Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22101) xcsabo válasza Krystal_s (#22100) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem lehet menüből kikapcsolni a gombok világítását?

[ Szerkesztve ]

(#22102) mezis válasza Krystal_s (#22100) üzenetére


mezis
nagyúr

Szigetelő szalag, bála kötöző.
Igényes megoldás: műanyag palackról leválasztott, színben harmonikusan illeszkedő "tapéta".... :D

mezis

(#22103) xcsabo válasza mezis (#22102) üzenetére


xcsabo
senior tag

Purhab szilikon 🤪

(#22104) lajadam88


lajadam88
újonc

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy a frissen vásárolt, kicsomagolt monitorán sehol semmi kép?
Led világít, jelet kap, ha kihúzom szépen lemegy stand by módba.
Ha fentről kb 170 fokos szögből nézem látszik nagyon halványan minden, de így még a fényerőt sem tudom állítgatni mert nem látom az OSD-t...

Létezik hogy megdöglött benne a háttérvilágítás?

A monitor egyébként egy ASUS VP249HE.

Köszi előre is!

(#22105) Beri válasza lajadam88 (#22104) üzenetére


Beri
addikt

Létezik hogy megdöglött benne a háttérvilágítás?
Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22106) lajadam88 válasza Beri (#22105) üzenetére


lajadam88
újonc

hát ez elszomorító :(

még ha használt lett volna, és úgy megy tönkre...de zsír új, boltból...megy vissza gariban.

(#22107) Beri válasza lajadam88 (#22106) üzenetére


Beri
addikt

Shit happens.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22108) Krystal_s válasza xcsabo (#22101) üzenetére


Krystal_s
addikt

A világítást használat közben lehet csak letiltani. Amikor nem megy a gép a monitor energiatakarékos módba lép és akkor villog.

mezis: Igen, én is ilyeneken agyaltam. Próbáltam szig.szalagból nagyon vékony csíkot, de nem volt szép és nem is ért sokat.
A rés nagyon vékony. Papírcsíkot lehet oda becsúsztatni, de attól tartok beesik és valami gondot okoz az érintkezőknél, gombnál.

Azért nehéz, mert csak az "üveg" van és alatta a vékony keret.
Elemlámpával néztem, de nem tudom eldönteni hogyan van ott bent. A rés miatt jön ki a fény, vagy esetleg hiányzik ott valami, ami eltakarná azt a ledet?
Nem értem miért ilyen hülyén oldották meg.

(#22109) breezer88


breezer88
tag

Elnézést talán nem ez a legjobb topik, hogy megkérdezzem, de jobbat hirtelen nem találtam..

Szóval egy toshiba laptopot használok, de rá van dugva monitor , billentyűzet, egér állandóan.
Történt tegnap, hogy elindítottam egy baromi régi GOG-os játékot először telepítést után, elsötétedett a képernyő és onnantól nem is akart többet visszajönni a kép újraindítás után sem.
A laptopot a monitorral egy VGA kábellel kötöm össze ( a lapotopon csak HDMI van ezen kívül, a monitoron pedig csak DP és DVI a VGA mellett). Miután kihúztam a VGA kábelt, és bekapcsoltam a laptopot, újra volt kép , de nyilván csak a notin :) .
Ha újra bedugtam akkor elment mind a kettőről a kép és csak feketeség... DE utána többször újraindítottam, meg próbálkoztam a drivereket frissíteni/letörölni teljesen / újra rakni és volt, hogy win bootolása utána ha rádugtam VGA-val a monitort, ismét volt rendesen kép a monitoron.. De nem konzisztensen, volt hogy elsötétedett - nem találtam összefüggést, hogy mikor sötétedik és mikor nem- és ha bekapcsolás előtt rá volt dugva a monitor, akkor 100%-ban csak sötétség volt. Képet csak utólagos rádugással lehetett a monitorra varázsolni, de akkor sem mindig... Ez mégis mi a jó f*sz lehet?!?! Tegnap este már őrjöngtem :W mert ilyen egyszerűen nincs!!
Van valami tippetek?
Lehet úgy rossz a kábel, hogy ennyire szelektíven működik? Driver hiba ez mégis, csak nem bírom a megfelelőt felrakni? Vagy..?
Nagyon köszönöm! :R

szerk: ja még próbálkoztam a projector only / duplicate / laptop only állítgatással, de az sem hatotta meg, amint nem csak a laptop volt kiválasztva, rögtön jött a sötétség.. :O

