Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Gyuri27 válasza Synthwave (#3300) üzenetére


Gyuri27
félisten

A tuning 4 modullal olyan mint a női agy: kifürkészhetetlen :o
(a modulok kapacitása nem érdekes most)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3302) Prosector válasza Synthwave (#3300) üzenetére


Prosector
addikt

Elvileg jobb ha azonos méretűek a memók,de nekem pl. 2x512 Kingston-t(2,5-3-3-8) és 2x1 G OCZ-t (3-3-3-8) hajtotta dualban a lapom 3-3-3-8 ,2T-n . Ezen kissé csodálkoztam ,de tényleg ment a 4 modul dualban,pedig semmiben sem voltak egyformák!

[Szerkesztve]

(#3303) Prosector válasza Prosector (#3302) üzenetére


Prosector
addikt

Azt elfelejtettem ,h 440-en mentek dualban. Feljebb nem toltam,mert 11x220 felett nem bírja a procim :W

(#3304) Calibos válasza Synthwave (#3300) üzenetére


Calibos
addikt

Azt hittem hogy a 3-4GB elterjedése sokkal gyorsabb lesz. De ezek a 64bites OP rendszerek és Vista nem nagyon nyerte el az emberek tetszését!

(#3305) #65675776 válasza Calibos (#3304) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erről nem a MS tehet, sokkal inkább a sw és hw gyártók. Az MS és a procigyártók már megtették ami rájuk tartozik. Persze az MS is feloldhatta volna a 32 biten a 4GB korlátot asztali OS-eknél.

(#3306) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Szerintetek ez passzolna a gépembe és jó vételnek számítana? :F
[link]
Gépem: HP-Compaq nx6125 (PY421EA)

Előre is köszi a segítséget! :R

[Szerkesztve]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3307) FehérHolló válasza RedWing (#3306) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem PC2700-as (333MHz-es) RAM-ot érdemes belepakolni. Notik viszont nagyon érzékenyek a memóriára (gyártó szempontjából is), ezért érdemes a HP supportnak feltenni ugyanezt a kérdést. Nekem 1 munkanapon belül válaszoltak emailben a honlapjukon keresztül küldött kérdésemre (nem találtam normális emailcímet, amire írni lehetett volna).

Skynet is real. It's called Google.

(#3308) Synthwave válasza Gyuri27 (#3301) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:)

És a HyperX-szel mi a helyzet?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3309) ngdr88


ngdr88
tag

hello! az a ram hibája h sokszor kiírja h ''005156... memóriaterületre sikertelen hivatkozás'' vagy valami ilyesmi Samsug 512/400ddr-em van.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3310) Gyuri27 válasza Synthwave (#3308) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt itt olvasottak alapján azért az árért van jobb.
Multkor valaki már a második párral szenvedt mert a gyári 1066-s értéken nem volt hajlandó menni. Meg mint irtam is drága. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3311) RedWing válasza FehérHolló (#3307) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv!
Köszönöm a segítséget! Már küldöm is a mailt! ;)
Azért gondoltam a 400-asra mert arra 2 év gari van a 333asra meg csak 1 és 200 huf a különbség.
De akkor mindenképpen megkérdezem a hp-is!
Mégegyszer KÖSZI! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3312) Synthwave válasza Gyuri27 (#3310) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az 1*1GB-os Kingston HyperX DDRII 800 CL5 11 880 forint boltban. Ez drágának számít?
(Ha azt nézed, a Kinmax Mars DDRII 800 is 9,5k, de azon nincs hűtőborda.)

Az A-Data Vitesta Extreme-ekből nem lehet szóló 1GB-os modult beszerezni???

[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3313) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Ez most drága vagy olcsó?

[link] [link]

:Y

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3314) Qru válasza Synthwave (#3312) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a borda miatt nem érdemes többet költeni rá szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#3315) Gorneck válasza BioNiCMaN (#3313) üzenetére


Gorneck
titán

:DD

Gorneck#1239

(#3316) Teng


Teng
aktív tag

Hello

Most akarok memot venni 4*1gb-ot

A kérdés mivel járok jobban ár teljesítmény szempontjából:

- 1 GB/800 MHz DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 9900,-
- 1 GB/1066 MHz DDR2 Kingmax Mars dobozos 3 év garancia: 11.900,-
- 1 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extreme 1066+ (Cl4-4-4-12): 17.900,-
- 2 GB/800 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 800+ (Cl4-4-4-12): 27.900,-

Szóval tök felesleges a 4-4-4-12es időzítés 5-5-5-15 helyett, és van értelme 800 helyett 1066nak? szívem szeirint 40et simán kiperkálok 4db 1gb os memoért...

