Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) *Ropi* válasza anaqer (#31249) üzenetére


*Ropi*
félisten

Felülről: 5D1, 5D2, 5D3.

Középen: 5D1, 5D2, 5D3.

Hátulról: 5D1, 5D2, 5D3.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31252) cOxeR válasza *Ropi* (#31251) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jók lettek a linkek! ;]

(#31253) Picturemaker válasza *Ropi* (#31251) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tök egyforma mind. :DDD

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#31254) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy fullframen a tokina 11-16, 16mm-en, a napellenző belelóg-e a képbe? :)

(#31255) *Ropi* válasza *Ropi* (#31251) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy látszik az ephotozine nem szereti a direktben linkelést. :N

(#31254) MIFtIli: Gondolj egy kicsit bele! ;) A Canon 16-35-ét használom rajta.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31256) MIFtIli válasza *Ropi* (#31255) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

éreztem, hogy nem lesz joo, ha az eredetit veszem meg :(

(#31257) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

5D2-nél normális, hogy ilyen szinten csíkokban zajosodik?
Nem egyenletesen világos vagy sötét a kép, nem is feltétlenül a zaj zavar, hanem hogy nem homogén. Az 550d szenzora jobb volt ilyen szempontból..

(#31258) JohnyBlue válasza MIFtIli (#31257) üzenetére


JohnyBlue
őstag

copass kollégát kérdezd meg. Mert amikor még ő is friss tulajdonos volt más se hallottam csak, hogy óóóóó &@>#&@#@{!+"%"+!%"+%"+%"35140!!=%) de utána rájött, hogy melyik ISO értékeket szabad használni és miket kell kerülni :) Azóta nem beszél csúnyán (annyit) ;]

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31259) *Ropi* válasza MIFtIli (#31257) üzenetére


*Ropi*
félisten

5D2-őn az a nem normális, aki ISO 25600-on fotóz... :D Az csak dísznek van, hogy a Canon ráírhassa, hogy "tudja". :N Az a szenzor 6400-ig vállalható jó érzéssel. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31260) masterful87


masterful87
senior tag

Üdv!

Manuál obik használatához gondolkodom egy Canon gép beszerzésén. Hogy legyen értelme a manuálnak, arra gondoltam, hogy mindenképpen nagy keresőjű, pentaprizmás gép kéne.
Első körben én a 40D-re, és az 50D-re gondoltam. Ahogy néztem a specifikációkat, nincs köztük nagy különbség, viszont a 40D olcsóbb. Mit gondoltok, mit vegyek?

(#31261) fattyu válasza *Ropi* (#31259) üzenetére


fattyu
veterán

és ha a sötét részekre rátolsz egy fét már ott is érdekes dolgok lesznek :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31262) copass válasza fattyu (#31261) üzenetére


copass
veterán

ott lesznek a hangok!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31263) MIFtIli válasza *Ropi* (#31259) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Az nyilvánvaló, csak itt látszódik a legjobban ez a szép zaj szerkezet. Sötét részeket 3200on is nem felhúzni hanem lehúzni kell, mert nagyon kellemesen csíkos.
ebből D600 lesz.

(#31264) RocknRoller válasza MIFtIli (#31263) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

szerviz? :F

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#31265) fattyu válasza RocknRoller (#31264) üzenetére


fattyu
veterán

Mire?

Ez ilyen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31266) RocknRoller válasza fattyu (#31265) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

És az normális, ha ilyen csíkosan "zajol"? érdekes.
mert a D600 milyen zajjal van? az átlósan zajos? :DDD

egy próbát lehet megérne:

Vertical banding noise
If the recording format is set to sRAW1, vertical banding noise may become visible depending on the camera settings, subject, and background.
▪ Vertical banding noise is not noticeable if the recording format is set to sRAW2.
▪ Vertical banding noise does not occur if the recording format is set to RAW or JPEG.
▪ Noise can be reduced if C.Fn II-3: Highlight tone priority is set to 0: Disable.

DPReview

[ Szerkesztve ]

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#31267) .DLL válasza MIFtIli (#31257) üzenetére


.DLL
veterán

Kép nem jelenik meg...

(P.H.)

(#31268) copass válasza MIFtIli (#31263) üzenetére


copass
veterán

helyes expó és nem lesz csíkos!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31269) *Ropi* válasza MIFtIli (#31263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyébként melyik LR / ACR verziót használod? Régebben volt egy olyan hibájuk, hogy már nem is csíkosra, hanem kockásra (!) húzták a zajstruktúrát. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31270) MIFtIli válasza *Ropi* (#31269) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Én készre lövöm alapból. ;] A legújabbat amúgy. Oké, hogy jól kell exponálni csak egy naplementénél mondjuk én felhúznám a sötét részeket.
Ez egy iso 500, +100 shadows lr-ben. (oké, hogy 640 a nyerő, de akkor sem ezt várnám)

(#31271) *Ropi* válasza MIFtIli (#31270) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, nekem is így esnek ki a képeim a vázból. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31272) _seth_ válasza *Ropi* (#31271) üzenetére


_seth_
veterán

Hmm, és melyik menüpontban lehet a PIP funkciót beállítani? ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31273) *Ropi* válasza _seth_ (#31272) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PS menü egyik alpontja. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31274) .DLL válasza *Ropi* (#31271) üzenetére


.DLL
veterán

másodikon kicsit soknak érzem a vakut, egyébként szuper! :R

Akkor a te vázad Adobe 5D mark 3. :D

(P.H.)

