Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) róland válasza ReSeTer (#35600) üzenetére


róland
veterán

Evince portable

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35602) Doky586 válasza ReSeTer (#35600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adobe..?

(#35603) ReSeTer válasza Doky586 (#35602) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ott a cloud hülyesége annak is, ahogy írtam.

(#35604) Sk8erPeter válasza ReSeTer (#35600) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ott van a foxit reader, ami megint cloud-os és olvasottak alapján ott se megy zökkenőmentesen a cloud eltávolítás"
És ez konkrétan mit jelent? Csak mert nálam eléggé zökkenőmentesen történt az eltávolítása. :DDD
Engem is zavar, hogy felpakolja alapból, de ettől még sztem elég fasza a Foxit Reader, eltávolítani ezt a cloudos fost meg pár kattintás volt...

Esetleg még megnézhetnéd a Sumatra PDF-et, elvileg az is elég népszerű darab. A MuPDF meg tényleg nagyon könnyűsúlyú, de ennek megfelelő tudással is (nem sokat tud, inkább csak megjeleníteni).

(#35605) cigam:
Megelőztelek, MUHAHAHAHAH. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35605) cigam válasza ReSeTer (#35600) üzenetére


cigam
félisten

sumatra pdf reader

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35606) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Képnézegetésre IrfanView-t használok. Adott egy mappa amiben képek, pdf-ek találhatóak. Meglehet azt oldani, hogy a program csak a képeket lássa? Ugyanis ha rákattintok az első képre, majd a kurzorral navigálok, vinnyog hogy nem találja a plugint a pdf-hez.

Köszönöm.

.

(#35607) Sk8erPeter válasza Troy. (#35606) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, meg lehet, Options > Properties > Extensions > Images only (magyarul gondolom vmi ilyesmi (nálam angol a felület): Opciók > Tulajdonságok > Kiterjesztések > Csak képek), majd OK, screenshottal illusztrálva:

IrfanView: Options > Properties > Extensions > Images only

Sk8erPeter

(#35608) Kernel válasza Sk8erPeter (#35607) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy lehet olyan is (mint az én esetemben), hogy ámbár használom az Irfant is, de társítás nélkül.

Ilyenkor az alatta lévő "Load custom" beállítás alkalmazható, egyéni igény szerint:

JPG|JPEG|GIF|BMP|TIF|TIFF|PNG|

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35609) Troy. válasza Sk8erPeter (#35607) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Ezt már én is próbáltam, nem hozott megoldást!

(#35608) Kernel: Ez viszont igen. Köszönöm nektek!

.

(#35610) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Tudnátok olyan videólejátszó programot mondani hogy be lehessen valahol állítani hogy mondjuk a sample fájlokat kihagyja lejátszás során? vagy esetleg egy 50 megás határt beállítani hogy az annál kisebb fájlokat ne játssza le? köszönöm

(#35611) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok! Google bácsi ide hozott.. nem tudom jó helyre-e ,de majd eligazítotok. Szóval.
A 2 kérdés kicsit bonyolult lesz.

1.) Képeket szeretnék letölteni weboldalakról. Ahol egy alcímen vannak a képek, ahhoz webcopy-t használok.. teljesen jó, viszont vannak olyan oldalak ahol csak egy linkre kattintva jeleníthető meg a kép. Van olyan program ami helyettem nyom bal klikket és leszedi onnan a képet?

2.) Vannak webcímek, ahol a cím eleje ugyanaz és csak a képek címe különbözik.. www.valami.hu/kepek/1001.jpg ; www.valami.hu/kepek/1002.jpg; www.valami.hu/kepek/1003.jpg

Van olyan program amibe ha mondjuk megadom a fő oldalt, és adok egy intervallunot, mondjuk "indítás www.valami.hu/kepek/1001.jpg ... www.valami.hu/kepek/1102.jpg -ig, vagy valami ilyesmi, és akkor a generált webcímek képeit le tudja menteni?

