Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) coco2 válasza cigam (#51100) üzenetére


coco2
őstag

Mea culpa :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#51102) #70211840


#70211840
törölt tag

Üdv.
Ismertek esetleg olyan video player-t, ami normál filmeket (24fps, 25fps) lejátszás közben képes felskálázni? Nem felbontásban gondolom, hanem a képkockaszámot mondjuk 48-60fps környékére, hogy folyamatosabb legyen a mozgás.
Hasonlóan, mint a TV-k nagy része.
Jelenleg Kodi és VLC van használatban.

(#51103) tothbe válasza #70211840 (#51102) üzenetére


tothbe
addikt

azért az durva lehet, ha van ilyen, mert az egészet át kell renderelni és kiegészíteni 2x vagy 3x annyi képkockával, hogy meglegyen a 48 vagy a 60. sztm egyszerűbb olyat keresni, ami ezt az interpolált rendert megoldja és utána simán csak lejátszani.

By(e) Tothbe

(#51104) anorche1 válasza #70211840 (#51102) üzenetére


anorche1
őstag

Van, itt a logout cikk róla:
[link]
Anno 11 éve próbáltam, de valami miatt leszoktam róla, már nem emlékszem.
Lehet teszek vel egy próbát, biztos fejldőtött azóta, plusz a gépem is jóval erősebb lett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51105) #70211840 válasza anorche1 (#51104) üzenetére


#70211840
törölt tag

Köszi. Ezt az SVP-t most ki is próbáltam linux-on, mert arra ingyenes.
A rendszer:
Ryzen 9 5900x, Arch Linux, VLC

FullHD filmet fix 60fps-el ~8% terhelés mellett játszik le, nagyjából 20% alatt van a thread terhelés, de szépen ugrál innen-oda, szóval klasszul multithread a dolog.
A 4k-30fps->60fps lejátszásnál 22% cpu terhelés van.

Akadnak anomáliák sajnos. A legjobb eredményt (értsd legkevesebb hibát) az fps 2x beállítás hozza.

[ Szerkesztve ]

(#51106) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

MS Office365 mellé járó 1TB-os tárhelyre szeretnék menteni egy PC-s mappa (és annak almappái) tartalmát, ha abban/azokban változás történik.
OneDrive-ban nem találtam ilyen lehetőséget (MS-éknél senkinek nem jut ilyesmi az eszébe?), így keresném az erre megfelelő biztonságos és működő megoldást/programot.

Az nem lenne probléma, ha pl. Android rendszeren is hozzá lehetne férni a mentett mappákhoz/fájlokhoz (bár ez talán Ms tárhely kezeléssel weboldalon keresztül alapból megoldható)

read-only mode on the forum

(#51107) ollie válasza AtHoS (#51106) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A OneDrive-nak kijelölt mappában mindent ment, bármi változás történik. Szóval de, eszükbe jutott MS-éknek.

***

(#51108) AtHoS válasza ollie (#51107) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aha, akkor 3 különböző partícióról egyre kellene másolgatnom a cuccaimat, de előbb át is partícionálni, hogy el is férjenek, hogy megfeleljek a OneDrive követelményeinek?

Jobb szeretném előbbieket kihagyni :DDD

Vagy Hardlinkeléssel is működik a OneDrive? Ennek még utánaolvasok

read-only mode on the forum

(#51109) Kence Fice


Kence Fice
lelkes újonc

Összefoglalóban nem találtam, olyan "feladat lista" nyilvántartó program kellene, ahol a feladatokat lehet csoportosan kezelni és megjegyzéseket tenni és az elkészülteket kipipálni anélkül, hogy a többire hatással lenne, és ne kelljen minden egyeset külön ablakban vagy fájlban megnyitni.

példa:

feladatcsoport:

Bélával elintézni:
- szatyrot vinni neki
- porszívót elhozni
- megbeszélni vele X-et

módosítás után:

Bélával elintézni:
- szatyrot vinni neki
- elvittem, de nem jó, másik kell holnap
- porszívót elhozni
- KÉSZ - holnap visszavinni neki
- megbeszélni vele X-et
- hümmögött, hogy Y-t megkérdezi és visszahív

