Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) watchfun válasza bbkmachine (#30100) üzenetére


watchfun
tag

Fókuszáláskor elforoghat, csak a zoom toló a fókusz nem...

(#30102) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok !

Volt egy honlap , ahol ki tudtad valasztani az obit és mutatott tesztképeket ...Nemtudja valaki ennek a linkjet ? Mert sajna nem mentettem el ! :Y :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30103) torzo válasza fr3ntzen (#30102) üzenetére


torzo
Ármester

(#30104) fr3ntzen válasza torzo (#30103) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi, de nem ez volt . Természetesen jó ez a lap is !

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30105) balaaazs válasza fr3ntzen (#30102) üzenetére


balaaazs
senior tag

Esetleg?

www.photozone.de

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#30106) *Ropi* válasza fr3ntzen (#30102) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lensbuyersguide.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30107) fr3ntzen válasza balaaazs (#30105) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

ezaz köszi !!!! mentem is . :D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30108) balaaazs válasza fr3ntzen (#30107) üzenetére


balaaazs
senior tag

Király :)

¯\_(ツ)_/¯

(#30109) Dexter68


Dexter68
addikt

Grrr... feltelepítettem a mellékelt progiat, aztán már szedtem is le őket.

Ha a Canonból olvassa ezt valaki, akkor üzennék nagy szeretettel:
- Ha ad 5 teljes fájl sample musicot, ahhoz nem kell feltétlen 8 db registry bejegyzés, meg telepítő.
- És ha kérhetném, a progik UI, UX tervezőjének adjon már valaki egy k*rvanagy körmöst. A p*csére. Sajtreszelővel. Utána meg fedje fel előtte a nagy titkot: a kilencvenes évek már elmúltak.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30110) .DLL válasza Dexter68 (#30109) üzenetére


.DLL
veterán

A Canonnál a 90-es évek óta nincsenek fejlesztések. ;]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30111) bbkmachine válasza Dexter68 (#30109) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Szerintem örülni kellene, hogy adnak valamit hozzá, ami azért használható is. Vannak gyártók, akik nem adnak még ilyen szintű programokat sem. A Canon nem szoftver gyártó. Biztosan élvezné mindenki, ha PS vagy LR szintű szoftvereket dobálnának ingyen, még a belépő vázakhoz is, de akkor senki sem venné az Adobe méregdrága cuccait, a Canon meg becsődölne a program fejlesztésekbe. Elképzelni is nonszensz, ahogy a grafikusok bemennek a boltba és kérnek egy 1200D-t, majd a vázat kivágják a kukába és a hozzá adott legális, profi szoftverrekkel nyomják a bizniszt vigyorogva.

Vissza olvasva a bejegyzéseid, elég nagy elvárásaid vannak a gépeddel kapcsolatban, pedig a 700D is csak egy belépő kategóriás cucc, ami ráadásul kifutóban van. Nem profiknak van kitalálva, ezért nem is szabad elvárni tőle többet, mint amire ez a kategória hivatott.

[ Szerkesztve ]

(#30112) Dexter68 válasza bbkmachine (#30111) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem tudom, miből gondolod, hogy nagyok az elvárásaim a géppel szemben. Tudom, hogy belépő DSLR és nagyon hepi vagyok vele, momentán leginkábbis próbálok felnőni hozzá. Egyelőre még azt sem hiszem, hogy valaha meg tudom indokolni magamnak, hogy lecseréljem a kitobit :D

Amúgy nem vártam nagy durranást, csak ledöbbentem a szoftok kinézetén. Nyilván jól esne valami alap képadjusztáló, ami esetleg Canon-specifikusabb, mint a Lightroom, bár nehéz lekörözni a lassúsága ellenére is. Az EOS-utility viszont hasznos, csak hát megint hogy néz már ki... :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30113) *Ropi* válasza Dexter68 (#30112) üzenetére


*Ropi*
félisten

Írd meg magadnak jobban, aztán esetleg még a Canon is felfigyel rá(d). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30114) madle


madle
őstag

Sziasztok,

eladtam a szeretett kis 600D-met, amit teljesen amatőr fotózásra használtam a családi kirándulásaink megörökítésére.
Szeretnék feljebb lépni és vásárolni egy strapabíró full frame gépet és hozzá egy L-es lencsét, ami nagyjából egy multifunkcionális területen tenne szolgálatot.

