Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) ZoPád válasza V.Stryker (#35197) üzenetére


ZoPád
tag

clipconverter
youtube-to-mp3

Mindkettő ingyenes webes felület

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#35202) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Dvd-ket szeretnek felhuzni isoba, erre a legmegfelelobb program az ultraiso? Konkretan a gta5 dvd-it mentenem el isoba, hogy meg legyen igy is es telepiteni is sokkal gyorsabb onnan.

Koszonom!

(#35203) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hali!

A Win10 gyári képnézegetője kiborít, visszasírom az előző verziókért...
Alternatívát szeretnék keresni rá, valami egyszerűbbet. Nagyítani tudjon meg lapozni a képek között. :D
Picasat használtam, de a franc kivan a google + frissítéseivel...

Köszi grizlisandor

(#35204) Lauda válasza grizlisandor (#35203) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En mar nagyon regota minden windowson az irfanview-et hasznalom. Gyors, egyszeru, magyar is ha szeretned, ismer minden formatumot, ha szukseges, nekem ennel tobb nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#35205) V.Stryker válasza Lauda (#35204) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miket állítasz be rajta? Alapból elég fosul működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35206) Lauda válasza V.Stryker (#35205) üzenetére


Lauda
félisten

Magyarositom es kesz, nem allitok rajt semmit. Mi baj vele, hogy fosul mukodik nalad? ;)

[ Szerkesztve ]

(#35207) V.Stryker válasza Lauda (#35206) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

minden egérműveletre lapoz előre vagy hátra. Hogy lehetne, hogy mondjuk jobb klikkre legyen egy menü ha megfordítanám a képet. Esetleg görgőzésre zoomoljon...stb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35208) Lauda válasza V.Stryker (#35207) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam akkor lapoz, mikor gorgozok, illetve space/backspace. Forgatas L es R gomb. En hasznalom ugy ahogy van, nekem igy megfelel. Nem tudom van-e hozza kiegeszito, hogy testreszabhasd, alapbol szerintem ezeket nem lehet valtoztatni.

Nincs mit! Ha lenyitod a menusorbol a megfelelo fulecsket, akkor lathatod melyik gomb mit jelent, illetve a sugo/gyorsgombokat megnyitva felsorolja a lehetosegeket.

[ Szerkesztve ]

(#35209) V.Stryker válasza Lauda (#35208) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Bocs, csak én még nem használtam ezt a progit. A windows 7 gyárija tökéletes volt. De pl. a windows 10 gyáriján homályosak a fotók... :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35210) Sk8erPeter válasza V.Stryker (#35207) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hogy lehetne, hogy mondjuk jobb klikkre legyen egy menü"
[link]
1. IrfanView-n belül "Options" - "Properties"
2. "Viewing" kiválasztása
3. "Use right mouse button for context menu" bepipálása

A forgatásra egyébként lehet használni az L (left) és R (right) betűket, vertikális tükrözésre a V-t, horizontális tükrözésre a H-t.
Szerintem érdemes billentyűzetet használni ezekre a műveletekre, gyorsabb és kényelmesebb tud lenni.

Amúgy az IrfanView-t érdemes az összes pluginnel együtt telepíteni (azt a telepítőt letölteni), vagy utólag felrakni hozzá őket (a hivatalos honlapról a PlugIns-nél letölthető egyenként vagy egyben, utóbbit érdemes, így is nevetségesen kis helyet foglal).

Sk8erPeter

(#35211) Sk8erPeter válasza Lauda (#35202) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az UltraISO is fasza, én is szeretem (például pendrive-ra bootolható ISO kiírására ezt szeretem a legjobban, ezt találtam a legmegbízhatóbbnak), de ez alapból fizetős (persze a trialt is lehet használni egy darabig korlátozásmentesen), de az általad említett feladatra (DVD-kből ISO készítése) az ImgBurn is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35212) V.Stryker válasza Sk8erPeter (#35210) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, így tettem. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35213) Lauda válasza Sk8erPeter (#35211) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Imgburn raadasul fent is van, nem tudtam, hogy erre is alkalmas, csak irasra hasznalom. Egyebkent minosegben van koztuk kulonbseg? Ugy ertem, hogy milyen minosegu iso-filet hoz letre. Lehet persze buta kerdes, annyira nem ertek hozza. ;)

V.Stryker Na latod milyen tanacsokat kaptal. :K Belovod magadnak, meg leszel vele elegedve szerintem. ;)

(#35214) artiny


artiny
őstag

Mivel tudnam kideriteni hogy laggol-e az egerem, kesik e a reakcio?

bluetooth,bluetrack

(#35215) Kernel válasza grizlisandor (#35203) üzenetére


Kernel
nagyúr

Windows 10-en is a régóta bevált Fastsone programokat használom:

http://www.faststone.org/

Noha ebből csak az egyik ingyenes, de nagyon jó a Capture és a MaxView is. Működés szintén testre szabható.

