Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Picturemaker válasza Lalaboy (#45150) üzenetére


Picturemaker
őstag

Felvágós! :P

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45152) Lalaboy válasza Picturemaker (#45151) üzenetére


Lalaboy
őstag

Felvagos?? :D Csinald meg 1.5V-on! :B :K

(#45153) Ombi5 válasza Picturemaker (#45142) üzenetére


Ombi5
őstag

Ha joltudom,ezek az uj lapok mar nem szeretik,ha nagyobb feszt tolsz nekik vagyis karosodik. Ezert nezegetek 1.5V-os 2400 MHz-es ramot... :U

Most ugyanilyen ramom van,csak 1866 Mhz-es 1.45V-on...

[ Szerkesztve ]

(#45154) Picturemaker válasza Ombi5 (#45153) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az eredeti kérdezőnek AMD konfigja van. Ott alapból mehet az 1.65V, sőt egy kicsivel többtől sem lesz baja. Intel "nem szereti" az 1.5V feletti feszt, de XMP beállítással mehet a max. 1,65V ott is.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45155) BeatC válasza Picturemaker (#45146) üzenetére


BeatC
csendes tag

Akkor ha beállítottam a ramokat 1333/7-7-7-20-re mennyi V-ot adjak neki? 1.5 vagy több? Illetve a kingston oldalán olvasom ezt:

1.7v–1.95v voltage range for dual channel applications for AMD based systems and Intel chipsets older than X58

Emelhetem a két érték között a feszt kockázat nélkül?

Köszi az eddigi segítséget!

Üdv.
Zoli

(#45156) Qru válasza BeatC (#45155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Emelheted de ha így is satbil (1,5V-on) akkor tök feleselges mert csak a hőfokát/fogyasztását növeled.

#nincsbennetarcsi

(#45157) Picturemaker válasza BeatC (#45155) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ahogy Qru is írta, próbáld 1.5V-on, ha nem stabil emeld egy kicsit. Szerintem biztosan nem kell 1.65V fölé menni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45158) trancemusic válasza Picturemaker (#45154) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha nem xmp-be állítom,akkor az i/o analóg és/vagy digitalfeszt kell emelni?
Xmp profil 1,3 voltra emeli a mem. vezérlő feszültségét ha jól értelmezem? :)
(2400 mhz-ről van szó az esetemben,és haswellről)

[ Szerkesztve ]

(#45159) BeatC válasza Picturemaker (#45157) üzenetére


BeatC
csendes tag

Köszi, este próbálkozom.

Üdv.
Zoli

(#45160) Ombi5 válasza Picturemaker (#45154) üzenetére


Ombi5
őstag

Ez tuti,hogy mehet intelnel is az 1.65V?!

(#45161) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok!

a problémám:

A hardverek számára fenn tartott 2GB-ot nem tudom levenni MSCONFIG-on beül, miért??

Aki tud segítsen.

Köszönöm

(#45162) trancemusic válasza ikarus32 (#45161) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha leveszed a pipát a max memóriáról akkor sem?

(#45163) BeatC válasza Picturemaker (#45157) üzenetére


BeatC
csendes tag

7-7-7-20 on be sem bootoll a gép:(

F*szom kivan..

[ Szerkesztve ]

(#45164) trichie16


trichie16
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy úgy látszik nem használja a PC az összes RAM-ot játék közben. Itt van 2 példa: http://i.imgur.com/CfoIA8o.jpg
http://i.imgur.com/rn0ejlU.png

Valamiért a többi ott van a készenléti memóriában, ami hogy őszinte legyek fogalmam nincs, hogy mi.
Talán számít valamit, hogy a virtuális memóriám alapból így van beálítva: http://i.imgur.com/6QGxxd1.jpg

Mi lehet a gond, vagy mit kell átállítani? Esetleg a Win8 betegsége ez? Egyébként Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz-es ram. (1db)

(#45165) ikarus32 válasza trancemusic (#45162) üzenetére


ikarus32
tag

Akkor sem azért írok már.