Mindenféle szövegfájl, excel, stb. volt már, állandóak voltak az adattörlési és egyéb problémák, a papír nem jön számításba, mert 8x az illető és reszkető keze miatt már nem tud olvashatóan írni. :o

(#51110) localhost válasza Kence Fice (#51109) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Google keep. Szerintem erre IS jó!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#51111) Visormail válasza AtHoS (#51106) üzenetére


Visormail
addikt

Sajnos nem jut eszükbe, ill. most már azt hiszem, hogy direkt nem akarnak normális lehetőségeket beletenni a rengeteg buta felhasználó miatt. A jelenlegi pár beállítással sem tudják használni, melóhelyen sorba jönnek, hogy teljesen belekeveredtek és egyáltalán nem is értik, hogy mit csináltak. Nem emlékszenek mibe jelentkeztek be és mivel, nem tudják, hogy a microsoft és a google két külön cég, melyiknek mik a termékei, stb. Az egyik a főnöke céges laptopjára rádugta a telefonját, hogy letöltsön róla képeket, de annyira nem értette az automatikusan felugró ablakokat, hogy véletlenül bejelentkezett a saját google drive-jába és felszinkronizálta a laptop asztalán lévő doksikat (amik a főnökéé).

Androidra van onedrive app.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#51112) Kence Fice válasza localhost (#51110) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Az nem program, hanem webes szolgáltatás és csak gmail-lel használható.

Letölthető program kell, offline használatra.

(#51113) bluemirage válasza Kence Fice (#51112) üzenetére


bluemirage
őstag

Úgy van ahogy írod... webes. Én is használom és imádom... nem csak gmail-el használható.

Pontosítva: Google fiók kell hozzá, mert a google ökoszisztéma része, mint a drive, a maps, youtube stb... tehát működéséhez kell internet.
A google fiókhoz bármilyen email cím jó, nem kell gmail-es. Nekem pl. yahoo email címhez van párosítva a google fiók és nem is rendelkezim gmail-es email címmel.

Meliora sunt bono inimica

(#51114) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Olyan programot keresek ami egy laptop összes mért hőmérsékletét mutatja.
Nem tudom, hogy pontosan hány hőmérséklet szenzor van.

A gép amihez használni szeretném egy Lenovo G580.
Win7 x64 fut rajta.

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#51115) sfdrakex válasza Predator2 (#51114) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aida64

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51116) Cs1csó válasza Predator2 (#51114) üzenetére


Cs1csó
félisten

HWiNFO

(#51117) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

régi képernyőkímélőt szeretném feltenni Win10-re.
tudtok jó Flash to Exe konvertáló programot?

Aurea mediocritas

(#51118) BigBadPlaYeR válasza Kence Fice (#51109) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én egyszerű "csekklistának" a Microsoft ToDo -t használom. Működik offline desktop appként is (bár asszem akkor is be kell jelentkezni). Feladatokhoz tudsz alfeladatokat is hozzáadni, így mondjuk a porszívós példánál a feladaton belül látszódhat az is, hogy már elhoztad, de még vissza kell vinni.

De sokan dicsérik a Joplin -t is. De az csak offline ingyenes, én meg pont online szinkronizálhatót kerestem anno. Még több itt: AlternativeTo - ToDo List Managers

Ha több lépcsős feladatok vannak, akkor el lehet gondolkodni valamilyen Kan-Ban rendszerű programon is, mint pl. a Notion vagy WeKan. Még több itt: AlternativeTo - KanBan Boards

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#51119) lenoma


lenoma
aktív tag

Disney+-ról szeretnék letölteni. Melyik ingyenes program jó hozzá?

(#51120) ollie válasza lenoma (#51119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semelyik, nem tudsz onnan letölteni filmet. A saját kliensével lehet csak (pl mobilra), de az kódolt, nem tudod átmásolni úgy, hogy bármivel le lehessen játszani. Ez nem a youtube, hogy csak úgy letölthess filmeket.

