Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok most 2db 2x2gb ddr3 1333mhz ram van benne de ha veszek egy 2x4gb 1600mhz ramot azt tudom futtatni 1600mhz-n ?

alaplap : Asus P8H67-M

(#44402) 30z.Samu válasza Gabesz1019 (#44400) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia! A BIOS-ban semmit sem kell állítani, beteszed a RAM-ot (lehetőleg olyat vegyél, ami egyezik a másik kettővel), és felteszed a 64bites Windows-t. :)

Sic Parvis Magna

(#44403) mcs válasza nepszter1 (#44401) üzenetére


mcs
veterán

Ha bírják az iramot 1600on az 1333asok is, akkor igen. Amúgy nem ajánlom, hogy összevegyíts különféle ramokat, különben úgy jársz, mint én. 4 gigás-kétoldalas és 2 gigás-egyoldalas ramokkal nem ment rendesen a dual channel. Stabilitási gond nem volt, csak éppen a teljesítményük ingázott erősen.

(#44404) BerlinBoy632


BerlinBoy632
csendes tag

H all!

Vettem 16GB Corsair Vengeance ramot. 1600mhz cl9.

Beletettem egy Asus H97 plus lapba, mellé i7-4790 proci. Összerakás után a BIOSba belemenve azt mutatta,hogy 1333mhz-en fut.

Vmit elb*sztam? Amit találtam, aszerint minden támogatja az 1600mhz-et.

(#44405) laychi válasza BerlinBoy632 (#44404) üzenetére


laychi
veterán

Be kell allitabi 1600 -ra.alapjaraton még a 2400-as ram is 1333mhzen indul.
Nezd meg hogy van e xmp profil
Ha nincs allitsd be 1600-ra a ramot meg az idoziteseket aszerint ahogy ra van irva.
Meg nezd meg a ramvoltage-t is,hogy annyi legyen beallitva neki amennyi kell.
Ha 1,5 v akkor 1,5v-ot, ha 1,65v,akkor meg annyit.
Utobbi esetben meg kell emelbi a vtt voltage-t is 0,15V-tal

(#44406) Gabesz1019 válasza 30z.Samu (#44402) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm. Ugyan ilyen Kingmax-okat néztem ki. Akkor ezek jók lesznek.

(#44407) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném bővíteni a jelenlegi 2x2GB Kingston HyperX KHX1600C9D3B1K2/4GX RAM -om 4x2GB -ra, de ez a típus már nem kapható, ezért érdekelne, hogy egy másfajta 2x2GB -os szettel bővítve minden modul teljesértékűen, dual (vagy már quad) channelben fog működni?

Köszönöm

(#44408) De4d


De4d
őstag

Üdv.
Pár infó érdekelne ramokkal kapcsolatban, amiket nem tudok pontosan.
1, 2x4 gb ram mellé betennék 2x2-t az is menne dualban?
Hogy mennek a ramuk duálban Külön külön páronként? Vagy ha már 4 van (2kit) akkor már a 4 megy együtt így? Ha eltérőek a késleltetések akkor az alacsonyabban menő igazodik a magasabbikhoz? (MHZ-nél ugye a gyorsabb fog menni a lassabbik szintjén)
2, Mennyire számít hogy eltérőek a ram márkák? Pl egy Corsair pár mellé betenni egy kingston kitet? Számít bármit is hogy nem mind a 2 kit kingston vagy corsair?
3, Van bármi értelme bővíteni 8 gb-t? Ha nem renderelés, vágás, modellezés a cél?
Mezei felhasználás szempontjából nyilván nem, de játékok terén? (több fpst nem hoz tudom, de mondjuk gyorsabb lenne a töltési idő, bármi?)

Minden jó, ha a vége jó!

(#44409) magyar1997


magyar1997
tag

Sziasztok!

Ezzel az alaplappal rendelkezek: LINK

Van 2x1GB DDR2-es 800MHZ-es Ramom. A kérdésem az, hogy az esetleges ram melegedés okozhat-e olyan problémát, hogy lefagy a gép?(hang beakad, semmire sem reagál, csak az újraindítás segít) Illetve hogy a ramok milyen hőmérsékleten működnek megfelelően?

