Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) blu79 válasza rockyka (#45400) üzenetére


blu79
addikt

milyen procid van? mert ahhoz hogy támogassa az 1600-os ramokat Ivy Bridge procinak kell futnia a gépedben
: * To support DDR3 1600 MHz, you must install an Intel® 22nm (Ivy Bridge) CPU that supports DDR3 1600 MHz.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45402) rockyka válasza blu79 (#45401) üzenetére


rockyka
tag

intel core i5 2500k [link]

Itt írja is, hogy max 1333at tud :) Nem gondoltam, hogy a proci miatt van ez.

(#45403) Derivel


Derivel
tag

Sziasztok! Nemrég vettem RAM-ot, a kétoldalas mellé egy egyoldalast (a márka, méret, mhz, stb megegyezik). Az első két napon hibátlanul működött, pedig mindkettőt teljesen használtam, most pedig kékhalált kapok rendszeresen. Ahogy olvastam, nem jó ötlet más rendezésűeket berakni, de eddig jól működött, és az eladó is ezt javasolta (szám. tech. boltban). A kezdeti működés ellenére az elrendezési különbség a hiba, ugye? Kicserélik az újat, ha visszaviszem?

(#45404) blu79 válasza rockyka (#45402) üzenetére


blu79
addikt

sajnos ezeket a dolgokat sokan nem ellenőrzik....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45405) blu79 válasza Derivel (#45403) üzenetére


blu79
addikt

általában 3 napon belül kicserélik, nem jó így összerakni a ramokat, max kipróbálhatod hogy előszőr az egyiket hagyod a gépben , majd a másikot és megnézed valamelyiknél okoz e kékhalált, de ha lehet cseréltesd ki.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45406) rockyka válasza blu79 (#45404) üzenetére


rockyka
tag

Annakidején mikor vettem a gépet, biztos megemlítette a gépmester haverom, hogy csak 1333mhzen fog működni, de biztos úgy gondoltuk, hogy az 1333 az 1600hoz képest nem nagy különbség. Az egyszer biztos, ha egyszer gépújításra adom a fejemet, előtte pár hétig itt fogok fórumozgatni és akkor nem lesznek ilyen apró félreértéseim a gépemmel kapcsolatban.

(#45407) Derivel válasza blu79 (#45405) üzenetére


Derivel
tag

Kösz a választ, sajnos csak napok múlva tudom kipróbálni, de meglátjuk, hogy akkor visszaveszik-e.
Thanks :R

(#45408) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

RAM bővítésre szorulok, mert a jelenlegi 4gb már nagyon kevésnek bizonyul. Talán elég lenne a 8 egy időre, de végül is ramból és tárhelyből sosem árt. A kérdésem, hogy az adatlapomon szereplő konfiggal mennyire lenne probléma, hogy ha csak 1 db modult pakolnék bele, aztán talán pár hónap múlva jönne még egy mellé?

Érezhetően lassabb lenne 1 modullal?

Let's begin, de gozaimasu!

(#45409) blu79 válasza _ak_ (#45408) üzenetére


blu79
addikt

Szia, hát ha a 4gb mellé raksz még egy modult akkor lesz 8Gb :), az már elég egy ideig, később rakhatsz még bele

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45410) _ak_ válasza blu79 (#45409) üzenetére


_ak_
addikt

2 férőhelyes az alaplapom és jelenlegi 2x2 menne is kifelé a gépből.
Most csak azon agyalok, hogy legyen 2x4 gb vagy vállaljak be egy 8 gigásat, aztán idővel mellé majd még egyet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#45411) blu79 válasza _ak_ (#45410) üzenetére


blu79
addikt

Így már érthető, ha hosszú távon meg akarod tartani a gépet vegyél bele egy 8Gb aztán később veszel még egyet, ha nem tartod meg hosszú távon akkor vegyél bele 2*4gb-ot
azért írtam így le mert egy idő után elavul a gép és lehet lecserélted

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45412) _ak_ válasza blu79 (#45411) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi. A DDR4-es korszak mennyire van a nyakunkon? Várható, hogy mondjuk fél éven belül megfizethető lesz ár érték arányban?

Let's begin, de gozaimasu!

