Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) copass válasza _seth_ (#31050) üzenetére


copass
veterán

állóba simán jó, kroppon. 2.8 meg már kevés lesz. ennek a váznak kell az stm.
Hybrid CMOS AF II miatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31052) _seth_ válasza copass (#31051) üzenetére


_seth_
veterán

Kérdés, hogy mit szeretne fotózni :)
2.8 azért annyira nem kevés, az a tamron jó kiindulási alap lehet.

STM max videóra kellhet, de az 50STM annyira nem gyors, a 40-es pedig videóhoz hangos, a 24-est pedig nem ismerem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31053) copass válasza _seth_ (#31052) üzenetére


copass
veterán

az 50mm elég sokmindenre, még kroppon is. hiába ~80mm. 1.8 sokat jelent.
a tamron az halk? az usm igen, az stm meg pláne.
plusz az a leggyorsabb eddig a videóknál. a 24,40,50 stm 100D-n. nem kicsit.
2.8 nagyon kevés kroppon, az már majdnem 3.5. iso 1600on már nem lesznek színei.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31054) *Ropi* válasza copass (#31049) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már 50-es: 100k alá használtan 95-ért még befér a Sigma 50/1.4, ami azért jobb a Canon STM-nél. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31055) _seth_ válasza copass (#31053) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem volt 10-18 STM, 18-135 STM, 40 STM, 50 STM, és 70D is amin szintén jól kell ezeknek az obiknak muzsikálniuk. A hangot azért mondtam mert sem az 50 sem a 40 nem halk annyira mint amennyire reklámozzák, a 10-18 és a 18-135 viszont valóban hangtalan. (USM-ből pl az 50 1.4-es egész hangos, igaz az mikro motoros usm, nem ring, a két ring usm obi az halk)

Nekem is volt cropon 50 1.8 II de közel sem volt annyira használható mint FF szenzoron, beltérben már szűk volt, de azért nem adtam volna el én sem, igaz volt mellette még másik obi is.

2.8 biztosan nem 1.8 de kérdés mit akar fotózni, ezt még mindig nem tudjuk.

Ropi: Sigma 50 1.4, na igen :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31056) copass válasza *Ropi* (#31054) üzenetére


copass
veterán

ha talál egy pontosat, mert azért tegyük hozzá a hogy az a széria, hát hogy is mondjam, hektikus. persze akinek van egy jól kalibráltja!;)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31057) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszi nektek :)
Huuhh, hat a földijeim ilyen kutya modon bolondot csinaljanak belolem :DDD
Copass, Seth: a helyzet az, mondtam is Lacinak, h tervezem gep vasarlasat. Nem tudom, miert, de misztikusan tetszenek a Canonok (tudom, tudom, Nikon D3300) :DDD Kiprobaltam, megfogdostam a MM-ban a 100D-t, 1200D-t, 700D-t. A kicsi nagyon tetszett, es ahogy olvasom, kezdesnek tanulni jo is lehetne.
Belterre, kis lakasba, gyereket, babat, akik mozognak/csaladot, nyaralast kulteren fotozni szeretnek, es ha neha megorokitenek egy videot, akkor nem bannam, ha ertekelheto lenne. Elso korben 200k alatt maradnek, ebben vaz + obi kell legyen, kesobb, ha nem szegyellem a "műveimet", folytatnam a dolgot.
Ezert kerdeztem, h erre a kis "jatekkütyüre" mely uvegeket erdemes megsasolni, amik fixek, fenyerosek. Ugye ha jol tudom, pl babakat nem nagyon szabad vakuzni?!
Csak kicsit jobban belemerultetek, mint amennyire en felkeszult vagyok :)
Tetszik a Canon menu, kezelhetoseg, ha jol hallottam, ML is van ra. Ezek jo benyomast keltettek nalam.

(#31058) *Ropi* válasza copass (#31056) üzenetére


*Ropi*
félisten

Váztól is függ: a 40D-ken +9-en volt pontos, a 7D-n 0-án, az 5D3-on megint csak +9-en...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31059) copass válasza zolikaDB (#31057) üzenetére


copass
veterán

amikor pici ~2 hónapos koráig nem szabad vakuzni telibe. plafonról deríteni lehet, rendszervakuval.
beltérre lámpafénynél mindenképpen 1.8/50 stm szép rajz, fényerő, ideális, torzítás se lesz.
a kitobi 18-55 mm nagyon jó, főleg a 18mm nagylátszöge miatt. ez a kettő alap. nem kell túlkombinálni.majd ha ráérzel akkor majd könnyebb lesz.
a 100D-nek stm-el elég penge a videója, gyors a fókusz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31060) hszilard666


hszilard666
veterán

Szép estét az Uraknak!
Az lenne a kérdésem hogy a canon eredeti nyakpántot hogy szoktátok tisztítani? Kezd az enyém szürkülni :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31061) *Ropi* válasza hszilard666 (#31060) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hordd sötétben, akkor nem látszik! :DDD