[ Szerkesztve ]

(#22110) Beri válasza breezer88 (#22109) üzenetére


Beri
addikt

Valószínűleg beállított valami olyan felbontás - képfrissítés kombót, amit a monitorod nem lájkol és az most be van ragadva. Próbáld átállítani valamilyen módszerrel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22111) breezer88 válasza Beri (#22110) üzenetére


breezer88
tag

Köszönöm szépen, amit hazaértem első dolgom lesz kipróbálni :R Bárcsak ennyi lenne a megoldás :))

(#22112) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Vadi új vásárlás (Pécs Extrem digital :W ) 10 perc üzemidő :C :(((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22113) B4rta


B4rta
csendes újonc

Sziasztok!

Kettő monitort használok, egy 1920x1080p (144Hz) - DisplayPort és egy 2560x1080p (60Hz) -HDMI. A napokban kicseréltem minda a kettő kábelt (Display 1.2 3m és HDMI 2.0 10m).
A probléma az, hogy ha elalszik a HDMI-s monitor, amikor felébred fekete marad a kijelző (ugyan fekete, de át tudom húzni az egeret, mint ha ott lenne). Semmi sem segít, csak ha ki-be kapcsolom a monitort, ezek után teljesen hibátlan.
Mivel kábelcsere előtt nem volt probléma, ehhez kötnék a hiba okát
Esetleg tudjátok mi okozhatja a problémát? Illetve, ami még fontosabb, hogyan működne úgy mint eddig?

Előre is köszönöm. :R

Üdv, Márk

(#22114) mezis válasza Pécsi gyerek (#22112) üzenetére


mezis
nagyúr

Mé', nem mennyezetlámpát vetté' ? :DDD

mezis

(#22115) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv,mi a nyavaja lehet az ,hogy amióta felraktam a monitorhoz tartozó drivert,azóta nem mindig kapcsol be indításnál a monitor :F Már letöröltem a driverét,hagytam az általános illesztőt,utána a saját cd-jéről felraktam a drivert megint,gyári visszaállítás megvolt vagy 5 ször. :W :F

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22116) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok,

Vettem egy GABA monitort. 27 coll, 1ms, 1440p, 144hz, freesync.

Tudom, hogy hasonló áron semmi más alternatíva nincs. A monitor alapvetően jó a színeket állítani kell még. Egyetlen pixel hiba van, (fekete pixel). online rendeltem, visszaküldhetem és rendelhetek egy újat, de kérdés, hogy megéri e. Milyen gyakoriak a pixel hibák? Mennyire valószínű ha rendelek egy acer-t vagy asust, hogy abban nincs pixel hiba?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#22117) Trebron09 válasza Gregorg (#22116) üzenetére


Trebron09
őstag

Teljesen random... félmilliós monitornál is lehet pixel hiba míg lehet hogy egy 35 ezres meg teljesen hibátlan ebből a szempontból, nem hiába él -erre is- a panel lottó kifejezés. Lehet ha visszaküldöd cserébe kapsz olyat amin már 2 pixelhiba van vagy jót kapsz ki tudja. Neked kell eldönteni. Érdemes olyan boltból vásárolni ahol adnak pixel garanciát az az első bekapcsoláskor ad egy fajta védelmet hogy jót kapsz de utána azon is simán kijöhet a pixelhiba. Új monitornál gyakoribbak a pixelhibák.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22118) Beri válasza Pécsi gyerek (#22115) üzenetére


Beri
addikt

Kapcsold ki a monitoron a DP/HDMI deep sleepet és próbáld újra. Szerintem nincs köze a drivernek ehhez.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22119) Pécsi gyerek válasza Beri (#22118) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az meg mi :DDD nincs is ilyen opció :F Amúgy idáig is gyári beállításokon ment,azért nem értem hogy ha egyszer visszaállítottam akkor mi a nyűgje :F

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#22120) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok! MST (Multi Stream Transport) ügyében kérnék segítséget.

