Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) twi452 válasza Adam_Shepard (#1050) üzenetére


twi452
senior tag

Van ezekre is duda de ahogy már tapasztaltad azért gyors reagálásra nem a legjobb :)
Ha nincs betárazva ami kell akkor ugye gyorsan a dalt is össze kell rakni ami idő és utána le is kell tudni játszani ami idő és a szörny is leboríthat közben.
Erre inkább a wide range és sok poti a megoldás csak ugye az "sokba kerül" és valahova be kell építeni a buildbe ezeket a köveket.
Sword and shieldesek szoktak ilyennel menni mert ott ugye kihúzott karddal is lehet potizni, enni, csúzlizni :)

(#1052) BOBAKILL válasza twi452 (#1048) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Kösz az infókat, a lila buffokat már előhoztam. Majd gyakorlok, nagyon bejön ez a duda. Bazel hornra gyúrok most. Val hazaak szetteeé egész jó bár tempered szörnyik ellen sztem még kevés vagyok dudával.

(#1053) Adam_Shepard válasza twi452 (#1051) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

egyszer voltam egy xenon bent "segíteni" ahol sztem egy összeszokott banda volt. Ott tolta az egyik ezzel és én csak ámultam :D

Viszont,

Egyre több ismerősöm mondja azt ilyen 100-200 körül, hogy kiégtek. (tempered elderhez el sem juottam még), ők meg ilyen deviljhot 8 perc alatt nyomnak le.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1054) twi452 válasza Adam_Shepard (#1053) üzenetére


twi452
senior tag

Ezt meg tudom érteni bennem sincs már mindig akkora tűz mint az elején. Most már csak azzal megy el az idő, hogy próbálgatok új dolgokat, build-eket.. aztán ott vannak a fegyverek.. csomóhoz hozzá sem nyúltam. Nem hogy megtanultam volna velük játszani :)
Úgyhogy egy részről van benne még újdonság nekem bőven más részről meg már lekűzdöttem ugyanazokat a dögöket rengetegszer :)
Pl ha mégegyszer zorah küldetésre kéne mennem akkor lehet kicsit nyúzott arcom lenne a végére :D

[ Szerkesztve ]

(#1055) Silterax válasza Adam_Shepard (#1053) üzenetére


Silterax
tag

Azokat az ismerősöket nyugodtan kilehet küldeni Nergigante Arenaba :) De amúgy mindenki siett leverni a szörnyeket. 3, 4, vagy 5 perc kell nekik, én ennyiért a küldetést elsem inditanám.

(#1056) DaveHutt válasza Adam_Shepard (#1041) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ha leesik a farok, szégyen-nem szégyen, én szaladok vésni. Nehogy vmi idióta miatt ne kapjam meg. :D

(#1057) Adam_Shepard válasza Silterax (#1055) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

az ilyen 15 perces devil meg lehetetlen arenak miatt ez is belefer.

(aztán lehet, hogy az a baj, hogy én érkeztem későn a buliba)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1058) Adam_Shepard válasza DaveHutt (#1056) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

most valami eventet inditottam, és ott csak ketten voltunk a legutóbb.

Itt amúgy scriptelve van a dolog? azaz csak ott lehet megölni? vissza kell hogy menjen a fészekbe stb?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1059) DaveHutt válasza Adam_Shepard (#1058) üzenetére


DaveHutt
őstag

Igen, viszont megfelelő mennyiségű flash poddal egy helyben tartható. ;)

(#1060) Silterax válasza Adam_Shepard (#1057) üzenetére


Silterax
tag

Számodra a buli még csak most kezdődik ;] Kettő tempered Belseguse... Sok sikert :DD

(#1061) twi452


twi452
senior tag

Elmentem gyakorolni a longsworddal egy high rank pink rathalos optional questre.. 46 perc alatt egy rathian, deviljho, black diablos és a pink rathian lement..hát nem volt stresszmentes.. nem érzem sokszor ezt a counter-t meg sokszor támadást nyom helyette amire kapom a pofont menetrendszerint :D
Értem a koncepciót csak nem érzek rá általában a jó pillanatra xD

(#1062) twi452 válasza twi452 (#1061) üzenetére


twi452
senior tag

Azért kezdünk összemelegedni.. nergigante megvolt 10 és fél perc alatt a jól bevált biztonsági val hazak szettemmel + xeno long sword mert ettől nem sajnáltam az alapanyagot ha mégse jönne be :)
úgy tűnik ez kb minden fegyverrel működik telepakolva vitalityvel recovery-vel meg kis defense kövekkel :D
Nincsenek többszázas sebzések viszont túléltem két bekapott dive bombot..:D
De egyet sikerült counterelni is úgyhogy haladás van ;)

