Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) ati3x válasza madle (#30128) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam, jam. Hiba nem körülnézni a milc vonalon. Pl, az mft vonalon 2 gyártó kompatibilis cuccai várnak. Objektív kínálat pedig szinte mindent kielégít. Talán ay olcsó fényerős alap zoomok hiányoznak. De itt alapjában az L-es obikról volt szó. Pl az említett 24-105 F4L árában mft-n megkapod a 12-40f2.8-at. Igaz a tele vége eqvivalens 80 lesz. Cserébe 2.8-as fényerő, teljes zoom tatrományon teljesen nyitva is beretva... Időjárásálló EM1-en, EM5-I-II-ön. Fele súlyban és méretben.. Ha még tovább nézem akkor egy fehér 70-200/2.8l árában megvan olympusra a 12-40/40-150 f2.8 kombó. Ami optikailag bőven felveszi a versenyt vele.. Persze IJK mindjárt megjelenik a háttérmosás fetisizmusával.. :) Merhogy MFT a 2.8 caz FF-en..

Aztán ott van a sony A sorozatú milcei. APS-Cre és FF-re. MFT-APSC-s milc vonalon sokkal jobb hordozhatóságot kapsz, fejlett szenzortechnológiával. Videó képességeket is ki lehet csípni. (sony/pana elég érős videóban is). Meg aztán el lehet felejteni a front-back fókusz problémákat is. Elektromos keresők meg már igencsak pariban vannak az ovf-el, arról nem is beszélve, hogy kvázi szabadon konfigolható, hogy milyen infók jelenjenek meg a keresőben. Arról már nem is beszélve, hogy a MILC piac olyan ütemben fejlődik, olyan featureok vannak benne, ami a CANIKON vonalon űrtechnika.

A hátrányok pedig: Lassab AF. Azaz sprotfotóra a PD AF miatt jobbak a CANIKON tükrösök. Persze ez is változik, Vannak már milcen is hibrid AF-es gépek. A sony A6000 pedig már igencsak gyors hibrid AF-el. A pana is most hozta ki a DFD fókusz módot is, szóval itt sem sokáig lesz előny. Persze ez nem jelenti, hogy a milc AF sokkal lassabb lenne, pl általános felhasználásra már bőven jó.. (megfejelve pár extrával: arc felismerés, akár memoriába menthetően is, af pontok az egész képmezőben, nem csak pár kitüntetett helyen).

Amúgy meg pont a Canon MILC-e nem sikerült valami fényesen. A Nikon-é egész jó lenne, de ők még kisebb 1"-es érzékelőt használnak, hogy véletlen se legyen konkurencia a tükröseiknek. Műszaki tartalomban viszont nagyon jók: AF sebesség félelmetes, videó mód, nagysebességű videó mód is szintén. Méretben is baráti, de nagyon kevés a natív objektív hozzá..

Egy szónak is 100 a vége, a MILC "galaxis" óriási, és még nem is említettem a FUJI-t, a fuji milcek speckója pl a szenzor, és a nagyon jó obik. Ott van a samsung is, elég dinamikusan fejlődnek ők is..

(#30152) madle válasza ati3x (#30151) üzenetére


madle
őstag

Köszi szépen a részletes választ! Pont az AF ami nagyon fontos, illetve a fogás, tehát egy DSLR-t nagyon stabilan lehet fogni, ellenben a MILC-el. Viszont az tény, a Pana és a Sony nagyon komoly minőséget képvisel.

(#30153) Clemi válasza madle (#30152) üzenetére


Clemi
veterán

Valahogy én is úgy kezdtem, hogy 550D aztán hozzá komolyabb obi, aztán markolat, aztán komolyabb (nehezebb nagyobb kényelmesebb fogású) váz, ahhoz is markolat.... most meg a franc cipeli egész nap azt a bazi nagy súlyt.... :C Pedig ha kézbe veszem nagyon stabil és kényelmes a fogás :DD viszont a mostani vázon épp csak azért volt fent a markolat, hogy kipróbáljam működik-e.

Már egy ideje a MILC gépeket nézegetem..

