Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10701) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

LG 1934s-be keresek kijelzőt/fénycsővel.
Az enyémben megadta magát a fénycső.
Ha esetleg lenne valakinek, küldjön privátot. :R

(#10702) DRB


DRB
senior tag

Sziasztok!

Van egy LaCie electron22blue IV monitorom. Ez egy 22"-os professzionális Diamondtron képcsöves CRT monitor. Nem mai darab, de ennek ellenére még mindig nagyon jó a képe, már ha épp működik.
Az lenne vele a problémám, hogy a kép felső fele egy vékony fényes csíkba összement, eleinte csak úgy egy 1 centis rész csinált ilyet, és csak egy bizonyos hőmérsékleten, kb. a bekapcsolás után 12-15 perccel, utána, ahogy tovább melegedett már nem csinálta, általában(ritkán akkor is előfordult, ha teljesen bemelegedett, de hidegen soha). Nem régóta csinálta ezt, de már az elején tudtam, hogy nem lesz jó vége a dolognak, meg is történ baj múlthét pénteken. Szóval aki esetleg tudja ez mitől van, esetleg hogy lehet megjavítani(házilag értem), vagy akár javít is ilyen monitorokat, az kérem ne fogja magát vissza. Ha kell rakok be képet is, igaz nagyon tré képet csinál a telóm, de a lényeg valószínű azért látszani fog.

A segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10703) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Két darab CRT monitorom is van, mostanra mindkettőt ugyan az az "átok" érte utól. Nevezetesen azt csinálják, hogy akár csak megérintve őket is elugrik a kép. Van hogy trapéz alakban fekve látszik, de van hogy korom sötét lesz.

Elektroműszerész vagyok, de nem sikerül rájönni így sem, mitől lehet ilyen hibájuk. Képcsőfűtést mértem, mindkettőn stabil. Próbáltam óvatosan megközelíteni a gondot úgy, hogy bekapcsolva végig piszkáltam a csatikat, de bármihez érek azonnal ugrik is el.

Jól tudom hogy ezekben van stabilizátor, ugye? Pontosan azt hogy néz ki? Ha valaki tudna egy képet adni melyik része az, sokat vinne előre!

Kösz! :R

(#10704) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérek hozzáértőktől!
A gépem újratelepítés után van és valamiért REMEGNEK A MONITORKÍMÉLŐ BUBORÉKOK vagy pl. amikor lenyitom a legördülő menüt oly darabosan, szagatva nyílik le. Először megpróbáltam a VGA-hoz újabb drivert feltenni, de nem segített. Ráadásul ugyan az van fent mint a telepítés előtt. Tippem szerint a VGA driver körül van gond vagy beállítás kérdése? WIN7(64) és Geforce9600GT-ről van szó.

(#10705) priti


priti
addikt

Pusztúl egy 20"-os TFT monitor.

Adott egy Samsung TFT, ami szépen megy.
A PC elalszik, a monitor lemegy készenlétbe. Gép felkel, monitoron nincs kép csak marha halványan, mintha nem lenne inverter aztán erősödik, majd villan egyet-kettőt és utána jó, de ez van hogy negyed óra, szóval már gázos.
Ez lehet egyszerű kondigond, szóval még az inverter előtt van a gond a monitorban a tápkörön vagy az inverter maga haldoklik így? Mennyire ismerős/gyakori ez a hiba?

Hardverlesen

(#10706) Pazoozoo


Pazoozoo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az LG W2234S TFT monitorommal kapcsolatban. A hiba a következő: gép bekapcsolása után nem ad képet a monitor, csak a visszajelző LED je villog, mintha alvó módban lenne. Ha kikapcsolom a gépet akkor is csak a led villog. Ha kihúzom a kábeljét a videókártyából akkor is csak a led villog. Ha ki akarom kapcsolni a monitort az elején lévő fő gombbal akkor is csak a led villog, nem kapcsol ki. Ha kihúzom a tápkábeljét is és visszadugom, akkor is csak a led villog. Továbbá ugyan az a nagyfrekvenciás sípolást hallani belőle mint a régi katódos tv-kből, ugyan olyan szakaszosan mint ahogy a led villog.