(#1063) BOBAKILL válasza twi452 (#1062) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Megy ez a kardozás akkor. :)) divebombot túlélni..szép, mondhatom. :DDD
Nekem csak alapanyag híján nincs meg a bazel dudám de már nem kell sok. Viszont LS-el megyek alapanyagot gyűjteni mert gyorsabb . Több idő kellene ehhez a játékhoz. :)
Csináltam még nemrég jópár fegyvert, hammert, greatswordot, íjat is hogy majd azokkal is nyomulni akarok. Jó sok alapanyagot elvertem de megvannak. Szép lassan mindent kipróbálok, hogy mire jön a G rank addigra mindegyik fegyver menjen. :DDD Ez nem így lesz de azért megpróbálom. Arénában nagyon béna vagyok más fegyverrel és ezen változtatni kell.

Ma láttam egy videót amin a csávó sword+shield-el 10 perc alatt lenyomta a Tempered kusha+teo+nergi hármast. Azzal a kis piszkafával csak ugrált fel a szörnyek fejére és még stunnolta is. Mindig ugyanazt a kombot nyomta. Komoly volt.

(#1064) DaveHutt válasza BOBAKILL (#1063) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nergi Dive Bombhoz elég 400 Defense és már nem oneshotol. Szegény elég gyenge lett így HR15+. Gondolom Temperedben azért még van pofája kiszedni.

(#1065) Silterax


Silterax
tag

Este ki is próbálom. Azt még nem tudom hogy a tűz ellenállást érdemes lenne healt recoveryre cserélni. Esetleg valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#1066) sp8787 válasza Silterax (#1065) üzenetére


sp8787
addikt

Pont tegnap tegnapelott pakolgattam ossze Greatsword-re Critical Draw buildet.
Eleg sok variaciot vegig neztem es nem egyszeru mindent belepaszirozni ezert pl. az Earplug-ot ki is hagytam sztem nem lehet ennyi mindent belerakni. Raadasul marhara nem melyik fegyvert hasznalod az pl. a kpepedrol ki se derul, egy armor set gyakorlatilag semmit nem mond a fegyver nelkul. En probaltam az uj Deviljho-st az Anguish-t vagy a Leviatahan's Fury-t vhogy belepasszirozni egy jo build-be hat nem igazan sikerult tulsagosan.

A vegen kb erre jutottam ami pl. anti-Kirin kivitelben igy nez ki
Jagras Hacker III Critical Draw

Ez meg extrakent a a Bludgeoner setbounust is adja.
"Raises attack as your weapon loses sharpness. Also boost ranged weapon melee attacks and odds of stunning"

Egyebkent ez nalad vmi fobia ,hogy ennyire ragaszkodsz a Guts-hoz?
Szvsz a jatek 99.9%-aban full ertelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1067) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Bowosoktol kérdezem hogy dragon elementalis nyilakbol melyiket érdemes megcsinálni eng game-re?

(#1068) DaveHutt válasza Bazsi1987 (#1067) üzenetére


DaveHutt
őstag

Amiket az elején érdemes kihúzni:
Dragon: Dragonbone Bow Tree (csontok kellenek hozzá)
Lightning: Pulsar Bow Tree (Tobi-Kadachi)
Ice: Glacial Arrow Tree (Legiana)
Fire: Blazing Bow Tree (Anjanath)
Water: Aqua Arrow (Jyuratodius)

(#1069) Silterax válasza sp8787 (#1066) üzenetére


Silterax
tag

Miért lenne fóbia. Már nem egyszer meg mentette az életemet. Critical Draw-ot és Earplug-ot gyakorlatilag csak Basel setel lehet legkönnyebben előhozni, számomra csak ajándék a guts skill. Nem beszélve tüzellenállásról. Az szintén elég magas neki. A többi elementális sebzés annyira nem érdekel. Vagyis más lenne a helyzet ha lenne thunder sebzésű Bazelgeuse :D

(#1070) Bazsi1987 válasza DaveHutt (#1068) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Köszönöm! Hr 42 vagyok aztán a legbaszobb kénne nekem az ilyenből amit a sárkányokat tudnám ölni 😉

(#1071) Silterax válasza sp8787 (#1066) üzenetére


Silterax
tag

És továbbra is Divine Slasher használom. Long swordok között sajnos nem lehet jobbat találni. +20 defense és 800-as nyers sebzés. Ha feltöltöm pirosba akkor olyan 930-950.

