Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) LuckyL válasza Putyin90 (#11398) üzenetére


LuckyL
őstag

magánterületről beszélünk, tehát javaslom hogy kérdezzen rá
vagypedig gyorsan lője el a képeket és kész, max kiküldik

cryptot minden termékemért elfogadom

(#11402) Putyin90 válasza Egon (#11400) üzenetére


Putyin90
senior tag

Egyelőre csak annyi, hogy szeretné kipróbálni ezt a fajta fotózást. Legfeljebb Flick-re és/vagy 500px-re kerülne fel pár jobban sikerült kép, már ha lesz olyan.

mike1334: azért az durva lenne, ha minden embertől engedélyt kérne, főleg úgy, hogy kb. minden másodpercben változik, hogy ki van a kép(b)en. :))

(#11403) Laca1212


Laca1212
őstag

Hátha tudjátok a választ.

Autó adás vétel.
Az eladó lánykori neve(x y) szerepel az autó törzskönyvén mint tulajdonos. Jelenleg már férjezett és felvette a férje vezetéknevét a leánykori neve élé(z x y). A személyijében is már az új neve szerepel. Ha az adásvételiben az eladó nevéhez beírom a férjes nevét, a lánykori nevéhez pedig az eredeti nevét, akkor az úgy oké?
Nem köt bele átírásnál okmányiroda, hogy tulajdonosként a törzskönyvön a lánykori neve szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#11404) LuckyL válasza Laca1212 (#11403) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem nem, mert hozzáfér a nyílvántartóhoz és meg tudja nézni
ha biztosra akarsz menni hívd fel az okmányirodát és kérdezd meg :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#11405) mike1334 válasza Putyin90 (#11402) üzenetére


mike1334
veterán

Egyedileg kell megvizsgálni minden képnél, hogy mennyire fókuszál az adott személyre. Ha beolvad a tömegbe, akkor nem kell. Bár alapvetően az tömegrendezvényekre lett kitalálva, a karácsonyi vásár nem tudom mennyire fér bele az új Ptk szerint.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11406) Egon válasza Putyin90 (#11402) üzenetére


Egon
nagyúr

Nos, ha bárhova fel akarja tölteni, tényleg kell az érintett engedélye, kivéve tömegfelvétel esetén.
[link]

Amennyiben csak a saját gépén tárolná, senkivel sem osztaná meg a fotókat, akkor esetleg lehet az adatkezelés jogalapja az Infotv. 2. §. (4) bekezdés, bár a Ptk. 2:48. §. (1) bekezdés már a fénykép elkészítését is az érintett személy hozzájárulásához köti, és szerintem jelen esetben az az erősebb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11407) philoxenia válasza Egon (#11406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De írásos beleegyezés gondolom a készítéshez nem kell. A nyilvánosságra hozáshoz ellenben logikus is, hogy kell. A megosztás a kérdéses. Fotómegosztó oldalra felrakott kép, nyilván nem ugyanaz, mint egy címlapra/cikkbe tett fotó. Ahogy a fotós ragaszkodik a jogaihoz a képe felhasználását illetően, úgy illene tiszteletben tartania a fotóalany jogát is a képmásához.
Vagy rosszul logikázok? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11409) mike1334 válasza philoxenia (#11407) üzenetére


mike1334
veterán

Ptk. 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]
(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.
(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

Annyival egészült ki a gyakorlat, hogy ha valaki "kiugrik" a képből, akkor már kell engedély tömegfelvételnél is. A tömeg fogalma meg gondolom bírói mérlegelés kérdése, hogy hány embertől kezdődik. De mióta az új Ptk bevezette a sérelemdíj intézményét, én nem játszanék ezzel úgy, hogy előtte nem kerestem meg egy ilyen ügyekkel foglalkozó ügyvédet.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11410) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, ha vki be szeretne jelentkezni egy adott címre, ahol egy családi ház áll, de a telek, amin a ház áll osztatlan közös tulajdonban van a szomszéd ház tulajdonosával, akkor oda elég az adott ház tulajdonosának jóváhagyása, vagy szükséges az osztatlan közös telken levő másik ház tulajdonosának jóváhagyása is? A házszám eltérő természetesen (7 és 9, tehát nem A, B vagy /1, /2, stb.). Köszi előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11411) gerisz23 válasza Lauda (#11408) üzenetére


gerisz23
őstag

Ahigy utánna olvastam korábban lehet,de bonyolítani fogja a dolgot ha pl gyermek születik.A házasságba vitt vagy öröklött vagyon magátulajdonnak minősül,ha bíróságra kerül a sor akkor ciszont bizonyítani kell hogy mi honnan származik-nem vok ügyvéd csak ugyanebbe a cipőbe járok.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#11413) Egon válasza philoxenia (#11407) üzenetére