Remélem nem voltam teljesen homályos.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35612) Sk8erPeter válasza Troy. (#35609) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amit Kernel írt, az is teljesen jó, és a legfontosabb formátumokhoz tökéletes, hátránya legfeljebb annyi lehet, hogy picit talán macerásabb, ha ennél több kiterjesztésről van szó (kézzel meghatározni, pontosan mely kiterjesztésekkel rendelkező képeket jelenítsen meg a progi), meg így pár fájltípus kizárásra kerülhet, amit az IrfanView amúgy támogatna, de így a könyvtárban való kotorászás során nem jelenít meg (persze lehet olyan eset, hogy épp ez a cél, pl. mert pl. az ico-fájlokat nem akarjuk megnézni).

Amit én írtam, az is működik, igaz, nálam ez az alapértelmezett képmegjelenítő, így ezzel is társítom a képformátumokat, ehhez adminisztrátori jog szükséges lehet a beállítás során, és az előző hsz.-emben elfelejtettem hangsúlyozni az "Images only" bekattintása után az alul lévő opció kiválasztását, vagyis a "Load only associated types while moving through directory"-t. Ez így biztosan működik, mivel pont így használom.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35613) Troy. válasza Sk8erPeter (#35612) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

Valóban, így is működik! Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

.

(#35614) ollie válasza ReSeTer (#35603) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És? Kényszerít valaki, hogy használd a cloudot?

***

(#35615) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Sziasztok!

Olyan progit keresek amivel képekre lehet szövegbuborékot tenni, és szerkeszthetem bele a saját szövegem.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35616) lancellott válasza bandras0226 (#35615) üzenetére


lancellott
tag

Paint : )

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35617) mezis válasza bandras0226 (#35615) üzenetére


mezis
nagyúr

(#35618) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

PDF-ből PDF-be mentő programot keresnék.
A beszkennelt eredeti pdf fájl nagyobb, mint a dokumentum amit lementenék pdf-be, és a felesleges részt levágnám, mint valami képszerkesztővel, és csak a hasznos területet mentem vissza PDF-be.
példa:
ha egy garipapír A5-nél is kisebb de A4-ben szkennelték be a PDF-et, akkor nem szeretném a teljes képet, csak a hasznos területet PDF-be menteni.
Milyen programot ajánlanátok erre?
köszi.

(#35619) kispx válasza tpeter77 (#35618) üzenetére


kispx
addikt

GIMP. Meg is fogod tudni vágni vele.

(#35620) Met válasza tpeter77 (#35618) üzenetére


Met
nagyúr

Scannelő programban nem lehet állítani mit mentsen ki?
Adobe Acrobat Pro tud lapméretet vágni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35621) tpeter77 válasza kispx (#35619) üzenetére


tpeter77
addikt

gimp - próbáltam, nem jött be, a minősége romlott.

Met
Pro alatt van CROP funkció - ezzel kivágom amit szeretnék, de tudnál segíteni, hogy a kijelölt területet hogy mentsem el új PDF-ként? Erre idő hiányában még nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#35622) Met válasza tpeter77 (#35621) üzenetére


Met
nagyúr

Save as-r nem próbáltad?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35623) lancellott válasza tpeter77 (#35621) üzenetére


lancellott
tag

Lehet, hogy géplakatos megoldás,de megnyitod, prtscr-eled, irfanwiev-el kivágod a hasznos részt, és mented PDF-nek. Amúgy a scannelő programmal amit használsz biztosan be lehet állítani hasznos részt. És akkor A5-be menti. Irfanviewnek a scannelő progiját nézd meg pl.

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35624) lancellott


lancellott
tag

erre senki? :((((

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35625) DrojDtroll válasza lancellott (#35611) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Milyen os-re kell a megoldas? Win-re vagy Linuxra?