(#1072) sp8787 válasza Silterax (#1071) üzenetére


sp8787
addikt

De azt feherbe is lehetne tolni ha akarod.

Egyebkent a Focus az ennyire fontos lenne a LS-hoz?

(#1073) DaveHutt válasza Bazsi1987 (#1070) üzenetére


DaveHutt
őstag

Azt hittem most kezded. :)
HR42ben Hazak Velos II íjra gyűjts! Vaal Hazak kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1074) Silterax válasza sp8787 (#1072) üzenetére


Silterax
tag

Focus gyorsabban tölti fel a csíkot. A piros szintet 15 erős vágásból már el lehet érni. Focus nélkül 25-30 között mozog ez a szám. Most egy darabig biztosan használni fogom mert harc közben ez elég nagy különbség. Kézműveséget is próbáltam, de azt armor átvariálása nélkül nem tudom megoldani. Egyelöre csak a 3. szintet tudnám előhozni, de az nem ad hozzá annyi pluszt hogy megérje használni. A minimális fehér csík kb. 7 nagy vágásra elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1075) twi452 válasza Silterax (#1074) üzenetére


twi452
senior tag

A leggyorsabb a counter-es skillel :D
Tegnap még estefelé próbálgattam és bazel-el meglepően jól működik mert elég kiszámítható és a kis hülye bombáin is szépen működik :)

(#1076) Silterax válasza twi452 (#1075) üzenetére


Silterax
tag

Látom neked is kedvenced lesz a Basel :DD Következő majd Deviljho lesz:) Tegnap expedicio módban már gyakoroltam mellette, bevontam őt is a harcba Uragaan ellen :D Egész jól ment, egy két finomítás még belefér. Közben lavasioth is becsatlakozott a 7 zónába, ő kapott tőlem egy kis ajándékot ha már arra járt. Pont akkor kezdett el aktiválódni a 7 zóna csapdája, gyorsan raktam rá egy csapdát hogy ne mozduljon el róla. Kapott is onnan egy erős 800-as sebzést :D

(#1077) twi452 válasza Silterax (#1076) üzenetére


twi452
senior tag

😈jho-val volt dolgom longsword-al..kétszer is odapofátlankodott de ő meg tud lepni mindig valamivel.. általában a fordulós farokcsapása szokott elkapni mert csak úgy jön hirtelen a semmiből :D

[ Szerkesztve ]

(#1078) twi452


twi452
senior tag

Ha valaki kíváncsi rá milyen amikor a béna longsword-os nekimegy a tempered Nergigantének és arccal fogja szinte az összes dive bomb-ot... valamilyen csodás véletlen folyamán csak egyszer küldött haza pihenni de akkor mondjuk csalt..:D

Sőt úgy is sikerült pofánvernie, hogy láttam a kék részecskéket ami azt jelenti, hogy sikerült az evade-es skill... valahogy rögtön egy pillanattal utána még rámvert egyet zuhanásból vagy nem is tudom.. cheater dög :)

Na de azért sikerült lekűzdeni bár egy nagyon picit más életérzés ez mint a teknős lance.. ott benyomtam a guard-ot és csak kopogott a pajzson..
viszont ez a longsword ha ügyes vagy akkor nagyon nagyon király cucc ha meg nem annyira akkor hajhullatós, káromkodós.. Nergi édesanyja sokat szokott szerintem csuklani :D

youtube

[ Szerkesztve ]

(#1079) BOBAKILL válasza twi452 (#1078) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ne szerénykedj, egész jól megy a LS. Én többet szoktam dodgeolni, elugorni. Kevesebbet használom eldereken a visszatámados kombot. Én sem játszok jobban, annyi hogy többet használom a rácsuszós támadást. Ezen a részen sokat lehet alkalmazni. És könnyebb is ráugrani a hátukra.
Nekem a horn nagyon lassúnak hat, és az kicsit necces hogy ha nyomom a ravaszt akkor sokáig zenélgetek egy helyben, kiváló célpontként. Biztos csak béna vagyok még. Egy arena hr uragaannal birkóztam. Meglett nagy nehezen azért de még szoknom kell.

(#1080) DaveHutt válasza twi452 (#1078) üzenetére


DaveHutt
őstag

A Dive Bombja két ütésből áll, utánadcsap, miután neked repül. Mindkettő vmiért KO-t okoz. Azt tanácsolják az okosok, hogy ha túlelted az elsőt, akkor maradj padlón. :)

(#1081) twi452


twi452
senior tag

Az új eventek között van egy kulu ya-ku aréna amivel kulu ticketet szerezhetsz. 3 darab kell az új kulu fejes sisakhoz :)
Kb haszontalan a cucc de jól néz ki :D
Ja és úgy kb 20ezer pénzes jutalmat ad ez a 2-3 perces küldetés :)
És giant crown-ra is jó mert mindig hatalmas dög van.

