Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) inner válasza Zotya21 (#10150) üzenetére


inner
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy most vasaroltam egy LG fullHD monitort, amelynek csak VGA bemenete van. Ezt egy mobil ATI5650-rol hajtom meg. Ugy tapasztalom, hogy a monitorhoz adott kabellel nemi ghosting latszik a kepen. Kerdesem az lenne, hogy ha egy jobb minosegu kabellel lehetne ezt a hibat orvosolni, hol es milyen kabelt javasolnatok. Hossz tekinteteben akar 1m hosszu kabel is elegendo lenne. Segitsegeteket elore is koszi!

(#10152) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Az "Azonnali kérdéseknél" próbálkoztam, de nem kaptam választ: talán itt jobb helyen járok, így hát megismétlem a kérdést.
Szeretnék beújítani egy DELL U2312HM monitorra, amit TV-nézésre is használnék: set top box-szal összekötve. A boxon lévő HDMI kimenetet kötném össze a monitoron lévő DP-porttal / azon nincs HDMI. (A hangot külön madzagon szedném le, HIFI erősítőre). Gondolom elég lesz egy displayport to hdmi kábel a dologhoz...
Járható-e a "projekt" - kell-e esetleg valami spéci akadállyal számolnom?

(#10153) raziel01 válasza reset (#10152) üzenetére


raziel01
veterán

Annyi a spéci akadály, hogy a display port to HDMI kábel pont nem olyan amilyen neked kell.
DP portos videokártyát lehet összekötni egy HDMI-s monitorral arra jó.
HDMI to DP port kábel viszont nincs olcsóért, mert nem elég a kábel hozzá hanem egy aktív konverter is kell hozzá úgyhogy ilyen átalakítók 20k felett vannak ergo nem éri meg.
Pont ugyan ilyen monitorom van és milliónyi fórumot végigjártam hasonló problémával. Marad az, hogy veszel egy HDMI to DVI kábelt és DVI-re kötöd rá. Viszont akkor a PC-nek marad a dsub vagy a DP ha van olyan VGA-d.

(#10154) reset válasza raziel01 (#10153) üzenetére


reset
senior tag

Köszönöm - hasznos infó volt :R
2 DVI-hely van a video-karin (HD 6950 2 G) - az lehet, hogy egyikre a set top box, a másikra a PC?

[ Szerkesztve ]

(#10155) raziel01 válasza reset (#10154) üzenetére


raziel01
veterán

A VGA-n kimenet van. Oda monitort tudsz kötni.
Set-top boxot a monitorra kell kötni nem a VGA-ra.
Egyébként milyen set-top boxod van? Hátha találunk valami jó megoldást rá.

(#10156) reset válasza raziel01 (#10155) üzenetére


reset
senior tag

Értem. STB = "ADB 5800S"...A VGA-n van 2 db mini DP...a monitoron pedig van normál DP-csati; őket össze lehetne kötni.

[ Szerkesztve ]

(#10157) raziel01 válasza reset (#10156) üzenetére


raziel01
veterán

Hát akkor HDMI-DVI átalakítóval mehetne a monitorra a set-top box.
mini DP port-DP port átalakítóval mehetne a PC a monitorra.

(#10158) reset válasza raziel01 (#10157) üzenetére


reset
senior tag

Oksa - köszi még egyszer.

(#10159) gamer187


gamer187
tag

TFT monitor játék közben szaggat de minimum szinten, okozhatja ezt az hogy 16ms-os? az akadás nem hardveres hiba mert xbox 360-ról van szó.

(#10160) partxxx válasza gamer187 (#10159) üzenetére


partxxx
tag

határeset ... ez másodpercenként 62.5 gray-to-grayt jelenthet (rosszabb esetben)

de akkor sem szaggatást, hanem egyfajta utánhúzást kéne tapasztalnod, szóval valószínűleg más a bibi

(#10161) gamer187 válasza partxxx (#10160) üzenetére


gamer187
tag

végülis nem szaggat mint pl ha gyenge a hardver a gépben, ez más lehet hogy utánhúzás amiről te beszélsz, csak úgy mond nem "folyik" a kép hanem pl fifa 13ban lehet nagyon észrevenni kicsit zavaró. van erre valami megoldás?

