Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23801) mezis válasza Warpig (#23800) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
" Hány éves a kicsike?
"Tápegység 24/7-ben megy?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#23802) Warpig válasza mezis (#23801) üzenetére


Warpig
aktív tag

8 éves, csak munkaidőben használom, napi 8 órában.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#23803) mezis válasza Warpig (#23802) üzenetére


mezis
nagyúr

Érdemes megnézni (bemérni, cserélni) a tápegység szűrő kondenzátorait.

mezis

(#23804) Warpig válasza mezis (#23803) üzenetére


Warpig
aktív tag

Az a gond illetve szerencse, hogy külső tápos, bonthatatlan. Így csak kéne egy új/használt, ami jó. Persze nincs nagyon sehol.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#23805) mezis válasza Warpig (#23804) üzenetére


mezis
nagyúr

Csatlakozó, polaritás, feszültség legyen azonos, áram meg nem kevesebb.

mezis

(#23806) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Elég spec kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott 2 monitor amik egyforma 2560*1440 es felbontásra képesek. Egy port connect márkájú dokkolóval vannak laptopra rádugva. Képtelen vagyok úgy beállítani hogy mindekét monitor 2560*1440-es felbontáson legyen az egyik 1920*1080 ra van butítva és nem lehet felhúzni. Van valami ötletetek hogy lehet mindkét monitor 2k felbontású, úgy hogy az egyik legyen a főképernyő a másik meg kiterjesztés? Ha nem jó topicban vagyok tudtok olyat ajánlani?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#23807) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. A problémám az lenne, hogy a monitoromon nem tudom a telekomos ip tv működttetni. A monitor egy HKC 2219A tipus 50/60Hz dvi és vga csatlakozású. Össze kötöttem a thom settop..... Egyik vége HDMI és a másik dvi és a monitor kiírja hogy hdmi videóformátumú szolgáltatású tartalmat nem támogat és a műsor és hang nincs. Vagy is egy pillanatra megjelenik a műsor de el is tünik egyedül csak a műsor listát és a menüt jeleníti meg a monitor. Tudtok segíteni, hogy tudnám megoldani, hogy tudjam nézni a tv t rajta? :R

(#23808) ElektrikusDE válasza Jocohun (#23807) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Mivel csak dvi és vga csatlakozóval van ellátva a monitor, igy "hivatalos" megoldás nem is lehet rá.

Miért?

"a HDMI szabványos módon támogatja a HDCP másolásvédelmet, míg a DVI nem. Ez egy olyan rendszer, amely megakadályozza a HD tartalom, például a BluRay videók lejátszását illetéktelen eszközökön."

Persze biztos akad valami kínai kütyü ami nem foglalkozik jogi finomságokkal...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23809) Jocohun válasza ElektrikusDE (#23808) üzenetére


Jocohun
tag

Köszi a választ.

(#23810) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van esetleg doboza valakinek Dell AW2521HFA monitorhoz amitől megválna? Nagy segítség lenne. :R

(#23811) trialboj válasza trialboj (#23796) üzenetére


trialboj
őstag

Kicseréltem a kábelt, és most már éles a kép, sőt megjelent a scale opció is 5k-ban. Most Thunderbolt kábelt használok, de nem értem a type C miért nem tudta, főleg hogy azt használtam ami az LG monitor [34WK95U-W] mellé jött.
A lényeg hogy működik, de nem értem milyen standardoknak nem felel meg a type C és hogy válasszak akkor jó minőségű kábelt, mert pl ez a thunderbolt amit használok csak kölcsön van.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23812) HugóBoss


HugóBoss
tag

N00b kérdés :)
A PC-re 2 monitor valamint egy TV van kötve. A "középső" monitor van megadva elsődlegesnek, ennek ellenére látszólag random módon hol itt-hol ott nyitja meg az ablakokat...A TV-n mondjuk nem, de sokszor a kikapcsolt másodlagos monitoron nyílik meg, amit csak néha használok, ha olyn munka van. Milyen lehetőségem van azon kívül, hogy csak akkor engedélyezem a másik monitort, amikor használni akarom? Nvidia vezérlőpultból szoktam kapcsolgatni.

