Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51701) totron válasza Top cat (#51700) üzenetére


totron
addikt

Ez lenne a normális. Melyik platformon? iOS-on nálam az ellenkezője az igaz, de valami botrányos mértékben. Még csak rendszert sem sikerült találni benne.

(#51702) Top cat válasza totron (#51701) üzenetére


Top cat
őstag

Win 10-et használok.

(#51703) ollie válasza totron (#51701) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mobilon alacsony felbontáson játszik le videókat alapból.

***

(#51704) totron válasza ollie (#51703) üzenetére


totron
addikt

És mi alapján találja ki, hogy melyiket? Miért nem lehet tartósan érvényesíteni a következetes választásom a nagyobb felbontásra vonatkozóan?

(#51705) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Nem programot, inkább megoldást keresek.

Évek óta probléma a családban a családi fotók megosztása és kezelése. Mindig megoldjuk valahogy, meg itt-ott NAS is akad, illetve a család bizonyos része cloud alapú megosztást, e-mailben vagy facebook messengeren való küldözgetést használja. Megmondom őszintén, utóbbi három megoldást én kevésbé favorizálom, nem szívesen adom ki a személyes fotókat egy külső szolgáltatónak. (telefonom sem szinkronizálja sehova, kézzel szoktam menteni)

Szó ami szó, egy saját megoldást szeretnék bevezetni, amolyan közös platformot, ahova mindenkinek lenne saját elérése, és egyszerűen meg tudja osztani a fotókat a többiekkel, amolyan digitális családi fotógyűjtemény. Az sem hátrány, ha megoldható a telefonról való szinkronizálás, aztán mindenki el tudja rendezgetni magának a képeit, eldönti mit oszt meg a többiekkel, stb, de ez már csak hab lenne a tortán. :)

Merre induljak el?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#51706) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok
Régen sokat használtam az ABBY FineReader nevű programot, a bámulatos (már már sebészi) PDF módosítási képessége miatt, de elég borsos megvenni, van e olcsóbb netán free alternatívája... :R

(#51707) Dluinet válasza A_ScHuLcZ (#51705) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Erre nézzél rá:
A következő felhőd otthon lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51708) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Apósom gépére szeretnék egy képnézegető, szerkesztó programot felrakni ami tudja:
-több fotó átméretezése egyszerre, magyarul, ingyenes
Ezt az irfanview tudja? mert az fent volt neki korábban csak nem vagyok benne biztos, hogy mindet tudja.

Illetve videoszerkesztó program is kellene ami.
-magyar és ingyenes (ha van ilyen)

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#51709) liszi70 válasza Nerazim (#51708) üzenetére


liszi70
nagyúr

Képre: FastStone Image Viewer

(#51710) AtHoS válasza Nerazim (#51708) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, IrfanView tud csoportos képátalakítást

read-only mode on the forum

(#51711) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan program win10-re amivel megtudom azt oldani, hogy egy adott program ne érhesse el az internet kapcsolatot, de a helyi hálózaton belül működjön?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#51712) fatal` válasza Pöttön (#51711) üzenetére


fatal`
titán

Ezt a beépített tűzfallal is meg lehet oldani szerintem, ha testreszabod a szabályt.

(#51713) janos1988 válasza bobalazs (#51697) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi. De létezik olyan daraboló ami mondjuk, ha beállítom, hogy 1 órás darabokra szedje szét megcsinálja magától? Nagy mp3 fájlokról van szó. 24+ vagy akár 48-96 órás egybefüggő mp3mak.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#51714) bobalazs válasza janos1988 (#51713) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#51715) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Windows alá olyan free programot keresek,ami a képernyőn láthatót a vlc számára is emészthető videó fájl formátumban menti mondjuk egy külső HDD-re. Adott egy laptop,ami programmal az itthoni kültéri kamerák élőképeit mutatja.Semmi másra nem használom ezt a lapost.A kamerák sd kártyára mentik a felvételeket amúgy,ez maradna így a továbbiakban is. Nekem fizikailag a lapos mellett lenne szükségem egy megoldásra.Tudom,létezik erre más megoldás,pl. Nvr,de most az felejtős. Köszi előre is!

Üdv: Attila

(#51716) bobalazs válasza tillatrilla (#51715) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire kivitelezhető az OBS képes képernyő rögzítésére videó fájlba.