Ne kövezzetek meg, de azért jöttem ide, hogy információt gyűjtsek. Még én sem tudom biztosan, hogy kell e nekem full frame, vagy mi legyen az a kategória, amire érdemes lenne fentebb lépni.
Amit szeretnék: strapabíró gép, gyorsabb képkészítés, meg természetesen lencsében a képminőség. Igazából nem feltétlenül akarok L-es lencét, csak láttam egy 24-105-öt működni és elég szépen dolgozik ill. nagyon jól lehet használni széles területen.
Néztem a 7D-t, de már az sem mai gyerek, ezért még a 70D is szóba jöhetett, de igazából nem vagyok valami tájékozott a többi lehetőségről.

Ha esetleg valami tapasztalatot megosztanátok, megköszönném!

Üdv!! :R

(#30115) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Valakinek erről van véleménye ?

Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM

Tamron AF 28-75 f2.8 (IF) Aspherical LD XR Di SP Macro

Aztan ha ezek nem akkor keresek egy Tamron SP AF 17-50/2.8 stabi nelkulit . :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30116) *Ropi* válasza madle (#30114) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mennyi a költségkeret az egészre?

(#30115) fr3ntzen: Mindegyik használható (Viszont a 28-135 nagyon nem fényerős!), de egyiknek a képétől sem dobod el magad. Még mindig a 17-50/2.8 a nyerő. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30117) madle válasza *Ropi* (#30116) üzenetére


madle
őstag

fél milliót nem akarok rászánni azért, szeretek mindent megvenni újonnan, de ahogy a 600D-vel is jártam (hogy megvettem újonnan és nagyon ritkán használtam) így arra jutottam, ha találok valami megbízható igényes embertől használtat akkor teljesen jó lesz.

Ha jól tudom a 7D olyan 180-200 körül van most. Ehhez kellene egy jó objektív amit minden körülmények között lehet használni, de azon is gondolkodtam, ogy esetleg egy L-es nagylátószögű és egy zoom obi valamilyen.

Viszont teljesen nem vagyok képbe, hogy egyáltalán szükségem van e a full framere. Ha a 70D is tud gyorsan dolgozni, zajban jobb stb. Akkor jó lenne az is. bár a kihajtható LCD annyira nem jött be. Nem tudom a 70D magnézium házas egyébként?

Bocsi előre is, de millió kérdés van még bennnem ez ügyben, de nem is sietek, mert először mindent le akarok magamban tisztázni ha begyűjtöttem az infókat!

Tehát pénzben olyan max 350.

[ Szerkesztve ]

(#30118) amulet


amulet
senior tag

ezek közül melyik a jobb, illetve melyiket ajánljátok? átfogásban és fényerőben hasonló...
melyiket érdemes nézegetnem?
-Tamron 70-300 mm f/4-5.6 AF Di SP USD VC
-Canon EF 70-300mm f/4-5.6 Is USM

(#30119) bbkmachine válasza madle (#30117) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nem említetted, hogy milyen full frame vázban gondolkodsz! A 7D még mindig jó gépnek számít, megszorongatja a 70D-t. Ha csak fotózni kell én inkább a 7D-t venném. Ha videózni is kell, akkor a 70D. Utóbbi nem magnézium vázas, 7D igen. Viszont ez még mindig nem FF. Használt 6D fér bele a keretbe, vagy egy
5D MKII. Mindegyik erős kompromisszumokkal. 6D eleve egy butított FF, régi 5D meg a korából fakadóan tud kevesebbet.

