Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Calibos válasza user12 (#2850) üzenetére


Calibos
addikt

Ramokat helyesen raktad be? Biztos hogy DDR400 Ramokat tettél be?

(#2852) Gyuri27 válasza snecy (#2848) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én úgy tudom már nagykerekben se nagyon van. De [link] hivjad fel az embert 13-án 12,7k-ért tudott volna. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2853) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A TwinMos (2x1 gb DDR2 800 mhz) memóriákkal milyen tapasztalatok vannak?
Minőség, megbízhatóság, tuningolhatóság?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2854) user12 válasza Calibos (#2851) üzenetére


user12
őstag

Tuti hogy jól vannak benne (láttam már fordítva bepattintott ramot is - elég jól meg volt égve az egyik érintkezője + állítólag némi füst is kísérte a mutatványt :D ).
Tuti,hogy ddr400 (címke + everest+cpu-z+chip típusa is azt mondja) mindkettő, egyesével 200mhz-en futnak, de egymás mellett csak 166,7-en.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2855) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Helló!

Szerintetek a KINGMAX RAM-ok elég megbízhatóak (az áruk jó), vagy memóriával nem érdemes kockáztatni?

(#2856) Calibos válasza rembutgood (#2855) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem igen...de nem csak ez a fontos hanem szeresse azt az alaplapot amiben hajtani akarod és mennyire akarsz tuningolni!

user12
Ki kellne próbálni egy másik alaplapban, ha ott rendesen mükszik akkor valóban az alaplapod ''chipkészlet korlátja'' miatt van, ahogy daa-raa is írta!

[Szerkesztve]

(#2857) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A TwinMos (2x1 gb DDR2 800 mhz) memóriákkal milyen tapasztalatok vannak?
Minőség, megbízhatóság, tuningolhatóság?

Annyi lenne még, hogy Vista telepiítés alatt beadta a kék halált, és ott írta, hogy memory managment. Ez mit jelent?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2858) _stick_


_stick_
őstag

Jó reggelt!
Van egy Kingston DDR PC3200 400Mhz 512Mb-os ramom. Vennék mellé egy ugyanilyet, hogy dualba fusson. A kérdésem, hogy a ramon nincs feltüntetve, hogy mekkora a memória időzítése. Ahol venném a az újat 2 féle van. Amire nincs írva semmi és a CL2.5-ös. Ez az everest-es kép alapján melyiket vegyem? [link] THX! :R

(#2859) Rover623 válasza _stick_ (#2858) üzenetére


Rover623
félisten

''Amire nincs írva semmi''

primus inter pares

(#2860) Rover623 válasza user12 (#2854) üzenetére


Rover623
félisten

1. Celeron-D 320 procid van. Annak 133MHz a buszsebessége. A legtöbb chipset maximum egy ''lépést'' enged meg felfelé az aszinkron hajtásnál, ez ebben az esetben pont a 166 (333) MHz.
2. Elég valószínűtlen hogy bármilyen kombinációban (tehát akár szólóban) is 400-on menjenek RAM-ok a procid mellett.
3. Ha mégis tudna szegény chipset ilyet (a VIA-tól minden kitelik...megoldják, még ha haszna nincs is:DD), a jelenlegi felállás (256+512) tutira betesz az intelligenciájának...;]
No meg abban sem hiszek hogy egyforma időzítéseik lennének...:U

Örülj neki hogy stabilan műxenek 333MHz-en. Úgysem éreznél semmi különbséget 400-on.

primus inter pares

(#2861) Calibos válasza Rover623 (#2860) üzenetére


Calibos
addikt

néha a megoldás annyira egyszerű, hogy pont emiatt nem vesszük észre mert túl bonyolítjuk azt amit nem kéne...

most leginkább engem érint :(

(#2862) Patrick


Patrick
addikt

Havernak meghúztuk a prociját, most 3,06-on egy (20*153), így a memók eff 306-on mennek 1T-ben. Ezt szeretnénk valahogy közelebb vinni eff 400-hoz. A lapja egy asus p4p8x, AMI BIOS. Itt én már nem tudok neki segíteni, mert nem ilyen biosom van ő meg nem találja a cpu:dram ratio-t.

