Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) tatala77 válasza Henrico (#35548) üzenetére


tatala77
tag

FolderLOck?

[FolderLock]

Vagy simán titkosítsd, itt egy leírás:
[Win mappa beállítása titkosítottként]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#35552) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

faternak szó nélkül eltűnt 1 valag képe, és most látom, hogy megjelentek vmilyen .CHK fájlok. Erről tud valaki vmit, hogy miért? Valamint visszaállítására milyen programot ajánlotok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35553) Henrico válasza TheProb (#35552) üzenetére


Henrico
tag

Kicsit megkuszálódott a HDD... próbálj egy két file-t átnevezni jpg-vé. Hátha elég neki...
Esetleg előtte azért másold át egy másik HDD-re, pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#35554) Henrico válasza tatala77 (#35551) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm, úgy fest ezt kipróbálgatom, csak kár, hogy nincs benne magyar nyelv. Eddig kecsegtetőnek tűnik.

(#35555) myke01


myke01
senior tag

Remélem ide tartozik ebbe a topikba a kérdés :K .
Mi a különbség az Autoruns és az Autorunsc futtatható .exe kiterjesztésű fájlok között ? (Mert ugye mindkettő letöltődik a linkre kattintva ,és kicsomagolás után ott figyel a mappában :) ) .Az Autorunsc.exe kattintva lefut "valami" gyorsan egy parancssoros ablakban ,de nem tudom csinál-e valamit közben ? Úgy értem beavatkozik-e (elállít-e valamit) valahova a az op.rendszer működésébe olyankor ?

(#35556) dqdb válasza myke01 (#35555) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az autoruns.exe grafikus felülettel rendelkezik, az autorunsc.exe a parancssori változata. Ha ez utóbbit csak úgy simán elindítod, akkor csak kiírja a képernyőre az automatikusan induló alkalmazásokat, majd kilép.

Sysinternals Autoruns v11.22 - Autostart program viewer
Copyright (C) 2002-2012 Mark Russinovich and Bryce Cogswell
Sysinternals - www.sysinternals.com


HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Userinit
C:\Windows\system32\userinit.exe
C:\Windows\system32\userinit.exe
Userinit Logon Application
Microsoft Corporation
6.2.10240.16384
c:\windows\system32\userinit.exe

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\VmApplet
SystemPropertiesPerformance.exe
SystemPropertiesPerformance.exe
Change Computer Performance Settings
Microsoft Corporation
6.2.10240.16384
c:\windows\system32\systempropertiesperformance.exe

...

Az közös mindegyikben, hogy adminisztrátorként kell elindítani őket, különben nem tudják a változtatások egy részét végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35557) brd válasza myke01 (#35555) üzenetére


brd
nagyúr

Az oldal szerint a c végű a parancssoros verzió, ha ezt simán (a megfelelő paraméterek nélkül) elindítod, gondolom kiír némi infót a használatáról, aztán bezáródik. Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#35558) myke01 válasza dqdb (#35556) üzenetére


myke01
senior tag

Köszönöm urak :R a válaszokat

(#35559) Dluinet


Dluinet
nagyúr

melyik videokonvertáló program, aminél a felírat beégetésénél betűtípust és betűszínt lehet választani?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35560) ollie válasza Dluinet (#35559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, amivel eddig próbáltad, nem tudtad ezeket állítani?

***

(#35561) Dluinet válasza ollie (#35560) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake videokonverter-nél nem lehet állítani
de most igény lett rá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35562) Dluinet válasza ollie (#35560) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a MacX HD Video Converter Proban sem lehet állítani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35563) Met válasza Dluinet (#35559) üzenetére


Met
nagyúr

Mi a forrás formátum és mi a cél formátum?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35564) Dluinet válasza Met (#35563) üzenetére


Dluinet
nagyúr

forrás ogm (vorbis)
cél mkv (H.264) vagy avi (xvid)
felírat: srt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35565) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mint nemrég írtam, faternak eltűnt 1 valag képe a külső vinyójáról, mappástól... viszont találtunk .CHK fájlokat amiknek egy részét vissza sikerült állítani, de vannak 2 és 4 GB-os fájlok is amikkel egyik .CHK recovery program se tud mit kezdeni. Van tippetek, hogy mi az istennel lehetne azokkal kezdeni valamit? az összesnek kb-ra pontosan akkora a mérete (mármint a 4gigásak közül, pl).

