Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) Krystal_s válasza ntomtb (#50597) üzenetére


Krystal_s
addikt

A VGA beállításokban (grafikus vezérlőpult) szokott lenni ilyen. Pl. Intelnél a Megjelenítés menüben, Középre igazítás, Képarány testreszabása stb. Valamint a TV-k beállításaiban a Képaránynál is lehet állítgatni.

(#50602) goom válasza BigBadPlaYeR (#50595) üzenetére


goom
senior tag

Bár nem én kértem, de igen nagyot segítettél rajtam is! Céges (ezer éves, kb. Win95-szerű felületek) most ott nyílnak, ahol logikus és szem előtt van, nem pedig a bal felső sarokban minden, mint eddig. Nekem a WinSize2 jött be, az AquaSnap az én esetemben nem működött.
Nagyon köszönöm!

(#50603) Winne


Winne
nagyúr

Ha a Youtube DLG nem működik, akkor mivel tudok még YT videót letölteni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50604) cigam válasza Winne (#50603) üzenetére


cigam
félisten

Jdownloader

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50605) dqdb válasza Winne (#50603) üzenetére


dqdb
nagyúr

yt-dlp

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50606) mezis válasza Winne (#50603) üzenetére


mezis
nagyúr

youtube-dl.exe -vel.

mezis

(#50607) Tomi_78


Tomi_78
tag

Segítsetek kérlek, hogy mi ez a hibaüzenet, ami a mellékelt képen van és hogyan lehet mégis telepíteni a programot?
Lehet, hogy ez már túl öreg szoftver a Windows 10-hez? De ez csak a telepítés végén jelenik meg!

(#50608) Winne


Winne
nagyúr

Köszi, sikerült! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50609) BigBadPlaYeR válasza Tomi_78 (#50607) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Esetleg Admin módban futtatni? De lehet jobb helye lenne a Windows 10 topicban.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#50610) Csabex


Csabex
őstag

Összefoglalóban nem volt egyértelmű, ezért felteszem a kérdésem ami audio témával kapcsolatos. Több mp3 vagy akár FLAC fájlt szeretnék azonos minőségűre (nyilván 96-ból nem szeretnék 320 kbps :DDD) és hangszintre hozni, ehhez mit ajánlotok? Gondolok arra, hogy van egy minta fájl és az alapján végezné el a módosítást az összes többin. Alapból freeware lenne jó, de meg is vásárlom akár ha nem horribilis összeg.
:R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#50611) Tomi_78 válasza BigBadPlaYeR (#50609) üzenetére


Tomi_78
tag

Próbáltam sima és rendszergazda módban is futtatni, de ugyanaz az eredmény(telenség).
De igaz, talán a Windows 10 témában kellene megkérdeznem.

(#50612) Fire/SOUL/CD válasza Csabex (#50610) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

16 Best Free Audio Bitrate Converter Software
Ha van kedved próbálgasd ki őket.

Amit ezek közül kifejezetten javasolni tudok, az a QWinFF , mert ingyenes, van portable változata is, kezeli a FLAC-t (is), csoportosan tud bitrátát konvertálni és egyidejűleg fix hangerőt beállítani, és nagyon egyszerű a használata.

"...van egy minta fájl és az alapján végezné el a módosítást az összes többin."
Ilyenről Én nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50613) Csabex válasza Fire/SOUL/CD (#50612) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm szépen :R Meg fogom skubizni őket és ha beválik valamelyik, akkor jelzem és mehetne akár az összefoglalóba is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#50614) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám megoldani a következő problémámat.
Adott egy folyamatosan bekapcsolt Win10-es gép. Sajnos az IP cím nem fix, de sztm erre is lehet valami megoldás. Tehát azt szeretném elérni, hogy az egyik vinyón vagy partición tárolt sok-sok fotórengeteget meg tudjam nézni mobilon (iPhone). Ha kell a mobilra is valami kliens az sem gond. Olyasmi módon mint a one drive csak az én gépemen legyenek a fájlok. Igazából több 100GB-ról van szó, ezért nem játszhat az one drive.
Remélem érthetően fogalmaztam meg :)
Előre is köszönöm :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#50615) Fire/SOUL/CD válasza szmayer1 (#50614) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Simán megosztod az adott mappát a Windows 10-el mindenki számára és egy megfelelő IOS alkalmazással már el is éred a mappát az iPhone-ról.

