Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) chrome11 válasza cigam (#51350) üzenetére


chrome11
kezdő

azzal is csak "feleslegesen" megy az idő

.

(#51352) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Olyan program kellene nekem, amivel virtuális hátteret tudok a kamerához beállítani, green screen videó lenne.
És persze amit rögzíteni is tudok. OBS ben próbálom, de macerás a beállítása, a teams vagy nem is tudom melyik meg nem akar működni. Van ötletetek ami automata prograj ezen a téren? Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51353) bobalazs válasza Lalikiraly (#51352) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Obshez a legegyszerűbb betenni egy statikus képet.

(#51354) ollie válasza Lalikiraly (#51352) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Teams-et próbáld meg, ha az nem működik, akkor túl gyenge a processzorod, és akkor valszeg semmivel sem fog működni.

Ha azon a gépen próbálod, ami az adatlapodon van, akkor feleslegesen is próbálnod, mert tényleg nagyon gyenge az a processzor. Sokkal izmosabb kell hozzá, hogy működjön.

Intel Celeron 6305 van a laptopodban, kb egy 10 éves core i3 laptop processzor sebességét hozza: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#51355) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Windows XP-re tudtok ajánlani, (lehetőleg ingyenes) egy grafikus, diagrammos indikátor-t ami a tálcán mutatja a szabad fizikai Ram mennyiséget? (böngészéskor lássam mikor zárjak be lapokat.) :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51356) Lalikiraly válasza bobalazs (#51353) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, csak sajnos mindíg szemcsésedik a kép. Teams el amelyik gépünkön engedte, ott meg szépen ment...
Hát ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51357) Lalikiraly válasza ollie (#51354) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen sajna, hát most egyelőre ez van. Akkor marad az OBS el szórakozás.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51358) mezis válasza zoltanz (#51355) üzenetére


mezis
nagyúr

A "háromujjasnak" nincs ilyen szolgáltatása?

Egyébként Performance Monitor.

mezis

(#51359) Blackmate


Blackmate
senior tag

Milyen program, ami ... telefonon készült fotók EXIF adatából kinyeri a készítés dátumát és beállítja a fájl készítési és módosítási dátumaként. Nem 1-2 fotóról van szó, így ha megbírkózna tömeges feldolgozással, az nagy előny lenne.

(#51360) Dluinet válasza Blackmate (#51359) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ACDSee

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51361) Dr.NX válasza Blackmate (#51359) üzenetére


Dr.NX
addikt

FastStone Image Viewer

Elfogadom a sütiket.

(#51362) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek, amivel:

Szóval a telefonom adja wifi hotspotként itthon a netet.
Wiszont kellene egy olyan program amivel ilyenkor is megtudok osztani mappákat a telefonon a belső hálón.
Vagy mit kell ehez beállítani?

Előre is köszi a helpet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51363) bobalazs válasza Lalikiraly (#51362) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én wifi lan servert használok telefon pc közötti fájlküldésre.
[link]

(#51364) Lalikiraly válasza bobalazs (#51363) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na oké, de a wifi hot spotkor nincs wifi... Mármint a telefon lekapcsolja a wifit és az ftp program meg azon működne.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#51365) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Egy könnyen kezelhető videó felvevő programot keresek amit aztán könnyen meg lehet osztani facebook, messengeren, skypeon...
Akinek kellene, mozgásában korlátozott, gépelni nem tud, ezért videóüzenetben kommunikál.
Használt már ilyen programot, de sajnos gépcsere után nem tudja melyik volt az...
Köszönöm ha tudtok segíteni!

(#51366) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van olyan commander amiben 1 user inputra tudok több command-ot tenni?
Ahogy nézem a totalcommanderben és a double commanderben csak egy command lehetséges.