A szappan + víz + kefe kombót próbáltad már? :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31062) hszilard666 válasza *Ropi* (#31061) üzenetére


hszilard666
veterán

Hogy erre nem gondoltam! :DDD

Köszi, féltem hogy a kefe szétszedné a szép kis hímzést, de akkor mindjárt nekiesek :D

Más:
Basszus néztem 200MM es bokat, hát nagyon durván drágák :D De annyira szééépek! :B

(#31063) radi8tor1:
Szia Itt is! :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31063) radi8tor válasza hszilard666 (#31062) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:(

copass: csak a szállítás 900. 6500 lesz az. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31064) copass válasza hszilard666 (#31060) üzenetére


copass
veterán

kilencázé veszel újat!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31065) *Ropi* válasza hszilard666 (#31062) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne kemény műanyag "szőrű" kefével, hanem puha lószőrössel, amivel cipőt pucolsz! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31066) hszilard666 válasza *Ropi* (#31065) üzenetére


hszilard666
veterán

Végül is szivacs+ szappan lett a nyerő, gyönyörű lett! :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#31067) zolikaDB válasza copass (#31059) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszi, köszi :)
Tobben 18-135-ot javasolnak. Viszont ez lehet utolag, hasznaltan arban jobb lenne, indexen lattam pl jo aron, boltban 140k. [link]
Hatha tavasszal meg tudnam venni a felszerelest, varom mar :)
100D eseten milyen hasznos extrakat hozhat a ML?

(#31068) copass válasza zolikaDB (#31067) üzenetére


copass
veterán

100D-re nincs ML, csak ezekre van

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31069) zolikaDB válasza copass (#31059) üzenetére


zolikaDB
veterán

Végignéztem a videót. Ha ez mind igaz, akkor nekem máris nagyon tetszik mind a 100D, mind az új STM rendszer. :C

(#31070) Morgal válasza zolikaDB (#31069) üzenetére


Morgal
tag

A 100D ML nélkül is egy nagyon jó gép, egyszer dolgoztam vele, nagyon jó benne a videó közbeni AF, viszont amikor fotózáshoz rátettem egy rendszervakut meg egy kis fix obit, nagyon nehéz volt ellentartani a kisméretű váz miatt :)

(#31071) zolikaDB válasza Morgal (#31070) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tanulógépnek, amikor elválik, h érdemes-e ebbe belefognom, bízom benne, megfelel. Úgy értem, hogy amit látok itthon (sógor Nikon D7000-essel nyomul), és olvasok, nem a váztól lesz jó az ember fia, és üvegre is lehet/érdemesebb költeni, akkor meg miért költsek 2x annyit olyanra, aminek a tudását lehet 60-70%-ban ki sem használok? Vagy rosszul látom? Lehet veszek vakut, lehet sosem lesz olyan szitu, h szükségét érezzem :)

(#31072) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Gép vásárlás előtt vagyunk. Képbe került egy d5200, engem viszont nagyon érdekel a Canon is.
Az lenne a nagy kérdésem,hogy d750 magasságában (nem tudom érdemes e alatta nézelődni) portré, makró, táj, madár, sport fotóra ehhez a márkához milyen megfizethető objektívek vannak akár használtban is, ami nagyon jó képminőséggel bír?
Kicsivel több obi van erre mint nikonra.
750-t adják 18-55 is stm-l, elvileg egy xx-300 és egy jó makró obi kellene még.
Többen azt ajánlották, hogy egy kisebb váz jobb objektívvel többet ér.
( Anno oly 520 vásárlásánál pont az ellenkezőjét tanácsolták )

[ Szerkesztve ]

(#31073) Morgal válasza zolikaDB (#31071) üzenetére


Morgal
tag

Félre ne érts, nem lebeszélni akartalak, csak saját tapasztalatot osztottam meg :) Kezdésnek tökéletesen megfelel!

(#31074) zolikaDB válasza Morgal (#31073) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom is neked! :R A hsz-em affele onigazolas volt :) Mivel videora is kellene, ezert neztem utana a 700D-100D kozti kulonbsegeknek.

