Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22801) _Balee_


_Balee_
aktív tag

Üdv,

Két monitort (LG 34GN850-B, LG 27GL850-B) szeretnék egy-egy display port kábellel csatlakozni egy VGA-hoz (RTX 3080), de sajnos az LG 27GL850-B nem működik, nem ad képet. HDMI-vel csatlkoztatva (a másik persze DP kábellel) működik. Mi lehet a gond?

Rájöttem, szar a kábel, amit vettem (vagyis rámsóztak, hogy ez bizony jó lesz), csak 1080p-t tud a 2560x1440p-t nem. Milyen kábelt vegyek (3m-es kell), hogy vigye a 1440p-t? Köszi.

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#22802) _Balee_ válasza _Balee_ (#22801) üzenetére


_Balee_
aktív tag

1.4-es kábel kell igaz?

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#22803) zolnagy válasza aradebil2 (#22798) üzenetére


zolnagy
őstag

Azon használom (FHD 75 Hz) Ha AMD van, akkor Adrenalin alatt beállítható. Valószínű más gyártónál is beállítható a meghajtó programnál. De ha nem, akkor CRU-t szokták itt ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#22804) aradebil2 válasza zolnagy (#22803) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hmm, sem a Windows, sem az NVidia Control panel nem mutatja a 75 Hz-t. Jövőhéten új gép lesz rákötve, majd akkor megpróbálom újra

(#22805) zolnagy válasza aradebil2 (#22804) üzenetére


zolnagy
őstag

Alapból nem lesz ott. Radeonnál úgy van, hogy előszőr Adrenalin alatt egyedi felbontást kell létrehozni, amit utána már látsz a Windows beállításoknál és ki tudod választani. Itt: [kép]
Nvidia Control panelnél nem tudom, talán itt segít vki, akinek az van (vagy CRU-t próbáld meg: [link] ).

[ Szerkesztve ]

(#22806) aradebil2 válasza zolnagy (#22805) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszi szépen, Nvidia-nál is létre lehet hozni egyedi felbontást, és engedte :C :R

(#22807) zolnagy válasza aradebil2 (#22806) üzenetére


zolnagy
őstag

Szuper! :)

(#22808) grozad


grozad
csendes tag

Sziasztok!

A következő jelenség okának feltárásában és elhárításában szeretném kérni a segítségeteket:

Adott két Dell P2419H típusú monitor, melyeket nem egyszerre vettem.

Az utólag vásárolt példányt rákötve a gépre (mindkettő display porttal) azt tapasztaltam, hogy a képernyő színe kissé pirosas árnyalatú az előzőleg vásárolthoz képest. Gondoltam, ennek az lehet az oka, hogy nincs két egyforma monitor, nem egy műszakban gyártották őket, stb. Megpróbáltam "kalibrálni" a Windows beállításaiban, egy fokkal jobb lett a helyzet, de természetesen nem lett olyan a kép, mint az előzőleg vásárolt monitoron.

Itt jön a csavar!

Tegnap, ahogy először bekapcsoltam a gépet, az utólag vásárolt monitor "megokosodott", és ugyanolyan képet adott, mint az első! (nem módosítottam semmilyen beállítást sem előzőleg, sem szoftveresen, sem a monitoron)

Néhány óra múlva kikapcsoltam a gépet, és miután visszakapcsoltam, újra pirosas árnyalatú volt a kép. Aztán újra ki-bekapcs, és megint "megokosodott", az elsőként vásárolt monitorral megegyező képet adott.

A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan lehetőség, hogy ne csak random legyen egyforma a két monitor képe (szín kontraszt, fényerő, szempontjából), hanem állandosuljon az állapot? :D

Köszi,
Dávid

(#22809) mezis válasza grozad (#22808) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Windows-t vissza alap beállításra és a monitor saját menüjével ?

mezis

(#22810) ElektrikusDE válasza aradebil2 (#22798) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Több infó:

Tehát Full HD-ban csak 60 Hz!

