Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) Minibocs75 válasza ChipKng (#30750) üzenetére


Minibocs75
csendes tag

Köszi szépen!

(#30752) *Ropi* válasza Minibocs75 (#30749) üzenetére


*Ropi*
félisten

Úgy tudsz megszabadulni az idegesítő villogástól (meg a tücsöktől :D), hogy egy saját (infra) AF segédfénnyel rendelkező rendszervakut teszel a vázadra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30753) Surfym@n válasza *Ropi* (#30752) üzenetére


Surfym@n
senior tag

A vázban lévő tücsök a beep-re gerjed, nem?
Ha kikapcsolod, akkor a tücsök is odébb áll... :DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30754) Minibocs75 válasza Surfym@n (#30753) üzenetére


Minibocs75
csendes tag

Szerintem a vaku adja a hangot.

(#30755) Minibocs75 válasza *Ropi* (#30752) üzenetére


Minibocs75
csendes tag

A villogás nem zavar, de a hang furcsa.

(#30756) *Ropi* válasza Minibocs75 (#30755) üzenetére


*Ropi*
félisten

A vaku töltése lesz a titok nyitja. Fel tudod venni és belinkelni, hogy meghallgassuk?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30757) Fotonhámozó válasza Surfym@n (#30753) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Le kell fújni a vázat Chemotox-szal! :DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#30758) Mirman


Mirman
őstag

Üdv. Beruhaztam egy 70D-re , eddig 85 1.8 van hozzá , e mellé szeretnék egy utazó zoomot. Ti mit használtok vagy mit ajanlanatok ? Ugy tervezem hogy egy superzoom , a nagyon fontos gyutavokra meg fenyeros fixek. Keretet nem mondok mert utazó zoombol mindegyik 200 alatt van .

(#30759) _seth_ válasza Mirman (#30758) üzenetére


_seth_
veterán

18-135 STM, szerintem utazni jó darab, gyors, halk, szép éles képet ad, ráadásul olcsó is. 70D-n az LV is gyors lesz vele.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30760) vihartigris válasza _seth_ (#30759) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#30761) fr3ntzen válasza _seth_ (#30759) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Egyetértek én is vele ! Én 600D-n használtam. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30762) watchfun


watchfun
tag

Keresnék valakit, aki Budapesten vagy annak közeli környékén utángyártott BGE-8 markolatot használ, az akkutartó fiókját szeretném belepróbálni a gyári BGE-8 markolatomba. Ma hivatalos helyről a hiányzó akkutartó fiókomra (BGM-E8L) kaptam egy több mint 18.000 Ft-os árajánlatot, ennyit nekem sajnos nem ér - viszont, ha az utángyártott fiók passzol a gyári markolatba, akkor ebay-ről 5600 Ft-ért berendelek egy komplett utángyártott markolatot...
Ha van rám 5 perced ez ügyben, írj egy privátot! Köszi előre is.

(#30763) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Én most szeretném lecserélni jól bevált 30D-met, (másodgépként marad :) ) és a 70D-n gondolkozom.

Korábban felmerült bennem az első generációs 7D is akár használtan, (de a használt ára túl van azon amit kiadnák egy bizonytalan eredetű gépre aminek nem tudom az előtörténetét) de a 70D felé hajlok erősen most, újabb váz szerintem nekem bőven annyi tudással hogy elég lesz még ki nem kopik alólam :) + a 70D-nek néztem a tesztképeit a pixinfo.hu-n és a jpeg képei nekem jobban tetszenek mint a 7D-nek.

Viszont most olvasok a 70D fókusz hibájáról, és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy mennyire gyakori, illetve tényleg csak 2.8-as rekesz alatt van probléma?

Nekem egy Tamron 17-50-es (képstabi nélküli) optikám van amivel használnám, az fix 2.8-as de olyan tág rekesszel ritkán használom, tehát ha csak tényleg 2.8 és alatti tartományban nem fókuszál, akkor elvileg nincs miért aggódnom, de szeretnék képben lenni hogy lehet-e így gond.