Vagy netán az egész HDD-re speciális keresést tolni, pl h a fotózás dátumára rákeresni. Ezt próbáltam alap w7 keresővel, csak ugye az a készítés dátumát a képek letöltésének dátumát jegyzi. Netán olyan program ami a RAW meta adatai alapján tudna készítés dátuma alapján keresni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35566) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

androidos telefonrol szeretnem lementeni a kontaktlistat. telefon egy samsung galaxy 9001, gyari allapotban. wines program kellene lehetoseg szerint.

rootolni nem tudok, csaladtag halalan levo ceges telefonjarol probalom menteni ami mentheto.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35567) Met válasza proci985 (#35566) üzenetére


Met
nagyúr

Gmail szinkronizálás nem jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35568) Dluinet válasza Dluinet (#35559) üzenetére


Dluinet
nagyúr

formatfactory avi formátum választás esetén beleégeti a felíratott, aminek a tulajdonságait meg lehet változtatni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35569) spe88


spe88
senior tag

Hali,

Van olyan szinkronizáló program, ami egyszerre több mappát figyel, ha a mappában megjelenik egy új fájl azt automatikusan feltölti felhőbe vagy letölti onnan. Módosításnál/törlésnél azonban kérdez!

Egyszerre több felhőszervert / FTP szervert is tud kezelni: GMail drive, Flickr, otthoni NAS stb.

És az is jó volna, ha több platformon is elérhető lenne, tudnék telefonról (android) is szinkronázálni felhőbe onnan pedig lefele a NAS-ra onnan meg a laptopomra!

Szerintem nem egy bonyolult program, de 1-2-t próbáltam, és nem jártam sikerrel! :/

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#35570) proci985 válasza Met (#35567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, sajnos nem mukodott rendesen. viszont azota megoldodott :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35571) Sk8erPeter válasza TheProb (#35565) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez sokkal inkább tartozik HDD-adatmentős topicba. A legfontosabb, hogy semmilyen írási művelet ne történjen a mentendő vinyóra, különben egyre csak rontjátok bármilyen visszaállítás esélyét. Amúgy ahogy az adatmentős topicokban lehet olvasni, a chkdsk eszköz sokszor több kárt okoz, mint hasznot, és ha kárt okoz, akkor "legalább" visszafordíthatatlant, ami után esélyes, hogy már komolyabb visszaállítási procedúrára van szükség. Remélem, hogy nálatok nem ez a helyzet. Kérdezd meg pl. itt vagy itt (utóbbinál nem tudom, miért hangsúlyozzák a címben, hogy "nem adatmentés", amikor sok ezzel kapcsolatos hsz.-t látni :) ), hogy mit lehet tenni, hozzáértők biztos, hogy hasznosabb választ adnak, mint csak sima tippelgetés. Esetleg GetDataBack, MiniTool Power Data Recovery, Recuva, TestDisk, PhotoRec, stb. szoftvereket megpróbálhatnád (igaz, a TestDiskre azt írta liksoft, hogy állítólag visszaír az eredeti adathordozóra is, ami adatmentésnél tilos, fura, nekem amúgy bevált már mással nem igazán visszahozható adatoknál, csúnyák lettek a fájlnevek, de legalább az adat meglett).

Sk8erPeter

(#35572) TheProb válasza Sk8erPeter (#35571) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, erre nem is gondoltam, hogy GDB-et és társait futtatni kéne :S

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35573) Sk8erPeter válasza TheProb (#35572) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem árt, lehet, hogy nem hoz eredményt, de a GDB-nél legalább biztosan figyeltek arra, hogy ne írjon vissza semmilyen adatot a mentendő adathordozóra. Tényleg figyelj rá, hogy nehogy bármilyen írás történjen arra az eszközre, amiről menteni akarsz (elég akár annyi is, hogy azon lévő lapozófájlba írogat az OS, esetleg a böngésző fájljai kerülnek oda, ilyesmik).

Sk8erPeter

(#35574) HanG_más


HanG_más
csendes tag

Üdv Mindenki!

Parkoláshoz keresek olyan androidos szoftvert, amelyik nem SMS-ben, hanem emailben kommunikál, így az indítás és leállítás emeltdíjas SMS költsége megtakarítható lenne.

