Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11251) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Belinea 101730 (111744) típusú monitor a következő hibával: van egy függőleges csík a képernyő bal oldalán.
Jó a feltételezésem, hogy vagy a szalagkábel kontaktos, vagy az lcd belseje? Valamint, ha ez utóbbi akkor felesleges próbálkoznom a javítással?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#11252) fero02 válasza spgabor (#11251) üzenetére


fero02
veterán

Ez a pixel csak a kijelző hibája. A javítására nincs stabil és időtálló megoldás.

(#11253) dark2 válasza El Kebir (#11250) üzenetére


dark2
tag

Na, megjártam. Az ESR kérésre azt a választ kaptam, hogy van 85 meg 105 fokos...
Szóval a 820/25 és az 1000/10-esek 1000/25-re lesznek cserélve, a 470/25 és a 330/10 pedig 470/35-ösökre. Fontos volt az alak is, meg az utóbbiaknál valami nagyon nonémen hangzó Yakuo vagy milyen márka volt... Hazamegyek, forrasztok-szerelek - és remélem sikerrel járok majd. Jamicon 105 fokosak mind.

Ha pár év múlva megint vacakol majd, hát ismét szétszedem. Szeretem ezt a monitort, különösen a 2 bemenet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11254) spgabor válasza fero02 (#11252) üzenetére


spgabor
aktív tag

Hogy érted, hogy ez a pixel?

(#11255) batcsa


batcsa
csendes tag

Sziasztok!
Korábban már írtam,hogy adott egy:syncMaster245b plus.- a táp tip:BN44-00195a--
A tápon levő összes elkó kicserélve/ puffer is/ már jóideje úgyműködik,mint a mesébe...
amikor elindúl, a pufferkondin mért fesz=390volt készenléti helyzetben 320v körűl
amikor nem, 310v körül és NINCS 24volt sem!! ez a két-két pont most is ki van vezetékelve...
Ha tudtok ötletben, kapcsrajzban, vagy egyáltalán valamilyen módon segíteni ,előre is köszönöm. : :((

(#11256) fero02 válasza spgabor (#11254) üzenetére


fero02
veterán

Az a csík egy pixel hiba, csak esetedben nem egy pirosan, vagy kéken világító egyetlen pixel (pl), hanem egy komplett oszlop.

Ezt a hibát jellemzően a kijelzőben található COF kábel elválása okozza:

(#11257) fero02 válasza batcsa (#11255) üzenetére


fero02
veterán

Nem hinném, hogy primer oldalon lenne gond. Inverter trafókat mérted már?

(#11258) dark2


dark2
tag

fero2, El Kebir: köszöntem a segítséget, sikerrel jártam! Kicseréltem a 6 kondit, összeraktam a monitort - mindenféle sípolás és sötétből kivilágosodás nélkül azonnal ment a monitor. Egy picit mintha még a fényerő is megnőtt volna, de lehet, hogy csak a szemem csal. Remélem, van még pár év ebben a moncsiban.

(#11259) fero02 válasza dark2 (#11258) üzenetére


fero02
veterán

Nem csal, ilyenkor közel a gyári értéken üzemelnek (hacsak a ccfl cső nem hajlott meg menet közben)

(#11260) dark2 válasza fero02 (#11259) üzenetére


dark2
tag

Nem hiszem, hogy meghajlott volna - a kijelző panelt nem szedtem szét és nagyon óvatosan forgattam át mindkétszer.

(#11261) spgabor válasza fero02 (#11256) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#11262) Whaazzup válasza fero02 (#11256) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Látom egész profin kezeled a témát.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11263) Whaazzup válasza batcsa (#11255) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Sok a puffer 390v mérd a három ellenállást, ha rossz cseréld,van ott más bibi is..ÜDv.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11264) fero02 válasza dark2 (#11260) üzenetére


fero02
veterán

A meghajlást úgy értettem, hogy valami mással is biztosan gond van...

Whaazzup: köszi! :R

spgabor: nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#11265) batcsa válasza Whaazzup (#11263) üzenetére


batcsa
csendes tag

Köszönöm a tippet megfogom nézni és visszajelzek,üdv...

(#11266) batcsa válasza fero02 (#11257) üzenetére


batcsa
csendes tag

Helló ! Köszönöm a választ, ezeket a méréseket már megcsináltam /kiforrassztott lábaknál/ és elküldtem neked . igaz-néhányhónapja- de most ismét: 1-s :1.774/1.775
2-s:1.744/1.730
3-s:1.783/1.749
Te akkor azt válaszoltad,hogy valamelyik "határeset" azóta hosszabb ideig működött! megszakításokkal..
A kérdésem még az ,honnan kapja a vezérlést a 24volt,mert az most nincs jelen és nem is indúl el?
Köszi..