[ Szerkesztve ]

(#30154) Wa2x_ válasza Clemi (#30153) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egy hajóban evezünk, csak nekem már a kiszemelt is megvan. Valami diszkrétebbre vágyom és eddig sose néztem rá erre a vonalra, na de majd most... :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#30155) ati3x válasza Clemi (#30153) üzenetére


ati3x
senior tag

Ja, nàlam kb úgy kezdödött, hogy jó lenne egy dslr. Canon 300-350-400-450D. Aztàn mikor màr megtehettem volna, àtértékeltem. Kompactjaim màr voltak, és egyre inkàbb kristàjosodott, valami kisebb méretü kellene. "felfedeztem" az mft rendszert, és ennek a rendszernek az elsö genes cuccai éppen koptak ki a piacról. Vettem is egy e-pl1-et kiàrusítàsban. Szenzorban kb annyit tudott mint egy 450d. Élveztem, persze az af-je az elsö genes 14-42-el harmatos volt. De ugye minden paramétert lehetett manuàlisan àllítani, meg a régi obikat adapterezni. Aztàn kijött az Em5, és az lett az àlom kategória! Majd màzlival pofàtlan àron sikerült vennem (hivatalosan) egyet, és lett vele egy 45/1.8 is (a12-50) mellé. Viszont ezzel a gép/kitobi pàrossal is elért a "nagy" érzés. Na, akkor gondoltam veszek rà egy 12-32, és problem solved. Majdnem így lett, megint beütött a màzli, és sikerült egy gm1 12-32 kombót olcsóbban venni, mint maga az obi natív àra. A gm1 pedig hatalmas pozitív csalódàs. Frankón kiegészíti egymàst a két gép. És a gm1 màr tényleg zsebméret...

(#30156) .DLL válasza Wa2x_ (#30154) üzenetére


.DLL
veterán

Úgy látszik egyre többen vagyunk így. :DDD
Amúgy mi a kiszemelted ha nem titok?

(P.H.)

(#30157) *Ropi* válasza ati3x (#30151) üzenetére


*Ropi*
félisten

#30151 - 30156:

Eltévedtem volna? Úgy tudtam, ez a Canon EOS topic. ;)

Kissé elszabadult a beszélgetés fonala: inkább itt folytassátok! ;) Köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30158) Muerte68 válasza ati3x (#30151) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha már milc és Canon az m3 igen jó lett képminőségben veri az 5dm2-őt.és új szenzort kapott ami a tesztek alapján a mostani legjobb apsc szenzor a Canontól

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30159) Muerte68 válasza *Ropi* (#30157) üzenetére


Muerte68
addikt

Elnézést több milc témát nem írok ide csak kicsit megvédtem a canont:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30160) *Ropi* válasza Muerte68 (#30159) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, csak hirtelen elkezdtek túlsúlyba kerülni az offtopic termékek a "levegőben". :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30161) fr3ntzen válasza *Ropi* (#30160) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Én meg februar elejen vettem meg a 600D-m és eszem ágában sincs lecserélni.... :)

Ráadásul engem pl nem zavart az sem, hogy egy samsonite sima taska telepakolva vizzel + az állványommal ami kb 3-4 kiló + övtáska rajtam + egy sima válltáska van a gépnek amiben a váz + a 18-135STM jött velem egy hegyi túrára. Ahol ráadásul keresztülvágtunk az erdőn és az állvány minden bokorba beakadt és a végén a hátitáskát a hasamra vettem fel így gangoltam a dzsungelben ! :D
Szóval nem értem egyesek már attól kivannak és elfaradnak, hogy egy városban egy dslr+egy kitobi naluk van.....

U.I.: A tamron 17-50 nonVC nagyon adja , olyan képeket csinál, hogy majd befosok a gyönyörtől ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30162) ati3x válasza *Ropi* (#30157) üzenetére


ati3x
senior tag

öö Bocs.. mindenkitöl. Igen, "kicsit" elkanyarodott a téma. Mentségemre mondva, régen én is Canon fan voltam. És bizony a Canonnak az érdeme, hogy elérhetö szintre hozta a digitális dslr gépeket. A legendás 300-450D sorozattal. De szerintem azóta egz helyben topognak. Kicsit "nokia" érzésem van. A nikon is kb ugyanezt müveli, de legalább szenzorban "reszelnek". A "milc" kateg´riában meg kb azt érzem, föképp a canon-nál, hogy csak kihoztak vmit, hogy "legyen"!