[link]

Ui:

Ez a hivatalos adat, az én monitorom is többet tud mint amit a gyártó megadott... :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22811) aradebil2 válasza ElektrikusDE (#22810) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszi, FullHD-ban engedte a 75 Hz-t :D

(#22812) ElektrikusDE válasza aradebil2 (#22811) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem mindenki ilyen szerencsés... :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22813) zolnagy válasza ElektrikusDE (#22812) üzenetére


zolnagy
őstag

Sztem ez nem szerencse kérdése. Ez a panel tudja a 75 Hz-t, csak a gyári beállítás nem engedi. Nekem is ilyen monitorom van és 75 Hz-n használom, ezért írtam le neki, hogyan tudja beállítani.

(#22814) ElektrikusDE válasza zolnagy (#22813) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A szerencsét úgy értettem, hogy nem minden monitornál működik a gyárinál nagyobb felbontás.

Ennél a típusnál igen, másik típusnál meg valószínűleg nem.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22815) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#22814) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem felbontást, hanem frissítési frekvenciát akartam írni...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#22816) zolnagy válasza ElektrikusDE (#22815) üzenetére


zolnagy
őstag

Ja úgy akkor OK.
Mert konkrétan ez a Dell tudja. Más típus kétséges persze. Nyilván ha másra is van több pozitív tapasztalat, akkor ki lehet próbálni. De ha nincs sztem akkor is. Legfeljebb ha nem tudja megjeleníteni, akkor pár mp után visszaáll a korábbira a windows beállítás, tehát nincs kockázat.

(#22817) zolnagy


zolnagy
őstag

Beszéltünk tegnap és korábban is a Dell P2419H-ról és a 75 Hz-ről.
Most feltűnt egy dolog. Ha 75 Hz-re állítom, akkor a win 6 bitet ír színmélységre, míg 60 Hz-nél 8 bitet.
Van ennek realitása, hogy csökken így a színmélység, illetve vmi műszaki magyarázata?
Erre gondolok:

(#22818) mezis válasza zolnagy (#22817) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt meg nézzed! :D

mezis

(#22819) zolnagy válasza mezis (#22818) üzenetére


zolnagy
őstag

Megnéztem, ez egy teszt. Szabad szemmel nem láttam különbséget 75 Hz és 60 Hz között.
De lehet, hogy az én szemem már nem olyan jó.
Most akkor van magyarázat a win 6 bit vs 8 bit kijelzésre?

(#22820) mezis válasza zolnagy (#22819) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Vagyis aki nem lát közötte különbséget, annak annak mindegy.
Aztán bizonyára vannak, akik látnak különbséget. Nekik nem mindegy.
Talán a celluloid filmek esetében volt a 25képkocka másodpercenként.
De így vibrált, villódzott. Megoldás: Nem, nem 50képkocka. Az drága lett volna.
Egy képkockán belül még egy takarás (villanás). Így már nem is vibrál.

Megtörtént eset: kicsi gyerek az utolsó két falatnál tart, de uborkából (nagyon szerette) már csak egy falat volt a tányérján. Bejelentette, hogy kevés az uborka. Az anyja nem a spájzba szaladt, hanem kettévágta az uborkát. Így már jó volt, be tudta fejezni az ebédjét. :D

mezis

(#22821) zolnagy válasza mezis (#22820) üzenetére


zolnagy
őstag

Aham, értem. Köszi! :C

(#22823) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Pár napja tapasztalatom a következő problémát,

2 monitort használok,
144 hz-es AOC 2590 G4
75 Hz-es LG MP59G

A 144 hz-es monitorton a játékok alatt mozgásnál képremegést, képszakadást tapasztalok. Elég idegesítő. Ha áthúzom a másik LG-s kijelzőre semmi ilyet nem tapasztalok.

Filmnézésnél és böngészésnél nem tapasztalok ilyet.

Tippeket kérnék szépen, hogy mit probáljak ki.

Köszi a segítséget.

Dr. Student

(#22824) mezis válasza zsolt667 (#22822) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Tápegységet érdemes megnézni.

mezis

(#22825) mate182 válasza Teasüti (#22792) üzenetére


mate182
tag

Szia!

