Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) 04ahgy válasza baloghbalint (#45200) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45202) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, van egy lenovo g580 laptopom 4 GB rammal i3 procival, szeretném bővíteni, kitakarítani meg normális windowsot feltenni.
32 bites rendszer van rajta s csak 3 GB ismer fel a 4GB helyett, sokszor kapok kék halált memória hibával. Nincs elegendő memória.

Érdemes-e belevenni még 4 GB Ram-ot valamint ha garanciális a laptop akkor bővíthetem a laptopot ?

Ha beviszem a laptopot az üzletbe ahol szeretnék vásárolni memóriát beleteszik ugye ? Valamint mennyiért kapható ez a fajta memória ? Kérlek segítsetek előre is köszönöm.

The easy day was yesterday!

(#45203) trancemusic válasza tomrRRR (#45202) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem!
64 bites windows vásárolj,ha 4 gb-nál többet szeretnél használni.
32bites maximálisan 4gb-ot tud megcímezni.
(64-es asszem 8Tb-ot ,ha jól emlékszem...)

(#45204) tomrRRR válasza trancemusic (#45203) üzenetére


tomrRRR
senior tag

most néztem meg h csak 3 GB memóriát ismer fel. ctrl alt del megmutatja feladatkezelő

The easy day was yesterday!

(#45205) ubyegon2 válasza tomrRRR (#45204) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 4 GB- ban 32 bit esetén benne van a VGA memória is. :)

(#45206) trancemusic válasza tomrRRR (#45204) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen,mert a 4gb-ban benne van az összes csatlakoztatott hardver,pl. videokártya saját memóriája is!

(#45207) colossal89 válasza 04ahgy (#45187) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm a választ! :R Igaz nem konkrétan írtam le a kérdésem, léghűtést használok a gépház levegője 1mp alatt cserélődik, első tulajdonos vagyok bontatlanul vettem boltban. Akkor ha ennyire változó a Ram-ok közötti paraméter még azonos fajtán belül is, mekkora feszültséget adhatok neki maximum, a RAM hőmérsékletét monitorozom folyamatosan mivel az előlapba építettem egy termisztort ami csak a RAM-ot méri. Mekkora hőmérséklet ami még biztonságos és nem lehet túlhevülésnek minősíteni, nem okoz hibázást, ezeknél a RAM-ok nál? Így majd én ki tudom kísérletezni mit tud, de jó lenne tudni mekkora feszültséget adhatok nekik XY hőmérséklet határig. Illetve, hogy inkább magasabb órajelre, vagy alacsonyabb időzítésre törekedjek? Üdv :)

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#45208) 04ahgy válasza colossal89 (#45207) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Léggel max. 1,75V, ha jó a hűtés. A többit neked kell kitapasztalnod, szépen apránként, lépésenként.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45209) colossal89 válasza 04ahgy (#45208) üzenetére


colossal89
tag

Köszönöm a gyors választ! Ami léggel kihozható az megvan, direktbe egy 15cm venti fújja a Ramokat.

(Adatlapomon van a gépem)

(#45210) oliba


oliba
őstag

Üdv!

A szakértőket kérdezném :) Van nekem egy G.Skill 8GB RipjawsX DDR3 2133MHz kitem. Tuningolni imádok, imádom az apróbb beállításokat és finomhangolni a rendszert minél jobban. Sajnos tuningban elég nagy megkötéseim vannak, ugyanis az alaplapom csak 1600MHz-et enged, de ebből az 1600MHz-ből szeretném kihozni a lehető legjobbat. Jelenleg ott tartok, hogy 1,53V mellett stabilizáltam a 7-8-8-21-es beállítást, de valamiért nem tudok feljebb, vagyis ebben az esetben lejjebb menni. Próbáltam már 1,65V-ot is, de ott se tudok pl CL6-ba kapcsolni, de a többi értéket sem tudom lejjebb vinni. Arra gondoltam, hogy nem-e máshol kell keresni a megoldást? Persze gondoltam arra is, hogy ennyit bírnak a memóriák, de azért nem adom fel :D Tudnátok segíteni, hogy mit kellene/lehetne még állítanom a siker érdekében?

