Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) SpaceJam válasza turho (#50149) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ha nem szólnak jól a zenei albumok, akkor az a legutolsó, hogy equalizer-hez kelljen nyúlni. Sokkal előbb szükséges az alkalmas felszerelés a lejátszáshoz (hardware-esen és szoftveresen is). Persze, az sem árt, ha az előadó/producer nem egy balfasz. :DDD Mindezt a DSP-zést pl. egy szakadék alaplapi hangkártyán és egy PC hangszórón teljes hülyeség elvégezni; ha jobb cuccod van, akkor meg azért. flat ftw

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50152) turho válasza SpaceJam (#50150) üzenetére


turho
őstag

Köszi szépen, ki fogom próbálni. :R
Az a helyzet, olyan anyagokról van szó, melyek bár zajmentesek, de pocsék laposan és vacakul szólnak. Szóval kb. minden beavatkozás csak segít rajtuk.
kb. 1 milliós hangrendszerem van otthon, ez nem szűk keresztmetszet. Bizonyos zenéket és balf@sz hangmérnököket viszont pont eltaláltad.
Mivel "szeretős" anyagok, ezeket (és semmi mást) némi digit eq-val tudom csak élvezni.
Ezt az állapotot szeretném fájlszinten kőbe vésni, hogy ne kelljen használnom dsp-t, eq-t.

[ Szerkesztve ]

(#50153) SpaceJam válasza turho (#50152) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Igen, ezen átsiklottam és nagyon általánosítottam a helyzetet.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50154) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#50145) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"van olyan process hacker amiben tudom osszesiteni az adott program thread ertekeit ?"
Őszintén szólva nem tudom milyen értékekre gondolsz (CPU időre talán/Ciklusokra?), de memóriát összegezni (thread "szinten"), olyan progi nincs.
Feladatkezelő teljesen jó erre célra, mármint hogy egy adott progi az összes folyamaával együtt és külön mennyit eszik.

SpaceJam - "A feladatkezelőben látod a program összesítést és a thread-eket is külön."
Nem, azok Process-k, nem Thread-k...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50155) F34R válasza SpaceJam (#50146) üzenetére


F34R
nagyúr

Win8-tol folfele olyan a feladatkezelo.. viszont Win7-re talaltam egy DBC Taskman progit ami kikopott masa a Microsoftosnak.

#50154 Fire/SOUL/CD
Jaja viszont meg nem valtottam ujabb Windowsra.

(#50156) Cs1csó válasza turho (#50149) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg mp3Gain

(#50157) SpaceJam válasza F34R (#50155) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor finoman szólva itt az ideje. SSD be, telepít, hajrá!

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50158) Vesa válasza turho (#50152) üzenetére


Vesa
veterán

Itt inkább az a probléma, hogy a hangzást nem nagyon lehet szabványosítani. Lesz olyan fájl (zene??), aminel kicsit több mély kell, a másiknál kicsit több magas freki emelés. Ha ráereszted egy komplett hanganyagra ugyanazt a beállítást, az szinte biztosan nem lesz jó mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#50159) turho válasza Vesa (#50158) üzenetére


turho
őstag

Albumonként illetve mappánként. Csak jó lenne, ha nem zeneszámonként kellene.

[ Szerkesztve ]

(#50160) F34R válasza turho (#50159) üzenetére


F34R
nagyúr

Utolagos minosegjavitas az studiomunka.. viszont ez hosszu lesz, mert gyakorlatilag remasterelsz.

(#50161) turho válasza F34R (#50160) üzenetére


turho
őstag

Behívok 10 flac-ot, ráeresztek egy equalizert, majd lefuttatom rajtuk, a program meg kiírja flac-okban egy mappába. Megtartja a metaadatokat ami kell. Ilyen dolgot keresgetek.... Ez egy gyors "remaster". Ne gondoljatok nagy dologra. :R

(#50162) liszi70 válasza SpaceJam (#50150) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a hangfájlokat, főleg ha eredeti release-ekről van szó, általában érdemes eredeti (flat) minőségben megőrizni... Olyan van, hogy nálad, a jelenlegi motyódon nem az ízlésednek megfelelően szól, de érdemes a későbbiekre is gondolni. Egy EQ haza tudja vágni a számokat, és ha törlöd az eredetiket, akkor esetleg nem lesz mihez visszatérni"

+1. Arról nem is beszélve, hogy nemcsak a rendszer, hanem az ember ízlése is változik, az a hangkép ami most tetszik neki, vagy jónak gondolja, lehet később már kikergeti a világból. :) Én is azt javaslom turho-nak, hogy ha meg is csinálja ezt a fájl-átalakítást a jelenlegi ízlése és rendszere szerint, az eredetieket ne törölje, mert ki tudja mit hoz a jövő.

