Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10251) fero02 válasza sasa134 (#10250) üzenetére


fero02
veterán

Ott is biztos vannak hozzáértők. ;)

(#10252) matthewhu válasza fero02 (#10247) üzenetére


matthewhu
csendes tag

hmm, értem. és ez mitől sérülhet? tudtommal nem érte semmi külső behatás a monitort. ez javítható és ha igen hogyan? garanciális javításba beletartozik?

(#10253) fero02 válasza matthewhu (#10252) üzenetére


fero02
veterán

Ha külső behatás érte volna, akkor sztem pixel hiba és/vagy folt is lenne az LCD-n. Én anyaghibára tippelnék. Ha garis, akkor mindenképpen vidd vissza, de ne hagyd magad lerázatni majd.

(#10254) trialboj


trialboj
őstag

Helo, a régi 17" es monitoromat lecseréltem egy 24" es dell u2412m-re.

Ez bitang nagy monitor, és szerintem az asztalom kicsi is neki, mivel nem tudok elég hátra menni, hogy kényelmesen nézzem, érdekelne egy ekkora monitort milyen távolságból ajánlott nézni.

Továbbá, milyen fényerőn javallott használni nappal és éjszaka? Tegnap jött meg, 2-3 órát próbálgattam éjszaka, és mára már annyira elfáradt a szemem, hogy szinte bárhova nézek érzem, hogy pislognom kell.

Dvi kábellel van hozzákötve egy HD 6850hez, a vganak is van beállítási lehetősége, azon esetleg kellene piszkálni valamit?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10255) fero02 válasza trialboj (#10254) üzenetére


fero02
veterán

Én a monitoromat kb 50 cm-ről nézem, de ezt sztem nem lehet meghatározni. Felbontás, szem és elhelyezés függő.

A pislogás meg azért lehet, mert tnap tovább maradtál fent a monitor buzerálása miatt (újdonság varázsa) és most álmos/fáradt vagy. :DDD

(#10256) szaszlaci válasza fero02 (#10255) üzenetére


szaszlaci
addikt

De neked nem is 24-es IPS van ;)

trialboj: fényerőt kb. 120 cd/m2-re le kéne venni, ha nem akarsz szemüveget.
Bár nem annyira neked szól, de akár ezt is elolvashatod.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10257) dani999


dani999
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy LG IPS224-et. Laptopomra kötöttem rá, mert a laptop kijelzője elromlott. Az a problémám, hogy ha játszok, a monitor kikapcsol és ez az üzenet látható: D SUB POWER SAVING MODE.

(#10258) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Üdv,
Most vettem egy dell u2212hm monitort, és ha displayport-tal csatlakoztatom, akkor néha vízszintes csík jelenik meg egy pillanatra. Olyan mintha nem érintkezne rendesen a kábel. DVi kábel-nél nincs ilyen gond.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#10259) Zotya21 válasza Bibby (#50) üzenetére


Zotya21
senior tag

kettőezernegyvennyoollcc ? x 1024 ? az milyen felbontás nem is tud annyit egy 17" os meg ilyen felbontást nem is igen használnak szerintem annál se ami tudna 2048 at

de lehet csak tudatlan vagyok de sztem nem is tudhat ilyet :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#10260) fero02 válasza Zotya21 (#10259) üzenetére


fero02
veterán

Aztán azt nézeted-e, hogy mire válaszoltál? :U ;]

(#10261) Tomi0703


Tomi0703
őstag

sziasztok.

tesomnak van egy philips 196v3l tipusu ledes 19-es monitorja, d-sub kabellal osszekotve a geppel. a kerdesem az lenne, hogy lathato lenne-e valami minosegbeli kulonbseg ha dvi kabellal lenne osszekotve? (proci es egyben vga, ha szamit egy amd a8-5500)

(#10262) Delta×


Delta×
senior tag

Tudna valaki mondani egy jó programot : 2 monitorom van szeretnék osztott hátteret csinálni eddig nem angyon jöttem rá hogy kell :/ (Win7)

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#10263) szaszlaci válasza Tomi0703 (#10261) üzenetére


szaszlaci
addikt

A kérdés inkább az, hogy sok, vagy kevés lesz-e a javulás. Ha most észrevehetőek a kábelből fakadó hibák, azok értelemszeren megszűnnek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10264) Zotya21 válasza fero02 (#10260) üzenetére


Zotya21
senior tag

te jóisten :DDD

nah mindegy én már csak ilyen vagyok :DD

https://500px.com/slayer_art

(#10265) Tomi0703 válasza szaszlaci (#10263) üzenetére


Tomi0703
őstag

Én nem látok semmi szembetűnő hibát. Tehát akkor nem. Köszönöm szépen. :R

(#10266) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy nagyon érdekes kéréssel keresett meg ma egy háziorvos. Első körben próbáljunk megoldást találni arra amit szeretne.