(#23813) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Pixelhiba garit igénybe véve ma érkezett meg a 2. Gigabyte M32Q monitorom.
Első blikkre minden nagyszerű volt, majd találtam 3 fekete "izét", amiket rögvest teljes pixelhibának tituláltam, de azóta elbizonytalanodtam.

Feltöltöttem 5 képet az érintett területekről, nekem sajnos elég rossz a szemem, illetve nem is tudom, mit kellene látnom pontosan, ha megtennétek, hogy ránéztek, hogy mik ezek, azt megköszönném!

https://easyupload.io/m/j2x3fo

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#23814) Astroboy válasza jolti05 (#23813) üzenetére


Astroboy
őstag

Fura, mert nekem úgy tűnik, mintha azok a "kis feketeségek" nem is magán a pixeleken, hanem azoknak határain jelentkeznének. (Persze látvány szempontjából tökmind1.)

- Az előzőt is ezekhez hasonló pöttyök miatt küldted vissza?
- Kaptál bármilyen dokumentációt a feltárt hibákról / azok esetlegesen elvégzett javításáról?
- Ugyanazt a moncsit kaptad vissza?
- A pöttyöket akkor is látod, ha órákra áramtalanítottad?

[ Szerkesztve ]

(#23815) jolti05 válasza Astroboy (#23814) üzenetére


jolti05
őstag

Először is, köszi a reakciót!

- Az előzőn egy subpixel hiba volt, ezekre nem hasonlított.
- Semmilyen vizsgálati eredményt sem kaptam.
- Nem gondolom, hogy ugyanazt a monitort kaptam vissza.
- Bekapcsolást követően azonnal látszottak, azóta csak percekre áramtalanítottam, és próbáltam világítgatni telefonnal, hátha látok valami érdekeset, de nem.

Kis közbenjárás révén kaptam egy felajánlást, hogy vissza az egész, vagy csere QC-re, ami hajlított, így nem lesz időm nagyon tesztelgetni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#23816) Biga123 válasza jolti05 (#23815) üzenetére


Biga123
addikt

Megkérdezhetem melyik boltból kaptál pixelgari csere révén egy szintén hibás darabot ?
Bontott volt az új, vagy gyári csomagolásban lezárva érkezett??

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23817) Astroboy válasza jolti05 (#23815) üzenetére


Astroboy
őstag

Hoppá, akkor ez sztem paneltípushiba, legalábbis ez az instant vissza / csere QC-re arra utal.

Szerintem engedd el és lówé vissza és vegyél mást, hiszen gondolj bele: már a másodikkal van gond, ugyanarra nem cserélnek (vajon miért?), arra pedig semmi garancia nincs, hogy a hajlítottal nem lesz gond...

Vagyis hüleséget beszélek, van rá garancia :DDD

(#23818) jolti05 válasza Astroboy (#23817) üzenetére


jolti05
őstag

Már nem kapni náluk az M32Q-t, ez az oka, hogy ugyanilyenre nem tudnak cserélni.
Teljesen kivételesen minden bizonnyal ez most tényleg ennyi :)

Javarészt egyetértek veled, csak alapvetően a monitor teljesen rendben lenne, és tökéletesen lefedné az igényeimet.
Alternatíva lehet(ne) az MSI Optix MAG321QR, és a Gigabyte Aorus FI32Q, de előbbi tudásban marad el egy kicsit (mindezt drágábban), utóbbi pedig szinte ugyanaz a monitor, mint az M32Q (kicsit más design, RBG, és talán még valami apróság), így logikusan jó pár 10e forinttal többet ér.

Köszönöm a választ és a tanácsot.

