Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) dodopek válasza MK VII (#46800) üzenetére


dodopek
addikt

Észrevehető vajon bármiben érdemi gyorsulás, ha benne marad a 2x2?

(#46802) MK VII válasza dodopek (#46801) üzenetére


MK VII
veterán

Különösebben nem fogsz észrevenni semmi változást, ha bent van, ha nincs.
Attól is függ, hogy mire használod a géped.
Játékokban és netezésnél kb semmi különbséget nem fogsz tapasztalni ott a mennyiség a lényeg.

(#46803) dodopek válasza MK VII (#46802) üzenetére


dodopek
addikt

Épp ez a kérdés. Hogy játékoknál több e a 12, mint a 8. Nem számtanilag, hanem mondjuk FPS-ileg...

(#46804) MK VII válasza dodopek (#46803) üzenetére


MK VII
veterán

Nem! FPS-ben semmi változást nem fogsz észrevenni 8 és 12gb ram közt.
Az előző hsz-emet is így értettem illetve, hogy játékoknál a dual-chanel mód sem szükséges, mert nem profitálnak belőle...

[ Szerkesztve ]

(#46805) dodopek válasza MK VII (#46804) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor megy a fenébe, kell a pénz. :D
Köszi!

(#46806) MK VII válasza dodopek (#46805) üzenetére


MK VII
veterán

Hacsak nem vagy vérgémer GTA V játékos, mert az 8gb felett is igényel ramból! :)

(#46807) dodopek válasza MK VII (#46806) üzenetére


dodopek
addikt

Nem. Amik mostanában vannak tervezve:
-Fallout 4
-Doom 4
-Sniper Elite 3
-Wolfenstein New order
-Metro LL
Vagy megjelenést, vagy magyarítást várok. Addig meg marad a Zóna... :)

(#46808) MK VII válasza dodopek (#46807) üzenetére


MK VII
veterán

Ezekkel bőven beleférsz a 8gb-ba.

(#46809) dodopek válasza MK VII (#46808) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a válaszokat. :)

(#46810) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Hűtőborda rögzítésére milyen hővezető ragasztási megoldást lehet utólagosan házilag alkalmazni?
A GAP pad szépen tapad a bordához, de a memchipekről elvált :(

read-only mode on the forum

(#46811) trancemusic válasza AtHoS (#46810) üzenetére


trancemusic
senior tag

(#46812) AtHoS válasza trancemusic (#46811) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jaja, ez jónak néz ki :K

read-only mode on the forum

(#46813) 04ahgy válasza AtHoS (#46810) üzenetére


04ahgy
nagyúr

RAM-ra nem javasolt semmilyen hűtőborda. A chipek műanyag teteje negyedannyira nem vezeti a hőt, mint a fém BGA-ik, és a PCB. Így a NYÁK hűtésével kell a lehető legtöbb hőt elvezetni. Ehhez persze forszírozott léghűtés kell, megfelelő turbulens légáramlattal (tehát az nem opció, hogy van 4 venti a gépházamban).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46814) V60


V60
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

A lap: Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H
A ram: Kingston Fury 4GB 1600

Ma lett telepítve Win7 64 bit op. A betöltés alatt valami "DDR3 1333 unganged mode" -t ír ki, de ettől függetlenül megy minden rendesen csak nem tudom mi ez. Ilyen felirattal még nem találkoztam.

Segítséget előre is köszönöm :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46815) Qru válasza V60 (#46814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"az AMD (illetve az alaplapgyártók) a K10 esetében a kétcsatornás működést GANGED (’csoportba foglalt’ – utalva a két memóriacsatorna együttes működésére), az egycsatornás vezérlést pedig UNGANGED elnevezéssel illették. A BIOS lehetőséget ad arra, hogy kiválasszuk a nekünk szimpatikusabb változatot."

[link]

Tehát 2x64 bit vagy 1x128 bit.

#nincsbennetarcsi

(#46816) V60 válasza Qru (#46815) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm :R . Az én egyszerű agyamra lefordítva egyébként mit jelent, örüljek neki egy Asrock N68C-S UCC alaplap után? mert az volt tegnapig a gépben.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46817) Qru válasza V60 (#46816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire használod a gépet. Ha nagy fileokkal dolgzol akkor 1x128 a jobb ha sok kicsivel akkor meg a 2x64-el. Házi használatra ezért jobb a 2x64-es felállás mert az OS jellemzően több kicsi méretű file-al dolgozik.

