Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11851) fero02 válasza Asmodeus01 (#11850) üzenetére


fero02
veterán

Az stimm, hogy az értékek egyformák, de kondi és kondi közt is van különbség és ha nem tudod milyet és miért olyat kérj nem biztos, hogy jó döntést hozol...azzal meg pláne, hogy olyan dologba nyúlsz bele, amihez lila ibolyád sincs. Jelen esetben pont ez történt.

(#11852) Asmodeus01 válasza fero02 (#11851) üzenetére


Asmodeus01
tag

Azon kívül hogy pont ugyan az van ráírva a kondira /betüröl-betüre,,még a gyártó is / sőt a szine is,,,nem tudom hogy miben lenne más.. :(((
És igazad van nincs semilyen ibolyám sem,,nem vagyok műszerész,,,de egy kondi cseréhez nem kell diploma...habár az van de másból :)
Ezek után ha tudsz segíteni azt megköszönöm,,ha nem akkor hagyjuk a kiokítást.

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11853) fero02 válasza Asmodeus01 (#11852) üzenetére


fero02
veterán

"Korrekt" boltos + szerelő lehet a tag, ha ugyanolyan taknyot adott el, mint ami benne volt.

A csere lényege (a hibás alkatrész cseréjén felül természetesen) pont az lenne, hogy jó minőségű példányokra cseréld, hogy lehetőség szerint többet ne kelljen megbontani és ismét cserélgetni. Ha így teszel, akkor legközelebb nagy valószínűséggel nem a kondi lesz a probléma okozója, hanem valamely másik alkatrész, vagy a cső hervad el.

Ilyen áramkörökbe (kapcsoló üzemű tápok) jellemzően alacsony soros ellenállással rendelkező (ún. ESR) kondikat illik tenni. Neked is ilyet kellett volna venned, de a boltos előre gondolkozván ("1 év múlva majd megint jön a kis tudatlan") szintén hitvány sz@rokat sózott Rád.

A #11849-ben világosan leírtam ("Tovább kell menni, inverter trafót kivenni és ellenőrizni; ha van lehetőség másik kijelzővel kipróbálni az invertert (így kizárva a ccfl cső hibáját)."), hogy merre kellene tovább lépni, de Te egyértelműen kijelentetted, hogy: "De a trafót kivenni ,,mérni már nem megy... :(("

Innentől azt hiszem, hogy nem volt jogos a hőzöngésed, mert eleve segítő szándékkal írtam... ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#11854) Asmodeus01 válasza fero02 (#11853) üzenetére


Asmodeus01
tag

Ezek a sz@r kondik kb 6 évet kibirtak..ha ez is kibirja akkor jó :) Sőt valószínű nem is ez volt a baja mert a hiba megmaradt.
És hogy miért h,,hőzöngök,,??
mert én segítséget kértem,,nem dorgálást hogy : minek nyúlsz bele ha fingod sincs,,,
És ha előzően így válaszoltál volna mint most,lila gazok nélkül,,akkor nem lenne hőzöngés sem. :) Peace !

De akkor továbbra is keresek valakit aki tud nekem segíteni,,akár egy komplett táp panel eladásával is.

[ Szerkesztve ]

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11855) Whaazzup válasza Joe Swanson (#11845) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.a tápot először át kell kondizni,aztán ha egy inverteres a trafot cserélni,ha kettő akkor megkeresni melyik a rossz.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11856) Joe Swanson válasza Whaazzup (#11855) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ez hány forintos mutatvány? Mert én itt nemtudom otthon megcsinálni( nem merem) Üdv!

(#11857) kjani18 válasza Joe Swanson (#11856) üzenetére


kjani18
őstag

Tudsz éles képet a panel mindkét oldaláról? Ide.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11858) Joe Swanson válasza kjani18 (#11857) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Feltölteni? vagy ,hogy érted?

(#11859) kjani18 válasza Joe Swanson (#11858) üzenetére


kjani18
őstag

Persze, hátha valaki felismer valami hibát, vagy lehetőséget.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11860) fero02 válasza Joe Swanson (#11856) üzenetére


fero02
veterán

3-5e ft magassága szokott lenni, ha nincs más baja. ;)

(#11861) mijos


mijos
senior tag

Hali. Van egy Monitor Tv-m és Tv-ként nem ad hangot, monitorként pedig nem ad képet... Lassan 5 éves lesz szegényke, nemrégiben javítva is volt. Szerintetek mi a baja és olcsón ezt lehet-e javítani vagy inkább selejtezzem ki?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#11862) Joe Swanson válasza fero02 (#11860) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszi!

(#11863) moonguru válasza mijos (#11861) üzenetére


moonguru
őstag

Kidobás előtt gondolj rám! :)

Monitor Guru!