IrfanView is kéznél van, mindig azt veszem elő, amelyik praktikusabb az adott célra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35216) grizlisandor válasza Kernel (#35215) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, meglestem, hát ez egy xnview klón, úgy nézem marad akkor a Picasa...

(#35217) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok.

Olyan programot keresnék, ami megbizhatóan összeszedi nekem a driver-eket windows telepités után.
Ez amit nem szeretek ujratelepítés után, hogy mindent összeszedni :D

vagy a windows 8.1 már okos ebből a szempontból? De mindegy is, lehet marad a 7-es.

köszi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35218) kispx válasza Adebayor (#35217) üzenetére


kispx
addikt

Ilyen program, ami megbízhatóan összeszedi a drivereket a gépedhez, ilyen nincs. Vannak olyan programok ami ezt ígérik, de nem mindig a megfelelő drivereket szedik le.

Ha a Windows Update által felrakott driverekkel nincs gondod, akkor maradhat úgy a gép.

(#35219) Adebayor válasza kispx (#35218) üzenetére


Adebayor
aktív tag

ok. köszi.

épp ezért kérdeztem, hogy hátha van. mert én is hallottam pár dolgot ezekról a progikról :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35220) Kernel válasza Adebayor (#35217) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem vagyok híve az ilyen programoknak, jobb manuálisan intézni, meg ezek igen szeretnek kéretlen dolgokat is telepíteni.

Win 8 nekem kimaradt, Win 10 megoldja, amit a Win 7 nem, vagyis nálam letölti és telepíti az Intel video drivert, valamint az integrált Realtek Audiót is.

Más kérdés, hogy esetemben ezzel nem tesz jót, mert a legújabb Realtek driver nem kompatibilis az alaplapomhoz mellékelt kis programmal (THX TruStudio), ami viszont nekem szükséges, mert kellemesebbé teszi a mozihangzást, valamint a sztereó kiterjesztés miatt is.

Hogy ne kelljen a drivert eltávolítani-újratelepíteni, legközelebbi próbánál inkább kihúztam a LAN-kábelt és magam telepítettem a kívánt verziót.

Win7-nél ez már csak azért sem jött szóba, mivel a hálókártyát sem telepítette, így nem volt net.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35221) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Keresek linux alá olyan programot ami kiváltja a win alatti Readiris Pro 12.-t teljesen.

F.K.T.

(#35222) TheProb válasza Adebayor (#35217) üzenetére


TheProb
veterán

driver booster eddig egész használhatónak tűnt

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35223) SP4C3 válasza TheProb (#35222) üzenetére


SP4C3
veterán

Annak tûnik, mint általában az összes hozzá hasonló program. De csak annak tûnnek. Tudnak fejfájást okozni :'D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35224) akaido válasza psg5 (#35221) üzenetére


akaido
addikt

[WatchOCR] Nem ismerem a progit, így tekintsd a választ hitelesnek vagy épp ~telennek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35225) user12 válasza Adebayor (#35217) üzenetére


user12
őstag

Részemről az jól bevált módszer, hogy a stabil, bevált driver-eket gépenként mappába rendszerezve fölrakom a nas-ra, majd újratelepítés után onnan vagy pendrive-ról telepítem őket.
Esetenként kipróbálok egy-egy új verziót, ha jó, akkor cserélem a régit, de pl "régebbi" intel driverek (pl 965 chipset) esetében már nincs új kiadott verzió, így ilyen gond nincs :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#35226) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Olyan appot keresek, ami a (Windowsos perfmon-hoz hasonlóan) monitorozza a lapozófájl kihasználtságát. A perfmonnal kapcsolatban az a gondom, hogy nem tudom elmenteni a testreszabott monitorozási beállításokat.