(#35575) ollie válasza HanG_más (#35574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt van az összes módja annak, hogy hogyan lehet mobilon keresztül fizetni a parkolásért: [link]

De gondolom ezt már te is megtaláltad.

***

(#35576) Sk8erPeter válasza proci985 (#35566) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt nem teljesen értettem, a beépített telefonkönyvnél is van olyan lehetőség, hogy exportálni tudod pl. SD-kártyára, ekkor keletkezik egy ömlesztett .vcf-fájl, ami tartalmazza a kontaktokat, és amiből aztán visszahozható az egész lista. Tehát még csak külső alkalmazás sem kell, ezt a keletkező fájlt a telóról átmásolod a gépedre, és kész vagy.

Amúgy a MyPhoneExplorer is képes ilyenre, egész értelmes progi, ennek a telepítőjében csak az a gusztustalan, hogy oda kell figyelni, hogy nehogy valami 3rd party fost is telepíts vele (sok ingyenes proginál jellemző, hogy külső cégeknek engedik a reklámozást és saját program felrakását a telepítőben (bundle), így kapnak támogatást, jó esetben ezeket ki lehet küszöbölni, rossz esetben utólag kell levakarni).
Meg hát még adott a szinkronizálás, plusz ezernyi más lehetőség (alkalmazások, stb.).

Sk8erPeter

(#35577) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv Mindenki!

Egy egyszerű programot keresek, amivel videóból a kijelölt részletet GIF-é tudom konvertálni.
Online is vannak ilyen funkciók, de az nem jó nekem.
Ja és lehessen választani milyen minőségben és méretben kívánom elmenteni a mozgóképet. :U

(#35578) proci985 válasza Sk8erPeter (#35576) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez a telefon meg nem tudott SDre menteni sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35579) valyogvisko válasza Sk8erPeter (#35576) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

"sok ingyenes proginál jellemző, hogy külső cégeknek engedik a reklámozást és saját program felrakását a telepítőben (bundle), így kapnak támogatást, jó esetben ezeket ki lehet küszöbölni, rossz esetben utólag kell levakarni" - Unchecky ajánlott, sokszor segít megelőzni.

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#35580) Sk8erPeter válasza valyogvisko (#35579) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont nem az olyan esetekre gondoltam, amikor egy pipa kiszedésével megoldható a probléma. :) Ha valaki nem gondolkodás és körültekintés nélkül, simán next-next-finish módon telepít, akkor ezt a lehetőséget észreveszi. Én nem raknék fel egy ilyen pipa-kiszedős progit, míg fogalmam sincs róla, ez mit figyel, mibe avatkozik bele a pipálgatáson kívül, nem küld-e bármilyen adatot külső szolgáltató felé, inkább paranoiásan közelítem meg a dolgot. Meg ez max. abban az esetben érdekes, ha valaki borzasztó türelmetlen, vagy nem tud angolul. Sajnos van olyan eset is, hogy még beleegyezni sem tudsz abba, hogy felrakjon valami kéretlen fost, hanem a telepítés után azonnal elindul (pl. a háttérben kotlik), vagy csak majd valamikor észreveszed, hogy jé, te sosem tetted fel az adott alkalmazást, mégis fent van.

(#35578) proci985:
És a belső tárhelyre sem tudott menteni?

Sk8erPeter

(#35581) proci985 válasza Sk8erPeter (#35580) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem, de kozben megoldottam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35582) Sk8erPeter válasza proci985 (#35581) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most már kíváncsi vagyok, hogy oldottad meg, ha nem tudtál menteni se külső, se belső tárhelyre, nem működött a szinkronizálás, és megfelelő alkalmazást sem találtál a célra? :DDD

Egyébként mit jelent az, hogy nem tudtál menteni a belső tárhelyre sem? Miért nem? Legfeljebb pár megabájtot foglal egy egy ilyen ömlesztett vcf-fájl.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35583) proci985 válasza Sk8erPeter (#35582) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lementettem simre, a többi szinkronizálva van alapon.

Galaxy 9001, tárhelyre mentés nem ugrott fel opciónak, google accountba csak a névjegyek harmada ment bele, újraszinkronizálásra meg amit találtam az neccesnek tűnt.

sd kártya valszeg ment volna, de nem érdekes, családtag amúgy is kb telefonszámokat használja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35584) Sk8erPeter válasza proci985 (#35583) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy ja, szóval végül is exportáltad, de SIM-re. :) A SIM-re mentéssel csak az a gáz, hogy korlátosan tudja menteni az adatokat, a hosszú neveket lecsapja, extra adatokat (cím, szülinap, hasonlók, bár írtad, hogy ezek nem feltétlenül kellenek) pedig nem tárol el.

