Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Sz.Miki válasza FehérHolló (#2750) üzenetére


Sz.Miki
őstag

OK meg van :)


Letölöttem a Memtest 1.7-et szeretném vele tesztelni a ramokat, mikor elindítom automatikusan elindula teszt, azt látom, hogy van egy config rész de nem igazán értek hozzá, miket érdemes bekacsolni? Egyébként végigment az alapértelmezett teszt 0 error volt.

(#2752) hoffman_ válasza Sz.Miki (#2749) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link]

a ''Features'' alatt :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2753) hoffman_ válasza FehérHolló (#2725) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát ha tönkre nem is,de egy cmos clear esélyes ha esztelen vagy, főleg s3-ds3-ds4 lapoknál :U

[link] érdemes beleolvasni...többek között innen szedtem és több okos ember is mondta nekem :U
rögtön a tesztértékek után azzal kezd h ''RAM'' ...onnantól érdekes :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2754) FehérHolló válasza hoffman_ (#2753) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem ismerem a lapot, így nem tudok rá semmit mondani, de valószínűtlennek tartom, hogy az egyik leggyakoribb dolgot, amiért nem POST-ol a rendszer, ilyen bonyolultan lehessen csak megoldani. Akár dupla BIOS, akár nem.

Skynet is real. It's called Google.

(#2755) hoffman_ válasza FehérHolló (#2754) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igazat adok neked :R nem okoskodni akarok,hisz sokkal több tapasztalattal bírsz,csak próbáltam továbadni a hallottakat,amik -függetlenül- tényleg előfordulhatnak,hisz akiktől hallottam vagy ien lapot birtokolnak,vagy nagyon nagy tudás van mögöttük :) :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2756) FehérHolló válasza hoffman_ (#2755) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem azt mondom, hogy hülyeség, hanem azt, hogy nehéz elképzelni, hogy nincs egyszerűbb megoldás. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2757) Pullo


Pullo
csendes tag

Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni,hogy van-e ''érezhető különbség'' a 667-es és a 800MHz DDR2
memoria között?
Szeretnék venni 2GB-ot gyorsba és azok 667Mhz Kingmax-ok.Megvegyem vagy várjak 800,ill.1066MHz-re?

(#2758) mikk2000 válasza FehérHolló (#2739) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem látok érdemleges felvetést a hozzászólásodban, evidens hogy a sima dosos ''memtest'' nem hoz ki mindent, de a semminél jobb, erről volt szó, ha figyeltél volna...nevezetesen hogy van aki még ezt a minimális tesztes se futtatja le.

(#2759) mikk2000 válasza Calibos (#2742) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem tudom mit tud a memóriákról vagy mit nem (majd megvédi magát ha akarja), de azzal hogy a tesztelések szükségtelenségét hangsúlyozza, azzal kárt okoz ennek a topiknak.

(#2760) mikk2000 válasza #65675776 (#2743) üzenetére


mikk2000
őstag

Olvasd át alaposabban amit írtam, bár nem írtam sokat, meg lett benne említve az is, hogy miért nem veszi észre esetleg a ''szakavatott'' szem a hibázást. Gondolom tudsz olvasni, ezt abból gondolom hogy tudsz írni.

A szakavatott szemhez annyit, hogy ha tényleg elegendő lenne egy ilyen ''szem'', akkor mi a fenének futtat 5-600 féle tesztet egy sima memóriatesztelő program, ha olyan könnyű megállapítani azt, hogy a memória hibázik-e avagy nem. Gondolkozz el ezen.

Nagyon viccesnek találom, hogy egy ram topikban még azon is vita van, hogy szükséges-e alapvető teszteket lefuttatni. Engem személy szerint nem érdekel hogy a saját gépeden mit csinálsz, de ha másnak kért okozol hibás információ közléssel, az adott személy kára esetén ez akár büntetőjogilag is szankcionálható.