(#31275) *Ropi* válasza .DLL (#31274) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban sok lett, mert manuálisan vakuztam és közben valahogy közelebb mozdultak: már a csúcsfényekből sem lehetett visszahúzni.

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31276) copass válasza MIFtIli (#31270) üzenetére


copass
veterán

+100 shadow? azzigen :DDD

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31277) JohnyBlue válasza MIFtIli (#31270) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Vegyél D600-at... oszt mindenki boldog lesz ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31278) *Ropi* válasza copass (#31276) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, nincs abban semmi rossz, ha előtte fölé lőtt 1-el és még vissza is húzta. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31279) copass válasza *Ropi* (#31278) üzenetére


copass
veterán

ha fölé lő, akkor pont nem kéne a shadowt ráncigálni!:D pont azt nem!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31280) *Ropi* válasza copass (#31279) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hidd el, jobb az úgy. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31281) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok.

Mit gondoltok arról, hogy a 24 fokos házból kiviszem a gépet rögtöm a -1fokra fotozgatok és 2 óra mulva ujra be a 24 fokos házba...? JÓJEZ ? :U

Illetve ha ilyen ködszitálós szar idő van , akkor is érdemes zacskózni a cuccokat ? :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#31282) *Ropi* válasza fr3ntzen (#31281) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Nem,
- igen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31283) fr3ntzen válasza *Ropi* (#31282) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Akkor mit csinaljak? a táskában vigyem ki hagggggyy szokja ? :) :U :Y :R
És utana kiveszem foto kikapcs be taska be ház ? ;]

esetleg ilyen házi zacsizós videot lehet valahol talalni? hogy lássam milyen módon érdemes megcsinalni..... :R :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#31284) _seth_ válasza fr3ntzen (#31283) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, kiviszed a táskával együtt, idővel magától átveszi a táska hőmérsékletét ami a környezetéét veszi fel. Így mikor előveszed szinte nem is párásodik, persze kérdés, hogy mennyi ideig cipeled magaddal anélkül, hogy elővennéd. Ha 5 percig akkor a táskát hagyhatod is otthon :D
Haza ugyanez, ki szoktam venni az SD karit még kint, zsebrevágom, a felszerelést beteszem a táskába, amikor hazaérek pedig leteszem bezipzárazva és csak később nyitom ki, így nincs párásodás, de a memkari ugye nálam van már így nem okoz gondot a művelet :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31285) vihartigris válasza fr3ntzen (#31283) üzenetére


vihartigris
őstag

A melegből a hidegbe úton nincs gond, nincs páralecsapódás.
Probléma akkor adódhat amikor hidegből a meleg páradúsabb lakásba mész vissza. Ilyenkor csapódhat ki a hideg gépeden a szobában lévő magasabb hőmérsékletű, magasabb relatív páratartalmú levegőből a víz.

bármi reciproka a semmi

(#31286) RocknRoller válasza MIFtIli (#31270) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

még egy tipp

"It turns out that all the images with the stripes were from one card.

After I formatted the card in camera and shot with it again, there was no trace of any banding or striping."

azt egyébként továbbra se tartom normálisnak, hogy anno egy majd 1milliós kamera ami jelenleg 250-300.000 között megy ilyeneket produkál. Na nem mintha fenyegete a veszély, hogy mostanában vegyek ilyet, én inkább az 5dmk1-et lesegetem, ott nem hallottam ilyenről.

[ Szerkesztve ]

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#31287) *Ropi* válasza RocknRoller (#31286) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ilyen mértékű zajosodást nem látok logikusnak, hogy direktben összefüggene a kártyával, ha csak úgy nem, hogy valami miatt nagyon melegszik vagy pedig a vázban nagyon melegszik miatta valami és ez tovább hat a szenzorra: a temikus zaj megjelenhet így a képen. De az biztos, hogy akártya nem módosítja a bitfolyamot kiírás közben és szerkeszt a képbe zajt. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31288) Gondwana válasza *Ropi* (#31287) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy elektromos interferencia, mint a Pana 20mm/1.7 az Oly OM-D EM5-ön. Az egyik Transcend 32GB SDHC-m nyikorog írás-olvasásnál (a másik ugyanolyanom meg nem), az intel X18M-G2-160 SSD-im nyikorognak, szóval ezek tápon keresztül akár vissza is zavarhatnak a gépbe.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31289) Gondwana válasza *Ropi* (#31271) üzenetére


Gondwana
addikt

Ööö... Itt nem hiányzott legalább egy fél Lee201 a vakuról? (Vagy csak nekem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31290) anaqer válasza _seth_ (#31250) üzenetére


anaqer
veterán

Köszi, ez hasznos volt - a linkek alapján sikerült egyértelműen beazonosítani, hogy ez egy Mark II volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31291) *Ropi* válasza Gondwana (#31289) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem volt rajta egy feles CTO, vagy mire gondolsz?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31292) Gondwana válasza *Ropi* (#31291) üzenetére