Sk8erPeter

(#35585) spe88


spe88
senior tag

erre valaki? :/
katt

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#35586) Dluinet válasza spe88 (#35585) üzenetére


Dluinet
nagyúr

link

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35587) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Kellene nekem egy ingyenes program amivel audio lemezt tudok készíteni. Lehetőleg valami egyszerűbb amihez nem jár mindenféle alkalmazás.

Köszönöm!

(#35588) brd válasza CsonkaImo (#35587) üzenetére


brd
nagyúr

CDBurnerXP

The only real valuable thing is intuition.

(#35589) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Milyen program amivel értelmesen lehet PDF-et szerkeszteni?
Önéletrajzot akarnék kicsit személyre szabni, amit PDF-ben mentettem le, de a Word mindig elkúr benne valamit, a netes appok meg kb. bármilyen komolyabb dologra alkalmatlanok.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#35590) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, windowsra tudnatok mondani egy olyan programot mint androidon van az ES file explorer , halozati fajlokat szeretnek vele bongeszni, masolni-lejatszani, de a windowsos halozat valamiert nalam nehezen csatlakozik fel, lagos stb , mig az androidos villam gyors nem szarakodik

(#35591) Met válasza gooool (#35589) üzenetére


Met
nagyúr

Adobe Illustrator

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35592) ollie válasza CsonkaImo (#35587) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Windows Media Player

***

(#35593) SirAlo válasza SirAlo (#35590) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ja es elonyos ha a Windows aruhazbol van a program , mert tablagepre kell

(#35594) ollie válasza SirAlo (#35593) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, és miből gondolod, hogy a programtól függ a hálózat? Mitől lenne jobb?

***

(#35595) SirAlo válasza ollie (#35594) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Csak abbol gondolom hogy Androidon ES file explorerrel nincs ilyen problema

(#35596) cattus


cattus
őstag

Hi!

Tud valaki mondani egy olyan programot Windows 10-re, ami képes mérni a le- illetve feltöltött adatmennyiséget, esetleg ezt napi bontásban listázni is?

Do the thing!

(#35597) simicska


simicska
tag

Hi!

Egy olyan megoldáson töröm a fejem, hogy az 1366x768 -as felbontású notebookomat, hogyan tudnám 1920x1080 -ban használni, hogy kényelmesebb legyen rajta mondjuk photoshoppolni, vagy bármit csinálni. Ha Teamviewer-en rácsatlakozok az asztali gépemre a laptopról és átállítom az asztali gép felbontását full hd-ra, akkor minden pixel, karakter, tökéletesen néz ki laptop monitorján, a felbontás pedig 1920x1080. Mint amikor mondjuk valami tutorial videót néztek a youtube-on és a felvétel készítőjének full hd felbontásban van a Windows.

Tehát valami olyan megoldás kéne, mintha ugyanarra a gépre csatlakoznék a teamviewer-el, mint amelyiken használom. Streamelje a képet, és menjen a távoli vezérlés! Van valakinek ötlete? :)

(#35598) cigam válasza simicska (#35597) üzenetére


cigam
félisten

Sehogy. Az 1920-as felbontást átméretezi(skálázza) 1366-ra. A fizikai pixelszámot nem tudod módosítani, maximum a dpi-t. Próbáld meg eltekerni, és hasonló hatást érsz el.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35599) mezis válasza simicska (#35597) üzenetére


mezis
nagyúr

Külső monitorral.

mezis

(#35600) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Melyik pdf olvasót használjam? Néztem őket sorban, amiket ismerek, adobe-nak ott a cloud hülyesége, amit csak bonyolult registry dolgokkal lehet eltávolítani, aztán ott van a foxit reader, ami megint cloud-os és olvasottak alapján ott se megy zökkenőmentesen a cloud eltávolítás, van még a pdf x viewer vagy mi, az meg miután megnyitottam, mind a 4 magot 25%-on nyomja, hiába zártam be mindent, tehát ez se opció.
Mégis akkor melyiket használjam?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.