Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) cigam válasza Vakegérke (#35050) üzenetére


cigam
félisten

MS MovieMaker, shotcut ,Openshot

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35052) Vakegérke válasza cigam (#35051) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm a választ. :)

Egy kérdést még engedj meg.
Windows7 van a gépen. Mindhárom program alkalmas a célra?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35053) cigam válasza Vakegérke (#35052) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Talán a MovieMaker-el kellene kezdeni, mert magyar nyelvű, egy kezdő talán jobban elboldogul vele úgy, hogy magyarul olvashat róla.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35054) Vakegérke válasza cigam (#35053) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értem, köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35055) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan programot, amivel viszonylag egyszerűen tudok mkv-ból avi-t csinálni? A gyerkőceimnek van a kocsiban egy hordozható dvd lejátszó, ami sd kártyáról is lejátszik, de csak divx-et. Van egy nyamvadt sorozat (Mia és én), aminek a második évadának utolsó 5 része csak mkv-ban érhető el. Holnap indulunk nyaralni és jó lenne ha a kocsiban inkább a meséket néznék, mint azon nyávognának, hogy mikor érünk már oda. :D
Előre is köszönöm a segítséget.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#35056) cigam válasza Gaben01 (#35055) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux, Divx converter, tencoder,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35057) Gaben01 válasza cigam (#35056) üzenetére


Gaben01
őstag

Nagyon köszönöm, a tencoderrel már meg is csináltam és frankón megy a lejátszás. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#35058) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Milyen ilyen videó digitalizáló programot tudtok ajánlani?

Előre is köszi!

(#35059) cigam válasza Paulo81 (#35058) üzenetére


cigam
félisten

Milyen forrással mire használnád?
Más kell egy megfigyelő rendszerhez mint az otthoni videók digitalizálásához. Persze lehet átfedés, de nem mind1, hogy tömörítetlen DV kell, vagy jó a röptében tömörített mpeg2/h.264...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35060) pana0017


pana0017
senior tag

Olyan programot keresek, ami az Utorrent letöltési grafikonjához hasonlóan mutatja a sebességet wifin keresztül. Sajnos céges gépről van szó, ezért a torrent nem megoldható. (ilyenre gondolok)

(#35061) tonyrulez válasza pana0017 (#35060) üzenetére


tonyrulez
őstag

NetWorx, tálcára is ki lehet tenni eszköztárként.

4 8 15 16 23 42

(#35062) Vertigo18 válasza tonyrulez (#35061) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi itt is! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35063) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Vettem egy új HDD-t, mert a régit kinőttem. Szeretnék minden adatot 1:1-ben átrakni az újra!
Próbáltam csak sima mezei másolással átrakni a dolgokat, de eddig érthetetlen módon nem másolt át mindent!

Milyen másoló progit ajánlotok ehhez? Vagy hogy/mivel csináljam ami jó is?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35064) cigam válasza Paulo81 (#35058) üzenetére


cigam
félisten

Debut Video Capture Software

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35065) Kernel válasza Predator2 (#35063) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van sokféle klónozó program, amivel a Windows is átvihető.

Ha csak egyéb adatokról van szó, akkor az NTFS hozzáférési jogosultságok okozhatnak kellemetlenséget, előbb saját tulajdonba kell venni.

Csak fájlszinten dolgozik az alábbi:

http://www.xxclone.com/iwhatis.htm

Hozzáférési jogosultságokkal nem foglalkozik, mindent visz. Magát a működő Windowst is. Az éppen használatban lévő fájlokat (registry stb.) pillanatfelvétel formájában másolja.

Fájlrendszert egyáltalán nem módosít, ha NTFS-ről másolok FAT32-re, azt is változatlanul hagyja.

Már-már úgy működik, mintha fájlkezelővel csinálnám, csak alapvető tulajdonsága, hogy a célpartíciót először tisztára törli, utána másolja rá a forrásmeghajtót. De komplett az egészet, nem lehet válogatni.

Úgyhogy legcélszerűbb frissen formázott partícióra vinni.

A megszokott klónozó programok annyiban különböznek, hogy annak felesleges formázni a partíciót, mert úgyis felülírja a fájlrendszert, a forrással egyezőre.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35066) Predator2 válasza Kernel (#35065) üzenetére


Predator2
addikt

Nálam a programok és a Windows az ssd-ről futnak! Az adatok vannak a HDD-n + telepítve játékok + steam és az általa felrakott játékok is.