(#11267) fero02 válasza batcsa (#11266) üzenetére


fero02
veterán

Igen? :F Pedig jónak mondhatóak. :B :U

Meghajtó fet-eket mérted?

(#11268) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok!

Van egy LG TFT monitorom, olyan 4-5 éves, analóg véggel a számítógéphez. Tavaly júliusban beruháztam egy ATI Radeon 7770 videokártyára, aminek a kimenete viszont csak digitális, így a monitor és a videokártya átalakítóval van összekötve. Pár hónapja vettem észre, hogy néha a számítógép bekapcsoláskor amikor bejön a windows 7, bal oldalon nagyon vékony kis sávban (pár mm) le van vágva a kép, olyan, mintha el lenne csúszva, és ha például egy játékot benyomok, hullámzik a kép. Viszont arra is rájöttem, hogy ha kikapcsolom a monitort, és vissza, semmi baja nincs, olyan, mint aminek lennie kell. Szerencsére csak bekapcsolás után jelentkezik ez a probléma. Most már naponta jelentkezik ez a dolog, de a fentebb leírt módon tudom javítani a bajt, csak kicsit zavar. Gyanús, hogy az analóg-digitális átalakítás miatt lehet vele valami gubanc, főleg, hogy ha kihúzom a kábelt a videókártyából, és vissza, pár hétig megint megfelelően működik... Próbáljam ki egy másik átalakítóval esetleg?

Valaki tapasztalt már ilyet? Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11269) fero02 válasza #73540608 (#11268) üzenetére


fero02
veterán

A monitor hogyan van "telepítve" a gépre?

(#11270) #73540608 válasza fero02 (#11269) üzenetére


#73540608
törölt tag

Az sehogy, csak a videokártya driver, de eddig nem is volt rá szükség... Kellene?

[ Szerkesztve ]

(#11271) Dude666


Dude666
csendes tag

Hello!

Van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni, hogy ne a drága utat kelljen bejárni. Van egy syncmaster 2493HM típusú monitorom, ami nemrég elkezdett nagyon furcsán viselkedni: Önálló életre kelnek a funkciógombok, felhozza a menüt, állítgatja a színeket, a preseteket váltogatja. De csak az első 5-10 percben, aztán abbahagyja. Egyébkén kifogástalan, de ettől parázok, mert nem szeretném lecserélni, teljesen elégedett vagyok vele.

Mit gondoltok? Javítható? Drága lesz? Lehet így használni? Vagy hamarosan beadja a kulcsot? Ha javítani lehet/kell, akkor tudtok tippet adni hogy hova vigyem pesten?

Előre is köszi...
üdv

(#11272) mzso


mzso
veterán

Nekem a monitorom (Benq FP241W) foltokban sötétedik. Először azt hittem "beégés" most már erős kétségeim vannak felőle. Viszont az tuti, hogy azon a részen ahol sötötedik hamarabb meglátszik valaminek a lenyomata ami sokáig a képernyőn van. Találkozott valaki ilyennel? El lehet valahogy tüntetni?


(#11273) bendi007


bendi007
tag

üdv
Fujitsu 19es lcd,5 indításbol 2 szer van csak képe és villog a led nem folyamatos kék,mi lehet vele ,érdemes foglalkozni vele vagy csere?

(#11274) fero02 válasza #73540608 (#11270) üzenetére


fero02
veterán

A win7-is felismeri a chipset-et, de mégis telepíted a gyártó driver-ét, nem? Aztán van olyan is, aki nem...

bendi007: érdemes. Táp-inverter részt kell felújítani (reméljük mást nem). A működtetést ne erőltesd, mert nagyobb baj is lehet.

mzso: nem lehet. Kijelző csere.

[ Szerkesztve ]

(#11275) #73540608 válasza fero02 (#11274) üzenetére


#73540608
törölt tag

Hát a monitorét nem szoktam felrakni, eddig elég volt a videókártya drivere... Ez okozhatja az általam tapasztalt hibát?
Egyébként az Eszközöknél a monitornál általános Pnp képernyőt ír, W2234 típussal...

[ Szerkesztve ]

(#11276) fero02 válasza #73540608 (#11275) üzenetére


fero02
veterán

Ilyet kell, hogy láss, ekkor van helyesen felismerve az eszköz:

(#11277) Whaazzup válasza bendi007 (#11273) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia,primer táp kondi de ha állandóan indítgatód vége a scaler ic-nek,érdemes javítani.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11278) Whaazzup válasza mzso (#11272) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.sajnos ennek annyi,esetleg kilehetne súlyozni de nincs értelme,mert máshol is előjöhet.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11279) #73540608 válasza fero02 (#11276) üzenetére


#73540608
törölt tag

Nekem is így írja ki ott, csak ugye nekem a képernyőnél van a W2234 típusmegjelölés... Bár az, hogy LG, az nincs kiírva sehol... Akkor mégse ez a baj valószínűleg. Azért köszi!