(#51717) tillatrilla válasza bobalazs (#51716) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszi az infót! Win 7,és 8 alá kellene. Letöltöttem az OBS-t,de minimum Win10 kellene neki... :W

Üdv: Attila

(#51718) bobalazs válasza tillatrilla (#51717) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Talán egy régebbi verzióval. [link]

(#51719) mezis válasza tillatrilla (#51717) üzenetére


mezis
nagyúr

- oCam?
- vagy Ubuntu Linux és Ctrl + Shift + Alt + R ?

mezis

(#51720) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok,

Olyan programot szeretnék, ami kicsiben kirakható, azt mutatja, hogy jelenleg milyen sebességgel van hálózati mozgás a gépen.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#51721) bobalazs válasza Winne (#51720) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hwinfo64 tálcára rakva a network dl-up rate vagy rainmeter

(#51722) totron válasza Winne (#51720) üzenetére


totron
addikt

NetMeterEvo

(#51723) _Stalki_ válasza Winne (#51720) üzenetére


_Stalki_
csendes tag

(#51724) Winne


Winne
nagyúr

Köszi! :R

Na most meg választanom kell :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#51725) BigBadPlaYeR válasza tylerddd (#51687) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Prezentációhoz szerintem ZoomIt a legjobb. Nagyíthatsz, rajzolhatsz dinamikusan a képernypre. Online meetingeken is működik.
Ezt még a MS PowerToys -ban lévő mouse kiegészítőkkel szoktam megtoldani, ami tudja az egérmutató kiemelést és kattintás jelölést is. AHK-t amúgy imádom én is.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#51726) tillatrilla válasza mezis (#51719) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszönöm bobalazs,és mezis a linket,meg a tippet az oCam-ra is! Kipróbálom őket!! :R

Üdv: Attila

(#51727) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

Szép estét! Nincs valami progi chrome böngészőre vagy kiegészítő ami 2-3 soros könyvjelző sávot is enged? :R

(#51728) tillatrilla válasza mezis (#51719) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia mezis! Megy a virtuális sör neked az oCam program miatt!! :R Nagyon szuper,egy Asus x54c-n szépen megy.Rögzített videó minősége mint az eredeti, most 10perces fájlokba menti.Kíváncsi leszek,mennyi szabadhely marad a lapos HDD-n 10óra rögzítés után.Már csak egy szépséghibája van a projektnek...Még egy olyan progi kellene,ami automatikusan törli/felülírja adott idő után az utolsó fájlokat egy adott mappában,vagy külső hdd-n.Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#51729) bacus válasza tillatrilla (#51728) üzenetére


bacus
őstag

ehhez nem kell semmilyen külső program, meg tudod oldani batch fájlból, vagy powershellből...

nem csak napokra lehet átírni, hanem nyilván órákra is..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#51730) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Tudnátok esetleg egy olyan programot ajánlani ami a meghajtón lévő képeimet rendezné? Sajnos sok a duplikált egyforma kép és nincsenek rendszerezve, szeretném őket törölni. Régebben volt egy ilyen program de nem emlékszem a nevére.

(#51731) liszi70 válasza hramon94 (#51730) üzenetére


liszi70
nagyúr

Duplicate Cleaner Free

(#51732) tillatrilla válasza bacus (#51729) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Úha,ez nekem hirtelen elég zavarosnak tűnik...amíg ezt nem tudom értelmezni,addig marad a kézi törlés azt hiszem. 240Gb-os hdd-t raktam bele egy külső házba,12óra felvétele nincs egészen 7Gb.Míg teleírja,csak megértem...de az a batch fájl mintha szimpatikusabb lenne :)

Üdv: Attila

(#51733) DellFan


DellFan
csendes tag

Egy fájlt szeretnék megkeresni a C: meghajtón, de csak a pontos méretét és a létrejöttének idejét ismerem. Hogyan kellene paraméterezni a DIR parancsot, hogy megfeleljen a keresési feltételeknek (almappákban, rejtett és rendszer fájlok között is keressen) vagy ha DOS-ban nem lehetséges, hogy nézne ki ez a parancs a Fájlkezelőben? (Lehet, hogy nem ebbe a témába való, de nem találtam jobbat, bocsánat.)
Köszönöm!

(#51734) Top cat válasza DellFan (#51733) üzenetére


Top cat
őstag

Total Commander - keresés - bővített fül.