(#35227) brd válasza IG55 (#35226) üzenetére


brd
nagyúr

El lehet menteni, csak kicsit (nagyon) Microsoftos ('zar) a felülete. Úgy kell, hogy indítasz egy mmc.exe-t és ott hozzáadod a file menüből (vagy CTRL+M) a Performance Monitort. Amit ide felveszel, aztán ezt majd el tudod menteni valami.msc néven a File menüből.

The only real valuable thing is intuition.

(#35228) IG55 válasza brd (#35227) üzenetére


IG55
senior tag

Szuper, működik, köszi! :R

Ettől függetlenül, ha valaki tudna egy felhasználóbarátabb megoldást a lapozófájl monitorozására, az jól jönne.

(#35229) akaido válasza IG55 (#35228) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Nemtudom hasonlókra gondoltál-é de némi Windows Page file monitoring software "kuglizás" után a majorgeeks oldalán találtam a következőket:
- MemInfo 3.3.3 Freeware
- WinMemory 1.0 Freeware
- MemCheck Pro 3.0
- Chris-PC RAM Booster

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35230) akaido válasza Adebayor (#35217) üzenetére


akaido
addikt

Nekem eddig a Driver Magican Lite vált be: [link] A meglévő driverekről készít biztonsági mentést.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35231) Adebayor


Adebayor
aktív tag

kösz a válaszokat. majd szemezgetek :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35232) Brewtus


Brewtus
csendes tag

Sziasztok van egy jó kérdésem..

Adott 7000 mp3 szám, mind id3 taggel ellátva (előadó-szám címe-album), teljesen ömlesztve. itunes-ból mentettem ki..

Mivel szednétek szét albumokra?
Egy könyvtár-egy album.

(#35233) vitemerius válasza Brewtus (#35232) üzenetére


vitemerius
tag

Ha ismered az mp3tag nevű programot, azzal meg lehet csinálni, itt egy leírás. Elvileg vannak rá külön progik is, de felesleges, ha fent van az mp3tag.

[ Szerkesztve ]

(#35234) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Cobian backup helyett van valami más lehetőség?
Külső vinyóra kellene menteni és tudjon növekményesen is, tehát hogy csak az új vagy változott fileokat mentse második indításra.

A Cobiannal az a bajom hogy az első mentés iszonyat lassú, tudom az usb sebesség (2.0) is a szűk keresztmetszet, és hiába másolom fel manuálisan a fileokat érzékeli hogy ez az első mentés és az egészet akarja menteni. 1 óra alatt valami 13%-ot mentett le. kb. 100 gigáról van szó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35235) akaido válasza Met (#35234) üzenetére


akaido
addikt

[FBackup ]
- magyar nyelv
- ingyé" van vállalati célra is
- automata mentések
- tükrözés funkció
- - zip-be csomagolás
- nyitott fájlok mentése
.stb...stb

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35236) Met válasza akaido (#35235) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, vajon a mentés sebessége változhat a programtól?
Nem tudom a Cobian mennyire használta ki a maximális elérhető sebességet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35237) akaido válasza Met (#35236) üzenetére


akaido
addikt

Összehasonlító sebességtesztet nem végeztem sajna, pláne hogy, a Cobiant nem használom évek óta, hasonló indok miatt, mint a mi Nálad felmerült.
A melóhelyen használom az Fbackup progit, de most szabin vagyok, majd csak két hét múlva kezdek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35238) Met válasza akaido (#35237) üzenetére


Met
nagyúr

Ok, köszi, akkor majd ha megint menteni kell kipróbálom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35239) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Win7-et kellene újratelepítenem, semmi baja, csak rosszul lett particionálva az ssd, sajnálnám a jól beállított rendszerem legyalulni. Ráadásul sok idő is lenne.
Milyen klónozó szoftvert ajánlotok erre a célra?
Vagy esetleg a wint felrakom én, csak a drivereket/progikat/beállításokat rakná át a program a jelenlegi rendszeremről.

Létezik olyan esetleg, amiben meg lehet szabni, hogy miről/mikről csináljon biztonsági másolatot?
Nem ártana ha tudna magyarul a program.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35240) Kernel válasza Predator2 (#35239) üzenetére


Kernel
nagyúr

Emiatt nem kell klónozni, partíció átméretezés és egyebek megoldható, indítás is kijavítható.