(#50163) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Tudtok mondani valami fasza munkaszervező programot / webes szolgáltatást, ami asztali gépen szépen áttekinthető (van pl. naptár nézet is), és maguk a melósok is tudják jelezni a telefonjukon a nevükre pakolt melóknál, hogy mi a következő lépés, vagy hogy készen vannak-e vele?

Gondolkoztam a Trellón, de a digitális analfabéta melósoknak nehezen tudnám átadni a használatát. Nem csak ingyenes megoldás érdekel, de havi 10 ezerben, vagy egy egyszeri összegben jó lenne, ha megállna a dolog.

Jó lenne az is, ha egy-egy cím esetén utólag is meg lehetne nézni, hogy mikor jártak ott a szerelők, milyen alkatrészeket kellett rendelni stb. Jelenleg most egy online megosztott táblázatot használnak, és ez ebben rohadtul macerás.

liszi70: Jó, mondjuk jelen esetben tényleg el tudom képzelni, hogy csak az a pár album baromi rosszul szól és nem akarna mindig állítgatni. Ez is teljesen érthető helyzet.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50164) F34R válasza SpaceJam (#50163) üzenetére


F34R
nagyúr

Wekan vagy Kanboard... egyszerubbet ezektol nem tudok.

(#50165) ollie válasza milu (#50139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Korlátlan internet nélkül nem javaslom a TV nézést interneten, mert csúnya meglepetésben lesz része.

***

(#50166) F34R válasza turho (#50161) üzenetére


F34R
nagyúr

Te is nagyon jol tudod, hogy mufaja valogatja milyen eq beallitasok mennek egyes zeneszamokra.. sot meg albumon belul is elternek a szamok amelyeknek kedvezo egy kicsi allitgatas. Normal FLAC vagy Hi-Res? Esetleg megprobalnek beszerezni jobb forrasbol (Tidal MQA ) milyen stilusrol lenne szo?

(#50167) turho válasza F34R (#50166) üzenetére


turho
őstag

Sok saját digizés is van közte, illetve ritka dolgok, és tényleg köszi a jótanácsokat :) mindenkinek! meg jogos is, de a fő célom még mindig az, hogy a leghasználhatóbb célprogramot megtaláljam erre a feladatra. Hiszen ezért írtam ide. :R
(Hifizés stb. topicokban persze szívesen elbeszélgetek ízlésről, minőségről, beszerzésről, cuccokról...de most és itt very big help egy jó alkalmazás lenne :R ) mert 46 évesen már nem vagyok szoftverexpert.

[ Szerkesztve ]

(#50168) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
van egy állandóan bekapcsolt windows-os gépem, amin egy olyan programot szeretnék futtatni, ami üzenetet (pl.: email) küld nekem, ha egy távoli gépem nem elérhető, pl ki van kapcsolva.
köszi

(#50169) sztanozs válasza laracroft (#50168) üzenetére


sztanozs
veterán

Mit jelent a távoli gép (a windows-os futó gép szempontjából)? Intraneten, interneten lóg, vagy valaki más belső hálózatában (router/tűzfal mögött)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50170) laracroft válasza sztanozs (#50169) üzenetére


laracroft
aktív tag

A távoli gép interneten érhető csak el, router mögött

[ Szerkesztve ]