Szal, adott laptop. Ő sokszor szeretné az asszisztenstől átvenni a dokiprogram-ban az irányítást a saját laptopján. Ez jelenleg ultra vnc-vel van megoldva. A problémája, hogy szakadozik.

Nincs erre valami normálisabb megoldás ? Én javasoltam külső monitoros+egér+bill megoldást, és így 1 laptop lenne csak, de ezt nem szeretné. Valami fix, gyors megoldás kellene SOS-be.

Van valami inverter amivel össze lehet kötni a 2 laptopot ilyen módon ? Vagy ha nincs, akkor milyen fix megoldás van, hogy ne szakadozzon ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10267) fero02 válasza Badb0y (#10266) üzenetére


fero02
veterán

-Ebben hol a monitor probléma?
-Mit jelent az, hogy akadozik?
-Milyen kapcsolat van a 2 gép között, milyen módon vannak összekötve?

(#10268) Badb0y válasza fero02 (#10267) üzenetére


Badb0y
addikt

Inkább szétszakad mondjuk úgy, pedig nincs timeout sehol beállítva.
Lanon routeren keresztül.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10269) fero02 válasza Badb0y (#10268) üzenetére


fero02
veterán

DHCP vagy fix IP? Sztem a probléma a routeredben keresendő. Gondolom ha a 2 gép van csak összedrótozva az kevés (kell net-hez is, esetleg hálózati elérés)? :U

(#10270) Fricu


Fricu
tag

Hali
adott egy Belinea tft monitor
Mai bekapcs után csak gyorsan villogó power ledet produkál.
Előzmény (talán), hogy néhány napos standby után az analógon keresett jelet, a DVI-t csak recall után látta.
De ez így volt vagy két évig.
Szétszedve a +5V helyett 4.88V, a +12V 14.5V mérhető a Power és vezérlő panel közti átvivő kábelen.
Ötleteket szívesen vennék itt, vagy priviben.
köszi

Fricu

(#10271) Badb0y válasza fero02 (#10269) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem is feltétlen lenne baj, ha a 2 gép össze lenne kötve, mert a router wifis. Routert nem néztem, de miért, dhcp ledobnáá miközben használatban van :F Nem hiszem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10272) fero02 válasza Badb0y (#10271) üzenetére


fero02
veterán

Wifi-nél bármi elképzelhető. Főleg, ha nagyobb a távolság a router és a gép között. DHCP nem feltétlen baj, de ha ehhez egy bugus router társul, akkor éppen lehet rossz vége is.

Próbáld ki, hogy a 2 gép közé beteszel egy cross kábelt, a lan kártyáknak pedig egymás melletti fix IP-ket adsz.

Fricu: a táp panelon nincsenek esetleg púpos kondik? :U

[ Szerkesztve ]

(#10273) Fricu válasza fero02 (#10272) üzenetére


Fricu
tag

Nincsenek, nincs átégés, barnulás, semmi látszó túlmelegedés.
Most méregettem a kiszerelt, és a monitorról leválasztott (nyomógomb-panel van) táppanelt, nem ad inverterfeszültséget sem alul sem felül a csatikra. Felületszerelt sz@r, úgyhogy csere?
Honnan szerezhető be itthon?
FLF1742-03A ez egy Belinea 101751-ben van,
de a vezérlőpanel pl. :
HUNDAI IMAGEQUEST
L700D/P (MST7131A) MAXDATA

szóval sok monitorban lehet elvileg
köszi ha van tipp

Fricu

(#10274) fero02 válasza Fricu (#10273) üzenetére


fero02
veterán

FET-et nézted?

