Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) localhost válasza iLux (#23150) üzenetére


localhost
Közösségépítő

OO szóköz kötöjel szóköz az ÖT KARAKTER és nem 00- ami három karakter

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23152) sfdrakex válasza iLux (#23150) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy localhost is írta, rosszul adtad meg a paramétereket így tedd: "00 - " idézőjelek nélkül természetesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23153) iLux válasza localhost (#23151) üzenetére


iLux
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, sikerült is. :R

Így visszanézve ez elég fail volt tőlem. :B

[ Szerkesztve ]

(#23154) localhost válasza iLux (#23153) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De mi hősiesen küzdöttünk érted :) :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23155) andorra válasza cigam (#23149) üzenetére


andorra
őstag

Csak a legnagyobbaknak juthat eszébe ilyesmi... :-)

(#23156) daninet


daninet
veterán

Üdv!
A HP Quickplay nevű Windows Media Centerhez hasonló programját kellene telepítenem egy nem HP gépre, mivel egy DVB-T TV tuner csak ezzel lenne hajlandó működni. Elég elcseszett dolog. A quickplay viszont kiírja, hogy nem HP laptop, mert ez egy Sony VAIO.
Létezik-e valami program amivel lehet telepíteni ilyen programokat? Valahogy emulálni vagy átírni ideiglenesen a típust csak rendszer szinten?
Nagy segítség lenne :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#23157) Thome


Thome
addikt

Hali!

Nekem egy amolyan Launch Manager programra lenne szükségem (LINK), ami egy FuSi Amilo Pi3525-ön fut, az FN+x billentyűkombinációkat lenyomva, mert 64bit-en nem működik a gyári.

Létezik ilyenhez hasonló, ami egy másik launch manager program, mint ami használ a Fusi, hanem valaki más gyártóé, és megy 64bit-en?

Na ezt jól megaszondtam, de remélem érthető! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#23158) Visormail válasza andorra (#23155) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs távirányítód?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23159) andorra válasza Visormail (#23158) üzenetére


andorra
őstag

Hogyne lenne, van itthon vagy 6-8 db is.
A 23148-ban leírtam, hogy milyen megoldást született a konkrét problémára.

(#23160) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Nekem egy olyan program kellenne,amivel full hd videorol,letudom menteni a hangot jó minöségü mp3-ra.Létezik ilyen?Még az is érdekelne youtube rol tudtok valami jo oldalt vagy programot amivel jó minőségben letudok tölteni mp3-at?Mert tudom hogy van egy halom,de mind rossz minőságü lesz,nekem olyan kellenne ami ugy hadja mint ahogy a youtube-on is hallani lehet.Köszönöm a választ.

(#23161) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok! Létezik olyan program, ami igazából egy ébresztő óra, de be lehet állítani zenelejátszásra? Tehát mivel egész nap megy a gép, beállítanék reggel 6 ra egy kemény metál zenét, aztán az ébresztene. :R

(#23162) hamyka válasza #04441088 (#23161) üzenetére


hamyka
senior tag

Szia!!

Mit ki nem találsz :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#23163) #04441088 válasza hamyka (#23162) üzenetére


#04441088
törölt tag

Muszaj. A telefonomra nem nagyon figyelek oda, lemerul aztan ugy nem nagyon ebreszt :))
Gepen meg megy egesz nap egy-ket dolog, aztan jo lenne, ha be lehetne allitani ebresztesre. Szomszedok orulnenek, en meg legalabb valahogy felkelnek es nem kesnek a munkabol.

(#23164) kispx válasza #04441088 (#23161) üzenetére


kispx
addikt

Ütemezett feladatok. Reggel 6-ra állítsd be egy zenelejátszót és paraméterként add át a zeneszámot.

(#23165) #04441088 válasza kispx (#23164) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hm..Megtaláltam. Feladatok ütemezése. Köszönöm szépen! :R

Szerk.: Köszi, az még egyszerűbb. :R

[ Szerkesztve ]

(#23166) Fire/SOUL/CD válasza #04441088 (#23161) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alarm - Free Digital Clock

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23167) aclandiae


aclandiae
senior tag

Szükségem lenne olyan programra, ami a DVD-ből készült iso-t le tudja játszani. Ezenkívül egy olyanra is amivel tudok DVD-RIP-et készíteni. Nem bánnám ha magyar nyelvű lenne, de nem feltétel, és legyen freeware.