Továbbá van egy olyan problémám, mikor valamilyen hardvert esetleg eltávolítok a gépből, vagy csak egyszerűen kiveszem, majd visszateszem, akkor egyszerűen nem ad képet a gép... Ramokat áttéve másik foglalatba ad képet, néha egyszeri próbálkozásnál ad, de van olyan, mikor átkell tenni őket vagy 10x, hogy adjon képet.. Ez mit jelenthet? Lehet, valamelyik RAM lassan felfogja adni a szolgálatot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#44410) Qru válasza De4d (#44408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg igen, mert csatornánként kell egyező méretűnek és szervezésűnek lenniük. Gyakorlatilag meg a vezérlőn múlik, hogy befogadja-e vagy sem (de nem szokott gond lenni ezzel).

X58-at kivéve a többi vezérlő nem képes eltérő időzítésen és/vagy órajelen üzemeltetni a ramokat. Ilyenkor alapból a leggyengébbhez lövi be a többi modul értékét is (SPD-től függetlenül is) a bios.

Márka nem gáz ha eltér. Azonos szervezésű legyen (1 vagy 2 oldalas) lehetőleg (vannak háklisabb vezérlők/chip kombók meg kevésbé háklisak).

Játékra netre nincs még. Elég a 8G, kivéve ha külön drive-ként használnád. Az egy teljesen más dimenzió sebesség szempontjából (töltési idő kb 0, min fps nő, hw-es lag megszűnik, stb).

mod:

magyar1997: Nem jellemző, ahhoz nagyon fel kell forrósodni a memóriának. A vezérlő melegedése sokkal inkább problémás/okoz ilyen gondot.

Érdemes lenne tesztelned a ramot, pl a Win 7 beépített ram teszterével vagy egy külön erre a célra írt progival (memtest86+).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#44411) De4d válasza Qru (#44410) üzenetére


De4d
őstag

Köszi.

Minden jó, ha a vége jó!

(#44412) magyar1997 válasza Qru (#44410) üzenetére


magyar1997
tag

Értem. Memtesttel teszteltem már, de nem írt ki semmi hibát. Most át tettem a ramokat másik foglalatba.. Lekopogom, eddig jó.. A vezérlő hol található a lapon?

FTTB 1000/300

(#44413) lemusz


lemusz
addikt

Sziasztok! A mostani memóriámhoz készülök venni egy ugyan olyat, hogy párba, duálba menjenek. Mennyi az esélye annak, hogy ez nem fog sikerülni? Alaplapon legfrissebb biosz van, ha ez számít valamit. Erről a low profilos 1.5 voltos (aida 1.536-ra mondja) ramról van szó: [link]

Illetve az is érdekelne még, hogy duálban is vinni fogják cl10-et? Jelenlegi bár egyedül van, de probléma nélkül kezeli feszültség változtatás nélkül a 10-10-10-27-es időzítéseket a default 11-11-12-28 beállítás helyett. Jelent egyébként ez valami kis pluszt egy online fps játékban? Köszi a válaszokat előre is! :)

(#44414) Qru válasza magyar1997 (#44412) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ milyen alaplapod van. Adatlapon kitölthetnéd a cuccok részt és akkor egyből tudnám...

mod:

lemusz: Minimális csak, jó 95%, hogy megy majd dual-ban és vinni fogják a CL10-et párban is. Attól függ mennyi az adott játék memória igénye de a legtöbb játék már gyorsul ha 4 helyett 8-at használsz. Maga a dual működés nem gyorsít csak pl a tömörítésnél meg renderelésnél.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#44415) davidsone


davidsone
addikt

Valaki tudna erre válaszolni :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44416) Qru válasza davidsone (#44399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1150 nem támogatja a 4 csatornás módot, tehát a 4 modul 2 csatornás módban fog futni (2-2 modul lesz 1-1 csatornában). Ez azt jelenti, hogy ez elméleti max memsávszélességed 256 bit-ről 128-ra csökken.
Nem fogod észrevenni a csökkenést max mérőprogikban meg tömörtíésnél/renderelésnél.

#nincsbennetarcsi

(#44417) BerlinBoy632 válasza laychi (#44405) üzenetére


BerlinBoy632
csendes tag

És azt hogy tudom megtenni tutibiztosan,anélkül,h elcsesznék vmit? (uefi bios).

