Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) Gigaman55


Gigaman55
csendes tag

Sziasztok!

Van egy körülbelül 2,5 éves LG W1946-os monitorom, amelynek a bekapcsoló gombja már nem nagyon működik, néha még funkcionál, de inkább rászoktam arra, hogy a gomb helyett inkább kihúzom a konnektorból. A bekapcsoló gomb rajta van az előlapon, lehet, hogy ki sem lehetne cserélni. Viszont mióta ezt használom egyre gyakrabban látom, hogy a monitoron kicsit villog a kép, hol világosabban, hol kicsit sötétebben jeleníti meg a képet.
Ez azt jelenti, hogy bármikor kipurcanhat a monitor?

(#11102) fero02 válasza Gigaman55 (#11101) üzenetére


fero02
veterán

Könnyen előfordulhat. De szerintem a power gomb is cserélhető lenne. (legrosszabb esetben valamelyik gombbal kell megcserélni)

(#11103) pd válasza fero02 (#11099) üzenetére


pd
tag

Köszönöm a segítséget, akkor keresek egy szakit itt a környéken. :)

(#11104) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#11105) 4ron válasza bertalanimre (#11086) üzenetére


4ron
senior tag

Totál nekem is így volt. Megdörzsöltem a szemem és azt hittem, hogy én vagyok a bugos :D
De ezek szerint nem. A laptopban Radeon HD7670M van.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#11106) fero02 válasza bluobluo75 (#11104) üzenetére


fero02
veterán

Szoftveresnek tűik...

(#11107) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok Bocsánat,hogy újra megkérdezem de van egy benq g2420hdbl monitorom és szinte forró a jobboldala ez természetes jelenség a ledek miatt vagy rossz benne valami ? :F Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11108) fero02 válasza zozogtti (#11107) üzenetére


fero02
veterán

Mehet vissza gariba. A led-esnek nem volna szabad ilyen melegnek lenni...

(#11109) bluobluo75 válasza fero02 (#11106) üzenetére


bluobluo75
őstag

pontosabban?

(#11110) !attis!


!attis!
tag

üdv!

Érdekelne, hogy mi lehet a hiba oka.
Led monitorról lenne szó.

A monitor kijelzőjének felső részén középen, szürkés/ feketés kb. 6-8cm tojás formájú bevilágítás látható.
Legjobban világos vagy fehér háttérnél láttató, és a szemnek nagyon zavaró.

Köszönöm.

(#11111) fero02 válasza bluobluo75 (#11109) üzenetére


fero02
veterán

A képernyőkímélő aktiválása nem hardveres feladat. Első körben legyalulnám a vga eszközillesztő szoftverét, aztán ha az sem hoz megoldást, akkor egy win reinstall-t eszközölnék.

!attis!: összeszerelési hiba, pakolás/szállítás közben keletkezett sérülés nyoma lehet...

[ Szerkesztve ]

(#11112) spiritex válasza fero02 (#11111) üzenetére


spiritex
veterán

Ó de szép hozzászólás szám! Érdemes lenne kitöltened a lottót!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11113) !attis! válasza fero02 (#11111) üzenetére


!attis!
tag

Az az érdekes, hogy egyik nap még teljesen jó volt. Következő nap kapcsoltam be gépet és azóta ott a folt. :( Szállítva és mozgatva sem volt, semmilyen külsérelmi nyom nem látható. Remélem Garanciában kezdenek vele valamit.

(#11114) kordasb válasza El Kebir (#11091) üzenetére


kordasb
tag

kicsit mashogy de volt de megtalaltam koszi hasznos volt a tanacs. :R

(#11115) bluobluo75 válasza fero02 (#11111) üzenetére


bluobluo75
őstag

más lehetőség?
egyhamar nem fogom újratenni a wint, hacsak nincs komolyabb baja

(#11116) El Kebir válasza bluobluo75 (#11115) üzenetére


El Kebir
őstag

Simán kapcsold ki a képernyőkímélőt, lcd-nél amúgy sincs sok értelme. A világosabb fajtáknak és/vagy kikapcsolt dinamikus kontrasztnál nincs semmi haszna.
Képernyőkímélő helyett inkább adj meg rövidebb időt a készenlétbe kapcsolásnak.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11117) bluobluo75 válasza El Kebir (#11116) üzenetére


bluobluo75
őstag

Megnézem köszi, csak van mikor megy, van mikor nem nehéz elkapni

(#11118) Dude666


Dude666
csendes tag

Hello mindenkinek!