Biga123: A hátszél/segítség/korrektség miatt nem szeretném megnevezni a boltot, de egyébként egy nagyobb és nevesebb.
A korábbi modell bontottabbnak tűnt ennél, a kör alakú Gigabyte feliratú matrica egy felnyitás után már nem ragadt, amit ma hoztak, azt vagy egyáltalán nem, vagy kevesebbszer bontották ki, nehéz megítélni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#23819) Biga123 válasza jolti05 (#23818) üzenetére


Biga123
addikt

Amúgy ebből a Giga m szériából rengeteg a hibás, pont ezért tettem le én is róla.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23820) jolti05 válasza Biga123 (#23819) üzenetére


jolti05
őstag

Tisztában voltam vele én is, és szinte biztosra vettem ezeket a köröket :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#23821) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Helló.

Most vettem egy Gigabyte Aorus FI27Q monitor újonnan, viszont azt vettem észre, hogy játékoknál enyhén vibrál a képernyő, viszont ha bemegyek a monitor beállításaiba és a Display Mode-t átteszem Aspect-re majd vissza az eredetire akkor megjavul és befejezi a vibrálást, viszont kicsit zavaró, hogyha játszok akkor mindig ezt meg kell tennem, hogy ne vibráljon..

Vibrálás közben azt vettem észre, hogyha lejebb veszem a fényerőt akkor mégjobban vibrál.

Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#23822) ivey


ivey
csendes tag

Üdv!

Nekem az új LG 27GP850 monitorommal van hasonló problémám, mint az előttem szólónak, viszont nálam előfordul netezés (scroll) közben is. Lehet, hogy enyhébben, de iszonyat frusztrálóan. Mintha a fényerőn akarna folyamatosan javítani és ebből fakadó enyhe villódzás látható.
Próbáltam különböző beállításokkal próbálkozni, de semmi eredménye.
A monitorhoz kapott DP Port kábellel használom egyébként.
Nagyon örültem, hogy végre meg tudtam venni, de ha nem találok erre megoldást, nem leszünk egymás hű társai.

(#23823) mpierre


mpierre
veterán

Sziasztok!
Lehet, hogy meg is válaszolom a saját kérdésem, de hátha tévedek.

Friss ropogós acer XV272UPbmiiprzx hdmi-n (gyári madzagjával) összekötve a géppel csak 100Hz-n tudja a 10 bitet. Pár külhoni teszt, stb szerint a 10 bitet tudnia kellene hdmi-n 120Hz-en is. (Az meg külön meglepett, hogy 60Hz-re korlátozva felajánlja a 12bitet...) Sz'al akkor ficsőr, vagy elcserélt panel, vagy bug?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23824) ivey válasza ivey (#23822) üzenetére


ivey
csendes tag

Ez a reddit beszélgetés eddig úgy tűnik nekem megoldotta a problémám. [link]
Kikapcsoltam az energiagazdálkodási módokat és megszűnt.

(#23825) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Sziasztok ?
Ez a backlight bleeding gariztatható szerintetek ?


Ismerős vette ezt az Acer laptopot . Vásárlás után (14 napon belül ) én azt ajánlottam , hogy álljon el a vásárlástól , és küldje vissza ezt a szutykot . Az ügyfélszolgálat azzal lerázta őt , hogy ez a technológia sajátossága . Sajna meg tudták vezetni , mert nem ért hozzá , most meg már csak gatiztatható lenne .
Thx

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23826) Astroboy válasza mcwolf79 (#23825) üzenetére


Astroboy
őstag

14 napon belül INDOKLÁS NÉLKÜL elállhat a vásárlástól, szóval nem értem mit vauzik bele az ügyfélszolgálat. Nem kell, oszt' kész.
Gariztatni lehetne persze, mivel vannak jobban és sz@rabbul összerakott panelek, 50/50.
Lehet viccesen hangzik, de sokszor csak annyi a gond, hogy túlságosan meghúzták a keret csavarjait és ezért pöppet vetemedik a panel ami miatt egyenletlen lesz a pereme és szó szerint "bevilágít" a síkjából.

Akinek már nincs garija az oldhat fél fordulatot a keretrögzítő csavarokon - legtöbbször ez egyből segít, de van akinek e mellett még némi matériával kell "lesötétítenie" a bevilágító réseket.