Adott:
- ASUS DUAL-GTX1060-O6G (nvidia specification) videokártya, 2db Native DisplayPort 1.4 csatlakozóval
- Philips 346P1CRH monitor, 1db DisplayPort 1.4 (DP IN) és 1db DisplayPort (OUT)
- Dell U2412M monitor, 1db DisplayPort 1.2 (DP IN)

Ezeket szeretném a fenti sorrendben összekötve MST-ben használni.
Elvileg mind a két kábel 1.2 verziójú.

DP MST-ről azt olvastam a VESA oldalán, hogy az utolsó tagnak nem kell teljesítenie az MST feltételeit:

"...And while all monitors in the middle of the daisy chain need to be DisplayPort v1.2 daisy-chainable (since they need the DisplayPort output), the last monitor can be an older DP 1.1 monitor (which only has a DisplayPort input)."

Vagyis a DP MST lánc utolsó tagja lehet egy régebbi DP 1.1 monitor is. Az általam használt monitor pedig DP 1.2 csatlakozóval rendelkezik.

A Philips monitor leírásában (oldal alján a csillagozott szövegek között) csak ennyit találtam, ami idevonatkozik:

"Ha a monitor USB-C-vel csatlakozik, és a számítógép támogatja a
HBR3-at: az elsődleges monitoron az MST (többszörös adatfolyam-
átvitel) funkció a maximális 3440x1440-as (60 Hz mellett)
felbontással érhető el, a másodlagos monitoron 1920x1080-as (60
Hz mellett) felbontással. Ha szükséges, állítsa az elsődleges monitor
USB-beállítását a képernyőmenüben USB 2.0-ra az MST funkció
eléréséhez."

Ez ugye nem áll fent, mert nem USB-C-vel csatlakozom.

"Az MST funkció DisplayPorton keresztül történő használatához
mind az elsődleges, mind a másodlagos monitoron be kell állítani DPkimenet kiterjesztett üzemmódját a képernyőmenüben, és az
elsődleges és a másodlagos monitor maximális felbontása is csak
3440 x 1440 lehet 60 Hz mellett."

Ezt meg nem nagyon értem, hogy az utolsó monitoron (Dell U2412M) miért kellene beállítani a "DPkimenet kiterjesztett üzemmódját", hiszen elvileg ez ugyan olyan jelet kellene hogy kapjon, mintha direktbe a számítógépre kötném, ráadásul a Dell monitoron ilyet nem is lehet beállítani és ezt a fent idézett VESA szabvány sem írja elő.

A felhasználói kézikönyvben meg ez van még:

"• A DisplayPort multi-streaming használatához előbb mind az elsődleges, mind a másodlagos monitort “Kiterjesztett módra” kell állítani.
• A láncban lévő másodlagos monitornak támogatnia kell a DisplayPort multi-streaming funkciót, és a maximális támogatott felbontása 3440 x 1440@60Hz kell, hogy legyen."

Ez viszont nem stimmel a VESA szabvány idézett részével.
Akkor a Philips monitor által támogatott DP MST nem a VESA szabvány szerinti MST???

A gondom az, hogy ha a fenti leírás szerint összekötöm az eszközöket, akkor az utolsó tag (U2412M) nem kap semmilyen jelet.
A windows "képernyőbeállítások"-ban és az nvidia vezérlőpulton sem látszik ez a monitor és a monitornak még a (OSD) menüjét sem lehet elérni, de a készenléti jelző viszont világít.

Mi lehet a megfejtés???

Köszi, YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#22121) overgame


overgame
csendes tag

hello. Adott egy Asus pg27aq a videon lathato hibajelenseggel. Vajon mitol lehet? javitasat hol illetve milyen arban lehetne javittatni? :R koszi

(#22122) overgame válasza overgame (#22121) üzenetére


overgame
csendes tag

https://youtu.be/n0i_YxmnvUg

(#22123) peterez


peterez
csendes tag

Sziasztok, cégtől kaptam egy Asus Rog PG258q 240hz monitort.
Filmeknél, játékokban a sötét/fekete részek ilyen foltos, maszatos módon jelennek meg.
Mi lehet az oka ennek?
Ami eszembe jut, de lehet hülyeség, hogy nem a saját display port kábele van rátéve. Attól lehet ilyen a megjelenítés, vagy más oka lehet?