Overscan: Minden pixelt kifizettem, nem fogok overscanelni, mert kétségeim vannak egy 230K monitornál. Eleve miért kellene kétségeim legyenek?! Áh tudom, vonok is egy párhuzamot. Ha bemegyek a Bárdiba és veszek egy alkatrészt általában a 2.-3. csere darab olyan amit esetleg be is raknék és be is rakom a kocsiba, mert nem mérethibás vagy eleve rossz MÁR a polcról levéve, minőségi problémából adódóan. Mind1, hogy Valeo vagy SKF/Bosch. Nonszensz, abszurd. Látszat megoldás.

HDMI: 2 laptopon is ugyan azt csinálja. Megy a tükrözés. 2 különféle HDMI kábellel is.

Na de nem engedtem ám el a dolgot ilyen könnyen, ugyanis a hétvégén neki estem, le is írom ide az eset tanulmányt és a konklúziót.

1. Jelenség: Kapcsolat: Displayport 1.4
-Alsó pixel sort feltükrözi a felső pixel sorra. Amit letükröz alulról és sárgán világít/villog, azt már zölden tükrözi fent. (Tálca parancsikon pld.) Aláhúzás, szöveg, bármi lent az fent megjelenik [Tálca tükör]
- A kurzort az alsó tartományban mozgatva, letükrözi, le vetíti ugyan csak a felső pixelsorra. [Kurzor tükör]
-Felső 1-2 pixelsorban változóan, hogy ablakot, játékot, programot megnyitva/elindítva minimális "alig észrevehető" zöldes/fehéres villodzás/flickering látható, teljes szélességben néhol meg-meg szakadva. [Flicker]
- black equalizer növelésére a Flicker és a zöld tükör "erősödik"/erőteljesebb, jobban láthatóbb/észrevehetőbb.

2. Megoldás, probléma keresése, hiba feltárása:

- Overscan: Kapcsolat: DP 1.4
- 1 pixelsors zsugorítás: [Tálca tükör], [Kurzor tükör] Megszűnt. [Flicker] Látható.
- több pixelsoros, teljes zsugorítás: [Tálca tükör], [Kurzor tükör] Megszűnt. [Flicker] Látható.
- HDMI kapcsolat:
- Idegen laptoppal össze kötve (2 különböző) HDMI (2 különböző) kábelen keresztül ugyan azokat az anomáliákat produkálja: [Tálca tükör], [Kurzor tükör] Amit nem tudtunk kipróbálni pl. játékban a [Flicker] De valószínű ott is produkálja, ha 3/2-t produkál. Sajnos itt nem volt dedikált GPU így nincs overscan-re lehetőség.

3. Konklúzió:

Nem tudom eldönteni, hogy ez a monitor "ilyen", így jelenik/jelenít meg, túl nagy a 32" nem megfelelő a rendszernek, avagy ennek a monitornak ez a jellegzetessége stb.
- Videó kártyát kizártuk, mert 3 különböző gép, 3 különböző kábellel nem fogja ugyan azokat az anomáliákat ugyan úgy produkálni, ez szerintem értelem szerű.
- A monitor kijelzőjét sem tudom már okolni, mert RGB teszten különböző színeknél nem láttam problémát, de mondanom sem kell, hogy már a nagyító is elő került. Bár ebben még azért vannak kétségeim. Nem merem 100% állítani

4. Kérdések amik maradtak:
- A tükör amit sárgáról zöldre tükröz, miért van ? Miért lesz zöld? (Attól független, hogy overscan látszat megoldja, de nem győzöm hangsúlyozni, miért kéne overscaneleni egy vatta új monitort amit azért vettem, hogy teljes terjedelmében használjam.)
- Miért tükröz ha teljes terjedelmében szeretném használni?
- Overscan után a flicker miért marad meg? Pontosabban miért van flicker minden felső 1-2 sávon, (1 pixeles zsugorítás vagy 20 pixeles zsugorítás után is) ámbár ez változó, hogy futó programoknál melyiknél jön elő. (Ezt még megfigyelem)

Egyelőre ezeket tapasztaltam. Folytatom a megfigyelést és updatelek.