(#35626) fo_di válasza lancellott (#35611) üzenetére


fo_di
őstag

egy időben (utoljára 10 éve néztem) a flashget tudott ilyen makró jelleggel dolgozni, nem tudom, a mstani csicsiamicsa verziók tudnak-e még

(#35627) dkface


dkface
aktív tag

Sziasztok,

Windows alá keresek egy olyan programot amivel a domainben lévő User tudja menedzselni azokat a security/distribution groupokat amelynek ő maga a tagja! (Tehát nem admin hanem mezei felhasználó, és a saját gépén local admin jogosultsága van)

Köszönöm szépen!

(#35628) ollie válasza dkface (#35627) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Local admin nem fog tudni domain policy-ket menedzselni.

***

(#35629) dkface válasza ollie (#35628) üzenetére


dkface
aktív tag

Elnézést félre érted. Tehát domain member, és közben a számítógépen local admin ezzel az accounttal!

(#35630) CtiveR


CtiveR
tag

Sziasztok,

olyan programot keresek, amivel egyszerűen, könnyen videót lehet vágni, tényleg nagyon egyszerű működés a fő szempont, minősége lehetőleg ne romoljon mentéskor. Előre is köszönöm! :R

Aláírás.

(#35631) brd válasza dkface (#35629) üzenetére


brd
nagyúr

RSAT a csomag neve, amit keresel.
De a kartárs nem ért félre. Tökmindegy, minek a tagja egy user. Ha van olyan jogosultsága az adott groupon, hogy beállíthassa, akkor beállíthatja, ha nem, nem (más kérdés, hogy praktikussági okokból csoportoknak szoktak jogot adni, nem usereknek, így aki a csoport tagja, az megkapja a jogot). Nem kell ahhoz egy csoport tagjának lenni, hogy szerkeszthesse a tagságát. Domainben a local adminnak semmilyen joga nincs (éppenséggel megoldható, de nem praktikus, a biztonsági problémákról nem is beszélve).

The only real valuable thing is intuition.

(#35632) mezis válasza CtiveR (#35630) üzenetére


mezis
nagyúr

Avidemux.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35633) lancellott válasza DrojDtroll (#35625) üzenetére


lancellott
tag

win10

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35634) tpeter77 válasza lancellott (#35623) üzenetére


tpeter77
addikt

IrfanView mellett maradtam, de segítettem annak aki a pdf-eket csinálta, hogy a fénymásoló gépben a szkennelési területet hogy vegye le kicsire, pl. igazolványok másolása esetére.
igy aztán már jó lesz, de 500 másolást újra csinálni.. pFűj.....

(#35635) DrojDtroll válasza lancellott (#35633) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Linuxra lett volna egy magoldásom a

...../kep001.jpg
..../kep002.jpg

problémára, de így tárgytalan.

(#35636) Sk8erPeter válasza tpeter77 (#35618) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "crop pdf" kulcsszavakra rengeteg találat van (nemcsak online). Konkrét programot nem ismerek, de többek közt így érdemes keresgélni...

(#35611) lancellott:
A HTTrack nem használható ilyesmire valamilyen filter beállításával? Próbát megér, hátha megoldja.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35637) Sk8erPeter válasza bandras0226 (#35615) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A PicPick egy elég kicsi helyet foglaló, ingyenes screenshotkészítő progi (portable változata is van), aminek a saját képszerkesztőjével is tudsz buborékokat szöveggel együtt rádobálni a képekre, nagyon kis egyszerű program, akár ez is simán megfelelhet.

Sk8erPeter

(#35638) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan program, amely képes arra, hogy egy mappából véletlenszerűen kiválogasson fájlokat úgy, hogy a fájlok méreteinek összege ne haladjon meg egy előre megadott értéket? A legjobb az lenne, ha úgy válogatna, hogy kijelöli és rögtön lehetne másolni. Ha nincs ilyen program milyen módszerrel lehetne ezt megoldani?

Köszönöm a segítséget!

