Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11301) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Itt tenném fel a kérdésemet, mert talán ehhez a topikhoz áll legközelebb, bár lehet, hogy ilyet még senki nem kérdezett. Szóval van egy lassan négy éves ASUS VH 222H LCD monitorom, ami mind a mai napig teszi a dolgát hibátlanul. Néhány napja viszont a következőt tapasztalom. A monitor felső szellőző rácsa felöl erős , -jobb kifejezést nem találok - égett porszagot érzek. A monitor felső része tapintásra nem melegebb mint amilyen korábban volt. Kérdéseim a következők.
-Lehetséges, hogy ez valami közelgő hibára utalhat, és mi lehet az?
-Szokták a monitort belöl portalanítani? Erre azért is volnék kíváncsi, mert a neten jó egy órányi keresgélés után sem találtam semmilyen utalást. Ezerszám találtam leírást a képernyő tisztításáról, meg a számítógép belső portalanításáról, de a monitoréról semmit. Néztem a monitorom hátlapját, hogy hol vannak azon csavarok, hogy leszedjem a hátlapját, de olyat se találtam, magyarán fogalmam sincs, hogy kell megbontani.
Szóval a leírtakra kérnék ötleteket, tanácsokat, szevízbe fölöslegesen nem adnám be, ha nem muszáj, pesze ha nincs más út akkor az lesz.
Előre is köszi a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#11302) fero02 válasza pendre54 (#11301) üzenetére


fero02
veterán

Jól érezted! A por a monitorban is kiválóan érzi magát. A készülék roncsolás nélküli megbontásához rutin és gyakorta célszerszám is kell. A teljes portalanításhoz viszont fullosan szét kell szedni, mert takaró lemezek, műanyag burkolatok miatt nem lehet "kívülről" rendesen kitakarítani. Ha meg már meg van bontva, akkor érdemes átnézetni a tápot is, hogy milyen állapotban van. ;)

(#11303) pendre54 válasza fero02 (#11302) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ, hát így az általad írtak alapján sok választásom nincs, megy a szevízbe.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#11304) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Két monitort próbálok működésre bírni, nem sok sikerrel.
HD7770, 13.1-es Catalyst és a két monitor pedig LG L204WT és L194WT, mindkettő DVI-on.
Eddig a nagyobb ment egyedül gond nélkül, de ha rágudgom a kisebbet a nagy képe elkezd össze-vissza ugrálni, a szívárvány összes színében, a kicsi képe jó, de ez csak kiterjesztett asztallal.
Próbáltam másik kábellel, ugyanez.
Mi lehet a gond, valamit rosszul állítottam be?

"Csak úgy mondom"

(#11305) 100kg


100kg
tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem h a napokban vettem egy asus m279h-t és gyárilag adnak hozzá egy hdmi-dvi csatlakozót namármost a kérdésem az lenne hogy ezzel ugyan azt a képminőséget kapom mint egy rendes hdmi-hdmi kábellel? Mert ha igen akkor nem veszek hozzá külön. ha számít 6850 a videókártya.
Köszi a segítésget!

(#11306) F34R


F34R
nagyúr

Hi

volna egy kerdes a cicergo hangot miert adja ki a monitor ? a kava folso reszen hatul hallani ha oda teszem a fulem. egy Asus VH222D a megjelenito.

(#11307) fero02 válasza F34R (#11306) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Nagyfreki, trafón fellazult menet, döglődő kapacitás okozta anomália. Normális jelenség a kapcsolóüzemű tápok esetén.

(#11308) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Sziasztok!
A következő lenne a problémám, hogy van egy monitorom: asus vh228d , ezt használtam eddig a notebookra kötve, de eddig nem láttam ilyet , mint most leirok. Amikor megvettem egy asztali gépet úgy döntöttem hogy rákötöm a monitort, igaz a vga ( gigabyte gtx 660 oc) nincs d-sub kimenet, de szereztem átalakítót. Szóval Film, alap használat esetén nincs semmi baj, de ha a vga nekiáll dolgozni, akkor a monitor elkezd csíkozodni(interferencia ?), először, monitor hibára gondoltam , elvitettem az asusal, leírtam hogy a vga nagyobb teljesítményfelvétel esetén a monitor csikozodik, de visszahozták, hogy nincs baja.

Ez után azt észevettem , mivel koliban lakok hogy vannak túlfeszmentesitett konnektorok, ha ilyenbe dugom a monitort kevésbé csikozodik. És végül azt is észrevettem ha nem egy konnektorrol(3 helye van a konnektoron) megy a gép, hanem egy teljessen másikról akkor minimálisra csökken.

