Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Moonwolf válasza Cs1csó (#50400) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Az ingyenes verzió miben tud kevesebbet?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#50402) Cs1csó válasza Moonwolf (#50401) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem vagyok teljesen biztos, de a növekményi mentés lehet. Tehát az ingyenessel tudsz teljes mentést csinálni a fizetőssel pedig lehetséges csak a VÁLTOZÁST menteni ugye ezáltal gyorsabb, hogy csak kvázi frissíti a korábbi mentést azokkal az adatmódosításokkal ami történtek az elmúlt időben. Esetleg az tud automatikus ütemezett mentést.
DE remélem lesz itt aki helyesbít ha nem jól írtam.

Neked bőven jó a Free mert egy rendszert akarsz klónozni és kész.

[ Szerkesztve ]

(#50403) Vesa válasza Moonwolf (#50401) üzenetére


Vesa
veterán

Amúgy írják a honlapon (Home verzióra vonatkozik):

Everything in Free, plus:
-Technical support via email for the trial duration
-Rapid Delta Clone and Restore
-Intra-daily backup scheduling
-Oracle VirtualBox
-Ransomware protection and encryption
-Incremental imagin
-Bare metal restore to dissimilar hardware with ReDeploy
-1 year technical support
-Lifetime license - no subscription or renewals
-Free minor version upgrades

A tudomány a valóság költészete!

(#50404) MostaPista válasza Vesa (#50403) üzenetére


MostaPista
tag

Masok helyett elolvasol dolgokat, vagy csak ujevi ajandeknak szantad? :B

(#50405) milu


milu
aktív tag

Két szöveges dokumentum közötti különbséget keresem, melyik programmal lehet könnyen megtenni az összehasonlítást és a különbséget meg is mutatja, kiemeli. (pl.: szerződés módosítás és az eredeti dokumentum között)

(#50406) kispx válasza milu (#50405) üzenetére


kispx
addikt

Milyen fájlformátumról lenne szó?
Word esetén használható a beépített összehasonlító.

(#50407) milu válasza kispx (#50406) üzenetére


milu
aktív tag

kispx köszönöm a gyors válaszodat, .doc, .txt kiterjesztésekről lehet szó.

(#50408) kispx válasza milu (#50407) üzenetére


kispx
addikt

txt fájlokhoz:
1) bemásolod a tartalmukat egy Word dokumentumban
2) Total Commander fájl menüben lévő összehasonlítás tartalomra menüpont is alkalmas az összehasonlításukra.

(#50409) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

BUÉK
ingyenes partícionáló progit keresnék Windows alá, az 5 meglévő partícióból kettőt vonnék össze, de azok nem egymás mellett vannak.
Köszi.

(#50410) Cs1csó válasza tpeter77 (#50409) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#50411) sfdrakex válasza tpeter77 (#50409) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem egymás mellett vannak semmi nem vonja össze.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50412) cigam válasza sfdrakex (#50411) üzenetére


cigam
félisten

Éppen ezért kell egy, a beépítettnél okosabb partíciókezelő, ami tudja mozgatni a partíciókat, vagyis addig tilitolizza a partíciókat, míg egymás mellé kerülnek.

A Gparted-et nem kell telepíteni, készítesz egy live usb pendrive-ot, és mindent meg tud oldani.

Bármelyiket is választod 2 fontos dolgot el kell végezni előtte:
- Fájlrendszerellenörzés mindegyik partíción
- Mentés 2 független helyre a fontos adatokról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50413) milu válasza kispx (#50408) üzenetére


milu
aktív tag

Azt hiszem, ez lesz a megoldás!