(#45166) Picturemaker válasza Ombi5 (#45160) üzenetére


Picturemaker
őstag

Itt ezt írja: [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45167) Ombi5 válasza Picturemaker (#45166) üzenetére


Ombi5
őstag

KOszi,tehat XMP-vel mehet neki az 1.65V... :R

(#45168) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok,

Összeállítgattam magamnak az alábbi konfigot, de még minden alapbeállításon van. Nem szeretnék átesni a ló túloldalára, de tudnátok segíteni abban hogy-mit állítskj biosban egy alap tuninghoz, semmi őrültség :))

M5A97 R2.0
FX-6200
2x4gb kingston 1600mhz cl9
HD 7770 1gb oc

corsair vs 450

hűtés: északi déli hídon 1-1 3cm, elöl hátul 12-12cm, oldalában 3x9cm, proci hűtő asus silent knight II+zalman ventiszabályzó

A hűtéssel úgy érzem nem lesz gond, ha segítenétek a tuningban nagyon megköszönném :R

(#45169) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni :)
A konfigom az adatlapomon megtalalhato.
Vettem egy MSI MPOWER Z97 lapot.
De sajnos a windows kekhalalozott random.
Jatekoknal, kilepett vagy kifagyott, hangbeakadassal illetve piros kepernyovel.
A ramom : corsair vengeance DDR3 1600 4*4giga
Miota visszavettem 1066-ra nincs kekhalal illetve jatekokbol kilepkedes se.
Tudnatok segiteni, hogy hogyan tudnam hasznalni 1600on? Ugy, hogy ne kekhalalozzon ?
Milyen beallitasok szuksegesek?
XMP profilt hiaba engedelyezem ugy is kifagy.

Köszi a tippeket elore
Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#45170) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék EZ mellé venni egy modult. Konkrétan arról van szó, hogy amíg kijátszom az AC Unityt szeretnék baráti áron (mondjuk 5-6 ezer forint) körül egy 4GiB os bármilyen ramot venni.
Nincs több pénzem rá jelen pillanatban, viszont nem akarom, hogy felesleges legyen a Unity megvétele.
Szóval ki mit ajánl amivel nem 3 FPS-el fogom játszani a játékot egy ilyen konfigon:
Intel i5 4440
AMD R9 270x 2GiB
A linkelt memória
Egyszerű mezei 7200rpm Toshiba HDD (természetesen ez is új ahogy a gép többi része is 3 hetes).
Egyszerűen nem tudok lowon futtatni egy ilyen játékot 3 FPS-nél többel.
Viszont nincs keret még egy ramra. amint kijátszottam el is adnám, szóval nem tartós használatra lesz.
Előre is köszönöm a segítséget :)

P.S.: Nem fog fájni az sem, ha használt, csak működjön és érezzem is hogy működik :)

[ Szerkesztve ]

EUNE: iNeeko

(#45171) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, jelenleg 2x2GB ram-om van az alábbi típusból: Kingston HyperX KHX1600C9AD3K2/4G
Ezek mellé szeretnék még 4GB-ot (2x2GB) venni, de úgy látom, már ez a típus nem kapható. Mit ajánlanátok helyette, ami ezekkel a modulokkal együtt jól ellenne az alábbi konfigban:
Intel i7 2600k, ASRock P67 pro3, Kingston HyperX KHX1600C9AD3K2 4GB, Samsung 840 EVO 120GB SSD, Samsung HD103UJ, Samsung HD204UI, WD purple 3TB, Gigabyte radeon HD6950 2GB, A-DATA HM series 550W
Persze a design is fontos, ezért szép kék színű hűtőbordásat akarok, hogy passzoljon a mostaniak mellé :DDD Gondolom a Kingston Hyper X sorozatnál kéne megtalálnom az újabb verzióját az én régebbi HyperX-emnek.

