Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Fr@nkieWilde válasza akaido (#51497) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

tudom nehéz, de sajnos a Google, Microsoft és társai nem játszik. Abban reménykedtem, van, aki használt már ilyesmit. Még próbálkozom. nagyon nehéz szöveget kell gépelnem. Kis szoftveres segítség jó lett volna hozzá. Megnézem ezt is. Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51502) totron válasza Fr@nkieWilde (#51501) üzenetére


totron
addikt

2x annyi melód lesz vele a félrehallások-szoftveres félreütések miatt végül. Nem tudom gyártófüggő-e, de Samsung telefonba való diktálás kellemes csalódást hozott. Normális, értelmes, tagolt szöveghez viszont te kellesz úgyis. Lehet tudni, hogy mitől annyira nehéz?

[ Szerkesztve ]

(#51503) liszi70 válasza VGYke (#51498) üzenetére


liszi70
nagyúr

"2 vagy több jpg., stb formátumú képet milyen ingyenes (hab a tortán ha portable) programmal tudok összefűzni, egymás alá, mellé stb. pakolni, hogy ezután ebből a mixből egy új képet készíthessek?"

Ennek a legegyszerűbb módja FastStone Image Viewer. Van portable is. Kijelölöd benne az összefűzendő képeket, aztán Létrehoz/Kép-csík képzése. (Hülye néz, de ez van. :D) Bejön egy ablak, függőlegesen és vízszintesen is lehet egymás mellé helyezni a képeket. Át is méretezheted egyformára, vagy maradhat más-más felbontás is. Ha egymás mellé és alá is akarsz képeket, akkor kétszer kell megcsinálni a pofonegyszerű lépéseket.

[ Szerkesztve ]

(#51504) ollie válasza Fr@nkieWilde (#51501) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sajnos nem nagyon lesz más, mint a nagy techóriások megoldásai. Magyarország olyan kicsi a piac, hogy nem éri meg magyar nyelve célzottan fejleszteni, még annak is örülni kell, hogy a Google, Microsoft meg Apple csinált ilyet, pedig biztos, hogy nem térül meg nekik (legalábbis nem közvetve).
Ha mégis található más cégtől ilyen szoftver, az is szinte biztos, hogy a Google technológiáját használja, és kell neki internet.

***

(#51505) Fr@nkieWilde válasza totron (#51502) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

2 fél közötti telefonbeszélgetés, akik ráadásul vonaton ülnek. Mondjuk ettől függetlenül a program valószínűleg bele is keveredne a sok párhuzamos beszélgetésbe is.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#51506) liszi70 válasza liszi70 (#51503) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hülye néz = Hülye név :B

(#51507) totron válasza Fr@nkieWilde (#51505) üzenetére


totron
addikt

Jó meglátás. Ehhez ember kell.

(#51508) kovacs65


kovacs65
senior tag

Helló!
Térkép progit keresek.
Offline, vagy online (jó ha a végeredmény letölthető).
Cél: több pont, jelölő, gombostű (ki hogyan nevezi el) kitűzése, ezek egyedi elnevezése, az eredmény mentése (lehetőleg a grafikával és offline), a jelölők törlése szerkesztése, színezése.
Sőőőt, ha a bejelölt pontok között útvonal optimalizálást is tudna, az lenne a kánaán. Ez utóbbi nem feltétlenül szükséges.
Néztem a Google map, Bing, kerékpáros tervezőket, de nem az igazi egyik sem.
Gyakorlatilag egy-egy városon belüli tervezés lenne a lényeg.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51509) sztanozs válasza kovacs65 (#51508) üzenetére


sztanozs
veterán

openstreetmap esetleg

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51510) kovacs65 válasza sztanozs (#51509) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX volt, de szerkeszteni kell és regisztrálni, és szerintem minden adat nyilvános lesz.
Az OSM az egyik kedvencem, rajzolgatok is bele

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51511) woodworm válasza kovacs65 (#51508) üzenetére


woodworm
veterán

A google térképpel mi a gond?
Ha offline kell, akkor valamilyen szerkesztővel létrehozod a gpx fájlt és azután behúzod a google saját térképek közé, majd azt megosztod.