Megoldható az is, hogy például van a 100 megás bootpartíció, azt eltüntetni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35241) Met válasza Predator2 (#35239) üzenetére


Met
nagyúr

Létezik program amivel lehet a partició méretét állítani. Elvileg biztonságos az adatokra nézve de azért backup nem árt.
Miért van amúgy ketté osztva?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35242) Predator2 válasza Met (#35241) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos nálam nem, mert dinamikus lett, és így nem tudom feltenni mellé a win10-et. Alaplemez kellene. [link]

Csak nálam erről fut a fő op rendszer.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35243) akaido válasza Predator2 (#35242) üzenetére


akaido
addikt

Ezt a diskpart parancssori utasítással is meg lehet oldani.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#35244) Kernel válasza akaido (#35243) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak ott pontosan le van írva, hogy a partíciók / kötetek törlése után valóban átállítja, tehát adatvesztéssel. Ezért kell előtte menteni.

Ennyi erővel el lehet indítani egy szektorszintű felülírást, az is letakarít mindent, utána lehet ismét inicializálni, ahol lehet választani, hogy MBR-lemez legyen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35245) Predator2 válasza Kernel (#35244) üzenetére


Predator2
addikt

"Ennyi erővel el lehet indítani egy szektorszintű felülírást, az is letakarít mindent, utána lehet ismét inicializálni, ahol lehet választani, hogy MBR-lemez legyen."

Ez gondolom újratelepítést jelent.
Nincs is azzal baj, csak ne kelljen mindent újrarakni/beállítani stb...

Milyen win7 klónozót ajánlotok? (a lentebb leírtak alapján)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35246) Kernel válasza Predator2 (#35245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van lehetőség az adatok megtartásával is konvertálni:

https://www.youtube.com/watch?v=OnV_MctzqmM

A boot elromolhat, de arra vannak javítási módszerek. Menteni is célszerű, például ezzel lehet lemezképet készíteni a futó Windowsról is:

https://www.runtime.org/driveimage-xml.htm

Viszont dinamikus lemezről nem próbáltam még. Ugyanakkor a visszaállításhoz kellene egy másik Windows is, amivel a feladat elvégezhető, ez lehet egy ideiglenesen telepített rendszer, egy külön merevlemezre.

Vagy vannak boot-CD, pendrive megoldások is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35247) Predator2 válasza Kernel (#35246) üzenetére


Predator2
addikt

Mennyire kell ehhez szakértőnek lenni a témában?

"A boot elromolhat, de arra vannak javítási módszerek." Ettől parázok egy kicsit.
Tartalék win van gazdagon az nem gond.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35248) chungee


chungee
addikt

Estét!

Milyen progival látom 3D játék alatt a GPU hőmérséklet alakulását anélkül, hogy alt+tab-oznám:F

(#35249) Kernel válasza Predator2 (#35247) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bootfolyamat fő feltételei: az aktív partíció, gyökerében a bootmgr fájl és a rejtett Boot mappa.

Az sem baj, ha ezek törlődnek vagy másik partíción vannak, ami eltávolításra kerül, mint például a 100 megás bootpartíció.

Ebben az esetben aktívként megjelölöm a nagy Windows partíciót. Telepítőlemezzel indítom a gépet, bootjavítást kell választani, simán létrehozza az elveszett bootmgr és Boot-mappát, benne a BCD konfigurációs fájlt is természetesen, ami lényegében a bootmenüt határozza meg. Vagy javítja, ha megvan.

További lehetőség külső Windowsban telepíteni az EasyBCD 2.2 programot, amivel megnyitom a javítandó rendszerben lévő BCD fájlt, utána egyszerűen be lehet állítani, hogy mit indítson.

A parancssori BCD-szerkesztést inkább nem említem, ehhez képest jóval kellemetlenebb.

Egyébként most nézegettem a Runtime honlapját, nem is emlékeztem rá, hogy van itt egy kis program:

https://www.runtime.org/shadow-copy.htm

Múltkor szó volt a másolhatatlan fájlok másolásáról, ilyet kerestem én is, pont ezt nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35250) brd válasza chungee (#35248) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. MSI Afterburner. Viszont ha szoktad altatni a gépet, akkor újra kell indítani a programot felkeltés után, mert bebugzik, és nem monitoroz.

Kernel: A bootsectorról se feledkezzünk el. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.