Szóval csak félig igaz a dumájuk, hogy ez a technológia része, megfelelő illesztésekkel ennyire azért nem szabadna rosszul kinéznie.
Mehet gariba. :K

(#23827) mcwolf79 válasza Astroboy (#23826) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én azt mondtam neki , hogy álljon el indoklás nélkül a vásárlástól , de az ügyfélszolgálat mondhatni átbaxta. Ő meg amilyen mamlasz volt bevette a dumát .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23828) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Acer SA240Y monitoromnak miért ilyen a képe?
Ez volt az első hiba észrevételem:
https://kepkuldes.com/image/UssFam
Itt még segített hogy kikapcsoltam a monitort a gombjával, de itt már nem:
https://www.youtube.com/shorts/vDt_zoZM1ic
https://www.youtube.com/shorts/Riog15feUxM

Nincs másik pc, de a tv rávan kötve videókártyára semmi baja.
Ki próbáltam tv-n monitor kábelével jó, monitor akkor se jó ha nincs a gépre dugva.
Kezd már világosodni a monitor:
https://kepkuldes.com/image/U88jWF

Mennyiért lehetne megjavíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#23829) mezis válasza RockFonok (#23828) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#23830) Astroboy válasza mcwolf79 (#23827) üzenetére


Astroboy
őstag

Értem, azért írtam, hogy csak a gari marad. :K

(Nem mellesleg amúgy a jó k.rva anyjukat, az ilyet ugyanúgy bütetném mint az unokázós/internetes csalókat) :W

(#23831) Zlin50 válasza Astroboy (#23830) üzenetére


Zlin50
senior tag

Esetleg fogyasztóvédelem, vásárló megtévesztéséért, is...

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#23832) RockFonok válasza mezis (#23829) üzenetére


RockFonok
tag

Javítható még?
2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#23833) eladohardver válasza mcwolf79 (#23827) üzenetére


eladohardver
őstag

melyik retek volt ez?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#23834) RockFonok válasza mezis (#23829) üzenetére


RockFonok
tag

Táp hibás vagy pikszel hibás?

(#23835) mcwolf79 válasza eladohardver (#23833) üzenetére


mcwolf79
veterán

Acershop.hu
Akkor majd megejtek nekik egy telefont , ha nálam lesz a laptop . Ha meg nem akarják cserélni bevillantom a fogyasztóvédelmet , ha meg tagadnak ,akkor ott a hangfelvétel , úgyis mindent rögzítenek már .
Köszönöm a tanácsokat :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#23836) mezis válasza RockFonok (#23834) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#23837) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Tesómnak van egy régi dell monitorja (U2412M), ami mai napig jól teszi a dolgát, de mivel vett egy új monitort feleslegessé vált.
Eladnám, de az a probléma a monitor kijelzője mögött van egy döglött hangya... :DDD
Van rá lehetőség, hogy ezt komolyabb anyagi kiadás nélkül valahogy kitudja bányászni egy szaki (Pesten)? Csak komoly válaszokat kérek. :R :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23838) Astroboy válasza po1son (#23837) üzenetére


Astroboy
őstag

Kapd le a hátulját, lazítsd le a keretet épp annyira, hogy beférjen a sűrített levegős flakon fújószára a panel mögé oszt' adj neki.

Ha nem akarsz ilyesmivel tökölni próbálkozhatsz szervízeknél, de sztem akkor többe lesz a leves mint a hús.

[ Szerkesztve ]

(#23839) po1son válasza Astroboy (#23838) üzenetére


po1son
addikt

Rendben, köszi a segítséget, majd írok mire jutottam :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#23840) ElektrikusDE válasza Astroboy (#23838) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én is ezt javasolnám.

"többe lesz a leves mint a hús."

Ezzel viszont nem feltétlenül értek egyet...

Sőt még meg is venném (hangyás állapotban is) ha nem vettem volna már márciusban egyet!

