Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) marcitp válasza Lac-coo (#38100) üzenetére


marcitp
őstag

Persze, hogy ment. Nem is tudom, van-e benne opciò, hogy ne, bár nyílván van, ha nem találod lr-ben. :)
Ha most vetted, lehet érdemes csinálnod egy reset-et.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38102) Lac-coo válasza marcitp (#38101) üzenetére


Lac-coo
őstag

a fényképezőn látom az adatokat, de pc-n még nem sikerült elővarázsolnom :)

Meg még egy kérdés: valahogy elő lehet csalni pc-n NEF previewet?

[ Szerkesztve ]

(#38103) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Upsz, sorry, már megtaláltam a codecet ...

(#38104) anaqer válasza Throme (#38094) üzenetére


anaqer
veterán

Úgy tűnhet, hogy csak ostorozom - de pontosan azért, mert alapvetően az egyik legjobb DX váz és ezt már ezer helyen leírták, evidensnek veszem és nem állok neki dicsérgetni feleslegesen. Ha valami ennyire jó, akkor pedig az apróbb hülyeségek is bosszantóak tudnak lenni. :P

( A kezelőszervek testreszabhatósága amúgy is az örök vesszőparipám - nem csak Nikonnál játszanak ilyet, pl. már az E-M10-nél is zsörtölődtem néhány érthetetlen korlátozás miatt. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38105) Throme válasza anaqer (#38104) üzenetére


Throme
veterán

Olyan vázat kell keresned, amin van jó sok gomb, és mindegyik FN. Valamint ezek közül bármelyiket lehet FN-FN gombnak beállítani, hogy másodlagos funkciókat is lehessen beállítani...
Erre még várni kell ;)

(#38106) anaqer válasza Throme (#38105) üzenetére


anaqer
veterán

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38107) metal01


metal01
őstag

Tanácsot szeretnék kérni elfogultság nélkül :) Keresztfiamnak vennénk egy D3300-at 18-55-ös kitobival. Neki elődleges lenne a videó készítése, de természetesen a fotózás is fontos. Innen-onnan hallom, hogy a Canon sokkal jobb választás videózás tekintetében, mint a Nikon. Ez mennyire valós megállapítás? Nekem Nikon D7200 van és meg vagyok elégedve a videó minőséggel is, bár ritkán használom videózásra.

Találtam egy ilyen videót, itt tényleg a Canon tűnik jobbnak.

Előre is thx a választ!

[ Szerkesztve ]

(#38108) mazsi70 válasza metal01 (#38107) üzenetére


mazsi70
senior tag

Neki elődleges lenne a videó készítése

Szerintem inkább a Sony ,Panasonic vonalat nézd meg .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#38109) Throme válasza metal01 (#38107) üzenetére


Throme
veterán

Ha nikon mellett mardtok, akkor af-p obival vedd, hogy a fókusz hangja minimalizálva legyen. Vagy nézz szét milc fronton. Milces fórumban segítenek.

szvsz

(#38110) metal01 válasza Throme (#38109) üzenetére


metal01
őstag

Igen, nézegettem azokat is. A keret max. 130-140k. Fontos, hogy cserélhető legyen az obi és külső mikrofont lehessen hozzá csatlakoztatni. A MILC-ek elég drágák.

A Canon D1300 jó is lenne, de külső mikrofont nem támogat. A Nikon D3300 igen. De sokak szerint nem jók a vidók a Nikonnal. Nehéz kérdés ez :)

(#38108) mazsi70: Megnézem azokat is, thx!

[ Szerkesztve ]

(#38111) anaqer válasza metal01 (#38110) üzenetére


anaqer
veterán

"Fontos, hogy cserélhető legyen az obi"

Miért? Elfogadom, de kiváncsi vagyok - mi a mögöttes gondolat?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38112) metal01 válasza anaqer (#38111) üzenetére


metal01
őstag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy nem egy olyan kompakt gépre volna szükség, amin nem cserélhető az objektív. Mert a videó mellett természetesen fotózni is szeretne majd a keresztfiam, és idővel biztos kelleni fog a 18-55 mellé más üveg is. De valóban, DSLR topicban ez értelmetlen volt, ahol mondjuk alap az objektív cserélhetősége...

