Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) batcsa válasza fero02 (#10499) üzenetére


batcsa
csendes tag

Nem tudom hol kellene mérnem és milyen feszkót!
egyébként kivezetékeltem, de lehet a rajz segítene.... :K

(#10502) fero02 válasza batcsa (#10501) üzenetére


fero02
veterán

Nem feszültséget, hanem ellenállást kellene mérni a kivett trafón. Ha 10%-nál több a különbség a kivezetések estén, akkor jó eséllyel tilt az elektronika. Igaz ez a menetzárlatos trafóra is.

(#10503) wyx válasza batcsa (#10236) üzenetére


wyx
csendes tag

ment egy email, wyx@freemail.hu

(#10504) AkosAkos válasza szaszlaci (#10498) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

És a Catalystban az mit jelez? Vagy mi az?

(#10505) Stx


Stx
csendes tag

Erre valaki?

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Tavaly vettem egy 22es HKC
Led monitort. Tökéletesen működött egészen mostanáig. Decemberben lecseréltem
a hd4850em egy gtx 460ra, és érdekes jelenséget produkál a monitor. A szobámat egy
fatüzelésű kályhával fűtöm, és mikor melegedni kezd a szoba hőmérséklete, szőrösödni
kezdenek az ikonok, meg mintha ugrálnának a sorok a monitoron. Amíg nincs nagyon meleg
semmi ilyen jelenség nincs terheléskor se, nyugalmi állapotban sem.
A videókártyán speciális Arctic Twinfrozr2 hűtés van, fűtött szobában sem megy 40 fok fölé
a gpu. Ha a monitort kikapcsolom negyed órára, akkor egy ideig megszűnik a jelenség, majd
kezdődik elölről. Sima vga kábelt használok. Mozgattam már, de semmi javulás. Kábelhiba
lehet? Vagy a monitor a ludas? Esetleg a videókártya?
Valaki segítsen! Köszönök előre minden hozzászólást

(#10506) fairline


fairline
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE46D6500 TV (46" / 16:9 / FullHD), melyet egy barátom monitorként (is) szeretne használni egy régebbi, gyengébb számítógépről.
A számítógép főbb paraméterei (amennyire én képben vagyok vele): Celeron 2,8GHz / 768MB RAM / Ati 9200 pro
A TV a videokártya DVI kimenetéről egy HDMI átalakítóval van a TV HDMI 1-es bemenetére csatlakoztatva (leírás alapján is ide kell a PC-t).

A következő problémára keresek megoldást:
A TV csak 1280*1024 felbontást hajlandó megjeleníteni (60-75Hz-ig), ezt is a maga 16:9-es képarányú teljes képernyőjén megjelenítve teszi. (Érdekes, h a TV csak 16:9 és 4:3 képarányok között enged válogatni)
Mivel gyengécske a konfig, így az lenne a cél, hogy kisebb felbontáson is tudja használni, de ezen az egy felbontáson kívül bármi másra állítva nem hajlandó megjeleníteni a képet. Nem emlékszem pontosan, hogy mit ír ki ilyenkor (a TV), de vmi olyasmit, hogy nem tudja megjeleníteni a felbontáson a képet.
A TV pedig alkalmas szint bármilyen felbontás megjelenítésére a legkisebbektől a FullHD-ig (leírás alapján).

Tud valaki valami hasznos tanácsot mondani erre a problémára, mivel kéne próbálkozni, illetve hol lenne érdemesebb a problémát (képességbeli hiányosságokat) keresni (PC-ben, vagy a TV-ben)?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#10507) Núbi


Núbi
csendes tag

Sziasztok,
nemrég vettem egy LG ips237 monitort, és az a baj, hogy ha fehér szöveg van, vagy ha fehér alapon fekete szöveg van, akkor szines foltos lesz a szöveg. Ha catalystban átállitom a szinösszeállitást 4:2:2-re, akkor kicsit jobb, de nem teljesen, sőt néha ez az opció nem is jelenik meg. Nem tudjátok mi lehet a para?

(#10508) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy lenne egy LG Flatron w2452T monitor ami az alábbi hibát produkálja!

[link]

Először jó a kép, kicsit elkezd melegedni kb 10 perc utána olyan sávban mint a képen csíkozódik a kép, utána kb fél óra amíg teljesen bemelegszik és megjavul ha a két felső sarkát nyomkodom!

Mi lehet a hiba, illetve javítható-e?

És ha így marad meddig garantált a működése?