Ui:

Szerintem a legjobb monitor 24" méretben! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23841) dannyl


dannyl
addikt

Használom pár hónapja az Acer XV272UPbmiiprzx monitoromat, és olyan jelenséget produkál, hogy néha elsötétül a kép, majd visszajön. Ezt megcsinálja 2x. Nem ír semmi hibát ki. Kb. 2-3 mp a sötétség. Egyelőre csak akkor értem tetten ezt, ha a 4k TV-re HDMI-n klónozva van a kijelző, de ezt még tesztelem, hogy csak akkor van-e. DDU-val gyalu megvolt, legfrissebb drivert felraktam. Így is csinálja.
Mitől lehet? A régi monitorjaimmal nem volt ilyen. Illetve elég sokszor használom klónozva a gépet, nem opció, hogy kikapcsolom ezt. Szóval mindenképp keresnék megoldást rá.
Köszi előre is.
Plusz ma volt, hogy egy ilyen után bekapcsolt a tv-t is.

Kábelcsere megvolt, config az adatlapon (régebbi videókártyával is csinálta), illetve kábelt is cseréltem, a tápom új.

[ Szerkesztve ]

(#23842) RockFonok válasza mezis (#23836) üzenetére


RockFonok
tag

Nem tudom hogy müködik amit küldtél sosem használtam.
Már kezd feheredni nagyon a kijelző főleg a szélei.

(#23843) mezis válasza RockFonok (#23842) üzenetére


mezis
nagyúr

Működése nagyon bonyolult.
A linkre kattintva betöltődik a "www.eizo.be/monitor-test/" WEB oldal:

Ezután kattintani kell a "Start test" mezőbe.
A tesztképek váltása vagy egérgörgővel vagy a le/föl nyilakkal lehetséges. Teszt befejezése az "Esc" billentyűvel (balra fent) lehetséges.
Nincs a rokonságban egy nagycsoportos gyerek? :F ;] :U

mezis

(#23844) dzsi23


dzsi23
addikt

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó topikba írok-e, légyszi, tereljetek a megfelelő irányba, ha nem.
A Xiaomi Mi A1 telefonom (IPS) kijelzőjén alakult ki az alábbi anomália, tegnap vettem észre, és azóta szépen, lassan terjed, egyre hosszabbak a fekete csíkok.
Ez a kijelző akkor kuka? Fekete lesz az egész? Esetleg helyrehozható?

[ Szerkesztve ]

(#23845) mezis válasza dzsi23 (#23844) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Azt nem tudom mi okozza, de gyorsan ments mindent az okosról!

mezis

(#23846) RockFonok válasza mezis (#23843) üzenetére


RockFonok
tag

Teljesen fekete a kép ahol fehérnek kellene lennie.

(#23847) dzsi23 válasza mezis (#23845) üzenetére


dzsi23
addikt

Az alsó és a felső csík továbbra is növekszik, leginkább jobbra, a kijelző széle felé, a többi változatlan.
Este nekiesek a mentésnek, remélem, addig nem lesz komolyabb baja. Ironikus, hogy már megvettem az utódját, csak még nem volt időm átköltözni, erre pont most produkálja ezt... lehet, hogy megsértődött? :D

(#23848) default.


default.
őstag

Sziasztok, a mostani monitorom kezdi megadni magát így ~10 év után, és szeretnék venni egy pót monitort, hogy ha ez egyszer csak tönkremegy, ne legyek meglőve.. A neten találtam is egyet de hibás, viszont nagyon szeretem ezt a típust, és szívesen megjavítanám, ha tudom.

Hibaleírás:
Bekapcsolható, de bizonyos időközönként kikapcsol. Nincs kép. Visszakapcsolható.
Mi a véleményetek, javítható lenne?
Gondolom a táp körül lehet valami gond, esetleg néhány kondi csere megoldaná?

Köszönöm szépen
Üdv!

(#23849) eladohardver válasza default. (#23848) üzenetére


eladohardver
őstag

Az összes kondit cseréld ki mondjuk panasonic-ra ugyan olyanokra... azt jóvan... ez így kb ezeöccá maga a kondi ára...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#23850) default. válasza eladohardver (#23849) üzenetére


default.
őstag

Véleményed szerint ez nagy valószínűséggel megoldaná a problémát?
Még nem vettem meg a monitort, de szívesen megcsinálom, ha csak ennyi..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.