How to Share Files Between Android and Windows on Your Network
(A How to Share Windows Files with Android résztől olvasd)
Ami ebből a leírásból kimaradt, az az, hogy rögtön az elején Windows 10 alatt át kell állítani a hálózat típusát Magán-ra.

Kipróbáltam az itt javasolt Android-os FE File Exolorer app-t és kifogástalanul működik a megosztás elérése. A szóban forgó alkalmazásnak úgy látom van Ingyenes IOS változata is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50616) szmayer1 válasza Fire/SOUL/CD (#50615) üzenetére


szmayer1
senior tag

Hű ez nagyon gyors volt. Ki is próbáltam. Hálózaton belül tökéletesen működik. Egyelőre kívülről még nem érem el de elolvasom amit küldtél hátha ott van róla leírás, hogy mit kell beállítani a windowson belül.
Köszönöm :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#50617) szmayer1 válasza szmayer1 (#50616) üzenetére


szmayer1
senior tag

Sajnos kívülről nem látja :F Sztm oda már valami Dyndns szerű appra lenne szükség hogy mindig tudja a szolgáltató által nyújtott IP címet. De lehet hogy én mondom rosszul :F

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#50618) Fire/SOUL/CD válasza szmayer1 (#50617) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, bocsesz, csak azt hittem, hogy csak helyi hálón belül szeretnéd nézegetni a képeket, nem a kamcsatkai félszigetről...
Akkor marad a remote desktop megoldások, mondjuk ez esetben egyértelműen a TeamViewer-t javaslom, mert ennél nem kell állítani semmit, felpakolod a PC-re, elindítod, automatikusan kapsz egy azonosítót meg egy jelszót(jelszót célszerű egy fix jelszóra cserélni, mert ha újraindul a masina, akkor újat generál(hat)).
Mobilra is felpattintod, elindítod, megadod a PC-n kapott azonosítót meg jelszót és már vezérelheted is a PC-s gépet allinone.

Persze ha bátor vagy, van egy-két "elvetemült" felhő tárhely szolgáltató, ahol ingyen adnak 1024GB tárhelyet, pl: Dubox (Terabox)...
Kérdés, hogy ilyen helyekre meri vagy nem meri az ember gyereke felpakolni -az adott esetben személyes/privát- képeket... ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50619) regener válasza Fire/SOUL/CD (#50618) üzenetére


regener
veterán

Ha regisztrál egy Teamviewer fiókot, majd bejelentkezve mindkét eszközén fixen eléri a gépet, csak be kell kapcsolni ezt a funkciót.

(#50620) Fire/SOUL/CD válasza regener (#50619) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A böngészőn keresztüli távelérésre gondolsz? Mert ha igen, az előfizetéses ügyfeleknek van csak, vagy nem? Főablakon is ez olvasható
Bevezetése óta ez van: The TeamViewer web client is available to subscribers via all popular web browsers

Vagy nem egyről beszélünk? :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50621) regener válasza Fire/SOUL/CD (#50620) üzenetére


regener
veterán

Nem, a sima távelérésre, amely ingyenes fiókkal is működik.
Két feltétele hogy induljon a géppel a TV és hogy engedélyezve legyen az "egyszerű" elérés a főablakban.

Így lesz kód is ha alkalmi belépéshez kell, de a saját fiókba belépve csak rátapicskolsz a gépedre és bent is vagy telón.

(#50622) Fire/SOUL/CD válasza regener (#50621) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megint tanultam valamit, thx! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50623) szmayer1 válasza Fire/SOUL/CD (#50618) üzenetére


szmayer1
senior tag

Team viewerm van de ott nagyon nehézkes a fotók böngészése illetve akkor a távoli gép felületén látom a fotókat az úgy nem jó. A program amit írtál az tökéletes lenne ha elérném kívülről is akár a Kamcsatkai Félszigetről, mert azon keresztül jól működik a fotók böngészése nézegetése.
Megpróbálok még utána olvasni hát valami portot kell nyitni a routerba vagy ilyesmi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#50624) w.miki


w.miki
veterán

Van olyan oldal/program, ami tud ciril nyelvű videóhoz magyar, vagy legalább angol feliratoz varázsolni?
А ты купил тачку из США? || Mercedes ML350 om642 3.0 diesel (скольк стоит ремонт мотора)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50625) sisi22


sisi22
tag

Online tv ill. radio nezesre, esetleg hirek lementesere valo ingyenes programot ismer valaki, amihez nem kell semmilyen hardver?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50626) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ténylegesen ingyenes QR-kód gyártó oldalra lenne szükségem, ahol legalább a linkekre mutató kódok generálása ingyenes. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#50627) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Megtértem, WinDirStat helyett átálltam a következőre: WizTree