(#51512) sopruk válasza kovacs65 (#51508) üzenetére


sopruk
aktív tag

Régebben kerékpáros útvonaltervezéshez használtam a merretekerjek.hu oldalt...
Ebből is le tudod menteni gpx-be ahogy woodworm fórumtárs javasolta...

(#51513) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
DWG fájlból PLA formátumra mivel tudok konvertálni?
CADian-nel nem.

(#51514) kovacs65 válasza woodworm (#51511) üzenetére


kovacs65
senior tag

Az elsődleges cél nem az útvonaltervezés, hanem kb 50 jelölő létrehozása, 4-5 csoportban különböző színekkel.
A gpx-re nincs igazán szükség (a tervezés csak extra).
Gyakorlatilag mint egy papírtérkép, színes pöttyökkel, mellette pár szavas felirat. És a pontok helyét néha változtatni kellene.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51515) tothbe válasza zsoltip (#51513) üzenetére


tothbe
addikt

kb semmivel. Hiszen a fordítottjának van max értelme. Az archiv projektből egy rajzot kikonvertálni. De hogyan lenne egy sima rajzból projekt és miért archiv?

By(e) Tothbe

(#51516) woodworm válasza kovacs65 (#51514) üzenetére


woodworm
veterán

Nem is az útvonaltervezésre írtam, hanem a poi, waypoint kérdésedre. Teljesen mindegy mi a fájl kiterjesztése, a gpx könnyebben szerkeszthető kézzel. A google tudtommal megeszi az excel táblát is.

(#51517) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Hangtorzítót Discord-hoz tudtok ajánlani? Szórakozásra kellene csak a haverokkal :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51518) cigam válasza iceQ! (#51517) üzenetére


cigam
félisten

AI voice changer

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51519) iceQ! válasza cigam (#51518) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, ez ingyenes? Már mint minden ingyenes vagy van Pro része, hogy unlockolni kelljen x ezer Ft-ért? :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#51520) cigam válasza iceQ! (#51519) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen van fizetős Pro része. A FAQ-ban pontosan leírják mi a difi az ingyenes és a Pro között.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51521) ollie válasza iceQ! (#51519) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt van a különbség, ha nem akarod keresni: [link]

***

(#51522) zsoltip válasza tothbe (#51515) üzenetére


zsoltip
őstag

Most beszéltem építésszel, azt mondja ArchiCAD megcsinálja ezt az exportot: DWG -> PLA

(#51523) tothbe válasza zsoltip (#51522) üzenetére


tothbe
addikt

Az Archicad pont a fordítottját tudja megcsinálni, hiszen a PLA az ArchiCAD formátum míg a DWG az AutoCAD. És az ArchiCAD a PLA projektből egy vagy több képet ki tud menteni DWG-be is. De amit te kérsz, azt nem.

By(e) Tothbe

(#51524) Joker88


Joker88
őstag

Emailek szerkesztésére/küldésére/fogadására melyik a jobb alternatíva ? Windows 11..
A Windows Posta, vagy az Office 2021 Outlookja, esetleg Thunderbird?
Gmailes email címről lenne szó..

Ami a háttérben is tud futni, és jelez ha jön mail..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#51525) Enton válasza Joker88 (#51524) üzenetére


Enton
addikt

Böngészőben maradni és asztali értesítést bekapcsolni:


Az esetek 80-90%-ban ha sokat kell email-ezni az alapfunkciók miatt külön programra váltani nem nagyon ajánlott.
Ha az adott programok valamely funkciója kellene úgy érthetőbb lenne a böngészőről való menekülés.
Esetleg böngészőt nem lehet futtatni melóhelyen?