Remélem jó helyre írok, ha nem akkor plíz szóljatok.
Van egy 1215b asus netbookom (amd apu, 6310 radeon). A kijelzó 1366x768 (talán led, de talán mindegy). Másfél éve megvan a masina, azóta volt rajta mindenféle rendszer, win 7 főleg, kicsit win 8 is. A színei RETTENETESEK.
Próbáltam állítgatni, és a legjobbat a PH ennek a gépnek a teszteléséhez, monitorkalibrálóval készített profil tudja kihozni. Boldog is lennék vele, ha nem felejtené el, mikor kihúzom az áramból és akksiról kell mennie.
A vicces az hogy most húztam újra, most konnektorról jók a színek, az előző rendszeren meg akksiról voltak jók a színek. (azt hiszem magát a színprofilt akksiról nyomtam fel).
Próbálkoztam már sokmindennel:
-Kézzel állítgattam a csúszkákat a CCC-ben. Ha akksiról elérek egy elfogadhatót, amint az áramba dugom, okádék lesz minden.
-a win7 color részlegében az összes lehetséges helyen beállítottam az innen letöltött színprofilt, hogy mindig azt használja.
-A win 7 színkalibrátorával is próbálkoztam, de azt egy újraindítás után elfelejti
-Próbáltam az eggyel ezelőtti drivert, pontosan ugyanazt csinálja, a hydravisiont is feltettem, de egyelőre nem is találom :)

A gép hardveresen tökéletes, nincs tweakelve, minden a legfrissebb driver rajta, most SSD-ről megy, az előtt HDD-ről.

Aztán a különböző energiaprofilok váltásánál is ezt csinálja. Hiába van powe saver, balanced, vagy performance módban, csak az számít hogy áramba van-e dugva vagy nem.

-google-ztem az eszembe jutó kulcsszavakkal, de sehol nem találtam arra vonatkozó infókat, hogy valakinek az áramról/akksiról működés ilyen jelenséget okozott volna. Tehát hiába sikerül egy elfogadható beállítást elérni, a tápellátás teljesen felborítja.

Valaki találkozott már ezzel? Vagy esetleg ilyen gépe van, és nincs ilyen gondja? mert akkor visszaviszem a szervízbe. Esetleg valami progi amivel "force-olni" lehet hogy tartsa meg a színprofilt?

előre is köszi a segítséget!

(#11119) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Van nekem egy 1,5 hónapos LG IPS 224 típusú monitorom.
Ha bekapcsolom egy ideig halkan recsegő,pattogó hangot ad ki és mikor kikapcsolom is előjön ez a jelenség.
Ez mi a fenétől lehet ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#11120) El Kebir válasza LaciMc82 (#11119) üzenetére


El Kebir
őstag

A fizika okozza. Nem javítható.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11121) LaciMc82 válasza El Kebir (#11120) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

De mármint milyen értelemben okozza a fizika ?
Elektromossági vagy pedig anyagminőségbeli ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#11122) Iginotus válasza Iginotus (#10965) üzenetére


Iginotus
őstag

Ti hova vinnétek egy DELL monitort a fenti hibával szervizbe? (amire válaszoltam hozzászólás..)
üdv

Plug and Pray... :)

(#11123) El Kebir válasza LaciMc82 (#11121) üzenetére


El Kebir
őstag

hőtágulás.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11124) LaciMc82 válasza El Kebir (#11123) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Aha ez mondjuk az én fejemben is megfordult,ugyanis a monitoron nincs szellőző sehol,arra tippeltem ebből ,hogy amíg bemelegszik a monitor addig a műanyag hátlap nyekereg a tágulás miatt.
De akkor a tippem bejött úgy tűnik.