(#2761) mikk2000 válasza Sz.Miki (#2744) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez azért haladás a kezdeti állapothoz képest :)
Prime95 jó választás, de több tesztje is van, érdemes mindegyiket futtatni. Úgy látom kétmagos procid van, ez esetben az orthos talán egyszerűbb, de megoldható prime95-el is hogy két könyvtárat hozol létre a komplett prime95 könyvtár tartalmával, egyikben az advanced/affinity-t 0-ra a másikban 1-re állttod, így egyszerre futtatva mindkét magot meghajtod - szépen nyomon követheted a feladatkezelőben. 2GB memcsinél muszáj is két példány, mert különben a blend nem fogja lefoglalni az összes szabad memórát.

Játék egyebek amit írtak mások ez igaz, nem feltétlen fog meg minden hibát ez a teszetelő főleg ha rövid ideig futtatod, de növelheted a tesztelés jóságát ha a tesztelést pár%-al nagyobb sebességen (pl nagyobb fsb) is elvégzed.

(#2763) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék Tőletek, hogy valakinek van-e tapasztalata, vagy hallott-e valami negatívat/pozitívat az ''NCP'' márkájú memóriákról?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2764) lúzer


lúzer
veterán

Mi a franc történik a memóriaárakkal? :F

Szuperolcsó a dollár, erre úgy 20%-al többet kérnek a memóriákért mint 2 hete.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2765) Qru válasza lúzer (#2764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet ők nem tudnak a szuperolcsó dollárról :F :D

#nincsbennetarcsi

(#2766) #65675776 válasza lúzer (#2764) üzenetére


#65675776
törölt tag

A memóriaárakat nem csak a devizaárfolyamok befolyásolják ám! Azért volt az utóbbi időkben ilyen nyomott az áruk, mert túltermelés volt. A jelek szerint sikerült a raktárkészleteket értelmes szintre csökkenteni.


csusza`: Nekem még mocsok régen (9 éve) volt NCP-m (8ns-os SDR), azzal semmi problémám nem volt.

(#2770) #65675776 válasza mikk2000 (#2760) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hol láttál Te a Memtest-ben 5-600 féle tesztet? :F Összesen kilencfélét végez.

A felhasználók 99%-a soha semmiféle tesztet nem futtat le a gépén, mégis megelégedéssel és biztonsággal használja. Ne hivatkozz a PH! közösségére mert egyáltalán nem reprezentatív minta. Kb olyan mintha csak a farkasokat kérdeznéd meg, hogy megegyék-e a nyulat.

De tudod mit. Jelents fel tudatos félrevezetés címén, gyaníthatóan ugyanis minden adatvesztésért személyszerint én felelek. De ne felejtsd el magad is feljelenteni rémhírterjesztés, illetve pánikkeltés okán. Csak a tisztesség kedvéért. Számomra úgy tűnik, hogy a Te nézeted kb az, hogy a boltokban szinte kizárólag hibás alkatrészeket árulnak, és úgy kell kiválasztani egy használhatót. Szóval a jó hírnév megsértése alapján is beperelheted magad a gyártók nevében. Akik tesztelik a termékeiket, többnyire minden egyes példányt.

Ha még van valami problémád a témával kapcsolatban, akkor tartsd magadban, a paranoid nézeteid nem érdekelnek és sokkal károsabbak, mint az enyéim.

(#2771) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topic egy kicsit kitakarítva, személyeskedés mellőzzük minden oldalról, köszönöm!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2772) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok!
Nemtudjátok a Corsair Value Select szérián milyen chipek vannak?

(#2773) FehérHolló válasza Armando_19 (#2772) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az első hozzászólásban szereplő linken szép nagy választékot találsz. [link]
Most döntse el az ember, hogy a tieden melyik van...
Statisztikailag Micron vagy Elpida a legvalószínűbb. ;)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2774) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali all!
Kérdésem lenne, nekem van egy ilyenem (illetve ilyen ramjaim) [link]
most 2-3-3-5 1T-n mennek. Sajna már lassan kevésnek érzem a 2*512őt. Az lenne, a kérdés, hogy az alaplapomban (MSI K8N SLI Platinum) hogy viselkednének, ha sikerülne vennem még1 ugyanilyen párt mellé, azaz a 4*512 hogy viselkedne. Első hozzászólásban olvastam, hogy a tuningpotenciál csökenhet 4 modul esetén, ez miben nyilvánulna meg? Vagy érdemesebb lenne eladnom őket (mennyiért menne el?) és 2*1gigára váltanom.
Köszönöm a válaszokat :R

(#2775) FehérHolló válasza CSorBA (#2774) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jééé, egy meggy! Hello meggy!