Viszont van egy másik dilemmám, amiben nagyon hasznos lenne a véleményetek illetve segítségetek.

Ma beszéltem a Camera Kft.vel, hogy mit érdemes tudni a 70dről ilyen szempontból, és azt mondták hogy mivel nekem a 17-50-es képstabi nélküli Tamron már régebbi optika, és nem is Canon, a 70D fókuszrendszere meg sokkal újabb nem szükségszerű de lehetnek gondok, és ilyen régi optikát nem is lehet kalibrálni, meg elvileg a vázat se hozzá.

Obit viszont nem akarok venni, mert bár hogy a 30D-n nincs gondom vele az nem jelent semmit (8mp vs 20) de egyik barátomnak sincs gondja a 17-50-es Tamronnal első generációs 7D-n és az csak 2 mp-el kisebb. :)

Szóval most nem tudom mi legyen, kipróbáljam boltban (nekem legközelebb a győri MediaMarkt ami opció) vagy merjem megrendelni pl edigitalbol a gépet?

Ti mit javasoltok a netes vásárlás szabályait figyelembe véve, hogy a 17-50-es Tamronommal lehet gond ebből a szempontból, vagy inkább próbáljam ki boltban vásárlás előtt, esetleg inkább netről rendeljem és akkor otthon ki tudom próbálni normálisabban aztán ha nem jó 14 napon belül visszaviszem?
Az edigitalt ma felhívtam ezzel a dilemmával, azt mondták ebből elvileg nem lehet gond és akár a győri boltjukba is vissza tudom vinni ha esetleg kell.

Válaszotokat illetve bármilyen infót előre is köszönöm! :R :R

(#30764) Clemi válasza Canonfan (#30763) üzenetére


Clemi
veterán

Részemről csak azt tudom mondani, hogy van egy 35/f2 egy 60/f2,8 és egy 70-200/f2,8-as optikám a 70D-hez de semmilyen fókusz problémát nem vettem eddig észre velük.

(#30765) *Ropi* válasza Canonfan (#30763) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet kalibrálni a 17-50-es Tamit is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30766) fr3ntzen válasza Canonfan (#30763) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Nekem is van egy ilyen tamim most vettem és 2.8on se téveszt fókuszt.

Én itt vettem http://www.optiform.hu . Amugy meg sztem siman kiprobalod helyszinen és ennyi...

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30767) Dexter68


Dexter68
addikt

Hat fotóst kértek meg, hogy fotózzák le ugyanazt az embert.
A történetben viszont volt egy aljas csavar is.

Persze Canon. DSLR.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30768) *Ropi* válasza Dexter68 (#30767) üzenetére


*Ropi*
félisten

A fércbúk pedig rátett még egy lapáttal. :DDD

"Az eredmény hat teljesen különböző portré lett, amiket mind a kitalált személyiséghez társított prekoncepciók vezettek. Mind a hat fotós megpróbált ráerőltetni egy olyan látványt a szereplőre, ami leginkább tükrözi azt, ahogy egy milliárdosnak vagy elítéltnek meg kell jelennie egy képen. És a Kell-t nem győzöm eléggé hangsúlyozni."

