Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22601) szeleskert válasza Bigmasterl (#22580) üzenetére


szeleskert
újonc

Szia! Igen ez normális, nekem és kb ekkora az Acer monitoromon.

(#22602) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell 2340L monitorom, ami mostanában elkezdett ilyeneket csinálni:

Ilyen minták villognak rajta össze-vissza, aztán egyszer csak abbahagyja. 2 monitor van használva, a monitor végén megcseréltem a hdmi kábeleket. Ez lehet monitor hiba, vagy inkább vga?

(#22603) b.kov válasza Beri (#22599) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszönöm, közben sikerült megoldani. Pont így. :R

(#22604) Joezyka válasza mezis (#22600) üzenetére


Joezyka
senior tag

Fentebb írtam, hogy laptoppal kipróbáltam, és azzal nem volt semmi baja.
Így valóban a VGA/PC vagy SW probléma lesz.
Kezdek szerintem egy W10 újrarakással (csak az ESS licenszemet akkor elvesztem :'( )

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#22605) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Vettem egy tévét, amit kijelzőként használok. Az előző tévéhez képest valahogy zavaróan mások a színek, mintha fárasztaná a szememet. Próbáltam lejjebb venni a fényerőt, kontrasztot, gammát, de nem tudom igazából, mi okozza a problémát.

Olyan, mintha a szöveg körül halvány fehér körvonal lenne, ezért erősen fénylőnek érzékelem. Próbáltam telóval lefotózni.

Van tippetek esetleg, hogy mit kellene beállítanom?

(#22606) mezis válasza Apollo17hu (#22605) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A PC-n natív felbontást és a TV menüben valami olyasmit, hogy ez most nem TV műsor, itt most "faltól falig" jelenítse meg a képet.

mezis

(#22607) miczo válasza Apollo17hu (#22605) üzenetére


miczo
tag

Az élesítést vedd vissza addig amíg a fehér körvonal el nem tünik!
Ahogy látom valami pixel simítás is be van kapcsolva, ami felesleges, mert a win vagy linux is csinál antialiasing-ot a szövegen. A tv jóval nagyobb felbontásúnak tünik, mint a ráadott jel, ahogy mezis is írta, érdemes lenne natívban használni, ha bírja a videokarid (pl. 4k?).
Az oprendszer által adott scalinggel még mindig tudsz játszani, ha kicsik a betűk. A lényeg, hogy ne a tv-re bízd ezek megoldását.

(#22608) Apollo17hu válasza mezis (#22606) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Eddig egy 40"-os Samsung tévét használtam kijelzőként. Ezt cseréltem most egy 43"-os Hisense-re. Windowsban a legmagasabb (1920 x 1080) felbontásra jelzi, hogy "ajánlott", hagyjam ezen? A szöveg, alkalmazások és más elemek méreténél pedig 150%-ot javasol, de az sztem már túl nagy lenne. Mondjuk 100% és 150%-on is ugyanúgy "világítanak" a betűk.

@miczo: Nincs külön videokártyám (alaplapra integrált). Megpróbálok játszani azokkal a beállításokkal, amiket javasoltatok.

Köszönöm!

(#22609) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#22608) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Végül nem állítottam semmit, csak a "Standard" módot "Mozi nappal" módra. Még a "Mozi éjjel" lenne nézhető, csak az kicsit kevesebb fényt használ. A "Dinamikus" és a "Sport" mód is ugyanúgy kifolyatja a szemem.

(#22610) mezis válasza Apollo17hu (#22609) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik Hisense ?

Ahogy már fórumtárs is írta, ha 4k felbontású (4k méret: 4096 x 3072 (UHD: 3840 x 2160) ? :F )a TV-d, akkor a PC-től ugyanolyan felbontású képpel lesz az igazi. Egyébként csak valamilyen "maszatolássa" jelenik meg a kép.

mezis

(#22611) Apollo17hu válasza mezis (#22610) üzenetére


Apollo17hu
őstag

43A7100F UHD, de hogy tudok Windowsban ekkora felbontast elocsalogatni? A listaban 1920x1080 a legnagyobb.

(#22612) miczo válasza Apollo17hu (#22611) üzenetére


miczo
tag

Ha a prociban lévö videókártyát használod, akkor alaplap és kimenet függö is hogy milyen felbontás a maximum. DP-n és HDMI-n fogja tudni a legmagasabbat, VGA-n max 2048x1536 fog kijönni. Ha gen3..4 körüli procid/alaplapod van ott 1920x1080 a limit HDMI-n is. Szóval nézd meg az processzorod/alaplapod leírásában, hogy milyen kimeneten, mekkora felbontást támogat.