(#23168) Visormail válasza aclandiae (#23167) üzenetére


Visormail
addikt

Mondjuk MPC-HC és handbrake.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23169) hamyka


hamyka
senior tag

Sziasztok!!

Tanácsot szeretnék kérni,remélem megértitek gondomat :D

Íme:

Melyik program az, illetve hogyan kell a wincsestert több fele particionálni,mennyi kell az operácios rendszernek, hogyan kell mentést csinálni a működő rendszerről??

Illetve ha egybe van az egész le particionálva, hogyan tudom 2 fele particionálni??

Vagy nem érdemes több fele particionálni??

Olyanra is gondoltam már hogy 2 fele particionálni a wincsertert, és az egyiken lenne az Operácios rendszer, a másikon pedig a cuccok, ill a programok amiket használok, vagy ez így hülyeség??

És ha baj van a rendszerrel akkor csak azt kéne le particionálni amin a rendszer van ugye, vagy ebben az esetben is érdemes teljes particionálást csinálni?

Vagy maradjon minden a régiben??

Ti mit javasoltok??

Remélem nem írtam orbitális hülyeséget :D

Írjatok és üdv: Hamyka

Comodó új távlatok...........

(#23170) eketomy válasza hamyka (#23169) üzenetére


eketomy
senior tag

Persze nyugodtan 2 felé lehet partícionálni a winyót! Különösebben program sem kell hozzá, win7 telepítés alatt ezt meg is lehet csinálni, bejön még a telepítés előtt egy lemezkezelő felület és ott tetszőlegesen tudsz méretet adni a hdd-dnek!

Egyébként utólag is lehet partícionálni windows lemezkezelőben!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#23171) föccer válasza hamyka (#23169) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Javasolt a rendszert és a programokat egy partción tartani. Ha újra kell telepíteni a rendszert, után mindenképpen újra kell telepíteni a programokat is.

A másik partícióra mehetnek az adatok, dokumentumok, fényképek. A particionálást legegyszerűbb ha az operációs rendszer telepítése előtt, a telepítővel csinálod meg, nem kell hozzá külön program.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23172) kispx válasza hamyka (#23169) üzenetére


kispx
addikt

http://hogyan.org/particio-atmeretezese-windows-vista-alatt
Vista alatt mutatja be, de emlékezetem szerint Win7 alatt is működik. (nem írtál oprendszer)

Továbbiak:
GParted Live CD

Easeus Partition manager Home ingyenes, általában ezt favorizálják.

"Olyanra is gondoltam már hogy 2 fele particionálni a wincsertert, és az egyiken lenne az Operácios rendszer, a másikon pedig a cuccok, ill a programok amiket használok, vagy ez így hülyeség??"

Én két particiót javaslok
1 Op.rednszer + Programok
2 Adatok (dokumentumok, filmek, zenék)

Az első partíció méretének kb 40-50 gb elég, feltéve ha nem használsz sok és nagy méretű programokat. Nekem Win7 alatt 35 Gb volt (bár nekem win7 + office + böngésző + MSN + pár darab ~10MB-s program volt azon a meghajtón)

[ Szerkesztve ]

(#23173) hamyka válasza kispx (#23172) üzenetére


hamyka
senior tag

1000 bocsánatot kérek mindenkitől hogy nem írtam oprendszert!!

Én jelenleg is Windows XP Professionalt használok, nyugodtan ki lehet röhögni!!!

És szidom is a Microsoftot mint a bokrot hogy miért mond le az Xp-ről....

Jó megértem hogy fejlődni akar, de az Xp-t meghagyhatta volna a piacon....

Legalábbis szerintem.....

Kicsit más:

Jelenleg nemrégen problémáim akadtak a géppel, olyat csinált a gépem hogy a kurzor mozgott de semmihez sem tudtál hozzáférni...