Elég régi lap, lehet, hogy nem is lehet ezt ott beállítani?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2863) dulifiO


dulifiO
aktív tag

hello!

van 2x512MB ddr500 kingmax hardcore memóriám, 500mhz-n üzemelnek, de egyszerűen nem lehet feljebb húzni (sokkal, kb 520), akárhova állítom az időzítéseket, hiába nyomom feljebb a feszkót!
ezeknek ennyi a végük vagy van valami beállítás amit kifelejtettem?

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#2864) Qru válasza dulifiO (#2863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor annak ott a vége ha fesz emelés és időzítés rontás hatására sem megy többet. Marad a visszaosztás vagy a kompromiszumos tuning.

#nincsbennetarcsi

(#2865) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Az adataimnál látható a konfigom. Eddig 246MHz*11-en ment a proci és DDR-400 volt beállítva BIOS-ban a RAM-nak, így az is 246MHz-en ment (DDR-492 @ 3,0-4-4-8-1T). Most a nagy melegekben a procit visszább kellett venni 240MHz*11-re (2640MHz), így csak 240MHz a RAM az előző beállításokkal. Gondoltam egyet, és a BIOS-ban átállítottam DDR-433-ra (11 helyett így 10 a memóriaosztó az én processzoromnál.) Most be is állt szépen a DDR-528@3,0-8-1T. Aztán a teszt erejéig visszaállítottam a magfeszültséget és a 246MHz külső órajelet (ekkor a CPU az 2708MHz), így DDR-540 a memória, szintén 3,0-4-4-8-1T időzítéssel.
daa-raa-hoz intézném elsősorban a kérdésem: ez a DDR-528 és DDR-540 a fenti időzítéseken nagyjából milyen DDR2-vel ellátott rendszernek felene meg? Mennyire időtálló még, ha a processzorral elégedett vagyok?

Kérdésem története: Unokatesóm vett egy ''ultramodern'' gépet (már gondolom kitaláltátok, hogy csak ő hiszi ezt :DDD ) AMD Athlon X2 3600+ (AM2) – Asrock valamilyen lap – DDR2-533 2*512. Most büszkén veri a mellét, hogy alapból gyorsabbak a RAM-jai, mint nekem, mivel neki 533, nekem meg ''csak'' 500. Az ilyen embert nevezzük úgy, hogy tipikus marketing-áldozat, ugye? :D :DDD :D

Amúgy nyugi, nem aggódom, hadd örüljön csak, viszont a fordított irányú kérdés, mint fentebb megfogalmaztam, ekkor vetődött fel bennem. Hogy kb. milyen szintű DDR2-es RAM-nak felel ez meg.

Köszönöm. HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2866) Draken


Draken
őstag

Hello!
Milyen ramot ajánlotok az itt látható confighoz: 8800gtx, q6600, p5k

(#2867) Rover623 válasza Draken (#2866) üzenetére


Rover623
félisten

DDR2-1200
Főleg a 8800gtx miatt
;]

primus inter pares

(#2868) Draken válasza Rover623 (#2867) üzenetére


Draken
őstag

akkor ez nem is lenne jo:?
OCZ DDR2 Platinum 800 Dual 2GB kit RAM

(#2869) FehérHolló válasza Draken (#2868) üzenetére


FehérHolló
veterán

El sem indulna vele a gép. Egyszerűen kivetné magából az alaplap, persze darabokban. ;]

Bőven jó. Tudod hajtani 1066MHz-en is valószínűleg. (Memória-támogatás lista elég foghíjas.)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2870) Gyuri27 válasza Draken (#2868) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahogy a nagymester irta (Rover) tessék nem a ramon spórolni. Valami 1066-t legalább. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#2871) Draken válasza Gyuri27 (#2870) üzenetére