Tiszta hülye aki nem normális

(#11125) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung 2243LW monitorom, újabban erősen zúg/búg/sípol hátul a tápnál! Ki és bekapcsolt állapotban is! Gondolom táp csere...mibe fáj ez kis polgári embernek anyagilag? Szerviz javítja (igaz nincs már rá gari!)? :F

(#11126) fero02 válasza atika88 (#11125) üzenetére


fero02
veterán

Elég lesz egy felújítás is, nem kell panelt cserélni szerintem...

(#11127) gyuszi89


gyuszi89
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy u2312hm monitorom egy AMD Radeon HD 7660D(a10-5800k) társaságában DVI-re kötve Win8 alatt. A problémám az lenne vele, h 1280x720 (60Hz-75Hz) felbontásnál mindig 1280x1024@60hz-re áll be.

(CCC szerint)1280x720@59Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1280x720@60Hz (kép jó csak épp a CCC 60Hz jelez vissza Win8 viszont 59Hz-et jelez

(CCC szerint)1280x720@60Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1280x1024@60Hz (alul felül fekete sáv a képen)

(CCC szerint)1280x720@72Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1920x1080@72Hz (pedig látszik a monitort nézve h ez 720p, nincs fekete sáv sehol)

(CCC szerint)1280x720@75Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1280x1024@75Hz (alul felül fekete sáv a képen)

Különösen akk zavaró ez amikor játékokkal játszanék és a játékokban nem tudom külön állítani a frissítés frekijét és ekkor alul felül fekete sáv van, vagy kiírja a monitor h 1920x1080 és körbe fekete sáv van vagyis 1280x720 a kép a többi kimaradt pixel meg elosztva körülötte fekete holott én szintén 1280x720-ra állítottam a játékot és minél feljebb állítom a felbontást ilyen esetekben akk ugye egyre kevesebb a fekete rész (pl 1600x900). Alapból a win8 1920x1080@60Hz megy, de próbáltam már más monitor driverrel 1920x1080@72Hz-en ekkor produkálja általában a körbe fekete sávozódást. D-sub-ot kiszeretném hagyni érthető okok miatt bár ezzel még nem is próbáltam. DP nincs az alaplapomon és dVGA-m sincs amin lenne HDMI meg a monitoron nincs.

Remélem tudtok valami ötletet adni mert én már kifogytam az ötletekből.
Előre is köszi válaszotokat!

Üdv.:Gyuszi

[ Szerkesztve ]

(#11128) El Kebir válasza gyuszi89 (#11127) üzenetére


El Kebir
őstag

"(CCC szerint)1280x720@59Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1280x720@60Hz (kép jó csak épp a CCC 60Hz jelez vissza Win8 viszont 59Hz-et jelez"

az jó, az a 720p 59,94Hz lehet (tehát 60Hz), a windows mindig csak az egészrészét írja ki a frissítésnek.

A többin ne csodálkozz, ha nem működik...
...az 1280*720@75Hz nem támogatott felbontás, és még talán az 1280*720@60Hz se támogatott (nincs a támogatott üzemmódok listájában11.oldal), viszont az 1280*720@59,94Hz vagyis a 720p-s hdtv-s 59,94Hz az már támogatott

talán belegyárthatod a "driverbe" az 1280*720@60-75Hz-et, ahogy a fullHD@72Hz-et is beletették mások...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11129) El Kebir válasza gyuszi89 (#11127) üzenetére


El Kebir
őstag

"(CCC szerint)1280x720@72Hz (Monitor menüje ezt írja ki)1920x1080@72Hz (pedig látszik a monitort nézve h ez 720p, nincs fekete sáv sehol)"

nincs bekapcsolva a ccc-ben a gpu méretezés? (csak valamelyik nem támogatott felbontással bekeversz?)
azzal nem kell a monitor felbontást váltogatnod, hanem a játék felbontását a fent, általad, írt módon kiterjeszti a teljes képernyőre.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11130) gyuszi89 válasza El Kebir (#11129) üzenetére


gyuszi89
csendes tag

Nem volt bekapcsolva se gpu méretezés se a 2db DVI opció, de próbálgattam tovább 72Hz-nél vagy felül alul fekete sáv vagy a kép körül körbe, ezért ahogy írtad is adatlap szerint én is megnéztem a 1280x720(720p) csakis 59Hz-en fog menni.Közben kipróbáltam D-sub-on fel sem ajánlja a 1280x720-as felbontást. Csak az a kérdés akk h azt hogy lehetne megcsinálni vajon h a driver még csak véletlen se akarja kapcsolni 60hz-en a 1280x720-as felbontást hanem egyből a játékokban is ha arra váltok akk csak a 59Hz legyen a driverben opció a 1280x720-ra( nem is értem h ezt gyárilag h nem sikerült megcsinálniuk vagy h másnak h nem volt ez probléma eddig sosem???).