Ha a 3 közül kell választani akkor thunderbird.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#51526) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Lehet nem jó topikot választok, ha így lenne, kérlek egy linkkel segítsetek át. Köszi. :)

Google Contacts/Névjegyek a contacts.google.com oldalon.
A kontaktok felvitelekor: Családnév és Utónév megfelelően adott elnevezési mezőbe kerül rögzítésre.
A lista megjelenítése rendben is van.
Ugyanakkor, megnyitva egy kontaktot, az addigi "Alfa Béla" kontakt "Béla Alfa" néven jelenik meg. Így mikor másolom a kontakt adatokat "CTRL-C - V" alapon, ez, a fordított "Béla Alfa" kerül másolásra.

Miként tudom azt beállítani, hogy az egyes kontaktok megnyitása is a magyar rendszernek megfelelő ""Alfa Béla" formátumban maradjon megjelenítve?

(#51527) tothbe válasza Joker88 (#51524) üzenetére


tothbe
addikt

Ahogy Enton írta, a legkézenfekvőbb erre az asztali értesítés.
De ha mindenképp app kell, akkor ma már nem tennék Thunderbird-öt. Az Outlook mostanra kategóriákkal túlhaladta mindenben.

By(e) Tothbe

(#51528) tothbe válasza zsoltip (#51526) üzenetére


tothbe
addikt

nézd meg egyrészt a Windows nyelvi beállításait másrészt pedig a Google-ét
Mindegyik legyen magyar-on, akkor nem fordítja meg. Ha bármelyik is angol, akkor meg igen.

By(e) Tothbe

(#51529) zsoltip válasza tothbe (#51528) üzenetére


zsoltip
őstag

És ha mégis mindkettő magyar? :)
Mert így van.

(#51530) woodworm válasza zsoltip (#51529) üzenetére


woodworm
veterán

Telefonban szoktam rögzíteni az új névjegyet, mindig Vezetéknév, Utónév formátumban. Csak a név mezőt használom és fontos a vessző.

[ Szerkesztve ]

(#51531) zsoltip válasza woodworm (#51530) üzenetére


zsoltip
őstag

És így neten, mikor contacts.google.com oldalon megnyitsz egy adott névjegyet, akkor Vezetéknév Utónév formátumban jelenik meg?

Ezzel a megoldással a "First name" rekordba melyiket menti? Vezeték vagy Kereszt?

(#51532) woodworm válasza zsoltip (#51531) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, jól jelenik meg. Éppen úgy, ahogy beírtam (a vessző is ott lesz). A különbség abban van, hogy a webes formon nincs Név mező, ami a megjelenítendő nevet takarná. Azt a google generálja, csak éppen nem a mi szabályaink szerint.

A vezetéknév és a keresztnév viszont jól jelenik meg mindkét esetben.

(#51533) AtHoS válasza zsoltip (#51531) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én is telefonon szoktam a kontaktokat felvinni, de a név mező mellett jobbra lévő kis "háromszöggel" lenyitom a mezőt, ami így szétnyílik

- Név előtag
- Keresztnév -> ide családnevet írok
- Középső név
- Vezetéknév -> ide utónevet írok
- Név utótag
- Vállalat
- Beosztás

mezőkre.
Itt konzekvensen Keresztnév helyére a családi nevet, Vezetéknév helyére pedig az utónevet szoktam beírni, mert GG ugye alapból mindenhol fordítva jeleníti meg (ill. korábban így kezelte).

Most ránéztem asztali gépen böngészőben a névjegyekre, ahol egyet megnyitva Szerkesztésre ugyanúgy a fordítottan beírt értékeket mutatja.