Fényerö: TV-t távolabbról néznek (és általában világosabb környezetben is), mint monitort, a sport és dinamikus módokban szinte biztos, hogy sok lesz a fényerö, magas a kontraszt. Monitorként szinte az összes képparamétert alapon, vagy ahhoz közel kell hagyni, "képjavító" funkciókat kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#22613) mezis válasza Apollo17hu (#22611) üzenetére


mezis
nagyúr

Video kártyával. Olyannal, amelyik tud 3840 x 2160-as felbontást.

mezis

(#22614) Apollo17hu válasza miczo (#22612) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszonom a fejtagitast, nagyon hasznos dolgokat irtal. HDMI-vel kotottem oket ossze, de egy basic 5 eves konfigom van, valoszinuleg ennyi a max., amit tud (nem vagyok otthon, most nem tudom ellenorizni). Mar azzal, amit javasoltatok, nagyot sikerult javitani. :R

(#22615) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok.
Ezzel a hibával érdemes megpróbálni cseréltetni a monitort? A bal szélen van valami szennyeződés belül. Hajszálnak nézem meg por is talán. :F AOC Q3279VWFD8 a típusa.

:R

[ Szerkesztve ]

(#22616) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van egy Samsung LC27F390FHUXEN monitorom.
Egy ideje azt csinálja, hogy pár perces használat után lecsökkenti a fényerőt, de most már a képernyő is kikapcsolgat pár másodpercre.
Külső tápos.
Monitor vagy táp hiba?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#22617) miczo válasza ETOM (#22615) üzenetére


miczo
tag

Ha garis, akkor mindenképp rákérdeznék. Az gyártási hiba, ha szennyezödés van a panelban.

Pont ez a tipusú monitorom van. :) Már szedtem szét (a fix lábat eltávolítottam, mert magas volt), a panel elég korrekt módon szerelt, egy fémkeretben van, ami jó, mert megvéd az ilyen szennyezödéstöl (apró bogár, szösz, por). Viszont ha már benn van, az házilag szinte lehetetlen javítani. Még ha szét is tudod szedni, nincs elég tiszta környezeted hozzá, hogy ne vigyél be még többet.

(#22618) ETOM válasza miczo (#22617) üzenetére


ETOM
addikt

Igen garis még. Pár hónapja vettem akkor nem tűnt fel vagy később "rázkódott" le passz.
Mióta feltűnt persze mindig odanézek.. :DDD Rákérdezek mindenképp. :R

[ Szerkesztve ]

(#22619) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Acer Predator XB253QGXbmiiprzx monitort. Nem tudok belépni a BIOS-ba. Kiírja, hogy nincs jel és kikapcsol és csak a Windows indulásánál kel életre. A régi monitorom is rá van dugva a gépre (még), azon betölt a BIOS. Lehet ezt orvosolni?

(#22620) lalakov válasza lalakov (#22619) üzenetére


lalakov
senior tag

Bezavart a multi monitor. Ha lehúzom a régit, akkor az újon is betölt a BIOS. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem mindkettőn vagy az elsődlegesen tölti be.

(#22621) vitya81


vitya81
tag

Üdv!

Adott egy Acer Nitro VG240YP monitor. PC leállítása után nem akar stand by állapotban maradni. kb. 5 mp teljes elsötétedés után bekapcsol, és várja a jelet a VGA-tól. Miért? Ez egy ilyen típus, hogy állandóan ki/be kapcsolgatni kell gép indításnál, leállításnál, vagy van valami megoldás, beállítási lehetőség, hogy alvó módban maradjon míg a számítógép újra el nem lesz indítva? Eléggé zavar a probléma, nem akarok állandóan azzal foglalkozni, hogy ki/be kapcsolgassam. Ráadásul ha a gépet előbb indítom, minthogy a monitort bekapcsolnám egyszerűen nem akar jelet 'fogni'. "No Signal", és váltogat DP, HDMI bemenet között, a jelet keresve. Amennyiben a monitort előbb kapcsolom, és utána a PC-t, akkor minden rendben, megtalálja a jelet, megjeleníti a képet.
A monitor beállításainál fixen a Display Port van beállítva bemenetnek. Mást nem találtam, ami megoldaná ezt a 2 problémát.
Valaki használ ugyanilyen típust, vagy ezt a márkát? Mik a tapasztalatok? Tényleg ennyire f.s a működése? Egyébként minden oké lenne vele, elégedett vagyok, de ez nagyon bosszantó hiba.

