Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

GoodRam memóriát próbált már valaki? Érdemes ilyet venni? Nem akarok nagyon tuningolni, csak legyen tartós, és megbízható....

(#3052) Qru válasza ZSOOLT2 (#3051) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt már kérdezted... A vélemény azóta is változatlan, jó ramok. [link]

#nincsbennetarcsi

(#3053) Termi16 válasza ZSOOLT2 (#3051) üzenetére


Termi16
őstag

Mért teszed fel ugyanazt a kérdést háromszor? :U

Elmondtuk többször is, hogy nem rosszak azok a ramok, vedd meg őket, ha úgy érzed.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3054) Qru válasza tlac (#3045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék mit megy a ST-em a te prociddal. Nem kell? :)

#nincsbennetarcsi

(#3055) tlac válasza Qru (#3054) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudom mit menne fsb-ben a proci, azt nem tudtam megnézni
látom nem nyugszol, q6600, ddr3, p35-ös tervek ;)

(#3056) Qru válasza tlac (#3055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért kéne bepattintani a ramom a gépedbe. :)
Sajnos leginkább álmodik a nyomor. :B Ha nem lenne kurv@ tandíj már Q6600-om lenne vagy P35-ös deszkám. :W

mod: :Y ez volt a 4000.-ik hszem! :C

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3057) tlac válasza Qru (#3056) üzenetére


tlac
nagyúr

messze vagy
nekem nincs tandíj :P
sokat pofázol :D

(#3058) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, nem tudja valaki, a 667 és 800MHz-s Ramok közt mekkora különbség van sebességben?

(#3059) Qru válasza ZSOOLT2 (#3058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi: [link]

#nincsbennetarcsi

(#3060) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Valakinek valamilyen tapasztalat??Tudni szeretném milyen ramok,megbízhatóak-e,nem xarakodnak dc-ben,stabilak...szóval mindent :)
[link]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#3061) Gyuri27 válasza pityeszka (#3060) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha a lap nem háklis akkor a kiírt órajelen és időzítésen megy gond nélkül. Ha ráadásul kit-t veszel akkor a dc-vel sincs baj.
Amit linkeltél az jó. Szerintem.
Persze majd írd legközelebb milyen lap, proci stb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3062) pityeszka válasza Gyuri27 (#3061) üzenetére


pityeszka
őstag

Szia!!

Veled már társalogtam 1x ram ügyben,de mind1 :) A lap asus p4p800se/gd,proci 3ghz prescott G1 stepping!!Le kell cserélnem ezeket a kingmaxokat mert nem bulisak,na meg +1 giga :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#3063) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van nekem egy Gigabyte GA-N650SLI-DS4 (rev. 1.0) alaplapom és van benne 2x1 Gb Twinmos DDR2 800 Mhz memória.

Megnéztem a gigabyre honlapján a támogatott (supported) memóriákat, ahol twinmos memória nem szerepel, csak a 667 megahertzesek között.

A gép az működik, csak nem tudom, hogy ez baj-e, vagy olyan memóriát rakjak bele, ami szerepel a listában, mint támogatott memória.

A vista 64 bit telepítésénél (ultimate) kékhalálozott és ott memory managmentet írt, majd a home premium simán fel ment, + korábban 2-er raktam fel rá a 32 bitest probléma nélkül. Ezt okozhatja-e esetleg az, hogy a memóriám nem szerepel a támogatott memóriák között?
Stalkernél is volt egy szer kék halál.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3064) Rover623 válasza ZSOOLT2 (#3058) üzenetére


Rover623
félisten

133MHz.
;]

primus inter pares

(#3065) schumi


schumi
aktív tag

üdv
szerintetek melyik a 2 közül (mind2 800mhz)
kingmax 2*1gb cl5
vagy pqi 2*1gb cl4
(van még samsung is ami olcsó, de az valahogy nem igazán ''jön be'', ellenvélemény jöhet rá :) )

árban pqi nagyjából 3.5e el drágább... sok memo kell a gépbe mert grafal foglalkozom, de kérdés h inkább nem éri meg a gyorsabb időzítés, ill. kingmax mennyire húzható gondolom fesz emelés nélkül nem érhető el a cl4

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#3066) Vandit.