(#11864) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy Dell U2412M monitort, és szeretném a drivert feltenni hozzá. Ha a hozzá kapott CD-ről próbálom, azt írja, nincs driver hozzá. Ha letöltöm a Dell oldaláról, azt írja van, next-et nyomok, és azt írja, hogy sikeresen feltelepítette a drivereket. Ha újra rányomok a telepítésre, megint kiírja, hogy elérhetőek ezek a driverek. Megnéztem többször is az eszközkezelőben, de nem frissült 1.0.0.0-ról a driver verziószáma. Tehát nem teszi fel, pedig azt írja. A gyári CD-s pedig nem is hajlandó próbálkozni, szerinte nincs driver. Ahhoz képest, hogy mennyire ajánlott monitor, és mennyien veszik, azért ezt megoldhatták volna..

Minden segítséget előre is köszönök szépen!

(#11865) yossarian14


yossarian14
tag

Üdv!

LG w1934s monitorom van. Egyik pillanatról a másikra azt kezdte el csinálni, hogy amikor áram alá kerül az állapotjelző led-e kéken villog és még kikapcsolni se lehet. Mi lehet a gond és mennyi lehet a javítása? Most vettem új gépet, az lehet hogy a monitor nem bírja a videókártyát és az tett neki rosszat? Bocs, ha az utolsó kérdésem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#11866) Whaazzup válasza Joe Swanson (#11856) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Helló.Hívtál beszéltünk,most már tudod mi az ábra,nem kell fénykép mert arról nem javítok és teljesen felesleges nem minden rossz kondi púpos,és nincs mindig égett ellenállás,panel,stb .A kép csak beazonosításra szűkséges,kivétel kijelző hiba.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#11867) spgabor válasza fero02 (#11839) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia!

Megtudtál esetleg valamit a trafóról? Mert sajna én az óta sem jutottam közelebb a dologhoz.

Üdv:
spgabor

(#11868) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, bár nem ide tartozik. Ezért előre is bocsi érte.
Ki milyen szkópot használ a javításhoz? Akarok venni egyet, de kicsit tanácstalan vagyok. Néztem 20 Mhz-es analóg szkópokat, mert ezek ára a legbarátibb, meg otthoni hobbi felhasználásra nagyobb igényeim nincsenek, de nem akarok belefutni egy értelmetlen kiadásba

Üdv:
spgabor

(#11869) Asmodeus01


Asmodeus01
tag

:R Nagy köszönet Digitális Harcsának a gyors,korrekt munkáért!! :R
Mégegyszer Köszönöm! :C

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11870) fero02 válasza spgabor (#11867) üzenetére


fero02
veterán

Szia!

Bocsánat, még nem volt időm utána nézni. Most is 2 Samsunggal kínlódok, és vár még egy LG is... :U

Asmodeus01: végül is mi volt a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#11871) Armahun válasza fero02 (#11830) üzenetére


Armahun
addikt

Szerencsére nem volt nagy baj, kondicsere megoldotta a problémát.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11872) Asmodeus01 válasza fero02 (#11870) üzenetére


Asmodeus01
tag

inverter trafó...

)()--Ne feledd! Attól, hogy valakinek baja van veled, az attól még mindig csak az Ő baja.... .--()(

(#11873) fero02 válasza Asmodeus01 (#11872) üzenetére


fero02
veterán

:)

(#11874) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Dell U2410 monitoron előjött egy fekete folt, ami idővel (hónapok alatt) változtatta az alakját. Garanciaidőben visszavittem, elvileg cserélték a monitort, de aztán az új példányon is előjött, egyelőre szolídabban, viszont hamarabb, nagyjából ugyanott.
Legjobban középszürke háttérnél látszik. Azt vettem egyébként észre, hogy valamennyire reagál a képre, például amikor egész nap szöveget szerkesztek, tehát ha Wordben a papír széle ugyanott van, akkor az a kontrasztos rész a foltba is "beég" egy csík formájában - aztán másnapra ez eltűnik.
Mi ez? Por? Sajnos már lejárt a garancia (gondolom a korábbi cserének nincs hosszabbító hatása). Szedjem szét, és pucoljam ki?


(először ilyen volt)

(#11875) kjani18 válasza PNP (#11874) üzenetére


kjani18
őstag

Nézd meg nagyítóval, hogy mi az. Ha kosz, szedd szét, és takarítsd ki.
A szétszedésről sok videot találsz a youtube -on. Óvatosan!!!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11876) adise


adise
őstag

Hello van egy samsung tft-m amin olyan hiba jött elő hogy bekapcsolás utan az egyik sarokban piros árnyalatu volt a kép, ez pár másodperc utan elmult. Egyik bekapcsolás után mintha csak a jobb alsó sarokban világotott volna, azonban most olyan mintha felül nem világitana a monitor csak az alsó sávba, felül pedig látható ugy ahogy de sötét a kép és sercsegő hangot is ad néha meg mintha egy kis szag is jönne belőle nem égett szag ezt már lehet csak én képzeltem oda... :) Tudtok olcso és jo szervizt pesten aki megtudná javitani nekem? ha egyáltlán lehet és érdemes-e
koszi

(#11877) fero02 válasza adise (#11876) üzenetére


fero02
veterán

Valószínűleg ki kell cserélni a ccfl csöveket, amik a háttérvilágításért felelősek. Ha nem muszáj ne használd a monitort, nehogy a dög csövek miatt baj legyen.