WinDirStat ha jól tudom 2007 óta nincs fejlesztve, és rettentő lassúnak vélem. WizTree azt mondja 46x gyorsabb nála. Le is teszteltem egy 3TB-os (főleg játékok és programok, tehát sok kicsi fájl) beolvasásával, valóban rendkívül gyors:
WinDirStat 2:58
WizTree 0:05

Úgyhogy bátran tudom ajánlani :)

4 8 15 16 23 42

(#50628) Fire/SOUL/CD válasza tylerddd (#50626) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltétlen online kell? Mert ha nem, akkor ByteScout Barcode Generator, de ha használsz Word-t vagy Libre Writer-t azok is tudnak QR-t generálni.
Esetleg Firefox add-ons-ként? Ultimate QR-code Generator

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50629) tylerddd válasza Fire/SOUL/CD (#50628) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Megnézem őket, nem feltétel az online! :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#50630) sisi22 válasza tylerddd (#50629) üzenetére


sisi22
tag

Multibutulos pendrajvkeszito programot hasznal valaki?
Ha igen, mi az ajanlat win es linux telepitok keszitesere?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50631) Fire/SOUL/CD válasza sisi22 (#50630) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ventoy
A csatlakoztatott pendrive-t lezúzza, exFAT-re formázza és ennyi. Utána csak simán rá kell másolni az ISO-kat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50632) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#50631) üzenetére


poirot
senior tag

Egyetértek. A ventoy-nál egyszerűbb nincs, egy 32 GB-os pendrive-ot használok a különböző boot ISO-kra. (A pendrive-ot "kettévágja" a kisebben van a bootoló rész, a nagyobbra az ISO-kat, és még jó pár bootolható formátumot lehet másolni.)
Leellenőrizni, evvel a programmal szoktam;

[link]
Nyilván erről nem indítható a bootolás, de ellenőrzésnek jó.

(#50633) Fire/SOUL/CD válasza poirot (#50632) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos annyi negatív a Ventoy-ban, hogy már rég óta elxartak valamit (nem tudom hányas verziótól), mert régebbi laposok azóta nem tudnak semmilyen WinPE ISO-ról boot-olni..
Írtam nekik, de ez idáig nem javították, bár most a legújabb Ventoy verziókat még nem néztem, amúgy is csak holnap lesz itthon az öreg lapos, majd holnap kipróbálom...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50634) poirot válasza Fire/SOUL/CD (#50633) üzenetére


poirot
senior tag

Hát úgymond "élesben" nem próbáltam ki, de ha valamit tapasztalsz a Ventoy-al kapcsolatban, oszd meg velünk, légyszíves.

[ Szerkesztve ]

(#50635) sisi22 válasza Fire/SOUL/CD (#50633) üzenetére


sisi22
tag

régebbi laposok azóta nem tudnak semmilyen WinPE ISO-ról boot-olni

En is ezt tapasztaltam, ezert keresgeltem.
easyboot-ot talaltam, de abbol 2014-es az utolso 6.x verzio, majd easy2boot-bol volt 2.11-es friss, de kaspersky kozolte, hogy az tonkreteheti a gepemet.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#50636) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok.Létezik olyan egyszerűen használható progi,amivel a Goodle Crome könyvjelzőket, és az ahhoz tartozó felhasználó neveket és jelszavakat le lehet menteni mondjuk egy pendrivére, majd arról a gép újra telepítése után, vissza lehet rakni a Cromeba? :R

(#50637) poirot válasza icp1970 (#50636) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt próbáld meg;

[link]

Élesben még én sem próbáltam, de azért lett egy mentésem.

(#50638) liszi70 válasza icp1970 (#50636) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem akarsz google-fiókot használni? Azzal automatikussá válna a könyvjelzők, jelszavak, stb. mentése.

(#50639) icp1970 válasza liszi70 (#50638) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszönöm szépen mind kettőtöknek a választ. Igen használtam már google fiokot ,de nem minden esetben működött. De újra megpróbálom. :R

(#50640) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Nem tudom, h jo helyen jarok-e. Tavsegitseget kellene nyujtanom az anyosomeknak.
Az androidos telefonjukon elakadtak bankos appal kapcsolatban.
Milyen opcioim vannak? Win10-rol vagy iOS-rol szeretnek Androidhoz csatlakozni?