(#45211) 04ahgy válasza oliba (#45210) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennyit bírnak. A CL7 után a CL6 majd' 20% ugrás lenne. Az nagyon sok. A RAM-on valszeg Hynix CFR chipek vannak, azok sem túl jók alacsony késleltetésre. Micron D9GTR vagy Elpida J1108BASE-MGH-E Hyper már CL5-ön járna. :)

Az én Elpidáim Gulffal Memtest86+ és benchmark stabilak 2150MHz CL7-6-6-18-on, 1T-vel. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45212) oliba válasza 04ahgy (#45211) üzenetére


oliba
őstag

Igen, gondoltam, hogy nagy ugrás. Ezért is próbáltam a többi értéket még 9-9-27-re is feltenni, hátha.... de nem. :O 1T/2T váltástól se történik semmi. Ezek szerint az a fal, ami miatt nem tudok tovább tuningolni, maga a memória :(

Azt meg tudom nézni a memória szétszedése nélkül, hogy milyen chipek vannak rajta? 1,65V fölött gondolom már nem egészséges járatni a memóriát?

Új memóriát pedig emiatt már nem akarok venni. Ezt a rendszert így a pénzhiány szülte. A következő DDR4-es rendszerre már sokkal jobban felkészült leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#45213) 04ahgy válasza oliba (#45212) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én 2,05V-tal csináltam azt az eredményt. De chipfüggő is, a Hyper és a GTR szereti a feszt, a Hynix nem annyira. CPU is befolyásol, Haswellel óvatosabban kell bánni.

Szétszedés nélkül nem tudod megnézni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45214) oliba válasza 04ahgy (#45213) üzenetére


oliba
őstag

Hát akkor nem szedem szét. Most beállítottam 1,71V-ot egy gyors próbára hátha, de igazából még a képernyő sem jön be.

Szóval nálam akkor itt és most end of story van. Azért mókás volt látni, hogy ha 1-gyel csökkentem bármelyik értéket, akkor az eddig stabil beállítás már be sem bootol :(

Nagyon szépen köszöntem a gyors segítségedet :R

(#45215) Lalaboy válasza oliba (#45214) üzenetére


Lalaboy
őstag

Vigyaz! Az "IMC" is beleszol!

(#45216) Gillamos


Gillamos
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy a Kingston Hyperx Blu ramok mennyire mennek dual chanel-ben a Hyperx Fury ramokkal?

Konkrétan egy Hyperx Blu ram mellé szeretnék venni egy Hyperx Fury-t, csak nem tudom mennek-e együtt dual chanelben.

(#45217) oliba válasza Lalaboy (#45215) üzenetére


oliba
őstag

Vagyis? :) Most visszaálltam 1,53V-ra. Erről értelmetlen elrugaszkodnom. A legutolsó értéket csökkentem, most próbálom 19-es beállítással.

(#45218) shiftac


shiftac
aktív tag

Sziasztok!
Eme "szép" vasárnapon kedvem lett egy kis ram tuninghoz és érdeklődnék, hogy amit elértem eredményeket, azokkal mennyire biztonságos használni a ramot, na és persze, hogy volt-e egyáltalán értelme. Az időzítéseket csökkentettem. A ram típusa: KHX1600C9D3B1/4G [link]
XMP profil órajelével ment már hónapok óta, ami a következő 9-9-9-27 és 1,65v. Jó néhány BIOS reset után ezt sikerült kicsikarni belőle és ezzel stabilan megy a gép: 7-8-8-20 és 1,65v.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45219) oliba


oliba
őstag

Ezt sikerült elérnem 1,53V mellett. Köszönöm a segítségeteket :)

(#45220) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok és tudtok segíteni.
2 dologban kérném a hozzáértők segítségét.