(#11878) kjani18


kjani18
őstag

Monitor on-off feszültség 3-4V körüli, ez kapcsolja a háttérvilágítást. Mennyire lehet terhelhető?
3V -os Finder relé meghúzásához, meghúzva tartásához elég -e?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11879) El Kebir válasza PNP (#11874) üzenetére


El Kebir
őstag

"(gondolom a korábbi cserének nincs hosszabbító hatása)"

dehogynem, ha cserélték a monitort, akkor a csere monitorra előlről kezdődik a jótállás, ha javították és egy főegységet cseréltek, akkor arra a főegységre újraindul. (esetedben, ha panelt cseréltek volna, akkor a panelre újra lett volna 3év jótállás)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11880) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Hali! Adott egy LCD monitor (FP71G). Kezdetlegesen a gép bekapcsolásakor mikor betöltött minden az asztalig, hirtelen elment a kép és fekete lett. Ilyenkor a monitort ki,- majd újra bekapcsolva kicsit megmozgatva az egész monitort kábelt stb. jó lett, és volt kép. Azonban mostanra az asztalig 3x villan fel egy-egy részlet, pontosan mikor bekapcsolom a gépet és kiírja az adatok, a Windows töltésénél, és mielőtt az asztalig betöltene az egeret még mutatja, aztán semmi, ezeket is csak egy pillanatra mutatja...ilyenkor ki és újra be kapcsolom a monitort akkor mutatja kb. 1 másodpercig az asztalt, és aztán villan egyet és feketeség.
Másik monitorral hibátlanul működik a Vga. A monitor-Vga összekötő kábelt is kicseréltem újra, attól sem lett jó. Mi lehet a baja? Érdemes megcsináltatni/megnézetni?

Köszi előre is.

(#11881) PNP válasza El Kebir (#11879) üzenetére


PNP
őstag

És erről kellett volna külön garanciapapírt kapnom, vagy az automatikusan így van, és az eredeti számla, plusz a javításról szóló papír elég az újabb ügyintézéshez?

(#11882) El Kebir válasza PNP (#11881) üzenetére


El Kebir
őstag

az eredeti jótállási jegyre van feltüntetve a javítás vagy csere, az azon szereplő dátumokat nézik... (és a vásárlás helyén kötelesek foglalkozni vele)

(ja, és a 3 éves példám csak akkor érvényes, ha te olyan helyről vetted, ahol megadták rá a 3 évet, helyesebben csere estében teljesen újraindul a jótállás ideje, főegység cseréje esetében, csak a cserélt főegység jótállása indul újra)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11883) fero02 válasza MuNy3Z (#11880) üzenetére


fero02
veterán

Tipikus táp/inverter probléma. Javítása jó esetben 3-5e ft körül mozog, de hogy Neked mennyit ér meg, azt mi nem tudhatjuk...

(#11884) Cicero


Cicero
őstag

Szevasztok. Vettem egy TV-t, amire az asztali gépem képét D-Subon át küldöm, viszont a tévén a kép lelóg, jobb oldalt hiányzik az ablakokról a kilépő gomb. Próbáltam nvidia control panelben oldalra tolni az asztalt, de nem jött össze, feltételezem az csak DVI csatlakozóval működik? A TV-n nincs lehetőség szintúgy képigazításra.
Ötletek? Szoftveresen meg lehet oldani, vagy vegyek egy DVI-HDMI átalakítót?...

(#11885) MuNy3Z válasza fero02 (#11883) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Köszi!

(#11886) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok,
Monitoromat mostanában állandóan összejárkálják vagy s*arják a szúnyogok, ti mivel szoktátok megtisztítani? Dell U2311H-m van, nem mertem vízzel vagy más folyadékkal nekiállni.

(#11887) fero02 válasza KüLÖNc (#11886) üzenetére


fero02
veterán

Clin + mikroszálas törlőkendő.