(#45413) codec válasza _ak_ (#45412) üzenetére


codec
senior tag

Szerintem egy 2x4-es felállással jobban járnál, most megveszed a 8 gigás modult fél vagy 1 év múlva kitudja kapsz-e ugyanolyant, vagy hasonlót(későbbi kiadás már lehet nem fog tökéletesen együttműködni a másik rammal). A dualt meg azért észre lehet venni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45414) blu79 válasza _ak_ (#45412) üzenetére


blu79
addikt

Szia hát annyira még nincsenek a nyakunkon, bár nyártól lehet hogy jobban felkapottak lesznek, de játéknál biztos hogy egyelőre nem érzékelhető a különbség a ddr3és 4 között. Ár érték arányban biztos nem lesz megfizethető fél éven belül, egy ideig várni kell még hogy jó modulokat egy jó áron lehessen megvenni :K

DDR 4 egyelőre csak presztízs :K

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45415) ledgeri válasza _ak_ (#45408) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is pont ezzel a problémakörrel érkeztem ide. Kb ezeket kérdeztem volna így válaszként értékelve köszönöm azokat!

Viszont kérdésem még lenne:

-Mivel ez az első aktív géphasználóként megélt mem.gen.-váltásom így még afelől is érdeklődnék, hogy mennyire valószínű, hogy a 2011-es ramjaim mellé találok ma olyan helyettesítő ramokat, amik egy későbbi (2015+) új (persze ddr3-as) alaplapra váltákor az új lapon használhatóak lesznek együtt 12GB összmemóriaként??
(itt jön be a tapasztalat hiánya nálam, és megléte nálatok... :R )
Vagy érdemes inkább eladni a 2x2-est, mert kitudjamilesz?

(meg feltettem volna azt is, hogy ha bejön a ddr4, akkor esélyes-e, hogy lesz-e multi-gen ramot támogató CPU és alaplap, de ez gondolom esélytelen... bár korábbról rémlik, hogy volt ilyesmi...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45416) yodaMODA


yodaMODA
tag

Sziasztok
Kérnék egy kis segítséget.
Vettem kéz alól (nem itt a ph-n)2*4 giga kingston hyperx ramot. Az egyik modul elromlott gari papir meg elveszett valahol. Lehetséges valahogy legariztatni esetleg gyártón keresztül?
üdv

(#45417) mortison


mortison
csendes tag

Sziasztok!

Gondolom már több ilyen kérdés merült fel, de mivel megoldást nem találtam a fórumot böngészve, így megkérdezem én is újra.
A héten vettem 2x4GB 2133Mhz-es Corsair RAM-ot. (11-12-12-28)
Az a problémám, hogy ez a RAM valamiért csak 1333MHz-en fut, és az istenért sem akar feljebb menni 1600MHz-nél biosban. Valami jótanács esetleg? :(
Alaplap: Asus P8B75-V
Proci: i5 3470

(#45418) mortison


mortison
csendes tag

Közben utána olvastam és kiderült, hogy a lapom csak 1600MHz-ig engedi feltolni a ramot OC nélkül, viszont az XMP profilomat sem tudom betölteni. Lehet, hogy a procit is húzni kéne?

(#45419) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye most van 2x4gb Kingston HyperX Grey ramom, mi történik akkor, ha belerakok a gépbe + 2x2gb ramot? Működni fog így? Tehát 12gb ramom lesz elméletileg? Alapból raknék bele + egy 4gb-os modult, de elvileg az Asrock Z77 Extreme 4 nem tud triple channelt csak dual meg quad....

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#45420) 04ahgy válasza Malamute (#45419) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"elvileg az Asrock Z77 Extreme 4 nem tud triple channelt csak dual meg quad"

Elvileg és gyakorlatilag sem tud quad-ot. Singlet és dualt tud.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45421) Malamute válasza 04ahgy (#45420) üzenetére


Malamute
tag

Ahha, köszi. Pedig valahol azt hallottam hogy quadot tud, na mind egy. :R De csodálkoztam is, mert az Asrock honlapján is csak a dual-t írák. :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#45422) 04ahgy válasza Malamute (#45421) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól, hogy 4 modul fér bele, még nem lesz quad, mint ahogy a régi 3 modult fogadó 754-es lapok sem tudtak single-nél többet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45423) koxr


koxr
csendes tag

Sziasztok, pár hónapja vettem egy gépet, akkor még csak 4gb memóriával, mivel úgy engedte a keret.
A kérdés a következő: szeretnék mellé még 4 gb memóriát, de mivel már nem forgalmazzák az akkorit(legalábbis ipon és társairól eltűnt), nem baj ha nem ugyanolyat veszek hozzá, hanem hasonlót? Esetleg javaslatok, hogy milyet vegyek?
Ami van: Kingston Hyperx 4gb cl9, 1333mhz(KHX1333C9D3B1/4G)
Amit vennék

Alaplapom és proci: Asrock B85M Pro4, invtel i5 4570(nem tudom ez számít-e :D)

SSD-t is szeretnék, annak ezt néztem ki.
Ez jó, vagy van jobb hasonló árban?