Vandit.
addikt

ez a ram jobb,mint egy Geil Ultra?
2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3067) Gyuri27 válasza pityeszka (#3062) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindenre én sem emlékezhetek. :DDD
Ha komoly teljesítményt akarsz akkor nem ez a te ramod. Valami cl2.5-t kellene keresni.
Nos Bandit DDR PC3200 400MHz 2048MB GEIL VALUE KIT 2DB (Chip 5ns, 2.55-2.65V, 6 Layer PCB, Blue Aluminum Heat Spreader, Dual Channel SPD, SPD: 2.5 6-3-3 2T) 25 159 Ft Élettart., [link] ezt javallom. :o


Vandit: föleg pirosabb :o az adatat vásárlók még nem bánták meg (ha jól olvasom egy ideje a totyikot) és ez most Bandit-nál 23k.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3068) Gyuri27 válasza schumi (#3065) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link], chip meg ilyen van rajt Micron D9GMH (B6-3), Micron D9GCT (B6-37E) (mint pl az adatán)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3069) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...

A DDR500-as Kingmax Hardcore-okból mit lehet kihozni (max. 2,8V-on)?
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3070) muxi-muxi válasza lsc (#3044) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Intel 965 viszik a 900-at is, de csak 5-5-5--15-ön (saját tapasztalat), szerintem a 4-4-4-12-őt olyan 700-725 közt viheti max, viszont Amd-ben nem vagyok kompetens. Vett már valaki kingmax 1066-os ramot? Ma vettem, de nem megy,csak 850 körül. Mindenféle leosztással megkínáltam már de nem akarja az igazságot. Esetleg emeljek feszültséget?

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#3071) Savage5 válasza Vandit. (#3066) üzenetére


Savage5
senior tag

Én szimpatikusabbnak mondanám az 566-os Vitestáim után, Geillel nem sok próbálkozásom volt, de A-Datában még tényleg nem csalódtam és a környezetem se, akiknek az van.

...

(#3072) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hy!

A tanácsotokat szeretném kérni:

p35-ds4 deszkába a vista miatt+a jövőre nézve mindenképp 4gb memót szeretnék rakni!
De nézegettem az árakat és nem tudom mi lenne jobb választás:

2*GEIL Value 2048Mb DDR2 800Mhz KIT 2*23k

vagy

mondjuk kicsit kockáztatok(nem biztos hogy megy dc-be de sztem menni fog mert 1 helyről veszem) és veszek mondjuk 4*1gb 1066Mhz-es(a lapom támogatja) memót 4*12k-ért(ez mondjuk időzítésben nem annyira jó CL5) de gyorsabb!(Tuningolni nem akarok max a procim de asszinkronab hajtva a ramnak mindegy)

Ilyen konfigba menne:q6600,8800gtx,p35-ds4

A 2*2gb-os kit kiesett mert naon drága(bár jobb lenne mert így még maradna hely a lapban)

Szerintetek melyik megoldás lenne a jobb? :)

Előre is THX :D




[Szerkesztve]

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#3073) Vandit.


Vandit.
addikt

Mennyit számít tuningnál és összeségében,ha 4x512 van 2x1 giga ram helyett?Lassulás várható v. lényegtelen?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3074) Dobimaster


Dobimaster
tag

lenne 1 kérdésem
vannekem a gép ben 2x512 geil value ramom(dual)
és veni szetrtnék 1 uygan ilyet csak 2x1Gb-s ramot és ez a 2 dualos ram meni fog együt?