***

(#51121) lenoma válasza ollie (#51120) üzenetére


lenoma
aktív tag

Honor 20 lite telefonra akartam offline nézéshez letölteni egy sorozat 96 részét HD minőségben, nos félig töltötte le 1 nap alatt 2x telefon lemerítéssel aztán mindig lefagyott. Elég dúrván titkosíthatja és vagy 10000 darabba vágta a fileokat.
Szóval töröltem a Disney applikációt a telefonról végleg.
Amúgy ilyenre gondoltam:
StreamFab Disney Plus Downloader
Ez jó de ingyen csak 3 részt szed le utána 60USD/év.
Van még sok egyéb hasonló program, ajánlást kérnék ha valakinek valami bevált.
A Stream Recorder Chrome kiegészítő tényleg nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#51122) tonyrulez válasza lenoma (#51121) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tartok tőle ez ugyanannyira legális megoldás mintha torrentről töltenéd le.

4 8 15 16 23 42

(#51123) ollie válasza lenoma (#51121) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az megvan, hogy ezzel szerződést szegsz, ugye?

***

(#51124) lenoma válasza ollie (#51123) üzenetére


lenoma
aktív tag

Van előfizetésem, az offline nézés meg nem működik jól a telefonon és az akksit is eszi.
Fizetek a Disneynek, de akár le is tölthetném torrenttel.
Szóval szoftvert keresek.

(#51125) Vesa válasza ollie (#51123) üzenetére


Vesa
veterán

Nem feltétlenül, mivel egyrészt van előfizetése aminek része az offline letöltési lehetőség, vagyis megengedett a letöltés. Az egy dolog, hogy ha a gyári kliens nem működik, akkor más megoldással szedi le. Másrészt, Magyarországon a letöltés nem illegális, amennyiben:
1. saját célra történik (biztonsági mentés)
2. csak letöltés valósul meg, vagyis egyéb nyilvánoság felé közvetítés (feltöltés, streamelés, másoknak tovább osztás stb., tehát egyéb megosztás) viszont nem.

Más kérdés, hogy a Disney+ szerződése alapján, amennyiben valahogy észleli az idegen programmal letöltést (nem nagyon tudja), esetleg felfüggesztheti a szolgáltatást erre való hivatkozássa, de ennek esélye konvergál a nullához.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#51126) Ittnemaz válasza AtHoS (#51106) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Régen minden jobb volt
Szerintem ez lesz a megoldás a gondodra.

(#51127) AtHoS válasza Ittnemaz (#51126) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, elmentettem későbbre :R

W11-es topikban megerősítették, hogy mklink-kel a mentendő mappáról junction-t létrehozva a kijelölt OneDrive mappába működőképes.

Hétvégén neki is ugrottam beállítani és már az utolsó pár tizengiga van csak hátra a feltöltésből, tehát teljesen rendben van az

mklink /j "X:\OneDriveMappa\BackupGyujtomappa\D\LinkeltMappa\" "D:\LinkeltMappa\"

módszer. Jelen esetben X és D két eltérő háttértáron lévő partíció. Az elérési út saját egyértelműsítő elgondolás, hogy ránézésből egyből lehessen látni melyik mappa mit tartalmaz ill. hová tartozik, de ugye ez egyénileg testreszabandó.

Böngészővel megnyitva a OneDrive oldalát pedig elérek minden fájlt Android telón is. Bár még az Androidos OneDrive APP-ra is ránézek az mennyire "buta", viszont oda van már korábbról tipp szinkronizáló APP-okra :B

read-only mode on the forum

(#51128) Visormail válasza AtHoS (#51127) üzenetére


Visormail
addikt

Hát butának nem okos. A onedrive app tud szinkronizálni, de nem adhatod meg, hogy hova tegye, ő meg valami rejtett útvonalra teszi, így az appból meg tudod őket nyitni, de más program nem látja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#51129) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!

