Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) FehérHolló válasza Icewind (#3800) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha stabilitás/megbízhatóság, akkor inkább A-data.

Skynet is real. It's called Google.

(#3802) Icewind válasza FehérHolló (#3801) üzenetére


Icewind
aktív tag

Azért hasznos lehet az 1066Mhz alig magasabb áron nem? :F

(#3803) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

KLED48F-A8KI5
ilyen kingmax 1gb-os ddr2-1066-as ramot ne vegyetek

mert antituning
1020mhz a vége intel p35-be :W

(#3804) FehérHolló válasza Icewind (#3802) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mire lehet például hasznos?

MaSzKa: De legalább elindul vele a lap. :DDD

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#3805) Icewind válasza FehérHolló (#3804) üzenetére


Icewind
aktív tag

nemtudom azért kérdezem :D

(#3806) Ősember válasza MaSzKa (#3803) üzenetére


Ősember
őstag

az egy dolog, hogy antituning, de legalább a saját speckoit megütné... :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3807) melak


melak
csendes tag

sziasztok!

vettem egy Asus P5K lapot, bele 4 darab 1GB-os Veritech 800mhz-es DDR2-es modult, es az van hogy barhogy cserelgetem oket a slotokban a bios csak 2 gigat lat. Nem supportalt a Veritech Asuseknal? Frissitettem BIOS-t is, de a problema megmaradt.
Otlet?

udv,
melak

(#3808) Anthony28 válasza Saviola77 (#3795) üzenetére


Anthony28
őstag

Majdnem egyforma konfigunk lesz! :D
Én is ddr1 ről váltok Vitesta 566Mhz-ről.
Lapom ami holnap nálam lesz P5K-E Wifi,E6550,Corsair Dominator 2x1gb kit 800Mhz.
Bár a DDR2-es memókat nem ismerem DDR1-be volt szerencsém a geil-hez is és nem volt túl kompatibilis RAM.Asus lapok kiejezetten nem szerették, és a gyorsaságától se voltam elájulva. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3809) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Olvasom a GEIL Black Dragon specifikációit, és meglepődök... [link]
Tényleg támogatja az adott 2-3 chipset a Quad channelt, és én vagyok hülye, vagy csak simán a jóhiszeműek átverése? (Inkább utóbbi, de akkor óriásit csalódtam GEIL-ben.)

(Mindegyik említett lap specifikációjában ''csak'' DC szerepel.)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#3810) Rover623 válasza FehérHolló (#3809) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem csalódtál a GEIL-ben...:DD

Nincs olyan az Intel rendszereknél jelenleg hogy Quad Channel...:U
A 3-as sorozatú lapkáknak is csak két csatornája van, amelyeken csatornánként max. két modult tudnak kezelni. Ez összesen 4 modul, a kezelt max. memóriaméret 8GB.
Tehát parasztvakítás...

primus inter pares

(#3811) _Bazsy_


_Bazsy_
csendes tag

:B

Lenne egy pancser kérdésem:

Nekem a ddr2 ram-om 667Mhz,viszon az alaplap 533Mhz-et tud.
Rendesen működik,gondolom 533-on megy. :F
Vehetek mellé még ugyanolyan 667-est? Gondolva arra,hogy majd 1x alaplapcsere lesz és talán még jó lesz ez a Ram is.
Ha a 667-es mellé beraknék egy 800Mhz-est az 533-at tudó alaplapba akkor mi történne?
:U

Ma kezdődik életem hátralévő része...

(#3812) thomeef


thomeef
őstag

Hali! Új konfigot vásárolok tuningra, GB p965 lap és, e2140 cpu-val, ehhez néztem ki egyenlőre 1gb ramot, 3 fajtából kéne választani,
-kingmax 800mhz
-samsung 800mhz, ezek 9000 körül vannak
-kingstone 800mhz, ez 13500.
Az olcsóbbak is jók vagy érdemes 1,5x annyit kiadni egy kingstonera?

ui: később még 1 gb lesz bele.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3813) thomeef


thomeef
őstag

Az előbbi hozzászólásomat kiegészítve:
Lenne még egy olyan verzió hogy vennék most egy geil ultra kit 2x512 800mhz-et 12600ért
És később még 2őt.
Tehát az milyen megoldás hogy végül 4x512 geil ultra lenne a gépben?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3814) Rover623 válasza thomeef (#3812) üzenetére


Rover623
félisten

''kingstonera'' egy fillért nem áldoznék...tuti hamisítvány...;]

primus inter pares

(#3815) Vandit. válasza thomeef (#3812) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem inkább ez.2x1024MB DDRII 800 A-DATA retail pack 15 646 Ft ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3816) melak válasza melak (#3807) üzenetére


melak
csendes tag

Ma becsereltem a Veritechet Kingmax modulokra, este kiderul megoldodik-e :)

(#3817) FehérHolló válasza Rover623 (#3810) üzenetére


FehérHolló
veterán

Akkor megnyugodtam. :)

Korán reggel erre a baromságra ébredek, azt hittem, hogy egy párhuzamos világba csöppentem hirtelen.
Marketingeseknek manapság mindent szabad? Ha lenne ilyen cuccom, úgy futnék a fogyvédhez, mint annak a rendje.


