825) Thunderzolee válasza M0ng00se (#45822) üzenetére

Ha beraksz ebből a 3 modulból kettőt egy dualos lapba, akkor azok dualban fognak menni.

Vagy nem értem a kérdést.

Ha mind a hármat belerakod, akkor értelem szerűen a harmadik modul ki fog lógni a sorból.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45826) ledgeri válasza Thunderzolee (#45824) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45827) M0ng00se válasza Thunderzolee (#45825) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

igen csak elvileg "triple channel kit", ezért kérdeztem hogy menne-e dualban is.(vagy singleben) de ha jól gondolom nem a ramtól függ hogy triple, dual single, hanem a laptól és elhelyezéstől...

V6

(#45828) Thunderzolee válasza M0ng00se (#45827) üzenetére

Így van, a dual az adott, de ha a vezérlés (cpu + chipset) olyan, akkor triple-kitben is megy a három modul. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45829) M0ng00se válasza Thunderzolee (#45828) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi :)
egyébként nem tudni a ramról valami bővebb infot?
mert én nem nagyon találtam :S

V6

(#45830) mickemoto


mickemoto
őstag

Memória használatnál be lehet valahogy állítani azt hogy egy bizonyos háttér folyamat, jelen esetben svc host vagy mi, a memória mely részét használja? Az a gond ugyanis hogy rendszerindítás után különböző idő eltelte után kidobja azt a hibaüzenetet hogy memóriahiba miatt az a folyamat nem működik és utána használhatattlanná válik a gép.

(#45831) trancemusic válasza mickemoto (#45830) üzenetére


trancemusic
senior tag

Lazíts a memória időzítésen a biosban,és/vagy adj a memóriának pici feszültséget.

(#45832) Vole válasza Thunderzolee (#45820) üzenetére


Vole
tag

"A memóriavezérlő jobban "szeret" kettő modult kezelni, mint négyet."

Az X99 -es lapoknal ez gondolom ugy nez ki, hogy jobban szereti a negyet mint a nyolcat, ugye?

(#45833) #83381760 válasza Thunderzolee (#45828) üzenetére


#83381760
törölt tag

Köszönöm a segítséget!

(#45834) Thunderzolee válasza Vole (#45832) üzenetére

Így van.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45835) Labolt


Labolt
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Mitől lehet, hogy a ramok (CMY8GX3M2B2133C9R) csak 1333MHz-en mennek dc-ben?
XMP-t jól kiolvassa a lap, de csak sc-ben mennek a ramok. Ha kézzel állítom 2133-ra, akkor is.


Agy nélkül is van élet!!!

(#45836) mickemoto válasza trancemusic (#45831) üzenetére


mickemoto
őstag

Megpróbálom ha lehetséges, mivel notebook bios elég korlátozott szokott lenn. Köszönöm.

(#45837) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok!

segitsetek léci

adott egy ilyen lap

[link]

egy ilyen proci

[link]
és ezeket a ramokat ajáloták hozzá

[link]

a gondom csak annyi hogy a prociról sehol nem találok infot hogy támogatja e a 2400 as ramokat
a 16gb fontos lenne
és léci ne fikázátok a konfigot azért mert nem intel sajna az nekem drága

a válasz meglehetősen fontos és sürgős lenne

köszönöm szépen :R :)

HTC desire 500

(#45838) Thunderzolee válasza NyuszyCaster (#45837) üzenetére

Processzor:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-AthlonIIX4860K.html

A memóriavezérlője 2133MHz-et visz.

De kezelni fogja azt is amit veszel, max alacsonyabb órajelen hajtja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45839) NyuszyCaster válasza Thunderzolee (#45838) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszönöm

HTC desire 500

(#45840) AlexBrown


AlexBrown
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek:

Hol találom meg a DDR-ramok részletes adatait?

Vaterás ramokat szeretnék beazonosítani illetve a paramétereiket lekérdezni.

Fordított lekérdezés is jól jönne, 1GB-s 400MHz-s PC3200 Unbuffered DIMM 184pin ramok típusjelei érdekelnének.

ASUS K8N alaplapba valókat keresek.

Köszi mindenkinek, aki ad URL-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#45841) Thunderzolee válasza AlexBrown (#45840) üzenetére

Hmmm.. ööööööö... nem igazán értem, mit keresel.
Vagyis a memóriamodulokról részletes adatokat Google tud szolgáltatni, ha beírod a ram pontos típusszámát.

Ez az alaplap egyébként:
http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/sock754/K8N/e1868_k8n.pdf

Ez kezel minden 400Mhz-es DDR1-es modult.
A 184pin az az asztali gépek memóriaslotjainak az érintkezőinek a száma.

Három slot van az alaplapon, max 3 giga ramot kezel a lap.

Itt tudsz hozz keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/memoria/asztali_gep_ram/ddr_ram

Én legutóbb tőle vettem:
http://hardverapro.hu/apro/ddr1_1gb_kingston_kingmax_kedvezo_aron
(3500 volt 2giga postázva)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45842) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Thunderzolee

akkor ha már igy áll a dolog segits kérlek 2133 as ramot találni ami a laphoz is jó
köszönöm :R

HTC desire 500

(#45843) 04ahgy válasza NyuszyCaster (#45842) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs benne IGP, egy 1866-os kit is elég. Kaveri-vel még a 2133MHz is szívás néha.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45844) AlexBrown válasza Thunderzolee (#45841) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

Alex

(#45845) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Új RAM érkezése esetén érdemes egyből memtest-el bootolni, vagy egy biztonsági windowsos check "megengedett" :U ?

Mi az ajánlott eljárás?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45846) NyuszyCaster válasza ledgeri (#45845) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szia!
ne haragudj de én nem vagyok valami nagy ász de azt udom hogy a win memtesztje nem jó én a memtest+86 ot használom usb ről

HTC desire 500

(#45847) ledgeri válasza NyuszyCaster (#45846) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja.. Kimaradt a kulcsszó a végéről...: előtte, bocs.

Nomeg miben másabb a .COM-os memtest a .ORG-ostól?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45848) 04ahgy válasza ledgeri (#45847) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A .com kereskedelmi változat, zárt forráskóddal, tapasztalataim szerint bugos is (nem a 2000-es évek körüli fényében tündököl). Az .org ingyenes, szabad szoftver, forráskód is elérhető. Megbízható eredményt ad alapbeállításokkal futtatva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45849) ledgeri válasza 04ahgy (#45848) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm! (tőtőm s írom is izibe!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45850) 04ahgy válasza ledgeri (#45849) üzenetére


04ahgy
nagyúr

USB bootolható telepítője is van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.