De egyébként a bal oldalon a Címtárat választva a Keresztnévhez beírt Családi név szerint rendezi sorba a névjegyeket, viszont most észrevettem pár kivételt, ami eltért ettől, bár a ABC sorrendiségben nem volt probléma, de ennek ellenére furcsa volt, hogy a B betűs neveknél (értelem szerűen a Keresztnévhez beírt Családnév szerint rendezve) más betűvel kezdődött az adott névjegy.
Egyiknél előtagba volt beírva, hogy Zongora, így az volt elől (hát ez mondjuk nem meglepő :B ), viszont több névjegy esetén is hiába a fentiek szerint mutatja szerkesztésre megnyitva a névjegyet a Vezetéknév mező értéke volt elől és utána a Keresztnévhez beírt érték (de ugye a rendezésnél a megfelelő helyen - keresztnév mező szerint - volt egyébként az adott névjegy, de vezetéknév, keresztnév mező értékek sorrendiséggel megjelenítve)
A Zongora megjegyzést átraktam utótaghoz, míg az egyik fordított megjelenítésű névjegynél a vezetéknév mezőben végeztem pici módosítást, majd mentés után rendbe került a megjelenítés a Címtár nézetében (keresztnév, vezetéknév sorrendre).

TruePhone tárcsázót használom Androidos készüléken és ott is Keresztnév mező szerint vannak a névjegyek megjelenítve, de az előbbi anomáliák - fordított megjelenítés - nem jelentkeztek eddig sem.

szerk.

woodworm

Akkor ezek mik?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51534) tmindegyi


tmindegyi
csendes tag

Sziasztok!

A freemail.hu-t (eredetileg c3.. :))) A kezdetek óta használtam/om.. Viszont vállalhatatlan lett, nem jönnek levelek, elvesznek, stb, és értelmét is vesztette az elmúlt években. Emiatt le kellene szoknom róla :)

Milyen alkalmazás lézetik, ami POP3/IMAP kezeléssel le tudja szedni a leveleket, és archiválni, valami kereshető, megnyitható formátumban? (esetleg akár másik postafiók alá feltöltve?)

Már vagy 8-10 éve csak át van irányítva gmail alá, de mivel nagyon régi címek, rengeteg levelem van meg csak ott...

A cél az volna, hogy ne idén, hanem 10 év múlva is meg lehessen nyitni, olvasni, keresni a produktumot :) Tehát ami saját adatbázist használ, az elesett...

Tudtok ilyet?

Köszönöm!

(#51535) ollie válasza tmindegyi (#51534) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#51536) woodworm válasza AtHoS (#51533) üzenetére


woodworm
veterán

Olvasd el még egyszer, hogy mit írtam. A google Névjegyzéknél új név rögzítése esetén nincs lehetőség megjelenített név megadására, míg a telefonban meg tudod adni.
Megerőszakolod a rendszert, miközben az helyesen használva rendeltetésszerűen működik.

(#51537) tmindegyi válasza ollie (#51535) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Szia! Igen, eszembe jutott, de ha hosszú távra nézem, ezek el szoktak tűnni. 90-es években ki gondolta volna, hogy eltűnik a netscape.. Vagy a Pmail, amit évtizedekig használtam.. :)

Tud szerinted olyat, hogy plain textbe kiment minden levelet, mellékletenként? vagy hasonló időtálló dolog..

Már kínomban a kitekintő gyorsvonat is megfogalmazódott bennem, de a *pst filejai néha még magával sem kompatibilisak.. (céges tapasztalat..)

(#51538) cigam válasza tmindegyi (#51537) üzenetére


cigam
félisten

Miért ne használnád amíg működik? Ha nem fejlesztik tovább, akkor is működőképes marad. Ha nem tudod futtatni 20 év múlva, akkor majd futtatod emulátorban, vagy kiexportálod egy másik programmal meg beimportálod.