Előre is köszönöm a válaszotok! :R

(#10509) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, bizonyos sípolás sokaknál előfordult, mely több mindenre utalhat. Ezzel kapcsolatban lenne nekem is problémám:

Adott egy jópár éves lcd monitor, mely bekapcsolásnál az utóbbi időben sercegő hangot ad, majd ez egyre magasabb "sípolásba" megy át. Néhány perc elteltével a kép eltűnik, a led folyamatosan világít, ahogy kell, tehát a háttérben megy a dolog.

Kikapcsolom a monitort, majd vissza, egy kis idő után kép újra el. Ezt 3-4x eljátszom, utána mintha mi sem történt volna, bemelegszik talán, sípolás megszűnik, kép jó, akár egész nap is mehet a monitor, semmi baja...

Ez mire utalhat, végét járja és szervíz kellene?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#10510) fero02 válasza lord_m (#10509) üzenetére


fero02
veterán

Ne erőltesd a bekapcsolást, mert más problémát is okozhat. Go to service.

(#10511) ProZsolt válasza lord_m (#10509) üzenetére


ProZsolt
tag

Valószínűleg a kondikat kell cserélni, ami ha van forrasztásban jártas ismerősöd, akkor párszáz forintból megúszható, egyébként elviszed egy szakihoz és párezerért megcsinálja.
Ajánlott hogy ne használd tovább ilyen állapotban a monitort, mert a a szűretlen áram további gondokat okozhat, aminek a javítása jóval költségesebb.

(#10512) fero02 válasza ProZsolt (#10511) üzenetére


fero02
veterán

Lehetőség szerint ne adj félrevezető/nem pontos tippet a user-nek, mert probléma is adódhat belőle.

(#10513) lord_m


lord_m
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor lehet, megnézetem, remélve, hogy tényleg valami kisebb hiba van csak és azért jó lenne, ha egynéhány ezerből megúsznám.

(#10514) blade4


blade4
aktív tag

sziasztok!

esetleg valaki erre a problémára tudna mondani valamit, mert nagyon tanácstalan vagyok!
[link]

köszönöm!

(#10515) fero02 válasza blade4 (#10514) üzenetére


fero02
veterán

Mehet vissza gariba....

(#10516) sagit


sagit
addikt

sziasztok

Öcsém gépén win8, vga hd4850

Már driver csere előtt is fos volt, de most feldobtam a 13.1-es ccc-t remélve hogy helyrejön...

A következő a bug: Adott egy Asus VW221D monitor, 1680*1050-es felbontással. Win8 telepítésnél szépen is ment ezen a felbontáson, öcsém nem tudom mit baszarintott el mert most már csak 1600*900 vagy 1600*1200-ban hajlandó működni, jó csúnya a képe így. Gyalultam a drivert, a monitor illesztő programját... semmi sem segít.
Ötlet?

Előre is köszi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10517) Swordsmith


Swordsmith
csendes tag

Sziasztok! Van egy hp probookom hdmi kimenettel, plusz egy 27-es Samung full Hd monitorom. Rádugom a monitort a gépemre, beállítom a kiterjesztést a monitorra, a felbontást is full hd-ra teszem, de ennek ellenére a kép a monitor 3/4-ed tölti ki. Felül, alul két oldalt feketeség, amire az ablakokat sem tudom ráhúzni. A felbontás jó, de még is kicsi a kép a monitoron. Nem tölti ki teljesen. Mi lehet a Probléma???
Válaszotokat előre is köszönöm...!

(#10518) El Kebir válasza Swordsmith (#10517) üzenetére


El Kebir
őstag

gondolom amd gpu van benne, akkor a szokásos, a témában ezerszer előforduló probléma, a hdmi-hez tartozó képméretezést kell beállítani a "ccc"-ben...(új nevén az "amd vision engine control center"-ben ... "avecc" :) )

(kicsit visszaolvasol a témában, akkor pontos leírást is találhatsz)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10519) ESP


ESP
senior tag

Lenne egy "kis gondom"

Adott egy Fujitsu W19-1 monitor és egy GTS250.

Win7-t feltettem a gépre. nVidia drivert is.

Ennek ellenére nem képes felismerni a monitort a gép és nem tudom a natív (1440*900) felbontást beállítani.

nVidia control panelben kézzel csináltam egy 1440*900 felbontást amin jelenleg is megy de szörnyű. Homályos stb.