Ismerősömhöz elvittem a gépet azt mondta hogy szoftver probléma, kérdem töle hogy oldotta meg erre ö:

F8 csökkentett mód, itt nem tudom mit csinált hogy vissza hozta a gépet a halálból, működni működik még a gépem, de van hogy csinál apró bakikat... Nem tudom melyik szoftverrel akadhattak problémáim..... Évek óta én rakok fel mindent a gépre,még ilyen problémám nem volt...

És a kérdésem ez ügybe az lenne hogy ha még 1x ilyen adódik mit kell csinálni a csökkentett módban?? ha valaki tudja írja már le valaki nekem jó szájbarágósan!!!!

Nemrég megnéztem hogy mik is vannak az F8 billentyüt leütve, és van olyan hogy az utolsó működőképes beállítások ha erre rámegyek akkor betölti a legutolsó helyes beállításokat??

Bocsánat ha túl lámának tűnnék a számítógéphez, de amit lehet szeretnék mindent én magam megcsinálni, ne kelljen már mindég ismerősömet nyúzni, ráadásul Októberben be akar csukni :(

Jó persze mindent nem tudok megoldani 1 magam de amit lehet azt megszeretném magam csinálni!!

Illetve szerintetek házilag mivel érdemes kitakarítani a gépet??

Ismerősőm kompresszorral szokta kifújni!!!!

Írjatok és üdv: Hamyka

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#23174) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Ez micsoda? Minden gépindításnál ez jön be. Hogy lehet eltávolítani?

(#23175) hamyka válasza Buster17 (#23174) üzenetére


hamyka
senior tag

Hirtelen megijedtem a hiba leírásodtól, azt hittem nálam van a hiba :D xd

Ez melyik program??

Szerintem töröld le a programot és tedd fel újra :)

Comodó új távlatok...........

(#23176) Buster17 válasza hamyka (#23175) üzenetére


Buster17
addikt

Nem tudom. Valamit letöröltem azóta ez jön be, de már nem emlékszem, hogy mit is töröltem le.. :F

(#23177) localhost válasza Buster17 (#23174) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Megoldás a problémádra!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23178) hamyka válasza localhost (#23177) üzenetére


hamyka
senior tag

Huu,kicsit bonyolultnak tűnik

Comodó új távlatok...........

(#23179) Buster17 válasza localhost (#23177) üzenetére


Buster17
addikt

Megvizsgálásik eljutottam de tovább nem megy :( valami nem jó

(#23180) kispx válasza Buster17 (#23174) üzenetére


kispx
addikt

Link
Precompiled Binaries For Windows résznél a sqlite-dll-win32-x86-3071300.zip tartalmát másold be a c:\windows\system mappába

(#23181) Buster17 válasza kispx (#23180) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!
Ezzel jó lett!
Bár mintha egy kicsit lassaban indult most a gép de lehet, hogy túl gyorsan akartam belépni PH! -ra

[ Szerkesztve ]

(#23182) andorra válasza föccer (#23171) üzenetére


andorra
őstag

Szerintem egyáltalán nem javasolt, hanem ez a szokás. Nagy különbség !

(#23183) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Ranglista programok keresek.

Adott 15 teniszező, helyben, vannak rosszabb, jobb tudásuak. 0-ról kezden mindenki és ahogy kialakul az első pár verseny után az eredmények, jó lenne, ha a legrosszabb nem hívhatná ki a legjobbat, de lépegethetne felfele a ranglistán és ha valaki sokkal kevesebb meccset játszik és ott mindent nyer, ne lehessen ugyanannyi pontja, mint aki többet játszott de kevesebbet nyer, vagyis valahogy súlyozzon a program.

Létezik-e ilyen?

F.K.T.

(#23184) andorra válasza psg5 (#23183) üzenetére


andorra
őstag

Elég zavarosan fogalmazol. Ha az lenne a cél, hogy úgy lehessen lebonyolítani egy versenyt, hogy nincs körmérkőzés, hanem előre meghatározott számú forduló van, akkor nincs jobb megoldás, mint a sakkversenyekre kitalált svájci rendszert alkalmazni ! Ehhez nem kell program, olvass utána a lebonyolítás szabályainak !