(#35639) genndy válasza aviator (#35638) üzenetére


genndy
addikt

1. Total Commanderben méret szerint rendezed és kézzel összeválogatod. Külön mappába átmozgatod ami jó kupac.
2. Összecsomagolod mondjuk zip-el az egészet, és a beállításnál azt választod hogy neked tetsző méretű állományokba darabolja.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35640) Kernel válasza aviator (#35638) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálam a Total Commanderben az F2 billentyű van beállítva erre a TC parancsra:

cm_GetFileSpace

De a fájlmenüben is megtalálható (elfoglalt terület számítása), csak billentyűvel hatékonyabb.

Vagyis gyakorlatilag kijelölök fájlokat, mappákat, F2-re összeszámolja a méretet, feldobja egy kis ablakban. Ha nem jó, akkor változtatok a kijelölésen, ismét F2.

Főleg régebben DVD összeállításhoz használtam ezt a módszert, de más esetekben is jól jön néha.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35641) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Olyan videó konvertáló progit keresek, ami vízjel és egyéb időkorlát nélkül képes .mod fájlból mondjuk .avit csinálni. Freemake sajnos nem ismeri a .mod kiterjesztést. Total Converter valamiért csak hangfájlt csinál belőle, AVS pedig rárak vízjelet. Mást egyelőre nem próbáltam.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35642) cigam válasza pocokxx (#35641) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux. Amúgy azt már próbáltad, hogy simán átnevezed .avi-ra, vagy mpg-re? (Aztán a lejátszó egyből meg is eszi, vagy a kedvenc konvertered nekilát átkonvertálni.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35643) pocokxx válasza cigam (#35642) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Lejátszással nincs gond, méret miatt akartam kisebbíteni, de közben megoldódott. :) Egyébként tényleg működik a sima átnevezés is.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35644) Dorian


Dorian
félisten

Dell laptopomban a vinyón van egy kb 300MB-nyi terület, amit nem sikerül formáznom, hozzácsapni a meglévőhöz. (A rendszer már nem erről, hanem egy SSD-ről megy.) Gondolom valami rendszerpartíció lehet.

Mióta az SSD-re került a rendszer, azóta újraindításkor nem látja a HDD-t, minden második újraindításkor viszont igen. Kikapcs-bekapcs után is rendesen látja. Én más magyarázat híján erre a nem-kezelt partícióra fogom a problémát. Szóval nem is a 300 MB miatt, hanem főleg ezért: Hogyan tudom ezt eltakarítani, particionálni egyben az egész HDD-t?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35645) Doky586 válasza Dorian (#35644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7-8 esetén parancssorban Diskpart - List disk - select disk - Clean ... és minden le lesz róla gyalulva.
a Win98-as Fdisk nem megfelelő erre... :K

[ Szerkesztve ]

(#35646) Dorian válasza Doky586 (#35645) üzenetére


Dorian
félisten

Azon a HDD-n most nincs semmi. Tehát ha a rendszer az SSD-n van, akkor is müxik?
Ill.az oprendszer Server 2012 r2 Gondolom a parancssoros megoldás itt is áll, ha már 8-alapú.
Amúgy a Win telepítőlemezével próbáltam a particionálást, azzal nem jött össze ez a 300MB-os rész beolvasztása. Látta, de nem volt hajlandó semmit csinálni vele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35647) Dorian válasza Dorian (#35646) üzenetére


Dorian
félisten

Na most Win 10 telepítővel egybe gyúrtam azt a 300MB-os partíciót is a többivel. Viszont a helyzet ugyanaz: minden 2. újraindításkor látszik csak a HDD is, vagy ha leállítom és indítok, akkor mindig.
Mi a tök lehet ez???

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35648) Doky586 válasza Dorian (#35647) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De legalább mostmár 300MB-al több tárhelyed van,,, ;]

[ Szerkesztve ]

(#35649) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdvözlet!

Tudnátok ajánlani valami jó videóvágó-szerkesztő progit? Esetleg amivel valami zenét is be lehet a megvagdosott fim alá vágni...

Köszi!

(#35650) DrojDtroll válasza Vegitaa (#35649) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.