Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22201) Fudo100 válasza Beri (#22193) üzenetére


Fudo100
csendes tag

Fenn van a saját drivere a monitornak és az Nvidia driver is friss. Nem akarja a monitor a HDMI bemenet esetén 1920x1080-as felbontáson a 75Hz-et. D-sub esetén valamiért azonnal van ilyen lehetőség, de HDMI-n nincs. :))

(#22202) Beri válasza Fudo100 (#22201) üzenetére


Beri
addikt

Akkor a HDMI port, vagy a kábel a hibás. Ellenőrizd, melyik HDMI szabványnak felelnek meg. Vagy csak simán tedd azt, amit az elején mondtam, force-old a 75Hz-et.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22203) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Szórakozik az egyik monitorom tápja, de sehol nem találok kereskedelmi forgalomban olyat mint ez.
A monitor: Samsung LS27E390
Az adapter: 14V - 1.75A 25W

A kérdés az lenne, hogy ki lehet-e váltani 14V - 3A 42W adapterrel? Mert ezt lehet kapni üzletben is.

A tudomány a valóság költészete!

(#22204) ElektrikusDE válasza Vesa (#22203) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen kilehet váltani vele.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22205) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Olyan monitor,aminek "árnyék"-os folt van 1ik részén.
Milyen hiba okozhatja?
Led világítás,vagy sérülés lenne?

Avatar

(#22206) Vesa válasza ElektrikusDE (#22204) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm!

A tudomány a valóság költészete!

(#22207) Martin92HUN


Martin92HUN
csendes tag

Üdv!

Vettem egy Samsung C27JGQUU monitort és van mellé egy Sapphire DUAL-X R9 280 OC VGA. Olyan problémám lenne, hogy a DisplayPorton a gép néha be se akar kapcsolni, és képet se ad, vagy ha bekapcsol akkor furán jelenik meg a kép. Megpróbáltam azt, hogy HDMI kábellel elindítottam és utánna DP kábelre átraktam. Először ment ezzel a módszerrel, hogy második monitornak felismerte, de mostmár az se megy. A integrált kártyával ugyanez van. Ismerős adott kölcsön egy HD5770 vgat, azon ad képet a DisplayPort. Kábel már ki lett cserélve.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#22208) Trebron09 válasza Martin92HUN (#22207) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem mindegy milyen az a DP kábel ha a 20. pin be van kötve akkor a monitort, gépet (vga-t) is tönkre vághatja.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22209) Bandi821


Bandi821
tag

sziasztok,

nekem nem is annyira monitor hibám van, inkább csak a funkcióval nem vagyok tisztában. Jelenleg egy DELL U2715H monitort használok, ami rá van kötve a pc-re. Most vettem egy ps4-et, amit szintén erre a monitorra szeretnék kötni. A monitoron lévő gombok segítségével ki tudom választani, hogy melyik forrást jelenítse meg (DP, mDP, HDMI1 és HDMI2), akkor ez azt jelenti, hogy ha a pc a mdp-n van, a ps4 pedig a hdmi-n, akkor simán tudom egyszerre egy monitoron használni ezeket, csak a forrást kell átkapcsolni?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. B.

(#22210) Trebron09 válasza Bandi821 (#22209) üzenetére


Trebron09
őstag

Szia

Így ahogy írod, pont erre való.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22211) Bandi821 válasza Trebron09 (#22210) üzenetére


Bandi821
tag

király, köszönöm szépen, akkor megnyugodtam, hogy nem kell külön monitort vennem

üdv. B.

(#22212) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok,

vettem egy AOC Q3279VWFD8 típusú monitort. Olyan problémám van vele, hogy a színmélységet nem lehet 10 bitre átállítani. GTX 1050TI videokártyám van, elvileg tudja a 10 bitet, szintúgy a monitor. Jelenleg hdmi-hdmi kábellel használom. Én a kábelre gyanakszom. Lehet, hogy egy displayport-hdmi kábellel működnke? A laptopon sajnos csak hdmi csatlakozó van, így sima displayport kábellel nem tudom használni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#22213) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv. TÖRÖTT PANEL-lel kapcsolatban valaki tudna segíteni? Már Kérdeztem pár hete, de csak most van időm foglalkozni ezzel.
A monitor egy Acer VG240Ypbiip . 80 ezerért vettem ,első normális monitorom (volt :)) )
A problémám hogy gazdaságtalan a javítás , mivel simán lenne 60-70 ezer a szervízben egy panel csere. Szervízben a panel magában 43k áfával.
Valami ötlet hogy hogy járnék a legjobban ? Kidobni azért sajnálnám.