Fancy quote placeholder

(#45172) WinnerB0Y válasza Memora (#45171) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Nem biztos, de szerintem az, hogy nincs ott az a plusz A betű nem sokat számít:
[link]
Helyi bolt és szoktam nézegetni az oldalukat és találtam. Szóval szerintem mivel majdnem ugyan az a típusjelzés (2 betű eltérés), szerintem csak egy újabb verzió és jó lesz mellé. Javítsatok ha tévedek.

EUNE: iNeeko

(#45173) Memora válasza WinnerB0Y (#45172) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi a linket, én is úgy hallottam, hogy DDR3-nál már nem kell pontosan ugyanolyan memória modulokat egymás mellé tenni, hogy azok működjenek. Azon is gondolkodok, hogy esetleg 2x4GB-t veszek a 2x2GB mellé, így összesen 12GB lesz. Ha minden igaz, így is -az eltérő méretek ellenére- működne.

Fancy quote placeholder

(#45174) trancemusic válasza WinnerB0Y (#45170) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni,de nem azért van 3fps-ed!
A minimum konfigot sem üti meg a géped!
(Nagyon durva gépigénye van,mellette a crysis3 "elbújhat"
3.3ghz i5 minimum proci...
Hd7970-gtx680!!!!!!! a minimum gpu!
:W Durva...

Próbáld ki a legujjabb drivert,valszeg javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#45175) WinnerB0Y válasza trancemusic (#45174) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Ahha.
Szóval.
Haveromnak. Highon. R7 el, miért is megy teljesen jól? Ugyan azzal a rendszerrel, 4gb rammal DE warez verzióval?
Lowon 3fps egy közel 200 ezer forintos konfiggal. Nagyon jó vicc. Meg az is, hogy nem üti meg a minimumot. 2500K az messze nem 4440.
A videókártyáról meg annyit, hogy direkt megnéztem youtubeon, hogy megy e vele. Ugyanis a srác i7 2700K, 8gb ram mellett ultrán minden lagg nélkül futtatta. Nekem ne mondd azt, hogy az R9 270x nem elég a maximumon futáshoz. Ha neki megy akkor nekem ne 3 fps em legyen. Jobbik esetben lowon.

A másik, hogy most kapom a hírt havertól. hogy neki viselhetően megy a játék lowon (20 FPS körül), egy 6 magos 3,3 ghz, 2 és fél éves AMD processzorral (nem tudja a típusát és én sem) és egy GTX460 al. Akkor az én kurva anyámat, hogy az én konfigom nem elég hozzá, de az övé igen, amit két és fél éve vett meg 200 ezerért. Én meg most vettem 160e ért. Annyi különbséggel, hogy neki megvan a 8gb ram. Nem kell védeni az Ubisoftot. Ezek után ne magyarázd meg nekem, hogy nem elég a gépem hozzá.
...és igen, rohadtul feidegesített.

EUNE: iNeeko

(#45176) trancemusic válasza WinnerB0Y (#45175) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ez a hivatalos gépigény,nem én találtam ki...
Nem védek senkit...
3 fps-ből a büdös életbe nem lesz 20,nem 2 gb ramtól...
Nálam se tudja átlag 20-at gtx 770-vel komám!
:W

(#45177) WinnerB0Y válasza trancemusic (#45176) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Nagyon jól tudod, hogy a hivatalos gépigény naaaaagyon fölé lőtt. Van aki el játszogat fix 28-30 FPS el 1 gb os kártyával is, csak körül kell nézni. Btw, ettől függetlenül szeretnék ramot venni, mert nagyon jól tudom, hogy az ajánlott és a minimum között van a konfigom.

EUNE: iNeeko

(#45178) 04ahgy válasza GRaul (#45169) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Először XMP-t beállítva, négy modullal futtass prime95 blend tesztet (legalább egy teljes napig, célszerű akkor indítani, mikor elmész otthonról). Az kimutathat olyan hibát is, amit a Memtest86+ 5.01 nem.