(#30163) copass válasza ati3x (#30162) üzenetére


copass
veterán

a canon se hülye, nem fog kihozni egy dslr verő gépet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30164) Muerte68 válasza copass (#30163) üzenetére


Muerte68
addikt

Most kihoztak :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30165) copass válasza Muerte68 (#30164) üzenetére


copass
veterán

mit? jaaa a 4millió isosat? 8,5 misiért nem nevezném tömegcikknek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30166) Muerte68 válasza copass (#30165) üzenetére


Muerte68
addikt

Az m3-ra gondoltam de ez sem rossz:))

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30167) amulet


amulet
senior tag

50 fix objektívvel kapcsolatban lenne kérdésem,
Ebből a típusból melyiket érdemesebb megvenni használtan?
Canon EF 50mm f/1.8 II
Canon EF 50mm f/1.8 STM

Az stm verzió mennyivel jobb?

(#30168) m3ss válasza amulet (#30167) üzenetére


m3ss
veterán

optikailag uaz. gondolom joval masszivabb a felepitese az stm-nek, meg a fokuszrendszer is mas. ez utobbi miatt sztem mar megeri az ujabb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30169) _seth_ válasza amulet (#30167) üzenetére


_seth_
veterán

Optikailag valóban nagyon hasonló, az stm sokkal masszívabb darab, de kétlem, hogy sok használt lenne belőle eladó. Stmnek a fókusza is gyorsabb, jóval halkabb is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30170) amulet válasza _seth_ (#30169) üzenetére


amulet
senior tag

m3ss: köszönöm
_seth_: köszi, találtam párat :)

Esetleg egy 50 fix stm-re felmegy egy raynox dcr-250 lencse? és használható lenne szerintetek (fekete holttér nélkül a képek szélén)?

(#30171) m3ss válasza amulet (#30170) üzenetére


m3ss
veterán

teljesen jo lesz rajta. sztem valahol 1:2 nagyitas korul leszel vele, talan kicsit jobb...sok mindenre jo az meg. bar eleg kis munkatavod lesz. turelmes fotost es fotoalanyokat igenyel :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30172) inteltunder válasza amulet (#30170) üzenetére


inteltunder
tag

hát nekem nem ment fel rá, azért is adtam el réjnokszot :O

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#30173) amulet válasza inteltunder (#30172) üzenetére


amulet
senior tag

tényleg nem megy fel rá? a simára sem vagy csak az stm-re?

(#30174) m3ss válasza amulet (#30173) üzenetére


m3ss
veterán

a simara felmegy. szuromerettel pedig nincs gond. lehet nem lehet racsiptetni stm-re?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30175) .DLL válasza amulet (#30173) üzenetére


.DLL
veterán

Ha mást nem, ún. "step-down" gyűrűvel fel kéne, hogy menjen, mert a Raynox lencséje kicsavarható az univerzális pattintós keretből: a hátsó menet mérete 43mm.

Egyébként a weboldalukon 52mm-67mm-ig írják a kompatibilitást.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30176) amulet válasza .DLL (#30175) üzenetére


amulet
senior tag

és nem befolyásolja a működést mert az objektívnek a belseje mozog

(#30177) m3ss válasza amulet (#30176) üzenetére


m3ss
veterán

en hasznaltam olyan obival is, amin kivul mozgott a tubus fokuszalas kozben. most nem tudom ez 50 1.8II, 50 1.8D, vagy 18-55 VRII volt-e...de ugy is hasznalhato gond nelkul. tancoljon az a raynox! :DD
nem hiszem h egyhamar elnyirna a fogaskerekeket, de biztos nem hasznal neki...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30178) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

250 megapixeles Canont terveznek :DDD

"Canon has dropped yet another bombshell announcement in their latest press release by touting a CMOS sensor packing approximately 250-megapixels; enough to capture the logo on a passing plane flying 18km away."

Forrás

gölmétcsül ©

(#30179) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok !

Szerintetek ez milyen lenne a 17-50 mellé?

SP AF 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD

Ilyen árban ha van valami más, jobb ötletetek azt szivesen fogadom ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30180) .DLL válasza fr3ntzen (#30179) üzenetére


.DLL
veterán

Tökéletes. :D De nézhatsz használtan Canon 70-200/F4 L-t is, az megint egy másik szint. Igaz ezen az áron nincs IS, így ha remegős a kezed vagy kirándulni kell inkább ott jól jön az IS (vagy VC) telénél. Ha meg olcsóbban kell, akkor szintén nagyon jó a Canon 55-250 IS STM.

(P.H.)