Gondwana
addikt

Ennek pont az ellenkezőjére: ha melegebb naplemente-színeket akarok a háttérben, akkor én nem „melegítem” hozzá az előteret is, hanem ellenkező írányban, hidegebbre világítom (CTB), hogy utána azt húzzam ki neutrálisra (fehérre). Lehet, hogy félreértem az egészet, mert az ég kékségének a visszahozása volt a cél?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31293) *Ropi* válasza Gondwana (#31292) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, mi szeretjük a meleg színeket és nem csak a háttéren, plusz soha nem zavart, ha nem labor steril a bőrszín: hangulatfokozó. :) Egyébként tudom, mire gondolsz: (itt valóban a hátteret hidegítettem). :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31294) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

A Cameron Shino akksikról tudtok valamit?
Én pótaksiként vettem egyet a 70D-hez, de utána miután láttam [ezt] a videót, illetve alatta a kommenteket, kételyeim merültek fel hogy merjem-e használni....

Azóta vettem egy jupio aksit is, arról a pixinfón is jókat írtak [link] :) Azt azóta egyszer töltöttem is és valóban töltötte a gyári töltő, és inkább ehhez van bizodalmam mint a cameronshino-hoz.

Tudom, a kettő árából már vehettem volna gyárit is, tény, de jupio szerintem jó lesz, csak a cameronshino-val nem tudom mit kezdjek, nyugodtan használjam-e, vagy inkább ne?
Úgy vagyok vele, hogy inkább az aksi árát könyvelem el tanulópénznek, minthogy kárt tegyen a gépben..

Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszönöm szépen! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#31295) _seth_ válasza Canonfan (#31294) üzenetére


_seth_
veterán

Én ismeretlen, kétes eredetű akkor sem használnék ha pozitív vélemények lennének róla. Ha már utángyártott akkor abból is legalább elterjedt, bevált darabot. Jupio pl ilyen, DSTE, Blumax és még van pár márka amiket tölt a gyári töltő, felismer a váz/markolat. Ebayről pl blumaxból 2 db 7e, tartaléknak majd rendelek is belőle (60-70D-ben volt is blumaxom, ismerősi körben 5d2-ben is, de kipróbáltam az 5d3-ban is és nem volt gond vele), de alapesetben is van 2 db gyárim, azzal elég sokat lehet kattintani, ha kifogynának majd arra kell a blumax :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31296) hcl válasza Canonfan (#31294) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nekem rakás dologhoz van gagyiakkum, azon kívül, hogy a kínaiak azt írnak rá kapacitásnak, amit akarnak, nincs bajuk. Meg gyorsabban mennek tönkre, mint a gyáriak -> tizedannyiba kerülnek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31298) *Ropi* válasza Canonfan (#31294) üzenetére


*Ropi*
félisten

Olvasnivaló. A trükk az a dologban, hogy a "költséghatékonyabb" gyártók kispórolnak néhány lényeges alkatrészt az akkukból, mint például a megfelelő hővédelem, vagy a megfelelő töltőelektronika. A Li alapú akkuk nagyon érzékenyek a túltöltésre: ha a töltési végfeszültségük akár csak 1-2 tizedvolttal meghaladja a határértéket, akkor instant tűzijátékká válhatnak a hőmegfutás következtében. Ennek első jele a belül meginduló gázképződés nyomán a felfúvódás, majd amikor a cella gyulladási hőmérsékletre forrósodott, akkor be is robbanhat (elég jellegzetes látvány a Lítium tűz). Különösen hajlamosak a "B" és "C" kategóriás cellák, amik az "A" kategória minőségi tartományából kiestek a szűrésen (és ezért nagy tételben olcsón felvásárolhatók). A légitársaságok emiatt vezettek be különleges biztonsági rendszabályokat a repülőgépekre felvihető akkuk vonatkozásában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31299) krisz12356


krisz12356
tag

Üdv,
Canon 5D Mark II -ről váltanék , 6D -re gondoltam mert jelenleg többet nem költenék a vázra...a kérdésem az lenne ,hogy fejlődött e annyit az AF rendszere a Mark II-vel szemben ,hogy megérje a váltást vagy inkább várjak egy igazán jó Canon gépre ami hozza a Nikon d610 szintjét.

Előre is köszönöm a segítséget

(#31300) _seth_ válasza krisz12356 (#31299) üzenetére


_seth_
veterán

Alapvetően nem, ami változott, hogy a középső pont nagyon érzékeny sötétben is, ott is talál fókuszt ahol az 5d2 középsője nem. 5D2-t használtam már, nem rossz egyébként, de 5D2-ről 6D-re biztosan nem váltanék, zajosodásban jobb az újabb, a középső szenzor is érzékenyebb, van benne mindenféle wifi, gps ha esetleg ez számít. Egyébként pedig a 100e különbségből vennék valami optikát :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.