(#23185) psg5 válasza andorra (#23184) üzenetére


psg5
veterán

Nem.
Ranglistát szeretnék létrehozni. Egész évben játszik a 15 fő. Több verseny kerül megrendezésre az évben. Az év végére pedig kialakul egy ranglista (persze nyilván ugye menetközben is ez a ranglista nyomonkövethető). De pl. az év közben a legrosszabb ne hívhassa ki a legjobbat. Győzelemért pont jár, ha előrébb rangsoroltat ver meg azért nyílván több stb.
Valahogy az ATP ranglista is így működik. Erre van-e program?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23186) sfdrakex válasza psg5 (#23185) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb simán egy excel táblában vezetni? 15 ember nem olyan sok, hogy átláthatatlan legyen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23187) zone válasza psg5 (#23183) üzenetére


zone
őstag

Online: freeonlineleague
De Excelben is csinálhatsz egy táblázatot, és a pontszámot mondjuk úgy számolod, hogy nyert/vesztett + összes, esetleg +x pont, ha erősebbet vert meg. (szerk. úgy látom az Excelt már más is javasolta)

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23188) andorra válasza psg5 (#23185) üzenetére


andorra
őstag

Az ATP ranglista nem így működik. Ott az előző évi versenyen elért helyezéshez is viszonyítanak, annak alapján is lehet pontokat nyerni, vagy veszíteni, tehát sokkal bonyolultabb, mint amit te szeretnél. Tehát az elképzelésedet kellene kialakítanod arra, hogy milyen módszert szeretnél alkalmazni a rangsoroláshoz és arra írhatsz akár programot is, de szerintem felesleges.

(#23189) psg5 válasza sfdrakex (#23186) üzenetére


psg5
veterán

Lehet excelben is. Van erre esetleg minta? Mármint képletestől, hogy pl egy xls-ben megnyitva azonnal látszódjon a ranglista helyezések?

(#23188) andorra: Valóban kevés emberrel könnyebben lehet vezetni,de hátha van egy sablon program vagy excel rá.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23190) andorra válasza psg5 (#23189) üzenetére


andorra
őstag

Neked kell a képleteket beírnod, mert saját képleteid lesznek.

(#23191) psg5 válasza zone (#23187) üzenetére


psg5
veterán

Jól hangzik az excel tudtok róla, hogy valaki már csinált ilyent vagy használ-e?

Megnézem ezt a neteset is. Köszi.

F.K.T.

(#23192) psg5 válasza andorra (#23188) üzenetére


psg5
veterán

És ha azt mondom, hogy pont olyan kellene mint az ATP-s? Tavaly eredmények tudatában?
Akkor olyan van?

F.K.T.

(#23193) andorra válasza psg5 (#23192) üzenetére


andorra
őstag

Persze, hogy nincs. Láthatod, hogy senki sem ajánlott neked erre célprogramot.

(#23194) psg5 válasza andorra (#23193) üzenetére


psg5
veterán

Értem. Köszi, akkor excellel próbálkozom.

F.K.T.

(#23195) aclandiae válasza Visormail (#23168) üzenetére


aclandiae
senior tag

Köszönöm! :R

(#23196) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Van egy mappastruktúra, amit teljes mélységében szeretnék átnevezni. (mint a TC-ben a csoportos átnevezés). Mivel tudnám ezt legegyszerűbben megoldani? Ne kelljen betallózgatni minden mappát, hanem a gyökér mappából kiindulva listázza ki a teljes fastruktúrát, amit úgy nevezek át, ahogy akarok (ékezetteleníteni akarom) és a fájlrendszert közben sértetlenül hagyja. Sajna a TC ebben nem segít, Guglival sem lettem sokkal okosabb, csak ezt találtam: Advanced Renamer. Ezzel viszont sajnos nem jutok egyről a kettőre...
Köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23197) Visormail válasza aclandiae (#23195) üzenetére


Visormail
addikt

Bocs az MPC-HC nem tud iso-t megnyitni csak video_ts mappát rosszul emlékeztem. VLC Player tudja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23198) cigam válasza TigerCat (#23196) üzenetére


cigam
félisten

Keress rá mindenre, és a találati listát nevezd át

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23199) TigerCat válasza cigam (#23198) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem akar menni, csak a gyökér mappát mutatja betallózáskor.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23200) cigam válasza TigerCat (#23199) üzenetére


cigam
félisten

Akkor esetleg [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.