Ezután ugy döntöttem hogy a koliban lévő villanyszerelőt ráveszem nézze meg hogy nem az elektromos hálózattal van-e a baj, megnézte, mért rajta feszültséget - azt mondta hogy stabilan jön a 225-230 és nem tudta meghuzni a csavarokat. Szóval tanácstalan vagyok mi lehet a hiba oka, mivel próbáltam más vga kábellel , a gépet kipróbáltam más szobában, a gépet kipróbáltam más monitoron, akkor ott nem volt hiba.

Már csak annak tudnám be a hibát hogy dvi-a -ről alakitom a jelet d-sub-ra.

[ Szerkesztve ]

(#11309) fero02 válasza ceripapa (#11308) üzenetére


fero02
veterán

Pár hozzászólással olvass visszább.

(#11310) ceripapa válasza fero02 (#11296) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Látom, erre gondoltál, de ugye nekem asztali gép van , de a hibát így még nem magyaráztad meg teljessen :]
Hogyan tudnám a földhurkot megszüntetni ? :D

(#11311) fero02 válasza ceripapa (#11310) üzenetére


fero02
veterán

De hiszen már megtetted:

"Ez után azt észevettem , mivel koliban lakok hogy vannak túlfeszmentesitett konnektorok, ha ilyenbe dugom a monitort kevésbé csikozodik. És végül azt is észrevettem ha nem egy konnektorrol(3 helye van a konnektoron) megy a gép, hanem egy teljessen másikról akkor minimálisra csökken."

(#11312) ceripapa válasza fero02 (#11311) üzenetére


ceripapa
aktív tag

De ennyit tehetek maximum ?

(#11313) fero02 válasza ceripapa (#11312) üzenetére


fero02
veterán

Ettől költséghatékonyabb megoldást nem tudok.

(#11314) ceripapa válasza fero02 (#11313) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Nem akartam offense lenni , de akkor kb ennyit lehet tenni , ha jól sejtem , a földhuroknak mi az okozója, elektromos hálózat?

(#11315) moonguru válasza fero02 (#11313) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Van hatékonyabb megoldás és csak egy csípőfogó kell hozzá, de persze tilos megoldás... :)

Hogy miért tilos? (életveszélyes lehet)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#11316) fero02 válasza ceripapa (#11314) üzenetére


fero02
veterán

Ha már van villanyszerelő a koleszban, akkor kérd meg, hogy adjon Neked egy olyan hosszabbítót (elosztót), ami nem földelt. Ebbe csatlakoztasd a monitort, majd így próbál ugyanabból a 3-as fali aljzatból használni.
Ha így megszűnik a probléma, akkor 100% biztos lehetsz, hogy földhurok alakult ki a készülékeid között.

Persze mindezt majd mondd el a szerelőnek is, hogy tudja miért kérsz tőle szabálytalan dolgot. Meg vigyél neki egy sört/csokit... ;)

moonguru: tisztában vagyok vele. Amúgy egyre gondoltunk :)

[ Szerkesztve ]

(#11317) ceripapa válasza fero02 (#11316) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Már olvasom a cuccot, találtam a neten 1-2 leirást, viszont a földeletlen hosszabitónak nincs véletlen XD valami veszélye? :D ˇˇ a gépre monitorra nézve ?:D

(#11318) fero02 válasza ceripapa (#11317) üzenetére


fero02
veterán

Ez korrekt írás. Annyi, hogy ez audió szempontból közelíti meg a dolgot, de a lényeg ugyanaz.

Csak a monitort kösd a a földelés nélküli elosztóra!!!

(#11319) ceripapa válasza fero02 (#11318) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Ezt ovlastam :], köszönöm az infókat és a segtséget, kezdtem megijedni hogy tényleg valami rossz :D de nem :D

[ Szerkesztve ]

(#11320) The Exiled


The Exiled
tag

Üdv, a minap jött meg az új monitorom ez [link] pcx-től. Kibontottam, összedugtam, van dvi csatija is, de csak dsub-ot mellékeltek, nincs itthon dvi-m szóval maradt a dsub.( Most váltott Samsung 710MP-ről ) Annyi problémám van vele, hogy vízszintes sávokban néhány képnél ( néhány kontrasztnál? ) vibrálást látok. Lehet kábel hibája, vagy panel? ( fényképet nem tudok róla csinálni, csak szabad szemmel látható probléma)

(#11321) The Exiled


The Exiled
tag

Update: Most hogy besötétedett már minde képhelyzetben látszik a hiba. ( gpu-m hd4650-es, 1gb memóriával)