Ilyen csak akkor fordult elő a monitorral mikor teljesen ki volt kapcsolva a gép és a monitor is mondjk egy éjszakára, és másnap bekapcsolva már nem adott képet. Akkor negyed óra próbálgatás után egyszer csak visszajött a kép, de utána ha lekapcsoltam a gépet akkor a monitor nem ment le alvó módba hanem azt írta ki, hogy nincs bedugva a kábele.

Másik monitorral kipróbáltam, nem a videókártya a hibás.

Annyi neki vagy lehet még valahogy életet lehelni belé?

(#10707) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hello!
Nem biztos, hogy jó topikba írok.

Lenne egy LG W2234S monitorom és egy HD 7770 vga-m.
DSUB csatlakozó van a monitoron, a 7770-en HDMI és DVI, ezért átalakítóval kellett összekötnöm.
Ha nincs bekapcsolva a vsync és sok fps van játékokban hullámzik a kép.
Az átalakító miatt lehet, vennem kéne egy DVI/HDMI monitort? :F

Régebben ugyanezzel a monitorral és egy 5870-el átalakítóval is ugyanez volt, azt mondták a monitort és a modemet kössem másik aljzatba, attól megjavult.

(#10708) El Kebir válasza Grave_444 (#10707) üzenetére


El Kebir
őstag

próbáld kicsit módosítani a "phase" vagy "fázis" értéket a monitor osdben, az néha segít ilyen hullámzások kijavításában, valamilyen zavart szedhet össze a d-sub kábelen keresztül, emiatt lehet, hogy csak egy jobb minőségű d-sub kábel vagy egy jobb minőségű d-sub-dvi átalakító segítene. (vagy ha elhagyod ezt az elavult d-subot és minimum dvi-s vagy dp-s monitort veszel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10709) Grave_444 válasza El Kebir (#10708) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha átállítom se jó. :(
Akkor az biztos hogy az átalakító miatt van?

(#10710) El Kebir válasza Grave_444 (#10709) üzenetére


El Kebir
őstag

nem, d-subnál semmi sem biztos... :( (kábel is lehet, átalakító is, monitor vagy vga A/D-D/A átalakításának zavara, mittudomén)

nem is ajánlott a d-sub... nagyobb felbontásokhoz dvi kell, azzal kevesebb a gond. (jobb a zavartűrése)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10711) Grave_444 válasza El Kebir (#10710) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Átalakítót most próbáltam másikat, igaz noname volt az is.
Akkor szerzek egy másik dsub kábelt, az nem kerül pénzbe, költeni nem fogok rá csak ha monitort kell venni.
Kipróbálom majd valamikor egy HDMI tv-n, de az itthoni környezetben nem tudom sajna.

(#10712) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Van egy LG flatron L1710s monitorom. Az a gondom vele, hogy bekapcsolást követően néhány másodpercig világít a bekapcsolást jelző led, majd elalszik.Kép nincs. Viszzakapcsolni csak úgy tudom, ha kihúzom a tápkábelt, várok kb egy percet, aztán ugyanígy vissza tudom kapcsolni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10713) albinolynx


albinolynx
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10714) albinolynx válasza albinolynx (#10713) üzenetére


albinolynx
őstag

Beírtam, megjavult, most megint rossz...

Fujitsu Siemens B17-2-es monitor. Nem tudtam feloldani az OSD menüt. Most megint nem tudom és 15s-enként bevillan, hogy "OSD locked". Elég idegesítő, kicsit játszani szerettem volna.

Mi lehet a probléma és a megoldás?
Ha fel tudnám oldani az OSD menüt, lehet helyreállna?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10715) fero02 válasza gordonfreemN (#10712) üzenetére


fero02
veterán

Táp probléma. Kicsi pénzért orvosolható.