[ Szerkesztve ]

(#22124) Beri válasza Yogi Bear (#22120) üzenetére


Beri
addikt

A standard VESA szabvány szerint működnie kell. Kapcsolgasd ki-be sokszor (DP kapcsolat hajlamos nem feljönni elsőre, ha rosszkor van ki/be kapcsolva valamelyik elem), vagy méginkább: dugd közvetlenül a 1060-ba mindkét monitort. Van rajta elég port, kár ezzel szopni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22125) Beri válasza peterez (#22123) üzenetére


Beri
addikt

Az a baj, hogy nem tudom, mire gondolsz foltos, meg maszatos alatt, de ha lescreenshotolsz egy képet, azon nem fog látszani semmi, ha a monitor a hibás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22126) Yogi Bear válasza Beri (#22124) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Valószínűleg valóban a külön portra csatlakoztatás lenne a legegyszerűbb és fájdalommentesebb megoldás, de

- jó lenne csökkenteni a PC-nél a kábelek számát
- ha laptopot csatlakoztatok a monitorra, akkor automatikusan meg lenne a 2 monitorom
- ha már a monitor tud ilyet, akkor jó lenne, ha működne. :))
- egyébként meg szeretek ilyen problémákat megoldani, csak ebben elakadtam.

A furcsa az, hogy azóta beszéltem a Philips ügyfélszolgálattal és úgy tűnik, hogy ragaszkodnak a felhasználói kézikönyvben leírt feltételek teljesüléséhez (#22120), ami ellentmond a DP MST VESA általi specifikációjának. Mindenesetre továbbítják a kérdést egy technikushoz, aki remélhetőleg megválaszolja és kiderül, hogy ugyanarról beszélünk-e, mármint hogy a monitor által nyújtott MST szolgáltatás ugyanaz-e, mint a VESA által specifikált MST?

Addig is, ha valakinek van más ötlete, megoszthatná, hogy tanuljunk belőle.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#22127) Trebron09 válasza peterez (#22123) üzenetére


Trebron09
őstag

6bit + FRC-vel tudja a 8bitet a monitor azért vannak ilyen átmenetek.. ha zavar akkor vegyél egy natív 8 vagy 10 bites monitort (IPS, VA).

(#22121) overgame: Lehet túlmelegés vagy t-con hiba. Kisebb felbontáson is csinálja?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22128) overgame


overgame
csendes tag

azt hiszem ott 720p-n ment. Xboxra kotve ami 1080p ugyan ugy vagy csak idoszakosan jon elo. Hogyan lehetne orvosolni? szuksegem lenne ra nagyon :R

(#22129) penene


penene
őstag

Sziasztok,

tegnap jött meg az új Asus ROG P279QE monitorom.

Minden oké (backlight bleed számomra elfogadható mértékű), egy dolog fura, amire szeretnék rákérdezni, hátha ti tudjátok a választ (írtam az áruháznak is):
a monitor káva és a kép között van egy olyan 1-1,5 mm-es fekete sáv, vagyis a kép nem teljesen a káváig tart. Ez normális?
Nem láttam módot ezen változtatni.

Lőttem egy képet [kép] . :)

Nem mértem le centivel, hogy mennyi a képméret, csak valamiért valahogy furának tűnt, hogy van ott "kihasználatlan" terület.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#22130) Yogi Bear válasza Beri (#22124) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Kipróbáltam, de akkor sem működik, legalábbis nem az elvárható módon, ugyanis az elsődleges monitor (346P1C) meghatározatlan időközönként néhány másodpercre elfeketedik, mint amikor monitor konfigurációt váltok, de ezután sem látszik a másodlagos monitor sem a windowsban, sem az NVidia vezérlőpultban. Olyan, mintha néha-néha néhány pillanatra érzékelné a másodlagos monitort, de aztán mégsem látja.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#22131) Trebron09 válasza penene (#22129) üzenetére


Trebron09
őstag

[link] + előzményei.. ez ilyen. :) Marketing képeken persze nem fogják így mutatni, de oda is írják általában hogy csak szemléltetés a termékről.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22132) penene válasza Trebron09 (#22131) üzenetére


penene
őstag

Köszönöm, nem olvastam vissza a topikban, nem gondoltam, hogy ilyen sűrűn kérdeznek ilyen "butaságot". :D :R