(#11322) Raul1987


Raul1987
csendes tag

nekem is ez volt a gond ez a zavar de megoldottam anyukámnak van egy kb 10-15 éves hosszabbítója abba dugtam a monitort és a lapit és tökéletes a kép eddig (lekopogom) :DD köszi a segítséget :) (modern világba kitudja lehet e olyan elosztót venni ami nem földelt?! )

(#11323) Whaazzup válasza The Exiled (#11320) üzenetére


Whaazzup
senior tag

A legjobb ha DVI-kábellel használod a Dsub már nem igazán jó,és az ATIk általában ilyenek dsubbon.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11324) jocek13


jocek13
tag

sziasztok van egy MEDION lcd monitorom két hónapja áll a sarokban most beüzemeltem volna de semmi előtte tökéletesen működött jelenség annyi hogy egyet villan a visszajelző led és kész nincs tovább
attól mi baja lehet hogy áll 2 hónapig?????? :F

(#11325) fero02 válasza jocek13 (#11324) üzenetére


fero02
veterán

Meghervadtak benne a kondik. Ha párszol próbálkozol a ki, majd bekapcsolással, akkor el fog indulni. De a vége felújítás lesz.

(#11326) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Ezúton is köszönöm mindenkinek aki segített felfedezni az én problémámat, és köszönöm moonguru-nak a javítást!

A hibátlanul működő P-MVA paneles monitor eladó!:)

(#11327) jocek13 válasza fero02 (#11325) üzenetére


jocek13
tag

mitől dőltek ki? és hogyan lehet javítani????

(#11328) fero02 válasza jocek13 (#11327) üzenetére


fero02
veterán

Eleve nem jó minőségűek és a több éves használat során folyamatosan pusztultak.

Cserélni kell őket és évekig mehet tovább.

(#11329) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Itt is leírnám a gondjaimat hátha itt hamarabb kapok választ mint az LG topicba. Szóval van egy IPS224V monitorom és lenne 2 problémám. Az egyik, hogy nem tudom hogy hova tettem a cd t amit adtak hozzá, neten pedig nem találom sehol a drivert...így csak általános pnp nek érzékeli a windows. Nem tudom hogy ez nagy gond-e vagy sem de ha valaki tudna linkelni oldalt ahonnan letölthető azt megköszönném. A másik problémám, hogy letöltöttem a monitorhoz beállítást amit windowson belül lehet berakni és azóta annyira sötét a monitor hogy pl Bioshockba amikor az elején be lehet állítani a fényerősséget, ha maxra felhúzom akkor se látszódik a legutolsó kép...de ez igaz mondjuk az összes játékra is. Ebben tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#11330) jocek13 válasza fero02 (#11328) üzenetére


jocek13
tag

értem egyébként tényleg elindult :C

(#11331) Dude666 válasza Dude666 (#11281) üzenetére


Dude666
csendes tag

Direkt nem válaszol senki, vagy csak nem tudjátok hogy ez mi lehet?

(#11332) fero02 válasza jocek13 (#11330) üzenetére


fero02
veterán

Ok, csak ne erőltesd így a használatát, mert míg most a javítás díja pár ezres, de lehet nagyobb gond is, aminek a javítási költsége annyira magas lenne, hogy nem érné megcsináltatni!

Dude666: nyilván azért, mert nem tud senki még csak közelítőleg pontos választ adni se...

Ez érintő vagy fizikai gombos? :U

[ Szerkesztve ]

(#11333) Skodry


Skodry
aktív tag

Üdv
Volna egy olyan problémám,h a monitorom ha bekpacsolom csak önnmagában akkor no signal ez ugye jó jel, de amint gépre köztöm és indítom a gépet kiírja a felbontást és egy kérdőjelet egyéb képet nem ad. Gép természetesen jó másik monitoron van kép. Próbáltam más felbontáson hz-n de nem tudom mi lehet a baja
Szerintetek?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#11334) Skodry


Skodry
aktív tag

Samsung 913N....

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#11335) Dude666 válasza fero02 (#11332) üzenetére


Dude666
csendes tag

OK, sorry, csak furcsa volt :)

Érintős, és amikor megbolondul akkor nem is nagyon reagál az érintésre. A bemelegedés után pazar.
Arra tudsz tippet adni hogy hova érdemes elvinni hogy megnézzék?
köszönöm

(#11336) fero02 válasza Skodry (#11333) üzenetére


fero02
veterán

Több dolog miatt is lehet a hiba, de az egészen biztos, hogy a scaler panelon van a hiba. De valószínű a táphoz is nyúlni kellene majd.

