Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) sisi22 válasza tothbe (#50900) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom, eltartott egy darabig, mert a talalatok nagy resze videoszerkeszto programot adott, ahol kepekbol lehet videot csinalni, kettot talaltam, ami ingyenes es elvileg barmilyen webkamerat vezerel, az egyik tiz eves program, remelem, jok lesznek. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50902) Golden9 válasza sisi22 (#50898) üzenetére


Golden9
addikt

:( Tíz másodperc alatt sok mindenről le lehet maradni, mozgásérzékelő nélkül, szoftveresen is megoldható, hogy csak akkor rögzítsen, ha valami megváltozik előtte.

[ Szeretkezve ]

(#50903) Dr.NX válasza sisi22 (#50901) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az eredeti hozzászólásodban még videókamerához kerestél programot.
Én nem is értettem, hogy mi van. A webkamerához már van értelme.

Elfogadom a sütiket.

(#50904) sisi22 válasza Dr.NX (#50903) üzenetére


sisi22
tag

Jogos, bocsanatot kerek, most osszecsaptak a hullamok a fejem felett, gyorsan es feluletesen irtam, egy osregi Genius usb-s kamera volt, illetve lesz a megoldas, mar csak ido es hely kell a programok kiprobalasara.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50905) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Tudna valaki mondani valami jó szoba tervező, designer, programot.

Üdv, István.

(#50906) liszi70 válasza Istyu74 (#50905) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pl. : Sweet Home 3D [link]

(#50907) Istyu74 válasza liszi70 (#50906) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Köszönöm. :R

Üdv, István.

(#50908) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Olyan progira lenne szükségem ami a videókból frame-enként ki tudja menteni a képeket.
Lehetőleg valami olyan ami natívan ki tudja szedni

Akár eac3to-s megoldás is jöhet, ha tud olyat valaki :K

:R

(#50909) liszi70 válasza detroitrw (#50908) üzenetére


liszi70
nagyúr

VLC

(#50910) detroitrw válasza liszi70 (#50909) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi :K

azt néztem, de az olyan mintha nem frame-enként mentené a képeket
vagy csak rosszul csinálok valamit? :F

[ Szerkesztve ]

(#50911) liszi70 válasza detroitrw (#50910) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pedig de, képkockánként lép, és menti. Ha jól emlékszem alapból az e billentyű lenyomásával lép előrébb egy-egy frame-et. Vissza viszont nem tud lépni frame-enként (vagy én nem találtam meg a módját), ez bosszantó volt időnként. Olyankor visszaléptem 1 sec-ot, és megint előre. :D

(#50912) ollie válasza detroitrw (#50908) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit jelent az, hogy natívan?

***

(#50913) detroitrw válasza liszi70 (#50911) üzenetére


detroitrw
addikt

Megnéztem egy 6mp-es videóval ami 30fps -es és összesen 29-30képet mentett csak
pedig ~180-at kellett volna

[kép]
van más beállítási lehetőség is? :F

#50912 ollie
arra gondoltam, hogy azt a képet szedi ki (exportálja) ami a videóba van és nem kezdi el konvertálni

(#50914) cigam válasza detroitrw (#50913) üzenetére


cigam
félisten

Mindenképpen konvertál, mert a videóban nem a képkockák vannak képként egyesével eltárolva.

---
Létezik olyan ingyenes archiváló, ami 32bites XP-n is elfut, és nem saját formátumába ment, hanem pl. (7)zip formátumba tömörít? Ráadásul úgy, hogy nyilvántartja azokat a fájlokat, amiket egyszer már elmentett.Példa:
Havonta 1 alkalommal lementi a teljes D: meghajtó tartalmát. De van egy csomó fájl, ami nem változott az adott hónapban, és az előző mentések valamelyikében már szerepel. Ezeket ne mentse, hiszen már egyszer elmentette őket, felesleges duplikátum lenne.
Eddig egyszerűnek tűnik, hiszen egy mezei növekményes mentésről lenne szó, viszont nekem külön fájlba kellene minden hónap (az elmúlt egy hónapban létrejött új fájlok), plusz amikor megnyitom az archívot, akkor mutassa azokat a fájlokat is amik egy régebbi archívban már el vannak mentve (és mutassa is, hogy ez ebben, az abban az archívban már le lett mentve)
Létezik ilyen extra, vagy túl sokat akarok?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50915) liszi70 válasza detroitrw (#50913) üzenetére


liszi70
nagyúr

"29-30képet mentett csak pedig ~180-at kellett volna"

Nem értem, én meg most 25 fps-es videóval kipróbáltam, egész pontosan 25-ször lehet lépkedni előre az e billentyűvel 1 sec videóban. Nyilván el is lehet menteni mindet. Viszont 30-40 lépkedés után valamiért megreked a lépkedés, és nem megy tovább. :F

"azt a képet szedi ki (exportálja) ami a videóba van és nem kezdi el konvertálni"

Muszáj neki "konvertálni", a videó az nem kép. :) Ez nem programspecifikus, mindegyik valamilyen képformátumban menti el természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#50916) ollie válasza detroitrw (#50913) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

arra gondoltam, hogy azt a képet szedi ki (exportálja) ami a videóba van és nem kezdi el konvertálni

Ezt lehetetlen megoldani, mert ún. keyframe-ek vannak X frame-enként, és onnantól kezdve csak a változások vannak letárolva, tehát nem egész képek.