Egon
nagyúr

Válasszuk ketté a dolgot.
Nem kell írásos beleegyezés semmilyen személyesadat-kezeléshez (kivéve különleges adat). Elég a szóbeli engedély vagy ráutaló magatartás is. Más kérdés, hogy miképp bizonyítod adott esetben a bíróság előtt, hogy az érintett szóban a beleegyezését adta az adott felvétel elkészítésére...
Viszont valamilyen hozzájárulás az adatkezeléshez kell, legyen az szóbeli, írásbeli avagy ráutaló magatartással történő, már a felvétel készítéséhez is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11414) Laca1212 válasza LuckyL (#11404) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!
Megkérdeztem. Mehet így az adásvétel, átírják.

(#11415) Egon válasza Jorus (#11410) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem kell.
A mi házunk is egy ilyen telken van. Csak a ház értékesítése problémás olyan szempontból, hogy elővásárlási joga van rá az adott szomszédnak. Más hátrány nincs.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11416) Jorus válasza Egon (#11415) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11417) philoxenia válasza mike1334 (#11409) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Írásbeli hozzájárulásról beszéltem.... Ennyi erővel odamehetek bárkihez az utcán, hogy mutassa meg a telefonját, hogy csinált-e rólam felvételt? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11418) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Most adtam le garanciába egy egeret, melyre már csak a gyári garin túli bolti garancia érvényes. A srác egyből közölte, hogy ha nem tudnak vele mit kezdeni, akkor le kell vásárolnom. Most megint csak bepróbálkoztam a szokásos bullshit-tel vagy ilyen esetben tényleg nem kötelesek visszaadni a pénzt?

Megéri velük hadakozni, hogy vissza adják a pénzemet?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11419) mike1334 válasza philoxenia (#11417) üzenetére


mike1334
veterán

Ha felhasználja és viszontlátja az alany, hogy ott van a képen és reklamál, akkor sokra megy a rautaló magatartással meg a szóbeli hozzájárulással. Nem láttam, hogy fotózott. És ezzel kb meg is nyerte a pert. Kétség esetén az "áldozatnak" lesz igaza úgyis.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11420) davenport válasza Lauda (#11412) üzenetére


davenport
aktív tag

Igen, a házassági szerződésnek ez a fő célja, hogy a házasság előtti vagyonról rendelkezzenek. Az már más kérdés, hogy mi van akkor, ha a házastársi életközösség fennállása alatt a másik fél az, aki ennek a vagyontárgynak a fenntartásáról gondoskodik, vagy mi lesz akkor, ha az életközösség alatt az adott vagyontárgyat értékesítik, és abból egy másikat, akár közöset vesznek, úgyhogy ezekre érdemes figyelni.

(#11418) TheProb: Onnan már a bolt saját szabályait venném alapul.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#11421) bucihost válasza BornToBePuli (#11393) üzenetére


bucihost
senior tag

Holnap kiderül minden. Az ügyvéd lekérte a jelenleg hatályos dolgokat az ítélő táblától, viszem neki a papírjaimat aztán kiderül mi az állás :O

(#11423) Laca1212 válasza Lauda (#11422) üzenetére


Laca1212
őstag

Tippelhetek? B user a nő! ;]

(#11424) Magnum_ válasza mike1334 (#11419) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ptk-t tenyleg meg sem nezitek?

I humbly and respectfully decline™

(#11425) Mawyx válasza Putyin90 (#11398) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én az Alleeban szerettem volna hirtelen felindulásból lefényképezni telefonnal az egyik karácsonyi díszt, ami lóg le a plafonról. Előkaptam a telefonom, erre fél pillanat alatt ott termett az egyik biztonsági őr, hogy ezt hagyjam abba, mert épületen belül tilos fotózni biztonsági okokból. Engem mindig betalálnak ezzel, pedig mindig mindenki fotózkodik.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#11426) mike1334 válasza Magnum_ (#11424) üzenetére


mike1334
veterán

Bemásoltam :DDD vagy mire gondolsz? A tömegfelvételre? Az bajos, mivel nem rendezvény...esetileg kell nézni ki hogy jelenik meg a képen. Vagy arra, hogy a ráutaló magatartás elég? Azt is nehéz bizonyítani utólag.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11427) philoxenia válasza mike1334 (#11419) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kép készítéséről beszéltünk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11428) mike1334 válasza philoxenia (#11427) üzenetére