Csak azért nem játékokban próbálgattam a felbontást mert így volt róla "visszajelzett adat" a ccc-ben és a monitoron is, de végülis ugyan ezeket tapasztaltam a játékokban is melyeknél nem lehetett külön állítani a frekit.

(#11131) El Kebir válasza gyuszi89 (#11130) üzenetére


El Kebir
őstag

tedd fullHD@60Hz-re és kapcsold be a gpu méretezést - "kép méretezése a teljes képernyőméretre" opcióval
A játékokban meg állítsd be azt, amilyen felbontást szeretnél)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11132) gyuszi89 válasza El Kebir (#11131) üzenetére


gyuszi89
csendes tag

Korábban már nekem is eszembe jutott ez csak épp ha bekapcsolom a gpu méretezést akk az addig ok, de nem lehet választani a felsorolt lehetőségek közül és ráadásul nem is csinál semmit ha ezt bekapcsolom

(#11133) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Hibáztam gyerekek!
Vettünk ma cégbe egy LG E2242C-BN monitort.
Botrány! Betekintési szög vicc. Szembe ülök vele és annyira nulla a homogenitása, hogy felül még ph fórum sötétsárga alul tök halvány. És ezt számlázó géphez akartuk berakni, ahol sokszor állva kell a gépen pötyögni...
Na mindegy, csak jelzem, hogy klasszikus történet, olcsó húsnak...

Ezt a moncsit most hoztuk el az Aqua-ból, neten rendeltem meg, de személyesen hoztuk el. Szerintetek visszaviszem vissza adják a pénzt? Elvileg 8 napon belül elállhatok a szerződéstől.

(#11134) spiritex válasza Mr. Teddy (#11133) üzenetére


spiritex
veterán

Az Aqua egyrész nagyon rendes, másrészt én tényleg úgy tudom, hogy hiába a boltban vetted át, a netes rendelésre a netes szabályok vonatkoznak, vagyis a 8 nap.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#11135) Mr. Teddy válasza spiritex (#11134) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, én is így tudom.

Mellesleg most megvizsgáltam jobban a monitort, meg a doboz tartalmát. Ahogy nézem, nem én vagyok az első tulaj. A hozzáadott CD karcos. A papíroknak nincs zacsijuk, csak úgy bele vannak szórva a dobozba. Se a monitoron, se a talpán nincs semmi fólia, még a fénylő részeken sem.

Szóval mindjárt rájuk dobok egy mailt, hogy ezt bezony visszavinném és kérem vissza a pénzt. És nagyon nem akarom levesárolni, nem akarok egyik hibás döntésből a másikba lovagolni.

(#11136) RockHaRD


RockHaRD
addikt

meg tudja valaki mondani, hogy a benq monitor beállításai között az "AMA" mit jelnet? Lehet kikapcsolva, vagy közepesen, vagy prémiumon asszem, de nem láttam semmi változást, mikor állítgattam :F

(#11137) jaffa 2843 válasza RockHaRD (#11136) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Overdrive opció. (Advanced Motion Accelerator)
[link]

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11138) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Van egy HP LP1965ös monitorom.
Amit szeretnék megvalósítani: mindkét gépem dvi bemeneten használni.

Most egyik dvi kábellal, másik vga-vga + dvi átalakítóval van rákötve.