1. Kingston HyperX Blu 4x2 GB DDR3 1600 ramot cseréltem Kingston HyperX Red 2x4 GB 1600 ramra.
Hülyeség volt 4x2-ről 2x4-re cserélni?

2. Ez a fontosabb dolog.
Használtan vettem a Kingston HyperX Red KHX16C9B1RK2/8x memóriákat.

Ránéztem az AIDA64-re és ott meg ezt látom

Az AIDA szerint Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX ramok vannak a gépben.
Ha rákeresek erre a böngészőben akkor viszont Kingston BLU ramot dob ki szám alapján.

Ez hogyan lehetséges?
A csomagolás szerint RED viszont az AIDA szerint BLU.

Átvertek?
Bár nem hiszem hogy nagy üzlet lenne a red cseréje blu-ra.

Ha valaki tudja magyarázza el nekem hogy mi nem stimmel. Mivel 18 000 Ft-ról van szó így igencsak érdekel a dolog.
Remélem érthetően írtam le a problémámat, de ha nem akkor kérdezzetek és igyekszem máshogyan megfogalmazni.
Előre is nagyon köszönöm a hozzáértők segítségét.

:R :R :R

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45221) 04ahgy válasza schulc99 (#45220) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem volt hülyeség a csere, mert a kevesebb modul mindig kisebb terhet ró a memóriavezérlőre. Nem vertek át, mert a red csak egy marketing dolog, ugyanaz, mint a blu, ugyanaz a chip, PCB, stb. Ha a szó szoros értelemben vesszük, akkor átvertek, mert a marketing a paraméterek felett eluralkodott. A Kingston itt csak annyiban bűnös, hogy az SPD-t sem programozták át... :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45222) schulc99 válasza 04ahgy (#45221) üzenetére


schulc99
tag

Ez "megnyugtató".
Legalább nem az eladó srác vert át.
A nagy cégek meg általában úgyis ezt teszik. Ugyanazt a terméket eladni más külsővel, ez szép.
Minden esetre nagyon köszönöm a gyors és szakszerű választ.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45223) shiftac válasza schulc99 (#45220) üzenetére


shiftac
aktív tag

Mindig jó, ha van tartalékban ram slot, szóval megérte.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45224) 04ahgy válasza schulc99 (#45222) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsair is eladja... Ott a Vengeance Red-Blue-Green-Black-White.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45225) schulc99 válasza 04ahgy (#45224) üzenetére


schulc99
tag

Eddig a vga gyártóknál volt ez nagy divat.
Az Nvidia-t ezért szidták egy időben, mert újranevezte a régi belsőt csakhogy eladhassa megint.
A lényeg hogy nem vert át a srác a memóriákkal.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45226) 04ahgy válasza schulc99 (#45225) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem jól látod. A VGA gyártós történet ettől különbözik. Itt hirdetetten (csak nagy dobra nem verten) ugyanazt adják el különböző színben, hogy a házához, ízléséhez, alaplapjához illőt mindenki megtalálhassa.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45227) tlac


tlac
nagyúr

Régi DDR2-es A-Data ramokra (Vitesta Extreme Edition) érvényes még az élettartam garancia?
Egyáltalán mit értenek alatta?

[ Szerkesztve ]

(#45228) xmad


xmad
őstag

sziasztok!

a kérdésem az lenne hogy az alábbi jelenség ram hiba vagy alaplap hiba lehet?

adott 2 pc. teljesen ugyanaz a konfig mind a kettő. egyik enyém, másik öcsémé

Az én gépemre cd ről gond nélkül felment a windows 7.

az öcsémé meg a nyelv választásnál mindig lefagyott se egér, se bill.-re nem reagált.. se cd-ről se pendriveról nem ment.

amikor kivettük az egyik ramot, csak egyet hagytunk bent, azt is más helyre raktuk, után a nyelv választásnál már nem fagyott ki a cucc.. müködött az egér és a billentyűzet is.

van ötlet erre?

(#45229) genius5000


genius5000
tag

Hallo

Erre a kérdésre tudna valaki válaszolni?