[ Szerkesztve ]

Per mare, per terram

(#22826) mezis válasza mate182 (#22825) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Itt csak csupa szépet, jót írnak. Garanciáztatásnál jól jöhet...

mezis

(#22827) magellaner válasza mate182 (#22825) üzenetére


magellaner
tag

Ha esetleg videot tudsz a hibáról csinálni kivancsi lennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#22828) grozad válasza mezis (#22809) üzenetére


grozad
csendes tag

Szia!

Nem tapasztaltam sajnos változást. :(

(#22829) mate182 válasza mezis (#22826) üzenetére


mate182
tag

XDDDDDDDDDDD ................. szerintem hagyjuk ezeket a cikkeket. Nem szabad már ezeknek hinni,.

Becsáráztam rendesen ezzel a monitorral. Csak az a baj amit én látok azt majd a "szervíz" nem akarja látni.

Problémám: Az összes hivatalos Samsung szerviz tőlem 100+ km-re található. Így egyelőre még nem volt se időm se energiám "elugrani" megmutatni. Mivel pluszban még be is kell csomagolnom, védeni minden elől, ha szállítani akarom, hisz ha nem akarják kicserélni nem szeretném ha valami baja lenne... gyalázat.

Samsung szerviz: Problémáját továbbítottuk a technikusunknak amint van érdemben előre lépés, válaszolunk. Írta egy mit sem sejtő, teljesen dilettáns hölgyike akinek semmilyen szakmai rálátása

Nem vagyok ám előrébb. Senki nem látott még ilyet, én meg nem akarom elhinni.

Azonnal nyomom ide fel a videót amint lesz mivel megörökíteni....

[ Szerkesztve ]

Per mare, per terram

(#22831) mezis válasza mate182 (#22829) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem is Neked gondoltam a cikket, hanem a szervizhez, amikor elkezdik a dumát arról, hogy bizony az a játékprogram...., de bezzeg a tesztképekkel milyen gyönyörű.
A PC-t is csomagold be, mert nem biztos, hogy nekik lesz tesztre alkalmas.

Tesztek: sokszor látható, hogy "támogatott" volt a cikk.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#22833) miczo válasza zsolt667 (#22832) üzenetére


miczo
tag

Ha azt a külső karcos fóliát leszeded, onnantól nem lesz látható kép a monitoron, mert az a polár szűrő is egyben. Rá van ragasztva az LCD-re. Persze polarizációs szemüveggel látszana a kép, de gondolom nem így akarod használni. A diffúzor lapot akkor érdemes cserélni, ha mondjuk beázott és foltos. Semmire nem mégy vele ha megfordítod, az egy matt fólia. Esetedben nem a diffúzornak lehet baja, hanem az ütések miatt az lcd panel sérült, azt ezzel a módszerrel nem tudod javítani.

Ha még nem szedtél szét (javítottál) ilyet, akkor nem javaslom, hogy szétbontsd a panelt. Utána tele lesz porral, szösszel, amit akkor fogsz látni amikor bekapcsoltad.

[ Szerkesztve ]

(#22834) Trebron09 válasza zsolt667 (#22832) üzenetére


Trebron09
őstag

A másik monitornak amúgy a búgáson kívül mi a baja?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22835) mate182 válasza mezis (#22831) üzenetére


mate182
tag

Persze, gondoltam. Én ezt a támogatott hókusz-pókuszt nevettem ki. Azt se hiszem már el amit kérdeznek.
Ha tudnád: Vettem egy vezeték nélküli Razer egeret. Tegnapi nap a 3.-at küldtem vissza elállással annyira borzalmas. Gondolná az ember nagy név, premium minőség.

Persze, sehol semmi...

Per mare, per terram

(#22837) Trebron09 válasza zsolt667 (#22836) üzenetére


Trebron09
őstag

Lehet túlmelegedés is, tudsz videót felrakni róla?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22839) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok,
Van egy LG 34GK950 monitorom, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Leszámítva egy dolgot, ami nem hagy nyugodni azóta sem. De nem tudom, hogy normális vagy nem...