Köszönöm :R

(#51367) mezis válasza DrojDtroll (#51366) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

OhSoft: oCam ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51368) AtHoS válasza DrojDtroll (#51366) üzenetére


AtHoS
nagyúr

TC tudja ezt, a parancsokat vesszővel elválasztva egymástól, DE azt írják, hogy a második parancs nem vár az első parancs lefutására [Menu item executing multiple commands]

Ahogy írják itt tudsz a Help-ben olvasgatni a lehetőségekben, mert pl. várakozási lehetőség is van a parancsok között

"To look-up how TC can support you, do
- right click a button
- choose Change...
- press F1 key and read
- cancel the button dialog"

read-only mode on the forum

(#51369) totron válasza Lalikiraly (#51362) üzenetére


totron
addikt

File X-plorer.

(#51370) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Egy egyszemélyes vállalkozásról van szó, aminek gyakorlatilag egyetlen laptopon vannak a legfontosabb adatai, és úgy 2-3 mappáról, cirka 10-15GB adatról kéne folyamatosan biztonsági mentés. A Windows 10 beépített biztonsági mentés funkciója + egy nagyobb (128,256GB) pendrive volt az első ötletem, mondjuk 4-5 óránkénti mentéssel, és a korábbi verziók tárolásának beállításával, de asszem nem ártana egy felhős vagy még egy tartalék. (nincs tapasztalatom, h mennyire megbízható a windowsos). A Onedrive és a Google Drive nem jó, mert almappákat egyik se tud kizárni a szinkronizálásból (pedig az egyik programnál kéne), a Drive elődje, a Backup and Sync még asszem tudott, de azt kinyírták... Erre kérnék ötleteket :). Előre is köszi!

"So say we all"

(#51371) #82860288 válasza TaliGa (#51370) üzenetére


#82860288
törölt tag

OneDrive engedi az almappák kiválasztását pedig elvileg:

(#51372) TaliGa válasza #82860288 (#51371) üzenetére


TaliGa
aktív tag

De nem backuphoz sztem, hanem ez ugye a kizárólag a felhőben tárolt mappákra vonatkozik...

"So say we all"

(#51373) ollie válasza TaliGa (#51372) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De milyen egyéb backup kell még? Ott van helyileg a gépén, meg felhőben a OneDrive-on, és folyamatosan szinkronizálja a kettőt.

***

(#51374) TaliGa válasza ollie (#51373) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Lehet, h nem jól írtam le, de a Onedrive-ban szinkronizálásnál sztem nem lehet almappákat kizárni, amit ő linkelt képet, az az on-demand, ott meg ha jól rémlik nem marad a gépen másolat hanem mindent felpakol a felhőbe... Vagy rosszul tudom? :F

"So say we all"

(#51375) #82860288 válasza TaliGa (#51374) üzenetére


#82860288
törölt tag

De, marad másolat, nekem így van a gépen a user / pictures mappa alatt is minden.
Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e periódust megadni szinkronizálásra, bár ha jól emlékszem amikor változik a mappa tartalma, akkor feltölti felhőbe is.
De ha ezt kipróbálnátok, akkor először ne az éles adaton hanem valami kamu mappán, illetve csináljatok másolatot a biztonság kedvéért.

(#51376) cigam válasza TaliGa (#51370) üzenetére


cigam
félisten

asuswebstore
Ingyen kapsz pár GB tárhelyet, de "gyöngyökért" kapsz akár 1TB-ot is 1 évre. (Ha belépsz az WEB-es felületére szoktak akciós ajánlatokat adni, pl. nekem most 17.99$-ért ajánlottak 1TB-ot egy évre)
Természetesen nem ez a leggyorsabb szolgáltatás, de valamit valamiért ;-)

Amiben kitűnik a többi közül, hogy olyan bővítményt (programot) is biztosítanak, amivel fel tudod mapponni a tárhelyet, mint egy meghajtót.