A lusta ember okos ember...én lusta vagyok

(#3075) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali, hol tudom megnézni, hogy mekkora feszültségen mennek a ramjaim? Biosban nem írja, csak hogy AUTO, és mögötte az állítási lehetőségen, 2.25 a legkisebb, és onnan felfelé. Nem túl sok ez? vagy mennyi az átlag? / DDR1 400as / Adataimnál szerepel az alaplap és a ramom is, mennyin mehet, és mennyit adhatnék neki?

(#3076) Thrawn válasza CSorBA (#3075) üzenetére


Thrawn
félisten

DDR1-nél 2.6V körül van az alapfesz, 2.7-2.8V-ot adhatsz nekik ha kell.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3077) CSorBA válasza CSorBA (#3075) üzenetére


CSorBA
őstag

izé, elnéztem, 2,50 a legkisebb, és 2,85ig lehet (mondjuk azt már pirossal irja :D )

(#3078) CSorBA válasza Thrawn (#3076) üzenetére


CSorBA
őstag

oksi, majd meglesem, köszi

(#3079) Savage5 válasza Vandit. (#3073) üzenetére


Savage5
senior tag

Szerintem mindenképp arra kéne törekedni, hogy kevesebb modul legyen a gépben. 4x512-nél lassulhat a rendszer, tuningnak is jobban lőttek, mintha 2 modul lenne benne.
4-nél leterhelődik a memóriavezérlő, legyen az alaplapba vagy CPU-ba integrálva...

...

(#3080) Savage5 válasza Gyúrma (#3072) üzenetére


Savage5
senior tag

Én a Geilt javasolnám a 2 lehetőség közül, azok eleve párba válogatott KIT-ek. Saját rossz tapasztalatom még nem volt azon a téren, hogy egyenként (tehát nem DC KIT-be válogatott modulok) párosítottam a memóriákat és nem mentek volna Dual Channelben, de sokak panaszkodtak már a fórumokon, hogy azonos márkájú RAM-ot vettek külön a gépbe, mégse ment. Mondjuk ha merészebb vagy és veszel 4 ugyanolyan 1066-ost, nem biztos, hogy ne mennének tökéletesen, végül is árban majdnem ugyan ott vagy, mégis 1066...
Vagy egy 3. lehetőség: 2x1 GB DDR2 1066 (4-4-4-12) 31-32k körül, és mikor lesz dellád, veszel bele mégegy ugyanilyet, vagy hasonlót. Ez árban húzósabb, de nem cifrázom tovább a helyzetet, ez már lehet, hogy nekem is az lenne. :)

...

(#3081) Savage5 válasza Dobimaster (#3074) üzenetére


Savage5
senior tag

Jó esetben igen, rosszabb esetben lelassulnak valamicskét és csökken a tuningpotenciál, legrosszabb esetben nem...

...

(#3082) Vandit.


Vandit.
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3083) goofy2053


goofy2053
csendes tag

Sziasztok!

gigabyteP35-ds3+e6850+8800gts/640 mellé szereztem ramot.

Olcsón hozzájutottam 1 pár 800-as 1gb-s Goodramhoz, és 3 év gart kaptam. (még ki se bontottam)

El tudnám adni, és kb. 6K-t kéne a párra dobni, hogy lecseréljem Kingmax 1066-os párra.

Tuningolni nem tervezek (max kicsit húzom a procit, de semmi más).

A kérdésem az lenne, hogy van-e értelme cserélni. Lesz-e bármi különbség, teljesítménynövekedés...?

Előre is köszi.

(#3084) Savage5 válasza goofy2053 (#3083) üzenetére


Savage5
senior tag

2x1 GB DDR2 1066-os RAM-nál, ami 4-4-4-12-n megy, szerintem már lenne értelme.

...

(#3085) goofy2053 válasza Savage5 (#3084) üzenetére


goofy2053
csendes tag

OK. Ebben nem vagyok otthon annyira/semennyire. Ezt honnan tudom meg? Az 1 GB/1066 Kingmax az olyan pl?