(#10275) Fricu válasza fero02 (#10274) üzenetére


Fricu
tag

Nincs rajzom, milyen feszeket kell(ene) mérni rajta?
Vagy csak szkóppal lehetne?

[ Szerkesztve ]

Fricu

(#10276) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Az általános, hogy egy monitor bizonyos színek hatására zúg, búg, sípol?
Az enyém (Samsung T220) olyan, hogy minél kisebb a fényerő, annál hangosabb (1-50%-os fényerőig egyforma hangos, onnan csitul...), illetve ha nem megy, de nincs kikapcsolva, az alján villog egy stand-by led, ami sípol, amikor éppen nem világít (kb. 2 mp-ként).
Barátom vaidúj LED LG-je akkor "beszél", ha egy világos PDF-et kell megjelenítsen...

Nos, én le akarom cserélni a Samsungom, de ha másik is vinnyogni fog... (Samut szeretnék ugyancsak), mérges leszek.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#10277) fero02 válasza Fricu (#10275) üzenetére


fero02
veterán

Nem feszekre gondoltam konkrétan, hanem csak kimérni, hogy jó-e. Szkópod van?

Darko_addict: a sípolás, zúgás mind a tápegység üzemi hangja. Az, hogy kinél mennyire van jelen és mennyire hallható, az a beépített alkatrészek egyediségén múlik. Zúgni általában a trafók szoktak (rosszul rögzített, vagy már fellazul menetek rezgései), sípolás oka több minden lehet egy monitor esetén, de ez igaz a kapcsoló üzemű tápok szinte mindegyikére is.

[ Szerkesztve ]

(#10278) Fricu válasza fero02 (#10277) üzenetére


Fricu
tag

Van éppen, de csak akkor segítene, ha lenn rajzom, service manuálom, valami.
A Fet-et és diódákat kimértem, legalábbis nem zárlatosak.
köszi

Fricu

(#10279) fero02 válasza Fricu (#10278) üzenetére


fero02
veterán

Táp vezérlő ic?

Csinálj már 1-1 jó minőségű képet a panel oldalairól.

[ Szerkesztve ]

(#10280) szaszlaci válasza Fricu (#10278) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van egyáltalán diszkrét FET a tápegység panelen?
Szekunder oldalon érdemes lenne megnézni a Schottky-t.
Valamint a már javasolt kimeneti puffert is cserélni, hátha.
Kimeneti oldalon a forrasztásokon átmenni, illetve a bemeneti vezérlőhöz menő visszacsatoló ágon is. Illetve ami ott van pár alkatrész. (Kis tranzisztor, kondi, talán opto is lehet.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10281) Fricu válasza fero02 (#10279) üzenetére


Fricu
tag

Van vezérlő IC:
ICE 2AS01, de ott nemigen lehet gáz, mert a +5V és a 12 megvan, csak az inverter nem dolgozik

Fricu

(#10282) Fricu válasza szaszlaci (#10280) üzenetére


Fricu
tag

Van FET: 04N60C3
kimértem, nem zárlatos.
A diódát már átmértem, ok.
Az iverter nem megy.
Tudja valaki, hogy milyen jel megy át a táppanelről a vezérlőre és vissza?
7 szál, 2x2 párhuzamosítva, föld, +5V, +12 megy át, ezen kívül még kettő marad.
Az mi?

Fricu

(#10283) szaszlaci válasza Fricu (#10282) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt írtad, hogy túlfeszes a +12 - és a +5 V. Amíg ez a helyzet, nem is fog kapcsolni az inverter rész..

A kérdéses szálak valószínűleg power on és power good jel lehet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10284) Fricu válasza szaszlaci (#10283) üzenetére


Fricu
tag

A power on gondolom a bekapcs gombtól jön (0V, ha lenyomom?).
A power good meg 5V, ha fesz OK?

Fricu

(#10285) szaszlaci válasza Fricu (#10284) üzenetére


szaszlaci
addikt

PC-s tápoknál földre kell húzni a power on-t. Míg ott van, addig van bekapcsolva a táp.
A PG 5 Volt, és folyamatosan annyin is kell maradnia.
De az is lehet, nem ez a maradék két szál, csak tippelek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10286) fero02 válasza Fricu (#10282) üzenetére


fero02
veterán

A feszt gondolom terhelés nélkül mérted, azért ilyen magas. :U

Azért az IC lábait is mérd körbe (adatlapot szerintem találsz neten). Illetve az ott lévő kondit cseréld. Pont olyan, mint ha mindig indulna, csak nem tud.

