Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) twi452


twi452
senior tag

A Bazelgeuse rajongó társaim kedvéért feltöltöttem ezt a kis szösszenetet..
Megzavart a rohadék amikor békésen bányászgattam az expedíción.. most ő húzta a rövidebbet mert egyre jobban bejön ez kritikus dragon piercer spammelés :)
Ja és persze a pucérseggű vadász még megvan ahogy látszik is.. :DDD

Youtube

(#852) szallasi007 válasza twi452 (#851) üzenetére


szallasi007
őstag

Ezekután nem értem mit szenvedek én azzal a kurva karddal :D

(#853) twi452 válasza szallasi007 (#852) üzenetére


twi452
senior tag

a long swordot próbálgattam az elején mert nagyon cool fegyver.. de hamar kiderült, hogy béna vagyok én az időzített kitérésekhez vagy nagyon nagyon sokat kellene gyakorolnom hozzá.. (inkább béna)

Aztán charge blade.. minden megvan benne ami kellhet nekem.. jó pajzs a bénázásom kiegyenlítésére és elég komoly ütőerő.. és ezt is jó érzés használni amikor lecsapsz vele fullosan feltöltve :D

Majd jött a hunting horn mert mindig szerettem anno supportként ténykedni mmo-kban régen meg mindenhol azt olvasni, hogy senki nem használja kb.. eléggé beleszerettem teljesen jó cucc :)
Csináltam teljesen support gyógyító (wide range + maxos gyógyítás) buffoló buildet amibe még így is belefért a lvl 3-as stamina szívó :)
Aztán van egy sima szólózós kalapáló build-em és egy palicora támaszkodó a poén kedvéért.. ami tök jól működik amúgy mert elpusztíthatatlanná lehet buffolni és meowtovval még jó nagyokat is sebez :D

Ez a crit draw-os dragon piercer bow meg... jó móka tolni ezeket a hatalmas sebzéseket de azért rendesen fel tud cseszni amikor nem jön ki a lépés és a legutolsó pillanatban ér oda a dög és lerúgja a veséd...:D

(#854) BOBAKILL válasza twi452 (#851) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ez igen, szépen szétkaptad Bazelt. Meg is érdemli a troll. :D Szeretni fogjuk a Delviljhot is..
Én longsworddel nyomom már régóta de ekkora damaget sose fogok bevinni neki a felugros támadással sem. Bár mondjuk ha attackra építenék lehet összejönne de tovább tart chargeolni mint íjjal.
Ja és távolról sebezni kényelmesebb mint a közelében baromkodni állandóan.

Unom is már a kardot, lehet építek egy fasza íjász buildet. Meghoztad a kedvemet hozzá. :) A hammer buildemhez még sok jewel kellene.
Diablos ijat használsz?

(#855) twi452 válasza BOBAKILL (#854) üzenetére


twi452
senior tag

Igen :)
Most jelenleg így áll ez az összecsapott szett.. de még kellene bele crit boost amivel kicsit még meg lehetne tolni a sebzést :) Csak még nem sakkoztam ki, hogyan lehetne belerakni mert olyan követ még nem kaptam.. meg ez így most teljesen jól működik.. minden gyenge pontra leadott lövés crit :D

[kép]

(#856) Adam_Shepard válasza twi452 (#855) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A Set bonusok mennyire mérvadóak? Most a Beta Odoggit szeretném kihúzni (mindig megölöm a csótányokat vééééletlenül), de ahogy látom ilyen lvl 150-200 körül már lefüttyentik az emberek, hogy milyen ruha van rajtuk.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#857) Mister_X válasza twi452 (#851) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Not bad, nekem Diablos tart kb. eddig, ha a lance builddel nekimegyek.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#858) twi452 válasza Adam_Shepard (#856) üzenetére


twi452
senior tag

Teljesen játékosfüggő szerintem. Csomóan nem csinálnak ilyen összesakozott szettet hanem fullba nyomnak egy olyat ami tetszik nekik kinézetre aztán kövekkel finomítják.
Ezt a crit draw-os buildet nem lehet máshogy összehozni csak így kisakkozva, hogy meglegyen a 100% affinity + a megfelelő dragon piercer buff skillek. Még attack köveket lehet berakni a hp-k helyett de azok olyan ritkák mint a fehér holló :D
Persze nem ez az egyetlen összeállítás ami működik de full szettel szerintem valami hiányozni fog :)
Az enyémbe ami nagyon hiányzik az az earplugs.. csomó jó lehetőség elmegy amikor ordítanak :)