Köszönöm

notebook RAM kérdés

Ne akarj mindent megszerezni! Ne akarj tökéletes lenni! Te egyszerűen csak élj a világba!!

(#45230) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Ugye Atom N450 és DDR2 együttes esetében sincs semmi para, ha nagyobb frekis ramot teszek a proci mellé, simán futtatja 667-en?

Üdv,
Fób

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45231) Qru válasza Sebaj Fóbiás (#45230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, visszafelé kompatibilis, mehet mellé nyugodtan 800-as is vagy akár 1066-os is.

#nincsbennetarcsi

(#45232) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok lenne nekem 4*4 Gb Kingston Ram modulom.
KHX1600C9D3K2/8G (egyik pár China-i gyártmány másik pár Taiwan-i)
Eddig AMD lapom és procim volt és itt az Asrock lapom támogatja ezt a típusú ramot, az lenne a kérdésem hogy most készülök váltani Intelre és ott a memóriatámogatási listában ugyanez a ram szerepel annyi különbséggel hogy KHX1600C9D3K2/8GX most akkor felejtsem el hogy ezek a ramok jók lesznek? :F
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#45233) Sebaj Fóbiás válasza Qru (#45231) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

thx

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#45234) Qru válasza jokeman (#45232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az új gépedbe is a ramod. Az a lista csak a lap gyártója által kipróbált modulok listája már pedig ők nem próbálgatják végig az összes piacon lévő rammal a lapjaikat. Ezek szigorúan meghatározott szabványokra épülnek, nem szokott inkompatiblitási gond lenni (de sajnos nem kizárható még ha csak minimális a sansz rá).

#nincsbennetarcsi

(#45235) jokeman válasza Qru (#45234) üzenetére


jokeman
aktív tag

Értem köszönöm :)
Akkor ez hülyeség gondolom hogy egyik csak AMD másik csak Intel alaplapokhoz jó..........

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#45236) Qru válasza jokeman (#45235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze. De egyes Intel gépeknél szigorúbb a feszültség meghatározás mint az AMD-nél de ugye nem muszáj sok feszt adni annak a ramnak.

#nincsbennetarcsi

(#45237) jokeman válasza Qru (#45236) üzenetére


jokeman
aktív tag

1.65 a gyári, ezt gondolom Biosba be fogom tudni lőni...

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#45238) Qru válasza jokeman (#45237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem vmi űber buta deszkád lesz akkor igen. De amúgy 1,5V-on is elmennek ezek többnyire. Ha nem muszáj én tartanám 1,5V-on a feszt.

#nincsbennetarcsi

(#45239) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy HyperX Furyt a másik HyperX mellé. Mivel két különböző ramról beszélünk... Hogyan tudom tesztelni, hogy működnek e egymás mellett rendesen?
Ugyan a gép felismeri, hogy 8gb van benne már, de eddig semmit nem tapasztaltam.

EUNE: iNeeko

(#45240) herc234


herc234
csendes tag

Hali!
Asus p5ql pro (tudom régi cucc de nekem elvan még)
4x 2Gb cl6 800 memória
Mivel eddig csak kettő volt semmi gondom nem volt az auto beállításokkal.
De valami oknál fogva három modulnál többet nem vesz be négyel totál lefagy a rendszer
hárommal vígan működik. Elkezdtem emelni a feszültséget 1.9 nél még fagyogatott 2.0 volton
viszont úgy néz ki hogy stabil a 8Gb.Az a kérdésem tartósan el fog ez igy menni?Ki kéne neki
bírni a +0.2 voltot?
Két 2011-es kingston egy 2009-es meg egy kingmax.