Inverter trafókat mérted? Nem zárlatosak? A tekercsek nagyjából egyforma értékűek?

(#10287) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! a kérdésem a következő lenne:
Létezik-e olyan megoldás(szoftver), hogy például egy 24 collos monitornak csak bizonyos területét használjam, például ha tud full HD felbontást, de nekem nincs a monitor egész területére szükségem, csak mondjuk kisebb felbontás jelenjen meg, de ne a monitor teljes szélességében. Remélem érthető voltam :DDD
Hogy miért lenne erre szükség? :U
Mert egy 42 collos tv-t használnék monitorként, és fél méterről kicsit szokhatatlan :DD

(#10288) fero02 válasza laccy88 (#10287) üzenetére


fero02
veterán

Menüben húzd össze. :)

(#10289) laccy88 válasza fero02 (#10288) üzenetére


laccy88
senior tag

melyik menüben? :D

(#10290) fero02 válasza laccy88 (#10289) üzenetére


fero02
veterán

A monitoréban. ;)

(#10291) laccy88 válasza fero02 (#10290) üzenetére


laccy88
senior tag

nincs ilyen lehetőség. mint írtam, egy 42 collos TV-ről van szó :DD A problémámra valami szoftveres megoldást keresnék :R

(#10292) szaszlaci válasza laccy88 (#10289) üzenetére


szaszlaci
addikt

Rátolod a felbontást, amit akarsz, majd a TV menüjében azt a képarányt választod, ahol meghagyja eredetiben (natívban). Ha van ilyen.

Aztán pedig vagy most veszel egy monitort, vagy később egy szemüveget.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10293) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell U2312HM monitorom. Eddig DVI kábellel használtam,de most úgy döntöttem Displayportra váltok. A videókártyán (Ati HD7770) csak Mini Displayport kimenet van,a monitoron pedig normál DP bemenet.

2 kérdésem lenne:

Ennek a kábelnek a minőségéről mik a vélemények? (2800 Ft-ért szerintem nem rossz.)

A kábel leírásban az szerepel,hogy apa/apa (M/M) ,ez nekem jó lesz vagy apa/anya kellene? (A VGA-n van a mini DP,a monitoron a normál DP.)

Köszönöm a segítséget.

(#10294) szaszlaci válasza neojohn (#10293) üzenetére


szaszlaci
addikt

Minek akarod cserélni a DVI-t? Ugyan az a jelfolyam fog kimenni, csak más lesz a csatlakozó formája.

Éppenséggel nem is olcsó, nézegess itt!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10295) raziel01 válasza neojohn (#10293) üzenetére


raziel01
veterán

Ha nem muszáj akkor ne válts.

(#10296) neojohn válasza szaszlaci (#10294) üzenetére


neojohn
csendes tag

Köszönöm a tippeket. Ha tényleg semmi különbség nincs DVI és Displayport között,akkor nem váltok.Így árban is elég jól kijövök:)

(#10297) szaszlaci válasza neojohn (#10296) üzenetére


szaszlaci
addikt

A DP nagyobb felbontást tud, de míg a DVI is kiszolgálja a monitorod, nem sok értelmét látom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10298) geckowize


geckowize
őstag

Hello, lehet nem ide vág, de ti mivel szoktátok tisztítani a monitor kijelzőjét? Kizárólag PC boltban kapható tisztítóval szabad? Mi az ami jó árnak számít ezek között?

(#10299) fero02 válasza geckowize (#10298) üzenetére


fero02
veterán

Clin+mikroszálas törlőkendő.

(#10300) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Van egy samsung ubysinc usb monitorom (a fő monitor egy lg d subbal összekötve) valamilyen display link driverrel használtam, ati hd4850 videó kártyával szépen működött (ati catalist nélkül) lecseréltem egy 7850 re és azt írta ki, hogy nem támogatott szoftver. Lehet valamivel pótolni. ha nem akkor nem usb-n hanem, normálisan a videó kártyára kötve lehetne használni?
Előre is köszönök minden segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.