(#10716) gordonfreemN válasza fero02 (#10715) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kondik csereje?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10717) fero02 válasza gordonfreemN (#10716) üzenetére


fero02
veterán

Az az alap ilyenkor.

(#10718) gordonfreemN válasza fero02 (#10717) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Esetleg mire szamitsak meg?

Feny egyaltalan nincs amugy, nem tudom ez kiolvashato-e a hibaleirasombol.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10719) fero02 válasza gordonfreemN (#10718) üzenetére


fero02
veterán

Esetleg inverter trafó, meghajtó fet, rosszabb esetben csövek (ez ritkább).

[ Szerkesztve ]

(#10720) albinolynx válasza albinolynx (#10714) üzenetére


albinolynx
őstag

Erre nincs ötletetek? Tegnap óta folyamatosan random hülyeségeket csinál.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10721) szaszlaci válasza albinolynx (#10714) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem lehet, hogy az egyik nyomógomb romlott el? Úgy feloldani sem fogod a zárat, valamint azt hiszi, megnyomtad, és kiírja, hogy locked.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10722) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP LP1965 monitorom 2 db DVI bemenettel.

A leírásban ez áll:
Video input connector - Two connectors, dual DVI-I (VGA analog and digital)
Input signal - VGA to DVI-I, DVI-D to DVI-D, cables included

Kérdésem az lenne, hogy működne-e egy olyan alaplapról amin csak sima analóg VGA kimenet van(D-SUB), ha közbeiktatok egy egyszerű 500 forintos VGA->DVI átalakítót.

Tehát ha analóg jel jön csak a DVI-n az elég-e neki?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10723) gordonfreemN válasza fero02 (#10719) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, akkor szétnézek.
Abban tudsz segíteni, hogy milyen értékeket kell mérjek a trafón?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10724) fero02 válasza Gercsa (#10722) üzenetére


fero02
veterán

Az a baj, hogy amire Te gondolsz 500 ft-os átalakító az nagy valószínűséggel DVI to DSUB:

Neked meg pont a fordítottja kellene. :U

gordonfreemN: kondikból jó minőségű, ESR kondikat vegyél majd. A kapacitás értéke az eredetitől ne legyen kisebb, de nagyobb is csak ésszerűen (pl 330uF helyet tehetsz 400uF-osat), a feszültsége semmiképpen ne legyen kisebb, nagyobb lehet (akármekkora), ott úgy is a fizikai méret szab majd határt.

A trafóra nem tudok mit mondani, mert típusonként más és más. A lényeg, hogy ha kiforrasztod őket, akkor szekunder oldalon csak pici eltérés lehet (pl 1400Ω vs 1394Ω). Ha nagy a difi, akkor kukázni kell.

[ Szerkesztve ]

(#10725) albinolynx válasza szaszlaci (#10721) üzenetére


albinolynx
őstag

Lehetseges, de nem nyomkodas kozben kezdett el hulyeskedni, hanem mukodes kozben.
Gondolom szet kellene szedni hozza...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10726) Gercsa válasza fero02 (#10724) üzenetére


Gercsa
senior tag

Van 500ft-os a fordítottjából is, a kérdés az hogy ha marad a jel analóg akkor lesz-e kép, mivel az 500ft-os cucc tuti nem csinál az analógból digitálisat.