(#31075) RpPRO válasza t.imi (#31072) üzenetére


RpPRO
őstag

A d750 és a 750d olyan, mint Jézuska és a géppuska. :)

stm-es obi legyen, utazó best buy:18-135 stm, zoom 70-200 f/4L (ha van keret IS, vagy f/2,8)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#31076) ateszm válasza RpPRO (#31075) üzenetére


ateszm
senior tag

Most miért? D750 tökéletes kezdő váznak...aztán lehet egyet lépni a D4-D5 irányába....:))

(#31077) *Ropi* válasza ateszm (#31076) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt egy történet, még a D3-as korszak hajnalán: fotós boltban egy vásárló D3 + 70-200 VR2-őt nézeget (akkoriban ~1.8M volt), majd kéri, hogy csomagolják be mert elviszi. Majd miután kifizette, megkérdezi az eladót: - "Azt azért elmondod, hogy az ISO-t hogy kell rajta beállítani?"

:))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31078) t.imi válasza RpPRO (#31075) üzenetére


t.imi
addikt

Ok, jár a két pont :D Tele van a fejem számokkal. Köszönöm a tippet, megnézem őket :K

(#31079) hcl válasza *Ropi* (#31077) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#31080) .DLL válasza *Ropi* (#31077) üzenetére


.DLL
veterán

Az biztos hogy a gép, a tanulói ambícióit nem fogja hátráltatni. :D (kivéve ha túl nagynak és nehéznek találja de akkor meg ott az iphone 6S++ :DDD )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31081) toza válasza copass (#30800) üzenetére


toza
senior tag

hello.
mi a kovetkezmenye ha 600d rugos megoldasu szenzor nem a megfelelo helyere kerul vissza!?

azott kamerat ki javit bacskiskun megyeben!?

"minden" mukodik csak a 2 darabbol allo shutter blade nem csapodik le.tehat nem keszul kep.error 30.. koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#31082) *Ropi* válasza toza (#31081) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

"mi a kovetkezmenye ha 600d rugos megoldasu szenzor nem a megfelelo helyere kerul vissza!?"

Pontatlanná válhat a fáziskülönbség érzékeléses autofókusz és decenteres lehet a kép.

"azott kamerat ki javit bacskiskun megyeben!?"

Erről nincs infóm. Pesten többen is: itteni szervizeseket tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31083) toza válasza *Ropi* (#31082) üzenetére


toza
senior tag

mondjal bp.- it koszonom..
kozben lekaptam hatuljat,es pont a sutter kabel bemenet "serult" korrodalodott..also 4 "pin"..
kene oda egy kis cin es lehet h jolenne!?

koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#31084) hcl válasza toza (#31083) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Figy, ha már korrodálódott benne valami, akkor más is lehet rossz. Szétszedni, átnézni. Ha kiveszed azt a szenzort, akkor a büdös életben nem tudod úgy visszatenni, hogy az AF jó legyen.
Az ázott elektronikát alkohol + hőléggel lehet menteni, ha még nem mart szét valamit a víz, de a mechanika sokkal érzékenyebb lehet, pláne a redőnymozgató tekercsek.
Szervizeshez vinni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31085) m3ss válasza toza (#31083) üzenetére


m3ss
veterán

hogy azott be? merrol?
rendelj egy szalagkabelt, ha a panel nem serult lehet meguszod annyival. valameddig :DDD persze hcl+1. de szalagkabelt ugy is cserelne a szervizes is. nezd meg alatta nagyitoval a panelt, valszeg ott is osszeegtek a pinek es panelt is cserelni kell.

"kene oda egy kis cin es lehet h jolenne!?"
:DDD :N

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31086) toza válasza m3ss (#31085) üzenetére


toza
senior tag

igy vettem.22 ezerert.csak error 30 rol volt szo.beazasrol nem..
nem tudom merrol azott.

minden mukodni latszik.tukor felugri,3 redos ize lecsapodik.csak a 2 redos blade nem megy le.mozdul 1mm -t de em csapodik le .
motor v mi neha vinnyog ijenkor.
bekapcsolasnal is kene mozdulnia 2 redosnek.de nem teszi..
manual cleanyng opcional vagy live viewnel is fennt marad.
ha ovatosan megerintem muanyag izevel,leugrik helyere..