Mi a fontosabb? MHZ vagyok CLK..?

Jah és elmondhatnátok a szempontokat hogy hozásra pl.: menyik jobb?? ... bár nemvagyok OC-MEN

Egyálltalán van értelme 4gb memoriának? és ha csak 2gb-t vennék akkor milyet javallot venni a fentiek közül?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3317) Jorus válasza BioNiCMaN (#3313) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezért elég sokat fizetnek, ha elhozod. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3318) Synthwave válasza Qru (#3314) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy jó borda ~2k és számít a hűtés, ha picit buherálom (szerintem). Meg batár jól néz ki... :DD

DE!

Magáról a modulról mi a vélemény (fennen említett HyperX)?
800-on CL4?
900/930-on CL5?
:F

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3319) Jorus válasza Teng (#3316) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van értelme, ha kihasználod (video vágás, Vista, egyes memigényes alkalmazások, stb.). Mivel 975-ös lapod van, ami érzékeny az időzítésekre, így, ha teljesítményre gyúrsz, akkor jobban jársz az alacsonyabb MHz - szűkebb időzítés - szinkronhajtás kombinációval, mintha cl-5-ön húznád az égbe az órejelet aszinkronban. Ha kellene a 4GB, én a 800+-os A-Data kitből vennék kettőt, és 400*8-on járatott procival hajtanám őket leheletnyit megfeszelve 3-4-4-8-ban 1:1-ben. (965-ös lapnál inkább 400*8-as proci órajel mellett 4:5-ben felszorozva cl5-ben 1000MHz lenne a javaslatom.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3320) Jorus válasza Synthwave (#3318) üzenetére


Jorus
nagyúr

2.1V-vel m egy elvileg 1000MHz fölött is cl5-ben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3321) #65675776 válasza Teng (#3316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ki is akarod használni a a 4GiB-ot, akkor 64 bites OS is kell. Vagy Windows Server 2003 EE oder DCE.

(#3322) Qru válasza Synthwave (#3318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Borda parasztvakítás. Komoly tuninghoz aktív hűtés kell, alacsonyfeszeshez, meg nem létszükséges a borda. Szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#3323) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Megkérdezhetem, hogy ebben az időzítési képletben:

3-3-3-8-2T

Mit jelent az 1T és 2T?

Ha jól emlékszem, akkor valami olyasmit olvastam, hogy valakinek a 4 modul csak 2T-ben ment. És ez mit jelent? Miért jó, vagy miért nem jó?

http://www.muszaj.hu/

(#3324) #65675776 válasza Myers (#3323) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez lenne a Command Rate, ami a művelet előtt a chip/bank kijelöléséhez szükséges órajelciklusok számát mutatja.

És bizony a négy modul többnyire csak 2T-vel megy, 1T-re csak egyoldalas modulok esetén van igazán esély. 1T-vel némileg gyorsabbak lesznek a memóriaműveletek, főleg az írás.

(#3325) Prosector válasza Myers (#3323) üzenetére


Prosector
addikt


''Command Rate CMD (1/ 2) (utasítássebesség) vagy Command Per Clock-ot (CPC).
(Command Rate, MA 1T/2T Select) Az órajelek száma, ami alatt a kívánt adatzónát tartalmazó modul és chip kijelölhető. Ha minden memóriabank foglalt, a CMD értékét egy helyett kettőre kell állítani, ami érezhető lassulást eredményez.
A T értéke főként AMD rendszereknél jelentős, Intel platformon sok esetben nincs is beállítási lehetőség a BIOS ban''

Ez innét van: [link]

(#3326) Myers válasza #65675776 (#3324) üzenetére


Myers
senior tag

Kössz!