Kihajtható LCD-vel mi a bajod? Ha nem akarod, nem hajtod ki. Szerintem pótolhatatlan tud lenni, amikor talaj közelből, vagy fej fölül kell fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#30120) madle válasza bbkmachine (#30119) üzenetére


madle
őstag

Igen, pont most olvastam cikket a 6D-ről, hogy nem rossz gép, csak írják, hogy 5d hormonnal kezelt 70D gyakorlatilag.
Kihajtható LCD-vel úgymond nincs bajom ha csak becsukva van, kijelzővel kifelé, de mindig félek, mivel az is egy hibalehetőség. 70D árban is elég jó már. Ill. gyorsaságban is majdnem ott van a 7D mögött. Bár sokan írták, hogy a 7D öregsége ellenére még mindig egy szeretett jó kis gép.

Ezek közül valamelyik vázra érdemes már keresni L-es lencsét, vagy maradjak egy jól bevált fényerős STM-nél?

(#30121) bbkmachine válasza madle (#30120) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

L-esek közül van ami nagyon jó és van ami gyengébb. Az egyik legkedveltebb, crop-osra is használt obi a 70-200L. Gyönyörű képeket készít minden vázon. A 17-40L is közkedvelt crop-oson. Én használok egy 24-105L obit is crop-on és bár nem éri el a 70-200L képminőségét, még így is nagyon szép képeket lövök vele. Próbáltam lecserélni, de pl. a 17-55 f2.8 canon árban ugyan annyi, mégis durván elmarad mellette képminőségben, így ennek mennie kellett és maradt a 24-105L. Összességében azt lehet mondani, hogy a leggyengébb L-es objektívek is hozzák vagy megelőzik a legjobb crop-os obik képminőségét, így nem nyúlsz mellé velük. További előny, hogy később FF-re váltáskor nem kell obi parkot cserélni. Hátrányuk a magas ár és a többnyire magasan induló kezdő gyutáv crop-on.

(#30122) madle válasza bbkmachine (#30121) üzenetére


madle
őstag

Értelek! Tehát bátran ajánlod őket.
Mostmár csak azt kell eldönteni, hogy 7D vagy a 70D legyen. Igazából a 7D-ből szerintem már jóval több használt van a piacon, mégis csak 6 éves technika kb. Lehet abból keresek egy használtat, amit nem gyilkoltak halálra. Bár ahogy láttam 150.000 expoig vállalja a Canon. Az meg nekem egy életre is elég.

(#30123) .DLL válasza bbkmachine (#30121) üzenetére


.DLL
veterán

EF 17-40 F/4 L? Az egy furcsa obi. Persze látom az értelmét, FF-en UWA belépő. De FF-en a képszéleket már eléggé keni, és az egész elég messze áll pl. a 70-200 F4 L minőségétől.
Croppon meg hiába nincs rajta a széle, és egységesebb az összkép, arra drága. Drága profinak, mert nem hoz olyan képminőséget, drága amatőrnek, mert nekik ott az IS kitobi hasonló képminőséggel, amit én pl. 4 évig használtam és tökéletes állapotban adtam el (Ezt csak azért írom, mert tudom, hogy műanyag, meg könnyű, de nem esik szét, pedig kirándulásokra jártam vele, ott lóbálódott a nyakamban egy nehéz 20D-vel a fenekén, aztán 550D-n videóztam is vele sokat, stb. szóval sokat ment) Tehát visszatérve az árra: oké vegyük azt, hogy a kitobi gyenge törik. A 17-40 használt árából 3-4 új IS-es 18-55-öt lehet venni, tehát ha valaki nagyon gyepálja akkor is megvesz egyből kettőt :D (de ha vigyáz rá, akkor nem lesz gondja) és képminőségben ugyanott van az ember.
Ha pedig jobb minőség kell és konstans f/2,8, akkor meg ott van a Tami 17-50, mindenben jobb (kivéve USM) és olcsóbb is.
Amire jó a 17-40 az, hogy haladó amatőrnek az első használt 5D-je mellé legyen egy elérhető árú széles látószögű lencséje.
Szigorúan magánvélemény, más ettől még használhatja másmire, nézhet máshogy erre az obira saját tapasztalatai alapján, de nekem ez a tapasztalatom. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30124) szasza_1


szasza_1
senior tag

Canon 70D-hez milyen vakupapucsba rögzíthető külső mikrofont ajánlanátok kb olyan 20e forint értékben?

