Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Vlc-ben hol lehet beállítani, ha abbahagyok egy film nézését, legközelebbi megnyitásnál ott folytassa a filmet ahol éppen abbahagytam?
Nem találok ilyen opciót.

[ Szerkesztve ]

(#51202) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,
AutoCAD alternatívát keresek, igazából az ára miatt. Először AutoCAD LT-re gondoltam, de Civil 3D-t is szoktam használni (lejár a liszensz), mert előfordul, hogy EOV koordináta rendszert is használok, meg szoktam kapni mérőállomással felmért homlokzatot is, szóval jó lenne, ha ezt is össze tudnám kötni benne, meg térfogatszámítást is tudhatna (bányamérés). Sok alaprajzot szoktam rajzolni vagy kiegészíteni, javítani, elektromos megvalósulásit is, ezért lehet, hogy valami Revit jellegű kiegészítő is kellene vagy valami, amivel ez a folyamat gyorsítható, de ez már nagyon futurisztikusan hangzik, de nagyon jó lenne valami olcsó és jól működő alternatíva, ami nagyon hasonló és kompatibilis az AutoCAD-el, lisp, 2018-as dwg-vel (oda-vissza), lehetőség szerint dxf import és ami a legfontosabb lenne pdf to dwg funkció.

Emellett még SketchUP-al dolgozom (modellezés, látványterv, pontfelhő), ha ebben is be tudna segíteni, pláne jó lenne.
Szerintetek a ZWCAD Professional GEODÉTA kieggel jó lenne erre? :F Ráadásul most akciós is.

Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R

(#51203) zsoltip válasza Dluinet (#51197) üzenetére


zsoltip
őstag

Sajna nem jött be. :/

(#51204) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Ingyenes, használható képernyő felvevő alkalmazást keresek. Teljes képernyő vagy böngésző ablak rögzítésére volna szükség.

üdv.

.

(#51205) #82860288 válasza Troy. (#51204) üzenetére


#82860288
törölt tag

OBS

(#51206) zsoltip válasza angelus8925 (#51202) üzenetére


zsoltip
őstag

CADian 2022 Pro
Nem időlicensz, hanem "örök licensz".
Angol, Magyar, Koreai nyelveken egyaránt tud kommunikálni, azért külön nem kell fizess.

Nálam, bár nem geodéta vagyok, de építőiparra tervezek magam is, full kiváltotta az Autodesk AutoCAD progit. Gyorsabb is annál. Ezzel más kolléga is van így, aki ponttérképekkel és ez alapján való digitalizálással foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#51207) Fire/SOUL/CD válasza Troy. (#51204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

oCam

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51208) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van esetleg program arra, hogy a ThunderBolt 3 / Type-C USB 3.2 Gen2 milyen sebességen is megy? (adott esetben, hogy hajtja ami rá van csatlakoztatva eGPU pl.) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51209) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy olyan programot keresek, ami a saját gépen egy képkereső lenne..
A fő célom az lenne, hogy adott egy mappa, benne rengeteg kép, külön fájlnévvel.
Ha a programba lista szerűen megadom a fájl neveket, akkor az az adott mappából keresse ki, majd exportálja le egy bélyegképpé, ami lehet jpg pdf, vagy más használható formátum.
Fontos, hogy a bevitt adatok lista szerűen egybe vannak, és automatán dolgozzon, ismertek ilyesmit?

(#51210) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
olyan programot keresnék, amiben lehetne skiccelni egy 2D oldalnézetes játék pályáját. (Mintha egy platformert akarnék). Nem kell tudnia a karakternek benne mozogni, csak a pályadesign részt akarom benne csinálni, a papír/ceruza helyett kellene.

(#51211) Vesa válasza oliwire (#51210) üzenetére


Vesa
veterán

Fizetősben: Photoshop, Affinity Photo
Ingyenesben: KRITA, GIMP
Online: PIxel Art maker, SketchPad

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#51212) oliwire válasza Vesa (#51211) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm szépen :R

(#51213) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem tudom ki tartja karban a topik összefoglalót, de ezeknek a szoftvereknek a linkjei hibásak:

Resonic Player
Notepad2-mod: a leggyorsabb szöveg- és kódszerkesztő, illetve NFO-olvasó | magyar ékezetes betűket is alapból kezelő portable verzió letöltése
Rufus

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#51214) dqdb válasza Fecogame (#51213) üzenetére


dqdb
nagyúr

Senki, legalábbis LonGleY és alteregóinak sokadik kirúgása óta senki sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51215) Brutforsz válasza Silious (#51209) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az IrfanView (magyar nyelv hozzá) el tudja végezni ezt a feladatot.

Fájl > Kötegelt konvertálás/átnevezés

Ha megvan a listád az elérhetőségekkel (teljes elérési út), akkor itt – miután lementetted egy mezei szövegfájlba – a TXT betöltése lehetőséggel meg tudod adni.

Kimenetként számos formátum közül választhatsz, a méretet – és még sok minden mást is – pedig a Spec. beállítások aktívak (méretvált., stb.) jelölőnégyzet kipipálása mellett a Megadni párbeszédablakban tudod bevinni.