(#50171) sztanozs válasza laracroft (#50170) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha router mögött érhetők el a gépek akkor valami hearthbeat alapú remote management cucc vagy uptime figyelés (pl pingdom) jöhet szóba. Én személy szerint futtatnék valahol egy webszervert, ahova (token vagy certificate alapján) riportolnának be a gépek és kimaradt heartbeat alapján küldeném az alertet. AWS-en meg lehet ezt csinálni néhány gép erejéig még free-tierben is szerintem.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50172) cigam válasza turho (#50167) üzenetére


cigam
félisten

Soha nem próbáltam, de elméletileg az audacity scriptelhető. Ha van egy kis programozói vénád, sikerülhet a dolog.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50173) laracroft válasza sztanozs (#50171) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi ez nekem elég bonyi 1 gép figyelésére :(

(#50174) sztanozs válasza laracroft (#50173) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja, azt hittem annak a gépnek kellene figyelni más gépeket...

Akkor szerintem neked a pingdom kell.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50175) SpaceJam válasza Fire/SOUL/CD (#49969) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Kipróbáltam a MiniTool-t, de nem képes az átméretezésre a különböző méretű meghajtók között, így szóba se jön.

Ellenben megjelent közben a Macrium Reflect Free 8-as széria, ami az átméretezést (le és föl is) automatikusan megteszi végre (a megfelelő másolási opció kiválasztásával), így jóval egyszerűbb az élet. Ja, és klónozni biztos nem fogok vele, mert az valahogy sosem jött ki jól, hanem képfájlt készítek, majd azt állítom vissza a célmeghajtóra. This is the way.

Az új meghajtóról még nem indítottam el a rendszert, de írok, ha esetleg megint probléma lenne vele. Kétlem mondjuk. Szóval szedjetek 8-as Macrium-ot! :)

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50176) SpaceJam válasza SpaceJam (#50175) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jó hát. Akkor szerencsére a Macrium továbbra is legjobb megoldás.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50177) milu


milu
aktív tag

Olyan programot ismertek-e, ami az alábbiakat tudja:

Van egy videó, aminek a beállításait a Mediainfo programmal meg tudom nézni és akár .txt kiterjesztéssel le is tudom menteni.

Ha egy másik, általam szerkesztett videót azonos beállításokkal (bitráta, kodek, kimeneti méret...) szeretném elkészíteni, a Mediainfo-ból kimásolt beállításokat be lehessen illeszteni a szerkesztést követően a renderelés előtt az elkészítendő videóba.

(#50178) SpaceJam válasza milu (#50177) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nem lesz semmi kompatibilis pont azzal a txt formátummal, az nem erre szolgál.

Viszont alapul tudod venni, és manuálisan az alapján állítod be.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50179) sztanozs válasza milu (#50177) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt van némi segítség: https://superuser.com/a/576568

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50180) milu válasza sztanozs (#50179) üzenetére


milu
aktív tag

sztanozs, megnézem a linkelt oldalt! Köszönöm!

SpaceJam, köszi a válaszodat Neked is!

(#50181) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Lett egy NASom és szeretnék pár könyvtárat folyamatosan szinkronizálni az adattárolóra.

Windows Storeban találtam programot, de nem tudom, hogy mennyire megbízható. Ti ajánlanátok valamit?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50182) milu


milu
aktív tag

Olyan programot ismertek-e, ami nem nagy költségű, amivel címkéket lehet a dokumentumokhoz csatolni és kereséskor a címkékre kell/lehet keresni, hogy a kívánt dokumentumot egyszerűbben megtaláljam.

(#50183) SpaceJam válasza milu (#50182) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

TagSpaces

cellpeti: Milyen NAS? A legtöbb márkának van saját kliense. A Store nem tudom, hogy jön ide. Jó az bármire?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50184) tonyrulez válasza cellpeti (#50181) üzenetére


tonyrulez
őstag

OwnCloud, NextCloud?

4 8 15 16 23 42

(#50185) ollie válasza milu (#50182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell plusz program.

1. A windows intézőben kapcsold be a Tags oszlopot (nem tudom mi ez magyarul)
2. Bármilyen fájlhoz adhatsz taget úgy, hogy jobb gomb a fájlon, majd Properties, majd Details, és ott a Description részben van a Tags, amit tudsz szerkeszteni.
3. A windows intéző keresőjében így keress: "tag:valami" (nem kell idézőjel)

Bárhol megtalálja, akárhonnan indítod a keresést, de sok idő lehet, ha nem legalább onnan, ahol a dokumentumokat tárolod.