A gondom az, hogy van hdmi-hdmi kábelem + hdmi-dvi átalakítóm, amivel tökéletesn működik a monitor, viszont ha mindkét bemenetére digitális jel érkezik, csak az egyik ad képet. Külön-külön mindegy melyikbe dugok digitálisat, működik, illetve analóg-digiátlisat is variálhatom, mindenhogy működik, csak két digitális jellel nem megy.
Ez monitor probléma, vagy én b@szok el valamit? :(

Vagy esetleg nemjó a kábel kiosztása(dvi-i,d)? Mert a dvi kábelom dvi-d(single), a hdmi azthiszem dvi-i(single), de eddig azt hittem, hogy ez nagyjából tökmindegy,mindenhogy ad képet.

(#11139) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Van egy ilyenem. Meg tudok ezzel hajtani 3 monitort?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#11140) RockHaRD válasza sultansmith (#11139) üzenetére


RockHaRD
addikt

én úgy tudom, hogy csak a 6-os geforce sorozattól, és 7-es radeontól fölfelé képes 1 kártya 3 monitort elvinni. Alatta 2 kártya kell

(#11142) El Kebir válasza sultansmith (#11139) üzenetére


El Kebir
őstag

Igen, de a legtöbb ilyen kártyával csak úgy, hogy az egyik monitor DP-re csatlakozik. (vannak olyan verziók is ahol ez nem feltétel a gyártó oldalán utána kellene nézni, ha nincs DP bemenetes monitorod.)

(#11140) G^zC^mp€r

tévedésben, vagy és másokat is félrevezetsz, már egy olcsó 5xxx-es radeon is képes 3 monitort kezelni.
(az nvidia, viszont lemaradásban volt ebben, az 5-ös szériánál én is úgy tudom még két kártya kell)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11143) RockHaRD válasza El Kebir (#11142) üzenetére


RockHaRD
addikt

"én úgy tudom," :U

ráadásul pont itt a ph-n írták nekem, mikor kérdeztem annó.

(#11144) El Kebir válasza RockHaRD (#11143) üzenetére


El Kebir
őstag

Az "én úgy tudom"-tól még durva tévedés marad... (szépen félrevezethetsz így másokat, nem biztos, hogy mindig lesz valaki aki kijavít, mert nem csak úgy tudja, hanem tudja)

Ha valamiről nincs semmi fogalmad, az első dolog a gyártó termékleírás elolvasása kellene legyen, azzal az ilyen félrevezetéseket elkerülheted, meg azt is, hogy téged nagyon félrevezessenek..

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#11145) kalenn


kalenn
csendes tag

sziasztok van egy problémám a monitorommal (benQ V55L) régi fajta ! Amikor bekapcsolom fehéren világít és nem reagál semmire nem tudjátok h miért?

(#11146) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Van egy BenQ G922 monitorom aminél a bekapcsoló gomb már nem reagál mindig az első benyomásra hanem sokszorosan meg kell nyomni. Lehet ezt valahogy házilag javítani? Gondolok itt a régi időkre amikor az ilyen jellegű távirányítót szétszedtük és a gomb alól a kis pöcköt át raktuk az alá a gomb alá ami feltétlenül szükséges volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11147) fero02 válasza szabonagyur (#11146) üzenetére


fero02
veterán

Cseréld meg a panelen egy másik, nem használt, vagy nagyon ritkán használt gombbal.

(#11148) szabonagyur válasza fero02 (#11147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen erre gondoltam, hogy ezt meg lehet e csinálni? És ehhez mit kell tennem? Elég ha leszedem a monitor hátulját vagy rejt magában valami nehézséget amire oda kell figyelni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11149) fero02 válasza szabonagyur (#11148) üzenetére


fero02
veterán

Meg, de ez csak "kenjük be sárral" című történet. Az igazi az volna, ha ez eredetivel megegyezőre cserélnéd.

Nem árt, van forrasztási gyakorlat és ehhez megfelelő szerszámok. Igaz ez a monitor szétbontására is.

(#11150) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van egy samsung 710v, 17"-os monitorom. Tökéletesen megy, használom, aztán egyszer csak elsötétül a kép, bejön egy kérdőjel vagy felkiáltójel egy sárga keretben, és kiírja, hogy not optimum mode, the optimum resolution is 1200x... pixel.

És nem tudok semmit sem csinálni. Van ötletetek, mi lehet a baj és mit lehetne vele kezdeni? köszi

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.