(#22214) Beri válasza Lacika2332 (#22212) üzenetére


Beri
addikt

A HDMI 1.3 óta tud 10bitet, tehát ha mind a két oldalon legalább olyan port van és a kettő között legalább olyan kábel, akkor működhetne. Olyan viszont tud lenni, hogy a monitor csak displayporton tud 10 bitet. Szerintem kérdezd meg a supportot, ha sehol nem részletezi a manual, hogy mi kell a 10bithez.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22215) Beri válasza Diniboy (#22213) üzenetére


Beri
addikt

Meg lehet próbálni kínából vadászni egy pont ilyen panelt. Nem tudom, mire gondolsz, mint olcsóbb megoldás. Meg akarod ragasztanI?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22216) Diniboy válasza Beri (#22215) üzenetére


Diniboy
aktív tag

persze, már vettem is speckó 3 komponensű ragasztót, minden szinhez 1 :))
eladás/szervízbe leadás alkatrésznek(valami aprót adnának azt mondta a szervizes) , szakszerű javítás, DIY javítás , kidobás , padlásra felvitel
kb ezek az opciók.
Ebből 4 esetben továbra sem lesz monitorom, 1 esetben ugyan annyiért mint amennyiért megvenném újra.
DIY javitásban meg ott a kockázat, mi van ha nem sikerül, vagy mi van ha rosz panelt rendelek , vagy nem sikerül jól beszerelni , akkor is 40k oda.
Azért kérdeztem egy szakmai fórumban hogy hátha van valaki akinek van jobb ötlete, esetleg tud nekem olcsóbban panelt szerezni, mert vannak kapcsolatai, esetleg rosz monitorja , vagy nem tudom :D

(#22217) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Tudom,hogy nem éppenséggel hiba amiről a kérdésem szólna,de remélem hogy valaki tud válaszolni.

Kék fény szűrőt mennyire érdemes bekapcsolni a monitoron? Többnyire csak játékra használom. 4-5 órát. Néha kevesebbet napi szinten.
Nappal és este,de akkor fel van kapcsolva a villany.

Ha bekapcsolom a szűrőt,akkor olyan fakók és sárgásak lesznek a színek. Esküszöm jobban bántja a szemem,mintha ki van kapcsolva.

Elnézést az ostoba kérdésért. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#22218) Vesa válasza Selynelar (#22217) üzenetére


Vesa
veterán

Egyéni preferencia...Én használom folyamatosan, de pont nem játéknál. Viszont szinte minden másnál. És észrevettem, hogy sokkal tovább bírja a szemem, ha be van kapcsolva. Főleg netezésnél, olvasásnál jön ez ki.
Nyilván fakóbbak a színek, hiszen a kék tartományok le vannak szűrve, ami nincs jó hatással a színképre.
El kell dönteni, hogy mi a fontos. A színek, vagy a szemed? Az egésznek azért elsősorban akkor van jelentősége, ha sokat bámulsz paneleket. Beleértve a telefont is, mert a szemnek az is pont olyan terhelés, tehát adott napon nem csak a tiszta PC-s játékidődet kell számolni!

A tudomány a valóság költészete!

(#22219) Bandika12345


Bandika12345
újonc

Sziasztok!
Kisfiam tv/monitora mára feladta. Lg M2780D.
A hiba: alsó harmadban vízszintes csík, az alja remeg és felfelé elcsúszott.
Találkozott valaki hasonlóval?
Érdemes lehet javítani vagy kuka?
Köszi

(#22220) Selynelar válasza Vesa (#22218) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Bekapcsoltam. Persze nem a legmagasabb szintre. Úgy elviselhető,de azért még is csak megnyugtató,hogy be van kapcsolva.