Az elkészülő bélyegképek helyét a Zélmappa: (vagy helyőrző, mint: $D) rovatban állíthatod be.

Fontos, hogy ha ugyanabba a mappába szeretnéd tenni őket, amiben az eredeti képek vannak, akkor a rádiókapcsolót a Kötegelt konvertálás + átnevezés lehetőségre állítsd, és egy – például – $N_thumbnail mintát adj meg, mivel egyébként ugyanazon a néven mentené őket, vagyis felülírná (de alapesetben nem teszi, csak figyelmeztet).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#51216) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#51208) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közbe meglett, 3DMark progival tudtam nézni PCIe feature test, ott írja a max. sávszélt amin megy és össze tudtam hasonlítani a TB3 porton futó GPU-t az MXM porton lévő GPU-val. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51217) Fecogame válasza Fecogame (#51213) üzenetére


Fecogame
veterán

Kendek volt olyan kedves és javította a linkeket. Köszönet neki :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#51218) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik valami program amivel be tudnám azt állítani, hogy ha balra húzok két újjal akkor a vissza gombot szimulálja, ha jobbra húzok két gombbal, akkor az előre gombot szimulálja a touchpad a laptopomon?

Volt egy MacBookom, aminél nagyon megszoktam és most, hogy visszatértem Windwos-ra mindössze ez az egy funkció hiányzik.

Köszönöm!

(#51219) tothbe válasza smallmer (#51218) üzenetére


tothbe
addikt

program sem kell hozzá, itt a megoldás.

By(e) Tothbe

(#51220) #54597376 válasza smallmer (#51218) üzenetére


#54597376
törölt tag

Precíziós touchpaden szinte mindent gesztust beállíthatsz úgy mint Macbookon van.

De ha már ilyen kérdés előjött.
Létezik olyan program windowsra mint macen a bettertouchtool? Ahol alkalmazásonkét állíthatok be touchpad gesztusokat? Vagy olyan "tip-tap" módokat mint pl. egyik ujjam a touchpaden tartom, a másikkal pedig mellékoppintok, akkor végezzen el egy utasítást. Pl. macbookon úgy használom, hogy ha egyik ujjam a touchpaden tartom és balra mellékoppintok, akkor a böngészőben váltson egyet balra a megnyitott lapok közt. Ha jobbra koppintok akkor lépjen egyet jobbra. Ha két ujjam teszem le és a harmadikkal koppintok akkor zárja be a lapot. Van valami hasonló windowsra is?

[ Szerkesztve ]

(#51221) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Egy DELL precision 5520 gépre telepítettem előbb Hyper-V virtuális rendszert de ez nem tudta nekem megfelelően kezelni az USB-t, ezután VMWare került fel. Ez viszont jóval lassabban fut, illetve nem tudom kihasználni a teljes képernyős módját, mert iszonyatosan belassul. Van ötletetek az alábbi problémákra, hogyan lehetne vagy a VMWare-t gyorsabbá tenni (illetve hogyan lehetne egyszerűen váltani az ablakos mód és a teljes képernyős mód közt) vagy az USB kezelését hasonlóra alakítani a Hyper-V-nek?

Köszi előre is!

Ui.: a hyper-V telepítése után, illetve több rendszer létrehozás és törlés után a rendszermeghajtómról úgy kb 100GB hely eltűnt. Ha mappaméreteket összeszámolom, akkor 100GB körül van a méret, a drive tulajdonságaiban pedig 200. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#51222) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#51221) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na a lassulás megoldódott, a player->manage->vmware tools-t kellett telepíteni, már fut teljes kijelzővel is.

Egyetlen probléma maradt, a tárterület vesztés, ami a hyper-v és azon több rendszer létrehozás majd törlés után keletkezhetett. Erre létezhet valami megoldás?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#51223) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Facebook videók letöltésére melyik lehet a legeszerűbb megoldás? Az elérhető legjobb minőségben szeretném, chrome böngészőt használok. Youtube-DLG - t próbáltam, nem az igazi, online letöltők szintén be tudnak zavarodni, lassulni.

Köszönöm szépen!

(#51224) liszi70 válasza Lauda (#51223) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hege1234 fórumtársunk munkája.

(#51225) Lauda válasza liszi70 (#51224) üzenetére


Lauda
félisten

Oh, köszönöm szépen! ;) Fent is volt korábbi streamelés miatt. :R :B

(#51226) troller


troller
senior tag

Sziasztok,

Magyar nyelvű hang fájlból gépelt szöveget előállító programot keresek.
Jó lenne ingyenes, win alapú és offlány program, de egyéb 5leteket is köszönettel veszek.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#51227) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Where is it által kezelt catalog fájlom, ami megsérült, nem lehet megnyitni. Esetleg mivel lehet megpróbálni rendbe tenni?

(#51228) zsoltip válasza ollie (#51200) üzenetére


zsoltip
őstag

Ennyi? Van olyan, hogy nincs megoldás?! :( :(( :(((

(#51229) ollie válasza zsoltip (#51228) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van ilyen, igen.