Ha itt nincs hiba, de játék alatt továbbra is hibázik 1600-on, emelj egy kis VCCSA-t, VRING-et a CPU-n, a 4 modul megterheli az IMC-t.

Ha meg tudod oldani, akkor egy ideig csak két modult használj, 1600-on, és figyeld, úgy jelentkezik-e a játékos hiba. Ha nem, akkor két modul csere, mehetnek be az addig nem teszteltek. Ha azzal sincs hiba, akkor szinte biztos, hogy csak az IMC terhelés okozza az anomáliát (ez a hibajelenséggel összevág, hisz a PCIe vezérlő, IMC közösen alkotják az uncore-t). De ez esetben a beállítással való stabilizálás szinte biztosan megoldható.

Toyone tudna mesélni az MSi lapok RAM kezeléséről. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45179) ironman44


ironman44
csendes tag

Sziasztok.Milyen ramot javasoltok az alábbi konfig mellé. ASUS A88X PRO, AMD X4A10-6800K,SAPPHIRE R9 -270X 2GB.Ha lehetne pontos márka és tipus számmal min 2133 és max 30 ezerig.A válaszokat elöre is köszönöm

Nem értek hozzá ezért sokat kérdezek,de tanulni sosem késö

(#45180) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok. Szerintetek milyen ramot lenne érdemes venni az alábbi konfigba: Intel i7 2600k, ASRock P67 pro3, 4GB 1600 Kingston(<- ezeket lehet hogy lecserélném 2x4GB-re), Samsung 840 EVO 120GB SSD, Samsung HD103UJ, Samsung HD204UI, WD purple 3TB, LG super multi DVD-RW, Gigabyte radeon HD6950 2GB, A-DATA HM series 550W

Elsősorban a kompatibilitás a fontos (lassan 4 éves lesz a gépem). Gondolom a Kingston HyperX sorozatánál érdemes nézelődni újra. A jelenlegi 1600Mhz, ismét ilyet akarok, és persze ami még nagyon fontos: kék színű legyen! :DDD

Fancy quote placeholder

(#45181) Memora válasza Memora (#45180) üzenetére


Memora
senior tag

Hupsz, bocs, ez utóbbi hozzászólás véletlenül ment el egy "Service Unavailable" pillanat alatt (azt hittem nem rakta ki a rendszer...), közben rájöttem, hogy ez a kérdés másik topicba való :R

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45182) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Üdv!

Adott egy gép (ebből csak a videokártya a régi, minden más vadi új):

GIGABYTE GA-B75M-D3V
INTEL Core i5-3340 3.10GHz 1155 BOX
KINGSTON 8GB ValueRAM DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8 OEM
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A gépet szépen összeraktam elsőre el is indult szépen, de a windows telepítésénél a telepítés befejezésénél elszáll egy szép kék halállal. :(

Fotó:
[Kék halál]

Ha ezt követően kikapcsolom a gépet szépen azonnal újraindul. :(

Nekem mindezek alapján kék halálnak tűnik.

72 órán belül vagyok kézhez vétel tekintetében (ipon.hu-n vásároltam).

Kérhetem mindezek alapján, hogy - mivel jeleztem a hibát - amint beérkezik hozzájuk küldjenek egy újat? Hogy ne kelljen garanciáztatásra várakozni? Van valakinek itt ilyen jellegű tapasztalata?

Elvileg jogom van hozzá. Ha tapasztalják a tünetet, vagy egy memtestet lefuttatnak, akkor borítékolhatóan láthatják, h. az a ludas, nem?

Van rá esély, hogy kiharcoljam, hogy futár-fordultával érkezzen a szép új ram?