Amit mondjuk nem vettem figyelembe (mivel ritkán videózok a D7200-al), az az, hogy limitált az egyben rögzíthető videó hossza. D3300-nál, ami a kiszemelt váz, ez 10 perc. Úgyhogy újratervezés...

Egyszerre (nem limitált hosszúságú) videó és fotó is ~130k pénzért nehéz ügy.

(#38113) anaqer válasza metal01 (#38112) üzenetére


anaqer
veterán

A "cserélhető objektív" meg a "fotózni akarok" meg a "videózni akarok" az három különböző sík (van több is) - ezek néhol metszik egymást, néhol meg nagyon nem.

Mi a prioritás? Mire kell a gép? Mutass(atok) egy mintát, hogy milyen szintet lőjünk be.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38114) Roachy válasza metal01 (#38107) üzenetére


Roachy
senior tag

Azt nem mondanám hogy sokkal jobb, de valóban a Canon jobban ki van hegyezve videóra. Minőségben nincs akkora eget rengető különbség, a többség észre sem venné, viszont szolgáltatások terén annál inkább. Talán a legfontosabb amiben a Canon igazán jobb a Nikonnál az a liveview AF. Éppen ezért ha a videózáson van leginkább a hangsúly és a fotózás másodlagos, akkor inkább Canon vonalon nézelődnék. Minden más esetben azt válasszátok, amelyik szimpatikusabb.

(#38115) metal01 válasza anaqer (#38113) üzenetére


metal01
őstag

Akkor részletezem, csak nem nagyon akartam offolni.

Adott egy 14 éves srác, most megy középsuliba. Média szakon fog tanulni és az iskolaújságot, valamint iskola TV-t fogja csinálni. A suliban adottak az eszközök, de otthona is kellene neki valami amivel tud dolgozni. Az iskolai rendezvényeket szertné felvenni majd (ami lehet akár egy óránál is hosszabb), valamint fotózni is a rendezvényeket, iskolai eseményeket, kirándulásokon videózni, interjúkat készíteni, stb. Ahogy jobban utánaolvastam, sajnos ez nehezen megoldható egy eszközzel, pláne, hogy a keret ~125-130k.

A kritériumok:

- 1080p videó felbontás
- 28-24 MP képfelbontás
- csatlakoztatható külső mikrofon

(#38114) Roachy: Most, hogy utánanéztem, valóban úgy tűnik, hogy a konkurens márka jobb videó téren, ha az az elsődleges szempont. De a Nikon sem rossz. Legalábbis nekem nem volt még vele gondom. Bár sokat nem videóztam :)

(#38116) Roachy válasza metal01 (#38115) üzenetére


Roachy
senior tag

Érdemes akkor a használt piacon is nézelődni, mert ez a keret tényleg nagyon beszűkíti a lehetőségeket. Ha most megy gimibe, akkor még van idő inkább gyűjtögetni addig és kicsit több pénzből gazdálkodni.
Sok buktatója van a dslr videózásnak. A külső mikrofon elengedhetetlen, nem árt egy állvány videó fejjel, egy camera rig hogy a vállon tartva stabilabb legyen és a kezelhetőség is könnyebb, egy kamera fejlámpa, pótaksi (a videózás az állandó liveview miatt sokkal gyorsabban leszívja az aksit), az lcd-re illeszthető kereső, mert pl napos időben semmit nem fog látni rajta.
Én a milc-ek között is nézelődnék, sok szempontból alkalmasabbak egy ilyen öszvér szerepre, főleg egy kezdő esetében. Vagy ahogy te is írtad, külön eszköz videóra és külön fényképezőre.
De bármelyik opcióról is van szó a 125-130k kevés lesz. Mindenképpen szükség lesz valamilyen kompromisszumra.
És igen, a Nikon sem rossz, bármilyen feladatot meg lehet vele oldani. Én tv-s adásanyagok forgatására is szoktam használni, de tény hogy többet kell vele ügyeskedni mint egy Canonnal.
Ennek is egyszerű magyarázata van, hiszen a Canon a profi filmes-videós ágnak is állandó szereplője már évtizedek óta, nagyon komoly tapasztalattal és hagyománnyal. Míg a Nikonnál ez csak a dslr-eknél jött el. Ők addig nem foglalkoztak mozgóképpel.
Szóval továbbra is azt tudom mondani a Canon vs Nikon témában, hogy ha videó akkor az előbbi lesz a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#38117) anaqer válasza metal01 (#38115) üzenetére