***

(#51230) kisscsaba182 válasza oliwire (#51210) üzenetére


kisscsaba182
friss újonc

Az aseprite-ot tudom még ajánlani, ami direkt ilyenre van tervezve.

(#51231) oliwire válasza kisscsaba182 (#51230) üzenetére


oliwire
őstag

Köszi :R 20 dollárért a teljes verziót megkapom, örökre?

(#51232) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Mi a legjobb uninstaller, amit akár sokszor frissítenek?
Köszi!

(#51233) tonyrulez válasza neo81 (#51232) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem tudom hogy a legjobb-e, de nekem bevált, és kap frissítéseket: Geek Uninstaller

4 8 15 16 23 42

(#51234) neo81 válasza tonyrulez (#51233) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
Esetleg tudod, hogy pl. a Revo Uninstaller-hez képest ez miben különbözik?

(#51235) totron válasza neo81 (#51234) üzenetére


totron
addikt

Ezt az energiát amit az uninstallerek fürkészésébe fektetsz inkább az eltávolítani kívánt szoftverek könyvtárainak és esetleges registry-bejegyzéseinek megismerésébe fektesd, jobban célodnál vagy. Minek köztest beiktatni? Sima uninstall miért nem jó egyébként? Nem sok hasznuk van ezeknek.

(#51236) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az egyik ismerősöm megkért,hogy az édesapja szülinapjára csináljak olyat,hogy az életéből lévő videókat egymásután fűzzek.Ilyen slideshow szerűen (szerintem)

A kérdésem az,hogy milyen faék egyszerű program van,amivel nem sok tudással ezt meg tudnám csinálni? :B

(#51237) sfdrakex válasza ToBeY (#51236) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régen a Movie maker tudta, úgy tudom a Windows fotók vette át a helyét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51238) fatal` válasza ToBeY (#51236) üzenetére


fatal`
titán

Milyen OS? Van egy faék Video editor a Win 11-ben.

(#51239) ToBeY válasza fatal` (#51238) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Windows 11 használok.Mi a neve a video editornak Win11 alatt?

sfdrakex: A movie makert ismerem (bár soha sem használtam),de nem tudom win11 alatt van-e még?

(#51240) sfdrakex válasza ToBeY (#51239) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fényképek alkalmazás van Movie Maker helyett W10 óta.

Movie makerbe egymás után dobálhattad a képeket, videókat, aztán lementhetted egy videóként. A fényképekben még nem próbáltam, de gondolom az is ilyen primitív.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51241) ToBeY válasza sfdrakex (#51240) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszönöm a választ kipróbálom,hátha ez is ilyen primitív mint ami nekem kell - telefonba lévő videók egymás után való hajigálása :D

(#51242) dqdb válasza ToBeY (#51241) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
A Freemake ezt tudja elvileg eléggé könnyen kezelhető felülettel, azonban gyakorlatilag 4-5 éve adware-t tettek bele, így azóta rá se néztem, hogy mi vele a helyzet mostanában.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#51243) ToBeY válasza dqdb (#51242) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ha adware van benne akkor nem telepíteném fel a gépemre :D
Majd lehet inkább letöltök androidra valami appot és telefonon/tableten összerakosgatom a clippeket egymás után.
Szerintem amire nekem kell azt egy ilyen basic videoeditor app is tudja.

(#51244) fatal` válasza ToBeY (#51239) üzenetére


fatal`
titán

Nekem angol Win van, video editornak hívják benne. Biztosan gyári, mert én nem telepítettem ilyesmit.

Úgylátom egyébként a Photost indítja el talán, meg ajánlgat valami Microsoftos szerkesztőt, Clipchamp, megnézheted ezt is esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#51245) ToBeY válasza fatal` (#51244) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi ezt Clipchamp-t felrakom mert nekem nem dob fel semmit win11 amikor el kezdem írni video...
btw: Ez program free?Nem lenne jó ha vízjeles lenne a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#51246) ollie válasza ToBeY (#51245) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Microsoft termék, nem raknak vízjelet a videó editorba.

***

(#51247) caprine válasza troller (#51226) üzenetére


caprine
aktív tag

Chrome bőngésző alá van több speechtext oldal, keres rá, probáld ki. Valami miatt csak chrome alatt működnek, már nem tudom melyiket használtuk, de döbbenetesen jól vette még a káromkodást is. Mikrofon persze kell hozzá, + nem tudják a mondat elválasztást, de még az ékezetek is jók, és persze ebből adodóan csak online mennek. Szöveget a végén meg wordbe átkopizod vagy open/libreoffice.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#51248) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

ios-re keresek olyan programot ami pdf bol ki tudja olvasni a sorokat, hogy masolhato legyen?

koszi

(#51249) Dr.NX válasza sittes79 (#51248) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ezt talán egy iOS topikban kérdezd meg, ne a Windowsosban.

Elfogadom a sütiket.

(#51250) #54597376 válasza sittes79 (#51248) üzenetére


#54597376
törölt tag

Tartsd hosszan a szövegen az ujjad, aztán jelöld ki ami kell és nyomd meg a másolás menüpontot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.