Másik DDR3-as ramom sajnos nincsen, amivel kitudnám próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#45183) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
Lenne egy lehet hogy hülye kérdésem, de van 2gépunk, és most az egyik vacakolt és végeztem pár mérést és legóztam velük hogy mi lehet a baj, és azt figyeltem meg hogy a 2 ram közül ( az egyik CSX 2x1Gb 1333Mhz, a másik Geil Value Plus 4Gb 1600Mhz) ugyan abban a konfigban a CSX ram az 1333MHz-vel jobban teljesít, szóval aida64-ben a memória olvasás, írás, másolás sebesség gyorsabb a CSX esetében, és PC Mark eredmények jobbak, winrar benchmarban is jobb eredmény jön ki.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#45184) Alpi. válasza WestCoast92 (#45183) üzenetére


Alpi.
addikt

Mi a kérdés ? :))

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#45185) trancemusic válasza WestCoast92 (#45183) üzenetére


trancemusic
senior tag

CSX valszeg duálban megy,azért több az aidában az eredmény.
Egy modul biztos lassabb magában mint a Geil.

(#45186) colossal89 válasza trancemusic (#45185) üzenetére


colossal89
tag

Sziasztok!

G Skill TridentX F3-2400C10-4GTX a kérdésem az lenne, hogy ezt a memóriát meddig lehet húzni. Konkrét beállítások érdekelnek engem, legjobb időzítés 2400mhz-n illetve eredeti időzítéssel 10.12.12.31 en mennyi mhz-n lehetne üzemeltetni. A hűtés tökéletes, mennyi a biztonságos feszültség amit még ez a RAM elvisel károsodás nélkül. Hálás lennék ha valaki személyes tapasztalatot tudna mondani róla. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#45187) 04ahgy válasza colossal89 (#45186) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyan 2800-3000MHz. Ehhez válogatott IMC és folyékony nitrogén is kell. 2,2V körül állnék meg vele szárazjéggel, 2,3-2,4V körül nitróval.

A kérdés amúgy elég balga, mert a te RAM-oddal max. az eladónak lehet tapasztalata (ha másodkézből vetted) és konkrét időzítést még akkor sem mondhat, amennyiben a CPU-tok és a lapotok nem egyezik.

Nekem egy quadkitem moduljai nem bírják azonos mértékben a tuningot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45188) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi alaplap+CPU+memória csomaggal fejlesztettem a PC- met:

ASUS F2A85-M, AMD A-10 5800K, Kingston HyperX (2X4GB) (KHX21C11T3K2/8X) CL11 XMP Beast

Linux rendszer fut Intel 520 120 GB SSD- n. Az alaplapon 1333 mhz van beállítva auto- n órajelnek. Normál használathoz mennyire állítsam manuálisan, hogy a legoptimálisabb legyen? Nincs semmi húzás a gépen, nem fut semmi extra program.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

mellékkérdés: cpu power phase control- t a BIOS extreme opcióba állította optimális beállításokkal. Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#45189) Vikus


Vikus
tag

Sziasztok!

Van egy sony notim 2 memória slottal. A gyári memória, amit beleraktak egy 4 GB-os Hynix DDR3-as, CL11-es időzítéssel, 1,35 V elvileg 1600 mhz.
Volt itthon egy másik gépből maradt másik 4 gigás memória, egy 4 GB, 1600 mhz, DDR3-as, CL 9-es időzítéssel, 1,5 V.
Beraktam a régi mellé, a slot-okra rá van írva, hogy (1.5V) ezért is "mertem", most AIDA azt írja a Hynix-re, hogy feszültség 1.35 / 1.5 V.
Mind a 2 memóriát "felismeri", eddig nem láttam gondot. Kérdésem az lenne, hogy elfér a kettő egymás mellett? Vagy lehet belőle probléma? Hogy nem egyforma a kettő? :F :F

(#45190) 04ahgy válasza Vikus (#45189) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lesz baja az 1,35V-os RAM-nak az 1,5V-tól (felismeri, hogy a másik ennyit kér, és a magasabbhoz alkalmazkodik). Amennyiben a gép stabil, akkor használd, és nem kell aggódnod.