Egyébként Rambus DRAM-nál volt/van quad channel, de ezt te is tudod. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#3818) _Bazsy_ válasza _Bazsy_ (#3811) üzenetére


_Bazsy_
csendes tag

A #3811-re valaki?

Ma kezdődik életem hátralévő része...

(#3819) Gyuri27 válasza _Bazsy_ (#3811) üzenetére


Gyuri27
félisten

Alapból annyin. Viszont 667-ig tuti bírja a tuningot.
Próbálj ugyan olyat venni a dc miatt és azért is hogy egyforma fesz keljen nekik.

Vili v bővebben. Mert ebben az időben nem a legjobb a fogalmazásom. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#3820) _Bazsy_ válasza Gyuri27 (#3819) üzenetére


_Bazsy_
csendes tag

Értem. Akkor mindenképpen egy ugyanolyan ram-ot veszek,még márkára is ugyanazt.

Ma kezdődik életem hátralévő része...

(#3821) Gyuri27 válasza _Bazsy_ (#3820) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jólenne ha ugyanolyan lenne rajta a chip is és a szervezés.
Milen ram ez pontosan?

Amd - Radeon - Ryzen

(#3822) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Ha veszek az(kingmax PC3200 CL3) 512mb-os mellé 1gb-os ramot(kingmax PC3200-as CL3-as)akkor elméletileg ez igy megy dual chanelben :F
(alaplap támogatja)
Elöre is köszi
(jövö héten akkor tudnák venni ramot, ha ez igy menne dualban)


[Szerkesztve]

WOT: kissio

(#3823) Gyuri27 válasza Dr.Én (#3822) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem hiszem. Egyformának kellene lenni amennyire csak lehet. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#3824) Saviola77


Saviola77
csendes tag

Sziasztok... akinek van benne tapasztalata, osza meg légyszi, hogy a Kingmax és az A-Data memóriák között mennyi a külöség?? :) Más szavakkal: mennyivel jobb az A-Data??? DDR2 1066-ban pl???
KÖSZI

(#3825) FehérHolló válasza Saviola77 (#3824) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ettél már Tesco gazdaságos téliszalámit? És Picket?

Mindkettő húsból van (legalábbis tegyük fel), csak egyik ad magára, hogy minőségibb terméket állítson elő belőle, másiknak pedig jó a marketing is, meg úgy is veszik a cuccát, legyen akármilyen.
Hasonló a helyzet Kingmax és A-data között DDR2 fronton.

A-data modulok megbízhatóbbak általában ugyanazért a pénzért, vagy kicsit drágábban. Megkapod a pénzedért azt, amit a gyári specifikációs papírra rá mert írni a gyártó. Kingmaxnál a 800-as, de inkább az 1066MHz-es szériára ez nem túlzottan jellemző.

(Többiek nyugodtan kövezzenek meg, de a 1066MHz-es Kingmax modul után már nem tudom komolyan venni azt a gyártót.)

Skynet is real. It's called Google.

(#3826) _Bazsy_ válasza Gyuri27 (#3821) üzenetére


_Bazsy_
csendes tag

Samsung DDR2 1Gb 667Mhz

Ma kezdődik életem hátralévő része...

(#3827) EQMontoya válasza FehérHolló (#3825) üzenetére


EQMontoya
veterán

ezt tanusitom, a 800as a-data legalább by spd-ből is gond nélkül ketyeg 800on :)

Same rules apply!

(#3828) #65675776 válasza Vandit. (#3815) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolod ha a Kingston másfélszeres árát sokallja, akkor majd a még 20%-kal drágább A-Data-ét nem fogja? :F Gondolkozzunk már emberek!

(#3829) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Gondolkozom milyen gyors DDR400 memóriát márkákat érdemes venni 2*1024 MB szerintem elég lesz egy darabig. Mellesleg szeretem látni, hogy van még a gépemen szabad 1 GB fizikai memória:)) meg a Linux is meghálálja meg vidó szerkesztés stb. elkél.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3830) EQMontoya válasza #65675776 (#3828) üzenetére


EQMontoya
veterán

kingston mikor a büdös életbe volt olcsóbb az a-datánál azonos teljesitmény mellett? :U

mod: mellékesen jegyzem meg, hogy a válasz postban az a-data az 2 gigás kit, a kérdésben pedig 1 gigás modulok árai vannak.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#3831) EQMontoya válasza zoltanz (#3829) üzenetére


EQMontoya
veterán

kérdés, hogy érdemes-e rászánni a pénzt. pl 500as a-data vitesta 2*1gb kit elég korrekt kis ramocska, egyetlen gond, hogy 30k a 2gb... és ezt a sebességet ddr2-ből már 20ért megkapod.