***

(#50917) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#50914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Macrium Reflect Home vagy SyncBackPro.
Mindkét szoftver alapvetően megfelel a kitételeidnek, saját formátumban mentenek, de bele lehet kukkantani az adott progikkal
Az egyetlen "szépséghiba", hogy csak a fizetős verziójukban van incremental/differental mentési opció, ingyenes-t nem ismerek, amik ennyire jók és mindent tudnak, amit szeretnél.
(Mindegyiknek van 30 napos trial változatuk, esetleg próbáld ki őket)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50918) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#50917) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50919) sisi22 válasza cigam (#50914) üzenetére


sisi22
tag

win9x es XP-s idokben az ARJ es a PKZIP voltak a szupersztarok, millionyi parameterezesi lehetoseggel, szerintem az lesz neked a megoldas, csak idoutazasra lesz szukseged.

Viszont a kerdesed tokeletes peldaja annak, amit regota hangoztatok, hogy nagyon nem jo az, hogy "elavult" programokat, dolgokat eltuntetnek, mert barmikor kellhet meg valakinek valamire valamiert. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50920) cigam


cigam
félisten

Létezik ingyenes bitráta kalkulátor?
Megadom a videó hosszát, ő pedig megmondja, hogy mekkora bitrátával tömörítsem ki, hogy ráférjen egy DVD-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50921) detroitrw válasza cigam (#50920) üzenetére


detroitrw
addikt

A MeGUI-ba van ilyen

(#50922) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Egy böngészőben látható online tananyagot, ami kb. 100 részből állt, Win 10 alatt rögzítettem a Win + G gombok együttes lenyomása után megjelenő Xbox Game Bar segítségével *.mp4 formátumban.
Tehát van kb. 100db mp4 videóm. Minden egyes *.mp4 videónak az elejéből és végéből le kellene vágni 1-2-10 másodpercet. (amikor indítottam, az előtte lévő bénázást, meg nem biztos hogy időben állítottam le a végén)
Mi az a legegyszerűbb program, amivel ezt megtehetem?

Esetleg van olyan speci program, ami képernyőfelvételt készít csak az elindított videókról, az elejétől a végéig, tehát hogy ne kelljen ott ülni a PC előtt, mikor ér véget az adás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50923) cigam válasza VGYke (#50922) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux
--
detroitrw
Köszi meglesem, bár van benne pár fura paraméter.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50924) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Talán már régi téma ez, de most nekem mégis gondot okoz.

Adott egy TV re rákötött viszonylag nem is régi Lenovo notebook, HDMI vel egy régi LCD tv re kötve és Bluetooth on keresztül egy IKEA ENEBY 30 as hangszóró. Nekünk otthon ez adja a "házimozi élményt".

Viszont szinte napi szinten azzal a problémával szembesülök, hogy az újabb MKV AVI akármilyen filmek már szinte mindegyik 6 csatornás hanggal van ellátva. Így sokszor a lövés hangos a beszéd meg halk.
Régen ezt részben az MPC Home Cinemával lehetett orvosolni.
Erre van szoftveres megoldás valami?

Előre is köszi a helpet :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50925) cigam válasza Lalikiraly (#50924) üzenetére


cigam
félisten

Sajnos ilyen a szar keverés, ami mostanában divatos. Próbálj olyan lejátszót keresni amiben van valami hangerő limiter. Pl. VLC

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50926) Lalikiraly válasza cigam (#50925) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajna többre én sem jutottam a dologgal :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50927) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van valami ingyenes, egyszerű/kistudású program amivel vonalakat, alakzatokat tudok húzni méretezve? Mint egy mini-AutoCAD. Például alaprajz rajzolására.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#50928) sisi22 válasza tonyrulez (#50927) üzenetére


sisi22
tag

Sokfele van, ha meretezni akarsz, akkor a qcad 1.5x-et ajanlom, talan meg xp alatt is elmegy, telepiteni se kell, magyaritva van, de kozel sem kis tudasu, komoly gepeszeti es mas szakrajzokat lehet vele kesziteni.
(Vagyis tudnod kell szerkeszteni, definialnod kell a meretvonalat, stb. elotte a szabalyok szerint.)