anaqer
veterán

- 1080p-t gyakorlatilag már minden tud...

- külső mic csatlakozó az ebben az anyagi keretben valóban nem annyira a Nikon javára játszik

- 24-28MP...? Minek? Ennyi pénzből a büdös életben nem tudod obival megetetni, hogy kijöjjön a különbség akár egy 16MP-s MFT-vel szemben is. Ezt a kritériumot én nagyon gyorsan elfelejteném.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38118) marcitp válasza anaqer (#38117) üzenetére


marcitp
őstag

Egyébként ezzel nem értek egyet. Cropban igenis előny a nagyobb MP, persze a fotòra gondolva. Jò, lehet, teljes felbontásban nem rajzolja ki azt a felbontást, de nagyon ritkán kell egy átlag usernek 6000x4000-es nyomat, amikor 1600 szélesből teljesen használhatô A/3 papír van. Arrôl nem is beszélve, mennyi kép megy netre kisebb felbontásban, és mennyiből lesz kézzelfoghatô papírkép. Régi ais obikkal is előnyt látok a 24MP javára pl a 12-vel szemben. Ez a gyakban sztem hülyeség, hogy jaj!!, mivel eteted meg pl a 24MP-t.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38119) forceberg válasza marcitp (#38118) üzenetére


forceberg
veterán

Előny, hogy AA filter sincs.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38120) marcitp válasza forceberg (#38119) üzenetére


marcitp
őstag

Nem tudom, mennyi a jelentősége, lehetett elég éles képet készíteni D300-al is, ha jò volt a fòkusz, és rendes fények voltak. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38121) szacsa82 válasza metal01 (#38115) üzenetére


szacsa82
tag

Csatlakozom az előttem szlókhoz abban, hogy talán nem a dslr váz a legjobb megoldás a leírtak alapján, főleg, ha a D3300 kiesik. Én 8 éve fotózok DSLR-rel (egész addig filmes tükörreflexesem volt), azóta összesen 3 gépem volt. A mostani felszerelésemben lazán benne van fél milla (nálam is D7200 + 4 obi), ennek ellenére most, hogy épp egy komolyabb filmes projekten dolgozom, már értem, miért mondja a net népe, hogy ha videó, akkor inkább ne Nikon dslr legyen. Esetleg az 5ezres széria, a kijelző miatt még valamivel jobb, de az már túl is nyúlik a kereten. Ha lenne pénzem, a projekthez vennék egy Lumixet (akár bridge gépet), fz200 (mert nekem FullHD most még elég), esetleg fz300 az már 4K, és azért nem rossz fényképezőgépek ezek sem, mindkettő állat fényerős fix obival van felszerelve, mik csati van. Kijönnének a keretből, szerintem a fiatalember nagyon jól ki tudná használni őket az említett projektekhez. Viszont tény, hogy nem bővíthetőek.

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#38122) Dare2Live válasza metal01 (#38115) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fotóra simán írnám Nikont de ha video kell és ennyi a keret... én megpróbálnék használtan de garanciális pana GX80at vadászni az még 12-32vel is beleférhet 130-140be. Annál lejjebb nem szabad menni ha tényleg aktívan, suli, "munkára" fogja használni.