Same rules apply!

(#3832) Dr.Én válasza Gyuri27 (#3823) üzenetére


Dr.Én
veterán

Aha
Akkor majd még probálok valahogy szerezni még egy GB ramot
köszi :R

WOT: kissio

(#3833) Calibos válasza FehérHolló (#3825) üzenetére


Calibos
addikt

Milyen storyd van a Kingmaxról, hogy ennyire ellenszenves?

(#3834) #65675776 válasza EQMontoya (#3830) üzenetére


#65675776
törölt tag

A második felvetés jogos! Bamba voltam. :B

Az elsőre: Azért gyanús, hogy egy márkázott memória olcsóbb, mint a noname társai. (Egyébként már tényleg be is szerezhető ez az A-Data kit, vagy továbbra is csak egy árlistákon szereplő fantomtermék?)

(#3835) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!
Van egy kis gondom. Készül az új gép, de amit kinéztem memóriát - A-DATA Vitesta 2GB DDR2 1066+Mhz - nem kapok sehol.

2 kérdésem lenne:
-Tudtok-e olyan helyet, ahol ez most pillanatnyilag van?
-Ha nem tudok szerezni, tudtok más alternatívát? Árban nem igazán szeretnék e fölé menni (33K), de a minőségből sem igazán adnék le.

Várnám a tippeket, és köszikeeeee! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3836) Calibos válasza TazLeacher (#3835) üzenetére


Calibos
addikt

Szerinted A-data minőségre a legjobb??!!

Régebben Geil őrület volt most meg állandóan az A-Data...más jó Ram is létezik csak körül kéne nézni :W

SuperTalent T800...

(#3837) brno


brno
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. 2 éves a gépem: egy MSI Neo2 Platinum 915P alaplapon egy P4-es proci ill. 2x256 Mb memória van. Dual channel-es max. 533 Mhz-es memorikezelésű 2x2 alaplapi slottal. Bőviteni szeretném a memóriát. A kérdésem az lenne mi a két lehetőség körül a jobb, ill. van-e lényeges különbség?
I. 1x1 Gb RAM egy alaplapi csatlakozóba, később a másik oldalon kiegészitve egy másik 1Gb-os memóriával. (Még később esetleg + 1-1 db 1Gb a maradék slottokba)
II. 2x512 Mb, később a maradék két csatlakozóba 1-1 db 512 Mb RAM.

Egyelőre XP maradna, de később lehet Vistát is kipróbálnám. Vagy amire erre sor kerülne addigra ugyis le kell cserélni az egész gépet?

Kösz a segitséget.

(#3838) TazLeacher válasza Calibos (#3836) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom, hogy jobb-e...ezért kérdeztem. Vszont márkásabb 1066-os Ram nincs ilyen árban. Erről meg semmit nem találtam (még). A GeIL Utrája meg 46K.

Most nézem...

[Szerkesztve]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3839) FehérHolló válasza Calibos (#3833) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát történet az van.

Egyszer hajdanán a Kingmax kihozta a 667MHz-es moduljait. Mindenkinek tetszett, mert sokszor alapfeszen vitték akár 750-800MHz-et is mindenféle feszültségemelés és stabilitási gond nélkül. El is terjedt hetedhét (=az egész) országban, hogy Kingmax milyen jó tuningos RAM-okat gyárt.

Ezekután Kingmax gondolt egyet: ''Mi lenne, ha 800MHz-es modulokat is kihoznánk?'' - A gondolatot terv, majd tett követte, kijöttek a 800MHz-es Kingmax modulok. A nép éljenezte, hisz ha a 667-es ennyit tudott, akkor mit fog tudni majd a 800-as..?! Csalódniuk kellett, hiszen a chipek alapfeszen olyan 830 körül megálltak, és nem nagyon szerették a magasabb órajelet, ami folyamatosan intenzívebb munkára fogják őket. Bár nem szabad elítélni a kedves chipeket, hisz manapság ki szeret dolgozni? Ezen felül adódtak már kisebb kompatibilitási gondok. Egyes lap-modul párosok esetén csak 1-2 tizeddel magasabb feszültségen volt stabil a rendszer, de ''Ez van, ezt kell szeretni.'' - gondolták az emberek.