mike1334
veterán

Mind a kettőhöz kell engedély még mindig.
Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11429) philoxenia válasza mike1334 (#11428) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Visszajutottunk ide:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11430) mike1334 válasza philoxenia (#11429) üzenetére


mike1334
veterán

Lehet Te igen, de én tudom, hogy kell engedélyt kérni (már tisztázott kivételek esetét leszámítva) az elkészítéskor is. Kíváncsiságból itthon megnéztem a jogi szakvizsga könyvemben is, abban is benne van, hogy arra IS kell engedély meg a felhasználásra is. Részemről lezártam, egy darab jogi érvet nem írsz le, se bírói döntést, se jogszabályt. Ezzel nem tudok mit kezdeni és már nem is akarok.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11431) philoxenia válasza mike1334 (#11430) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jogszabályokat keresni én is tudok.... ;)
Bírói döntést viszont nem látok sehol ezzel kapcsolatban. Azaz amikor valaki csak elkészített egy képet valakiről és otthon tárolta, majd emiatt elítélték..... Eleve életszerűtlen, hogy mondjuk fotózok Velencében, majd hazajövök, a képemen van egy japán turista aki emiatt beperel.
Nem a tömegben, hanem csináltam róla külön egy képet, mert szerettem volna, bármely okból.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11432) Magnum_ válasza mike1334 (#11426) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tomegfelvetel nem csak rendezvenyen keszulhet.
Hanem atlag vasarnap delutan a Hosok teren is.

Ezzel ki is maxoltuk a temat szerintem :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#11433) mike1334 válasza philoxenia (#11431) üzenetére


mike1334
veterán

A között, hogy valami jogszabályellenes és hogy lesz e következménye van különbség. Ha ellop valaki valamit, de nem jelentik fel, és a nyomozó hatóság sem keresi, akkor nem követett el bűncselekményt? Csak akkor, ha kiderül?

Saint_
És mi a tömeg? 10 ember? 100? Mind rajta a képen? Bírója válogatja szvsz. De én is befejeztem.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#11434) philoxenia válasza mike1334 (#11433) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően a beleegyezés módjáról indítottam volna beszélgetést. Ami nyilvános helyen ráutaló magatartással (a tiltakozás hiányával) is megvalósul szerintem. De majd keresek más helyet ennek megvitatására. :K ;)

Jogi vélemény: Ilyen esetben hozzájárulás akkor sem szükséges, ha az érintettet a tömegben, de egyénileg kiemelve ábrázolja a felvétel. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11435) Magnum_ válasza philoxenia (#11434) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Najo, valaszolok Neked is.
A kepmas (foto) szemelyes adatnak minosul.
Az Infotv (talan 4 v 5.$) pedig az erintett szemely KIFEJEZETT hozzajarulasahoz koti a felhasznalast, azaz a rautalo magatartas (tiltakozas hianya) elviekben nem eleg.

Ezt erositi a NAIH/2015/6823/
Bocs, telefonrol vagyok.

Mike: kene nezni BH-t. De most nem kaccsolom be a ceges gepet :-(

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#11436) philoxenia válasza Magnum_ (#11435) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még mindig az elkészítésről beszélek. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11437) bitpork válasza philoxenia (#11436) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó ezt nem bírom: a tiltakozás a default - ha nem beszéltél vele mint fotót készítő akkor nem lehet olyan képet készíteni amin felismerhető. Ha mégis készül de nem lesz publikálva így senki nem tud róla, akkor a sancta simplicitas elv alapján a készítő örül, hogy nem jelentik fel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11438) philoxenia válasza bitpork (#11437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért örülnék és mi az, hogy feljelentik? Tényleg a Kádár-kor jön vissza? Alapvetően szerinted akkor bárkit feljelenthetek, hogy fényképet készített rólam a beleegyezésem nélkül, majd az illetőt azonnal őrizetbe veszik, az összes kép készítésére alkalmas eszközét zár alá helyezik, majd szakértőkkel megvizsgáltatják?
Ha már jogi csűrcsavar kell, akkor fordítsátok le ezt a határozatot hétköznapi nyelvre!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11439) Đusty válasza bitpork (#11437) üzenetére