Felraktam az általad ajánlott xxclone progit!

Nem beszélem az angolt sajnos
Kell még valamit állítani vagy most 1:1-ben átmásolja a régi winyóról az újra?
Az gond, hogy én sima ctrl+c ->ctrl+v megoldással már a nagyját átmásoltam az egyik partícióról a másikra (régi hdd-ról az újra)?

Bemásolom a többi beállítási lehetőséget is, hogy ne kelljen feltelepítened:

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35067) Kernel válasza Predator2 (#35066) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem amúgy is kéznél van a program, mivel nemrég teszteltem a működését.

Ilyen alapesetnél nagyon egyszerű a használata, mert semmi beállításhoz nem kell nyúlni, csak Forrás -> Cél -> Start.

Még vagy kétszer fog figyelmeztetni, hogy vigyázz, mert megsemmisül a célmeghajtó tartalma.

Tehát mint említettem, a célpartíció üresre törlésével kezdi, ez jól látható, mivel lefut a lista, ahogy takarít. Ez pedig egy felesleges időhúzás, HDD darálás, ezért jobb szerintem formázni a célmeghajtót, hogy teljesen üres legyen (gyorsformat).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35068) Predator2 válasza Kernel (#35067) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, és köszönöm a válaszod!

Viszont most meg a program nem akarja az igazságot:

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35069) Kernel válasza Predator2 (#35068) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel én csak Windows rendszermeghajtót másoltam vele, ezzel a részével nem találkoztam, miszerint sima adatmásoláshoz a fizetős változat szükséges.

Így viszont sajnos nem lesz jó, mert eszerint az ingyenes változat csak rendszermásolásra használható.

Valami más program után kellene nézni, vagy megoldani a fájlok és mappák tulajdonba vételét.

A fájlok vagy mappák megnyitásakor jelentkező hozzáférés-megtagadási hibák elhárítása

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35070) Kernel válasza Predator2 (#35068) üzenetére


Kernel
nagyúr

De az is lehet, csak az Intéző szokásos "hülyesége" miatt hagy ki fájlokat, míg egy normális fájlkezelővel (Total Commander stb.) ilyen nem lenne.

Még az XP-korszakban kísérleteztem rendszermásolás, ZIP-be tömörítés TC használatával (ami végül bevált módszerem lett), akkor szembesültem vele, hogy amikor Intézővel próbáltam másolni, pofátlanul kihagyott olyan fájlokat, amiről úgy "gondolta", hogy nekem az minek.

Erről persze semmi üzenet, csak úgy elmaradnak dolgok. Elképesztő.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35071) Predator2


Predator2
addikt

Megpróbálkozok egy TC-vel.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35072) Paulo81 válasza cigam (#35059) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Házi használatra, jó a röptében tömörített dolog is.

(#35073) Paulo81 válasza cigam (#35064) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ja most láttam, köszi! :)

(#35074) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Melyik programmal tudok egy mappából IMG kiterjesztésű képfájlt csinálni?
ISO-ra találtam több programot is, de nekem IMG kellene.

[ Szerkesztve ]

(#35075) Kernel válasza kukinyo (#35074) üzenetére


Kernel
nagyúr

Attól függ, milyen adathordozóra kellene. IMG / image szektorszintű lemezképeknél alkalmazott elnevezés.

Ha floppy-lemezről, pendrive-ról, HDD/SSD-ről diskeditorral vagy bármivel készítek egy fájlba mentett szektorszintű másolatot, azt elnevezhetem IMG-nek, vagy aminek akarom.

Optikai adathordozónál az ISO lényegében olyan, mint amikor egy teljes HDD-t, az MBR-szektortól az utolsóig fájlba mentek, tömörítetlen raw másolatként.

Optikainál az IMG raw másolat még ennél is többet jelent, illetve tartalmaz, de nem IMG néven szokott futni, hanem például CUE/BIN vagy CCD. Ezek a formátumok a CDRWin és CloneCD programokkal terjedtek el.

https://en.wikipedia.org/wiki/IMG_(file_format)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35076) kukinyo válasza Kernel (#35075) üzenetére


kukinyo
addikt

Elnézést, azt tényleg elfelejtettem megemlíteni hogy androiddal kapcsolatos a kérdésem. :B

(#35077) Kernel válasza kukinyo (#35076) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt van róla egy Youtube-videó is:

https://www.google.hu/search?q=android+folder+to+img

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#35078) kukinyo válasza Kernel (#35077) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen. :R
Ez nagy valószínűséggel megoldja a problémám. :)