GX800al nem keverendő azt kerülni kell!

btw hülyeboltba most újonnan 178K. [link] ha tényleg ilyen komolyan kell ez alá nem szabad adn.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38123) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy D90-em 6 éve és kb. harmadszor fordul elő, hogy a LiveView Mode-ban készített képeken sokkal többször találja el a fókuszpontot. Fél éve volt kalibrálva. Elég lesz neki szerintetek egy új kalibrálás vagy itt már másról lehet szó?

A másik amire nem sikerült rájönnöm (és tudom, gáz, hogy ennyi idő után nem tudom), hogy a +/- gombnak tulajdonképpen azonkívül, hogy LiveView Mode-ban tudom vele világosítani, illetve sötétíteni a képet, milyen funkciója van?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#38124) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Évek óta egy Fuji FinePix S9600-ast használok, de lassan kezdem az érezni, hogy kinőttem. Lényegében tanulni vettem, bár alapvetően a mai napig elégedett vagyok vele a korához képest.
A kinézett gépem egy Nikon D3300 lenne. Olvastam utána pár cikket külföldi és magyar oldalakon, nem tűnik rossz gépnek. Olyan sok extrára nem vágyom, elég, ha minimum annyit tud, mint a Fuji S9600-asom. Valamint látom, hogy ennek magyar menüje van.
Mennyire ajánlott gép az említett D3300-as Nikon? Akinek van ilyenje, esetleg osztana-e meg tapasztalatot a géppel kapcsolatban?
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38125) m3ss válasza Francia91 (#38124) üzenetére


m3ss
veterán

miert venne barki is belepo dslrt egy hasznalt a6000 araert? :N
ja ez nem az a topic. de ez pont ez a kategoria, belepo gep kitobival, ahol nem kicsit jar jobban az ember milcekkel.
ha nem veszel nikonhoz sem jo aron fix obikat, kitobi sonyhoz sem draga...ha veszel nikonhoz, akkor nem lesz af kalibraciod :N kereso meret, af, stb, stb...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38126) mazsi70 válasza m3ss (#38125) üzenetére


mazsi70
senior tag

Talán azért ,mert a megfizethető obi választék szegényes .Ha ,grillezni is akarsz a Sonyval videózás közben ,akkor jó választás . A Sony 16-50 es kitobit inkább meg hagyjuk .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#38127) m3ss válasza mazsi70 (#38126) üzenetére


m3ss
veterán

s9600-zal biztos sokat videozott. eleg sokan vannak, akik vesznek egy kitobit es utana csak azzal lovoldoznek, erre utaltam az elobb...ha meg veszel fixeket, akkor nem artana af kalibralos kamera...biztos en voltam csak olyan szerencsetlen, h minden objektivemet kalibralni kellett.
mi a baj azzal az obival huszonparezerert 16mm kezdo? ja nyitva nem tul eles a sarokban? ha az lenne akkor meg az ara nem tetszene :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38128) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
A D5100-as vázamhoz vettem egy új AF-S 50 mm f/1.8G objektívet, viszont egyszerűen nem tudok éles képeket készíteni vele, akár milyen pontosan tartom (álvánnyal is pontatlan), illetve pl még 1/1000-res záridőnél sem szép éles. Olvastam pár review-ban, hogy előfordulhat fókuszálási pontatlanság, ekkor finomhangolni kell az AF-t, de ugye azt a D5100 nem tudja. Találkozott valaki ilyen problémával, illetve mi rá a megoldás?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38129) m3ss válasza badrian250 (#38128) üzenetére


m3ss
veterán

ez nem en vagyok masik reggel ;]
vidd szervizbe vazzal egyutt, amennyiben garis mind2ot beallitjak ingyen.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38130) Francia91 válasza m3ss (#38127) üzenetére


Francia91
veterán

S9600-assal nem videóztam, kizárólag fényképezésre használok fényképezőgépet :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38131) badrian250 válasza m3ss (#38129) üzenetére


badrian250
tag

Parádés... Mind a 2 garis még, viszont azt hallottam hogy több hónap is lehet a szerviz, főleg most, hogy a cseheknél van... Nem akarom, hogy egész nyáron ne legyen gépem :(

(#38132) Throme válasza badrian250 (#38131) üzenetére


Throme
veterán

AF beállításért nem küldik külföldre. A szervizelés lett áthelyezve. Szenzor tisztítás, meg AF beállítás itthon is megoldható.