Jó ötlet a helyi és felhő mentés, de kellene még egy 3. offline, ami fizikailag máshol van mint ahol dolgozni szoktál. Ha leég a ház/iroda vagy ellopják a gépet, még mindég marad egy másolatod. Pl. hetente készítés egy teljes mentést a gépről egy külső lemezre, amit máshol tartasz mint ahol dolgozni szoktál.(otthon/munkahelyen, rokon/ismerős, banki trezor)

Erre használhatsz külön mentőprogramot (pl. AOMEI Backupper), de használhatod a kedvenc fájlkezelődet is.

SteveS
Ez fura mert pont most próbáltam ki. A helyi OneDrive mappában készítettem egy teszt mappát, amit azonnal létre is hozott a felhőbe. Ezután kivettem a pipát előle a beállításokban. Amint leokéztam eltűnt a helyi teszt mappa, de a felhőben ott maradt.
Igaz nekem más verzió lehet, mert alul volt folytatás:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51377) cigam válasza cigam (#51376) üzenetére


cigam
félisten

A kép lemaradt:

Az alsó szürke szöveg a lényeg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51378) #82860288 válasza cigam (#51376) üzenetére


#82860288
törölt tag

Na bakker, akkor rosszul írtam, akkor OneDrive kiesett.
Esetleg talán DopBox lehet még akkor opció, de az most nincs fent, nem tudom megnézni.
Vagy meg kell nézni valahol online tárhely oldalakon, hogy menyibe kerül és milyen opciók vannak.

(#51379) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

egy "speciálisabb" évek óta fennálló probléma kérdésben szeretnék segítséget kérni :)

Szóval arról lenne szó, hogy szeretnék csinálni egy olyan tömörített fájlt, (ami mailba küldhető) amit ha a párom rákattint akkor utána MAGÁTOL kicsomagolja az általam ELŐRE meghatározott helyre..
a gépén fent van az INGYENES PEAZIP program.
Szeretném jelezni, hogy az nem megoldás, hogy:
majd Ő beállítja, hogy hova kell..
nem, nem működik próbáltuk felejtős, és az hogy kicsomagolja ide meg oda ÉS majd átmásolja SZINTÉN esélytelen!! :K

tehát a föntebbiek fényében - sportszerű nehezítés :B -,
A tiszteletteljes kérdésem az, hogy:
- egyáltalán létezik ilyen lehetőség?
- és ha igen akkor hol hogyan Mivel tudok ilyet készíteni?

Előre is NAGYON köszönöm a segítőkész pozitív választ! :R :R :R

(#51380) genndy válasza Nyugis (#51379) üzenetére


genndy
addikt

- A sima zip is képes önkicsomagoló exe-t készíteni
- az "oda csomagolja ki magát ahová én akarom"ra pedig az a megoldás, hogy te előre megcsinálod a mappaszerkezetet, és azzal együtt csomagolod be.

Mások majd biztos írnak még okosakat, nekem ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#51381) ollie válasza genndy (#51380) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem semelyik email szolgátató sem engedi a futtatható fájlok küldését manapság.

***

(#51382) cigam válasza genndy (#51380) üzenetére


cigam
félisten

A 7zip -spf paramétere ezt csinálja. Persze ehhez az kell, hogy nálad is azokban a mappákban legyenek a fájlok, amiket becsomagolsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51383) totron válasza cigam (#51382) üzenetére


totron
addikt

Plusz e-mail melléklet megnyitása, nem mentése, jó eséllyel már ott, azzal is elveszne (nem tudja hova is menthette).

(#51384) AtHoS válasza ollie (#51381) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erre megoldás tárhelyre feltöltés és a futtatható állomány linkjének küldése e-mailben.