Íme

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10727) El Kebir válasza Gercsa (#10722) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, működne analóg jelről is.
analóg jelhez a D-SUB->DVI-I kábelt kell használnod, amit leírás alapján, mellékeltek is. (nem értem a problémát) :)

vagy ha az nincs meg, akkor venni kell egy D-SUB -> DVI-I (vagy DVI-A) kábelt ...
vagy egy sima D-SUB kábelt + átalakítót (itt a monitorba az átalakítót)
vagy egy DVI-I kábelt + átalakítót (ennél meg az alaplap d-sub kimenetébe)

#10726) Gercsa

ezek az átalakítók semmit nem csinálnak a jellel, csak a csatlakozók alakját módosítják.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10728) Gercsa válasza El Kebir (#10727) üzenetére


Gercsa
senior tag

Használt a monitor, és csak egy dvi kábel van hozzá meg a táp, ezért gondoltam az átalakító+dvi kábel megoldásra.
De akkor ezek szerint működnie kell.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10729) El Kebir válasza Gercsa (#10728) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen DVI kábel? ...mert nem mindegyik lesz jó...

???

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10730) szaszlaci válasza albinolynx (#10725) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vagy végignyomkodod, és ha az adott gomb megnyomáskor azonnal kiírja, hogy menu locked, akkor a kapcsoló rész jó, és feltehetően máshol van a baj.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10731) Gercsa válasza El Kebir (#10729) üzenetére


Gercsa
senior tag

A középső, ez a DVI-D single link.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10732) El Kebir válasza Gercsa (#10731) üzenetére


El Kebir
őstag

na az nem jó... az csak digitális jelhez van. (hiányoznak róla az analóg jelhez való "tüskék")

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10733) Gercsa válasza El Kebir (#10732) üzenetére


Gercsa
senior tag

Értem, és ezek közül melyik lenne jó akkor?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10734) El Kebir válasza Gercsa (#10733) üzenetére


El Kebir
őstag

kicsit előbb részletesen leírtam... DVI-I és a DVI-A jó az analóg jelhez.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10735) Gercsa válasza El Kebir (#10734) üzenetére


Gercsa
senior tag

Akkor az mindegy, hogy single vagy dual link?
(nem tudom, hogy mit jelentenek ezek, bocs)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10736) El Kebir válasza Gercsa (#10735) üzenetére


El Kebir
őstag

igen mindegy, a dual link csak nagyobb felbontásokhoz és frissítési frekvenciákhoz kell. (FullHD@75Hz-ig jó a single link)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10737) Gercsa válasza El Kebir (#10736) üzenetére


Gercsa
senior tag

ok köszönöm.

Akkor egy utolsó kérdés.
Mivel úgy néz ki vennem kell kábelt is és átalakítót is, és már eléggé bele is kavarodtam ebbe a témába, rá tudnál erre a kábelre pillantani hogy ez jó lenne-e így egyben?

LINK

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10738) El Kebir válasza Gercsa (#10737) üzenetére


El Kebir
őstag

ilyen a monitor leírásában is említett d-sub -> dvi-i kábel, csatlakozóra stimmel, ha a minősge is jó, akkor ezzel tudod használni. (kisképről nem lehet megmondani a minőségét, minimum ferrit gyűrű legyen a kábelen [link])

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10739) Gercsa válasza El Kebir (#10738) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönöm a segítséget, akkor innen már elboldogulok.
:R

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#10740) gordonfreemN válasza fero02 (#10724) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na. Szakadt a 2 inverter trafóból az egyik szekundere.
Esetleg ötlet, honnan lehetne beszerezni?

Még egy kérdés: ha a fénycsövek, tehát az inverter rész nem megy, attól még képem lenne?

Köszönöm a segítséget!!! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10741) szaszlaci válasza gordonfreemN (#10740) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ésszerű árért nézz szét Vaterán, hátha van pont olyan. Esetleg teljes panel.

Lenne kép, de letilt a monitor, mert figyeli.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10742) albinolynx válasza szaszlaci (#10730) üzenetére


albinolynx
őstag

Az OSD-t csak a select/menü -vel lehet elérni. Erre rendesen ki is írja, hogy "osd locked". Tehát a gomb jó kell legyen. Van határozott nyomáspontja is és rendesen "kattan" is.
Feloldani sem tudom a lock-ot...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#10743) fero02 válasza gordonfreemN (#10740) üzenetére


fero02
veterán

Csinálj nekem egy nagy felbontású képet a trafóról és megnézem.