Igazából nem volt semmilyen elvárásom, vagy érzem magam átverve, egyszerűen csak felmerült bennem, hogy ez biztos így akar-e lenni, mert furának tűnt a kihasználatlan terület. De ha nekik így volt jó gyártani, nekem így is jó, ha megmérném, biztos 27 colos az átmérő, de még az is lehet, hogy ebben meg csaltak, de nem érdekes, mert amúgy állat a monitor. :R

(#22133) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv szakik.
Egy problémám lenne, 20 év alatt még soha nem jártam igy , de egyszer mindent el kell kezdeni :))
Leesett és összetört a panel az [Acer Nitro VG240YPbiip] monitoromban. Működött még a baleset után, csak éppen volt egy folt meg egy repedés a bal felső sarokban. Felhivtam az ACER szervizt, tudtam hogy nem lesz garis, de gondoltam csak olcsóbb megjavítattni mint venni egy másikat. Hát nem, 44 ezer lenne a panel Áfával, a technikus munkadíja meg 15 ezer óránként.
Az 5 éves gari miatt még el is gondolkodtam volna, de a javított alkatreszekre eleve nincs annyi ha jól tudom, meg valami bűzlik dániában, mert a szervizben nem is hallottak az 5 évről, lehet csak az Acer shop vállal annyit.Szóval a gari mostanra már nem is érdekel :D Kíváncsi leszek majd 4 év múlva mennyi panaszt irnak a mostani vásárlók xD
Az a kérdésem hogy nincs e valakinek ötlete hogyan tudnék panelt szerezni bele okosban :)

(#22134) Valdez válasza Diniboy (#22133) üzenetére


Valdez
őstag

Tftcentralon is csak tippelnek, hogy ilyen: [link] panel lehet benne.

(#22135) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám amihez szeretnék egy kis segítséget kérni, mert kifogytam az ötletekből. Adott egy Samsung S24R350-es monitor. Amikor elindul a gép nem látok boot screen-t csak akkor kapok képet ha a win10 betölt és megjelenik a bejelentkezés oldal. Nem tudok belépni a biosba, mert nincs kép/jel. Ha nyomogatom az F2-t, hogy belépjen akkor nem tölt be a win, de a kép akkor is fekete marad. Egy másik Samsung monitorral ugyan úgy HDMI-vel minden rendben van, ha TV-re kötöm akkor is van boot screen. Ezzel a monitorral csinálja. Egy új RX570-es vga van a gépben ami egyébként rendesen teszi a dolgát. Minden driver a legújabb. Ha valakinek van bármilyen ötlete akkor azt szívesen venném.

Köszi

(#22136) Valdez válasza verti1 (#22135) üzenetére


Valdez
őstag

A monitor menüje bejön ilyenkor?

(#22137) Diniboy válasza Valdez (#22134) üzenetére


Diniboy
aktív tag

köszi :R
hát ez balszerencse ... benyelem a 80 ezres veszteséget és megy a kukába, vállalom a minimium 60 ezres javítást ( de inkább több) vagy kockáztatok még több pénzt egy nem is biztos panel megoldásért valami kínai cégtől és úgy megy a kukába :))
lehet túl jókedvűnek tűnök, de az idegeskedésen, meg a síráson már túl vagyok :D
első normális monitorom, az olcsóbbakkal sose volt baj, szinte karc nélkül túléltek jó pár évet.. az előzőt most adtam oda hétvégén ismerősnek , hétfőn összetörtem az újat- tipikus... végre elszánom magam hogy NA MOST AKKOR LEGYEN EGY JÓ -erre egy fél évet használhatom :D

(#22138) verti1 válasza Valdez (#22136) üzenetére


verti1
tag

Igen, azt elő tudom hívni.

(#22139) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb topikot, így itt megpróbálkozok vele. Van egy Samsung UE225000AW TV-m, amit HDMI-vel szeretnék monitorként felhasználni. Van egy olyan problémám, hogy a megjelenő tartalom, színek, szöveg elég "zanzásan" jelenik meg. Ad képet rendesen, viszont elég érdekesen adja vissza az összképet. Korábban már használtam hasonló TV-t monitornak, nem volt gond. Csatoltam egy képet ami bár nem adja vissza tökéletesen a problémámat, de nagyjából látni. Köszönöm ha esetleg van ötlet.