Fényképezni is elég nehéz ezt a jelenséget.
- A monitoron amíg minden statikus tökéletesen jelenik meg. Nem látni semmilyen különleges jelenséget.
- Amint bármilyen objektum értsd játékok képek elkezd mozogni A->B-be a mozgó rész kiélesedik és függőlegesen becsíkozódik. A csíkok igazából maga az élesítése a monitornak, tehát nem más színű nem más árnyalatú. Csak sok függőleges csík ami éles.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#22840) mezis válasza Gengi (#22839) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#22841) Gengi válasza mezis (#22840) üzenetére


Gengi
senior tag

Szia,

Köszi! Amíg valami statikus a képen semmi. Amint elkezd az a valami mozogni akkor egy picit besávozódik és kiélesedik. A monitor paramétereihez képest mindent normálnak mondanék lásd uniformity.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#22842) Teasüti válasza Gengi (#22841) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha állítható az utánhúzás, akkor vedd vissza!
Bár valószínűleg nem függ össze a kettő, de én azt vettem észre a válaszidő gyorsítása különösen csúnya artifact-okat okoz.

(#22843) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Nem annyira hiba, inkább csak tanács, segítségkérés miatt írok. LG W2253TQ monitor az alany. Apósomnak adnám az új géphez, amit összeraktam neki. Viszont ennek a monitornak az érintőgombos kezelése okádék. Érdeklődtem az LG monitoros topicban, hogy van-e valami progi, amivel a monitor beállításait lehet változtatni. Sajna nem pörög a topic, nem jött válasz. Aztán az LG honlapján, a monitor support oldalán megtaláltam, hogy van egy LG ForteManager nevű cucc, ami erre a célra van. Feltettem, de semmit nem tudok csinálni. Minden gomb inaktív, a bal oldlai menüben kéne legyen amit lehet állítani, ahogy láttam videókból:

Van ötlete valakinek, miért nem tudok semmit csinálni, változtatni? Láttam egy videót erről, ez alapján beállítottam, hogy Vista SP2 kompatibilitással, és rendszergazdaként fusson, de nem segített.

(#22845) nemo333


nemo333
újonc

Nekem olyan problémám lenne a monitorral (Philips 242E2FA) + videókártyámmal (ASUS AMD Radeon RX 570 OC 8GB), mikor letöltöm és telepítem a vidikártya illesztőprogramját, utána újraindítanám az egész rendszert nem indul el rendesen a Win10, már vagy harmadjára kell rendszervisszaállítást csinálnom egy korábbi pontra.
A monitor kijelzője pedig csíkoz, meg ocsmány az egész.

[ Szerkesztve ]

(#22846) Trebron09 válasza nemo333 (#22845) üzenetére


Trebron09
őstag

Ez valószínűbb hogy vga hiba nem pedig monitor, mert akkor rendesen menne a W10 is, főleg jellemző hogy driver felrakás után van ilyen hiba.
Másik vga-val kellene megpróbálni.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#22848) current


current
tag

Üdvözlet!
Nos, tanácsot szeretnék kérni, egy szervízt keresek Budapesten (a külső kerületek sajnos kizárva, mert nincs autóm), ahol meg tudnának javítani egy régebbi típusú monitort is. A monitor típusa Samsung SyncMaster 225MW. Természetesen nem garanciális már, 10 éves is van. Eddig kiválóan működött, de most egyre többször bekapcsolásnál csak villog a led, de nem ad képet. Ha resetelem a szgépet, akkor legtöbb esetben elindul, de van már, hogy csak az áramtalanítás segít, egyre gyakoribb a dolog, és nem szeretném megvárni, amíg már egyáltalán nem ad képet. 2 szervíznek is írtam, mindkettő azt írta vissza, nem vállalnak ilyen típust. Ha valaki tudna segíteni, kérem írjon, köszi! :)

(#22849) zolnagy válasza zsolt667 (#22847) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem is neked válaszolt, ember...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.