(#10162) Montebá


Montebá
tag

Sziasztok! Lenne egy problémám. Mivel a gépem meghalt, egy régebbi gépet használok, ehhez más monitort is.
Philips Plug and Play 109 B5
Úgy 1-2 hónapig minden rendben is ment, de mostanában ha kikapcsolom a gépet este, és reggel be, a kép elcsúszik, és vissza kell állítani. Nem vészes, olyan 2-3 millimétert csúszik el, változó hogy jobbra, balra, fel ,alá... Minden bekapcsolásnál vissza kell állítani a jóra.
Nagyon zavaró. :(
Üdv.

(#10163) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok
van egy sansung p2270hd
tv tuneres monitorom és olyan fura rajt a kép de már nagyon rég óta olyan mintha a képernyőn lenne valami tejszerű izé a háttérvilágítás se egyenletes
és nem tudom ez mi lehet
meg amikor bekapcsolom először nagyon világos aztán amikor melegedett utána sötétedik be kb. normál szint fölé így is
és háttérvilágítást viszont lejjebb venni nem lehet csak a fényerőt de attól még ugyanilyen marad csak sötétebb ugye minden
tudja valaki mi baja lehet ?
két képet linkeltem hátha segít meglátni a problémát
a képek éjjel készültek mint látható egyik vaku másik anélkül
és látni a szélein azt a rengeteg plusz fényt ami nem kéne egyszerűen nem fekete


https://500px.com/slayer_art

(#10164) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Van egy Benq T241WA típusú monitorom aminek a kijelzője elhalálozott (valaki beleütött kézzel)
Lehet kapni kijelzőt hozzá? Vagy esetleg a javítása olyan drága, hogy érdemesebb lenne venni egy másikat?

(#10165) fero02 válasza Zotya21 (#10163) üzenetére


fero02
veterán

(#10166) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

Van egy Benq E2200HD 22 colos wide monitorom, ami egész eddig kifogástalanul működött. Ma azonban az on-screen menujeben probaltam beallitani dolgokat es ranyomtam a display fulon valami "aspect..." nevu elemre az enterrel es elsotetult a monitor, azota pedig nem tudok kepet csiholni belole. A led zold, tehat aramot kap es azt sem irja ki h "no cable vagy no signal" tehat a geppel is latja a kapcsolatot, de kepet nem ad...

Van esetleg valami otletetek mit lehetne ezzel kezdeni? Nem tudom lehet e valahogy resetelni vagy nem ertem mi baja lehet..

Ksoszonom elore is a tanacsokat!

"Winners never quit and quitters never win."

(#10167) Zotya21 válasza fero02 (#10165) üzenetére


Zotya21
senior tag

mivel nem válaszolt rá senki még annyit se hogy fogalmam sincs :)

kisgyerek85

beütötte kézzel ? :Y

nah arra a környékre se szeretnék tévedni :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#10168) fero02 válasza Zotya21 (#10167) üzenetére


fero02
veterán

Én úgy látom, hogy El Kebir próbált egyszer segíteni. De nyilván azért nem ír senki semmit, mert nem tud mit mondani. Annak meg mi értelme lenne, ha azt írnánk 4-en, hogy "fogalmam sincs". :U

Salak: másik bemeneten próbáltad már? Auto adjust? Esetleg menü gomb hosszú megnyomása? :U

[ Szerkesztve ]

(#10169) Salak válasza fero02 (#10168) üzenetére


Salak
tag

Hat az osszes gombot probaltam hoszabb-rovidebb ideig nyomni, egyelore sikertelenul :( Masik bemenet meg szerintem nincs is ezen a regi gepen mint az a sima "trapez alaku ketsorostus" (sajnos nem tudom a nevet) Nem ertem mi lehet..