[ Szerkesztve ]

(#45424) blu79 válasza koxr (#45423) üzenetére


blu79
addikt

szia, nem baj ha nem pont ugyanolyan, amit kinéztél megfelel, és az ssd-vel sem nyúlsz mellé nekem is ugyanolyan van, nagyon jó és nekem bevált :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45425) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok!

Adott az adatlapomon lévő PC,ma szétkaptam a gépet kitakarítani , majd bekapcsoláskor szembesültem vele hogy a telepített 8gb ramból 4gb-ot használ a win7. Biosban tökéletesen mutassa a 4x2gb memóriát, próbáltam variálni a slotokkal de vagy 6gb vagy 2gb lett belőle.Memtest simán futott több órán keresztül hiba nélkül, bios reset is megvolt Egyesével is működnek probléma mentesen, már régebben volt ilyen problémám de fél óra variálgatás után jó lett, most viszont már több órája kínlódok, a Windows a maradék memóriára azt írja hogy a hardverek számára fenntartva[link].Az IGP biosban ki van kapcsolva.

Valakinek esetleg ötlet?

(#45426) trancemusic válasza chuck91 (#45425) üzenetére


trancemusic
senior tag

Msconfig
Rendszerindítás
Speciális beállítások
Maximális memória: esetleg nincs kipipálva?

(#45427) chuck91 válasza trancemusic (#45426) üzenetére


chuck91
tag

Nincs

(#45428) trancemusic válasza chuck91 (#45427) üzenetére


trancemusic
senior tag

1-3,2-4 slotban legyenek az azonos márkájúak.
Ha egyoldalas egyik míg a másik kettő,akkor az egyoldalas legyen az 1-3 slotban.
Ha nem különböznek ebben,akkor a lassabb késleltetésű modulokat tedd az 1-3 slotba.

[ Szerkesztve ]

(#45429) ledgeri válasza ledgeri (#45415) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Erre választ kérnék aztán nem zavarok idén többet..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45430) Qru válasza ledgeri (#45415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régen valóban volt ilyen, de akkor még a alaplapokba volt integrálva a memevezérlő és nem a cpu-ba mint manapság. Tehát a kombó lapok a múlté.

2x2-t add el ha hosszú távra tervezel és 2x4 vagy 2x8-ra váltsál.

#nincsbennetarcsi

(#45431) ledgeri válasza Qru (#45430) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45432) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Hali!
Vettem egy Asus Eee Pc 1015PD típusú laptopba egy Kingston (KVR13S9S6/2) 2GB-os memóriát, de bekapcsolás után nem kapcsol be, de még a bios sem bootol be. Áramot kap, a ventilátor elindul, a bekapcsolásjelző lámpa ég, de azonkívül semmi. Ötlet? :F

(#45433) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok ! Feltettem a másik topikban is a kérdésem, ide is bemásolom ,hátha több sikerrel járok.
Adott egy P8P67es asus alaplap ,benne 2x2 GB kingston hyperx (XMP) genesis ramok. Most tettem volna be melléjük egy ugyan ilyen memória párt, viszont beszerelve nem hajlandó semmilyen formában elindulni a gép, csak ugy ha az egyik pár kint van a lapból. Szerintetek mi lehet a probléma? Esetleg kevés a proci hozzá?A 2 pár teljesen egyforma az XMP-t leszámítva, időzítés,stb minden passzol. Válaszokat előre is köszönöm :R

szerk :az adatlapomon lévő konfigról beszélek
üdv dredbiro

Good hunting,STALKER !

(#45434) codec válasza dredbiro (#45433) üzenetére


codec
senior tag

Próbálj manuálisan feszültséget állítani, lehet auto-n nem bír a 4 modullal, és manuálisan igényelne 1 kis plusz feszt.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45435) dredbiro válasza codec (#45434) üzenetére


dredbiro
senior tag

az a helyzet hogy be sem kapcsolja a monitort ha a 4 modul egyszerre bent van, külön - külön mennek szó nélkül így nem tudok feszt álitani vagy ugy gondoltad h kikapcsolás előtt?