#nincsbennetarcsi

(#46818) V60 válasza Qru (#46817) üzenetére


V60
aktív tag

Netezésre és játszani van a gép. Perpillanat egy X4 840-es cpu-val.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46819) Qru válasza V60 (#46818) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor 2x64-es módban menjen inkább (bár igazából semmi változás nem érezni ilyen szinten a két mód között), vagyis unganged módban.

#nincsbennetarcsi

(#46820) AtHoS válasza 04ahgy (#46813) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jójó értem én, hogy gőzgép.... :DDD

Ez gyári bordás RAM. Szóval ezek a bordák csak dísznek jók akkor?

read-only mode on the forum

(#46821) V60 válasza Qru (#46819) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm szépen a magyarázatod. :R

Üdvözlettel Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46822) 04ahgy válasza AtHoS (#46820) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az én véleményem és a saját tapasztalataim alapján igen.

(#46814) V60: A korábbi lapodnál is voltak ilyen módjai az AMD memóriavezérlőnek, csak nem írta ki. Amíg egy modul van a gépben (nem írtad, hány db, így egyre gondolok), addig felesleges 128bit meg 2*64 bitről beszélni, hisz csak 1*64 bit van, az meg csak unganged tud lenni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46823) samu2062


samu2062
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném kérdezni,hogy jól tudom e azt,hogy ha 32 bites,win 7-em van,az csak 3 gb ramot kezel.
Tehát hiába raknék az alaplapba 4 gb-ot,akkor is csak 3 gb-ot fog használni.
Ez így van?
Mert akkor hanyagolom a dolgot és hagyom benne a 3-at.
Ha nem,akkor a 3 db,1gb-ost,kicserélném,2 db,2 gb-osra.
:)

(#46824) MK VII válasza samu2062 (#46823) üzenetére


MK VII
veterán

Igen ez így van!! 3gb-ot tud kezelni a 32bit-es windows.

(#46825) V60 válasza 04ahgy (#46822) üzenetére


V60
aktív tag

Igen egy van, értem.

Köszi :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46826) 04ahgy válasza samu2062 (#46823) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elég a 3GB. Manapság illene a 64bites win7...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46827) samu2062 válasza MK VII (#46824) üzenetére


samu2062
aktív tag

Oké.
Köszönöm szépen!

04ahgy!Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#46828) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem még egy ugyanolyan típusú Patriot memóriát, mint ami eddig is volt a gépemben, gondoltam, csinálok dual channel-t. Az a érdekes, hogy a lap támogatja a dc-t, mind a kettő memória teljesen azonos típusú, de ha beteszem a gépbe együtt őket, akkor a gép nem hajlandó elindulni, a bios-ig sem sikerül eljutni. Kipróbáltam, és az alaplap ram slotjai jók, valamint az új és a régi memóriával is elindul a gép, de csak külön-külön. Van valami ötletetek? Vagy vihetem vissza a boltba, adjam el a régit, és vegyek egy 8 gigás memóriát? :W

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#46829) MK VII válasza Coccolino_O (#46828) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Tuti biztos, hogy teljesen ugyan az a két memória? Nem lehet, hogy az egyik egy oldalas a másik meg kétoldalas? Esetleg az egyik 1,5 voltos a másik meg 1,65? Ha külön külön jók akkor én csak arra tudok gondolni, hogy valami különbség tuti van köztük és nem tudja a processzor együtt kezelni őket.
A legjobb amit tehetsz, hogy eladod a memóriádat illetve amit most vettél azt visszaviszed a boltba és veszel egy 2x4gb-os kit-et.

[ Szerkesztve ]

(#46830) Coccolino_O válasza MK VII (#46829) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mind a kettő két oldalas, a gyártói cikkszám pedig ugyanaz.

(#46831) 04ahgy válasza Coccolino_O (#46830) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Kingstonnál is van, hogy ugyanaz a PN, a régebbi modul mégsem egyezik az újabbal, még a chipek száma is eltér, nem csak a típusa.

Corsairnél is, csak ott a rev, jelöli az eltérést.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46832) Coccolino_O válasza 04ahgy (#46831) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Köszi. Legalább ebből is tanultam valamit. Vagy egy modult vegyen az ember, vagy kit-et... :U

(#46833) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok!