De Kingmax nem állt meg, hiszen a divattal haladni kell. Kijöttek a gyári specifikáció szerint 1066MHz-et tudó modulok. Ezek nem kompatibilisek egyetlen egy kivétellel (Gigabyte P965 chipsetű lapjai) egyik P965 és X975 chipsetű lappal sem (nvidiáról nem tudok nyilatkozni), egyszerűen el sem indulnak bennük. Jó - gondolja az ember -, akkor meg kell nézni a RAM kompatibilitási listáját. Keresgél-keresgél... Nagy nehezen rátalál. Egyetlen egy lap szerepel rajta (Gigabyte 965P-S3), emberünk csak néz.
Egyébként azóta Kingmax honlapra kikerült egy kereső, ami alaplap szerint megmutatja, hogy melyik Kingmax modulokat lehet belerakni kódszám alapján. Ez nem tartalmazza a 1066MHz - 965P-S3 párosítást.
Mindegy, beszéljünk arról, hogy mi van akkor, ha elindul egyáltalán egy 1066MHz-es modult tartalmazó rendszer. Néhány esetben feszültségemeléssel (2.1V + X) sem lehet a modult 1020-1040MHz-nél magasabb órajelen járatni. Ha pedig viszi nagy nehezen az 1066MHz-et 5-5-5-16 késleltetés mellett (általában ehhez az MCH feszültségét is meg kell emelni 0.1V-al, hogy a rendszer stabil maradjon .::. a gyári specifikáció szerint meg 5-5-5-15 kellene, hogy legyen az késleltetés), 1080-on meg is áll, egy tapottat sem lehet tovább emelni sem a modul, sem a MCH feszültségének emelésével.

Ha ezt egy gyártó meg meri tenni, és a nevét ráírni, akkor engedtessék meg, hogy én személy szerint ne tartsam komolynak vagy megbízhatónak az adott termék előállítóját más termékei terén sem...

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#3840) FehérHolló válasza TazLeacher (#3835) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyébként elolvastad az utolsó hozzászólást (daa-raa #3834), mielőtt írtál?

Skynet is real. It's called Google.

(#3841) TazLeacher válasza FehérHolló (#3840) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elolvastam. Volt benne egy kérdés, amire én is várnám a választ...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3842) FehérHolló válasza TazLeacher (#3841) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az a kérdés szerintem inkább költői volt, a válasz megfogalmazódott benne. :)
Különben kivételesen nem kötözködni akarok.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#3843) Tüzi válasza FehérHolló (#3839) üzenetére

Milyen jó volt a Comondor-os időkben mi? Kazettáról ápgrédeltél floppyra. Nem voltak kompatibilítási gondok, meg op.rendszer... aztán csak játszottál, a szó legszorosabb értelmében, nem a marketing csillogást nézted, mögöttes tartalom nélkül.

Nagyon eltértem a tárgytól, de ilyenkor mindig eszembe jutnak a régi idők :B :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3844) TazLeacher válasza FehérHolló (#3842) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szóval akkor továbbra is várnék alternatívákat, ha valakinek esetleg van jó 5lete.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3845) Qru válasza TazLeacher (#3835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha elég kb 1000MHz CL4-ben akkor SuperTalen-et javaslom (T800), 29k a 2x1GB-os ára. Elég baráti...[link] Én is innen vettem és nagyon elégedett vok, előtt Geil volt ami egy rakás...

#nincsbennetarcsi

(#3846) FehérHolló válasza TazLeacher (#3844) üzenetére


FehérHolló
veterán

Várd meg Gyuri27-et, hogy belinkelje neked Ősember bazárját. :D
Egyébként már kaptál egy jó tippet Calibostól.

Szerk.: Most Qru is leírta ugyanazt.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#3847) TazLeacher válasza Qru (#3845) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

1000 az jó. Mint beszéltük az a cél.

Re. Fehér Holló: rögtön írtam már privit Ősembernek. Még valami?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3848) MZsoltee


MZsoltee
veterán

RAM DDR2 1024MB 800MHz HIVIEWELL 36 hó 6 733 Ft 8 080 Ft
RAM DDR2 1024MB 800MHz A-DATA Örök 7 508 Ft 9 010 Ft
RAM DDR2 1024MB 800MHz KINGMAX Örök 7 750 Ft 9 300 Ft
RAM DDR2 1024MB 1066MHz KINGMAX Örök 8 283 Ft 9 940 Ft


Ezek közül melyiket választanátok (2*1GB)?

A választ előre is köszi!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3849) DZs


DZs
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy az fsb jelenleg 250 Mhz, de a ramok csak 200-on futnak. :(( Azt tudom, hogy cpu ram arányt kellne állítani, de azt sehogy sem találom a biosban. :F Egy MSI K8N Neo2-es lapról lenne szó.

Valaki tudna tanácsot adni? Köszi előre is! :R

(#3850) Calibos válasza FehérHolló (#3846) üzenetére


Calibos
addikt

Én is Ősembertől vettem a SuperTalent-800...komoly Ram, de nem használom ki a benne rejlő erőt :O

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.