Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#617) regent válasza erdey_a (#612) üzenetére


regent
aktív tag

Igazad van, mindenki nem vállalkozhat. De talán van néhány ember itt a fórumon is aki jelenleg alkalmazottként dolgozik, valószínüüleg sokat, kevés fizetésért. A jelenlegi magyar (és európai) munkaerööpiaci helyzetben gyakorlatilag mindenféle biztonság nélkül. Ertem ez alatt, hogy hiába dolgozol ma egy cégnél (gyakorlatilag bármilyennél), nem tudhatod, hogy két év múlva ugyanitt fogsz-e dolgozni, esteleg egyáltalán lesz-e munkád.

Rick (értelmezésem szerint) azt propagálja, hogy aki nincs megelégedve ezzel a helyzettel, az változtasson rajta. De ne úgy, hogy elmegy egy másik céghez, ahol esetleg többet fizetnek, hanem hogy csináljon egy vállalkozást, találjon ki valamit, valósítsa meg, dolgozzon a saját ötletén, a saját zsebére.

Megbocsáss, de én a butikos szööke phitsánál igenis többre tartom magam. Azért mert nekem a világ nem a szoli-fodrász-pláza-lila müüköröm körül forog. (most eröösen sztereotipizáltam) Nem mintha szükség esetnén derogálónak érezném, hogy eladóként dolgozzak egy butikban, de egész egyszerüüen többre vágyom ennél, és hajlandó vagyok tenni is érte. Nyelvet tanulok, képzem magam. stb...

Eszembe jutott egy vicc, hátha valaki még nem ismeri:
Piros lámpánál egymás mellé kerül egy trabant, meg egy tüzpiros farrari. A trabant vezetööje, egy öreg szaki átszól a ferrarit vezetöö szööke, nercbundás, csinos csajnak.

-Kisasszony engedje meg, hogy megkérdezzem. Honnan van magácskának ez a gyönyörüüszép kocsija, ilyen fiatalon? èn ugyanis negyven évet dolgoztam keményen a csepeli csöögyárban, mégis csak ezt a használt trabantot tudtam megvenni.
-Hogy honnan? Hát orális szex-el kerestem rá a pénzt. -válaszolja a csaj
-Ne haragudjon, hogy megkérdezem, de ugye az magyarul a szopás? -kérdi a bácsi
-Nem szakikám, negyven év a csepeli csöögyárban, az a szopás!


<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.