(#44418) davidsone válasza Qru (#44416) üzenetére


davidsone
addikt

Köszönöm!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44419) leviske


leviske
veterán

Azt valahol meg tudom találni, hogy milyen chipek vannak a memóriáimon, ha az első hozzászólásban linkelt listában nem szerepel? Csak mert jó lenne tudni, hogy milyen mozgásterem van az aktuális szettel (Team Group TED38GM1600HC11DC01).

(#44420) magyar1997 válasza Qru (#44414) üzenetére


magyar1997
tag

Kitöltöttem a cuccok részt.

FTTB 1000/300

(#44421) Lalaboy válasza leviske (#44419) üzenetére


Lalaboy
őstag

a Team Group fokepp Hynix IC-ket hasznal, az idozitesek alapjan is nagy a valoszinusege! Nezd meg az SPD-t 1600Mhz-n, ha 11-11-11-28, akkor Hynix MFR IC-k! :K

(#44422) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok!
Két ugyanolyan ( Geil Value Plus 1333mhz cl9 ) ram mehet dual channelbe, vagy inkább az egyik menjen az 1-es másik pedig a 3-as slotba? Nem KIT-be vettem , hanem egyenként.

(#44423) leviske válasza Lalaboy (#44421) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! :R

(#44424) magyar1997


magyar1997
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy a RAM foglalatok mellett található egy Fintek F8000 chipset. Az miért felelős? Az lenne a memória vezérlő?

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#44425) Gainka


Gainka
őstag

Nah hali meg egyszer mert atsiklottunk rajta. Tehàt kiskerbe kicsereltettem a regi memoriàkat ujra és mondtam neki inteles gepem van 1.5es memoria kéne erreföl rendelt ket külön csomagolt 1.6-os hyperx furyt. Na most az a kérdés mert meg nem hoztam el hogy jo ez igy? Ezeket àt tudom àllitani1.5-re vagy kell e egyàltalàn meg hogy baj e hogy nem kit!?

(#44426) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. RAM OC-t mivel érdemes tesztelni? (2x4Gb DDR3 ha számít)

(#44427) Qru válasza Milo629 (#44426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Memtest86 ha biztosra mész de ha keresztterehléssel vizsgálnád (procit is) akkor meg pl Linx jó sok ram használatra állítva (hőfokokra figyelj azért).

#nincsbennetarcsi

(#44428) aveiropeter


aveiropeter
újonc

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit!
Újj tag vagyok,ezért elnézést ha rossz helyre írom a problémám!

A gondom az hogy,kb 2hónapja 2 játékban időközönként be adott egy kékhalált valami 0x0000124-es hibakóddal én a ramra tippeltem külön teszteltem a ramokat de így is előjött a hiba,ez úgy múlt el hogy,az 1gb ramot át tettem az elsődlegesbe és a 2gb a másodlagosba került,azt hittem a probléma megszűnt ezzel,de nem míg kipróbáltam ma a prime95-öt.

a blend tesztnél kb 30-másodpercnél előjött a kék halál,újraindítás után ismét egy teszt akkor a kép becsíkozódott de nagyon és fagyás,pc kikapcsolás után külön a ramokat ugyan ez,rá mentem az In-place large FFTs tesztre ugyan ez a kép csíkozódás.
Itt már a cpura gyanakodtam de fél óra teszt után közben 1perc játék,ezután át másoltam a prime95 programot 4 helyre és külön indítottam a tesztet a cpunak (rájöttem itt 4mag van nem 1)
kis játék közben ,se fagyás se error igy kizárnám a cput. A hőfok is 54-55-56 fok volt a cpunak így terheltség alatt.

most lehetséges a foglalatom a rossz vagy maga a ramok?
egyébként mikor kezdte a kék halált a 2 játéknál utánna elméletileg megoldottam.
ezért szeretném a foglalatot is kizárni, a prime95 elvileg rá terhel a ramra ezért gyanakszom rájuk
de most játék közben miért nem jön elő? mint 2 hónappal korábban ezt sem értem!.
és azt sem hogy az ati driver-t le töröltem akkor a teszteknél csak a 124-es hibakódú kék halál jelent meg.