Szerintem meg akkor is 6 teljesen különböző képet kaptak volna a fotósoktól, ha nem, hogy nem mondanak mindegyiknek más háttértörténetet, de nem mondanak nekik semmit: ahány fotós (személyiség) annyiféle kép(p)en látja a világot. Ez tökéletesen megmutatkozik a workshopokon, amikor az adott modellről készült képeket visszanézik: látható, hogy különböző kompozíciók és a különböző utómunka stílus teszi azzá a fotósokat, amik. Sokkal poénosabb lett volna megfordítva: adott egy modell háttérinfó nélkül és fotózd meg tematikusan hajléktalan alkoholistaként, milliomosként, stb... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30769) Dexter68 válasza *Ropi* (#30768) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem vagyok fotós, de alapvetően nem biztos, hogy értem, hogy mi a baj ezekkel a fotósokkal. Eléjük löknek egy faszit, akiről portrét kellene csinálni izibe. Teljesen természetes, hogy a kapott infó alapján próbálja meg ábrázolni az alany belsejét, hogy ne csak egy lelketlen igazolványkép legyen. És az is természetes, hogy előveszi a szakmai rutint. Nyilván más lett volna az eredmény, ha van rá egy hét, hogy együtt éljen az alannyal, hogy megismerje. Itt meg megy a cirkusz, hogy lelepleződött a fotós szakma?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30770) Gondwana válasza Dexter68 (#30769) üzenetére


Gondwana
addikt

A lényeg, hogy ugyanekkora eltérések lennének, ha _semmi infòt_ nem kapnak előtte, csak behullik a f@ßi, a fotòsokkal semmi gond.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30771) kiskaktusz válasza Dexter68 (#30769) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A lényeg, hogy bénák, saját gondolatok nélkül, tehát a Józsi is lefényképezheti az esküvődet az ályfónnal :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30772) *Ropi* válasza Dexter68 (#30769) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a lényeg, hogy ha a cikk írójának lenne bárminemű lövése a fotózásról és a modellfotózás pszichológiájáról, akkor nem (így) írta volna meg a cikket. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30774) .DLL


.DLL
veterán

Én mindegyik képen egy elítéltet látok. :D Ez az öltözet már önmagában ezt sugallja sajnálom.

Komolyabbra véve, az alany kinézete annyira "alap" semmit mondó volt, hogy ebből mit ragadjon meg a fotós? Ebből bármit ki lehet hozni, biztos mindegyik fotósnak lenne számtalan ötlete ha azt mondanák, hogy "itt ez a generic faszi, hozz ki belőle valami kreatívat!" de nem ezt mondták, hanem egy rövid előéletet, akkor miért hozna ki belőle mást a fotós?

Meg ez a mondat: "ahelyett, hogy arra koncentrálnának, ami előttük van."
:N Mi, ki van előttük, ismerik? Nem volt idejük megismerkedni, nem mentek bele a csávó életébe, munkájába, hobbijaiba, mi a kedvenc színe, van-e kiscicája otthon, stb. Ha lett volna személyisége az alanynak, lehet módosult volna a fotósok koncepciója, modulálta volna az elősztori által keltett képet.

(P.H.)

(#30775) watchfun


watchfun
tag

Szerintem, ez pont a fotósok tehetségét mutatja, ugyanabból az arcból a néző számára kihozták azt a pluszt, amit a megkapott információ alapján ő, a fotós belelátott a modellbe -bár én tudnám ezt a varázslatot...

(#30776) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Canon EOS 1200D típusú géphez lehet e olcsón jó minőségű pótaksit szerezni? A gyári újonnan 12 tán ha jól emlékszem, ebayről esetleg megbízható eladótól van e olcsóbban?
Köszönöm a segítséget :)

(#30777) *Ropi* válasza SoundBox (#30776) üzenetére


*Ropi*
félisten

A DSTE meg a Wasabi akkukat jónak mondják.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30778) _seth_ válasza SoundBox (#30776) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem még a Blumax is bevált (igaz, én LP-E6-ot vettem, 60D, 70D, 5D3 is hibátlanul kezeli).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30779) .DLL válasza SoundBox (#30776) üzenetére


.DLL
veterán

Én Wpower-t használok, 550D-hez, jópár éve. Cool.

(P.H.)

(#30780) watchfun válasza _seth_ (#30778) üzenetére


watchfun
tag

+1 a Blumax-nak, lpe-6 méretben semmivel sem bír kevesebbet mint a gyári, 5d3 vázban és a portrémarkolatban is hibátlanul kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#30781) SoundBox


SoundBox
tag

Köszönöm a segitsegeteket, meg annyit kerhetnek linkelnetek nekem honnan erdemes rendelni?