WinRar-ban be lehet állítani kibontási útvonalat, ami független attól, hogy honnan lettek összedobálva a csomagba a fájlok/mappák. Azt viszont nem vágom, hogy ezt csak rar típusú tömörítvénynél tudja vagy esetleg zip-et választva is.

read-only mode on the forum

(#51385) kivlov válasza TaliGa (#51370) üzenetére


kivlov
aktív tag

Goodsync!
Ez kell neked és ezzel oda mented és azt amit csak akrsz.
Időzíthető is hogy milyen gyokrisággal szinkronizáljon oda vissza vagy csak oda.
Sok tárhely szolgáltatást támogat, én leginkább a mega-t ajánlom mert nem olvasgatnak bele az adataidba elég biztonságos és ingyen kapsz 20GB kezdésnek aztán lehet bővíteni is.
De támogatja a Google Drive-ot és a OneDrivot is és sokszor van akcióban.
Ha kell éves licensz írj rám lehet tudok segíteni.

(#51386) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
AdBlockplus böngészőkbe telepítherő reklámblokkoló mostmár 3 féle konstrukcióban érhető el: LINK

Mit ajánlotok helyette, ami ingyenesen is teljesértékű?

[ Szerkesztve ]

(#51387) sopruk válasza TaliGa (#51370) üzenetére


sopruk
aktív tag

+ 1 a Mega -nak
Bármely mappát ki tudsz választani a felhő szinkronizáláshoz...
End to end, zéró tudású titkosítással kerülnek a felhőbe az adatok...
Esetleg itt egy jó kis összefoglaló, tesztekkel, a különböző felhőszolgáltatásokról...
Illetve a felhős topic

#51385 kivlov
Köszi a Goodsync tippet, ezt nem ismertem...

(#51388) #82860288 válasza zsoltip (#51386) üzenetére


#82860288
törölt tag

uBlock Origin
Vannak benne filterek és te is tudsz hozzáadni manuálisan ha akarsz.

(#51389) kivlov válasza zsoltip (#51386) üzenetére


kivlov
aktív tag

AdGuard kevésbé fogja a sávszélt és ingyenseben minden is benne van plusz van konkrét dns szolgáltatásuk is ha netán már router szinten szűrnél inkább vagy a mobil eszkozeiden sem akarsz reklámokat nézegetni :)

(#51390) TaliGa válasza sopruk (#51387) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi srácok!

"So say we all"

(#51391) #54597376 válasza zsoltip (#51386) üzenetére


#54597376
törölt tag

ublock origin

(#51392) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Árfigyelő programot keresek, ami megadott kategóriákra és konkrét termékekre is tud keresni, pontosabban képes azok árait figyelni. A beállított ár elérésekor pedig értesítést tud küldeni minimum email-ben.
Lehetőleg offline megoldást keresek (értsd: nem egy online webes szolgáltatást, hanem telepíthető programot/scrip-et).

Lehet fizetős is, csak ne havidíjas rendszerben, hanem egyszeri összegű.
Van ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#51393) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! Olyan programot keresek amivel nem csak az elejéből vagy végéből tudok kivágni egy darabot egy mp4 videóból, hanem az aljából is le tudnák vágni egy csíkot. :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51394) mezis válasza neil_mullen (#51393) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Ha semmi sem segítene, lejátszod és az oCam-al felveszed a kivágott részét.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#51395) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok.

Létezik olyan program amivel tudok meghajtót klónozni redszerről futás közben ?
(laptopba 2db m.2 foglalat van jelenleg 1db 500GB van de vennék egy 1/2TB és szeretném a jelenlegi ssd átklónozni, hogy megmaradjon minden)

(#51396) FeZ... válasza ssgk (#51395) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szerintem pl. a Macrium Reflect

(#51397) poirot válasza ssgk (#51395) üzenetére


poirot
senior tag

MiniTool Partition Wizard

(#51398) ssgk válasza FeZ... (#51396) üzenetére


ssgk
aktív tag

+ poirot
Köszi megnézem ezeket! :R

(#51399) cigam válasza neil_mullen (#51393) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51400) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Q-Dir Commander/Explorer mellett tudunk olyan progamról, ami 3, 4 (Vagy akár több???) ablakot is kezel?
(Nem, nem duplán, szimplán megnyitva/futtatva.
Igen, egy főablakon belül.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.