Windows 7 64bit Ultimate-t használok
3gb DDR2 ram
a 2gb-os Kingmax 800mhz az 1gb-os Samsung de nem tudom hány mhz-es.

válaszokat előre is köszönöm! :)

(#44429) Qru válasza aveiropeter (#44428) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A foglalat hibát csak akkor tudod kizárni ha egy másik gépben ki tudod próbálni a ramod vagy egy biztosan jó ramot a meglévő lapodban.

Ram hiba alattomos amíg nem próbál írni a hibás területre egy program addig nem omlik össze a gép.

#nincsbennetarcsi

(#44430) aveiropeter válasza Qru (#44429) üzenetére


aveiropeter
újonc

Jó köszi.akkor a cpu-t kizárhatom? ugye
és a biosban beállítottam a ramokat 333mhz-re ,auto-n nekem 266 volt teszteltem nem jött elő a hiba,vissza tettem autora nem jött elő a hiba :O :D érdekes!
alaplap asrock n68c-s ucc nem nagyon merek a biosban nyúlkálni

(#44431) Qru válasza aveiropeter (#44430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ramot nem tudod kinyírni csak ha túl sok feszültséget adsz neki. Sebességállítgatással nem tudod kinyírni max lefagy a gép ha túl magas értéket adsz meg neki.

#nincsbennetarcsi

(#44432) aveiropeter válasza Qru (#44431) üzenetére


aveiropeter
újonc

Értem köszi!
de hagyom auto-n és jól van,ki próbálom másik rammal és úgy minden kiderül mi a rossz

ha most 800mhz a ram és nekem alapon 266mhz ezt nem kéne emelnem? teljesítményt növel esetleg?
vagy teljesen felesleges?

(#44433) Gainka


Gainka
őstag

Tud valaki segiteni? 44425?
Kicserltessem at tudom e àllitani 1.5v-ra vagy mit csinaljak?
Kingston hiperx genesis kek hutobordas. 2×4g

(#44434) Ale27


Ale27
csendes tag

Sziasztok !
Amatőr kérdésem a következő: önmagában miben lehet gyorsabb vagy mi változhat attól ha a RAM-ot megduplázom a PC-ben ? (konkrétan 4gb volt és 8gb-t akarok)

Köszi a választ ! :R

(#44435) colossal89 válasza Ale27 (#44434) üzenetére


colossal89
tag

Szia!
Sebességben akkor fogsz tapasztalni gyorsulást ha, az adott alkalmazás v alkalmazások több memóriát használnak mint a jelenlegi 4GB. Ezt az okozza, hogy az adott adatot túlcsordulás esetén, ha engedélyezve van akkor HDD vagy SSD re kezdi el ráírni és onnan kiolvasni, ez roppantul belassíthatja a gépet, mert a RAM sokkalta gyorsabb az előbb említett perifériáknál. Ez esetben érdemes a 8GB memória használata, más esetben ami sebesség növelést célozna meg teljesen fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#44436) Lalaboy válasza Ale27 (#44434) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nemszabad elfelejteni, hogy win 64 alatt van ertelme! :K

(#44437) colossal89 válasza Lalaboy (#44436) üzenetére


colossal89
tag

Ezt elfelejtettem leírni, köszönöm a kiegészítést. ;)

(Adatlapomon van a gépem)

(#44438) Lalaboy


Lalaboy
őstag

A ram a regi, de a proci uj! :K

(#44439) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
DDR3L es foglalatba sima DDR3 as ramot belehet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#44440) Qru válasza gigollo (#44439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, fizikailag megegyeznek.

#nincsbennetarcsi

(#44441) gigollo


gigollo
tag

Köszi a választ :)

(#44442) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!