(#11280) mzso válasza fero02 (#11274) üzenetére


mzso
veterán

Ehhh... Hát az nem most fog megtörténni.

(#11281) Dude666 válasza Dude666 (#11271) üzenetére


Dude666
csendes tag

Valakinek erre van tippje?

(#11282) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy LG L245WP-BN típusó monitorom.
A következő lenne a probléma:

Körülbelül egy hónappal ezelőtt a bekapcsoló gomb elkezdett "elromlani". Vagyis először azt hittem, hogy azzal van a gond, mivel nem tudtam vele bekapcsolni elsőre, többször kellett megnyomnom, azt hittem valami kis kontakthiba van, elvégre nem egy új monitorról van szó, és sokat volt használva.

Aztán egy idő után emiatt nem kapcsoltam inkább ki, hanem hagytam "elaludni". Azonban miután elaludt egy hosszabb időszakra (mondjuk éjszaka), akkor reggel egérmozgatásra először csak felvillanni kezdett a monitor, és kb az 5.-10. felvillanásra kapcsolt be. Később pedig miután kikapcsoltam már vissza se tudtam kapcsolni. Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor a bekapcsoló led felvillan, vagyis érzékeli, hogy valami történt, de utána nem kezd el világítani, a led és a monitor bekapcsolni, hanem a led kialszik, és a monitor pedig nem kapcsol be. Egy ideje már ezt játssza velem, vagyis az utóbbi kb két hétben már bekapcsolni sem tudom. Egy hónappal ezelőtt még semmi gondja nem volt. Leejteni nem ejtettem, semmi olyan nem történt vele, ami előtte.

Szerintetek mi lehet a gond? A javítása mennyibe kerülhet körülbelül? Így mennyit érhet? A 9. kerület körül esetleg nem ismertek valakit, aki ingyen bevizsgálná.

Előre is köszönöm!:)

(#11283) moonguru válasza laci06 (#11282) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem a szokásos táp hiba, fel kell kondizni!

Én megnézhetem neked, akár hétfőn is! :)

Monitor Guru!

(#11284) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy hdmi kábellal összekötöm LG monitorom ( IPS224 ) és összemegy a kép. Kb olyan 1 centis káva maradt a négy szélénél. Ha jól tudom, videokártyám 1.4 hdmi bírja ( asus HD7750 ), kábelt amit vettem viszont enm tudom milyen, de mivel 800 forint volt, sanszos hogy nem legújabb techikás ( de ezt csak én gondolom, ettől még ... ).
Monitor magától állítja be, nem sikerűlt neki. Kerestem beállítást erre vonatkozóan, nem találtam még.
tipp ?
Köszönöm

(#11285) fero02 válasza Sterilzona (#11284) üzenetére


fero02
veterán

Csak itt nem kerestél, pedig...

[link]

(#11286) Sterilzona válasza fero02 (#11285) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Valóba, itt nem. De mi az a ccc ?

(#11287) fero02 válasza Sterilzona (#11286) üzenetére


fero02
veterán

Catalyst Control Center? :U

(#11288) Sterilzona válasza fero02 (#11287) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Jajaja. Sose hallott róla. Gugli után most telepítek valami catalyst control centert. Remélem ez lesz az :)

(#11289) Sterilzona válasza Sterilzona (#11288) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Na meg találtam. Speciális nézetre kellett váltani, így bejött az a kép, amit linkeltél nekem. Viszont, valahogy más most már, nem csuszka van, hanem kézzel lehet beállítani, illetve van valami szinkron is. Akkor ha rányomok szinkronra, megcsinálja a képméretezést ügyi?
Továbbá, maradhat ez a 800 forintos hdmi kábel, vagy jobb DVI ?
Köszönöm

(#11290) El Kebir válasza Sterilzona (#11289) üzenetére


El Kebir
őstag

a dvi-vel alapból nincs ez a jelenség, a hdmi-nél is csak azért mert a tv-hez van beállítva, aminél jól jön (mert azoknál meg "szokás" alapból belenagyítani a képbe, azt kompenzálná ez a keretes kép)

annál a monitornál kb mindegy, hogy dvi-t vagy hdmi-t használsz, a dvi kicsit régebbi, emiatt, a korlátai mellett, kevesebb vele a probléma, kiforrottabb.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11291) Sterilzona válasza El Kebir (#11290) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm szépen.