Köszönöm. Viktor

(#22622) kafa


kafa
friss újonc

Sziasztok.biztos volt már válasz erre a hibára - de kéne egy kis segitség. Gforce vidikártya...legujabb compatibilis illesztőprogrammal,játékok közben rendben minden de álltalába akkor észrevehetőbb a képhiba ha jobb vagy bal irányú mozgást csinálok játékokban,mindha hullámozna a képenrnyő mozgás közben. remélem tud valaki segiteni :/

(#22623) miczo válasza vitya81 (#22621) üzenetére


miczo
tag

Workaround: kapcsolós elosztó, benne a gép és a monitor. Amikor felkapcsolod az elosztót utána 2sec és mehet a gép is. Gép leállítás után lenyomod az elosztót (monitort sose kapcsolod ki a saját kapcsolójával). A monitoron állítsd fixre a bemenetet, ne legyen automatikus váltás.

(#22624) miczo válasza kafa (#22622) üzenetére


miczo
tag

A leírásodból olyan, mintha a monitor es a videókari nem szinkronizálna. Freesync vagy hasonló funkció nincs bekapcsolva? A videokari azon a frekin megy, amit a monitor is támogat?

(#22625) kafa


kafa
friss újonc

10 éve már ugyanaz a monitor és vidikártya megy :) 60 hercen megy mindkettő,probáltam elöző verziokat feltenni a vidikártya driveréböl,de a jelenség még fennál,gondolom valami update hiba amihez sajna nem konyitok :/

(#22626) miczo válasza kafa (#22625) üzenetére


miczo
tag

A könnyen lehet. Próbáld ki linux alatt, ott más a driver. Ha egy ablakot húzol a desktopon, nem szabad hogy a függőleges vonalakon bármi szakadozás legyen mozgás közben.

(#22627) kafa


kafa
friss újonc

kipróbálom :) igazából vízszintesen vannak eltorzulások,hasonloan mindha netes játéknál például nemjo az fps. bevallom win 7-est használok :)

(#22628) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell E2420H monitor DP és VGA porttal, és egy pc, msi 1030 aero itx HDMI és SL-DVI-D kimenettel. Az létezhet, hogy nem ad képet egy HDMI-DP kábellel? Mi lehet a bsk, a kábel, driver? Win 10 az op

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

(#22629) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, valaki próbálta már ezeket a display port-vga kábeleket?
Van egy egész jó fullhd/60hz 22col samsung monitor amit használnék, de csak vga csatija van. Pedig nem olyan régi, teljesen hibátlan szép képe van.

Egy gembird márkájút néztem ki.

Az érdekelne hogy a képminőség/ lag rosszabb lesz, vagy vga szint?

(#22630) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Próbáltam végigolvasni a topicot, displayport energiagazdalkodassal kapcsolatban, de nem lettem okosabb.
Van egy monitorom, ASUS PROART PA278QV, amit displayport kábellel hajtok meg, egy Gigabyte Nvidia 1060 kártyáról.
HDMI sajnos nem opció, mert egyfelől abból csak 1db van, és abba a TV van dugva, másrészt akkor a Freesync nem működik.
A displayport energiagazdalkodassal viszont az a problémám, hogy 10 perc után a képernyővédő lekapcsolja a monitort, látszólag elmegy sleep módba, de utána azonnal fel is éled, megy a háttér világítása, csak természetesen kép nincs rajta.
Ezzel lehet valamit kezdeni, hogy rendesen sleep módban maradjon?
Csak akkor alszik be megfelelően, ha a gép is elalszik.

(#22631) miczo


miczo
tag

Egy kis monitorszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#22632) Trebron09 válasza miczo (#22631) üzenetére


Trebron09
őstag

Tied az oldal? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22633) miczo válasza Trebron09 (#22632) üzenetére


miczo
tag

:) Dehogy, csak fenn vagyok a levlistáján.
Érdekes retró fazon, tetszik a kitartása és az alapossága. :D

[ Szerkesztve ]

(#22634) carlos78


carlos78
csendes tag

Sziasztok
Dell lcd monitor (hdmi div csati)
Fekete képernyö felvillano helyes képpel
Vezeték vagy monitorcsati gond szokott lenni gyakrabban?
Nincs itthon másik vezetékem.. vegyek vagy cseréljem a csatit a monitorban? 🤔
Vagy más gond?..
Köszi

(#22635) mezis válasza carlos78 (#22634) üzenetére


mezis
nagyúr

LED-es vagy CCFL csöves a háttérvilágítása ?

mezis

(#22636) mcs


mcs
veterán

Van itt olyasvalaki, akinek LG 24MP59G Freesync monitorral és GeForce kártyával gond nélkül működik a G-Sync kompatibilis mód? Nálam néha elmegy a kép és törik a képkocka is az alábbi Displayport kábellel: [link]
Korábban RTX 2060al is voltak gondok, nem csak most a GTX 1660 Superrel.