Biztos lehet armor set bónuszra is érdekes dolgokat építeni, eddig még nem próbáltam de ha jól tudom lehet olyan ritka köveket kapni amik ugyanazt tudják.

De ez is a játék szépsége, így "elrejtve" azért van benne rendesen szöszmötölni való :)

[ Szerkesztve ]

(#859) BOBAKILL válasza Adam_Shepard (#856) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A csótányokra poison bombot dobálj. Felfordulnak, úgy ki tudod lootolni őket. Már ha erre gondoltál.

(#860) Adam_Shepard válasza BOBAKILL (#859) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Erre. JA IGEN! Akkor jött először a Bézel meg az Odo oda szöszmötölni! Nem csezsett szet az ideg. Es mar csak 1-1 yen carpace meg nemtommi kell :D

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#861) twi452 válasza Adam_Shepard (#860) üzenetére


twi452
senior tag

Én ezeket a kis dögöket a csúzlival és nem robbanós lőszerrel ölöm és akkor nem porladnak atomjaikra.
A csótányoknak high rankben adok egy ütést először mert sok hp-jük van a csúzlihoz :D

(#862) Adam_Shepard válasza twi452 (#861) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

nemtudom, hogy miért de nálam az első sheathe-re egy slashing támadással kezd ami one hiteli őket.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#863) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Lement a stáb lista epic a game 😊 találkoztam egy olyan macskával társam oldalán harcolt ami buffolt engem is, azt a macseknak melyik set?😊

(#864) twi452 válasza Bazsi1987 (#863) üzenetére


twi452
senior tag

Akkor most kezdődik a tényleges vadászat ;)

Az egy palico gadget mint a gyógyító buborék stb. Coral orchestra a neve.

[ Szerkesztve ]

(#865) Silterax


Silterax
tag

Na és már megint Belzeguse. Miért nem lehet őt komolyan venni? Már megint elment rajta egy küldetésem, mert a többi vadász balfaszoskodik. Úgy érzem sokan gondban lennének ha egy picivel is erősebbek lennének a szörnyek.

(#866) BOBAKILL válasza Silterax (#865) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Egy tempered Bazel azért tud sebezni rendesen. Engem a két tempered Bazel megfingatott rendesen, épphogy meglett két halállal. Sajnos én is azt vettem észre h magasabb szinten már kevés a jó játékos, nehezebb jó meccset kifogni. Múltkor bementem Diablosra és mire odaértem az egyik vadász már meghalt, mondom jól kezdődik...elkezdik mielőtt mindenki odaérne és hát meg is van az eredménye.
Szerintem pá hónap múlva jobb lesz a helyzet. Aki beletanul azzal jó lesz játszani, aki nem az meg lemorzsolódik úgyis. Majd ha jön a G rank, az lesz csak szuper. :)
Felőlem lehetnének erősebb szörnyek, csak a Kirin ne legyen erősebb. :D Az erős így is.