Olyan fotószerkesztő alkalmazást keresek, amelyik tud utólagos perspektíva-korrekciót (a hanyatt dőlő épületek ellen). Természetesen elég lenne a jpg-ben is ezt elvégezni, nem vagyok nagyigényű.

(#51130) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Van néhány papír dokumentum, amin a betűk halványak, alig látszanak. Amikor nyomtatták már rég tonert kellett volna cserélni. Scannerrel PDF fájlba lettek beolvasva. Ha kinyomtatom, akkor még rosszabbul látszanak a betűk mint az eredeti papíron. A nyomtatásnál nincs kipipálva, hogy takarékoskodjon a tonerrel. Mivel lehet növelni a betűk láthatóságát? Van erre program? Vagy megint be kellene olvasni az eredeti dokumentumokat de most valamilyen képfájlként és képszerkesztővel növelni lehet a betűk láthatóságát? A PDF vagy a képfájl esetében lehet feljavítani a betűk láthatóságát?

Néha ki kell nyomtani őket, mert valakiknek muszáj megtekinteni. Hivatalos dolog. Le kell adni. Mindig reklamálnak. Az eredeti dokumentumokat meg nem fogom kiadni a kezemből, mert ha elvesztik, akkor nem tudom pótolni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51131) bluemirage válasza tknof1871 (#51130) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha irodai környezetben vagy, akkor fénymásolóval* lehet jó minőségű másolatot készíteni. Ott be lehet állítani, hogy erősebb legyen a másolat. Meg játszani az üzemmódokkal. Az így létrejött erősebb, papíralapú másolattal utána azt csinálsz amit akarsz...

CMR-ek vagy leporellos nyomtatások esetén mind a mai napig szükség van erre a fénymásolós trükkre... nálunk napi szinten. Akár hatóság rendszerébe való feltöltés előtt.

Tehát hardveres megoldás és nem szoftveres :D

*(tudom ma már ezek valójában szkenner/nyomtatók egybeépítve, de én akkor fénymásolónak hívom őket)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#51132) Ittnemaz válasza lenoma (#51119) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#51133) tknof1871 válasza bluemirage (#51131) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Nem irodai környezetben dolgozok, de megkérdezem, használhatom-e valamelyik fénymásolót. Hát nem gondoltam, hogy ez ilyen bonyolult lesz.
Beleolvastam a 4 Ways to Make Great Photocopies - wikiHow oldalba.
Szóval a kontrasztot kell állítani. Jól teszem, ha lepucolom az üveget és viszek jó minőségű papírt. Milyen papírt válasszak? Van valami jellemző (az árán kívül) amiből tudni lehet, melyik papír lenne a legalkalmasabb? A CANON Red Label Professional egy elég drága papír, viszont azt hiszem a Red Lable és a Professional csak azért van a nevében, mert jól hangzik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#51134) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Olyan programot keresek windowsra, mellyel relatíve gyorsan tudok keresni duplikátum fájlokat.
Konkrétan: ráakadtam egy mappányi "ömlesztett" képre, melynek nagy része fotó. Ezt én valamikor szétszortíroztam már, mert sokat megtaláltam kézi keresgéléssel, de közben eszembe jutott hátha van erre speckó program.

Szóval egy kijelölt mappában lévő sok fájlon dolgozva ellenőriz megadott meghajtón duplikátumot, vagyis megadható mely mappában lévő fájlokhoz és az is, hogy hol keressen duplikátum fájlokat, majd egy összesítő oldalon mutatja mihez talált mihez nem. Az sem lenne rossz, ha az összesítő oldalon lehetne is törölni a duplikátummal rendelkezőket :B

Nyilván nem csak képekre lenne jó használni a későbbiekben

read-only mode on the forum

(#51135) woodworm válasza AtHoS (#51134) üzenetére


woodworm
veterán

Az összefoglalóban lévőket próbáltad már?