(#3086) Ribi válasza goofy2053 (#3083) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtom mi az idozitese a godramnak, de szentem ha nem huzod a ramot akkor nemsok ertelme van cserelni. azok a kingmaxok kb 2.3V-n mennek 1066-ot de max 5-5-5-15 idozitessel.
Elobb nezz utana hogy mit bir a godram es utana erdemes visszaterni erre a kerdesre.

(#3087) norbertember


norbertember
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék új gépet venni.
Core2 Duo E6850, Asus 8800GTS 320MB, ASUS P5KC alaplap
szeretnék bele 1066MHz-es RAM-ot
néztem Kingmax-ot 2x1Gb-ot 2x12240Ft és néztem a Geil Black DRAGON de ez már 45480Ft
ez tényleg annyival jobb amennyivel többe kerül? Jobban járok ha ezt veszem meg?
köszi

[Szerkesztve]

(#3088) Savage5 válasza goofy2053 (#3085) üzenetére


Savage5
senior tag

Mondjuk abban van valami, hogy ha azok a GoodRAM-ok hasonlóak, mint ez: [link], akkor érdemes lenne megkeresni a végüket, ezek is viszik 1000 Mhz környékén a 4-4-4-12-t.
Az időzítéseket meg megtudhatod többféleképpen is:
1. megnézed magán a modulon, általában fel szokták a matricán tűntetni: [link]
2. beteszed őket a gépbe, felrakod Everestet, az pedig jó esetben mindent kiolvas a BySPD chipből: [link], [link]
3. beütöd a gyártó honlapján a keresőbe, vagy a Google-be a típusszámát: [link], ebből is több mindent meg lehet tudni (pl. jelen esetben GR=GoodRAM, 667=Mhz, D2=DDR2 vagy Double Side?, 64=64 bit, L5=Latency, azaz a késleltetés, ami itt a legfontosabb lenne, / 1G=1 GB-os modul, [DC=Dual Channel, azaz párba válogatott?]... Remélem, hogy én sem írtam nagyon sok mindent el, csak példa volt a szemléltetésre, valahogy így van a beazonosítás típusról.).

De ha biztosra akarsz menni, akkor: 2 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 1066+ (Cl4-4-4-12), így fel szokták tűntetni az infókat a RAM-ról, ezek most olyan 30-33k környékén mennek...

[Szerkesztve]

...

(#3089) oettinger01 válasza norbertember (#3087) üzenetére


oettinger01
őstag

szerintem felesleges kiadni érte azt a plusszt, hacsak nem vagy egy tuningbajnok aki a maxot ki akarja csikarni a gépből.. bár ahhoz meg a gailek is kevesek lennének...
ha netán nem vagy megelégedve a kingmax névvel akkor akkor vegyél inkább a-data extreme edition-t az árban a 2 között van és szvsz vannak olyan jók, mint a gail-ek.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#3090) BPFeri válasza norbertember (#3087) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ha alapon használod v. minimális tuning melett elég a Kingmax.. de ha oda akarsz csapni az FSB -nek akkor bizony tuningosabb RAM kellene.
Én a-adata (esetleg g-skill) 1066Mhz ajánlom.. jó árban vannak és elég jó a tuningjuk is. Az emlíett Black Dragon -tn nem ismerem, a Value/Ultra GEIL sorozat ismertebb számomra.. némelyiknek szintén nem rossz a tuningja. :R

....

(#3091) Savage5 válasza norbertember (#3087) üzenetére


Savage5
senior tag

Ahogy oettinger01 mondja, harmincpárezerért mennek a RAM-ok, amit az előző hozzászólásban írtam.

...

(#3092) norbertember válasza oettinger01 (#3089) üzenetére


norbertember
csendes tag

hát nem igazán szeretném tuningolni, szerintem jó akkor nekem a kingmax is adnak arra is 3 év garanciát

köszi szépen a segítséget

(#3093) FehérHolló válasza norbertember (#3092) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olcsóbbnak olcsóbb, de nagyon sok lappal nem kompatibilis. Bár emlékeim szerint P5K-ban elindult a múltkor egyik fórumtársnak (de _semmi_ tuningot nem bírt), tehát remény van. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#3094) nazsolt


nazsolt
csendes tag

Sziasztok!