[ Szerkesztve ]

(#22637) carlos78 válasza mezis (#22635) üzenetére


carlos78
csendes tag

Ledes

(#22639) mezis válasza carlos78 (#22637) üzenetére


mezis
nagyúr

A tápegység a leggyanúsabb.

mezis

(#22640) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok! Van egy ilyen hibás monitorom: https://kepkuldes.com/image/fRp3g egyik napról a másikra elszallt a kép róla. Azóta bekapcsol kb egy másodpercre. Zöld az allapotjelzoled aztán újra piros és kikapcsol. Hol lehet a gond? Jó kis monitor műhelybe nem akarom kidobni ha javítható.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#22641) Zaja2 válasza Zaja2 (#22640) üzenetére


Zaja2
senior tag

https://kepkuldes.com/image/fRpFcq

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#22642) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

Van egy LG 23EA63V monitor ami bekapcsoláskor, alvó módból visszahozatalkor így néz ki, szép lila hangyákat mutat:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Néhány ki/bekapcsolás után megjön a kép és működik gond nélkül. A következő bekapcsolásig (néha azt csinálja, hogy a képernyő egyik fele jó, a másik, egy vonallal elválasztva, homályos). Cseréltem HDMI kábelt, de nem javított a helyzeten.
Mi lehet ennek az oka?

Előre is kössz!
Haja

[ Szerkesztve ]

(#22643) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

AOC 24G2U :W :W
A bleedet meg az ips glow-t még elviselném, de szerencsére délután megjelent egy halott pixel... ennyi már elegendő hogy foglalkozzanak vele gariban?

Előre is köszi.

Galaxy S23 256GB Cream

(#22644) TPimi


TPimi
csendes tag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy LG 29ub67-b monitort. Be akartam állítani 75Hz-esre, mivel tudtommal a monitor 75Hz-es. Drivert újratelepítettem de még mindig 60Hz-et lehetett beállítani. Ezután "egyedi felbontást" hoztam létre ahol beállítottam a 75Hz-et ami ment is gond nélkül, de egy üzenetet dobott fel a monitor miszerint 60Hz az ajánlott érték, nem a 75Hz.
A kérdésem az lenne, hogy van annak valami negatív hatása ha mégis 75Hz-es képfrissítéssel használom a monitort?

Egy másik kérdésem lenne hogy ez glow, vagy valami más? Idővel javulhat, eltünhet? Lehet kezdeni vele valamit?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#22645) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Van egy Asus TUF VG27AQ monitorom és egy RX 5700 XT videókártyám.
Olyan érzésem van, minta villódzna vagy vibrálna a képernyő, "furcsa érzés" nézni a monitort. Driver a legújabb, monitoron és a videókártyán is minden default-ra visszaállítva, display porttal.

Készítettem videót a kijelzőről, nem tudom mennyire hasznos. Legalább azt tudom, hogy "HZ-ben" nem villog: https://www.youtube.com/watch?v=T8_2qJ4TWRs

(#22646) ElektrikusDE válasza TPimi (#22644) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A 75 Hz nem fog ártani a monitornak.

Viszont a kijelző hiba nem fog javulni.

Sajnos csak kijelző cserével orvosolható.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22647) Simivok válasza Simivok (#22643) üzenetére


Simivok
senior tag

valaki?

Galaxy S23 256GB Cream

(#22648) ElektrikusDE válasza Simivok (#22647) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Alapesetben egy pixelhiba nem számít hibának! (sajnos)

DE úgy tudom, hogy az AOC 0 hibás pixel politikával rendelkezik a vásárlástól számított 3 évig. (Viszont ez Europára nem vonatkozik)

Furcsa kettősség!

Beszélj erről az eladóval!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22649) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#22648) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

[link] USA és Canada!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22650) Simivok válasza ElektrikusDE (#22648) üzenetére


Simivok
senior tag

Szia,

közben megjavult az a hibás pixel, ez tök érdekes...

Galaxy S23 256GB Cream

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.