Az ujabb verzioja mar elszallt egy kicsit, bonyolultabban kezelheto es nem lett magyaritva, az csak gepeszeti szakrajzot tanuloknak jo, ezert nem ajanlom.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50929) Vasti74 válasza Lalikiraly (#50924) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Én is sokat szenvedek ezzel: az akciójeleneteknél le kell venni a hangerőt, a beszélgetéseknél fel kell nyomni, különben nem értem, hogy mit mondanak, az akciótól meg megsüketülök...
Vettem egy Samsung 3.1-es hangprojektort a tévé mellé (én a tévé saját médialejátszójával nézem a filmeket) , gondolván az majd jól kikódol, meg van center csatorna, jaj de jó lesz nekem!
De nem oldotta meg a problémát ;-)
Próbálgattam a hangprojektort mindenféle beállítással, akkor sem lett jó.
Aztán próbaképpen átváltottam angol hangra - sokkal jobb, hangosabb és tisztább lett minden beszélgetés, nem volt zavaró a hangerőkülönbség, nem kellet szinte egyáltalán a hangerőt állítgatnom. És ez a legtöbb filmél így van.
Arra jutottam, hogy akik a magyar szinkront keverik, valami olyan cuccon hallgatják vissza, amilyen csak nekik van, ezért csak náluk jó a magyar hang ;-)
Érdekes dolgok ezek: tegnap néztem a Mi kis falunkat (ha éppen elkapom, néha ott ragadok ;-) , és borzalmas volt. Mármint a hangminőség ;-) Túl sok mély, semmi középtartomány, a beszélgetéseknél főleg zavaró volt, mintha totál eltekergettem volna a hangbeállításokat! Emlékeim szerint régebben nem volt ez ilyen... Meg más műsorok is teljesen jól szólnak.
Nem értem, hogy nem tűnik fel egy professzionális környezetben egy ilyen hiba...

[ Szerkesztve ]

(#50930) cigam válasza Vasti74 (#50929) üzenetére


cigam
félisten

Én is sokat küzdöttem vele, aztán az ATV-n bekapcsoltam a hangerőkorlátozást, és megoldódott a dolog. Az fx nem üvölt, és nem kell 5 percenként tekerni a hangerőt, mert amúgy meg a beszédet nem érteni olyan halk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50931) Vasti74 válasza cigam (#50930) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az a baj, hogy hangprojektornál (HDMI-n csatlakozik a tévére) nem lehet szinte semmit állítgatni a tévén a hang menüben... Amint átváltok HDMI ARC kimenetre, szürke lesz a legtöbb beállítás, és onnantól a hangprojektort kell piszkálni.
De azon meg nincs ilyen...

(#50932) tonyrulez válasza sisi22 (#50928) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, ezt megnézem. :R

4 8 15 16 23 42

(#50933) liszi70 válasza tonyrulez (#50927) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Van valami ingyenes, egyszerű/kistudású program amivel vonalakat, alakzatokat tudok húzni méretezve?.......Például alaprajz rajzolására."

Én a Libre Office-ból a Draw-t használom erre.

(#50934) Lalikiraly válasza Vasti74 (#50929) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, én is ezt vettem észre. Hát ez van. Régen a MPC HC val lehetett hogy keverje le stereora, de később már ott sem működött. Én nem tudom milyen médialejátszó, vagy hdmi 5.1 es set kell hozzá. jobbat nem tudok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50935) Vasti74 válasza Lalikiraly (#50934) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Szerintem egy normális házi mozi erősítővel ez simán "áthidalható" - nem tudom, nem volt még olyanom, és nem is lesz szerintem, mivel nem akartam én soha ilyen akárhánypontegyes vackot, de azt hittem, jó lesz ;-)
De a hangprojektoron nem sok mindent lehet állítani: mély-magas, meg EQ, a sub hangereje, különböző módok (standard, dts, game, stb.) , de ezek nem segítenek rajtam. A csatornák hangerejét külön nem lehet állítani :-(
Régen emlékszem olyanra tényleg, hogy be lehetett állítani, melyik csatornát hová keverje (a MPC) : tök jó volt, mert a számítógép mellett lévő sztereó hangszórókra is rá lehetett keverni mindent ;-) A hátsó bal-jobb az első bal-jobbra, a center és sub meg mindkét elsőre, aztán ennyi :-)

(#50936) Lalikiraly válasza Vasti74 (#50935) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

:R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50937) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek ami kezeli a Mobil elérési pontot (Wifi hotspot). Még pedig oly módon, hogy windows indulásnál automatiusan megosztja a laptop (a vezetékes) internetet wifi-n.
Tudom, hogy Win 10-en van hotspot, de nem indul el windows-al együtt, valamint net szakadás esetén nem kapcsol vissza (amint újra hálózaton van). Amit eddig találtam "megoldásokat", nem jöttek be. Így keresek egy külső programot erre a célra.