(#50414) King Unique válasza tpeter77 (#50409) üzenetére


King Unique
titán

Ezt megmondja a webes kereső is, mint már linkelték, ahol kb. akármelyik 3rd party particionáló program illetve annak ingyenes változata képes erre, lásd pl. a népszerűbbeket: AOMEI, EaseUS, MiniTool.
Ha rendszermeghajtóról van szó és a rendszerpartíciókat (C) is érinti az összevonás, akkor az 1. lépes nyilván a rendszermentés készítése - ami ettől függetlenül amúgy sem árt - , majd csak utána ügyködni tovább. ;)
Mármint ha jelenleg fontos adatok - amikről ugye máshol lennie kell biztonsági másolatnak - vannak azokon a partíciókon, mert ellenkező esetben, + ha nem rendszermeghajtóról van szó, akkor adott a törlés és újraparticionálás lehetősége pl. parancssorban.
Ha már szóba került a GParted, az is opció pendrive-ról bootolva, ami a különálló live környezet miatt lehet előnyös - azt a windowsos particionáló programok fizetős verziói is tudják WinPE alapon + ott van a HBCD PE is, de még az ingyenesek is ún. PreOS módba bootolva - , valamint hogy többféle (főleg linuxos) fájlrendszert, partíciós sémát támogat, ellenben a windowsos particionáló programok tudás terén simán überelik.

[ Szerkesztve ]

(#50415) repvez


repvez
addikt

Videobol hogy tudom a képeket külön választani tehát videobol képet csinálni ugyhogy minden frame vagy pár mpenként 1 képet csináljon és azt egy mappába tegye?
Lehetőleg minöség romlás nélkül ami itt 4k-t jelent? mp4ből.
Találtam neten online progikat, de azok csak rövid ideig vagy átméretezve csinálta volna.

Nekem olyan kéne ami legalább 3 perces videot tud 4k-s képekre szétbontani .

(#50416) kivlov


kivlov
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete milyen alternatívája lehetne a CobianBackup 11 programnak amit frissítenek is még manapság?
Amire kellene:
Távoli FTP, FTPS (TLS explicit) módban csatlakozni az adott szerverhez, azt ott tárolt fájlokat letölti, betömöríti (7zip formátumba) akár jelszóval ellátva, titkosítva, mindezt ütemezetten, több különböző helyről. Azaz akár napi backupot készít, több helyről egy adott helyre.
Az sem lenne hátrány ha kezelne esetleg felhő szolgáltatásokat is, de ez nem annyira fontos.

Sok programot kipróbáltam már de ezt egyben szinte egyik sem tudja a CobainBackupon kívül, de sajnos az utolsó változat ami még nem BETA az nem kezeli jól az FTPS szervereket, ezt a volt fejlesztője is leírja, de az új fejlesztő BETA-ja pedig már sok dologban ki lett herélve pl: 7Zip sincs már benne...stb

Amiket néztem már de nem jók:
Duplicati
GoodSync
SyncBack
iperiusbackup
Aomei Backup

Előny ha free de ha van olyan ami profi akkor érdekel más is.
Köszönöm ha valakinek van ötlete

(#50417) cigam válasza kivlov (#50416) üzenetére


cigam
félisten

Egy kis Batch fájl?
- winscp letölti amit kell
- a 7zip betömöríti/titkosítja
Aztán ezt a Batch fájlt időzítve elindítod.
Esetleg a HandyBackup is jó lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50418) BigBadPlaYeR válasza repvez (#50415) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Shotcut tudja. Ingyenes, opensource.
Itt van egy rövid tutorial is róla: [link]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#50419) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy Windows-ra IP camera képét közvetítő jól bevált programra lenne ötletetek? Droidos eszközön néztem eddig a kamerákat,a V380Pro appal,de az az eszköz elhalálozott,így most win-t kellene használnom.

Üdv: Attila

(#50420) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
W11-re valami Equalizer (hangszínszabályzó), amivel Bluetooth-on keresztül egy Edifier 2.0 hangfalpár megfelelően szabályozható? :)
Köszönöm előre is!