(#35079) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Windowsra keresek egy lehetőleg ingyenes, gyors, könnyen használható naptár alkalmazást. Nem feltétel hogy tudjon Google Naptárral szinkronizálni (bár nem lenne rossz), de tudja kezelni a webcal-t, és több naptártípust is létre tudjak hozni, és kedvemre rejthessem/hozhassam elő őket. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#35080) tonyrulez válasza tonyrulez (#35079) üzenetére


tonyrulez
őstag

Közben találtam egy viszonylag jót: VueMinder

4 8 15 16 23 42

(#35081) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Olyan progit keresek Win-re, amivel offline a lehető legegyszerűbben lehet .jpg fájlokat pdf-be foglalni.

Ezek?
JPG to PDF Converter
JPG to PDF Converter

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35082) vitemerius válasza AxBattler (#35081) üzenetére


vitemerius
tag

Faststone Image Viewer

(#35083) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Slideshow készítő programot keresnék Windows-ra (7). Nem baj ha fizetős, olyan $30-50-ig elmegy...

Ami a lényeg, legyen benne valami igényes, jó minőségű téma, esetleg letölteni több félét. Amire gondoltam, az mondjuk olyan, mintha egy fotóalbumba, vagy valami, egy ehhez hasonlót szeretnék készíteni:

Például

Minél több féle téma van benne, annál jobb, tehát lehetőség szerint nem olyat szeretnék, amibe csak úgy simán jönnek egymás után a képek néha 1-2 felirattal...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35084) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy saját teszteket készítek ide a PH!-ra, melyben képek, screenshotok lesznek. Viszont a rendelkezésre álló 10 MB tárhely ezeknek nagyon kevés, hiába konvertálja át a RIOS kisebb méretűre. Ugyan 1 hónap után, miután learchiválta, ismét felszabadul ennyi, de azt kivárni...
Vannak ugyan külső tárhelyek és képmegosztó oldalak, de azokat azért nem szerettem eddig, mert egy idő után törlik a képeket (ciki egy tesztnél..) és ha beszúrom ide, akkor néha kicsit furán jelenik meg.

Vagy esetleg van már olyan oldal, ahol megőrzik a feltöltött képet időkorlát nélkül, illetve ha berakom egy topikba, logout blogba, akkor megfelelően jeleníti meg??

:R

[ Szerkesztve ]

(#35085) mttssz válasza King Unique (#35084) üzenetére


mttssz
senior tag

imgur?

(#35086) King Unique válasza mttssz (#35085) üzenetére


King Unique
titán

Nem ismerem, az megfelel a fenti követelményeknek, pl. megőrzi időkorlát nélkül? Én csak postimage ismerem, de annál aszt se tudom meddig őrzi meg a képeket?
Illetve olyan kéne, ahol a topikba is megfelelő méretben ágyazza be (nagyjából olvasható) és rákattintva pedig megnyílik új lapon / ablakban nagy méretben, de mindenféle oda nem illő elem, reklám, egyéb sallang nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#35087) mttssz válasza King Unique (#35086) üzenetére


mttssz
senior tag

Ha csinálsz accountot akkor korlátlan ideig őrzi, illetve megőrzi a kép eredeti méretét, nem méretez át bár nem emlékszem hogy van-e lehetőség thumbnail linkelésre. Reklámot meg még nem láttam az oldalon, de az ellen aktívan teszek.

[ Szerkesztve ]

(#35088) King Unique válasza mttssz (#35087) üzenetére


King Unique
titán

OK, ha kifejezetten ezt ajánlod és más ötlet nincs, akkor majd kipróbálom. Az általam linkelt, az nem jó gondolom, bár account ott is van aszem?
Ja, mondjuk PH! ebben se igazi, hogy átméretezi a képeket eléggé, a 10 MB tárhely meg vicc...

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#35089) localhost válasza King Unique (#35084) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Saját ms vagy google tárhelyed?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35090) King Unique válasza localhost (#35089) üzenetére


King Unique
titán

Google Drive van, az jobb ilyen célra?

(#35091) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel fel tudom venni a képernyőt, eddig Camtasia-t használtam, egyébként meg vagyok elégedve, viszont mivel napi 2-3 kb 2 órásos anyagot vennék fel, elég sokáig tart utána a konvertálás, illetve sokszor nincs is időm ezt megcsinálni, mivel ugye konvertálás közben eléggé le van terhelve a gép, tehát nap közben nem jó, azt viszont nem tudom beállítani, hogy a 3 különálló videót egymás után konvertálja át. Persze, ha nem kell nagyon letömöríteni az anyagot, akkor viszonylag gyorsan végez, de mivel netre tölteném fel, ezért jó lenne, ha max ilyen 2-3MBos lenne a kész file.