***

(#50186) SpaceJam válasza ollie (#50185) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ez is egy megoldás, csak épp a Win keresője egy rakás szar.

Én inkább a fájlnevekbe, vagy a fájlok mellé írnám a tag-eket, hogy aztán az Everything-gel instant lehessen keresni. Vagy ott van a célprogram, amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50187) cigam válasza cellpeti (#50181) üzenetére


cigam
félisten

Mármint ami a NAS-on fut, és folyamatosan ment egy rádugott USB lemezre, vagy a PC-n fut, és folyamatosan szinkronizál a NAS-ra?

Utóbbi esetben a DSynchronize-t ajánlom. Van portable verziója is. Tud valósidejű, és időzetett szinkronizációt is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50188) cellpeti válasza cigam (#50187) üzenetére


cellpeti
veterán

gépről NAS-ra. Köszi.


SpaceJam

D Link DNS320L

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50189) cellpeti válasza cigam (#50187) üzenetére


cellpeti
veterán

a valósidejű azt jelenti, ha megváltozik a mappa tartalma, akkor rögtön szinkronizál? Nekem valami ilyesmi kellene

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50190) cigam válasza cellpeti (#50189) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Ill. vannak még un. mappafigyelők, amik a megadott mappában történt változásokra reagálnak. pl. elindítanak egy programot (ami lementi a mappát).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50191) milu válasza SpaceJam (#50186) üzenetére


milu
aktív tag

Azt, hogy a fájlnevekbe, azt értem, de azt hogy kell megcsinálni, hogy a fájlok mellé? (egy példát bedobnál?)
(Az Everything programot használom!)

(#50192) milu válasza ollie (#50185) üzenetére


milu
aktív tag

Ez így (együtt)működhet az az Everything programmal is?

(#50193) cellpeti válasza cigam (#50190) üzenetére


cellpeti
veterán

próbáltad már valaha valamelyiket esetleg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50194) cigam válasza cellpeti (#50193) üzenetére


cigam
félisten

Valamelyiket nagyon régen, már nem emlékszem, lehet az nincs is ebben a listában. Viszont a Dsynchronize-t évek óta, igaz csak manuálisan indítva havi 1 alkalommal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50195) SpaceJam válasza milu (#50191) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ezen még nem agyaltam, nem voltam a gép közelében azóta.

Nézek majd még alternatívát, de a linkelt progit is kipróbálhatod. Open source és az tud ilyet.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50196) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Olyan programot keresek win7/10-re, amivel zenét lehet video alá bevágni. Dobos videokat kezdtem el csinálni, és az alá akarom bevágni a ledobolt számot.

Az első hsz-ben található VSDC Free Video Editor program alkalmas erre a feladatra? Ha nem, akkor tudtok ajánlani másikat? Nem hátrány ha ingyenes, de ha úgy van, akkor fizetőset is ajánlhattok.

Köszi

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#50197) SpaceJam válasza Satyricon (#50196) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ha egy videoszerkesztő nem lenne alkamlas egy hangsáv bevágására, akkor szerinted mi? :D

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50198) Vesa válasza Satyricon (#50196) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy SpaceJam mondja, bármilyen video editor alkalmas rá. Minél profibb a szoftver, annál több a feature, de a legalapabb is tudja azt, amit keresel.

A tudomány a valóság költészete!

(#50199) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
1. olyan programot keresek, amivel időzíteni lehet a telefon egyes funkcióit:
- pl. x idő múlva kapcsoljon le a wifi hot-spot
- adott időben kapcsoljon ki a BT vagy be
- induljon el adott időben egy alkalmazás....

2. zároló képernyőn ellehessen indítani egy számológépet. (redőny lehúz, és ott lenne a számológép ikonja).
(Van lehetőség ide a redőny alatti ikon gyűjteménybe betenni program appokat, de csak 1-2 app ikonja jelenik amit belehetne ide húzni a sok közül. Plusz: fel kell oldani hozzá a telefont hogy elinduljon).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#50200) sztanozs válasza Jazz (#50199) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen telefon OS?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.