(#867) sp8787 válasza BOBAKILL (#866) üzenetére


sp8787
addikt

Aki ezt a Bazel/Troll-t kitalalta az azert egy nagy mocsok volt.
Egy sima Great Girros Capture-nel kepes volt belemszallni mielott a masodik Tranq-ot el tudtam volna nyomni. Mehettem vissza masik csapdaert es kepes volt a fel terkepen kerestzul uldozni. Az anyja p*jat! :D

Vagy pl. mar felholtra vertem Rathalost felmentem a feszkebe es lenyomtam elore a csapdat. Hat erre ez a majom nem odajott es beleult. Az agyergorcs kapott el majdnem. :W

A jatekosok egyebkent viccesek/valtozatosak. Eleg sok magas reward-u Tempered Great Hunting-ot nyomtam mostanaban es tobbszor elofordult ,hogy akiket behivtam elmentek verni a nem tempered dogot en meg egyedul pufoltem vegelathatatlanul. De volt olyan is aki nagyon ertette a dolgat es a Session-omben maradt es vegig nyomtunk egyutt vagy 6-10 Quest-et. Egybkent a Tempered Elderek-nel ez a benasag nem jellemzo de ott is nagy a szoras de inkabb csak az idoben pl. Vaal lehet 5 perc de lehet ,hogy 10. Ott mar alig alig faintel be vki esetleg olyan aki eloszor talalkozik egy Teostra supernova-val.

[ Szerkesztve ]

(#868) Silterax válasza BOBAKILL (#866) üzenetére


Silterax
tag

A kettő tempered basel nekem is gondot okozott de csak azért mert nem ismertem elég jól, azóta már alkalmazkodtam hozzájuk. Viszont aki már elérte a HR100-as szintet az full életről ne haljon már bele egy robbanásba. És itt azokról a vadászokról írom le a véleményemet akinek már meg van a lehetősége egy jó védelem ki építésére de valamiért nem foglalkoznak vele. Sokan a támadást erősítik, tudom azt is kell de csak mértékkel. Csak egy példa. Egy Azure Rathalos meg volt 3 perc alatt. A fejét szétverték de a szárnyát és a hátát nem. A farkát sem sikerült levágni és a végén csodálkoznak hogy csak egy scalet kapnak. Pillanatok alatt annyi sebzést kapott a Rathalos hogy semminek sem volt ideje letőrni és levágodni.

(#869) BOBAKILL válasza sp8787 (#867) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A legrosszabbkor jön Bazel mindig. Van hogy észre se vettem mert olyan irányba repült, egyszercsak rámrobbantot a sunyija. :) A Deviljho sztem még nagyobb troll király lesz. És ő a földön fog csesztetni...de remélem jó fegyvereket lehet majd belőle csinálni, illetve valami jóféle earplug resistance páncélra számítok. :)
Arena questek is izgalmasak. Totál ismeretlen fegyverrel, karakterrel érdekes meccseket lehet vívni. Totál bénának érzem magam ilyenkor. :D
Azért is szeretek egyedül menni mert ott rajtam múlik minden. Csapatban elég egy gyenge láncszem és oda a nyeremény plussz időd is elmegy rá. Viszont egyedül jóval hosszabb de ha nem sikerül legalább tanul belőle az ember, más bénázásából nem sokat lehet.
De vannak nagyon profik is. Olyan damageket is láttam hogy beszarás. Twin kolléga is elrakta a Bazelt íjjal seperc alatt. Longsworddal meg kínlódok sokáig, bár azzal legalább tudok játszani. :DDD
Ijászt geart próbálok építeni de messze az igazi build még. Egyedül Aloy féle bow van meg, a Diabloshoz még kell gyűjtögetnem.

Íjnál miré érdemes gyúrni? Critical+weakness exploit+peak performance az jó irány lehet? Most valami ilyesmim van.

[ Szerkesztve ]

(#870) sp8787


sp8787
addikt

Nem tudom mas is rajott e mar de leirom most ,hogy eszembe jutott.

Soft Soil-al gyakorlatilag vegteleniteni lehet a termelest es nem kell mast hasznalni egy ido utan csak 4-5 quest utan mindig a Soft Soilt. Igy tokmindegy mit termelsz az a 4-5 fertilizer mindig ujragerjesztheto egyszerre Soft Soil-al.