(#51136) AtHoS válasza woodworm (#51135) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt az összesen 1 darab fizetős verziót (mondjuk FREE-ként szerepel az összefoglalóban, de valahogy csak a 7 day trial-ra akadtam csak)? Na azt nem, de nem is fogom :B ugyanis 41 font-ot jelenleg nem ér meg számomra ez a program, még ha a 7 nap alatt biztos megoldanám vele a most felmerült megoldandót

read-only mode on the forum

(#51137) IT user válasza AtHoS (#51134) üzenetére


IT user
tag

(#51138) AtHoS válasza AtHoS (#51136) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megkövetem magam, mert...

Nem tudom ki szerkesztette a leírásokat az összefoglalóhoz, de most rálestem az Awesome Duplicate Photo Finder-re, aminek leírásából kimaradt a duplicate szócska, így alapból skippeltem is, de jobban átnyálazva a program elnevezéseket csak úgy gondoltam valami ilyesmi jó lehet és mintha dolgozna is, bár lassúcska kicsit, mert tartalom alapján hasonlítgat, ahogy kivettem.

Winmerge-re is ránézek....majd (mondjuk erre kapásból fájlok összehasonlítása maradt meg bennem régről, így szintén skippelve lett első nekifutásban), mert ennél is említettek fotóhasonlítgatás mókát weboldalukon, meglátjuk mapparendszerben működőképes-e

Szóval lehet mégiscsak van/lesz megfelelő progi összefoglaló alapján :B

szerk.

IT user
Köszi rálesek erre is :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51139) Kence Fice válasza BigBadPlaYeR (#51118) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

De sokan dicsérik a Joplin -t is. De az csak offline ingyenes, én meg pont online szinkronizálhatót kerestem anno.

A kedvedért megnéztem, szenvedtem a win portable verziójávalegy ideig, majd letöltöttem féltucatnyi videot, mindenhol hasonlóan szenvedtek vele, úgy tűnik, hogy
- ténylegesen nem jegyzetelő, hanem webes formátumú szövegszerkesztő, azok vannak oda érte, akik html kódokkal szeretik formázni a szövegeket és képeket illeszteni bele
- elsősorban mobilra és tabletek-re fejlesztik
- fizetős az általuk megszabott weboldalhoz szinkronizálás esetén, de linux-os verziónál valaki docker-re és másra hivatkozott, hogy úgy ingyenes

Én egyszerű "csekklistának" a Microsoft ToDo -t használom.

Inkább az ingyenes todo portable-t ajánlom, jó lenne látni hozzá egy kis továbbfejlesztést, de hát ez van.

(#51140) mezis válasza AtHoS (#51136) üzenetére


mezis
nagyúr

"7 day trial" Igen, találkoztam már én is olyan eladóval, amelyik az ilyet hirdeti Free-nek. Vagy a Google keresőjének gyenge az AI-je? :F

mezis

(#51141) Kence Fice válasza mezis (#51140) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Évtizedek óta köztudott, hogy az a reklámtalálatokat részesíti előnyben.
A leggyakoribb free különben a "free download" náluk. :(((

(#51142) BigBadPlaYeR válasza Kence Fice (#51139) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

1) Akkor végül is találtál számodra megfelelőt? Ha igen, kérlek oszd meg velünk, hátha másnak is hasznos ("todo portable" keresőszóra igen sok találat van).
2) Elsőre úgy tűnik félreértettem a preferenciáidat. Érdemes lehet még ránézned a Task Coach-ra (ingyenes open-source és van belőle portable verzió is).

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#51143) Fire/SOUL/CD válasza AtHoS (#51136) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annak idején SpaceJam rázta gatyába az összefoglalót (és tisztességes munkát végeztt amúgy), de mint láthatod, a fiókja felfüggesztésre került. (Ne kérdez miért, Én sem tudom, pont akkor kb. 2 hétig nem voltam PH!-ra bejelentkezve, mikor meg igen, akkor ez fogadott)
Utoljára 2021.10.30-n lett frissítve az összefoglaló, azt meg nyilván Te is tudod, hogy 1 hónap alatt is jöhetnek ki új verziók egy adott szoftverből és az is megtörténhet, hogy ami addig ingyenes volt, azt fizetőssé teszik...
Szóval a lényeg, hogy anno volt (és most is elérhető) a Duplicate Cleaner Free Limited változata.