szerk , ugy emlékszem h nem is auto-n van ,hanem manuális 1.65 volt-on

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#45436) codec válasza dredbiro (#45435) üzenetére


codec
senior tag

Teljesen mindegy melyik 2 modult hova rakod akkor elindul, viszont, ha 4 kerül bele akkor már nem, ha jól értem.
Én úgy gondolom, hogy kevés fesz okozza ezt, régebbi lapoknál hasonló esetben az MCH kapott +1-2 tized voltot és jó lett. Mivel ezeknél a rendszereknél a prociban van a memóriavezérlő, szerintem minimálisan ha emelsz a cpu-nak feszt megjavulhat, de lehet az is elég ha nem hagyod auton, hanem fix értéket állítasz be neki. Amúgy 3 modullal is elhasal?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45437) dredbiro válasza codec (#45436) üzenetére


dredbiro
senior tag

Sikerült megoldanom, de csak 1 variációval indult el eddig, ma már többet nem variálok vele, majd ha nagyon rá fogok érni :DDD Így látja már mind a 8 GB-ot. Kellett csinálnom egy bios resetet, madj manuálisan a sebességet állítottam csak be neki 1066-ról 1333ra- (menne 1600 -on is, de a cpu vezérlője ennyit bír maxon )

Good hunting,STALKER !

(#45438) Hunfiu12


Hunfiu12
csendes tag

Sziasztok az lenne a probléma, hogy először 4GB ram volt a gépemben de még a nyár végén vettem bele még 4GB-ot és mostanság felfigyeltem rá hogy egy program valamiért csak 3.95GB-ot tud használni addig addig keresgéltem míg rájöttem, hogy maga a Windows is azt írja, hogy "Telepített memória(RAM): 8.00GB (3,95 használható)"

Na neki is álltam nyomozni a bios érzékeli mind 2 ram-ot ki is írja mind2-nek az adatait stb de viszont a totalmemory-nál azt írja hogy 4GB. De amikor indul a gép és ki írja a procit, vinyót, stb. ott meg 8GB-t ír.

Na ezek után gondoltam picit játszok a ram-okkal:

Tehát az alaplapon adott 2 foglalat nevezzük őket A-nak és B-nek és van két ram ezek legyenek 1 és 2.

Az A foglalatban van az 1-es ram, a B foglalatban van a 2-es ram: gép indul ahogy feljebb le írtam.

Az A foglalatban van az 1-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.

Az A foglalatban van a 2-es ram, B foglalat üres: gép indul 4GB rammal.

A B foglalatban van az 1-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.

A B foglalatban van a 2-es ram, A foglalat üres: gép indul szokásos sípszó nincs sötétség.

Szétszedtem a gépet mind 2 foglalatot kipucoltam ram-okat is a processzor foglalatot is egyszóval mindent..
De a hiba mard..

Frissítettem minden drivereket, biost, stb..
A hiba még mindig marad..

Én ebből azt szűrtem le hogy az a fránya B foglalat gázos remélem hogy itt választ kapok arra hogy igazam van és mehetek a boltba vagy talán van valami megoldás..

Utólag a gép paraméterei ha esetleg valami nem passzolna valamihez:

OS: Windows 7 Ultimate x64
CPU: AMD A8-5600K
ALAPLAP: ASUS F2A55-M LE
RAM1: samsung(nemtudni hogy mi de 4GB és 1333MHZ)
RAM2: Geil BlackDragon 4GB 1600MHZ

(#45439) blu79 válasza Hunfiu12 (#45438) üzenetére


blu79
addikt

szia, nem ismerem ennek az alaplapnak a bios-át de nem lehetséges hogy valamit be kell állítani a biosban , hogy tudd használni a másik foglalatot is? mert szerintem ha hibás lenne a foglalat akkor sehol nem mutatná ki a 8gb -ot

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45440) codec válasza Hunfiu12 (#45438) üzenetére


codec
senior tag

Sérült procilábak csinálhatnak ilyen problémát. Nincs elhajolva esetleg valamelyik?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45441) necrobin


necrobin
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Van "2x4GB Kingston HyperX Blu 1600MHz CL9" memóriám, de úgy írja az BIOS is, hogy 1333MHz, és csak 860MHz-n fut automatikusan. Eleve nem is lehet 1600-ra felemelni, vagy többre emelem, vagy kevesebbre, a aida64 meg azt írja, hogy "1333MHz (667MHz)". Most így kicsit meg vagyok zavarodva, a BIOS is meg az Aida is mást ír. Emeltem a feszültségét 1.65V-ra, de ugyanez. Valaki valami megoldást tud?
AZ alaplapom egyébként egy FX990 Extreme3.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45442) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asus A8V Deluxe (ver.2.0) lap esetén lehet kompatibilitási probléma ? (Bios ver. 1018.002) /last update/
CPU: AMD Athlon 64 3000+

Memória fajták:

Kingston KVR266X72RC25/1GD (4db van - 1GB / ECC / 266MHz DDR) /2 oldalas chip kiosztás/ U.S.A