Elore is koszonom!

U.i.: ha v.mi nagyon userfriendly az sokat segitene mert neha meg a Playstorbol sem sikerul kikeresniuk azt amirol tudjuk, h biztosan ott van :DDD

(#50641) sfdrakex válasza No.01 (#50640) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Teamviewer van minden platformra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50642) margithid


margithid
veterán

Ha windows 10-em van és ott egy file-t tömöritek, megfelelően erős jelszóval, akkor ez a file mennyire van biztonságban ha mondjuk valaki illetéktelen fér hozzá?

(#50643) mezis válasza No.01 (#50640) üzenetére


mezis
nagyúr

Muszáj okoson bankolni?
Nekem az a meggyőződésem, hogy így csak másfél faktoros a biztonság: Ugyanazon az eszközön kapja az SMS-t, mint amin a bankhoz a kapcsolódást. Erre elég egyetlen "kétfaktoros" vírus is...

mezis

(#50644) regener


regener
veterán

Sok XLSX fájlt miként tudok a legkönnyebben PDF-re konvertálni?
Windowsban kijelöl -> Nyomtatás opcióval egyesével megnyitja őket és a nevet is meg kell adni a kimeneteli könyvtáron kívül, ilyen 20+ fájloknál nem valami kézkímélő.

Tehát sok fájlt konvertáljon, ugyanazon mappában, ugyanazon névvel hozzon létre.

Foxit PDF tudta régen, de valamiért abbahagytam a használatát -> mert kivették belőle...

[ Szerkesztve ]

(#50645) mezis válasza vgyuri (#48792) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SD kártyán egy éve létrehozott 1GB-os teszt file SHA256 értéke pontosan megegyezik az egy évvel ezelőttivel. Vagyis bizonyára nem változott egyetlen memória cella tartalma sem.

Már csak azt kellene kitalálnom melyik fóromon, kinek volt gondja az SD kártyákkal egy geodéziai mérőműszerben.... :F :(((

mezis

(#50646) regener válasza regener (#50644) üzenetére


regener
veterán

PDF24-et próbáltam, de miután végzett nem voltak ott a fájlok ahová megadta, szóval csinált valamit, de mégsem :F
Egyesével csinálva viszont megcsinálja, de azt sem találtam meg hogy üres oldalt ne rakjon bele, ez kimaradt a kérdésből is.

(#50647) genndy válasza regener (#50644) üzenetére


genndy
addikt

Írtak rá PowerShell scriptet, pl. nézd meg ezt.
Vagy ha pont ez nem jó, ezen az úton már el tudsz indulni. Arra figyelj, hogy a -recurse kapcsoló miatt végigmegy az összes alkönyvtáron is! Ha ez nem cél, akkor azt ki kell törölni, úgy asszem csak az aktuális könyvtárba dolgozik. Illetva ha csak xlsx kell, akkor a *.xls-t ki is lehet venni belőle.
(nem értek a PowerShellhez, csak egy időben én is keresgéltem ilyesmit és ez a fajta megoldás működött)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50648) gelbelex


gelbelex
őstag

Sziasztok,
adott egy mdf image (és hozzá mds) mentés, nem tudom, mivel készült.
Ki szeretném írni, de az AnyBurn sajnos invalid file format-ot jelez rá.

Kideríthető valahogy, valamivel, mi lehet rossz a file-ban?
He netán format inkompatibilitás a gond, mely programmal érdemes próbálkozni megnyitni?
Meg lehet valahogy tudni, mivel készült?

Előre is köszönöm!

(#50649) Top cat válasza gelbelex (#50648) üzenetére


Top cat
őstag

Az mdf/mds az Alcohol 120% saját formátuma.

Próbáld ki, hogy letöltöd a trial verziót. Hátha teljes funkcióval működik 15 napig.

(#50650) regener válasza genndy (#50647) üzenetére


regener
veterán

Végül a PDF24 Convert to PDF funkciója lett a nyerő a "nyomtatás" helyett, minőségválasztásnál Custom és ott megadható a kezdő és végző oldalszám.

Annyi volt a trükk hogy 10 fájl felett nem rakta be a listájára, de kézzel hozzáadható még több.
Majd fájlonként kellett egy entert nyomni, de legalább a fájlnevet és a helyet nem kellett egyesével megadni mindig.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.