Köszönöm. :R

(#22221) mezis válasza Bandika12345 (#22219) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

? Menü üzemmódban is ilyen a kép (vagy másik PC-vel)? Ha akkor tökéletes, akkor a monitor vezérlő kezd elhalni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22222) Bandika12345 válasza mezis (#22221) üzenetére


Bandika12345
újonc

Szia
Sajnos más gépen is és ha átváltom tv re akkor is.

(#22223) mezis válasza Bandika12345 (#22222) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány éves a monitor ?

mezis

(#22224) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van két monitorom az egyik hdmis a másik dvi-os de van benne egy hdmi átalakító.
Vettem egy laptopot ami nem látja rádugva az átalakítós monitort a másikat gond nélkül viszont a gépről meg hiba nélkül megy az átalakítós is.
Mi lehet a probléma?

(#22225) bennjoe


bennjoe
csendes tag

Sziasztok,
nem tudom, jó helyre írom-e... Nem "hiba", csak bosszantó.

Röviden: Képaránytorzítás régi külső monitoron. Hosszabban:

Adott egy négyéves 14 colos win 10-es laptop fullHD kijelzővel és mikroHDMI porttal. Ezt szeretném hozzákötni egy monitorhoz. A monitor viszont régi. Nagyon régi. Több mint 10 éves VGA portos 4:3 képarányú.

Ez jelenleg úgy néz ki, hogy mikroHDMI-HDMI átalakító után egy HDMI-VGA átalakító, és működik is, extend display, minden, de a külső monitoron minden lehetséges felbontásban hosszúkásan függőlegesen elnyúlik a kép. (A monitor fizikai felbontását most nem tudom, de 4:3-as az biztos.) Néha még itt-ott le is lóg, de akkor is hosszúkásan nyúlik :(

Lehet ezen valahogy segíteni?

Köszi!

(#22226) Beri válasza bennjoe (#22225) üzenetére


Beri
addikt

Megnyomod az auto adjust gombot a monitoron.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22227) kecstama


kecstama
tag

Hali!

Ez nemtudom hogy hibának számít -e, de nemrég beszereztem egy Fujitsu Scenicview B24W-5-öt

Specifikációk alapján tud 1920*1200-as felbontást 75hz-n, de valamiért az Nvidia panel nem igazán dobja be opcióként csak a 60-at.

Azt is furcsának találom hogy csak a színmélységet lehetne állítani de ott is csak 1 opció van, 32 bit.

Csatlakozásért egy teljesen új DVI-D kábel felel, méghozzá Dual-Link.

Ha valaki tud segíteni megköszönöm :R

(#22228) Bandika12345 válasza mezis (#22223) üzenetére


Bandika12345
újonc

7-8 éves

(#22229) mezis válasza Bandika12345 (#22228) üzenetére


mezis
nagyúr

Matuzsálemi kor az elektronikában. Általában nem éri meg a javítás.

mezis

(#22230) ElektrikusDE válasza kecstama (#22227) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A gyártó szerint meg nem tud, csak hatvanat!

Gondolom csak ezt láttad:

De ez a lényeg:

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22231) kecstama válasza ElektrikusDE (#22230) üzenetére


kecstama
tag

Jah, akkor végülis tudja is meg nem is.
Hát sebaj eggyel több feleslges kábel :))

Ez amúgy melyik oldalról van? jópár óráig kerestem egy részletes leírást róla de csak a marketinges valamit találtam.

(#22232) ElektrikusDE válasza kecstama (#22231) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

https://support.ts.fujitsu.com/

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22233) Yeffy válasza Vesa (#22218) üzenetére


Yeffy
veterán

detto, en is hasznalom tobb, mint egy eve, es erzek javulast.
mondjuk en csak estere idozittettem mind a laposomon, mind a telomon, de nekem bejott.

jateknal/filmezesnel a Win automatikusan felfuggeszti, meg arra sem kell figyelnem.
tokeletes!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22234) Yeffy


Yeffy
veterán

udv,

olyat kerdeznek, h an egy BenQ BL3200PT monitorom az adatlapomon szereplo Clevo laposhoz csatlakoztatva, es ha DP-n keresztul kapcsolodik, akkor szorosodnek a betuk.
HDMI-n keresztul nincs ilyen problema.

legfrissebb driver, jo ideje produkalja ezt.

van otlet/tipp, mit kellene allitani vagy csinalni vele esetleg?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22235) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Van egy régebbi Samsung monitorom, ami bekapcsolt állapotban fekete a képernyő, a működést jelző led meg villog.
Mi lehet a jelenség oka?
Köszönöm a választ!