(#45188) ubyegon2: Amennyiben az integrált GPU nem kap terhelést, akkor már az 1333-as RAM órajel is OK (az IGP teljesítménye javul a magasabb RAM órajellel). A névleges 2133MHz-es RAM órajelet amúgy az A.I. Overclock Tuner menüpontot XMP-re állítva automatikusan beállítja az alaplap neked.

A power phase control - extreme csak annyit tesz, hogy mindig üzemelnek a fázisok, nem kapcsolja le azokat, és nem hőmérsékleti, hanem áram balanszot igyekszik tartani köztük. Ha ezt a mondatot nem értetted, akkor hagyd nyugodtan úgy, ahogy beállította.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45191) Vikus válasza 04ahgy (#45190) üzenetére


Vikus
tag

Köszi a válaszod! ;) :R

(#45192) ubyegon2 válasza 04ahgy (#45190) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R Köszönöm a választ, valamennyit talán értek is belőle. :)

Nincs külön VGA a gépben, a külön terhelést mondjuk egy újabb, de még e gépen futó játék okozza mondjuk?

Ha auto- n hagyom az órajelet, akkor emeli a terhelésnek megfelelően, de csak, ha állítom ezt a A.I. Overclock Tuner menüpontot?
Nem érdemes akkor manuálisan magasabbra állítanom, ha csak normál módon haszálom bármilyen extra terhelés nélkül? Jól értem ezeket?

A power phase control - extreme helyett átállítottam, hogy az alaplap optimalizálja, mert zavart az extreme, de most, hogy megnyugtattál, visszaállítom!

(#45193) 04ahgy válasza ubyegon2 (#45192) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Játékhoz kell a magasabb RAM órajel.

Ha Auto-n hagyod, akkor a RAM órajel annyi, amennyi. Ha az A.I. Overclock Tuner-ben az XMP-t beállítod (máshoz nem kell nyúlni), akkor meg a RAM névleges értékeit (időzítések, frekvencia, feszültség) automatikusan alkalmazza, de az mindig annyi lesz. Terhelve és üresjáratban is.

Manuálisan nem érdemes egyáltalán állítanod, mert akkor sok minden mást is manuálisan be kell állítani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45194) ubyegon2 válasza 04ahgy (#45193) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK! Tehát ha auto- n hagyom, akkor az az optimális napi általános használatra. Ha néha eszembe jut valami játékot kipróbálni, akkor sem érdemes állítani semmit ezek szerint? bocs, ha nagyon lámákat kérdezek :B

(#45195) 04ahgy válasza ubyegon2 (#45194) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minden auto: napi használatra jó.
Játék: kell a GPU teljesítmény. Az magas RAM frekvenciát igényel, azaz 2133MHz jó (ilyen RAM-od van). Ezt az A.I. Overclock Tuner ---> X.M.P. beállítás alkalmazásával állítod be.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45196) ubyegon2 válasza 04ahgy (#45195) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi! Megnéztem, de ennél a A.I. Overclock Tuner- nél nekem D.O.C.P. van X.M.P. nincs! :U Ez ugyanazt a funkcót látja el, csak más néven?

(#45197) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#45196) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez lesz az, a RAM órajelét felvitte maxra, de azonkívül csak a Dram voltage- t állította 1.600- ra. PAPU- t 100- on hagyta.

(#45198) 04ahgy válasza ubyegon2 (#45197) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a DOCP ugyanaz, más néven. Ha alatta megjelenik Profile1, azt kell kiválasztani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45199) ubyegon2 válasza 04ahgy (#45198) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a segítséget, minden tiszta. :)

(#45200) baloghbalint


baloghbalint
tag

Helló nem tudom jó helyre írok-e ha nem akkor bocsánat
Van egy elitebook 8540p-m és azt írják hogy egy slotba max 4gb-t lehet tenni és hozzá tudnék jutni nagyon olcsón egy német ismerősömtől 2x8 gb ram-hoz van rá esély hogy a gép tudja kezelni a 16gb ram-ot ?

Előre is köszönöm :D

Balogh Bálint

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.