(#871) sp8787 válasza BOBAKILL (#869) üzenetére


sp8787
addikt

Nem vagyok Ij szakerto. En a peak Peformance-t a Regen buildemnel(3db Vaal Hazak) hasznalom egy Health Regen augmenttel meg ami meg kell hozza pl. Recovery Speed...etc.
Van egy Regen Patalysis buildem is az is marhajo. Nem sebez sokat de leg nehez a faintnek meg a kozelebe is kerulni.

Ha az Arenaban vagy akkor a Divine Slasher-re gyurjal az nagyon jo.

Ij/Lofegyver temaban > Phemeto

(#872) DaveHutt válasza BOBAKILL (#869) üzenetére


DaveHutt
őstag

Attól függ, hogy melyik buildet részesíted előnyben. Dragon Piercer Diablos ággal megy együtt, illetve Elemental íjak stamina builddel. Melyiket szeretnéd fejleszteni?

(#873) Silterax


Silterax
tag

Az arenat érdemes végig szenvedni, már csak a dragonseal earrings miatt is. Sokat nem ér, de viszont olyan mint egy ajándék skill :)

(#874) BOBAKILL válasza DaveHutt (#872) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Inkább az alap dmg legyen durva mint az elem sebzés.Talán a Diablosra ágra hajtanék.

#sp8787: a Divine slasher nagy vágyam, de nem tudom mikor lesznek meg a cuccok hozzá. Egyelőre még csak 54es rankon vagyok, tempered eldereket még nem öltem.
Jó ez a játék csak lenne rá több időm.

[ Szerkesztve ]

(#875) DaveHutt válasza Silterax (#873) üzenetére


DaveHutt
őstag

Weakness Exploit, Critical Draw, Stamina Surge, Special Ammo Boost, Elementless, Attack Boost stb.

(#876) sp8787 válasza BOBAKILL (#869) üzenetére


sp8787
addikt

Aloy Bow?
Ezt az egyik chat-es kollega rakta be. Fogalmam nincs ez jo e egyaltalan, majd a szakertok megmondjak.

(#877) BOBAKILL válasza sp8787 (#876) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Aloynak az íja a HZD-böl. :)
Ez brigade armor nekem új. Hol lehet megszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#878) Silterax válasza BOBAKILL (#877) üzenetére


Silterax
tag

Arenaban :DD ;]

(#879) Silterax


Silterax
tag

Guard skillt (nem a Guard Up) használja valaki? Mennyire hatásos egy védekező karakternél? És egy másik kérdés. A Critical Draw mellé melyik skillt érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

(#880) BOBAKILL válasza Silterax (#878) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Oooo, akkó azé nincs meg. :DDD
Arénát hanyagoltam eddig.

(#881) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Ilyen Odogaron gemet hol tudok szerezni? Vagy az is rare drop?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#882) twi452 válasza Adam_Shepard (#881) üzenetére


twi452
senior tag

Igen elég rare. Van rá esely, hogy ki tudod vágni a dögből de nagyon pici. Ezüst és arany jutalomban szokott jönni általában meg akkor amikor nem számítasz rá :D
És persze high rankben.

(#883) Adam_Shepard válasza twi452 (#882) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

már csak az hiányzik az övhöz. Azon csodálkozom, amúgy hogy hova lettek az ilyen gold wyvernian printjeim. Mert eddig semmit nem meldereltem.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#884) DaveHutt válasza Adam_Shepard (#881) üzenetére


DaveHutt
őstag

Sok-sok Odogaron investigationnel, az ezüst jutalom 6%, az arany 13% eséllyel ad.

(#885) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Volt-e vagy nem, ez most nekem nagyon jól jött. Monster Hunter Companion app.

(#886) Silterax


Silterax
tag

Vélemény? A charmot a későbbiek folyamán kitudnám váltani egy fegyver tovább fejlesztéssel.