(#38133) tvamos válasza badrian250 (#38131) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megcsinalhatod otthon is.
[link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38134) m3ss válasza tvamos (#38133) üzenetére


m3ss
veterán

nem erdemes, csak a kozepso pontot lehet igazan jol beloni. nem tudom most merre mozgatjuk a tukrot, de vagy felul es alul, vagy jobb es bal oldalon nem lesz jo. legalabbis d70en igy volt.
raadasul a kovetkezo uveg mas kalibraciot fog igenyelni, ez a legnagyobb problema.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38135) hemaka válasza badrian250 (#38131) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor nyaron hasznald liveview-val(lassabb fokusz, de oda lo, ahova kell), aztan nyar vegen add be, ha ennyire nem tudod nelkulozni. :)

(#38136) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Azt vettem eszre, ha a 7100-re egy sigma 17-50 van felrakva, kep visszanezes alatt , nagyitasnal , folyamatos nyomason nem scrollozik a kep..csak potyogtetni lehet...
Ez valami bug, vagy mi ?

(#38137) lmaresz válasza Lac-coo (#38136) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Szia!

Nem egyedi eset: Link

(#38138) szacsa82 válasza Francia91 (#38124) üzenetére


szacsa82
tag

A D3300 nem rossz kis gép, ugyanis a szenzorja szinte azonos a drágább kategóriájuakéval, csak funkcióiban butább, ill. nekem a D7200 mellett egy kicsit "játék érzete" van, de pont ez a képen nem látszik. Jó használni, legfeljebb egyes helyzetekben körülményesebb, lassabb. Az pedig igaz, hogy bármilyen váz csak jó obikkal együtt lesz jó: kezdetnek egy kitobi mellé sem árt egy f1.8-as fix hozzá (35 vagy 50mm, első rangú üvegek, és ezeknek azért az ára sem a csillagos ég).

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#38139) Lac-coo válasza lmaresz (#38137) üzenetére


Lac-coo
őstag

Aha...ertem.
Bar lovesem sincs mi koze a stabinak a scrollhoz, de biztos ...:)

(#38140) Francia91 válasza szacsa82 (#38138) üzenetére


Francia91
veterán

Amivel alapból adják obi, az mennyire használható?
/AF-S Nikkor DX 18-55mm F3,5-5,6G II VR/

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38141) seven7 válasza m3ss (#38125) üzenetére


seven7
aktív tag

Mi lenne a pro és kontra: A6000 vs d3300 (3400)?

Én is két döntés között vacilálok.

(#38142) RpPRO válasza seven7 (#38141) üzenetére


RpPRO
őstag

[link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#38143) szacsa82 válasza Francia91 (#38140) üzenetére


szacsa82
tag

Ahhoz képest, hogy kitobi, egyáltalán nem rossz, főleg ár-értékben. Úgy értem, "más" márkák kitobijaihoz képest, amivel volt alkalmam összehasonlítani. Főleg persze sok fénynél éles, tiszta képe van, és elég jó a nagylátószöge, szóval én is megtartottam, és használom rendesen (bár tervezem, hogy ha lesz pénzem, upgradelek egy Sigma 17-50 f2.8-ra a nagyobb fényerő miatt). De, mint korábban írtam, hogy egy DSLR vázat igazán ki tudjunk használni, nem árt egy-két fényerősebb darab indulásnál sem, csak a kitobival használva nem biztos, hogy meg tudja mutatni, mit tud. Szóval ha így jön a kit, én vennék mellé egy (használt) 50mm f1.8-ot mellé kezdésnek (portrékhoz elsőroban), azért látszani fog a különbség... (Ahhoz a vázhoz csak a drágább, G verzió jó, a D nem, pontosabban rámegy, de nem lenne rajta AF, mert nincs benne fókuszmotor.)