"Winners never quit and quitters never win."

(#10170) El Kebir válasza Zotya21 (#10163) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen fényerőbeállítással megy?
Nem lehet, hogy néhány fényforrás kiesett, annak ellensúlyozására magas fényerő van beállítva, de a hiányzó fényforrások miatt ilyen foltos marad a kép?

(bekapcsoláskor, mikor "nagyon világos" a kép, akkor nem egyenletesebb?)

szerk.: nem volt megbontava? és összekuszálva benne a fénycsővek?

(de egyébként fogalmam sincs :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10171) fero02 válasza Salak (#10169) üzenetére


fero02
veterán

A gépeden vga kimenet van. D-SUB a csatlakozó felület neve. ;)

A használati utasítása megvan a készüléknek? :U

(#10172) Salak válasza fero02 (#10171) üzenetére


Salak
tag

Áh, köszi :)
A leírása itt van, de ez ilyen "össznépi" több modellnek közös. Sajnos nem sok információt találtam iylen hibáról..

"Winners never quit and quitters never win."

(#10173) El Kebir válasza Salak (#10172) üzenetére


El Kebir
őstag

Pórbáltad már áramtalanítani, néhány percre? Amúgy az osd menü sem jön be? (ha az bejön, akkor reseteld a beállításait a megfelelő menüben)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10174) kisgyerek85 válasza Zotya21 (#10167) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, kikapcsolva nem látszik rajta hiba, csak amikor bekapcsolod akkor egy elég ocsmány kép fogad.

Holnap felhívok egy tv szerelőt, hátha tud olcsón hozzá kijelzőt.

(#10175) fero02 válasza Salak (#10172) üzenetére


fero02
veterán

Próbáld ki másik bemenettel! Ha akkor sincs kép, akkor a könyv segítségével vakon menj a menübe és tolj neki egy resetet.

(#10176) picur10


picur10
aktív tag

Tegnap megdöglött a ViewSonic vx912-es monitorom. Nem mai gyerek (még sulinetre vettem :DDD) de tette a dolgát. Most függetlenül attól, hogy gépre van-e dugva, csak így villog a led: [link]
Ilyenkor a kép is elmegy, gyakorlatilag használhatatlan. Szerintetek javítható? Nem szívesen vennék most új monitort, de a bevizsgálási díj is fájna, ha csak azt állapítják meg, hogy nem javítható vagy egy új monitor ára a javítás. :(

(#10177) hunt3rx3


hunt3rx3
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Pár napja vettem egy Dell U2312HM monitort. Laptoppal használom, hdmi-dvi átalaítóval van összekötve, mivel nincs a monitorban hdmi. A gép i7 2630qm procival és intel hd 3000 + nvidia 540m videókarikkal rendelkezik.
A gond az lenne, hogy néha el kezd szaggatni a kép, de csak a monitoron. Vagyis játék közben a fraps fix 50-60 fps-t mutat, de ahogy mozgatom a kamerát, mégis szaggat egy kicsit. (1366x768 felbontásban fut a játék, míg az asztal 1920x1080 felbontású)
Ugyanez előjön sima böngészésnél is, az egér le-fel mozgatása is szemmel láthatóan lassú.
A gép nincs túlterhelve, túlmelegedve, ez a probléma csak időnként lép fel, és ahogy mondtam, csak a monitoron, ha kihúzom, a laptop képernyőjén minden fasza.
Drivereket mindent próbáltam már. Frissítettem a monitor drivert, felraktam a legújabb intel hd drivert, illetve a legújabb béta nvidia drivert.
Már írtam egy hasonló hozzászólást a 2412 topicban (nem találtam először a 2312-esét), gondoltam inkább ide illik, mert általános, ezért írok ide is.
Előre is köszi a helpet

(#10178) fero02 válasza picur10 (#10176) üzenetére


fero02
veterán

Javítható!