(#22236) Brada:D


Brada:D
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell U2715H(U2715Hc) monitor aminek a jobb oldalán vertikálisan van egy fekete csík.


Ezt esetleg meg lehet csináltatni?

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#22237) fero02 válasza tween (#22235) üzenetére


fero02
veterán

Valamiért nem engedi elindulni a tápegység a háttérvilágítást, ezért ki-be kapcsolgat. Oldalról, ha megvilágítod kis szögben egy zseblámpával, akkor rövid ideig elvileg láthatod nagyon halványan a képet, amit megjelenít.

(#22238) tween válasza fero02 (#22237) üzenetére


tween
őstag

Lehet ezzel itthon valamit kezdeni? :)

(#22239) Yeffy válasza Yeffy (#22234) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22240) fero02 válasza tween (#22238) üzenetére


fero02
veterán

Ha van némi elektronikai ismereted, akkor igen. Ellenkező esetben nem.

(#22241) tween válasza fero02 (#22240) üzenetére


tween
őstag

Szét szétszedtem, de mit keressek? :D

(#22242) mezis válasza tween (#22241) üzenetére


mezis
nagyúr

- Púpos elkót a tápegységben (és egy ESR meter-t).
- Ha a tápegységnél minden rendben, akkor vagy LED szakadásos vagy kiöregedett a CCFL cső. Ezeknél egy hasonló paraméterűvel (méretűvel) ideiglenes próba (nem kell a helyére beszerelni.

mezis

(#22243) xcsabo válasza tween (#22235) üzenetére


xcsabo
senior tag

Inverteres valszeg.

(#22244) tween válasza xcsabo (#22243) üzenetére


tween
őstag

Nagyon haloványan látni, hogy bekapcsolás után villog, mintha indulni akarna, de nem tud.

(#22245) fero02 válasza tween (#22244) üzenetére


fero02
veterán

De ezt sem tegnapról mára kezdte gondolom... Ha hagyod kicsit kínlódni, akkor elvileg el fog majd indulni.

(#22246) tween válasza fero02 (#22245) üzenetére


tween
őstag

Ez egy régebbi Samsung SyncMaster monitor. Már régen beadta a kulcsot, csak gondoltam ránézek, hátha menthető.
A jelenség hirtelen kezdődött. Akkor félreraktam, azóta nem volt piszkálva.

(#22247) mezis válasza xcsabo (#22243) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez még akkor sem biztos, ha CCFL csöves. A CCFL csövek gyorsabban öregszenek az inverterüknél.

mezis

(#22248) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulaja vagyok egy LG 27Gl850-es monitornak, viszont azt vettem észre hogyha ki alt+tabolok egy játékból akkor nagyon lassan vált a két képernyő között. Ez lehet a bekapcsolt hdr miatt vagy esetleg van valami hibája a monitornak? Kértem rá pixel garanciát és sajnos az első monitoros pixeles is volt, ez még szerencsére a boltban kiderült. Nagyon szép képe van a játékok alatt, böngészés közben kicsit szokni kell még.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#22249) rodman73


rodman73
aktív tag

Sajnos nem tudom szerkeszteni az előző hozzászólásom, azt vettem észre még hogy sok opció szürke a monitor menüjében, nem enged rámenni sem. Ezeket hol tudom aktívvá tenni?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#22250) Beri válasza rodman73 (#22249) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom, konkrétan mi szürke, de valószínűleg vannak funkciók, amiket egyszerre nem tudsz használni. Feketeöves fórumozó erre azt mondaná, hogy RTFM :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.