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#38144) Francia91 válasza seven7 (#38141) üzenetére


Francia91
veterán

Az A6000-es eleve formailag sem jön be, a Fuji S9600-assal nagyon megszoktam ezt a DSLR típusú kialakítást.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38145) mazsi70 válasza seven7 (#38141) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,videózni is akarsz ,akkor a Sony .De az obi választék nagyon-nagyon szegényes !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#38146) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Nem regen meg latgam olyan beallitast D7100-en, higy a keresiben be lejetett kapcsolni a vizszintezot....Most az istennek se talalom, hol van ??? :)

(#38147) psycroptic


psycroptic
őstag

Egy D5100-nál LV-ben való exponálás igen lassú(lassabb, mint keresővel használva), ez minden tükörreflexesnél így van? Pl. D7200-nál is?

PSNID: Tomy83PS

(#38148) mazsi70 válasza psycroptic (#38147) üzenetére


mazsi70
senior tag

Igen

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#38149) psycroptic válasza mazsi70 (#38148) üzenetére


psycroptic
őstag

Értem. Akkor jobb optikai keresővel is ellátott gépet kell keressek. Hol tudnék összehasonlítani DSLR keresőket? Gyanítom a pl. a D7200 keresőjében többet látnék, mint a D5100-ban? De mennyivel? Van egyáltalán érdemi különbség kereső és kereső között?

PSNID: Tomy83PS

(#38150) metal01 válasza Roachy (#38116) üzenetére


metal01
őstag

Igen, a keret sajnos most elég szűk. Ebből az összegből kell gazdálkodni. A videózás és a fényképezés egy eszközzel valóban elég nehezen kivitelezhető. Muszáj lesz kompromisszumot kötni. Vagy ez, vagy az elsőre. Mivel a keresztfiam még csak 14 és most tanulja a fotózást és videózást, így neki kezdetnek talán jó lesz egy belépő szintű masina is. Aztán ha rákap a fotózás/videózás ízére akkor idővel úgyis fejleszteni fog :)

MILC-eket is nézek, olvasok folyamatosan teszteket. A szűk keresztmetszet itt is az anyagi keret sajnos :/

Videózásnál sok-sok tesztet olvasva és videókat nézegetve valóban a Canon jön ki győztesnek. A fotókat tekintve viszont én elfogult vagyok a Nikonnal szemben :)

(#38117) anaqer: 1080p rendben lesz, már tényleg alap. A Nikon D3300-nak pl. van külső mic bemenete, de az ugyanebben a kategóriában lévő Canon D1300-nak nincs... 18-24 MP-t akartam írni, csak félregépeltem. A fent említett Canon 18, még a Nikon 24MP. Ezeket vettem alapul. De még nézelődök MILC vonalon is.

(#38121) szacsa82: Nem egyszerű kérdés ez. A srác szeretne majd plusz objektíve(ke)t később, így a bővíthetőség fontos kritérium. Egyre inkább afelé hajlok, hogy külön fényképező és később egy külön kamera lesz ebből. Így nincsenek kompromisszumok.

(#38122) Dare2Live: Ballagási ajándék lesz, nem nagyon szeretnénk használt cuccot venni. Bár tény, hogy használtan a célra jobb eszközök lennének ennyi keretből. Ahogy fentebb is írtam, valószínű, hogy első nekifutásra egy fényképező lesz (Nikon) és később egy kamera. Így tényleg nem lesz kompromisszum az egy eszközt tekintve.

Köszönöm a sok segítséget, könnyebb lesz a döntés és a választás! :R

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.