(#30181) fr3ntzen válasza .DLL (#30180) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Inkább maradnék a 300nal.... az 50-től 70-ig lefedés meg jelenleg nem mozgat.. :U

Mindenképp stabis kell ! :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30182) fattyu válasza fr3ntzen (#30181) üzenetére


fattyu
veterán

pedig...
a 70-200ból kikroppolva a 300at még mindig szebb végeredményed lesz mint 300on a tamival...

12 egy tucat 70-300. ingyen se kéne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30183) copass válasza fattyu (#30182) üzenetére


copass
veterán

az tuti. megbízhatóan hozza a 70-200 a "húúúdeéles" érzést!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30184) fr3ntzen válasza fattyu (#30182) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

akkor 70-200 F4 L ? ;] ja de az IS-es abbol nagyon sok az bukta igy... :O

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30185) fr3ntzen válasza fr3ntzen (#30184) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Basszus kicsusztam a szerkesztesi idobol...

Canon EF 70-300 IS USM esetleg Ő ?

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30186) fattyu válasza fr3ntzen (#30184) üzenetére


fattyu
veterán

van ám élet IS nélkül is...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30187) *Ropi* válasza fr3ntzen (#30184) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem a 2.8L IS van, amire azt mondják, hogy a leggyengébb a képe az összes Canon 70-200 közt. Na most még ez is teljesen vállalható Kenko 1.4x telekonverterrel, tehát a 4L csak jobb lehet, a 4L IS meg a 2. legjobb képű a sorban az IS II után. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30188) .DLL válasza fattyu (#30182) üzenetére


.DLL
veterán

Mondjuk a Tamron 70-300 USD VC a jobbak közül való élességre is, szóval nem a 30-40 ezres 70-300 színvonal. De amit előtte írtál az igaz 200 vs. 200-on eleve jobb a Canon és a Tami a 300 felé még romlik is.

(P.H.)

(#30189) fattyu válasza fr3ntzen (#30185) üzenetére


fattyu
veterán

leírtuk mi a jó. vegyél amit akarsz...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30190) access_denied válasza fr3ntzen (#30185) üzenetére


access_denied
senior tag

Canon 70-300-nál jobb a Tamron 70-300 VC. A Tamron képe 250-től felfelé lágy és elég CA-s, amit ugye lehet szoftveresen korrigálni. A VC világbajnok. 300*1.6=480-on 1/25 sec záridővel stabil kézzel fotózhatsz. Ha ez opció, akkor mindenképp ezt vedd.

A Canon 70-200 F4 L-hez stabil kéz kell, ha nem akarod az iso-t a mennybe vinni és nincs elég fényerőd. Egy jobb váz ezt bírja 6400 iso-ig, de nem annyira jó móka.

A Canon 70-200 F4L képe nagyságrenddel szebb, élesebb (F4-en is).

(#30191) torzo válasza access_denied (#30190) üzenetére


torzo
Ármester

Majd forceberg bebizonyítja, hogy a tami 250 felett sem lágy, ha közeli a téma. :K

(#30192) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

Van valakinek Canon 70-200/L f4 IS USM objektívje Észak-Buda vagy Észak-Pest környékén, és napközben ráérne egy fél órára néhány tesztfotó erejéig?
Szeretném összehasonlítani az enyémmel, mert mintha valami nem stimmelne a vonal élességgel.
Ha van valaki, légyszi priviben keressen meg.
Köszi!

(#30193) madle


madle
őstag

tudnátok ajánlani egy nagylátószögű obit 7D-hez, aminek elfogadható ára mellett, a rajza, minősége is elfogadható?

(#30194) *Ropi* válasza madle (#30193) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az irányjelzősön volt egy Sigma 10-20 4.5-5.6 55k-ért tegnap. 20-on már szűklátó. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30195) ateszm válasza Clemi (#30192) üzenetére


ateszm
senior tag

ha Eger felé jársz,előtte írj rám...:)

(#30196) Clemi válasza ateszm (#30195) üzenetére


Clemi
veterán

:K

(#30197) Muerte68


Muerte68
addikt

EF-es 70-300 vagy 90-300 mit érhet?érdemes foglalkozni vele?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#30198) cOxeR válasza access_denied (#30190) üzenetére


cOxeR
Ármester

1/25? :DD

(#30199) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! D600-nál van lehetőség videó előtt/alatt manual iso állításra?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30200) .DLL válasza hito (#30199) üzenetére


.DLL
veterán

Van van. :K Sőt ha sokat videózol Magic Lantern telepítése ajánlott. ; )

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.