(#11888) coldon1


coldon1
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Van 2 PC-m itthon,mind2 müködik rendesen,az egyikben cseréltem processzort,(alaplap támogatja az uj processzort) .Mind2höz ugyanazt a monitort használtam eddig,(nem egy idöben) Viszont processzorcsere után az számitógépet bekapcsolva a monitor nm akar képet adni,csak a "no signal " üzenet mozog a kijelzön,és a monitor led-je csak villog.Próbáltam mind az alaplapi,mind egy PCI-E videókártyával is.Mind2 esetben nincs kép.Ha lehuzom a monitor csatlakozóját a videókártya csatlakozójárol,akkor "lenne kép" olyankor folyamatosan ég a monitor -led.(mintha standby üzemmódról váltana müködöképes állapotra).Ha
visszadugom a videókártyára,ujra standby üzemmódba áll a monitor és nincs kép.Mi lehet a hiba?A monitorom egy LG FLATRON 720B,eddig semmi baja nem volt.
Válaszotokat elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PC tuning terén noob vagyok:(

(#11889) kjani18 válasza coldon1 (#11888) üzenetére


kjani18
őstag

A hibát a cserélt procis gépben keresd, valamiért nem indul valószínüleg. Lehet biost kéne frissíteni. Biosban sem műxik rajta a moncsi?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11890) fero02 válasza coldon1 (#11888) üzenetére


fero02
veterán

Ha átdugod a másik gépre a monitort és ott van kép, akkor egyértelműen a babrált gépben keresendő a hiba.

Az alaplap bios frissítés nélkül is támogatja az újabb generációs processzort? Nem lehet, hogy amiatt nem indul el a gép? Ha a "régi" proci megvan, lehet érdemes volna visszacserélni addig, amíg meggyőződsz a bios verzió számáról, és a géped működésének helyességéről.

(#11891) ST05


ST05
őstag

segítenétek?

LG 19" wide lcd ( 1440x900), nem ad képet mostmár standby-ba se lép be,
néha csinálta, hogy a visszajelző led pislákolt,
egy áratalanitás vagy kettő, és utánna jó lett
észrevettem, hogy amikor windows kezeli, hogy gyakran lekapcsolta a képernyőt
akkor vagy amiatt csinálta ezt a jelenséget, de mostmár se villogás,
fel sem gyullad.. Javitható ez a dolog? valamiféle tipushiba?
régebben hallottam hogy valami kimegy azt szokták cserélni,
érdemes ezzel fogalkozni, vagy valaki foglalkozik ezzel vagy kuka ? :(((
köszönöm

(#11892) fero02 válasza ST05 (#11891) üzenetére


fero02
veterán

Táp bajosnak tűnik...

Megérné foglalkozni vele.

(#11893) ST05 válasza fero02 (#11892) üzenetére


ST05
őstag

:R

(#11894) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell U2311h-ről lenne szó. Ma amikor hazaértem ez a látvány fogadott:

Hmmm
Hmmm_1

Kb olyan, mint amikor valami nekicsapódik és kitörik egy darab belőle.
Lehet kezdeni vele valamit, illetve érdemes-e kezdeni vele valamit, ha igen mit?
(Itt arra gondolok, hogy ha több lenne a javítás, mint egy új monitor...)

Köszi

stork

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#11895) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Lenne egy Hanns-G HW194D monitorom és egy Wayteq HD-95CX beltéri egységem. Nos, a beltérin van HDMI kimenet. Egy HDMI to DVI, vagy HDMI to D-SUB átalakítóval megoldható, hogy legyen kép a monitoron, hogy ha rákötöm a beltérire?

Előre is köszönöm!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#11896) kjani18 válasza stork13 (#11894) üzenetére


kjani18
őstag

úgy nézem a kijelző felületéről lejött a polár réteg. Ha az alatta lévő lcd is megrepedt, lassan terjedni fog egy fekete folt. Ez igy se úgy se javítható, csak lcd cserével. Ha nem repedt, így használhatod még sokáig, de eltüntetni( nyom nélkül) nem lehet.
Elméletileg a fólia kloroformmal leoldható ( a ragasztás), de senkit nem tudok, akinek sérülés nélkül sikerült volna.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11897) kjani18 válasza ebeni95 (#11895) üzenetére


kjani18
őstag

Megfelelő átalakítóval igen, ha a képméretezés megoldott valamelyik készüléken.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#11898) ebeni95 válasza kjani18 (#11897) üzenetére


ebeni95
tag

Köszi!

HDMI to DVI átalakítóra lesz szükségem. :D

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#11899) stork13 válasza kjani18 (#11896) üzenetére


stork13
aktív tag

Köszönöm.
Úgy nézem a fólia sérült csak, az lcd nem.

Amúgy mennyibe kerül kb egy lcd hozzá?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#11900) kjani18 válasza stork13 (#11899) üzenetére


kjani18
őstag

Nem tudom, de több lehet, mint egy ugyanilyen használt, de hibátlan moncsi...
Hacsak nem kapsz használtan, vagy elektronika hibás ugyanilyen moncsiból kiszerelni.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.