Ha ragaszkodsz a dedikált mentő megoldáshoz, akkor itt a MailStore
Elég sok népszerű formátumból/ba tud importálni/exportálni, és önmagában is képes megmutatni a levelek tartalmát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51539) AtHoS válasza woodworm (#51536) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor írom lassan, hogyan KELL használni a Google Névjegyzék WEBOLDAL-t Új névjegy létrehozáshoz, mert ezt neked még nem sikerült elsajátítani ezek szerint

Továbbiak-ra kattintva pedig megkapod azt, amit problémásnak véltél. Nem értem hol van itt az erőszak :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51540) woodworm válasza AtHoS (#51539) üzenetére


woodworm
veterán

Azért, mert leírod nagybetűvel, hogy KELL, attól még BUTASÁGOT beszélsz. Ugyanis a nyíllal jelzett további lehetőségeknél sincs rendezett név beírására lehetőség. Az általad javasolt ötlet ugyanis 30 éves zsákutca:
"- Név előtag
- Keresztnév -> ide családnevet írok
- Középső név
- Vezetéknév -> ide utónevet írok
- Név utótag
- Vállalat
- Beosztás"

Ettől csak más programokba importálva fog rosszul működni a megjelenés.

A kérdező ezt szeretné elérni:

Ez sajnos a családi és keresztnév HELYES használatával nem fog menni a Névjegyek webui alkalmazás formjával. Mivel ott ez lesz a végeredmény:

Ezért írtam, hogy ha az első képen szereplő végeredményt szeretné kapni, akkor a telefon új névjegy készítésekor az automatikusan megjelenő "Név" mezőt használja a "Vezetéknév, Keresztnév" formában. Ha így írja be, akkor lenyitva a vezetéknév és a keresztnév a helyes mezőben jelenik meg. Ugyanígy a felhőbe mentéskor is helyes mezőben maradnak a nevek és jól is jelenik meg.
Sajnos bármit módosít a webes felületen már rosszul mentődik el, mert a google rosszul kezeli a név megjelenítését és nem a magyar, hanem a nemzetközi standardok szerint rendezi. A két névformátum különbsége jól látszódik exportáláskor a "Name" mezőben:

Tehát az elvárt végeredményhez vagy a telefon, vagy helyesen kitöltött csv fájl importja szükséges és bármilyen módosítás átrendezi nemzetközi formátumba.

(#51541) AtHoS válasza woodworm (#51540) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valamit erősen benéztél

"Sajnos bármit módosít a webes felületen már rosszul mentődik el, mert a google rosszul kezeli a név megjelenítését és nem a magyar, hanem a nemzetközi standardok szerint rendezi."

Nem kezel az rosszul semmit, csak amerikai stílusban jeleníti meg a neveket keresztnév vezetéknév sorrendben. Ellenben, ha TE a magyar általános használat szerint szeretnéd megjeleníteni, akkor fordítva kell kitölteni a mezőket (keresztnév vs. vezetéknév) és nem kell semmiféle csv és egyéb dolgokat szerkesztgetni, mindent az adott helyen meg lehet tenni, mivel van rá még mező is készítve, nem kell megerőszakolni semmit, csak tudni kell használni :K
Nálam már több éve jól működik, szóval nem lehetetlen ez :DDD

Azt hiszem ezeket már leírtam korábban is csak sikerült fölötte átfutnod.

De amúgy nem ellenzem, hogy Te úgy használod ahogy akarod :K

read-only mode on the forum

(#51542) bacus


bacus
őstag

Miért olyan fontos ez amin itt vitáztok? Egyrészt keresni lehet bármire, szövegrészlet, de akár cégnévre is (igaz én dw contacts appot használok), másrészt a magyar nevek többsége teljesen egyértelmű, hogy melyik a kereszt v. család név. Nem probléma bárhogy is írod, a János Kovács, "János,Kovács", Kovács János, stb számunkra mind egyértelmű.. Persze egy Gábor Áron már nem annyira.
Szerintem jó a nemzetközi formátum, ráadásnak exportáláskor mivel külön oszlopban van a keresztnév és a vezetéknév, pici excel és máris úgy fűzöm össze a neveket ahogy tetszik.