Mi lehet a gond? :(

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10520) sagit válasza ESP (#10519) üzenetére


sagit
addikt

Ugyan ilyen problémám volt a minap win8-on

Az oldotta meg kb fél napos szívás után hogy fogtam a monitort, és átdugtam a másik DVI-re. Rögtön felismerte és megy a natív felbontása.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10521) ESP válasza sagit (#10520) üzenetére


ESP
senior tag

Megcolt :O

semmi :(

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10522) El Kebir válasza ESP (#10521) üzenetére


El Kebir
őstag

az hogy "nem pnp" képernyőt érzékel a win az elég gázos, nincs meg a driver cd? ...próbáld meg feltelepíteni a monitorhoz tartozó *inf-et.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10523) ESP válasza El Kebir (#10522) üzenetére


ESP
senior tag

Nem nagyon van meg.

Fujitsu siemens W19-1 a monitor.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10524) El Kebir válasza ESP (#10523) üzenetére


El Kebir
őstag

most először van win7 telepítve a gépre? (akkor nem a win7 alapbeállítású betűsimitása az amit homálynak látsz?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10525) ESP válasza El Kebir (#10524) üzenetére


ESP
senior tag

Dehogy. Tegnap lett újrahúzva. Elõtte si w7 volt.

Most 1366x768-ra van belõve. Szép a kép. Ha átrakom kézzel 1440-re szörnyû lesz

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10526) El Kebir válasza ESP (#10525) üzenetére


El Kebir
őstag

próbáltad már eltávolítani az eszközkezelőből azt a "nen pnp" drivert és újrakerestetni az monitort? vagy a vga drivert újratelepíteni?

dvi kábellel használod vagy d-subkábellel?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10527) ESP válasza El Kebir (#10526) üzenetére


ESP
senior tag

Igen.

dsub kábellel van.

Azt a .inf-t kézzel nem lehet?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10528) El Kebir válasza ESP (#10527) üzenetére


El Kebir
őstag

de lehet, megvan az .inf? akkor telepítsd fel. (meg kereshetnél hozzá egy dvi kábelt is, ha már van a monitoron dvi bemenet.. a vga kártyákról meg már elhagyják a d-sub-ot és átalakítózgatni kell... )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10529) ESP válasza El Kebir (#10528) üzenetére


ESP
senior tag

Nincs :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10530) ESP válasza ESP (#10529) üzenetére


ESP
senior tag

Nem megy... :W

Holnap kerítek egy dvi kábelt.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10531) RockHaRD


RockHaRD
addikt

használ valaki Benq G2222HDL monitort?

nem találok hozzá a neten normális beállítást, és egyszerüen nem tetszik a képe... Mellé raktam egy G2220HDA-t, és gyönyörű színei vannak sima rgb kábellel, a másik pedig dvi kábelen csatlakozik, és egyszerüen nem tudok normális színeket kihozni rajta... :(

(#10532) El Kebir válasza RockHaRD (#10531) üzenetére


El Kebir
őstag

neten nincs is normális beállítás a te monitorodhoz, mert egyedileg kellene kalibrálni. (a netes beállítás is ahhoz a monitorhoz jó, amelyik kalibrálásával kapták az eredményt)

ha már telepítettél valamilyen icc profilt nem lehet, hogy az okozza a problémát? (a driver cd-n a BenQ nem mellékelt semmit?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10533) suvi66


suvi66
csendes tag

Sziasztok.,van egy xpert tech TFT-LCD monitorom.Vagy 1 hete nehezen tudom bekapcsolni,van hogy egy órát is kínlódik fel felvillan a zöld led aztán semmi,de gondol egyet és megy hibátlanul.Valaki tud tippet adni,vagyis tanácsot lehet kezdeni vele valamit?

(#10534) RockHaRD válasza El Kebir (#10532) üzenetére


RockHaRD
addikt

driver cd-t monitorhoz még életemben nem használtam :D

az icc profilt pedig azt se tudom, hogy micsoda :B

(#10535) El Kebir válasza suvi66 (#10533) üzenetére


El Kebir
őstag

talán a tápegysége haldoklik, ha a kondenzátorok elvesztik a kapacitásukat, akkor is ez a jelenség lép fel... ha csak annyi a probléma akkor olcsón javítható.

(ha sokat erőlteted teljesen tönkre is mehet)

G^zC^mp€r

nézd meg nincs-e színprofil a cd-n, meg visszaállíthatnád a gyári alapbeállításokat is... (az se elképzelhetetlen, hogy a rikítóbb színű másik monitor a pontatlan, az "srgb" monitor elég fakó tud lenni a való világhoz képest... ha mégis élénk színű, akkor az gyanús :D )

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10536) suvi66 válasza El Kebir (#10535) üzenetére


suvi66
csendes tag

Remélem igazad lesz,sajna most nem bírnék el egy cserét.Tehát 1 szaki nézze meg?