[ Szerkesztve ]

(#1082) sp8787 válasza sp8787 (#1066) üzenetére


sp8787
addikt

Kiprobaltam ezt az Anti-Kirin buildemet HR Kirin-en hat gyakorlatilag viccet csinal belole.
Egy dolgot modositottam a Stun immunity-t kicsereltem Paralysis imunity-re.
Pl. az egyik probanal 0 db Potiont hasznaltam el.

Egy nagy szepseghibaja viszont van megpedig ,hogy a 15 min az nagyon necces szoval nem tokeletes a dolog. Vagy en vagyok nagyon bena GS-el ami viszont nagyon valoszinu.

(#1083) BOBAKILL válasza sp8787 (#1082) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A stun immunity nem lett volna jobb mint a para? earplug mellé nekem már csak a stun immunitás kellene.
De most egy nyavajás teo gem sem akar esni az earplug charmhoz. :( a stun immunt meg még nem tudom mivel csinálom meg.

Twi452: én már megcsináltam a kulu fejest, elég nyomorult de poénnak jó. :D mit ad ha nagyobb a szörny? Nekem is feltűnt, fura is volt h nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#1084) DaveHutt válasza sp8787 (#1082) üzenetére


DaveHutt
őstag

Feldobsz egy képet a gearről? Próbálok hülyebiztos buildeket összehozni, ha fáradtan játszanék.

(#1085) sp8787 válasza BOBAKILL (#1083) üzenetére


sp8787
addikt

Most ugye kimondottan Kirin-rol beszelunk ellene sztem nem. Hiaba Stun-ol be akor se tud akkorat sebezni a Paralizis meg sokkal jobban zavart.

(#1086) sp8787 válasza DaveHutt (#1084) üzenetére


sp8787
addikt

Ez kimondottan GS-re szol ott volt elobb belinkelve de
Jagras Hacker III Critical Draw
Ertelemszeruen ennel cserelgetve a Jewel-eket ellenfel fuggoen.

Egyebkent nagyon fegyver fuggo. En cca onna indulok ,hogy be tudok e 3 db Vaal Hazaak-ot tenni es onnan tovabb.

[ Szerkesztve ]

(#1087) BOBAKILL válasza sp8787 (#1086) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Kezdek megvilágosodni abban a tekintetben h már kevés a sebzés amit beviszek, pedig igyekszem a gyenge részre menni. Lehet az earplugot beáldozom a critical sebzésre és a weakness sebzésre. Bár ha sikerül feltuningolnom a charmot akkor lehet meghagyom. Nem szívesen válok meg tőle.
Sajnos még mindig kevés jewelem van és annál is kevesebb augmentation cuccom.

Kipróbáltam egy gyorsba összerakott, stamina feltöltésre épülő bow buildet a deviljho íjjal. Nem rossz cucc ez sem. Igazából az összes fegyver jó ha tudja használni az ember.
A Horn is meglepően jó cucc, baromság hogy csak támogató fegyver lenne, bőven jó egyéniben is.

(#1088) twi452 válasza BOBAKILL (#1087) üzenetére


twi452
senior tag

Én tegnap óta a heavy bowgun-al ökörködök...
Nagyon troll cucc.. automata pajzs..csak az ütés irányába kell állni és nyugton maradni és block-ol :D
Sajnos hiányzik két jewel Ami megdobná rendesen a sebzést csak azok ilyen szökőévben esnek.. most azokért farmolom a tempi eldereket :D

[ Szerkesztve ]

(#1089) sp8787 válasza BOBAKILL (#1087) üzenetére


sp8787
addikt

A Weakness Exploit sztem kotelezo vmilyen szinten. Itt egy jo video az Aug-rol meg a sebzesrol ,hogy hogyan szamolodik.
Monster Hunter World: Weapon Augmenting

[ Szerkesztve ]

(#1090) BOBAKILL válasza sp8787 (#1089) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi ez hasznos videó lesz. Nekem pont a warrior kövek hiányoznak nagyon.
Gondolom ha az összes tempered elder nyomot megtalálom akkor kapok investeket is hozzájuk. Most még csak a val hazaak van temperedben meg a hr szörnyik.

Annyi jó buildet összeraktam már fejben, csak megcsinálni nem tudom még.