A következőkben szeretném a segítségeteket kérni.
Jelenleg van a gépemben egy Corsair Twin2x XMS2 2*512MB/800 ram. Szeretném bővíteni még 1GB -al. Ezt a típusú ramot már nem lehet kapni így nem tudom hogy ha esetleg rakok mellé 2*512MB/800 Geil ultrát akkor jól fog -e menni a gépem. Jelenleg a ramok 960on futnak 5-5-5-15 időzítéssel. Az E6300 pedig 2,4-en fut.

Előre is köszi a segítséget

[Szerkesztve]

p5b delux, E6300, 1Gb Corsair twinX 800 (gyári hűtővel), 7900gs,250 sata2,

(#3095) Savage5 válasza nazsolt (#3094) üzenetére


Savage5
senior tag

Lehet, hogy rossz a lista, vagy elnéztem valamit, de én látok még pár helyen ([link], [link]). Szerintem nem lesz gond, de csinálhatod azt is, hogy eladod a mostanit és veszel mondjuk ilyet: 2 GB/800 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 800+ (Cl4-4-4-12) 28k-ért, vagy ha teszel még hozzá egy kicsit, akkor ott egy 2 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 1066+ (Cl4-4-4-12) 33k-ért...

...

(#3096) norbertember válasza Savage5 (#3095) üzenetére


norbertember
csendes tag

2 GB/1066 MHz DDR2 A-DATA KIT Vitesta Extrem 1066+ (Cl4-4-4-12)
Ilyet hol találtál 33-ért?

(#3097) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Hétvégén lefutattam a memtestet és egy csomó hibát jelzett (2x1 gb 800 Mhz DDR2 Twinmos memória) és érdeklődnék, hogy ezeket a hibás ramokat tudják-e javítani, vagy csak csere? Mert, ha csere, akkor 23 K árban milyen ramra lenne érdemes kicserélni? Én gondoltam PQI-ra, illetve Kingmax-ra. Néztem az alaplap memória támogatását is, de nem tudom, hogy inkább abból válasszak-e?

Előre is kössz a segítséget.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3098) Oakenfold válasza norbertember (#3096) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

Pl. itt : [link]

Nem írok alá semmit!!!

(#3099) elfelejtette válasza zolee0307 (#3097) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Gyári időzítésen tesztelted, v. szorosabbra volt állítva? Meg kellene próbálni felcserélve a jelenlegi memóriafoglalatokban, ill. a másik két foglalatban is tesztelni, valamint lehetőség szerint másik gépben, hogy az alaplap hibáját, vagy az inkompatibilitást kizárjuk. Valamint nem ártana egy bios frissítés sem. Ha ezek után még mindig hibát dob, akkor már biztos, hogy a ram a hibás.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3100) zolee0307 válasza elfelejtette (#3099) üzenetére


zolee0307
őstag

Alapon ment a memória teszt. Nem próbáltam külön külön, mert muszáj volt péntek délután visszaküldenem a pcx-nek gariba, mert megint nem leszek otthon elég sokáig.

Egyébként a tesztet kb 7 %-nál meguntam, hogy 2-3 másodpercenként hibát írt. Kb olyan 15 hibát írt ki. Szerintem ha lemegy 100%-ig lett volna vagy 50.

A régi gépemen is lefutattam (ott 104 %-ig ment) és semmi hibát nem jelzett, ráadásul az alaplap az 1 gb kingmaxot és 256 Nanya memót dual channelben tolja.

Az alaplap memória táblázatában nem szerepel a Twinmos, lehet, hogy ez a gáz. Az alaplap, meg 1 hónapos még. Néztem, hozzá új biost, de az csak az új intel procik miatt jött ki. A régiek, meg még 2006-os, vagy 2007 év elejiek.

Még várom, hogy a pcx mit fog mondani.




[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.