(#11292) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

újra jelentkezek.
Most már rendes, méretezett kép van. Viszont, ritkán, de egy fél pillanatra valami bezavarja a képet. Valami csík szerű fut át a képen. Nem tudom jobban leírni, mert annyira gyors, és nem nagyon tapasztaltam még ilyet.
Már megint, mi lehet ? :)

(#11293) Whaazzup válasza laci06 (#11282) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ha sokáig így használod a vezérlőpanelnak annyi.Több mint valószínű táphiba.ÜDv.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11294) laci06 válasza Whaazzup (#11293) üzenetére


laci06
senior tag

Szia!

Köszönöm Neked is a választ!

Azóta már moonguruval felvettem a kapcsolatot ezügyben!:)

Mégegyszer köszönöm!:)

(#11295) Raul1987


Raul1987
csendes tag

Hello
van egy msi cx600s lapim és van hozzá kötve egy LG e2240es monitor 2héttel ezelőttig panel lakó voltam és ott már rájöttem hogy ha a laptop töltője hosszabbítóba volt dugva akkor finoman de vibrált a monitorom főleg a világos szürkés metálos színeknél lehet észre venni de az ilyeneknél nagyon zavaró, már majdnem vissza vittem a monitort hogy hibás de észre vettem ha akksiról megy a lapi akkor nincs ilyen gond, majd bedugtam egy külön álló aljzatba ott se volt ilyen gond jó gondoltam valami nem megfelelő áramot kap lapi az egyszerű olcsó hosszabbítóból... majd 2hete családi házba költöztem elvileg itt full kivannak cserélve a konektorok a falakban a kábelek meg 3fázisú lett a ház ellátása, na már most itt ugyanazokat a hosszabbítókat használom a elektromos dolgokhoz ugyanúgy rossz volt megint a kép ha ebbe dugtam, de most jött a pofon kerestem neki saját külön konektort és ugyan úgy szar az egész... már körbe dugdostam a szobámba de semmi nem változik ... ha kihúzom a töltőt a falból vagy a lapiból akkor tökjó a kép de ez nem megoldás 5percet se bír már az akksim... azt tudom elképzelni hogy mivel ezen a laptopon közvetlen közel egymás mellet van a lapi töltő lyuka és a monitor kimenete zavarhatja valamiért, na és most mi a fenét csináljak? :( kb az idegbaj kerülget már... a monitornak tuti nincs baja vagy így nem fognak vele semmit javítani mert bedugod máshova kutya baja... na most két dolgot tudok elképzelni amit ki lehetne próbálni (nem a monitor frekvenciáját nem tudom feljebb rakni próbáltam illetve kisebb felbontásnál fel raktam akkor se lett jobb) első ötletem valami aranyozott vagy iesmi vga kábelt venni hogy hátha zavar van az erőben és ez megszünteti? másik pedig egy új laptop töltőt szerezni hátha ez nem az igazi már és neki van zavar az erőben?!
minden 5letet szívesen fogadok szükségem lenne rá hogy rendesen működjön mert így nem tudok dolgozni... előre is köszi ha elolvastad ezt a hosszú írást

(#11296) fero02 válasza Raul1987 (#11295) üzenetére


fero02
veterán

Amit először leírtál az tipikusan a földhurok jelensége.

Utána meg a leírtak alapján olyan, mint ha a töltő pofázna vissza a hálózat felé.

Esetleg nincs lehetőséged kipróbálni másik (kölcsön) töltővel? Vagy esetleg egy szünetmentes táppal kipróbálni.

(#11297) Raul1987 válasza fero02 (#11296) üzenetére


Raul1987
csendes tag

köszi a választ ő és ezt a földhurok jelenséget ezt hogy lehetne az én esetembe megszüntetni ha ez a baj?
hát megpróbálok szerezni kölcsön töltőt mindenképp... a szünet mentes tápot nem tudok szerintem de azt nem is tudtam hogy laptophoz is jó lehet

(#11298) fero02 válasza Raul1987 (#11297) üzenetére


fero02
veterán

Csak ha nem 1 fázison (áramkörben) van a két készülék.

A kölcsön töltő szerintem megadja majd a választ.

(#11299) Raul1987 válasza fero02 (#11298) üzenetére


Raul1987
csendes tag

ha egy hosszabbítóba dugom a monitort meg a lapit akkor még rosszabb lett az egész, szóval nem tudom, a laptop töltőkön mi a fontos adat hogy mi a bemenet és a ki menet vagy mi alapján kell venni/ kölcsön kérni az enyémbe jót?

(#11300) fero02 válasza Raul1987 (#11299) üzenetére


fero02
veterán

A kimenő feszültség és áramerősség (pl 19V 3.5A) és ugye maga a csatlakozó fizikai mérete.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.