De eszemet sem tudom, mikor exportáltam névjegyet...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#51543) sztanozs válasza AtHoS (#51541) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezzel felcserelessel mondjuk az a gond, hogy a megjelenites sorrendjenel elsosorban a csaladnevet veszik figyelembe a szoftverek, szoval a list akb igy lesz sorrendbe rakva:
Kovacs Akos
Horvath Bela
Papp Cecilia
...
Arany Zoltan

Ebben aztan majd keresd meg a megfelelo kontaktot...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51544) woodworm válasza AtHoS (#51541) üzenetére


woodworm
veterán

Nézett a franc. Felülemelkedvén a vitán, bármit is preferálok, ha azt egy mentés után módosítja egy program, akkor az rosszul müködik.
Így mi értelme a honosításnak? És nem, a fordítva kitöltés nem megoldás, mert van rá szabványos megoldás (amit egyébként az usában is használnak).

(#51545) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Kaparós sorsjegyet szeretnék csinálni egy képből. Valami ingyenes szoftver 5let?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#51546) vgyuri válasza sztanozs (#51543) üzenetére


vgyuri
őstag

Én az utónévhez írom be a teljes nevet, így nincs gond a sorba rendezéssel.

(#51547) liszi70 válasza vgyuri (#51546) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pont most akartam megírni, látva tegnap a vitát! :K A pofonegyszerű megoldás nekem is az volt erre, hogy egyetlen mezőbe írom az egész nevet. A telefonomban (android) a Név mellett ˅--re koppintok, és bárhová (Keresztnév, Középső név, Vezetéknév) beírom a teljes nevet. Bármilyen hosszú lehet. Amióta így csinálom, természetesen semmilyen kavarodás nincs, azelőtt nekem is össze-vissza kavarodtak a vezeték és keresztnevek, másként jelent meg a telefonban, másként a pc-n, stb. idegesítő volt. :) Így teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#51548) AtHoS válasza sztanozs (#51543) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes nálam lehet változtatni mi alapján rendezzen, De amúgy is keresztnév mező az alap rendezési mód, tehát nincs összevisszaság :K

woodworm

OK, nálad az a megoldás működik, nálam meg ez. Én tudok kompromisszumot kötni abban, hogy melyik mezőbe mit írok, míg Te nem (na meg amik még jöttek tippek, ott is tökmindegy milyen mezőbe kerülnek az értékek)

De akkor lényegében van már több működő megoldás. Még, ha neked van/volt is azzal korábban problémád amit én írtam le, de nálam meg hibátlanul működik, szóval akkor én leszek a kivétel, ami erősíti a szabályt :DDD

bacus

Jó bakker, de tele a fórum olyanokkal, akik nem hajlandóak a gyári tárcsázót/névjegykezelőt lecserélni, melyek pl. nem tudnak szó közepében találatot adni keresésre. Erre előállsz a legprofibb erre fejlesztett alkalmazással, ami mindent is tud :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51549) bacus válasza AtHoS (#51548) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudtam, hogy ez a legprofibb, de tény, hogy a gyári névjegyzékkel nem boldogultam egy bizonyos névjegyszám felett. Feleségem, gyerekeim meg szeretik, de nekik van 100 névjegy a telefonban, apáméban 30, az enyémben meg 2000. Van névjegy, ami szinte fullosan kitöltve, 3 telefonszám, 2 email, 2 cím, stb.., ennek a kezelésére a gyári nem alkalmas.
Nekem fontos volt a csoportba rendezés, ez alapján van hívás szűrés is, a keresésnél meg cégnév alapján is kell tudjak keresni, nekem a név csak egy adat a sok közül :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#51550) woodworm válasza bacus (#51549) üzenetére


woodworm
veterán

Talán a dw az utolsó névjegykezelő, ami őrzi az "ősi" google könyvtárszerkezetes csoportmegjelenítést.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.