Az 1T - 2T között kb hány % különbség lehet? Úgy nagyjából.
De gondolom azért nem olyan nagy érvágás a 2T?

Ezt a T-t lehet állítgatni, vagy az ?alaplap? dönti el, és akkor már adott a dolog?

http://www.muszaj.hu/

(#3327) Myers válasza Prosector (#3325) üzenetére


Myers
senior tag

Neked is kössz Prosector!

Még lenne 1-2 kérdésem:
Ha már itt tartunk, vegyünk két esetet Core2Duo mellett. Melyik lenne a hatékonyabb?

1. 2*1GB, 1T-vel és DualChannelben (1T és Dual, ha a rendszer is akarja)
vagy
2. 3*1GB, 2T és nem Dual? Bár itt -> [link] azt írja a srác, hogy neki 3 modul ment Dualban! és 2 meg nem ment. Tehát akkor elvileg 3 is mehet Dualban, de nem tudom hogy.

http://www.muszaj.hu/

(#3328) #65675776 válasza Myers (#3327) üzenetére


#65675776
törölt tag

4-7% körül, ritkán több.

A C2D a K8-hoz hasonlóan jól elvan SC RAM-mal is. A 3GiB akkor hoz teljesítménynövekedést, ha a 2GiB már egyébként kevés az alkalmazásnak. Egyébként nem.

(#3329) P00By


P00By
nagyúr

Hehe végre elkelt a kingMAX marsom :P :U

(#3330) Pala


Pala
veterán

Ezt nem hiszem el!
Vettem még 1db 1 gigás Infineon DDR400 modult, beraktam a gépben lévő teljesen ugyanilyen mellé, és sötét kép! :O:O:O
Én vagyok hülye? Cserélgetem őket mindenhogyan; 1-1 modul bármelyik slotban megy, a kettő sehogysem. :O

(#3331) LordVader80


LordVader80
senior tag

sziasztok,

tudtok mondani vmi ingyenes jó memtest progit?

:R

May The Force Be With You!

(#3332) P00By válasza LordVader80 (#3331) üzenetére


P00By
nagyúr

S&M :R

(#3333) LordVader80 válasza P00By (#3332) üzenetére


LordVader80
senior tag

:F esetleg egy linkM
gugli nem sokat dobott rá :W

May The Force Be With You!

(#3334) P00By válasza LordVader80 (#3333) üzenetére


P00By
nagyúr

[link]Parancsolj :U

(#3335) LordVader80 válasza P00By (#3334) üzenetére


LordVader80
senior tag

köszönöm szépen :R

May The Force Be With You!

(#3336) P00By


P00By
nagyúr

Vki meg tudná mondani,h a ramom 2.0V-nál millen alacsony idözitesen megy kb.?(A-DATA Viesta EE 2GB/800+) :U :U :U

(#3337) Gyuri27 válasza Synthwave (#3312) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én drágábban láttam (igaz az cl4-s volt :DDD )
Adatát, mármint ee-t nem láttam sc-t. A corsairnek van, de ott utánna mehet a földharc, hogy ugyanolyan revet találj (mert majdnem minden revhez más chipet használnak). Sc van még geil-ből azzal meg az a baj, hogy át kell úszni az óperenciát mert itthon nem nagyon kapni. :o
[link]

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3338) Pala válasza Pala (#3330) üzenetére


Pala
veterán

Valakinek valami ötlete? :F
Miért nem hajlandó 2db egyforma modul dualban, vagy akárcsak singleben működni?:O
1db-al minden okés, a második behelyezése után a monitor standby módban indul bootnál és úgy is marad, nem történik semmi. :(
mindkét memória, és mindegyik ramfoglalat tökéletes. Egyszerűen nem értem...:F
Ez a technika ördöge, vagy mi? Valamiféle inkompatibilitási átok szállta meg a gépemet?