Ha beleraksz még 2x512MB-ot, az a veszély, hogy nem biztos, hogy megy dualban. Egyéb iránt ha 2 modul 1 oldalas, a másik 2 pedig 2 oldalas, akkor előfordulhat, hogy nem is POST-ol a gép. Ha viszont sikerül szerezni 2 pont ugyanolyat, akkor indul a gép, és duálban is tudod őket hajtani.
Tuningpotenciál csökkenés kétféleképp nyilvánulhat meg. 1. a lassabb modulok visszafogják a gyorsabbakat; 2. 4db modult általában kisebb frekin bírja hajtani stabilan a memóriavezérlő ugyanakkora feszültség mellett.

Ha teheted, inkább 2x1GB-ot szerezz be.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2776) snecy


snecy
senior tag

Sziasztok.
Van 2db Corsair Valueselect 512MB 400mhz-es DDR ramom amik 460-on mennek (a64 3200+ ---> 230fsb), és beszereznék melléjük egy 3. 512-es modult ugyanebből a márkából, kérdés hogy ACS Nforce4 939-es lapban mekkora eséllyel menne Dual Channelben a 3 modul, és hogy a tuningpotenciál nem lenne-e gyengébb, mint 2 modullal.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2777) FehérHolló válasza snecy (#2776) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pontosan 0%-od van rá, hogy menjen duálban.
Tuningpotenciált tekintve meg olvasd el a #2775-öt. Ugyanaz igaz 3 modulra, mint 4-re.

Skynet is real. It's called Google.

(#2778) Patrick


Patrick
addikt

Srácok megy 458-460-at egy Geil Ultra?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2779) snecy válasza FehérHolló (#2777) üzenetére


snecy
senior tag

Értem...és jelen esetben mennyire járnék rosszul, ha betenném az 512-es modult, de elveszteném a duan channelt?

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#2780) FehérHolló válasza snecy (#2779) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szinte semmit nem jelent Socket A-s procinál a dual channel. (Első hozzászólást érdemes elolvasni mielőtt írsz valamelyik topicba. Általában a gyakran feltett kérdésekre ott van a válasz.)

#2778: DDR1 biztos, DDR2 (ha 920MHz-re gondolsz) nem annyira, de esélyes.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2781) FehérHolló válasza FehérHolló (#2780) üzenetére


FehérHolló
veterán

GEIL Ultra DDR1 400MHz és GEIL Ultra DDR2 800MHz modulokra gondoltam, a kérdésfeltevés cseppet sem egyértelmű...

Skynet is real. It's called Google.

(#2782) Razor1


Razor1
aktív tag

milyen ramot ajánlotok az alábbi konfighoz?

c2d 4300
gigabyte ga-p35-ds3
gf 8600gt

2x1gb 667-es vagy 800-as ddr2ben gondolkodom, árban nem tudok 24-25k fölé menni. előre is köszi a segítséget!

(#2783) Qru válasza CSorBA (#2774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Illetve 4modul jobban melegszik, mint kettő és lehet, hogy a gyári specifikációt is csak fesz emléssel tudod elérni. 2x1GB-al sokkal jobban jársz.
(Ráadásul ez a lap ha jól emlékszem csak 333-asként kezel 4modult hiába 400-as maga a modul.)

#nincsbennetarcsi

(#2784) Qru válasza Razor1 (#2782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2048MB Twinx XM2S-6400 DDRII 800 CORSAIR 25 363 Ft [link]

#nincsbennetarcsi

(#2785) #65675776 válasza FehérHolló (#2780) üzenetére


#65675776
törölt tag

s939-ről van szó jelen esetben, de a megállapítás kb ugyanannyira igaz itt is.