(#45241) shiftac válasza jokeman (#45232) üzenetére


shiftac
aktív tag

99% hogy tökéletesen fog működni benne, ha mégsem, akkor :Y

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45242) szabo_b7


szabo_b7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy ilyen gépem:

Asrock FM2A75 PRO4-M
X4 750K @ ~ 4.0GHz + CM Hyper 212 EVO
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz CL9

Mai nap vettem egy ugyan olyan ramot, mint ami most van benne. Mostani ram az első slotba van, a másikat meg beleraktam a 3.-ba. Fel is ismerte a gép, de csak 6gb-t lát. Cpu-z, aida is 8gb-t lát, de windowsba csak 5.96gb használható.

Help :F

(#45243) beneboy


beneboy
tag

Heló!

Ez a ram párom
- 2x2 GB KHX1600C9AD3B1K2/4G kit, Dual / Unganged-ban működik 128 biten.
Bőviteni szeretném még 2x2 gb-os kittel, egyik kolléga a következőket hirdeti:

1, 2X2 GB Kingston HyperX 1600 DDR3 KHX1600C9AD3B1/2G
2, 2X2 GB Kingston HyperX 1600 DDR3 KHX1600C9D3B1K2/4GX
3, 2X2 GB Kingston HyperX 1600 DDR3 KHX1600C9D3/2G

Melyiket lenne célszerű megvenni mellé? ha megveszem az 1-es számú versenyzűt fog működni a 4 db duálban?

Vagy megér +4-6 ezer forintot, hogy 2x4gb ra cseréljek?

Köszönettel:
Gergő

[ Szerkesztve ]

(#45244) 04ahgy válasza beneboy (#45243) üzenetére


04ahgy
nagyúr

KHX1600C9D3B1K2/4GX - Ez csak annyiban tér el a tiedtől, hogy van benne XMP profil. Ezt javaslom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45245) nevion


nevion
újonc

Sziasztok!
HyperX Fury és Genesis között mi a különbség?
Ugyan ez már nem a témához kapcsolódik, de arra is keresném a választ, hogy Asrock z87M extreme4 tipusu alaplaphoz passzol e a Fury RAM? A fent emlitett 2 RAM hasonló árban van csak nemtudom melyik lenne az ideális. (a lap támogatási listáján nem találtam ilyen ramot, de mégcsak más infót se)
Előre is köszi! :)

(#45246) shiftac válasza nevion (#45245) üzenetére


shiftac
aktív tag

Jó lesz a lapba, csak névben (esetleg késleltetésben) van különbség. Lehetőleg cl9 legyen.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#45247) beneboy válasza 04ahgy (#45244) üzenetére


beneboy
tag

Köszi :R

(#45248) szabo_b7


szabo_b7
tag

Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#45249) Lacielvtárs válasza szabo_b7 (#45248) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
win 8.1?
ismerős jelenség, szerintem keress rá a topikban, mintha valaki talált volna már rá megoldást...

szerk: ezt próbáld meg, hátha nálad is ez megoldja a gondot...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45250) Mokány


Mokány
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: A rendszer automata beállítással nem ismerte fel helyesen a memóriát (Corsair 8GB 1600 DDR3 Vengeance CL9 KIT 2x4GB LP - Kék).
alaplap: AsRock H97 Fatility Performance
processzor: intel i5-4690

A Biosban a következő információk állnak rendelkezésre:
Total Memory 8192 MB
Dual-Channel Memory Mode
DDR3_A1 4096 (DDR-1333)
DDR3_A2 None
DDR3_B1 4096 (DDR-1333)
DDR3_B2 None

DRAM Timing Configuration
XMP 1.3 Profile 1: DDR3-1600 9-9-9-24 1.50V
DRAM Frequency DDR3-1333 (1:5) Auto

Azért vettem 1600-as memóriákat mert az még kompatibilis a többi alkatrésszel, nem kell hozzá tuning. Csak pechem volt, vagy a Corsair memóriáknál ez általában jellemző, hogy manuálisan kellene állítgatni ahhoz, hogy elérjük azt a teljesítményt, amiért fizettünk?
Gyakorlatilag hibás a termék? Milyen lehetőségeim vannak? Végső esetben, ha elállok a vásárlástól, mit javasoltok helyette?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.