(#3339) nemesis? válasza P00By (#3332) üzenetére


nemesis?
tag

Metallica? :)

(#3340) P00By válasza nemesis? (#3339) üzenetére


P00By
nagyúr

:)) :)) :))

(#3341) Qru válasza Pala (#3338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Időzítésuk is egyforma? SPD szerint is? Esetleg egy kis plusz feszt adhatsz nekik, hátha... De valószínűleg nem komálják egymást. :(

#nincsbennetarcsi

(#3342) Pala válasza Qru (#3341) üzenetére


Pala
veterán

Hali!
Próbálkoztam már mindennel. Időzítés egyforma (8-4-4-3T). Fesz-emelés (2.6V -> 2.8V) is megvolt, semmi. :(
CMOS reset is volt, BIOS-t is frissítettem már. Egyesével mindkét modul perfektül működik. Bármelyik foglalatban; szóval se az alaplappal, se a modulokkal nincsen gond.
Ez a (számítás)technika ördöge, komolyan mondom, egyszerűen nem találtam értelmes magyarázatot a problémára. :O
Múltkor 2db 512-es és 1db 1 gigást akartam belerakni (mindegyik Infineon, és mindegyik tökéletes), de a 3 együtt nem ment, csak 1db/2db 512-es, vagy csak az 1 gigás.
Összességében tehát úgy vettem észre, hogy 1 giga feletti memóriamennyiséggel sötét kép fogad bootkor. Érthetetlen, mikor a lapom 3GB memóriát képes kezelni.
Jöjjön valami nagyobb ram-guru és nézze meg, fizetek neki 2 üveg sört, ha megoldja a helyzetet. :D Az sem lehetetlen, hogy valami apróság elkerülte eddig a figyelmemet, ami esetleg másnak azonnal szembetűnne. :F

[Szerkesztve]

(#3343) Qru válasza Pala (#3342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő 1 oldalas?

2T-ben sem mennek?

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3344) Pala válasza Qru (#3343) üzenetére


Pala
veterán

Mind2 kétoldalas. 1 oldalas DDR400-as 1 gigás modulokat még nem láttam; igaz, nem találkoztam tonnaszámban mérhető rammal életetmben.
Elolvastam az alaplap kézikönyvében a memóriákra vonatkozó részt. Ott mindegyik krirétiumnak megfelelnek a ramjaim; úgy volt megfogalmazva, hogy olyan modult képes kezelni, aminek 1 oldalán maximum 8db kis memóriaegység található, maximum 1 gigás modulokat, és ott voltak egy rajzocska is, hogy milyen felállásokban lehetséges berakni a modulokat, hogy menjenek dualban. Mindent ezek szerint csináltam, mégse működik.
Az még nem is lenne gond, ha nem menne dualban, de legalább single-ben menne. :O

2T? Azt nem néztem. Nem nagyon merném strapálni a ramokat, ezek nem kifejezetten tuningramok. az alap beállítás 200(400)MHz-en 8-4-4-3T, 2.5T-vel még mindkét modul (külön-külön) működik jól ezen a frekvencián.


[Szerkesztve]

(#3345) Pala válasza Pala (#3344) üzenetére


Pala
veterán

Egyszerűen nekem sincsen más tippem, minthogy az alaplap valamiért nem komálja, ha 1 gigánál több memória van a gépben. Van ehhez kapcsolódóan valami bios-beállítás, vagy jumper-állítgatás!? :F

(#3346) Qru válasza Pala (#3345) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Idözítésen tudsz még lazítani, hátha...

#nincsbennetarcsi

(#3347) Calibos válasza P00By (#3336) üzenetére


Calibos
addikt

Az a kérdés hogy jelenleg/alapból mennyin van?
vagy
mennyire képes?

(#3348) Calibos válasza Pala (#3344) üzenetére


Calibos
addikt

sorry, elnéztem :U :U

[Szerkesztve]

(#3349) Calibos válasza Pala (#3344) üzenetére


Calibos
addikt

8-4-4-3T, 2.5T- ---elégé furcsa időzítések, DDR1-nél nem korrekt :(
Biztos vagy benne hogy jól írtad le?

[Szerkesztve]

(#3350) Pala válasza Calibos (#3349) üzenetére


Pala
veterán

Biztos.
Itt van 2db kép az everestből:
[link]
[link]

Miért, milyennek kéne lennie!? :F Így tökéletesen üzemel, minden ramom ilyen volt eddig, cmos reset után is alapból ilyenre állította a bios. Legalábbis 200(400)MHz-en ez az alap beállítás.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.