(#1091) twi452 válasza BOBAKILL (#1090) üzenetére


twi452
senior tag

Tempered eldereknél random jönnek az investigation-ök. Mindegy melyiknek a nyomát szeded össze ha kapsz egyet akkor bármelyik lehet.

(#1092) sp8787 válasza BOBAKILL (#1090) üzenetére


sp8787
addikt

Ha eljutsz a Tempered Elder-ekig akkor 2 fajta investigationt semmikeppen ne csinalj meg.
A Tempered Nergigante-t es a Tempered Kirin-t. Ezt a 2 fajtat hasznald arra ,hogy tovabbi investigationoket szedj ossze mivel ezekben vannak a legtobb nyomok. A Nergit ha 3-4 rewardos akkor azt nem muszaj erre hasznalni/bealdozni de a Kirin-t sztem mindenkeppen erre hasznald. A Kirin a legjobb koslatsz utan egyaltalan nem aggrozik be es szedegeted a nyomait vmi olyan buildel ami noveli az eselyt.

Mar nem el a mult heti event ahol nyomkat lehetette osszhozni de jovo Pentektol ujra fog.

Mas tema
Csoda tortent!!! Meglett a Large Gold Lavasioth!
El se hittem , sztem minimum 10 ennel nagyobbat lenyomtam mint ezt ami megadta.
Ugyhogy mar csak 2 crown van hatra.

(#1093) sp8787 válasza sp8787 (#1092) üzenetére


sp8787
addikt

Es kerem tokugyanaz az Inv megadta a miniature Lavasioth-t.
Vegre untam mar ez a rohadt Lavafish-t.
1 more to go

(#1094) Silterax válasza sp8787 (#1092) üzenetére


Silterax
tag

Én Kushalat választottam nyomkereséshez. Ott is összelehet szedni vagy 10 küldit, és még csak nem is kell járkálni mert a pihenő zónáját nem hagyja el. Kirint nem szeretem, mert annyira rossz minőségű az xbox one s port hogy alig látni a nyomait. Nergigante küldiket nem nagyon szokott nekem adogatni. Legutóbbi 30 megszerzett küldiben nem is volt benne. Meg mintha két embertől tovább mint ha elfelejtett volna számolni a program. 4 emberes küldim nincs is :(

(#1095) sp8787


sp8787
addikt

Es keremszepen megvan az osszes Gold Crown. Es lehet ,hogy az egyik kolleganak igaza volt vegulis az 1 Faintes Investigation-okkel mivel egy Kirin 2 gold 1 silver 1 Faint masodjara megadta a Large Crownt. Szep menet volt ezeket osszeszedni. Mondjuk Kirin-t meg szivesen farmoltam volna tovabb az a harc legalabb elvezetes nem ugy mint a Lavafish(Lavavfos).

Mondjuk a Platinahoz kell meg vagy 25 Arena meg cca 10 Guild Card de az mar a konnyebb resze.

(#1096) Adam_Shepard válasza sp8787 (#1095) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

a guild cardot lenyomhatjuk most is ha gondolod.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1097) sp8787 válasza Adam_Shepard (#1096) üzenetére


sp8787
addikt

Mar csak 1 kell. Bementem egy Arena sessionbe szorakozni/segiteni. Gyorsan osszegyult.

(#1098) twi452


twi452
senior tag

Azért a 15 perces tempered eldereket se dobjátok ki..főleg a val hazakot ne mert az könnyű :)
Az előbb négyből négyszer adott a 3 jutalomból egy warrior streamstone-t
Szerintem nem véletlen :)

(#1099) sp8787 válasza twi452 (#1098) üzenetére


sp8787
addikt

Vaal Hazak soloban cca 5-7 perc, multiban 4-10 es az osszes tobbi is kevesebb mint 15 talan Kirin nem biztosan sot, de azt meg csak soloban erdemes mert amugy szinte 100% ,hogy bukta.

(#1100) twi452 válasza sp8787 (#1099) üzenetére


twi452
senior tag

Nekem 9-10 perc a vaal long sword-al, nem vagyok olyan jó, hogy teljesen glass cannon-ba nyomjam :D
Így kényelmes mert túlélem ha elrontom de mégis van kihívás ls-al :)
Amúgy most megint dobott egy warriort és mellé egy attack jewelt pff.
A héten napokig nyomtam multiban a rendes 50 perces sok halálos küldiket és gyakorlatilag semmi nem jött..ma délutántól ezek a 15 perces meg 1 halálos 2 player cuccokat nyomom egyedül és jönnek a kövek
Hero-t még nem kaptam sajnos..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.