(#50421) bluemirage válasza M3aN (#50420) üzenetére


bluemirage
őstag

A legtöbb gépnek realtek hangkártyája van. Ezért adott, hogy annak cucca legyen használva. Az alaplapi telepítőn rajta is lehet, de mivel már mindenki a MS felhőből telepíti a gépet, így csak a szükséges dolgok települnek.
A realtek honlapján nézz körbe. https://www.realtek.com/en/downloads

"Realtek Audio Manager" és "Realtek equalizer W11" szavak mutatnak tutorialt, ha gond lenne a telepítéssel.

Egyébként nekem is ilyen hangfalam van (R1280DB). Torzításmentes, értsd nem túlhajtható... stúdió célra is alkalmas polchangfal. :D

Meliora sunt bono inimica

(#50422) M3aN válasza bluemirage (#50421) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszönöm, megnézem. Gyárilag ami fent van Realtek szoftver csak a beépített hangszórót képes kezelni. Nekem az 1700BTs van, ezek nem a Budapest Parkba valók, de ezzel nincs is baj :)

(#50423) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, eddig megfelelt nekem a PS6, de Win11 alatt nem futtatható.... ezért olyan
képszerkesztőt keresek, amiben normálisan lehet szerkeszteni, csökkenteni egy fotón a zajt, Reduce Noice...

Gimp-et (portable) próbáltam, az alap filterek között pl van reduce noice, de nagyon gyengén dolgozik. Próbáltam hozzá a GMic kiegészítőt, de zavar, hogy a Win registryben akar átírni dolgokat (HKUS...SystemCertificates\ROOT és HKUS....\Tcpip) miközben portable. Külön tetszene hozzá a wavelet denosie plugin, de nem találtam Winen működő új verziót.

(#50424) M3aN válasza bluemirage (#50421) üzenetére


M3aN
senior tag

Na, igazából a linken ethernet driver szerepel nálam, illetve google keresés sem adott nagyon találatot az általad írt keresőszavakra. Amit le tudtam tölteni és felraktam, az semmi extra szoftvert nem adott, nevében is csak driver. Igazából ahogy járatódik be a hangszóró, lehet nem is nagyon szorul rá :)

(#50425) mezis válasza Krystal_s (#50423) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv., egy virtuális masina és abban a PS6 ?

mezis

(#50426) bluemirage válasza M3aN (#50424) üzenetére


bluemirage
őstag

A link rossz volt. Bocsi. https://www.realtek.com/en/component/zoo/advanced-search/74?Itemid=276

De szerintem nem is ez lesz a megoldás. Túlgondoltam, meg munka mellett írtam gyorsan.

Ha a számítógépen indítod a lejátszást, akkor miért nem a lejátszó program equalizerét használod? Pl. a foobar2000 ami az összefoglalóban is van.
Nálam megnyitottam gyorsan, íme:

Meliora sunt bono inimica

(#50427) M3aN válasza bluemirage (#50426) üzenetére


M3aN
senior tag

Spotify és YouTube :)

(#50428) Dluinet válasza Krystal_s (#50423) üzenetére


Dluinet
nagyúr

affinity photo

Ingyen kipróbálod, ha kell, akkor 20000Ft. Tavaly volt akcióban 8000Ft is.
PS árához képestajándék.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50429) Krystal_s válasza mezis (#50425) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem ragaszkodom annyira a PS-hez. Van már rengeteg kisebb program is, ami tud ilyet.

Dluinet: Igaz nem írtam, de valami kis egyszerű programot szeretnék. PS tudását sem használom ki. Néha kell a képeken a zajt csökkenteni...

(#50430) regener


regener
veterán

Nem is tudom melyik topikba való igazán, talán ide:

Ashampoo® Backup 2021 ingyen behúzható most.

(#50431) Krystal_s válasza regener (#50430) üzenetére


Krystal_s
addikt

(#50432) liszi70 válasza Krystal_s (#50429) üzenetére


liszi70
nagyúr

"valami kis egyszerű programot szeretnék. PS tudását sem használom ki."