Új intel konfigomban (i7 4770k) ez a ram működik most. KINGSTON 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9
A régi gépemből megmaradt ez a ram pár: Kingmax Nano 1600mhz ddr3 2x2GB (ha jól tudom cl9-es). A feszültsége 1.5 ~ 1.8v

A kérdésem az lenne, hogy ezt a ramot hozzáadhatom az új konfigban működő ram mellé? Hogyan fog működni, ha működik.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#44443) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Egy régi vékony klienst (thin client) szeretnék gyorsabb tempóra fogni, ezért cseréltem a SODIMM DDR2 128MB RAM-ot 1GB-osra (alaplap max. ennyit engedélyez).
Két félével, 800 és 667MHz-essel próbálkoztam. Egyikkel folyamatosan csipog az alaplap, a másikkal pedig 512MB-ot "lát" a BIOS az 1GB helyett.

Gyanítom, hogy túl gyorsak neki ezek a RAM-ok. Kipróbáltam egy 533MHz-es RAM-mal, azzal minden rendben, elindul a kliens, s 1GB-nak detektálja a BIOS és a linux is.

Kérdezném a hozzáértőktől, lehetséges-e a BIOS-ban ráerőszakolni, hogy az 1GB-ot 1GB-nak lássa?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#44444) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali.....lenne egy kérdésem, a gépben most 2133mhz memóriák vannak, ha beteszek melléjük 2db 2400-as modult nem lesz gond, a gyártmány azonos, sőt a kivitel is Kingston Predator mindkét tipus,vagy inkább vegyek 2133mhz-et? :B
Köszi.
:R

-csak azt nem tudom, hogy ilyenkor az "XMP" menni fog e, vagy csak akkor működik, ha mindegyik ram egyforma-
:R

[ Szerkesztve ]

(#44445) Jabby válasza Jabby (#44443) üzenetére


Jabby
őstag

Annyival egészíteném ki, hogy a thin client BIOS-ában a RAM sebességét 200 és 266MHz-re lehet állítani.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy egy 1GB--os 667 és 800MHz-es DDR2 RAM képes-e 200/266MHz-en működni?
Valamint, hogyan lehetséges, hogy a kliens az 1GB-nak csak a felét látja?

(#44446) Comic


Comic
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 2 db kingmax flff65f-c8kl9-et használok dual-ban. a gyári 1333 MHz-en.
Alaplap: Asus F1A75-V; CPU: AMD A8-3870k
Van mód rá, hogy ennél többet hozzak ki a modulokból?
RAM-ot még sosem tuningoltam, így nem merek magamtól kísérletezgetni.

(#44447) Ricsko07 válasza Neaxdr (#42251) üzenetére


Ricsko07
újonc

Hali meg szeretném kérdezni hogy ebbe az alaplaba menne e az ecc ram
MSI 760GM-P21/FX (MS-7641)

mert ijen ramot szeretnék vásárolni és meg kéérdezném hogy menne e benne ?

samsung 4gb2rx8pc3-10600u-09-11-b1 most nem tudom hogy ez ECC ram e nem értek hozá bocsi de kérlek segitsetek elöre is köszönöm .
Proci.Amd fx 6300.
Ram. 4gb kingstonddr3 1600mhz
Videokártya.amd radeon hd 6790.
samsung 4gb2rx8pc3-10600u-09-11-b1
+ ez a ram nem tudom hogy menne e benne kérlkek pls. :)

(#44448) Comic


Comic
aktív tag

Ahogy látom, itt senki sem túl aktív, csak akinek infóra lenne szüksége... :S
Azért felvetem, hátha...

Adott egy Asus M5A97 R2.0 alaplap, ami kezeli a DDR3 2133(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz-es ramokat.
És adott egy AMD FX6100 CPU, aminek leírásában az szerepel, hogy "Támogatja akár a DDR3-1866 modulokat"

Volna értelme ebbe a gépbe 2400MHz-es modulokat tenni?

(#44449) Qru válasza Comic (#44448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mire használod a gépet. Ha csak játékra nem, mert semmit sem gyorsul tőle a gép. Ha sokat renderelsz/konvertálsz vagy nagyon magas felbontású képekkel dolgozol (pl gigantposzterekhez) akkor esetleg...

#nincsbennetarcsi

(#44450) Comic válasza Qru (#44449) üzenetére


Comic
aktív tag

Nem erre irányult a kérdés, hanem hogy 2400MHz-en pörög majd-e, vagy csak 1866-on a CPU miatt...
Egy árban kapnám a kettőt, így nem mindegy, hogy gondolok-e későbbre...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.