(#10179) picur10 válasza fero02 (#10178) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszi!
Beadtam egy egy utcányira lévő szerelőhöz. Holnapra megmondja a frankót, táphibát gyanít. Ha igaz, akkor 7-15e Ft a javítás. Az utóbbihoz hozzádobok még 10-15-öt és egy ledes 3 éves monitor lehet kapni. :(

(#10180) fero02 válasza picur10 (#10179) üzenetére


fero02
veterán

Az kb dupla ár, mint amennyiért javítani szokás... :U

(#10181) picur10 válasza fero02 (#10180) üzenetére


picur10
aktív tag

Pedig azt írja magáról, hogy mérsékelt áron dolgozik. ;)

Már beadtam, a bevizsgálást (3e) már leverik rajtam. :U

(#10182) fero02 válasza picur10 (#10181) üzenetére


fero02
veterán

Mondani bármit lehet. ;)

(#10183) picur10


picur10
aktív tag

Sikerült még a bevizsgálás előtt nyomni egy Cancel-t. :D

Írok a kettes versenyzőnek. :K

(#10184) Zotya21 válasza El Kebir (#10170) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát elvielg 40% os fényerő

kontraszt 50% gamma 1.0

szétszedve sose volt csak egyszer megpróbáltam de ezért a hibáért nem előtte :D

hát bekapcsoláskor talán kcisit egyenletesebb de azis fura hogy bemelegedés közbe sötétedik vissza

fényforrásról meg nem tudom hogy hiányzik e bármelyik is szét kéne szedni

nemtom köszi hogy írtál :D

valaki oylat is mondott hogy kiszáradt kondi de nemtom az tud e iylet okozni :D

https://500px.com/slayer_art

(#10185) El Kebir válasza Zotya21 (#10184) üzenetére


El Kebir
őstag

kiszáradt kondi talán okozhatja azt, hogy nem megy mindegyik fénycső, habár általában olyankor totál lekapcsol a háttérvilágítás. (lehet, több tápkörről, több fénycső van meghajtva és bekapcsolás után felezés van...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10186) trialboj


trialboj
őstag

Egy Philips 170V monitorom van, mióta megvettem az új videokártyát, amin nincs vga kijövet, csak átalakítóval lehet összekötni, és win + driver install után, mégis van valami gond a monitorral, furcsán fárasztó nézni, 5-10 perc alatt folyik a szemem és képtelen vagyok olvasni bármit is róla.

Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy nyomtam a monitoron egy Auto set gombot, és kis vibrálás után elrendezte magának, most viszont továbbra is fenn áll ez a probléma, és elég nagy szarban vagyok mert 1, nem tudom telepíteni a további programokat, 2. ha tudnám is képtelenség használni bármit is, mert megmagyarázhatatlanul fárasztó nézni, nem a fényerő magas, nem tudom talán életlenek a pixelek, win 7 alatt próbáltam a Clear type opciót azt sem segített.

A monitor nem lehet hibás, délelőtt használtam a rég win alatt, és tökéletes volt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10187) fero02 válasza trialboj (#10186) üzenetére


fero02
veterán

Nem a nagy fényerő zavarja a szemed?

Hány Hz-re van beállítva a frissítés?

(#10188) trialboj válasza fero02 (#10187) üzenetére


trialboj
őstag

Nem a fényerő az, 60 hz, ezen kívül még tudja a monitor a 75öt, de furcsa, hogy eddig 2 win csere volt az új videó kártyával, s nem kellett piszkálni semmit, csak 1 auto setupot, a monitoron, és megoldódott.

De az is lehet h mára lefárasztott teljesen s közben már megoldódott, csak nem látom a különbséget. holnap megnézem megint.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10189) El Kebir válasza trialboj (#10186) üzenetére


El Kebir
őstag

életlen pixelek alatt gondolom a betűket érted, próbáltad már kikapcsolni a betűk simitását? (rendszer -> speciális rendszerbeállítások -> teljesítmény beálítások alatt)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10190) trialboj válasza El Kebir (#10189) üzenetére


trialboj
őstag

Igen a betűket nehéz olvasni.