(#887) sp8787 válasza Silterax (#886) üzenetére


sp8787
addikt

Melyik az a fegyver kiveve a Bow-t ami megeri ennyire kihegyezni a Critical Draw-t?
Meg ha ilyen kihegyezett akkor minek a weakness exploit? Eleve 100%-os affinityju minden Draw Attackod.

Egyebkent en tokfeleslegesnek tartom a Critical Boost 3-at is. A masodik ketto minimalisat tesz hozza az elsohoz.

(#888) sp8787 válasza sp8787 (#887) üzenetére


sp8787
addikt

Marhasagot irtam. A Critical Boost minden fokozata 5% ad a 25%-hoz igy lesz 30-35-40%.

Nem tudom sztem igy sem eri erre elnyomni ennyi ugymond "helyet" ha az alap Attack amire ez jon nem magas.

Szoval.....

(#889) Silterax válasza sp8787 (#887) üzenetére


Silterax
tag

Ez csak ilyen "szabadidős" verzió. A charmot és a fire resit később kitudom váltani attack növelésre. Továbbra is szigorúan csak próbálgatás céljából. Nálam ez olyan mint amikor a Guts skillt próbálgattam. Csak akkor döbbentem rá hogy Anjanath extrém tűzfújása elég kellemetlen tud lenni. Gyakorlatilag minden ilyen esetnél stunt kaptam, igy hiába aktiválódott a Guts skill, a következő támadást már nem tudtam kivédeni. Nergigante becsapódásnak és a Teostra supernovának nem volt ilyen "mellékhatása".

(#890) sp8787 válasza Silterax (#889) üzenetére


sp8787
addikt

Egyebkent ez milyen sw ami ezt a kepet adja?

En azert szeretem ezt amit mar tobbszor linkeltem mert az is feltunik ha marhasagot csinalok.
MONSTER HUNTER: WORLD ARMOR BUILDER

Pl. pakoltam ossze egy Health Regen buildet es a Recovery Speed 5/3-on allt. Ez alapban nem tunt fel elsore es lett 2 szabad slotom egybol.

Egyebkent en vedekezes szempontbol a Health regent probalgatom mostanaban. Sztem nagyon megeri de nem art ha jo a DPS mivel annak aranyaban mukszik. Az a baj ,hogy az Earplug-ot nem lehet maximalisan osszspakolni vele. Mondjuk persze lehet olyan fegyver amivel igen. Egyebkent en gyulolom az elvesztgetett skill-eket. Tehat csak azert ,hogy legyen meg egy 2-es slotom nem fogok berakni egy cuccot amin egy tokertelmetlen skill van. Az Earplugot meg ugy kell sztem felfogni ,hogy free DPS.

Ezeket tudtam max kivarialni Switch Axe-re ami eleg jo vedekezo de eros tamado is:

SA - Axe of Demons - Health Regen ,Recovery

SA - Axe of Demons - Earplug ,Health Regen ,Recovery

[ Szerkesztve ]

(#891) Silterax válasza sp8787 (#890) üzenetére


Silterax
tag

Google play storen találod, MHW Armor set Maker. Igen az elvesztegetett skillek nekem is feltüntek. Leginkább a charmokra igaz. Néhány fontosabb támadó charmot nem lehet teljesen kifejleszteni így az armorba is kell pakolni. Gondolok itt a critical draw, critical boots... stb. Így nem nagyon éri meg. Earplug az egy külön téma. Azt csak a Basel armorsra lehet épiteni vagy ha van egy olyan fegyvered amibe bele lehet épiteni ezt a skillt. Nekem könnyű mert én a Basel armort részesítem előnyben, de a többi vadász aki nem a Basel armort használja annak már valamit felkell áldoznia érte. Most próbálom Anjanath páncéllal keresztezni mert a plus bonus mindig jól jön.