Esetleg létezik program, ami már eleve tömörített formátumban képes felvenni?

(#35092) Dluinet válasza petyus_ (#35091) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a géped nem bírná

már a konvertálás is lassú, akkor hogy menne realtime?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35093) andatti válasza King Unique (#35090) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem igen. Vagy csinálsz egy másik axcot csak erre a célra és onnan linkeled mindig a képeket. Nem tudom mennyire lassan tölti be, de 1ébként /szerintem/ tökéletes lenne...

(#35094) cigam válasza petyus_ (#35091) üzenetére


cigam
félisten

napi 2-3 kb 2 órásos anyagot vennék fel ... max ilyen 2-3MBos lenne a kész file.

:F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35095) mttssz válasza cigam (#35094) üzenetére


mttssz
senior tag

G lesz az szerintem, úgy talán reális.

(#35096) brd válasza petyus_ (#35091) üzenetére


brd
nagyúr

A mai OS-ekben vannak már olyan csodálatos dolgok, mint taskonkénti prioritásállítás, sőt I/O prioritásállítás. Igen, még Windowson is. Bár előbbinél figyelni kell, mert ha HT-s a CPU, akkor a logikai magokra nem szabad ráengedni a konvertálást, mert tud tőle rendesen akadozni a HT-s mag másik felén futó program (vagy akár az éppen ott futó OS taskja, ettől még akár az egérpointer is akadozhat, hiába fut egyébként Low prioritással) ill. utóbbi (I/O) amolyan Windowsos, kicsit hülye, mert sajnos lehet úgy meghívni egy átvitelt (és a jól fejlett programozók élnek is vele sajnos), hogy az a System nevű task nevében fut, ott meg nehéz/nem javasolt I/O prioritást állítani. Előbbihez elég a feladatkezelő is, ill. Low-t állíts be (az affinity akkor érdekes, ha HT-s a CPU, ilyenkor minden másodikra érdemes csak ráengedni a konvertálást, hogy más ne akadozzon), utóbbira ugyan van parancssoros megoldás, de azt a kérdésed alapján nem javaslom, inkább pl. ezt nézd meg. Sajnos speciális esetben a task prioritásának állítása sem elég, mert a jól fejlett programozók képesek drivereket is alacsony minőséggel programozni, így, ha a konvertálásnál egy ilyen driver is valamilyen módon közreműködik, akkor az szintén tudja akadályozni az egész gép működését.

The only real valuable thing is intuition.

(#35097) petyus_ válasza cigam (#35094) üzenetére


petyus_
senior tag

2-300MB-ra gondoltam, most camtasiaval egy 50 perces videó 160MB (lejjebb vettem a minőséget, ez még pont jó)

brd: köszi, majd megnézem.

(#35098) RudyD válasza whYz (#35000) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Mivel többen is kérdezték többféleképpen, illetve a links - lynx (stb) változatokat már megemlítették, én anno mikor egyszerű böngészőt kerestem nálam az InternetSurfboard maradt meg. (pár más szempont miatt is.)
http://inetsurfboard.sourceforge.net/
Hosszas keresgélés és próbálgatás után ez volt ami még bírta a dolgokat úgy ahogy nekem is belefért.

(jahm, win only, és bár elég régi még így is a frissebbek közül való.)

[ Szerkesztve ]

-- RudyD { B-) }

(#35099) Sk8erPeter válasza kispx (#35047) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha ingyenest akarsz akkor 7zip, ha fizetős is szóba jöhet akkor WinRAR."
Tulajdonképpen mi értelme lenne egy árva fillért is fizetni a WinRAR-ért, amikor ott a 7-zip? :U

(#35026) brd:
Tanulságos. :) Jó, hogy leírtad. Meg az is, hogy megoldódott. :D (Amúgy sejtettem+reméltem, hogy lehet vezérelni parancssorból is a videókártya vezérlőprogramját.)

Sk8erPeter

(#35100) kispx válasza Sk8erPeter (#35099) üzenetére


kispx
addikt

Helyreállítási bejegyzés és RAR5. Biztos van még valami, de ezek személyesen is használom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.