(#30125) balaaazs válasza .DLL (#30123) üzenetére


balaaazs
senior tag

Egy kérdéssel csatlakoznék a témához, a Sigma 17-70 f/2.8-4 obiról milyen vélemények vannak? Ezzel szeretném lefedni a hiányzó részt a most meglévő 18-55 IS és a 70-200 f/4 L között.

A kitobihoz képest, azon túl, hogy kicsit tágabb és messzebre lát, milyen változásokra számíthatnék ha lecserélném? Jól látom egyébként, hogy ebből van HSM és non-HSM verzió is?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#30126) JohnyBlue válasza balaaazs (#30125) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az 55 és 70mili közötti távot tök felesleges lefedni.... szerintem :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30127) m3ss válasza bbkmachine (#30121) üzenetére


m3ss
veterán

ok h neked bejon a 24-105 f4L cropon, de ne ajanlgassuk mar total sotetben tapogatozo juzereknek, meg a vegen kepesek megvenni, mert L-es.
mit csinal majd szerencsetlen f4-es uveggel croppon? foleg egy 7d-vel...naplementekor mar nyilik a popupflash majd? :DDD arnyekban elkezdi fotozgatni majd a gyereket es iso3200 mellett tudja majd kimereviteni a mozgast vaku nelkul? tok jo lesz...es kb pont ilyenre akarja mindenki a gepet hasznalni..

1740 kozkedvelt? meg nagyobb baromsag croppon. annak ellenere h epp vedeni akartam .dll-re reagalva..ne a 70-200-hoz hasonlitsatok sarokban, hanem mondjuk 15-30, 12-24, 16-35 I stb es rogton van ertelme.
autofokusz, szuromeret, atfogas...van itt tobb tenyezo.

(#30122) madle miert nem veszel vmi milcet inkabb? canon crop nem biztos h okos valasztas, hacsak nem hasznalsz vmi olyan obit ami nem nagyon van mas rendszerre. kapsz egy szar szenzort...cserebe objektivet se fejlesztenek hozza. nincs egy ekv 35/50 fix obi amit megerne megvenni hozza. ha nem fogod kihasznalni a jo af rendszert...miutan eltoltottel keves idot kalibralassal :DDD

(#30125) balaaazs miert kell minden mm-t lefedni? nem a zoomgyuruvel kell komponalni :N amugy sem ertem,h miert hasznalnak ilyen kevesen fix obikat..foleg amatorok. meggyozodesem, h altalanossagban majdnem mindenki jobb kepeket lone fix obikkal.tisztabbak, atgondoltabbak a kompok fix obis fotosoknal. perspektivan, hattertomoritesen is kenytelen gondolkodni a juzer obivalasztasnal, utana meg amikor komponal, odasetal akkor szogeken is van idod elgondolkodni...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30128) madle válasza m3ss (#30127) üzenetére


madle
őstag

Köszi, de a MILC gépek lényegében nem ugyan úgy APS-C szenzorral vannak felszerelve? Vagy azokra teljesen más objektíveket lehet pakolni? Nem néztem soha őket, mert mindig olyan "se ilyen se olyan" fényképezőnek tűntek.

70D-ben gondolkodtam már egyébként, és ahhoz venni egy értelmes szép rajzú objektívet, nem munkára készülök vele persze, meg nem is értek hozzá, csak magamnak szeretném a lehető legszebb képeket kihozni. A 600D használata annyira megtetszett, hogy ezért szeretnék a tükörreflexes DSLR gépeknél maradni.

Szerinted milen objektív lenne egy jó választás egy 70D-re?