Sokáig én is Photoshop-ban szerkesztettem, de aztán rájöttem, hogy azokra az alap dolgokra amik nekem kellenek, tök felesleges. Próbáld ki a FastStone Image Viewer képnézegetőnek a képszerkesztőjét. Azzal mindent meg tudok csinálni. Egyszerű, magyar, minden alap szerkesztésre megfelelő, zajcsökkentésre is. Képnézegetőként is kiváló, csak ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#50433) milu


milu
aktív tag

A Brave-hoz keresek olyan kiegészítőt, amivel - a jobb olvashatóság miatt - az oldalak DARK módra váltanak.
Ismertek ilyen kiegészítőt és működik is?

(#50434) Krystal_s válasza liszi70 (#50432) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, este megnézem.

(#50436) Krystal_s válasza liszi70 (#50432) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen! 🙏 Igazad van és tényleg tud ilyeneket (is) a FastStone. A legjobb, hogy már régóta a gépemen van (a portable) és néha használtam is másra, de eszembe sem jutott, hogy ilyeneket tud. 😊
Kínomban már több programot is kipróbáltam és a neten keresgéltem...

(#50437) milu válasza Scrollpoint (#50435) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm Scrollpoint! Letöltöttem, jól működik!

(#50438) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Dvd-ből szeretnék avi-t, mkv-t készíteni, teljesen mindegy melyik. Melyik program lenne erre a célra a legcélszerűbb? Olvastam az összefoglalót, az ott ajánlott program ahogy néztem béta állapotú.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#50439) liszi70 válasza Lauda (#50438) üzenetére


liszi70
nagyúr

MakeMKV

Szerk.: Ja, most látom, erre utaltál, hogy béta. Ne foglalkozz vele, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#50440) cigam válasza Lauda (#50438) üzenetére


cigam
félisten

avidemux

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50441) Lauda válasza liszi70 (#50439) üzenetére


Lauda
félisten

#50439liszi70, #50440cigam

Köszi szépen! :B :R

(#50442) csixy


csixy
addikt

Többféle formátumú és többféle felbontású videodarabokat össze lehet fűzni valamilyen programmal egy egységes video fájllá?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50443) liszi70 válasza csixy (#50442) üzenetére


liszi70
nagyúr

A többféle felbontás miatt csak újrakódolással lehetséges, így erre a feladatra bármelyik videószerkesztő megfelelő.

(#50444) csixy válasza liszi70 (#50443) üzenetére


csixy
addikt

Mivel nem ismerem őket , pár konkrét javaslatot súgást szeretnék kérni. Arra is kérnék ötletet, hogy a telefonom függőleges képrnyőképét hogy tudom elfordítani úgy, hogy a teteje balra és a bal oldala alulra forduljon satöbbi. Köszönném!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50445) mezis válasza csixy (#50444) üzenetére


mezis
nagyúr

Én ezzel a programmal "tekergetem" a fedélzeti kamerám video felvételeit:

mezis

(#50446) csixy válasza mezis (#50445) üzenetére


csixy
addikt

Köszi, de nekem linuxra kellene valami.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50447) sfdrakex válasza csixy (#50446) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt mondjuk hasznos lett volna leírni, mikor segítséget kérsz. :))

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50448) mezis válasza csixy (#50446) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#50449) csixy válasza mezis (#50448) üzenetére


csixy
addikt

Köszi a linket. úgy tűnik az OpenShot jó lesz nekem. Látom az alján a sok sávot, gondolom, hogy majd a snitteket oda kell beilleszteni és májd úgy lehet egybefüzni . :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50450) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A neszetools.hu hogyan jött létre és kik csinálják? Nem látok rajta reklámokat, akkor hogyan lehet fenntartani az oldalt?
Hogyan sikerült ennyi programot összegyűjteni? Ezeket ingyen adták a programok készítői?
(Nem azért kérdezem, mert én is bele akarok vágni egy ilyen oldal létrehozásába. Csak böngésztem az oldalon és eltűnődtem rajta)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.