Köszönöm!

(#50938) Fire/SOUL/CD válasza kekedi (#50937) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ha megszakad a net, akkor manuálisan visszakapcsolod, pár kattintás, szóval ez nem egy nagy tortúra

2. az automatikus indításhoz írtam egy PowerShell scriptet, amelyet egy indítópultba másolt batch fájlból futtatunk (100%-ban működik)
# létrehozod a hotspot-t hagyományos módon, a kívánt névvel (SSID) és jelszóval
# hozz létre tetszőleges névvel (szóköz ne legyen benne), de ps1 kiterjesztéssel (powershell script fájl) egy üres fájlt, másold bele az alábbi kódot és mentsd el (itt a példában Fire_Autostart_Hotspot.ps1 néven mentettem el a c:\a mappába. Tehát a powershell script fájl teljes elérése c:\a\Fire_Autostart_Hotspot.ps1. Ez azért fontos, mert ez a teljes elérés szerepel majd a batch fájlban).

$fire_hotspot = [Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringManager, Windows.Networking.NetworkOperators, ContentType=WindowsRuntime]::CreateFromConnectionProfile(
[Windows.Networking.Connectivity.NetworkInformation, Windows.Networking.Connectivity, ContentType=WindowsRuntime]::GetInternetConnectionProfile()
)
$fire_hotspot.StartTetheringAsync()

# hozz létre tetszőleges névvel (szóköz ne legyen benne), de bat kiterjesztéssel (batch fájl) egy üres fájlt, másold bele az alábbi kódot és mentsd el (itt a példában Fire_Autostart_Hotspot.bat néven mentettem el egy tetszőleges mappába).

PowerShell.exe -windowstyle hidden -executionpolicy remotesigned -File c:\a\Fire_Autostart_Hotspot.ps1

# ezt a bat fájlt másold bele az indítópultba (WIN+R gomb, shell:startup beír és enter)

Meg is vagyunk, így minden gép restart-kor/indításkor automatikusan elindul a hotspot. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50939) kekedi válasza Fire/SOUL/CD (#50938) üzenetére


kekedi
senior tag

Működik! :D
Király vagy! :R

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#50940) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Összekuszált partíciós tábla helyreállíásához keresnék valami bootolható iso-t.

A Gparted kevés...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50941) mezis válasza V.Stryker (#50940) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Linux telepítő, Windows telepítő,... :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50942) V.Stryker válasza mezis (#50941) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kösz, sokat segítettél. :W

Hirens boot cd volt a megoldás.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50943) cigam válasza V.Stryker (#50942) üzenetére


cigam
félisten

Azon belül mi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50944) V.Stryker válasza cigam (#50943) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Easeus Partition master

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50945) perempe


perempe
addikt

hello!

milyen program, amivel szövegben a számokat pl. össze tudom adni? van ilyen weblap?

köszönöm a válaszokat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50946) AtHoS válasza perempe (#50945) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Triviális megoldásnak egy win beépített számológép jó lehet ;] de gondolom linux vonalon is megvan az alternatívája :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#50947) perempe válasza AtHoS (#50946) üzenetére


perempe
addikt

így néz ki a szövegfájl:
06.25. Coop 660. 2818Ft
06.25. Zöldség-Gy. 1128Ft
06.25. Mintabolt 1572Ft
stb.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50948) fatal` válasza perempe (#50947) üzenetére


fatal`
titán

Excel

(#50949) gyulank


gyulank
addikt

Vettem egy új billentyűzetet, Trust GXT 290 amin nincsenek power és sleep gombok. De nekem kellenek ilyenek olyan helyen, amit vakon is könnyen meg tudok nyomni. Mivel tudom ezt megoldani?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50950) AtHoS válasza perempe (#50947) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mennyire vagy hajlandó előformázni ezt a szövegfájlt?

A középső részen a megnevezésekből el kell tüntetni a szóközt, már ugye ami tartalmaz ilyet (a beillesztett példádban pl. a Coop 660. közötti szóközt kell törölni vagy helyettesíteni kötőjellel, stb...). Utána a komplett szövegfájlt vágólapra másolod, majd egy üres megnyitott Excelben a Kezdőlap Beillesztés részen kiválasztod az "A szövegbeolvasó varázslóval ..." részt. Itt ne állíts semmit, csak nyomj a Tovább-ra, következőnél a Szóköz legyen kijelölve Határolóként, majd Tovább. Utána hagyd Átalános-on Az oszlop adattípusát és ha mindent jól csináltál, akkor alul a megtekintés részen 3 oszlopot fogsz látni, a harmadikban csak az összegeket.
Nézd át, hátha bennmaradt még valahol egy szóköz. Ha minden rendben, akkor mehet a Befejezés és utána csinálhatsz amit akarsz az összegekkel

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.