Đusty
addikt

Az elég életszerűtlen, hogy pl. szállodában, uszodában, aquaparkban a gyereket fényképezve ne kerüljön rá véletlenül sem más és futkosni kelljen utánuk papírral, hogy bocsi lefényképeztelek. Rengeteg ilyen eset van kétlem, hogy emiatt bárki is törvényt sértene az igazán gáz lenne. Már pedig a mai fényképezőkkel még a tömegben is felismerhetőek az egyének is. Pl. sportmérkőzéseken is kiemelnek egyesével nézőket csoportokat rendszeresen vágóképnek is stb. (gondolom ott a belépőn szerepel, hogy ez megtörténhet)

(#11440) azbest válasza Đusty (#11439) üzenetére


azbest
félisten

sportmérkpzés - vágókép:
Ne keved össze a dolgokat. A jegy egyben szerződés is, ahogy a végén írod, amelyben engedélyezed, hogy felhasználják a szervezők a képedet. Ellenben általában tiltják, hogy a nézők maguk készítsenek felvételeket. Akár ez igaz lehet a plázára is: a belépéssel a házirendet / szabályzatot be kell tartani: azaz a pláza esetleg készíthet felvételeket, de a látogató számára kifejezetten tiltott.

Az egész beszélgetésnek ez az alapproblémája: mindenki a maga elképzelését belekeveri. De ahogy már mondták: a készítés lehetősége is függ a céljától és aztán a felhasználást magát is külön köti a módja.

Az eredeti plázás kérdésnél pedig kifejezetten a pláza szabályzatát kell megnézni, hogy ők mit mondanak. Engedéllyel lehet-e. Még azt is tartalmazhatja, hogy mit kell tűrnie a látogatóknak, ha belépnek a plázába.

[ Szerkesztve ]

(#11441) bitpork válasza philoxenia (#11438) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a határozat azt mondta ki (az Indexék indították) hogy a rendőrök fejét ki kell takarni amíg a közhatalmi tevékenysége során nincs ok a felvételen látható emberek cselekvése miatti azonosításhoz.

(#11439) Rudi50: várd meg még a most jövő EU szintű szabályozást. Saint_ tud róla mesélni, hogy nyitott szemmel nem mehetsz ki az utcára :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11442) philoxenia válasza bitpork (#11441) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a kép felhasználása még mindig. Lefordítva a saját kérdésemre, itt sem a készítéssel volt a gond. :N
Megismétlem, mert kezd elsikkadni a lényeg, amiről beszéltem.
Másképp akkor fogalmazok kissé.
Magánember közterületen, felvétel készítése előtt, ha az kifejezetten azon a helyen nem tiltott, véleményem szerint, nem kell, hogy írásos nyilatkozatot kérjen azoktól a személyektől, akik rákerülnek a képre. Természetesen, ha az illető tiltakozik ez ellen, akkor nyilván törölnie kell a felvételt. Ha ez nem történik meg, akkor ráutaló magatartásnak tekinthető-e a tiltakozás (akár mozdulatokkal) hiánya? Ismét csak természetesen nem rejtett kamerás felvételről van szó.
A publikálást most vegyük külön, mert nem tévéfelvétel stb. a kérdés.
Tekinthető-e publikálásnak, ha fotómegosztó oldalon megosztjuk másokkal a képet? Ez is két módon történhet. Mindenki által megtekinthetően, vagy csak pl. jelszó birtokában megtekinthetően, szűk körben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11443) bitpork válasza philoxenia (#11442) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a te véleményed, de amit nem akarsz elfogadni h a törvény meg azt mondja amit - a képmás személyes adat pont úgy mint az e-mail-cím, vagy a ph esetében a nicknév ha a júzer kitöltötte az adatlapját és beazonosítható általa.

Egyszer egy nagybajszú szemüveges azt mondta: Emberek! Az adót nem érteni, hanem fizetni kell!
:R

MOD

A képmegosztó oldal EULA-ja az esetek 90%-ban erre kitérve lemondat a saját jogaidról mint a képet készítő, és pont emiatt van szerintem a mostani és a későbbi EU szabályozás: egyszerűen elharapózott az hogy a szociális médián bírói ítélet nélkül boldog boldogtalant elítélnek akár ok nélkül is. Én személy szerint helyesnek tartom hogy erre odafigyelnek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11444) philoxenia válasza bitpork (#11443) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megint másról beszélsz... :N
Azt mondod, hogy a közterületen elhelyezett kamerák törvénytelenek? :F