Dude666: nálad is nagy valószínűséggel a vezérlő panelon van a baj, de hogy mi...passz.

[ Szerkesztve ]

(#11337) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Feltettem ezt a kérdést egy samsungos topikban de több szem többet lát alapon itt is érdeklődnék nektek mi a tippetek. De ajánlhatok más műszaki-szakmai topikot is. :)

Köszönöm előre is a segítséget, tanácsot!
T

(#11338) fero02 válasza tomi5244 (#11337) üzenetére


fero02
veterán

Egyértelműen tápegység felújítás kell neki. És mihamarabb. Ha nem muszáj ne erőltesd így az üzemeltetést, mert további bajok is lehetnek.

(#11339) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Adott egy Samsung 2032BW ( Model Code LS20PEBSFV/EDC ) A probléma a következő! Szabad szemel nincsen kép rajta,csak úgy látok rajta valamit halványan ha zseblámpával megvilágítom 5cm-ről. Szerintetek mi lehet a probléma? A Válaszokat előre is köszönöm!! :R

(#11340) fero02 válasza BullKoxa (#11339) üzenetére


fero02
veterán

Bedöglött a háttérvilágítás. Tipikus tft monitor hiba. Előző 2 post.

(#11341) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Tegnap vettem egy Dell 2913WM monitort, aznap még nem láttam rajta hibát, de ma reggel találtam egy sötét pixelhibát.
Webshop-ban rendeltem a monitort, átvételnél nincs kipróbálási lehetőség.
Ha visszaviszem 3napon belül, akkor is lehet azt mondják, hogy ez nem 'hiba', mert kevés.
Vagy csak álljak el a szerződéstől amire 8 napom van?

(#11342) BullKoxa válasza fero02 (#11340) üzenetére


BullKoxa
őstag

És szerinted menyibe kerül a javítása?M itt a PH van olyan aki csinál ilyeneket? Köszi előre is a segítségedet!

(#11343) fero02 válasza BullKoxa (#11342) üzenetére


fero02
veterán

2-4e embertől függően. Többen hirdetik magukat az apróba.

(#11344) mzso válasza Whaazzup (#11278) üzenetére


mzso
veterán

Súlyozni? Hogyan?

(#11345) kickboxko


kickboxko
tag

üdv mindenkinek !

Ehhez a monitorhoz kell valami illesztőprogram Samsung syncmaster 795mb?
(havertól úgy hallottam h csak úgy megy , nekem meg fogalmam sincs h van e ilyesmi fent kb 2 hete szart be az előző crt-m.)

Előre is köszönöm :)

elnézést ha,picit off de a másik topik halott.

"Life is simple"

(#11346) dark2 válasza kickboxko (#11345) üzenetére


dark2
tag

Szia!

XP alatt érdemes volt feltenni, mert a nagyobb frissítési frekvenciákat csak ekkor akarta engedni, pl. az 1024*768-at 100Hz-en.Illetve akkor játékok közben is mehetett 85-100Hz-en a képfrissítés, nem csak a villogós 60-on.
De nem tudjuk, milyen oprendszer alatt szeretnéd használni, illetve nem tudom, vista/win7/win8 alá van-e driver...
Mondjuk ezt a neten találtam. Letöltve a belsejében a kicsi fájban van a meghajtó program és végül 795df-nek mondja magát, de azt hiszem megy vele.

üdv

(#11347) Whaazzup válasza mzso (#11344) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Ezt úgy van hogy darabokra szedik a kijelzőt majd csak az üveg réteget tökéletesen sima lapra fektetik,és ugyan ilyen sima lap a hátsó felére is aztán súlyok rá kb 5kg mondjuk könyvek szépen elosztva.Aztán pár napig így hagyni aztán vagy eloszlik vagy nem van amikor igen,de erre nincs garancia.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11348) El Kebir válasza dark2 (#11346) üzenetére


El Kebir
őstag

xp-vista-win7-hez is ugyanaz a *.inf fájl használható, nem kell külön win7-es verzió.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11349) Whaazzup válasza BullKoxa (#11339) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Amit a fer02 mond az a baj,de nem biztos hogy hideg katód cső cserés a kijelző.lehet hogy csak nem elég a tápellátás az inverterhez.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11350) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok
Van egy Fujitsu Siemens L9ZA monitorom.
Olyan hibája van, hogy nem jelenít meg feketét, hanem helyette ilyen nagyon sötét vöröses valamit.
Kontraszt se valami jó, akárhogy állítom.
Mi lehet a baja, esetleg javítható?
http://www.youtube.com/watch?v=X8AXrs4kMf4
ilyen mint a srácnak a videóban

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.