(#2786) CSorBA


CSorBA
őstag

Köszönöm a válaszokat :F

Szevasz WhiteRaven, hátte, otthagytad az Ut-t, és RAM tanácsokat osztogatsz? :D

(#2787) FehérHolló válasza CSorBA (#2786) üzenetére


FehérHolló
veterán

Közben is osztogattam. Egyetem és UT viszont nem megy egyszerre... :(

daa-raa: Valamit nagyon elkavartam, pedig írta is...

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2788) buvez


buvez
tag

Hali!

Adott egy giga lap amin integrált vidkaresz van. Az a gondom, hogy dualban csak minimálisan nagyobb a sávszélesség, mint single-ben. olvasás: single 4100, dual 4500.
Az integrált kártya ''szívja'' le ennyire vagy a lap nem kezeli rendesen a ramokat dualban?

Köszöntem! :R

Billentyűzet hiba! Folytatáshoz nyomjon F1-et! [HOT]<buvez>

(#2789) Armando_19 válasza FehérHolló (#2773) üzenetére


Armando_19
őstag

Az esetleg segit valamit a kitalálásban, hogy 800on 1.95 fesszel mennek 4-4-4-12 1T-ben?
Ez azt jelenti elvileg hogy micron chipes? :F

(#2790) FehérHolló válasza Armando_19 (#2789) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akkor valószínű, hogy Micron, de ez így csak találgatás. Ha tudsz mondani reviziószámot, akkor be lehetne lőni. De mit számít, hogy Micron-s vagy sem, ha megy ilyen jó időzítésekkel? :)

Nem neked: Most vettem észre, hogy a ''Milyen RAM-on milyen chipek vannak?'' listán a GEIL Ultra 6400 el van szúrva. Nem illik a specifkáció a modellszámhoz...

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2791) Armando_19 válasza FehérHolló (#2790) üzenetére


Armando_19
őstag

Csak azért érdekelt, mert lehet veszek hozzá még 2X512-t, és nem nagyon akartam vele pofára esni, hogy azok csak pl 720at mennek ilyen timingok mellett.
De lehet inkább 2X1G. Csak engedjenek válogatni a boltba.
Honnan lehet felismerni a micron chipes memókat?(hülye kérdés gondolom: Mikron van a chipre irva?:D )

(#2792) FehérHolló válasza Armando_19 (#2791) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha nem szedték le róla a szitált feliratot, akkor rá van írva.

Skynet is real. It's called Google.

(#2793) Ribi válasza Armando_19 (#2791) üzenetére


Ribi
nagyúr

Es mindegyikrol leszeded a bordat ? Valszeg a kezedre csapnak. Foleg hogy mind kettesevel van csomagolva es meg azt is ki kellene nyitni :DDD

(#2794) FehérHolló válasza Ribi (#2793) üzenetére


FehérHolló
veterán

Attól még az van a chip-re írva. ;] ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#2795) FehérHolló válasza Ribi (#2793) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bocs a multipostért, de már nem tudok szerkeszteni

A Value-n nincs borda.

Skynet is real. It's called Google.

(#2796) Ribi válasza FehérHolló (#2795) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itten a képen ugy mutassák hogy van.[link]

(#2797) FehérHolló válasza Ribi (#2796) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ő a Corsair-es gyerek, nem a GEIL-es. ;)
[link]

Különben ha a képeknél tartunk: [link]

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2798) Ribi válasza FehérHolló (#2797) üzenetére


Ribi
nagyúr

O hogy a bubánat vájja ki a szömit, de butus vagyok :R

(#2799) Qru válasza FehérHolló (#2795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van, nekem is olyan van/volt. Száp aluborda van rajta, nem színezet.

mod: hehe, én is beugrottm. :W

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#2800) devilx1


devilx1
csendes tag

Tudnátok ajánlani ddr2 800 mhz 2048mb os ramot dual channelbe 30 k ig :F

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.