Draken
őstag

a helyzet hogy én már semmin sem spórolok ha megnézem :)) de oké, próbálkozok vele, csak 2gigánál már egy kicsit meghaladja a kereteimet is

(#2872) Gyuri27 válasza Draken (#2871) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] pl

Amd - Radeon - Ryzen

(#2873) FehérHolló válasza Gyuri27 (#2870) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért egy 800-as OCZ Platinumból nagyon sokat ki lehet hozni. De az biztos, hogy jobban jár vele, mint egy 1066-os Kingmax-szal.

Skynet is real. It's called Google.

(#2874) Gyuri27 válasza FehérHolló (#2873) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezért múltkor is leharapták a fejem! Ugyhogy a k...-s ram gyártó nevét nem írom le.
Nézd mit linkeltem. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2875) Draken válasza Gyuri27 (#2872) üzenetére


Draken
őstag

Köszi hogy ajánlottál nekem ramot, ugyanannyi mint amit én mondtam, r*hadtul köszi :R ezt meg is veszem

[Szerkesztve]

(#2876) Gyuri27 válasza Draken (#2875) üzenetére


Gyuri27
félisten

vazz ha ezt tudom nem segítek :o
;)
[link], Micron D9GMH (B6-3) ilyen chipek vannak rajta

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2877) 04ahgy válasza Gyuri27 (#2876) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem ő azt akarja megvenni, amit te ajánlottál. Azt a két, szem-szájnak ingere A-Datát! :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2878) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Van hasonló lábkiosztású memória, mint az SDRAM? SD foglalatba nem megy bele, de a marás közel azonos helyen van, kicsit vastagabb chippekkel rendelkezik, feliratot most hírtelen nem tudnék róla idézni.

(#2879) Gyuri27 válasza 04ahgy (#2877) üzenetére


Gyuri27
félisten

ajánlom is neki. :(((
mennyit győzködtem LOL :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2880) FehérHolló válasza Gyuri27 (#2876) üzenetére


FehérHolló
veterán

Gondolom nem szeretnéd tudni, hogy a chipek gyári specifikációja CL5 @ 333MHz (eff: 667MHz), 1.8V. ;)

Skynet is real. It's called Google.

(#2881) Gyuri27 válasza FehérHolló (#2880) üzenetére


Gyuri27
félisten

melyiknek is :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#2882) FehérHolló válasza Gyuri27 (#2881) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mondjuk annak, amit abban a hozzászólásodban írtál, amire reagáltam. :)
(Chipről beszélek, nem modulról.)

Skynet is real. It's called Google.

(#2883) Gyuri27 válasza FehérHolló (#2882) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudtam. Megint tanultam. :R
De megy 1066-on és ez itt a lényeg. Nyilván nem 1.8v-al.
Vagy csak csigázol és van még valami?

Amd - Radeon - Ryzen

(#2884) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A TwinMos (2x1 gb DDR2 800 mhz) memóriákkal milyen tapasztalatok vannak?
Minőség, megbízhatóság, tuningolhatóság?

Annyi lenne még, hogy Vista telepiítés alatt beadta a kék halált, és ott írta, hogy memory managment. Ez mit jelent?

Még szeretnék venni 2x1 Gb-ot, mivel most dual channelbe megy a mostani 2x1gb a másik két modulnak is ugyanolyannak kell lennie, vagy mindegy. gondolom a mhz-nek ugyanannyinak kell lenni, de a márka és tipus az változhat? Vagy vegyek ugyanolyan ramokat, amik most vannak a gépben?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2885) Draken válasza FehérHolló (#2880) üzenetére


Draken
őstag

szal akkor mégse ezt vegyem? :Y

(#2886) Gyuri27 válasza Draken (#2885) üzenetére


Gyuri27
félisten

csak azért vedd meg mert piros :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#2887) FehérHolló válasza Draken (#2885) üzenetére


FehérHolló
veterán

De vegyed nyugodtan. A-data nem véletlen írta rá azt, amit ráírt.