A CCFL (fény) cső és az inverter 2 különböző egység. Hibás inverter esetén (pl kapacitásgyenge kondik) elképzelhető, hogy a védelem engedi elindulni a tápot, ilyenkor oldalról ha megvilágítod a kijelző panelt, akkor halványan látható a kép általában.
Rossz állapotban lévő cső (és esetedben a trafó zárlata) esetén általában a védelem a túl nagy áramfelvétel miatt nem engedi felállni a tápot sem, ezért képet sem láthatsz.

(#10744) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Vettem pár hónapja egy Dell U2312HM monitort, igazából eddig is meg volt a "probléma", de annyira nem zavaró, viszont szeretném megérdeklődni, hogy mitől lehet. Szóval alap helyzetben semmi baja, viszont amikor elindítom a bf3-at, akkor a játékban hullámzik a kép, nem annyira zavaróan és van amikor alig lehet észrevenni, de azért csinálja. Gondolkoztam rajta, hogy ez lehet valami feature a játék részéről, mert a töltőképernyőnél nem csinálja ezt, ott teljesen jó a kép. Próbáltam más játékot is, eddig a bf3-on kívül egy játéknál tapasztaltam ezt, úgyhogy a feature kiesett. Nem igazán értem, hogy miért pont játék közben jön ez, azért remélem valaki innen tud egy választ. Előre is köszönöm!

(#10745) Grave_444 válasza kobe24 (#10744) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nálam ugyanez van, valaki megmondhatná a tutit. :)

Én is Kobe fan vagyok. :))

(#10746) muszty


muszty
tag

Üdv,

Az új konfigommal nagyon furcsán viselkedik a monitor...
75mhz-ra van állítva a monitor, viszont olyan mintha 30-40 mhz-n menne... Nagyon látszik ahogy frissül a kép és eléggé zavaró. Régen egy hd 5450-em volt most viszont egy erősebb kártyám van gtx 660 oc.
Szerintetek ez monitor hiba lesz vagy lehet hogy az átalakító miatt csinálja ezt? Mert a monitornak Dsub kábele van és át van alakítva a vége DVI-re...

Monitor: SyncMaster 943 nw

(#10747) Grave_444 válasza muszty (#10746) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha visszaolvasol 2 hozzászólást látod, hogy nekünk is ilyen gondunk van.

(#10748) fero02 válasza muszty (#10746) üzenetére


fero02
veterán

mHz az más, itt csak Hz-ről lehet szó.

Egy gyenge minőségű átalakító, vagy kábel tud ilyen hibát okozni.

Kizárásos alapon magad is meg tudod állapítani. ha jól értem azóta áll fent a jelenség, mióta vga-t cseréltél és bejött a képbe az átalakító. Próbáld ki másikkal is, meg esetleg másik DSUB kábellal is.

Grave444: nektek csak játék közben van hasonló jelenség, nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#10749) gordonfreemN válasza fero02 (#10743) üzenetére


gordonfreemN
addikt

kuldtem privatot

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10750) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy a monitorom DVI csatlakozójába mennyire kell meghúzni a DVI kábel csatlakozóján lévő 2 kis csavart,hogy ki ne essen a monitor DVI aljzatából?A minap észre vettem,hogy a DVI kábel végén lévő csatlakozón a műanyag burkolat meg van hajolva a sarkainál,ez azért lehet mert túl erősen belehúztam a monitorba (csavarhúzó segítségével).Az lenne a kérdésem,hogy a monitor DVI aljzata nem sérülhetett-e meg attól,hogy túl erősen belehúztam a két kis csavarral a kábel DVI csatlakozóját.Tehát ezt húztam bele túl erősen,és a műanyag burkolat a 4 sarkánál meg van hajolva,károsodhatott a monitorom DVI aljzata a nagy erő miatt?[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.