MOD-ra: Az a képet készítő jogairól szól, nem a képen ábrázolt személy jogairól, megint semmi köze a kérdésemhez.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11445) bitpork válasza philoxenia (#11444) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Olvass kicsit utána mi kell a közterületi kamerák elé üléshez! Olyan szabályozása van h betojsz és nem is akárki ülhet ott nézheti amit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11446) philoxenia válasza bitpork (#11445) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvass kicsit utána, mit jelent az, hogy felvételt készíteni! ;)
Mondjuk én bármikor beülhetek egy közterületi kamera elé, ha van időm és akarok... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11447) Egon válasza philoxenia (#11442) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a kép felhasználása még mindig. Lefordítva a saját kérdésemre, itt sem a készítéssel volt a gond

Teljesen mindegy, jogilag mindkettő adatkezelésnek minősül, lásd Infotv.

Megismétlem, mert kezd elsikkadni a lényeg, amiről beszéltem.

Ezt már megválaszoltam.

Magánember közterületen, felvétel készítése előtt, ha az kifejezetten azon a helyen nem tiltott, véleményem szerint, nem kell, hogy írásos nyilatkozatot kérjen azoktól a személyektől, akik rákerülnek a képre.

Mint már többször leírtam, semmi sem írja elő, hogy személyes adatok kezelése során, amennyiben az adatkezelés jogalapja az érintett hozzájárulása, a hozzájárulás írásban kerüljön megadásra. Érdekes is lenne, ha mondjuk bemész egy boltba, ahol van kamera, az írásos beleegyezésedet kérnék az adatkezeléshez. Írásban csak azért érdemes rögzíteni az adatkezeléshez történő hozzájárulást, hogy az utólagos vitás helyzetek elkerülhetőek legyenek. Ez pedig egyértelműen a nyilvánosságra hozatalhoz kapcsolódik.

Természetesen, ha az illető tiltakozik ez ellen, akkor nyilván törölnie kell a felvételt.

Így van.

Ha ez nem történik meg, akkor ráutaló magatartásnak tekinthető-e a tiltakozás (akár mozdulatokkal) hiánya? Ismét csak természetesen nem rejtett kamerás felvételről van szó.

A jogszabály szövegének ismeretében is nehéz ebben állást foglalni. Hozzájárulás: az érintett akaratának önkéntes és határozott kinyilvánítása, amely megfelelő tájékoztatáson alapul, és amellyel félreérthetetlen beleegyezését adja a rá vonatkozó személyes adat - teljes körű vagy egyes műveletekre kiterjedő - kezeléséhez; Ez alapján nehezen tekinthető a passzív magatartás (azaz a tiltakozás hiánya) ráutaló magatartással megadott hozzájárulásnak, hiszen pl. hiányzik a megfelelő tájékoztatás az adatok kezelésének céljával kapcsolatban).

Tekinthető-e publikálásnak, ha fotómegosztó oldalon megosztjuk másokkal a képet? Ez is két módon történhet. Mindenki által megtekinthetően, vagy csak pl. jelszó birtokában megtekinthetően, szűk körben.

Itt leírják, hogy •a 'nyilvánosságra hozatal' fogalmát tágan kell értelmezni, ide tartozik a bármilyen technikával történő sokszorosítás, forgalmazás, illetve a felvétel illetéktelen személynek történő átadása, azaz gyakorlatilag minden olyan cselekmény, amelynek eredményeképp a felvétel nyilvánosságra kerül; . Ennek alapján a válasz: igen.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11448) bitpork válasza philoxenia (#11446) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értem min megy a vita - illetve vitatkozás. A szabál a szabál. Érthetsz vele nem egyet, de akkor is szabál :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11449) Egon válasza philoxenia (#11444) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt mondod, hogy a közterületen elhelyezett kamerák törvénytelenek? :F

Nem értem, miért vitázol olyan témában, amiről láthatóan lövésed sincs. A köztéri kamerák által készített felvételekhez kapcsolódó személyesadat-kezelés jogalapja nem az érintett hozzájárulása, hanem jogszabály (törvény vagy önkormányzati rendelet) rendeli el, eképp kötelező adatkezelésnek minősül.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11450) mike1334 válasza bitpork (#11448) üzenetére


mike1334
veterán

Engedd el, ő "józan paraszti ésszel érvel", azzal a jogász nem tud versenyezni...street smart ecsém. Na én kicsit hanyagolom a fórumot, majd a szakértő urak kiguglizzák a válaszokat a netjogtárból...megyek elgondozok rajta miért is szúrtam el ennyi évet az eletemből, hogy jogász legyek, mikor más zsigerből jobban nyomja....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.