UI: Mondjuk Neked akkor sem felelt volna meg, mert a Free-ben nem lehet képeket összehasonlítani.
UUI: Képeket csak úgy lehet összehasonlítani, ha a különböző képformátumokból kinyerjük a teljes képadatot (összes pixelt, ha úgy tetszik) és összetettebb algoritmus(ok) segítségével próbáljuk meghatározni, hogy az egyik kép hány százalékában azonos a másikkal (mert pl egy házról csináltál egy tucat képet, csak épp más-más perspektívából, de attól még ugyanarról a házról vannak a képek). Ez időigényesebb feladat, mint egy sima filecompare, ezért lassabbak az ilyen szoftverek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51144) Kence Fice válasza BigBadPlaYeR (#51142) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Kösszépen, a task coach lett a befutó, egy kicsit körülményes, de jónak tűnik.

(#51145) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !
Sok külső winchesterem van. A Nas-ra letöltött anyagokat szoktam időnként a winchesterekre lemásolni. Egy olyan kis programra volna szükségem, amit elindítva, az elérhető winchesterek méretét és a rajtuk lévő szabad helyet kilistázza nekem.

Köszönöm a segítséget.

(#51146) woodworm válasza poirot (#51145) üzenetére


woodworm
veterán

PowerShell-ben kiadod a get-psdrive -psprovider filesystem parancsot.

(#51147) poirot válasza woodworm (#51146) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Ezt esetleg bat file-ként nem lehet futtatni ?

(#51148) AtHoS válasza Fire/SOUL/CD (#51143) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem bőven elég lett volna, mert nem a kép mintázata alapján akartam volna hasonlítani, hanem fájlszinten, név-méret alapján. Csak épp pont fotókra akadtam :B
Amúgy az Awsome Duplicate Photo Finder-rel végül megoldottam azt a maradvány kb. 4...500 fotó hasonlítását. Igaz munka közben az összes fotóra dolgozott nem csak az elsőnek megadott mappa képeit kereste a másodiknak megadott mapparendszerben és első alkalommal fél óra alatt kb. a képek feléig jutott, de akkor több időt nem tudtam rá szánni így lekapcsoltam.
Második alkalommal viszont nem is tudom hogyan, de olyan 11...12 perc alatt végigpörgette az összes fotót és talált is sok 100%-ig egyezőt (no ezek között rengeteg volt a célmappában duplikálódva, amivel egyelőre nem kívántam volna foglalkozni, de ha már így alakult, akkor végiglépkedtem azokon is) és megtapasztaltam azt is, hogy csak egyesével lehet kijelölni benne, így minden egyes duplikátumot egyenként kellett töröltetnem, plusz a törlési figyelmeztetés minden egyes esetben. Na ez meg vitte az időt rendesen :DDD

Annyi előnye volt ennek, hogy korábban pár kép kapott tartalma alapján új elnevezést és ezzel a módszerrel azok eredeti verziói is kiszűrésre kerültek, ami csak fájlnevek és méret alapján kimaradt volna

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#51149) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok! Olyan videó konverter kéne ami kezeli a Dolby Vision-t. Az lenne a célom, hogy a mozivásznas képet ki tudjam nagyítani 16:9-re. Sajnos a Tv-m lejátszóján nem tudok nagyítani. Néztem már nagyon sok progamot, de nem találtam egyet se amivel egyszerűen ki tudnám nagyítani és ugyan abba vissza tudnám konvertálni.

Megvenni és megszerelni...

(#51150) tonyrulez válasza Dyrg (#51149) üzenetére


tonyrulez
őstag

Elég sok képanyagot le fogsz így vágni, amin olyan tartalom van amit a filmkészítők nem hiába szántak oda. Inkább Open Matte-t keresnék ha van az adott filmből (azaz az alsó-felső fekete sáv is ki van töltve valós képpel). Vagy számítógépre kötve, én PotPlayer-t használok, ott egyszerűen lehet nagyítgatni.

Handbrake tud nagyítani.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.