(#51735) Dluinet válasza DellFan (#51733) üzenetére


Dluinet
nagyúr

- intéző jobb felső sarkában a keresés mező
- beírod: *.* (csillag, pont, csillag) és entert ütsz
- megjelenik a menüsávban a keresési beállítások
- szűkíted időre és méretre a keresést

Vagy mint a boomerek, használhatsz totalcommander -t (Far Manager-t, volkov commander-t, DOS Navigator-t, vagy egyéb alternatívákat)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51736) DellFan válasza Top cat (#51734) üzenetére


DellFan
csendes tag

Sajnos most csak azt használhatom ami van és itt csak Fájlkezelő van. :(
Azért köszi!

(#51737) DellFan válasza Dluinet (#51735) üzenetére


DellFan
csendes tag

Meg is találtam, Köszi a kisegítést! :R

(#51738) G.ERIK


G.ERIK
csendes újonc

Keresem: tárgyi eszköz nyilvántartó programot!

(#51739) tothbe válasza G.ERIK (#51738) üzenetére


tothbe
addikt

Íme: [link]
Ha meg egyszerű és ingyenes kell akkor [link]

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#51740) G.ERIK válasza tothbe (#51739) üzenetére


G.ERIK
csendes újonc

kösz de ingyenes kell a második csak egy excel .

(#51741) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy koncertfelvétel amit leszedtem a youtuberól, van benne néhányszor a dj belebeszélése, úgy tudom létezik olyan program ami azokat a sávokat, a zenei sávtól kiválasztja és törli, az énekhangok meghagyásával.
Tudtok olyan - lehetőleg ingyenes - programokat ami ezt kezeli? 22:37
Meg tutorial videókat ahogy ezt bemutatja hogyan kell csinálni?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51742) makoss válasza makoss (#51741) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51743) tothbe válasza makoss (#51741) üzenetére


tothbe
addikt

Mivel szedted le youtube-ról, hogy sávok is lettek benne? Ez nem ilyen egyszerű. Már az audió-t szétválasztani a videó-tól is külön app kell, és abból sincs jó ingyenes. A layerek addig léteznek, amíg nem renderelik készre a videót. Utána egyben van minden.

By(e) Tothbe

(#51744) tothbe válasza G.ERIK (#51740) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, az ingyenes.
Mivel ilyenre csak cégeknek van szüksége, ezért senki nem fog lefejleszteni erre egy appot, amit aztán ingyen ad bárkinek. Cégre pedig el lehet számolni a költségét.

By(e) Tothbe

(#51745) makoss válasza tothbe (#51743) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom, hogy külön van-e a beszéd sávja mivel azt is a program látná (?)
Meg kellene nézni csak mivel? :R
4K Video Downloaderrel szedtem le.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#51746) liszi70 válasza makoss (#51745) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy külön legyen a beszéd-sáv egy jutub videóban.

(#51747) Dluinet válasza liszi70 (#51746) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ötletnek nem rossz, hogy egy videóhoz több szinkron nyelv közül lehessen választani, vagy zenei videókat karaoke módban lehessen használni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51748) bacus válasza makoss (#51745) üzenetére


bacus
őstag

Gyurmáztál már életedben?

Úgy képzeld el az egészet, hogy a "szerkesztéskor" még külön vannak a színek, de aztán a készre készítés (yt feltöltés előtt), összekeverik. Ahogy a gyurmát sem tudod utána szétszedni, ha már összegyúrtad itt sem szétszedhetőek a hangok.
A gitárt sem tudod kiszűrni, se a dobot és a beszédet sem.

Ha ezt a beszédhangot megkapnád külön (és csak a beszédet), akkor lehetne valamit halkítani rajta, mert ellenkező fázisban hozzákeverve talán kiütne valamit belőle, DE ez nem ugyanaz, mintha ott sem lett volna !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#51749) arfer válasza bacus (#51748) üzenetére


arfer
aktív tag

Ezen már én is gondolkodtam, de hogy csinálják a filmek szinkronját? Megkapnak minden eredeti hangsávot (több sávon rögzítik vajon az eredeti hangokat, mind a sok száz zajt, zörejt, beszédhangot?), vagy tényleg vannak spéci (gondolom többmilliós) eszközök, szoftverek, amivel a kész hangsávból is ki tudják szedni a beszédet, hogy a zörejek, stb. megmaradjanak?

(#51750) Dluinet válasza arfer (#51749) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valószínűleg nem a youtube-ról töltik le a hangot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.