viewfinder leveheto gumi alatt is rozsda volt. leszedtem elolapot is mert vmi mozgott-zorgott benne.
kipotyogott vagy 10 szem rizs is...:)

shutter kabel feletti.audio -mikrofon kabel is szet van rohadva.. :(

alaplapot tudnek 33 ezerert kinabol,de akkor mar nem eri meg kb..

eladom akkor igy..

azert koszi..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#31087) m3ss válasza toza (#31086) üzenetére


m3ss
veterán

mondjuk hulyeseget beszeltem, mert a pineket latni a lapon hogy szetegtek, nem a kabelt :B
sztem ennyire kicsit eselytelen hogy megforrassz, ujra kellene vezetekelni. az igenyes megoldas lenne :DDD auto radiomban amit egy vizkaros kocsibol orokoltem, na abban vannak ilyen megoldasok :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31088) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Lenne még egy? kérdésem.
Eddig 750d-vel szemeztünk. Most a 700d, 100d is képbe került.
Megéri az olcsóbb vázat választani és a különbözetet obira költeni v annyival fapadosabb a 100d hogy nem származik nagy előny egy ilyen párosításból?

(#31089) vihartigris válasza t.imi (#31088) üzenetére


vihartigris
őstag

A 700D és a 100D tudásban közel azonos, a 100D méretben elég kicsi, fogdosd meg.

bármi reciproka a semmi

(#31090) zolikaDB válasza vihartigris (#31089) üzenetére


zolikaDB
veterán

Viszont videoban talan erosebb a 100D.

(#31091) copass válasza t.imi (#31088) üzenetére


copass
veterán

100D-ben fejlettebb a fókusz rendszer videó közben, korábban linkeltem videót. viszont elég piszike. nagy kezűeknek zavaró lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31092) #14121216 válasza t.imi (#31088) üzenetére


#14121216
törölt tag

Én 2 hónapja a 750D és a 700D között vacilláltam, aztán arra jutottam, hogy nem ér meg annyival több pénzt mint ami kevéssel többet ad a 750D. Így aztán lett 700D, s még egy rakat cuccot is tudtam mellé venni :)

Tegnap megjött a megrendelt M42 adapter is hozzá, ma ki tudtam próbálni az itthon porosodó Industar 50-2 f/3.5 analóg obit is. Nem csoda hogy annyian szeretik az analógokat, eszméletlen rajzolata van, a kitobikat simán alázza :DD

[ Szerkesztve ]

(#31093) JohnyBlue válasza #14121216 (#31092) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ez a kép alázza? öööö :B Hááát :U :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31094) t.imi


t.imi
addikt

Köszönöm az eddigieket :R
Videóra keveset, makró, madár fotóra annál többet lenne használva. Egy normális 200-s obi majd 200, és ha elég gyors az AF a 100d-n is, lehet hogy elég lenne a 700\750 helyett.
Van, aki a Nikonra esküszik, az is tervben volt, de mintha kicsit többe kerülnének hozzá az objektívek.
Nikon 1-l is nyomulok, kicsit kicsi, ellenben könnyű :) Méretben a 100d kényelmesebb lehet. Hétvégén letapizom mind a hármat

Feleségemnek is van filmesről valami űber cucc, remélem jó lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#31095) Klemice válasza JohnyBlue (#31093) üzenetére


Klemice
senior tag

:))

(#31096) k1csi válasza #14121216 (#31092) üzenetére


k1csi
senior tag

Ennek az obinak ebben a kontextusban iszonyat zavaró bukéja van, teljesen elvonja a témáról a figyelmet.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#31097) #14121216 válasza k1csi (#31096) üzenetére


#14121216
törölt tag

Ezt az alázást meg ilyeneket nem a szimpla felhasználókra írtam, nem családi fotó készítésekor fog alázni :)

(#31098) copass válasza #14121216 (#31092) üzenetére


copass
veterán

fókuszálj már gyorsan vele...:U
művészkedni jó, általános használtra nem. af azért af,még ha kitobi akkor is!:D
zeiss otus szintű rajznál is meggondolandó hogy kézi af van!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31099) JohnyBlue válasza copass (#31098) üzenetére


JohnyBlue
őstag

zeiss otus szintű rajznál is meggondolandó hogy kézi af van!

Két üveg sör elfogyasztása után ha egy Sony A7R II társaságában utánam dobnák szerintem hazavinném :) Mert szó mi szó amit Eperkutya mutatott mintaképeket attól biza eldobtam az agyam :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31100) copass válasza JohnyBlue (#31099) üzenetére


copass
veterán

batis-nál viszont van af. azt megcsinálnák dslr-re is háát baró lenne!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.