(#30129) m3ss válasza madle (#30128) üzenetére


m3ss
veterán

van apsc szenzoros milc is, fullframe is, meg kisebb szenzorok is vannak. nezz szet sztem a milceknel is, probalj ki ha tudsz parat...sztem manapsag joval tobb forumra tevedo kezdo valaszt milcet, mint dslrt..nem veletlenul.

attol fugg mit akarsz fotozni. lehet nikon apscnel is erdemes korulnezni...ha apsc tukrost vennek inkabb nikon lenne, kiveve ha kellene a 10-18, 70-200 f4. mas kerdes, h fotozasra en nem vennek apsc tukrost... :DDD olcsobb kategoriaban inkabb milc, dragabb kategoriaban meg szinten milc vagy d700/d610/5d/5dII/6d miatt nem latom ertelmet. es nem csak a vazak, inkabb az obik miatt...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30130) madle


madle
őstag

Most ránéztem az APS-C szenzoros MILC-ek közül a CANON EOS M, ami viszonylag jó áron van, de ezek minőségre tudják azt hozni mint egy DSLR?
Látom alapból egy 18-55 STM-el szerelik. És néztem van hozzá 22mm-es f2 fix Obi is stb.. tehát elég széles paletta van rá.

Nagyon sok mindent nem tudok a dolgokról, de nem is akarok profi lenni, viszont annyira bele szeretném ásni magam, hogy lássam mit miért vegyek. Meg nem akarom amugy sem elkapkodni, azért is érdeklődöm.
Mondjuk amire vágyom az egy olyasmi amit a 17-55 f2.8 tud :B Az a zoom nekem lehet elég is lenne, mert nem szeretem kirándulások során kint cserélgetni az obikat, por meg minden végett.

(#30131) m3ss válasza madle (#30130) üzenetére


m3ss
veterán

eosm fokusza nem vmi gyors, amugy kepminosegre uazt hozza mint a (korabeli) canon apsc szenzorok.
nezegesd a milyen cserelheto objektives gepet vegyek topicot is..oly, pana, fuji, sony..
nem ismerem a 17-55 2.8-at, de lehet azzal nyulsz melle legkevesbe ha apsc zoom kell.

30 1.4 dc art sigmat nem hasznalt vki? ez az ujabb verzio, volt arany gyurus nem art 30 1.4 is elotte...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30132) fr3ntzen válasza *Ropi* (#30116) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi, akkor rágerjedek egy ilyen tamronra, remelem nem szivom meg , hogy nincs benne stabi . :)

Akkor most ennek mi a pontos elnevezése ? Vagy csak elég , ha azt nézem, hogy no VC legyen ? Kb hasznalt ára most mennyi ?

:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30133) vihartigris válasza madle (#30130) üzenetére


vihartigris
őstag

Menj be mondjuk egy MM üzletbe és a kiszemelt gépeket fogdosd meg, nyomkodd meg, próbáld ki, lesz amit azonnal leteszel, valamit kicsit később a végén marad egy vagy kettő ami szimpatikus.
Menj vissza másnap próbáld ki a két legszimpatikusabbat megint és meglesz a befutó :-)

bármi reciproka a semmi

(#30134) Misi1979 válasza madle (#30130) üzenetére


Misi1979
őstag

Feleségemnek van egy eos m-je, kapott hozzá átalakítót, tehát sima canon obikat is fel tud rá csavarni, a fókuszálás tényleg lassú, plusz a "nagyobb" objektívek durván merítik az aksit, egyébként szerethető kis gépezet, asszony a fixobit használja legtöbbször.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#30135) Gondwana


Gondwana
addikt

Mindig kuncogva olvasom, hogy xarazEFS1755IS mert egy usernek volt egy hibàs példànya és ezt sokszor leìrja.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30136) *Ropi* válasza Gondwana (#30135) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor már ketten vagyunk... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30137) _seth_ válasza Gondwana (#30135) üzenetére


_seth_
veterán

Eleg bosszanto dolog amikor pont a tied vacak. Enyem is ilyen volt, camera kft utan is, lehet egy masik peldannyal nem lett volna gond de nem volt kedvem kiserletezni vele.
Egyebkent eleg sok pontatlanrol hallani/olvasni ahhoz merten, hogy csucs apsc obi lenne. Mai fejjel a tamron non vct vennem helyette harmadaron.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30138) .DLL válasza _seth_ (#30137) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor az már kettő innen, mert bbkmachiné sem volt tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30139) *Ropi* válasza .DLL (#30138) üzenetére


*Ropi*
félisten

4, mert nekem 2 nem volt az: az elsőtől meg kellett váljak annyira használhatatlan volt nálam, a második kalibrálás után jó lett (de csak 1 vázon a 3-ból).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30140) _seth_ válasza .DLL (#30138) üzenetére


_seth_
veterán

Az övén kívül még kettőről tudok innen a ph-ról, priviben írtak amikor beírtam az objektíves topikba. Ugyanakkor tudok olyat is akinek a 17-55 borotvaéles, sőt olyat is tudok akinek ráadásul 70D-n borotvaéles.