PSN ID: marquuard

(#22140) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Benq GW2780-as monitor ami két napja jött meg az Alza-ból. A saját hangszórói működnek, nyilván kisebb sokk a hangja, rádugva egy pc-s hangszóróval semmi, hang nem jön ki belőle. Átállítottam a menübe, hogy pc hang de semmi. Van valami ötletetek még, hogy mi lehet a baja?
A hangfalak természetesen jók mert pc-vel van hang.
Válaszokat előre is köszönöm :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#22141) mezis válasza V60 (#22140) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC-vel van kapcsolata a LineIN-en ? (14.oldal)

mezis

(#22142) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,
Beadta ma a derekét a Dell U2312HM monitorom (képernyő jobb oldala teljesen pixeles és zöld, bal oldal hibátlan, kikapcsolva sötét lila a kijelző jobb oldala). Mi baja lehet, javítható?

(#22143) dega


dega
újonc

Sziasztok!

A hibajelenség: A monitor pár óránként (4-5-6 óra) kikapcsol magától kb. 3 másodpercre, aztán vissza is kapcsol magától. Visszakapcsolás után a jobb felső sarokban a HDMI logó jelenik meg. Nem próbáltam ki, de gondolom ez a jelenség lenne, ha működés közben kihúznám és visszadugnám a HDMI kábelt.
Egyéb hibajelenség (felpörög a gép, visszaesik az FPS, stb.) nem tapasztalható.
Egyszer már cseréltem HDMI kábelt, az nem oldotta meg a problémát. DVI-vel még nem próbáltam.

Hardver:
LG 24MP58VQ-P IPS monitor
Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR4 2666MHz memóra
Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 STRIXGTX1050TI-4G-GAMING videokártya
Asrock AB350 Pro4 alaplap
AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOXprocesszor
FSP 450W HEXA 85+ tápegység
Cooler Master MasterBox Lite 5 Window MCWL5S3-KANN-01 számítógép ház

Első körben mire tippelnétek? Monitor, táp, esetleg videokártya?

Köszönöm a segítséget!

(#22144) Vertigo18 válasza dega (#22143) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kicsit korábban írtam ugyanilyen problémáról,nekem akkor videokártya hiba volt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22145) V60 válasza mezis (#22141) üzenetére


V60
aktív tag

Szia. Nem pc-re dugtam hanem közvetlenül egy pc-s hangfalra. A monitor egy septobox-al van összekötve amin jön a TV műsor HDMI-n keresztül. Az előző monitoron ilyen gond nem volt / PEAQ 27" /.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#22146) mezis válasza V60 (#22145) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek szerint a mostani monitorod csak a külön érkező analóg hangot továbbítaná a fejhallgató kimenetre ?
Fejhallgatóval próbáltad ?

mezis

(#22147) gwerner93


gwerner93
csendes tag

Sziasztok!

Lecseréltem a monitorom. A régivel gond nélkül működött a windowsba beállított idő utáni monitor kikapcsolás. Az új monitorral sajnos nem működik. AOC 27G2G4 a monitor típusa. A régi DVI-val csatlakozott, az új DP-val. Fennt van a monitor AOC G-MENU szoftver is, azon is beállítottam azonos időtt (próbához 1 percet) a windowsosssal, de így se kapcsolja ki magát a monitor ha nem használom a gépet pár percig.

Segítséget előre is köszönöm.

(#22148) dega válasza Vertigo18 (#22144) üzenetére


dega
újonc

Hogy derült ki? Hogyan tudnám kideríteni, tesztelni, hogy a videokártya hibás-e?

(#22149) Vertigo18 válasza dega (#22148) üzenetére


Vertigo18
addikt

Másik videókártya...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22150) R.levente


R.levente
csendes újonc

Szisztok!
Egyenlőre nem találtam jobb helyet úgy hogy ha nem baj ide írom. Nos vettem egy pc-t, és d-sub kábellel egyáltalán nem ad képet monitorra, van itthon 2 új tv és azoknál is hdmi kábellel csak az egyiknél ad képet azt is úgy ha a hdmi kábel pc felőli oldalánál egy bizonyos szögben tartom a csatlakozót a gépnél. Mi lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.