Kingston KVR400X64C3A/512 (4db van - 512MB / 400MHz / DDR) /1 oldalas chip kiosztás Kingston chippel szerelt/

Corsair Value Select VS512MB400 (4db van - 512MB / 400MHz / DDR) /2 oldalas chip kiosztás/

Sokszor van blue screen és már javíthatatlan a rendszer betöltése (instant kékhalál majd restart...)
Restart után a BIOS kép se jön be, csa reset alkalmazása esetén! (gondolom RAM probléma lehet, vagy tévedek) már mondhatni mindent kipróbáltam a napokban és már kezdek kifogyni... :U
Vagy a CPU nem kezeli ezeket a modulokat ? 2GB Kingston-al volt a rendszer setup (Win7 32bit Ultimate) 4x512MB Kingston , és van mikor jó volt és volt mikor nem. 4GB berakása esetén látja a 4GB -ot megfelelően (BIOS check) de kiáll ezzel a problémával... [link] , aztán kiveszek 2 modult és annál már csak a következőt tapasztalom: [link] (teljesen default BIOS alatt , de próbáltam már a megfelelő RAM beáll. is kompenzálni, de sikertelen: (2x1GB esetén amit a Blue DIMM, socketba rakva tettem)

Mi lehet a megoldás, vagy probléma? :F
Segítséget előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45443) Hunfiu12 válasza codec (#45440) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Megnézetem semmi baja a procinak....

(#45444) Hunfiu12 válasza blu79 (#45439) üzenetére


Hunfiu12
csendes tag

Én is ezen gondolkodtam, hogy ha hibás a foglalat akkor honnan tudja bios a ram adatait.

Az UEFI BIOS legfrissebb verziója van rajta.

(#45445) Picturemaker válasza MaxxDamage (#45442) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Olyasmit próbáltál már, hogy mindent lehúzol/kiveszel ami nem feltétlenül szükséges?
Pár hete olyan gépet hoztak javításra, ami elkezdte a Win-t tölteni, majd a kis színes pöttyök ablakká alakulása után elszállt, utána mer a BIOS-ig is csak áramtalanítás után sikerült eljutni. A vezeték nélküli bill/egér kombó jeladója halt meg és fagyasztotta szét a gépet.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45446) MaxxDamage válasza Picturemaker (#45445) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, probléma elvileg megoldva és nagy valószínűséggel a Memória vezérlő, pontosabban a CPU a ludas a dologban (problémámban) RAM-ok mindegyik változata tökéletesen kompatibilis a lappal ! :K :R

/másik processzor megérkezéséig szünetel a "project" :) /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45447) blu79 válasza Hunfiu12 (#45444) üzenetére


blu79
addikt

szia, és nem találsz semmilyen beállítást a biosban rammal kapcsolattal vagy a foglalatokkal, az a baj hogy nem nagyon tudom Amd táján mi van mert nekem Soha nem volt amd gépem és nem ismerem azokat :( , pedig szívesen segítenék, de most nemsokára elmegyek egyik ismerőshöz akinek amd gépe van és rákukkantok a bios beállításokra :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#45448) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy Asrock Wolfdale1333-D667 alaplapom (LGA 775). Intel® 945GC A2 Chipsettel.
4 GB ram van benne, de az induláskor 3328 MB körülit ír ki. Illetve a 64 bit windows7-ben írja hogy 4 GB van benne, de csak 3,25 használható.
Próbáltam utána olvasgatni, kerestem Memory Remap funkciót is, de nincs a Biosban. Egy fórumon azt találtam hogy a Chipset korlát miatt mindet bele tesz a 4GB-be tehát a video memóriát is. Ezért lesz csak 3,25 a használható.
Békéljek meg ezzel vagy van valami ötletetek?

Üdv.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#45449) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!
ASRock M3A785GM-LE/128M alaplapban van egy 2Gb-os Kingmax DDR3 1600 ram.
"- Dual Channel DDR3 memory technology
- 2 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory"
ezt írja a leírás

Van bele még egy szintén 2Gb DDR3 1600-as de Cruical ram, a kettő fog együtt menni? Nem baj, hogy a márka más? A többi adata az ugye ugyanaz, csak a márka más. Meg az 1600(OC) mit takar azt nem tudom.

Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#45450) codec válasza kriszwells (#45449) üzenetére


codec
senior tag

Eltérő típusoknál eléggé szerencse kérdése, hogy mennek-e majd dualban. Az ASRock azért eléggé mindenevő, szóval valószínű nem lesz gond.
1600(OC) meg annyit tesz, hogy ilyen sebességet is bír a modulod, adott feszültségen, adott időzítésekkel, de ezt neked kell manuálisan beállítanod.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.