Ramot szeretnék venni i5 2500k és asrock extreme 3 deszka mellé ezt néztem ki:http://www.rambazar.com/product.php?id=823

Nem ismerem a G-skill ramokat de a cl7-es időzítés nagyon tetszik és árban is remek.. vélemény a ramról?

(#46834) AtHoS válasza milan18 (#46833) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Nekem 2 garnitúra volt használva Asus P8Z68-V Pro lapban i5-2500k mellett a 2x4GB CL9-9-9-24 verzióból [link] XMP-t beállítottam BIOS-ban, így szépen tette a dolgát, nem volt vele problémám.

Nemrég lecseréltem a procit 3570K-ra és a memót is erre a változatra [link]. Időzítést levettem CL7-8-8-24-re, a feszültséget 1.5V-ra és gyönyörűen fut 1600 MHz-en.

read-only mode on the forum

(#46835) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy létezik 2X4GB DDR2 800MHz amit az én Intel DG41RQalaplapom tud kezelni?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#46836) beldeczki válasza BenQhunria (#46835) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Az alaplapod nem akadály (max 8-at kezel). 2x4GB létezik, igaz nem sokat láttam még itt aprón se.

(#46837) 04ahgy válasza BenQhunria (#46835) üzenetére


04ahgy
nagyúr

4GB-os modult csak AMD CPU tud megcímezni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46838) beldeczki válasza 04ahgy (#46837) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Nekem éppen 2x4 giga megy Intel CPU-val, hibátlanul üzemel, ha kell mutatok képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#46839) BenQhunria válasza beldeczki (#46838) üzenetére


BenQhunria
tag

Érdekelne :)

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#46840) beldeczki válasza BenQhunria (#46839) üzenetére


beldeczki
aktív tag

2 db 4 gigás kingston modulról van szó, asus p5q pro lapban. Bármilyen teszt lemegy rajtuk, nincsen semmi gond. Őszintén én még nem hallottam ilyenről, hogy 4 gigás modulokat nem tudják címezni az akkori Intel CPU-k, persze lehet hogy létezik tényleg ilyen.

Nálam most így megy:

(#46841) bismillah


bismillah
csendes tag

Sziasztok
Gigabyte H61M-VG4 támgatja ezt a ramot Kingston(KVR1333D3N9/8G )
Nincs support listben azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#46842) MK VII válasza bismillah (#46841) üzenetére


MK VII
veterán

Mehet bele nyugodtan.. Működni fog a lapban!

(#46843) bismillah válasza MK VII (#46842) üzenetére


bismillah
csendes tag

Köszi

(#46844) BenQhunria válasza beldeczki (#46840) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem , köszönöm , nekem is be kéne szereznem ilyen ramot, vagy olyan alaplapot amin 4 slot van.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#46845) mmdms válasza beldeczki (#46840) üzenetére


mmdms
addikt

Lehet a xeon procik kiváltsága?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#46846) beldeczki válasza mmdms (#46845) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Na ez egy jó kérdés... Próbáltam utánajárni a dolgoknak, de nem találtam semmi információt ezzel kapcsolatban...

(#46847) 04ahgy válasza mmdms (#46845) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nála az MCH kezeli a RAM-ot, nem a CPU.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#46848) mmdms válasza 04ahgy (#46847) üzenetére


mmdms
addikt

Ja tényleg, ezekbe még nem a prociba van a memvezérlő. Akkor simán lapfüggő lehet.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#46849) beldeczki válasza mmdms (#46848) üzenetére


beldeczki
aktív tag

De BenQhunria-nak is az északiba van a memóriavezérlő tehát a CPU és a 2x4 giga nem lehet akadály.

(#46850) Iroil


Iroil
tag

Sziasztok!
Én vettem most 2×2 gb ram-ot.ddr2-es.És amikor berakom bejön a windows,az üdvözlő szöveg és megy rendesen,de 1-2 perc múlva,valamikor még annyit sem megy,egy kékhalált dob fel majd 100-ig elszámol és leáll a gép.Valamikor ha berakom és rögtön bekapcsolom az üdvözlő szövegnél is bedobja a kékhalált.Mit tegyek?

Milu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.