(#892) Silterax válasza sp8787 (#890) üzenetére


Silterax
tag

Ahogy láttom a Handicraft mindenhol ott van. Igy sem egyszerű armort épiteni. Charmot így már mindjárt el is veszíted. Weakness exploid elég sok armorba meg található, bőven lehet vele variálni. Esetleg rathalos mail. Úgy próbáltad már? Igy a teostra kesztyű helyére mást rakhatnál. Személy szerint a basel alfa kesztyűt ajánlanám mert van benne earplug és pluszba a critical draw. Weakness exploid skillt meg feltudod fejlesztenni a basel fejvédőben. Igy az Attack fejlesztésről lekell mondani, de azt egy kajálásal (large attack) és egy mega demondrug vissza tudod szerezni. Én azon vagyok hogy fel fejleszem a Divine Slashert második slotját hármas szintűre, két earplug jewelnek meg is lenne a helye, pluszba az earplug charm. Igy a basel armort kitudnám váltani, máris jobb lenne variációs lehetőségeim. De ahoz előbb szerezni kéne két darab swordos hero követ :DDD

(#893) Silterax válasza Silterax (#892) üzenetére


Silterax
tag

Most adtam magamnak egy jó ötletet :D Végig a szemem előtt volt csak nem figyeltem fel rá. Újabb lehetőségek nyiltak meg nekem :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#894) sp8787 válasza Silterax (#892) üzenetére


sp8787
addikt

A Rathalos mail-en nincs csak 1db lvl1-es slot. A Critical Draw meg ahogy mar mondtam sztem bow-n kivult tokertelmetlen. Melyik az a masik fegyver amelyikkel eloveszed-elrakod-ot jatszol?

Ahhoz meg kellene hackelned a jatekot :F ugyanis a Divine Slasher csak egyszer augmentelheto ugyanugy mint az osszes Rarity 8 fegyver. Az meg egy lvl1-es slot-ot ad hozza szoval maradjal csk a Bazel-nel anelkul eleg nehez lvl5 Earplug-ot csinalni.

A Handicraft-ot meg szinte muszaly ott hasznalni ahol feherbe tudod tolni a sharpness-t vagy nagyon keves a kek. Es meg igy sem art egy Protetctive polish.

[ Szerkesztve ]

(#895) Silterax válasza Silterax (#892) üzenetére


Silterax
tag

Fel lehet fejleszteni a slotokat hármas szintűre? Vagy a további slot upgrade annyit jelent hogy a kardban kapunk még pluszba egy slotot? Vagy lehet választani? Fentebb meg kaptam a választ :DD Pedig slot upgrade nálam a tovább fejlesztést jelenti. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#896) DaveHutt válasza Silterax (#895) üzenetére


DaveHutt
őstag

Lehet slotot fejleszteni? Azt meg hogy?

(#897) Silterax válasza DaveHutt (#896) üzenetére


Silterax
tag

Nem lehet, csak plusz egy helyett kapsz. Előbb meg kaptam rá a választ. Ez is több mint a semmi, ne legyünk telhetetlenek :DDD

(#898) sp8787 válasza Silterax (#897) üzenetére


sp8787
addikt

Ez igy sem igaz tlejsen. Attol fugg hany slot van rajta eredetileg, azok milyen szintuek es hanyszor augmentelheto.

Pelda Barroth Breaker III alapban 1 lvl1 1lvl2 , 3 Slot augment utan 1 lvl1,1 lvl2,1 lvl3

(#899) Silterax válasza sp8787 (#894) üzenetére


Silterax
tag

Én már egyszer fejlesztettem. Ha most én megint rá megyek Augmentations belül a slot upgradre akkor felsorolja a hozzá valókat. Ezért gondolom azt hogy amit kaptam slotot az tovább lehet fejleszteni.

(#900) sp8787 válasza Silterax (#899) üzenetére


sp8787
addikt

Az egyszer augmentalhatoknal ugyanugy van mint a tobbinel. Ha megegyszer felul augmentalod akkor csak kicsereled az augmentalast.

Tehat ha a slot augmentet felulaugmenteled slot augmentel akkor nem csinaltal semmit mint elktal egy rakat zennyt meg alapanyagot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.