(#10537) El Kebir válasza suvi66 (#10536) üzenetére


El Kebir
őstag

nálam is volt már ilyen monitor, először csak 1-2 percig kellett vacakolni vele, majd egyre hosszabb időbe telt mire elindult (javítás előtt 20-30 perc kellett, hogy beinduljon)... én kicseréltem a kondenzátorait, az új kondenzátorokkal 3 éve megy... (az amúgy javításkor is már 3 éves monitor)

én megoldottam 400Ft-ból... ha szerelőhöz viszed és csak ennyi a hibája, akkor 5k Ft körül lehet a javítási költség. (ugye a szerelőnek munkadíj is dukál)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10538) ESP válasza RockHaRD (#10531) üzenetére


ESP
senior tag

Pont volt 2ilyen monitorom.

A led tréfál meg téged. Sokkal jobb a G2222HDL csak szerintem a szemed a régihez van szokva még.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10539) RockHaRD válasza ESP (#10538) üzenetére


RockHaRD
addikt

a régi a HDL nekem :D a nem-ledeset vettem ma, és olyan szép élénkek a színei...

(#10540) ESP válasza RockHaRD (#10539) üzenetére


ESP
senior tag

:D

Akkor nincs ötletem.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10541) suvi66 válasza El Kebir (#10537) üzenetére


suvi66
csendes tag

merő véletlenségből nincs 1 kapcsolási rajzod ha tudom hol keressem kicserélem én is

(#10542) El Kebir válasza suvi66 (#10541) üzenetére


El Kebir
őstag

nincs, sőt nem is hallottam arról a monitorgyártóról :U (nem vagyok szerelő... nincsenek kapcsolási rajzaim :) )
ha nagyon kukák benne a kondenzátorok, akkor kb ilyen látvány. (én a képen látható öt darab púpos kondenzátort cseréltem)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10543) suvi66 válasza El Kebir (#10542) üzenetére


suvi66
csendes tag

Kösz a segítséget,ahogy lesz 1 kis időm neki vágok majd tájékoztatlak a fejleményről.

(#10544) szaszlaci válasza El Kebir (#10542) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak nem egy 214-es Samu, csoda Capxonokkal? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10545) ElVisZ


ElVisZ
tag

Sziasztok.

Van egy Samsung 244T monitorom és mikor bekapcsolom ez a kép fogad: [link]
Eleinte egy ki be kapcsolás megoldott a dolgot, de mostmár van hogy 5-6x ki-be kell kapcsolni a monitort hogy megjelenjen a kép. Ezután van mikor a kép hibásan jelenik meg (pl: [link]) vagy elkezd szétesni a kép csíkokra, négyzetekre miközben próbálja behozni a képet. Ha bejön a helyesen megjelenített kép akkor sem marad mindig egyben, meg szoktak jelenni színes csíkok illetve szétesik a kép mint bekapcsolás után.
Mindezt teljesen randomban csinálja, van mikor több napig semmi baja...

Holnap szétszedem, hátha valami szemmel látható baja van.
Nagyon jó lenne ha valaki be tudná azonosítani a problémát.

Előre is köszi.

(#10546) El Kebir válasza szaszlaci (#10544) üzenetére


El Kebir
őstag

majdnem talált... 215tw :C

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10547) szaszlaci válasza ElVisZ (#10545) üzenetére


szaszlaci
addikt

Talán kezd elengedni valahol a BGA forrasztás (proci, RAM). Esetleg haldoklik valamelyik feldolgozó chip.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10548) ElVisZ válasza szaszlaci (#10547) üzenetére


ElVisZ
tag

Akkor ezek szerint nem úszom meg egy kondi cserével... :O

Ha forrasztás kezd elengedni akkor azt észrevenném ha egy kicsit megpaskolom a monitort, nem?
Próba: semmi hatása.

[ Szerkesztve ]

(#10549) fero02 válasza ElVisZ (#10548) üzenetére


fero02
veterán

Egy kondi cseréjével amúgy sem úsztad volna meg, ilyenkor az összeset kell. Szűretlen tápfesz sok dolgot produkálhat, éppen hasonlót is, mint a Te problémád. De ez akár döglődő kijelző is lehet.

(#10550) Classius


Classius
aktív tag

Sziasztok!

Pixelhiba az kialakulhat bármikor egy monitorban? Vagy ha nincs benne, akkor nincs és sosem lesz?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.