Bocs, de fogalmam sincs, hogy miről fordították a speciális beállításokat magyarra, ezek az opciók CP ben.

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10191) El Kebir válasza trialboj (#10190) üzenetére


El Kebir
őstag

"system"-be belépsz és bal oldalt az "advanced system settings", utána az "advanced" menü alatt a "performance"...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10192) lotto


lotto
csendes tag

Tanácsot kérek!
Samsung lcd monitor minden bekapcsolása után egy csík lesz látható a képernyőn, majd kicsit elsötétedik a kép, és utána működik.
Tápegység hiba lehet, érdemes kondikat cseréltetni vagy komolyabb a hiba?
lotto

Tel: 30/2120515

(#10193) trialboj válasza El Kebir (#10191) üzenetére


trialboj
őstag

Kipróbáltam de az csak a win által generált szövegre van hatással, a weboldalakon lévőkre nem, és ugye ez még mindig nagy gond.

Folyik a szemem mindenem tele van ezzel a winnel, kihez fordulhatok, jövő héten valós munkára kellene használjam, nem nagyon van ötlet mihez kezdjek.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10194) El Kebir válasza trialboj (#10193) üzenetére


El Kebir
őstag

ez azért van mert a böngésző külön simíthatja a betűket, azt is ki kell kapcsolni, de ne kérdezd melyiknél hogyan, hol, az Opera-val nincs ilyen gondom... a többi böngészőt meg nem használom... keress rá a neten vagy a ph-n, hogy azokat hogyan lehet helyrehozni...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10195) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Meghozta a futár bácsi a Dell UltraSharp U2312HM 23 monitort - csodás :)
A mellékelt lemezen (és egyelőre a WEB-en sem) viszont nem találok részletes manuált a beállításokhoz.
Jól jönne egy link...

(#10196) reset


reset
senior tag

Közben találtam egy linket - asszem, ezzel boldogulok... :)

(#10197) negyedes


negyedes
addikt

Udv, most vettem egy dell u2312hm monitort es azzal szembesultem hogy a noti kijelzo kalibralt szinprofiljat teszi a nagymonitorra is. Van vlm lehetoseg hogy kulon tudja kezelni oket? A noti egy hp probook 5330m.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10198) gamer187


gamer187
tag

Segítség! ACER AL2021 típusú monitorom táp részén található kondik felpúposodtak lehet hogy ez okozhatja a hibát hogy van amikor megy van amikor nem, nem drágák a kondik ennyit meg érne nekem. Viszont! ugyan ilyen kondit vegyek a rosszak helyére mint amilyen ebben is van? ( 1000uf 25v, 1000uf 16v) vagy valami mást? illetve a kondi két lába mindegy hogy melyik lyukba megy a 2 közül? Itt a táprészről egy kép és a típusa: ADP-58AF. Előre is kösz a segítséget.

(#10199) fero02 válasza gamer187 (#10198) üzenetére


fero02
veterán

Nagy valószínűséggel ezek lesznek a hiba okozói.

Nem drágák, de mindenképp minőségit vegyél. Nem mindegy hogy teszed be. Ha fordított polaritással, akkor szét fog durranni és további következményei is lehetnek.

A kapacitás érték maradjon ez (1000uF), a feszültség nem lehet kisebb, mint az eredetei, de nagyobb igen (tehát az 1000uF 16V helyett tehetsz bele 1000uF 25V-osat, ha fizikailag is elfér.

(#10200) gamer187 válasza fero02 (#10199) üzenetére


gamer187
tag

Köszi!!! És honnan tudom hogyan kell betenni helyesen? Az a baj hogy látom a forrasztásoknál hogy már ezek a kondik sem az eredetik. Te mit javasolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.