Skynet is real. It's called Google.

(#2888) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Adott PQI PC3200 512/400MHZ-es ram és Kingmax PC3200 superram 512/400mhz sajna a két ram nem megy nálam dual chanelben.
Anno kettö Kingmax PC3200-as Superram volt a gépemben ezek Dualban mentek,De egyszer csak neki áltak fagyni dualban, single modban nem fagy. hogy mért az nem tudom más gépben jó.
Ha veszek bele még 2*512Mb kingmax superramot pc3200-ast, elképzelhetö hogy ujra elö jön ez a fagyás dolog dual modban?


[Szerkesztve]

WOT: kissio

(#2889) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A TwinMos (2x1 gb DDR2 800 mhz) memóriákkal milyen tapasztalatok vannak?
Minőség, megbízhatóság, tuningolhatóság?

Annyi lenne még, hogy Vista telepiítés alatt beadta a kék halált, és ott írta, hogy memory managment. Ez mit jelent?

Még szeretnék venni 2x1 Gb-ot, mivel most dual channelbe megy a mostani 2x1gb, a másik két modulnak is ugyanolyannak kell lennie, vagy mindegy. Gondolom a mhz-nek ugyanannyinak kell lenni, de a márka és tipus az változhat? Vagy vegyek ugyanolyan ramokat, mint amilyenek most vannak a gépben?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2890) ates84 válasza Dr.Én (#2888) üzenetére


ates84
tag

Nem biztos, hogy detto ugyanolyan ramot fogsz kapni. Nekem van egy kb 2 éves Kingmax 400-as ramom - fél éve mondom veszek mellé még egy ugyanilyet, de nem volt már kapható pontosan ugyanolyan típus. Így dual sincs.
A fagyás előjön-e? Szerintem nem, mert ha a memórián múlt a dolog, akkor simán előfordulhat az, hogy ha ugyanolyan is a memória nem viselkedik így a gép. A lapon múlik.
Ha mégis fagyna vidd vissza.

[Szerkesztve]

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#2891) Dr.Én válasza ates84 (#2890) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszi
ha fagy akkor visza viszem. :)

WOT: kissio

(#2892) FehérHolló válasza zolee0307 (#2889) üzenetére


FehérHolló
veterán

1. Nekem spec. nincs tapasztalatom.

2. Futtass le egy memtestet. (innét lehet letölteni, használati utasítást olvasd el.[link])

3. Olvasd el a topic első hozzászólásában az ide illő részt! ([link])

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#2893) AMD Power


AMD Power
titán

Melyik a jobb választás?

TWINMOS - 1024Mb DDR2 667Mhz
vagy
CORSAIR - ValueSelect 1024Mb DDR2 667Mhz

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2894) Gorneck válasza AMD Power (#2893) üzenetére


Gorneck
titán

Tuning is lesz? Milyen konfigba?

Gorneck#1239

(#2895) AMD Power válasza Gorneck (#2894) üzenetére


AMD Power
titán

AM2 X2 mellé. Tuning annyira nem érdekel. Max FSB állítgatás. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2896) Calibos válasza AMD Power (#2895) üzenetére


Calibos
addikt

Inkább már Corsair

(#2897) AMD Power válasza Calibos (#2896) üzenetére


AMD Power
titán

Én is arra gondoltam. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2898) Qru válasza AMD Power (#2893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 voks a Corsair-re. Azok szépen szaladnak! :D

#nincsbennetarcsi

(#2899) zolee0307


zolee0307
őstag

Nem tudtok vmi linket, ahol a twinmos memóriákról többet lehetne megtudni?
Vagy vkitől egy kis infó, hogy milyenek ezek a memók?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2900) Gyuri27 válasza AMD Power (#2895) üzenetére


Gyuri27
félisten

egy gigát akarsz v kettőt? Mennyi az annyi?

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.