(#30782) _seth_ válasza SoundBox (#30781) üzenetére


_seth_
veterán

Én mindig ettől az eladótól veszem az akkukat.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30783) ateszm válasza _seth_ (#30782) üzenetére


ateszm
senior tag

May not ship to Hungary

(#30784) _seth_ válasza ateszm (#30783) üzenetére


_seth_
veterán

Eddig postázott gond nélkül, ez új infó.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30785) ateszm válasza _seth_ (#30784) üzenetére


ateszm
senior tag

Amúgy van rengeteg megbízható eladó. Èrdemes a sold feliratot figyelni az össz eladás ès megbízhatóság mellett.Van 6k-èrt 2 db gyári is... :D :D

(#30786) SoundBox válasza ateszm (#30785) üzenetére


SoundBox
tag

Én azt nem talalom, belinkelned? Köszönöm

(#30787) vlevi válasza SoundBox (#30786) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a :D :D azt jelenti, hogy jobb, ha nem találod meg :DDD

(#30788) SoundBox válasza vlevi (#30787) üzenetére


SoundBox
tag

Igen már nekem is leesett még korán volt mikor olvastam XD

(#30789) SoundBox


SoundBox
tag

Kinéztem egyet szerintem ez lesz [link]
néztem még ezt is de ez nem free shippinges [link]

(#30790) *Ropi* válasza ateszm (#30785) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valószínűleg olyan gyáriba nyúlt bele egyik ismerősöm a napokban: csodálkozott, hogy kikapcsolt velük a váz, amikor az egyik lemerült...Aztán az is kiderült, hogy miért: "gyári" létükre egyforma az EID-jük. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30791) Surfym@n válasza SoundBox (#30776) üzenetére


Surfym@n
senior tag

DSTE +1 ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30792) ateszm


ateszm
senior tag

Bingó! Dupla szmájli= irónia.....:)

(#30793) SoundBox válasza Surfym@n (#30791) üzenetére


SoundBox
tag

Honnan érdemes rendelni DSTE LP-E10-es aksit ingyenes kiszállítással?

(#30794) SoundBox


SoundBox
tag

Hali bocs a sok kérdésért :)
Mi a véleményetek erről a szettről [link]

Tudom hogy nikon, volt canon is hasonló szettben de engem ez jobban meggyőzött esetleg ti milyen szettet rendeltetek a szenzor illetve a lencse tisztításhoz

(#30795) _seth_ válasza SoundBox (#30794) üzenetére


_seth_
veterán

Szenzor tisztítás szakembernél. Otthon max körtepumpával belefújni óvatosan ha már látni valami koszt rajta, de inkább azt sem... 3e forintért tisztítanak szenzort, nem tétel.

Obikra tuti nem eresztenék rá semmilyen folyadékot, pláne ilyen ismeretlent, na meg utána még polírozni is a kétes minőségű kendővel...

A lenspen jó, de inkább boltból a 100% eredetit, nekem kettő is van, egy lencsékhez, egy szűrőkhöz, mellé egy körtepumpa és ennyiből áll a tisztító szettem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#30796) tm5 válasza _seth_ (#30795) üzenetére


tm5
tag

BTW, Debrecenben nem ismertek olyat aki vállal szenzortisztítást és még szakember is :) ?

(#30797) SoundBox válasza _seth_ (#30795) üzenetére


SoundBox
tag

Értem köszönöm a segítséget, Békéscsabán hol tudnám tisztíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#30798) copass válasza tm5 (#30796) üzenetére


copass
veterán

trilite

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#30799) tm5 válasza copass (#30798) üzenetére


tm5
tag

Őket megtaláltam én is a neten, de csat száraz tisztítást vállalnak. Elég szokatt az lenni?

(#30800) copass válasza tm5 (#30799) üzenetére


copass
veterán

SensorKlear Loupe Kit-et használnak. bőven elég.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.