Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79047) wowpegazus válasza Qwertrt (#79032) üzenetére


wowpegazus
tag

A te esetedben szerintem nem éri meg.
3-as genről váltasz 4-esre. Fix proci és alaplap csere, és ramból is legalább 1600mhz dukálna, nem 1333. Ezen kívül egy elavultabb rendszerbe nyomod a pénzed, ami egyre kevesebbet ér.

Az i5 8400 leveri azt az i7-et. Nem vagyok nagy intel/amd fanboy, de a 8400 nagyon jól sikerült kis proci, kb. a legjobb a jelenlegi intel palettán ár/érték arányban, ha a játék az elsődleges. 6 valós mag, jó single és multi tasking, szóval erős lett.

Ha ma vennék magamnak procit i5 8400, vagy ryzen 1600/2600 vonalon választanék. Ryzen mellett az szól, hogy jobb a hűtő, oczható, és a játék melett kb. ezer dologra jó még a proci, és ki tudja, egyszer a programgyártók gyógyszere elgurul, és optimalizált programokat írnak majd a vasakra, amik a plusz magokat jobban ki tudják aknázni, mint a nyers ipc-t.

A g4600 kis visszalépés a valós 4 maghoz, de a 3. gen 4/4 helyett egy 7. gen 2/4 rendszert kaptál, magas órajelekkel, amiben később, ha komolyabb játékokat szeretnél mehetsz előrébb. Amire neked kell - olcsó alternatív, relatív új rendszerként írtam. Bár őszintén én nem ruháznék már be 7. gen intelre. Vagy használtan lőnék egy i7 3770-et olcsón, vagy i5 8400, r5 vonalon keresnék.

Saját tapasztalat i5 3550 + gtx 1070 - mass effect andromeda ultra, akadt elég sokszor, az fps meg többnyire 40 körül/alatt volt. Akkor váltottam ryzen 1600-ra és csodák csodája elmúlt...

De javaslom, ha már költesz a rendszerbe pénzt, akkor olyanra költs, amit lehetőség szerint lehet bővíteni, vagy időtállóbb (3-5 év).

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.