Nekem is 70D vázon volt, az obi és a váz is 1 éves volt. Gariztatáskor az én 17-55-öm másik vázon is produkálta a hibát.

Hogy minek volt baja és hogyan, passz... mindenesetre én nem akartam FF-re váltani de már nagyon elegem lett belőle, hogy egy mondhatni csúcs APS-C canon vázon (akkor még nem volt 7d2), a csúcs EF-S obival 300 képből 3 lett éles miközben a nálam kölcsönben lévő 5dmk2 17-40 obival gyönyörű képeket készített és annak ellenére, hogy annak van 1 db jó fókuszpontja, a 70D-nek pedig 19 mégis az öreg FF simán hozta egy egyáltalán nem csúcs EF obival azt a képminőséget amit kerestem. Jah, a nem fényerős optikákkal nem volt gond :) Az 50 1.8 pedig volt, hogy tévesztett volt, hogy talált... nem tudtam következtetést levonni belőle, bár 60D és 600D-n nem volt vele gond...

És így született a chokapic ;]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30141) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di-II LD Asp. (IF) Canon

Meg is rendeltem holnap reggel megyek érte mindenkinek köszi a sok segitséget !

Ja és új 5 év garival ! :U :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30142) m3ss válasza _seth_ (#30137) üzenetére


m3ss
veterán

"Mai fejjel a tamron non vct vennem helyette harmadaron."
azert kivancsi lennek mit mondanal annak a fokuszara...mert nem hogy a 1740-nel, egy nem usm obi fokuszpontossagaval, sebessegevel sem lehet 1 napon emlegetni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30143) .DLL válasza fr3ntzen (#30141) üzenetére


.DLL
veterán

Azért próbáld ki megvétel előtt, és ha valami nem stimmel kérj egy másik példányt. Haverom a nyáron vett, az első decenteres volt, a kép bal oldala végtelen tárgytáv esetén életlenebb lett. Szóval ezt is le kell tesztelni.

(#30142) m3ss: Enyémnek jó a fókusza. :P Nyilván nem egy villám, de kb. 50°-ot fordul a gyűrű, szóval átlagos esetben ali kell mozdítania valamit. És nem hunt-ol így az átlagos eset a gyakoribb. :) Ez elég új darab, most volt 2 éves, ha ez számít, a váz egy 550D.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30144) _seth_ válasza m3ss (#30142) üzenetére


_seth_
veterán

3x annyit fizettem az IS es az USM miatt, cserebe sok homalyos kepet kaptam... en azt mondanam, hogy legyen lassu de pontos :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30145) *Ropi* válasza m3ss (#30142) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tami 17-50-em volt a Canon 17-55 előtt, egy ideig párhuzamosan megvolt a kettő. A Tami fókusza kb. 2/3 sebességű a Canonhoz képest. Én pl. csak az IS miatt vettem meg...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30146) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődenék, hogy Canon 40D zárcserét hol, és mennyiért cserélnek? Kicserélik úgy is, hogy én viszem a zárat, amit neten rendeltem? Milyen árkategóriára számíthatok?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#30147) *Ropi* válasza Ricardo128 (#30146) üzenetére


*Ropi*
félisten

Keresd Rúzsa Jánost! Az oldalán megtalálod az elérhetőségeit.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30148) Ricardo128 válasza *Ropi* (#30147) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#30149) jagertibi válasza *Ropi* (#30147) üzenetére


jagertibi
aktív tag

De csak akkor ha nem sürgős..... ;]

(#30150) Ricardo128 válasza jagertibi (#30149) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nem nekem kell. Ismerősömnek ;]

gölmétcsül ©

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.